Roda (za.) recht de rug: 1-3 itijgende lijn voor Roda-zondag Nipte zege junioren Roda'46 Linksbinnen Verplichting Een punt voor vechtlust De Haaien Haasnoot in nationale zwemploeg Eerste team blijft zorgenkindje Voorbereidingen schoolkorfbal Haaienjeugd geeft goede voorbeeld Leusder Krant /oensdag 25 november 1992 EIJSDEN - Na een wissel- illige start van het seizoen et enkele matig gespeelde edstrijden heeft het stan- iardteam van Roda-zondag t goede ritme nu te pakken, oor een 0-2 overwinning op Lmvio behaalde Roda de rde achtereenvolgende zege. :n zege die ook verdiend was i afgedwongen werd met he erlijk voetbal en veel inzet in het gehele elftal. oda begon aan deze wed- rijd zonder Jeroen Zaal en effen Chang, die beiden te- :n Ultrajectum tegen hün rde gele kaart waren opge- pen. Mike Gressie, de laatste eken spelend op het midden- :ld, nam de voorstoppers- aats in. inder Zaal verving Steffen hang en ook John Jansen ond zondag in de basiself, ïuis tegen Limvio had Roda et 2-1 verloren. Roda begon ede daardoor gemotiveerd an de wedstrijd en straalde t ook uit. In de tiende mi- ïut resulteerde dit in een ge- aarlijk schot van Sander diimmel na een combinatie et Rene de Leeuw. Daarna svamen er meer kansen. Na in half uur spelen kwam De eeuw enkele centimeters te- ort om de bal over de keeper werken. Hij blesseerde hier- j zichzelf en de keeper van imvio. imvio was niet ongevaarlijk kwam ook tot enkele scho- n. Roda behield echter een /erwicht en kwam in de eer- e helft nog tot een schot van eindert Vlugt en vlak voor 1st nog twee keer van John insen, die hard werkte, doch inmiddag net dat beetje ge- k miste om te scoren, a rust begon Limvio wat erker aan te dringen maar oda kreeg ook kansen. In de minuut ging Meindert lugt de diepte in, pakte de il bij de achterlijn van de te- nstander af en scoorde be- ;erst 0-1. Limvio begon nu )g sterker aan te dringen. Scheidsrechters. Het blijft een moeilijk vak. Het gebeurt ook maar zel den dat je het iedereen naar de zin kan maken. Ook blijkt dat de agressie op de velden steeds groter wordt. Scheidsrechters moeten dan ook steeds va ker gele en rode kaarten uit de borstzak halen. Bij Roda'4 6 doen ze daar driftig aan mee. Twee we ken terug ontvingen twee spelers hun derde gele kaart. Daarvoor was ene Vuijk al aan zijn vierde kaart toe. Bij de tegen standers van Roda wer den er in datzelfde week einde zowel op zaterdag als op zondag twee spelers wegens grof spel uit het veld gestuurd. Op die zondag moest de scheidsrechter de wed strijd zelfs tien minuten staken, omdat de spelers dreigden hem ter plekke te stenigen. Helaas wordt dat onderdeel van het voetbal steeds vaker als normaal beschouwd. Je zou je ogen uit je kop schamen als je trainer bent van zon stelletje on geregeld. Een speler die na vier wedstrijden al drie gele kaarten ontvangen heeft, kwam er bij mij voorlopig niet meer in. Maar de trainer blijkt weer blij te zijn als de im mer 'strijdlustige' speler weer mee kan doen. Af gelopen zondag werd hij uit het veld gezonden. Ondertussen worden de problemen voor het vin den van een scheidsrech ter steeds groter. Niet ten onrechte dat er steeds meer afhaken. Er is ook steeds minder respect voor de leidsman. Vol gend jaar moeten lagere elftallen per team voor een aantal scheidsrech ters zorgen. De lol van het fluiten gaat er helemaal af als het verplichting wordt. Frits Schoenmaker Remco Bosman moest een keer aan de noodrem trekken ten koste van een gele kaart. De laatste man en zeker ook voorstopper Gressie waren vandaag niet te vermurwen. In de 65e minuut moest de ge blesseerde De Leeuw het veld ruimen voor Sander van