leusder Krant. en let weer in ei Sterke weststroming 'Heren op zichf met Aangespoelde zangeres 777M/i F1 van Achterveld pakt volle buit GS reageren op verkeersproblemen Leusden/Woudenberg afwachtend 10 Houtduif Biografie Tijdverdrijf of opvoedkunde op zaterdag langs de lijn? De Bongerd wint Spar-wedstrijd Culturele Raad brengt cabaret in De Korf Voorverkoopadressen Woensdag 18 november 1992 Pagina 7 i CABARET HEREN OP ZICHT werd in 1988 opge richt door Herman Fluit- man, Joh an Hoogeboom en Evert de Vries. Hun eerste programma 'Zicht op Heren' bestond uit een grote dosis humor, cy nisme en bittere ernst, verpakt in drie maatkos tuums rond een piano: ba sisingrediënten die het pu bliek zeer bleken te sma ken. 'Zicht op Heren 2', volgde in 1990. In 1991 werd de cd 'Een klein weerbarstig spijkertje' uitgebracht met hoogte punten uit deze twee pro gramma's. In het seizoen 92/93 kan kennis gemaakt worden met 'Zangeres aange spoeld': weer de humor, het cynisme en de bittere ernst, verpakt in...? Gaat u dat zelf maar zien! Wat achtergrond-informa tie over de heren: HERMAN FLUITMAN begon zijn theatercarrière als acteur in 'De Vrede' van Aristophanes (1978). Hij speelde o.a. in Shakes peare's 'Twee heren van Verona'Duras', 'La Mu- sica', 'One person' en 'The haunted host' van Robert Patrick en zong een Brecht/Weill-programma. Herman schreef en produ ceerde diverse toneelstuk ken, o.a. het in opdracht van WVC vervaardigde 'Grenzen'. Hij deed de af gelopen jaren veel regies, waaronder het veelge roemde 'De kus van de Spinnevrouw' (1985) van Manuel Puig. Sinds 1988 maakt hij als schrijver- speler deel uit van Heren op Zicht. JOHAN HOOGEBOOM een nootloos autodidact, die begon als barpianist is immiddels uitgegroeid tot een allround componist en arrangeur. Behalve de He ren profiteren ook de Aka- demie voor Kleinkunst (begeleider), theater De Engelenbak (orkestleider Open Bak) en diverse an dere groepen (o.a. Duet Siglette) - muzikale re gie) van zijn muzikale kwaliteiten. Het meren deel van de composities en arrangementen in 'Zan geres aangespoeld' is van zijn hand. EVERT DE VRIES stu deerde in 1978 af aan de Akademie voor Expressie te Utrecht. Hij maakte ne gen jaar deel uit van caba retgroep Van Santen en was tevens als radio-man actief samen met Han Pee kei en Sietze Dolstra. Hij was initiator van het Ten nessee Williams Eenakter Festival in 1987. Momen teel doet hij de regie van 'De nieuwe starters' van Anne van Egmond en Sietze Dolstra. Evert de Vries is initiator en artis tiek leider van het Am sterdams Kleinkunst Fes tival. ACHTERVELD - Zomaar een zaterdagmorgen, zomaar een wedstrijd van de Achter\'eldse F1 pupillen Geheel in het nieuw gestoken door hun spon sor. gezien in de Leusder Krant van vorige week. kwamen de mannen in een druilerig Ach- terx'eld, maar zeer goed be speelbaar veld. 'de wei in'zoals dat heet. De tegenstander uit Hoogland werd bespied en de kansen werden overwogen in groeps- overlegmet hun assistentleider Menno. Wedstrijdleider Pieter, die wegens omstandigheden een off-day genomen had. was in druk overleg met de leider van Hoogland en de scheids rechter van deze dag. Nou. die scheids was beslist geen klein tje en kon er wat van. In het begin van de wedstrijd leek de ploeg uit Hoogland wat sterker en kwam enkele keren gevaarlijk voor de doelman Stefan van Beekhoven Echter, de doelpunten bleven uit. De Achter\-eldse verdediging, on der leiding van Karei van de Hengel en Joris Kerkhof, kwam er enkele keren goed uit Met terriër Peter Bokkers en de sluwe kapbewegingen van Danny Smal werd het doel van Hoogland onder vuur geno men. De ouders langs de kant ston den, getooid met paraplu en laarzen, te verrekken van de kou. Achterveld werd wat ster ker en de spits Willem Huurde- man scoorde met een fraaie actie, alsof Romario in het veld liep. Dit herhaalde Willem in deze wedstrijd vijf keer, het geen een 5-0 winst voor de oranjecombinatie uit Achter veld betekende Na de wedstrijd