lediacircus overvalt asielzoekerscentrum .Leusder Krant. Zesde dorpsrevue KPJ groot succes Sisss l Isssissertjes L E U S D E N LEZERSSERVICE Bel bij klachten over de bezorging van de Leusder Krant direkt onze hoofdagent in Leusden Agenda leze week Leusden Rijbewijs kwijt Schade bij aanrijdingen Dronken automobilist Boekhandel Auto uit de bocht gevlogen Aanrijding; vijf gewonden Auto gestolen Kiosk vernield Uoensdag 25 november 1992 Pagina 3 'irwijl mevrouw p te vangen. Ogata binnen een praatje maakt met de Somalische bewoonster van caravan 33, proberen de fotografen een glimp (foto: Hans Verhorst). LEUSDEN - Het bezoek van de hoge commissaris voor de vluchtelingen van de VN aan het Asielzoekerscentrum aan de Doornsewcg is een gebeurtenis, waarvoor de hele Nederlandse pers uitrukt. Leusden heeft een ochtend lang zijn eigen 'media eventDe hoge commissaris is verantwoordelijk voor de op vang van vluchtelingen over de hele wereld. Zij maakt de komende dagen een aantal bliksembezoeken aan een aantal Europese regeringen, waaronder de Nederlandse, omdat er dringend opvang vereist is voorBosnicrs, die binnenkort vrij komen uit de concentratiekampen van Joegoslavië. Als de bus stopt bij de hoofdingang van het centrum, breekt het 'geweld'los. Cameramensen en fotografen verdringen zich bij de nog gesloten deur van de bus en rondom de drie asielzoekerskinderen, die mevrouw Sadako Ogato een bos bloemen mogen aanbieden. De kleine gestalte van de hoge Japanse VN-functionaris verdwijnt in de mêlee van journalis ten en fotografen, die het beste plaatje willen maken. Terwijl 'het journaille'zich verdringt, kijken de bewoners van het asielzoekerscentrum op een afstand toe. Mevrouw Ogato is eigenlijk voor hen gekomen, maar het strakke tijd schema maakt uitgebreide contacten tussen de bewoners en de hoge commissaris niet mogelijk. Wel is er tijd ingeruimd vooreen korte visite aan één van de caravans van het centrum. Als mevrouw Ogata binnen is. proberen een aantal fotografen via een openstaande raam hun plaatjes te maken. De Somalische bewoonster krijgt later de gelegenheid in aanwezigheid van de hoge commissaris en mi nister Hedy d'Ancona een oproep aan de Nederlandse regering te doen voor de hereniging van haar en haar mede-lotgenoten met hun familieleden, die nu nog in het Somalische oorlogsge bied zijn, waar een vergeten burgeroorlog woedt. Een Bosnische jongen w eet zich tussen de journalisten en mevrouw Ogata te wringen. Hij vraagt haar om een handteke ning. De hoge commissaris maakt van de gelegenheid gebruik hem wat vragen over zijn situatie. Hij vertelt dat hij zes maanden in Nederland is. Een deel van zijn familie zit nog in Sarajevo en hij is bang dat zij een moeilijke winter tegemoet gaan. Hij heeft het er duidelijk moeilijk mee. Even krijgt hij aandachl, maar dan gaat het mediacircus weer zijn eigen weg. londerdag 26 november 15.30 uur: Inleiding dokter leboers over 'Hyper\rentila- ie', De Woelige Hoek, Prinses enelaan, Leusden-Zuid. rijdag 27 november Vanaf 14.00 uur: Unicef- oorliehtingskraam in de bi- hotheek, bibliotheek Nieuw angenbeek. Hamersveldse- reg. 19.00 Postdui ven ten toonstel ng, clubhuis postduivenver- mging, Jan Banninkpark, Ba- j oortseweg 19.30 - 21.00 I Afscheidsreceptie Ds. lui ten berg, 't Trefpunt (naast ie Dorpskerk), Arnhemseweg. eusden-Zuid. 20.00 uur: Cursus advents- ransen maken. De Moespot, 'w van Arkehveg, Achterveld aterdag 28 november 9.00 - 13.00 Postdui ven ten toonstel ng. clubhuis postduivenver eniging, Jan Banninkpark Ba- oortseweg. 10.00 - 14.30 Cadeaumarkt Wereld winkel, Jeugdhonk, Hamers- tldseweg 100. 20.00 uur: Cabaret 'Heren p zicht', toneelzaal De Korf, )e Smidse. 20.30 uur: Dans/contact- wond voor alleenstaanden, ca- i-restaurant De Mof. Arn- emseweg, Leusden-Zuid ondag 29 november 9.00 uur: Afscheidsdienst Ruitenberg, Marcuskerk, lsschatterweg. 