Don gen. Een gelukkige keuze van trainer Piet Mackaay. Binnen een minuut wist deze invaller uit een mooie voorzet van Meindert Vlugt de keeper van Limvio te verschalken en stond Roda op 0-2. In de 75e minuut ging er iets mis voor Roda. Edwin Boog won een fel duel van Limvio- speler Casper Vermeulen en kreeg toen hij de bal over de zijlijn werkte een duw in zijn rug. Casper Vuyk wilde tus senbeiden komen, maar het resultaat was dat Vuyk en Limvio-speler Vermeulen na een rode kaart beide het veld moesten ruimen. Een zware beslissing van de overigens goed leidende scheidsrechter A. Pin uit Baarn. In de laatste tien minuten wist Limvio nog wel enkele keren gevaarlijk te worden. Roda knokte voor wat het waard was, gaf de wedstrijd niet meer uit handen en creëerde zich zelfs met goed dieptespel nog enkele kansen, die overigens niet benut wer den. Een regelmatige en dik verdiende overwinning voor Roda, dat hiermee opklimt naar de vijfde plaats op de ranglijst. In de tweede periode is Roda zelfs koploper met zes punten uit drie wedstrijden. Met de uitwedstrijd tegen Amersfoortse Boys voor de boeg is er weer een wat roos kleuriger beeld dan aan het begin van dit seizoen. Opstelling Roda'46: Edwin v.d. Tweel, Edwin Boog, Remco Bosman, Mike Gressie, Peter Knijf, Sander Zaal, Meindert Vlugt, Casper Vuyck, Rene de Leeuw (Sander van Dongen), John Jansen, Sander Schim mel. Uitslagen Hoofdklasse Limvio - Roda 0-2; Hertha - MSV 2-1; Olympia - Saestum 3-0; Sporting - EMM 1-3; Amersf. Boys - HDS 5-1; Ul trajectum - Celeritudo 5-3. Programma Hoofdklasse Amersf. Boys - Roda; Celeri tudo - MSV; Hertha - Saes tum; Olympia - EMM; Sport ing - HDS; Ultrajectum - Limvio. Stand Hoofdklasse 1. Olympia'25 11-17; 2. Ultrajec tum 12-17; 3. EMM 12-16; 4 Saestum 11-13; 5. Roda'46 12-13 6. MSV'19 12-12; 7. Limvio 12 12; 8 Amersfoortse Boys 12-9 9. Sporting'76 12-9; 10. Celeri tudo 12-9; 11. Hertha 12-8; 12. HDS'84 12-7 Stand 2e periode 1. Roda'46 3-6; 2. EMM 2-4, 3. Olympia'25 3-4; 4. Celeritudo 3- 4; 5. Saestum 3-4; 6. Hertha 3-3; 7. Ultrajectum 3-3; 8. Amers foortse Boys 2-2. LEUSDEN - De Haaien reis den zaterdagmiddag af naar Het Kikkerfort in Breukelen om het op te nemen tegen het sterk geachte De Meent. Na een zeer slechte eerste periode waarin De Haaien door onge concentreerd spel met 4-0 ach ter kwamen te staan wist gele- genheidscoach Harry Abbing de ploeg zodanig te motiveren dat in de volgende drie perio den een ander De Haaien te zien was. In de tweede periode leverde dit een doelpunt op door Willem Burger zodat de inhaalrace was ingezet. In de derde periode werd het systeem 'pressing over het hele veld' door iedereen goed uitgevoerd zodat, gecombi neerd met een enorme dosis vechtlust, de 4-1 achterstand werd omgebogen naar een 5-4 voorsprong door doelpunten van Burger, Gerco Renkers en Herman Streefkerk. De aan trekkelijke derde periode werd afgesloten met een stand van 6-6 door een doelpunt van Renkers en twee tegendoel punten van De Meent. De vierde periode vonden beide ploegen het blijkbaar genoeg geweest. Beide teams scoor den nog eenmaal zodat een verdiende 7-7 eindstand op het scorebord verscheen. Na vier wedstrijden is het jeugdteam in de onderste re gionen van deze zware bonds- klasse terecht gekomen. De Zeester had drie punten meer dus om de aansluiting te be houden moest er gewonnen worden. Al vanaf het begin zat dat er niet in. Na twee mi nuten keek De Haaien al tegen een 3-0 achterstand aan. Door goed keeperswerk van Sjors Horst werd de schade nog enigzins beperkt. Door een overtalsituatie kwam men nog terug tot 1-3. Ondanks nieuwe instructies van coach Bast kon het juiste