werden in groepsverband nog een serie strafschopen genomen en ook dit wist de ploeg uit Achter\'eld te winnen. Een zaterdagmor gen. die niet snel vergeten zal worden Ook al was er in het begin een sterk gevoel van ba len over 'de Achter\reldse be lofte' Peter Bokkers. Een ochtend vol zeer talent volle jonge helden, die over de groene grasmat soleren. Waar de éen met individuele acties uitblonk wist een ander veel vuldig te scoren. Een derde kwam met fraaie staaltjes van breedtepasses en een hakbal naar zijn medespelers tot leuk en attractief spel. Joris, Jorn. Danny. Willem, Peter. Stefan. John. Karei en Theo, bedankt voor deze leuke morgen. Door onder andere jullie spel is er weer veel ver trouwen in de Achterveldse voetbaltoekomst. De leiders Menno en Pieter hebben met dit team een gezel lig stel bijeen weten te krijgen, dat in de competitie nog veel van zich zal laten horen. De ouders, die op de zaterdag hun kinderen toevertrouwen aan de leiders van de verenigingen zouden zelf eens wat vaker moet gaan kijken om te zien hoe goed er met hun pupillen wordt omgegaan Zo wordt voetbal weer leuk om naar te kijken! UTRECHT - Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht hebben een voorlopig standpunt ingenomen over de verkeersproblematiek in het gebied Woudenberg-Leusden. Het standpunt behelst de vol gende voorstellen. GS stellen voor de studie naar de capaciteitsverruiming van het aansluitpunt S10 (Wouden- berg-Leusden)/A 28 op te schorten in afwachting van de ruimtelijke ontwikkelingen in Leusden-zuid en de recon structieplannen van Rijkswa terstaat voor de A28. Het col lege is van mening dat een der gelijke studie momenteel niet nodig is omdat de fileproble men bij de aansluiting van de S10 op de A28 zijn opgelost als gevolg van een nieuwe aan sluiting van Leusden op de A28 en de nieuwe verkeers lichtenregeling bij de aanslui ting van de S10 op de A28. GS stellen verder voor een verkeerskundige studie te starten naar de gevolgen van een aansluiting van de S9 (Amersfoort-Cothen) op de A12 bij Maarn. Ook willen zij de ontwikkelingen op de ver binding tussen de te realiseren rondwegen Scherpenzeel en Woudenberg (Stationsweg) nauwlettend volgen, met name met het oog op sluipver- keer en verkeersveiligheid. Tot slot wil de provincie me dewerking verlenen aan de studie van de gemeenten naar de mogelijkheden om het sluipverkeer in het desbetref fende agrarische gebied te we ren. Het voorlopig standpunt zal voor advies worden voor gelegd aan de statencommis sie Verkeer en Vervoer. GS hebben hun standpunt be paald op grond van de aanbe velingen uit de nota "Eindrap portage werkgroep Verkeers problematiek regio Wouden berg-Leusden", de reacties op deze nota en het provinciale verkeers- en vervoerbeleid, uitgewerkt in het Provinciaal Verkeers- en Vervoerplan. Bovengenoemde werkgroep, bestaande uit vertegenwoor digers van de provincie, het Rijk en de betrokken ge meente, kreeg de opdracht de verkeersstructuur in het ge bied Woudenberg-Leusden te onderzoeken. Aanleiding voor het onderzoek was de ondui delijke wegenstructuur, met name de verbindingen Wou denberg-Leusden (S10) en Woudenberg-Scherpenzeel (T44), en het sluipverkeer op de agrarische wegen in het be treffende gebied. De werk groep heeft haar bevindingen en aanbevelingen voorgelegd aan GS. De eindrapportage is ook aan de andere deelnemers toegezonden voor een reactie. LEUSDEN - De meeste basisscholen in Leusden zijn door de SPAR aangeschreven met het verzoek om "iets" te maken wat te maken had met het milieu en SPAR en dit in te leveren bij de winkel op de Biezenkamp. Alle kinderen die een werk stuk inleverden kregen van de SPAR een tas vol met leuke dingen waaronder een frisbee, een jojo, twee posters, een boekje en nog veel meer. Bij inlevering van het werkstuk werden de kinderen ook nog uitgedaagd om te sjoelen op een reuzensjoelbak van ruim 4 meter om zo mee te doen voor de hoofdprijs van f 250,- be stemd voor de school van herkomst. De