10.30 u ur: Afsch ei dsdienst s. Ruitenberg, Dorpskerk, Arnhemseweg, Leusden-Zuid 14.30 uur: Jazz-Sociéteit eusden, Jazz-optreden van de Slue Monday SevenDe Hak- örst. Waarden 25a. dinsdag 1 december 19.45 uur: Vrouwen voor 'rede; thema-avond over Vrouw en conflict m ex-Joe- oslavië', 't Vooronder (kelder emeentehuis). Burgemeester an der Postlaan 2. A'oensdag 2 december 9.30 or: Bevolkingsonderzoek aar borstkanker. Groot Krak- orst. Bolderikhof 18. LEUSDEN - Een 73-jarige automobilist uit Houten raakte woensdagavond omstreeks 21.00 uur zijn rijbewijs kwijt, toen hij betrapt werd op het rijden onder invloed. De man bleek aanzienlijk te diep in het glaasje te hebben gekeken LEUSDEN - Materiële schade was het gevolg van een tweetal aanrijdingen, die woensdag plaatsvonden op de Leusdcnse wegen. Op dc kruising Van der Postlaan/Hamersveldseweg verleende een 38-jarige Leus- denaar met zijn auto geen voorrang aan een 30-jarige plaatsgenoot. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bij een kettingbotsing op de A-28 raakten woensdag om streeks 18.00 uur vijf auto's betrokken De aanrijding ont stond toen een auto in de file op de rem ging staan. Vier achter- oprijdende automobilist zagen dit te laat Drie auto's moesten worden afgesleept, twee kon den op eigen kracht hun weg vervolgen. Er vielen geen ge wonden ACHTERVELD - De Achter- veldse plattelandsjongerenor ganisatie KPJ gaf in een twee luik aan dat het toneelspelen ze in het bloed zat. In twee uitver kochte voorstellingen zagen afgelopen zaterdag- en zon dagavond zo n 800 toeschou wers de inmiddels traditionele jaarlijkse dorpsrevue in het dorpshuis Ons Gebouw. Het motto van de beide avonden was. 'Een avondje weg van de buis. voor het Ro nald Mc Donaldhuis' Een motto, dat gezien de enorme drukte zeker dit weekend bij de KPJ in Achterveld van toe passing was. Met een lach en een traan werd middels kwink slagen getracht het publiek de ernst van sommige situaties in te laten zien Een immens grote koelkast vol botervlootvluch- telingen bleek meer inhoud te hebben inzake de asielzoekers- problematiek en vluchtelin gen-politiek als menig mens zou verwachten De revue in vogelvlucht gezien bracht vele dolkomische situaties, afge wisseld met rake liederen. Dat de knuffel in het leven van jon geren en jeugd een grote rol speelt is nu wel duidelijk. In het herdenkingsjaar van Co lumbus werden ook hij en zijn eierverkoopster niet vergeten. Dat alligatorlederenschoenen lekker zitten weten de bezoe kers nu ook en het liefdeslied kon ook deze avond niet ont breken. Via de lift, een wel zeer oud autootje en een filmvamp werd het publiek deze avond ruim op De KPJ zette met veel enthousiasme de zesde revue op de planken, (fotoJan Pit) haar wenken van luim en ple zier bediend. De achterliggen de boodschap en de soms dub bele bodem werd zekerwel niet uit het oog verloren. Nee, na men noemen we deze avond niet, althans een enkele mag zeker niet genoemd worden en daar weet Tuin Ton O. inmid dels alles van. Tekstschrijver, regiseur en algeheel leider van deze avond. André Steenbeek, wist met een grote groep van twintig spelers dit jaar een re vue op de planken te brengen die van grote klasse was. Deze avonden werd er gebruik ge maakt van een cast die een mengeling van de wat oudere jeugd die hun ervaring in voor gaande jaren reeds had opge daan en een aantal debutanten in de revuewereld van de KPJ Het geheel zag er zeker gezien de korte oefentijd en achterlig gende gedachte zeer komisch en soms professioneel uit, Het publiek genoot van de dorps roddel en wist de sketches en liederen met waardering te belonen. LEUSDEN - Op de Valkenhoe ve heeft de politie in de nacht van zaterdag op zondag een automobilist aangehouden, die te diep in het glaasje bleek te hebben gekeken De man, een 39-jarige Leusdenaar, vestigde de aandacht van surveilleren de agenten op zich, door on handig gemanoeuvreer tijdens het wegrijden. Na de blaastest, wees de adem-analyse op het bureau uit dat de man aan zienlijk te diep in het glaasje had gekeken De man kreeg proces-verbaal, maar raakte tevens zijn rijbewijs kwijt. Langestraat 33 Tel.: 613232 Amersfoort LEUSDEN - Op dc Hamers- vcldsewcg is in dc nacht zon dag op maandag een 27-jarige automobilist uit Leusden uit de bocht gevlogen. De man raakte