ritme niet worden gevonden. Nadat Ruben Tolboom de stand op 2-4 had gebracht liep De Zeester in de tweede pe riode uit naar 2-6. In de derde periode probeerden De Haaien met de moed der wan hoop het tij te keren wat resul teerde in een derde doelpunt door Tolboom maar niet dat men de achterstand in liep. Daardoor was de achterstand in de vierde periode te groot. Ondanks nog wat kleine spel- deprikjes van De Haaien liep De Zeester voor de formaliteit nog uit naar 3-12. LEUSDEN - Deze week is de samenstelling be kend geworden van de jeugdploeg die door de KNZB wordt afgevaar digd naar de drielanden- wedstrijd in het Engelse Southampton. Bij deze interland tussen de sterk ste jeugd van Nederland, Engeland en Duitsland is de 14-jarige Liesbeth Haasnoot uit Leusden eveneens geselecteerd. Zij zal ons land vertegen woordigen op de onder delen 100 en 200 meter rugslag. Hoogstwaar schijnlijk zal zij ook als startzwemster worden aangewezen op het on derdeel 4 x 100 meter wis selslag estafette. Liesbeth dwong haar se lectie af door op 14 en 15 november sterk te zwem men in Hoogeveen. De wedstrijden aldaar wa ren door de KNZB aange wezen als graadmeter voor deelname aan de wedstrijd in Engeland. Tussen leeftijdsgenoten behaalde zij een eerste plaats op de 100 meter rugslag in een nieuw per soonlijk record, en be zette een tweede plaats op de 200 meter rugslag. Na haar debuut in de na tionale jeugdzwemploeg in Karlsruhe in april van dit jaar is dit de tweede keer dat zij ons land op zwemgebied mag verte genwoordigen. Liesbeth Haasnoot, die zwemt bij AZ&PC, ziet zich overi gens vergezeld van twee clubgenoten die eveneens deel uitmaken van de Ne derlandse jeugdploeg. Je roen Mulder en Chong Woo Chiang die respec tievelijk de vrije slag een de schoolslag zullen acte ren. De jeugdzwemploeg vertrekt op 18 december met het vliegtuig en keert op 21 december te rug. Een speler van Scherpenzeel weet zich omringt door een overmacht aan Roda-speler. De Leusdena- ren zette hun goede periode voort door een 3-1 zege. (foto: Jan Pit) SCHERPENZEEL Na de winst op Jonathan leefde bij Scherpenzeel de verwachting de pres taties op hetzelfde niveau voort te zetten. Zaterdag werd duidelijk dat het wisselvallige prestatieni veau nog steeds niet is uitgebannen. Na een zeer hoopvolle start van de wedstrijd tegen RODA'46 moest Scherpenzeel uiteindelijk genoegen nemen met een forse 3-1 nederlaag. De uitwedstrijd tegen RODA was de laatste uit de eerste competitiehelft. Hieruit haal de de thuisclub één punt meer dan Scherpenzeel. De ver wachting was derhalve gewet tigd dat beide ploegen elkaar redelijk in evenwicht zouden moeten houden. Vanaf het eerste fluitsignaal was het Scherpenzeel dat de toon aangaf. Met goed voetbal verwierven de bezoekers zich in de aanvangsfase van de wedstrijd al direct een drietal kansen. Te veel kansen zijn echter nodig om tot doelpunten te komen. Achtereenvolgens Gerard Helms, Harold Teske en Ronald Spermon slaagden er niet in het net te vinden. RODA kwam niet verder dan verdedigen volgens het princi pe weg is weg. Het kwam als donderslag bij heldere hemel dat RODA er halverwege de eerste helft wel in slaagde een voorsprong te nemen. Een hoge bal in het zestienmetergebied van Scherpenzeel werd gemist door keeper Mario Louwers De kopbal van RODA-speler Harm Wassink werd door Ge rald Schipper nog wel van de lijn gekopt maar de mee opge komen middenvelder Andre Sliegerink slaagde erin kop pend voor 1-0 te zorgen. Het doelpunt bracht een ommekeer in de wedstrijd teweeg die van af dat moment in handen van RODA terecht kwam. Door te vaak de oplossing te zoeken in individuele