winnende school mag dit bedrag vrij besteden aan speelgoed, leesmateriaal, school reisje of eventueel andere bestemming. De winnende school is de Bongerdgeworden De ingeleverde werkstukken zijn in de SPAR nog te bewonderen tot zaterdag 21 november. De westelijke stroming op de Oceaan draait nu op volle toeren en zolang de hogedrukgebieden zich verstoppen, handhaaft het wisselvallige weer zich. Er is wel een krachtig hoge- drukgebied op de Oceaan aanwezig, maar dat be dient uitsluitend het zuiden van Spanje met vrij aangenaam weer. Boven dien wordt de strijd tussen koude lucht in het hoge noorden en veel zachtere Atlantische luchtmassa's iets verhevigd, waardoor er allerlei randstoringen kunnen worden omge bouwd tot actieve depres sies. Vandaag diende er zich een uitdiepend lage drukgebied aan ter hoogte van Ierland en dat systeem verplaatst zich in snel treinvaart naar de noorde lijke Noordzee. Fronten ervan bereiken ons van daag in de loop van de dag en dan gaat de wind ook opspelen. Hoewel ik geen voorstander ben van het aankondigen van onstui mig weer in een te vroeg stadium, ziet het er naar uit dat er van woensdag op donderdag het nodige ru moer op stapel wordt ge zet, in ieder geval buiten gaats De depressie koerst volgens berekening in de richting van Denemarken en het windveld kan wel licht reiken tot aan het noordelijk kustgebied. Daar kan enige tijd een west tot zuidwesterstorm opsteken, windkracht 9 In de regio Leusden liggen we uiteraard iets meer be schermd, maar ook bij ons kan enige tijd een krachti ge wind waaien De com puters voorzien tevens de nodige regenval en dat laatste kon wel eens zeer nadelig uitpakken voor de bollenboeren in Noord- Holland. Op sommige plaatsen is daar in de herfst al ruim 400 mm neerslag afgetapt (Nieuwe Niedorp) en dat lijkt wel op de kletsnatte periode in het najaar van 1974. Toen werd Zeeland het slacht offer van langdurige re genval met meer dan 500 mm herfstneerslag. Het le ger moest toen assisteren bij de aardappeloogst Op dit moment begint novem ber bij ons ook al aardig nat te worden, want in Achterveld is tot en met dinsdagochtend 58 mm in de meter opgevangen en normaal over de hele maand is ongeveer 80 mm. Maar zoals gezegd de laat ste druppels zullen deze slachtmaand nog niet ge vallen zijn en nu maar af wachten of er een koudere periode achter zit. Boven Spitsbergen gaat de druk later in de week stijgen en er vormt zich daar een flin ke koudeput. Of dat voor ons gevolgen gaat krijgen op de iets langere termijn is nog onzeker, maar met december in aantocht is waakzaamheid geboden. Het zal niet de eerste keer zijn dat de winter eind van deze maand met een eerste speldeprik komt aanzet ten Veel oudere mensen zullen zich wellicht herin neren dat er in het verleden vaker kou kwam toen de sloten eerst rijkelijk ge vuld werden met water. Na een stormachtige en natte periode draaide de stro ming veelal naar noord west en kwamen de hagel en natte sneeuwbuien op ons af. Vervolgens steeg de druk boven Scandinavië en werd er met een naar noordoost draaiende wind een ijslaag in de sloten of op ondergelopen land ge vormd. Het scenario is be kend, nu maar kijken of december ,,in" is voor een winters stuntje. Het wordt tijd, want de laatste jaren heeft de eerste winter maand weinig gepresteerd. is een aanwijzing waar het nest zich bevindt. Na een broedtijd van zes tien tot achttien dagen ko men de kleine duifjes uit de eieren. Die kuikens hebben dan strokleurige plekjes dons, afgewisseld met kale plekken huid. Ze worden door beide ouders gevoerd met een melkach tige brij van voorverteerd plantaardig voedsel dat uit de krop omhoog wordt gebracht. Na een jeugd van drie tot vier weken gaan de jonge vogels op eigen wieken. In de meeste gevallen volgt dan nog een tweede broed sel en soms ook nog een derde. Het voedsel is in hoofd zaak plantaardig en be staat uit granen, onkruid zaden, eikels, beukenoten en malse, groene kruiden. In de winter wordt ook wel kool gegeten. In het begin van deze eeuw is. door aanplant van veel naaldhout, het aantal Houtduiven sterk toegenomen, zeer tot onge noegen van de land bouwer. Ze hebben name lijk de nare gewoonte om kiemende landbouwge wassen met zaadkorrel en al uit de grond te trekken. In verband met die schade werd in de periode van 1954 tot 1964 door het Mi nisterie van Landbouw en Visserij een afschotpre mie uitbetaald. Ofschoon er in die periode anderhalf miljoen duiven werden af geschoten, wees een on derzoek uit dat het geen enkele invloed had op de populatie. G. van Leeuwen Datum voorstelling: zater dag 28 november 1992 Organisatie: Stichting Culturele Raad Leusden Uitvoerenden: Cabaret groep "Heren op zicht" met hun programma "Zangeres aangespoeld" Plaats: De Korf, Korfzaal, aanvang 20.30 uur, zaal open 20.15 u. Entree: 12.50. Voor kaarten in de voorverkoop kunt u terecht bij: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Tabakspeciaalzaak Verwoerd De Biezenkamp Boekhandel Hamershof Winkelcentrum De Hamershof Fotografie Jan Verhoeff Winkelcentrum De Hamershof Oj>enbare Bibliotheek 't Erf, winkelcentrum de Hamershof De kaarten zijn vanaf donderdagmiddag 19 november ver krijgbaar. LEUSDEN - De cabaret groep "Heren op zicht" werd in 1988 opgericht door Her man Fluit man, Joh an H ooge boom en Evert de Vries. Hun eerste programma "Zicht op Heren" bestond uit een grote dosis humor, cynisme en bit tere ernst, verpakt in drie maatkostuums rond een piano. Het waren basisingre diënten die het publiek zeer bleken te smaken. "Zicht op Heren 2" volgde in 1990. In 1990 werd de CD "Een klein weerbarstig spijkertje" uitgebracht met hoogtepunten uit deze twee programma's. Deze CD is de moeite van het beluisteren waard en is in de pauze van de voorstelling ui teraard verkrijgbaar. In het seizoen 1991/92 brengt de groep haar derde pro gramma onder de intrigerende titel "Zangeres aangespoeld". In dit programma wijzen de heren u de weg langs gapende afgronden en spuwende vul kanen en als u denkt dat het einde in zicht is, vergist u zich lelijk. Kom langs voor de uit slag... "Heren op zicht" is een perfect op elkaar ingesteld trio dat ro mantiek afwisselt met kren gerige botheid, maar altijd op vallend is in de knappe inter pretatie van de teksten die niet alleen mooi, vaak De cabaretgroep 'Heren op zicht' (foto: Arend Nijkamp) driestemmig gezongen wor den, maar ook geacteerd goed gebracht worden De heren blijven in hoog tempo in de weer om je voortdurend op het verkeerde been plaats te laten nemen", aldus een samenvat ting van de meningen der cri tici. De stichting Culturele Raad Leusden is verheugd, dat zij dit nieuwste programma van "de heren" kan presenteren. Het sluit aan op het motto, waarmee de Culturele Raad het nieuwe seizoen is inge gaan: "Leven in Leusdens cul turele brouwerij Van onze wilde duiven is de Houtduif de grootste en de mooiste. De rug is blauw-grijs, de nek ver toont een paarse en groene glans en heeft twee witte vlekken, de 'kraag'. Hij heeft onder aan de vleugel een witte band en de borst is wijnrood. Het hele jaar door zijn ze talrijk, maar vooral in het najaar, wanneer noor delijke vogels doortrek ken. Hier overwinteren doen ze ook, vaak in grote groepen. De laatste jaren zien we ze steeds meer en dichter bij de huizen komen, waar ze soms vlak voor onze voe ten hun voedsel zoeken terwijl ze, in de bossen, vleugelklepperend reeds op grote afstand opvlie gen. Het broeden begint door gaans in april. Het nest verdient die naam eigen lijk niet want het is niet meer dan een platform van wat kris-kras neerge legde takjes. De twee, in een sporadisch geval drie, glanzend witte eieren zijn vaak door het nest heen te zien. Naaldbomen genie ten de voorkeur voor een nest; de loofbomen komen pas in aanmerking als er genoeg blad aan zit om de jongen aan het oog te ont trekken. Een aanhoudend gekoer van het mannetje, vanaf een hoge zitplaats.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 7