akties verdween elke verrassing uit het spel van de bezoekers wat RODA de mogelijkheid bood achterin orde op zaken te stellen. Bal verlies van de slap en ongeïn spireerd voetballende Ronald Spermon bood RODA middel- velder Frank Vissers de kans door te gaan naar de achterlijn en een voorzet te geven op Pe ter Mooibroek die koppend voor 2-0 kon zorgen. Alhoe wel nieuwe impulsen zeker op hun plaats leken, verzuimde trainer Leo Ruiters in te grij pen en zodoende te proberen nog voor de rust zijn team weer op het goede spoor te zetten. Harold Teske kwam in de tweede helft niet terug in het veld en was vervangen door Ton Joosten. Gedurende de eerste tien minuten wekte Scherpenzeel nog de indruk se rieus iets aan de achterstand te gaan doen RODA moest in de verdediging en een enkele ge vaarlijke situatie deed zich voor. Een pass op het middenveld werd onderschept door Harm Wassink die over de rechter vleugel vrije doorgang had naar het Scherpenzeeldoel. Zijn harde en lage schot werd in eerste instantie nog wel ge stopt door Mario Louwers maar de wegspringende bal werd door Peter Mooibroek be heerst in het doel geschoten, 3-0. Een veel grotere nederlaag tekende zich af maar goed kee perswerk van Mario Louwers en het missen van enkele kan sen door RODA voorkwamen erger. Enkele minuten voor het eindsignaal slaagde Ton Joos ten erin na een dieptepass van rechts RODA keeper Hans van Bekkum met een laag schot in de benedenhoek te passeren en voor de 3-1 eindstand te zor gen. De balans na de eerste com petitiehelft moet zijn dat de prestaties achterblijven bij de verwachtingen aan het begin van het seizoen. De plaats in de middenmoot mag teleurstel lend genoemd worden. Teleur stellender is het echter dat de technische leiding er tot nu toe niet in is geslaagd een elftal te formeren dat een constante en evenwichtige prestatie weet neer te zetten en dat op basis van inzet en enthousiasme tot meer dan plichtmatig voetbal in staat is. De wedstrijd tegen het hoog geplaatste Lelystad aanstaan de zaterdag biedt trainer en spelers gelukkig de mogelijk heid aan te tonen dat de aspi raties uit het begin van het sei zoen nog altijd aanwezig zijn Sportpark de Bree-West om 14.30 uur. Roda-zaterdag neemt de verdediging van Scherpenzeel onder vuur. (foto: Jan Pit) LEUSDEN - Na drie weken niet te hebben gespeeld in competitieverband moest Roda Al afgelopen zaterdag weer aan de bak. Deze wed strijd was tevens de eerste wedstrijd van de tweede helft van de competitie. Een bezoek aan Soest en de gelijknamige vereniging stond op het pro gramma. Het eerste treffen tussen beide ploegen was een nipte overwinning geworden voor de Leusdenaren. Zater dag trok Roda opnieuw aan het langste eind doch wel met het kleinste resultaat 1-0. Enigszins gehandicapt ver trokken de Leusdenaren naar Soest. Bert Pruis, Ard Meer- veld en Wout Terweij waren niet van de partij. Hiervoor speelden uit de A2, Gijs van Kampen en Klaas Bangma, terwijl de B-junioren Albert Hoeve en Raymon Rijnders (broer van A-junior Robin) als wisselspeler op de bank zaten. De start van Roda was goed. Het nam direct het initiatief in handen en zette de Soester ploeg onder druk. Reeds na ze ven minuten spelen viel de eerste treffer te noteren en naar later zou blijken ook de winnende treffer. Uit een hoekschop van Axel de heer wilde de keeper van Soest de bal pakken maar kon deze niet klemvast krijgen en liet de bal los. Het was Yuri van de Meel die van allen het snelst reageerde en het leer in de touwen schoot 0-1. Gesterkt door deze voorsprong bleef Roda aanvallende initiatieven ontplooien, doch verder dan enkele afstandschoten van Van Kampen, Andre van Ooyen en Robin Rijnders kwam Roda niet. Soest kon hier weinig tegenover stellen. De gevaarlijkste situatie voor het doel van Remco Kempers ontstond uit een misverstand tussen Rinders en Van de Meel. De Soester-spits schrok echter ook van deze kans en keeper Kempers kon op tijd redding brengen. In de tweede helft kon de Roda de druk op de Soester- verdediging wel volhouden maar kon andermaal de kan sen niet doeltreffend afron- j den. De beste kansen waren nog voor Tom de Boer en An dre van Ooyen, die beiden oog in oog met keeper kwamen te staan, beiden passeerden de keeper wel maar de bal ver dween langs de verkeerde kant van de paal. In het laat ste kwartier kwamen Albert Hoeve en Raymon Rijnders in het veld voor Gijs van Kam pen en Tom de Boer. Het was Hoeve die vijf minuten voor tijd alleen op de keeper kon afstormen maar onderuit werd gehaald door een Soes- ter-verdediger. Voor deze ver dediger restte alleen nog de rode kaart. Dit was tevens het j laatse echte wapenfeit in deze ontmoeting die voor Roda twee kostbare punten ople verde. Pagina 11 LEUSDEN - De compe titie van de schaakver eniging Leusden is in middels het beginsta dium voorbijHet is wel licht tijd om de eerste re sultaten en prognoses op een rijtje te zetten. De wedstrijden tegen andere verenigingen zijn met wisselend succes afge werkt. Ronduit geweldig zijn de prestaties geweest van het derde team. Een mooie overwinning op 's Graveland geeft goede hoop dat het derde zijn reeks van overwinningen blijft voortzetten. Men taal gezien is het een hecht team, dat moeite loos de verzwakking door het verdwijnen van Kampes heeft kunnen opvangen. De nieuwelin gen in het team kunnen zich optrekken aan solide spelers J. Nijhof en Riet veld. Deze twee spelers scoren altijd en weten vooral de sfeer in posi tieve zin te bepalen. Het vierde team startte ongelukkig in de bonds- competitie. Met een afge broken partij, staat het 4- 3 achter. Er is nog een spoor van hoop, omdat van Ooik denkt deze par tij te kunnen gaan win nen, maar zeker is dit niet. Voor de komende wedstrijden liggen de kaarten goed. Spelers als Modiri, Van Dalen en de genoemde Van Ooik zijn dit jaar goed in vorm. Afgebroken partijen worden door Leusdense spelers vaak met succes beslist. Het tweede team heeft daar zijn overwin ning aan te danken. Een mooie opsteker voor dit verzwakte team Geluk kig hebben zij ver sterking gekregen door de aanstormende jeugd in de personen van Mey- lof en Van de Bilt. Zij zul len temidden van de ou dere routiniers voor het nieuwe vuur moeten zor gen. Zorgenkindje in Leusden blijft het eerste team, dat direct al een gevoelige draai om de oren kreeg. Slechts eerstebord-speler Wim Velker wist te sco ren. Teleurstellend was vooral de partij van Schaeffner. Hij ver prutste in tijdnood een prachtige stelling. Alles heeft twee kanten. Wie zo'n mooie stelling weet te creëren moet wel goed kunnen schaken. Het vertrouwen in de toe komst is daarom nog steeds aanwezig. In de onderlinge, indivi duele competitie gaat het er al even warrig toe. Schreef ik enkele weken geleden dat Elschot zes partijen lang 100 procent scoorde, prompt moest hij 2,5 punt laten in drie wedstrijden. Jammer, het zou een huzaren stukje geweest zijn als hij zijn race naar de top had voortgezet. Vermel denswaard zijn verder de verrichtingen van Mo diri, Aghlani, Van der Pol en Van Dalen. Zij sco ren fors hoger dan in voorgaande jaren. Voor het clubkampioenschap zullen zij echter niet in aanmerking komen. Daarvoor lijkt Kampes de beste papieren te heb ben. Hij heeft alles nog gewonnen, maar moet de echte toppers nog ont moeten. Van Tuyll bij voorbeeld of De Rijke, welke laatste enigszins teleurstellend presteert. Ook de sterkste speler van de vereniging, Wim Velker, kende een uiter mate zwakke start. Met 1 uit 3 maakte hij zijn posi tie als eerstebord-speler bepaald niet waar. De kampioenen in spe wor den aangeraden hem niet te onderschatten. Dit is bij zwakkere spelers al een verkeerde istelling, maar om een sterke spe ler te onderschatten, zou buitengewoon stom zijn. LEUSDEN - Met ingang van volgende week zul len weer een aantal teams van basisscholen door leden van de korf bal club Antilopen ge traind worden. Gedu rende drie weken krijgen de teams één uur training per week om kennis te maken met de korfbalre geltjes en de specifieke balbehandeling bij korf bal. Op maandag 28 december treffen alle teams elkaar in 'de Korf', 's Ochtends treffen de teams elkaar die zijn samengesteld uit 5e en 6e klassers. 's Mid dags treffen de A-teams elkaar om uit te maken wie komend jaar Leus den zal vertegenwoordi gen op het Provinciaal Schoolkorfbalkam- pioenschap. De A-teams bestaan uit leerlingen van de 7e en 8e groep. Mocht de opvolger van de kampioen van vorig jaar, 't Palet, de beste van Utrecht worden, dan volgt nog het Nederlands kampioenschap. Voorlo pig natuurlijk nog een stille wens. LEUSDEN - De wed strijdselectie van de Leusdense Zwem- en Po loclub De Haaien is het afgelopen weekeinde zo wel zaterdag als zondag in actie gekomen. Ver deeld over in totaal drie wedstrijden werden er goede prestaties geleverd en zwommen vooral de jonge Haaienleden zich in de kijker. Dat gebeurde op zater dag met name tijdens Speedojaargangwed- strijden in zwembad Bi- sonspoor te Maarssen. De sterkste zwemmers en zwemsters onder de 12 uit de Kring Utrecht ne men het in het kader van die Speedowedstrijden tegen elkaar op. Daarbij bleek het populaire en spectaculaire nummer, de 100 meter vrije slag voor meisjes geboren in 1983 of later, een vrijwel gehele Leusdense aange legenheid. Haike van Stralen en Annemieke van de Werf brachten beide een nieuw persoon lijk record op de klok ken, 1.19.7 en 1.20.2, en werden daarvoor be loond met een eerste en een tweede plaats Bij de jongens werd Robin Hoendervangers fraai tweede en ook hij bleek na het aantikken een flink stuk van zijn tot op dat moment snelste tijd te hebben afgeknabbeld: 1.24.4. Ook Bastiaan Tamminga bracht, op de 100 meter vlinderslag, een nieuw persoonlijk re cord op de klokken, maar greep net naast het ere metaal. De wat oudere Haaien namen zaterdagmiddag deel aan de 'Domstad Swimmeet', maar daar waren alleen Rozemarijn Sybrandy en Ewout Pau- lusma in staat een nieuw persoonlijk record uit het vuur te slepen: Sybrandy met een uitstekende 5.11.0 op de 400 vrije slag en Paulusma met een al even sterke 2.56.4 op de 200 meter schoolslag. Hij zag zijn prestatie boven dien beloond met een derde plaats. Het overige eremetaal kwam op naam van Kim Bijleveld, een tweede en een derde plaats, en Saskia Hels- dingen: derde op de 100 meter vrije slag. Bij de 'Ondertoppers' op zondag in het Amers foortse Sportfondsen- bad, ging het niet zo zeer op de plaatsen als wel om de tijden en opnieuw ga ven de jongste leden van de selectie het goede voorbeeld. Karlijn van Stralen, Eveliene Brie nesse, Rozemarijn Sy brandy, Kevin Mori, Ar jan van de Berg en Ewout Paulusma schitterden op de 200 meter vrije slag, terwijl op de 100 meter rugslag opnieuw Eveline Brienesse en Arjan van de Berg flink van leer trokken. Nu ging echter de meest in het oog lo pende verbetering naar Saskia Helsdingen: 1.18.5, een verbetering met ruim 2 seconden.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11