ter hoogte van een ben zinestation in een flauwe bocht de macht over het stuur kwijt. Bij een advocatenpraktijk ramde dc auto een hekwerk, reed door de tuin en raakte een boom. Door de klap stuiterde de auto de weg weer op, waar hij in botsing kwam met een tweetal auto's. De veroorzaker heeft na het ongeval bij een buurtbewoner getelefoneerd, maar is daarna spoorloos verdwenen. De identiteit van de bestuurder is bekend, omdat zijn rijbewijs in de auto werd aangetroffen. Er deden zich verder geen per soonlijke ongelukken voor. Over de oorzaak van het onge val tast dc politie nog in het duister. Maandagochtend was de vermoedelijke veroorzaker nog niet gehoord. In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks 2.00 uur, is een Woudenbergse bestuurder van een auto op dc Leusbroe- kerweg uit de bocht gevlogen. De 21-jarige vrouw, die door de politic na het ongeval bij een boerderij in de omgeving werd aangetroffen, vertelde te zijn geschrokken van een overste kend konijn. De auto raakte zwaar beschadigd. Een inzit tende klaagde na het ongeluk over een pijnlijke knie. LEUSDEN - Bij een aan rijding op de kruising Hei- ligenbergerweg/Driftak- kerweg zijn zaterdagmid dag vijf mensen gewond geraakt, van wie twee ern stig. De aanrijding ont stond toen één van de be stuurders op de Heiligen- bergerweg, ter hoogte van de Driftakkerweg, wilde keren. Daarbij zag hij een uit tegenovergestelde richting naderende auto over het hoofd. Een aanrij ding was het gevolg. De vijf inzittenden van de auto's, drie Leusdena- ren en twee inwoners van Abbenes, zijn allen met verwondingen afgevoerd naar het ziekenhuis. De aanrijding deed zich zater dagmiddag omstreeks 14.30 uur voor. LEUSDEN - Op de Van den Bergstraat hebben onbeken den in de nacht van dinsdag op woensdag een auto gestolen. Het gaat om een Opel Kadett. De eigenaar is een 32-jange bewoner van de Van den Berg straat. LEUSDEN - Bij een parkeer plaats in Den Treek hebben on bekenden een kiosk volledig vernield Het houten huisje, dat de laatste tijd al vaker het mikpunt van vernielzuchtigen is geweest, liep daarbij zware schade op Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...Een bron van zorg is bet gerucht over de kanovaar der, die ternauwernood uit het water bij het sluisje gehaald kon worden. Het zou bier draaien om een weddenschap tussen sportfanaten. Zo meldden wij vorige week '...De kanovaarder op zijn achterste benen. „Hoezo een weddenschap, is men nu helemaal gek. Ik speel heus niet op deze wijze met mijn leven. Ik kano al jaren, in alle soorten water van Ardennen tot Duits land. Ik weet dat stroming gevaarlijk kan zijn en dat daar niet mee valt te spotten"...' '...Het verhaal wordt moeilijk. Raadslid Offereins was het die ons op het spoor zette van de wedden schap. Hij heeft daarin de buurt gewandeld en de hele heisa aan zijn oog zien voorbijtrekken. 'En toen hoor de ik over de weddenschap en begreep niet waarom de krant daar niets mee heeft gedaan'... '...En dat is waar de kanovaarder zich terecht erg druk overmaakt. „Hoe komt die man erbij, ik rind zulke uitspraken ook heel erg vervelend voor de men sen, die of hebben gebeld, of mij uit het water hebben gehaald. Hoe moeten die zich voelen na zo n uit spraak.'"...' '...De kanovaarder neemt dan ook afstand van elke toespeling op een of andere vorm van weddenschap. Mensen, die het alleen maar van horen zeggen moeten hebben, zijn eigenlijk toch maar zielig. Raadslid of nieten wij als krant zijn blij met het gerucht niets te hebben gedaan...' '...Sinterklaas is weer in het land, dus ook in Leusden. De winkeliers hebben, zoals vanouds gezorgd, voor een waardig welkom van de goedheiligman. Toch schijnt zijn bezoek aan Leusden niet helemaal vlek keloos te zijn verlopen... '...Niet alle leden van zijn doelgroep hebben respect voor de kindervriend. Toen de Sint zich in winkel centrum De Biezenkamp vooroverboog voor een ge sprekje met enkele jongetjes, trok één van hen aan zijn baard...' '...En die was daar niet tegen bestand. Dus moest de Sint zich snel afzonderen van het toegestroomde pu bliek om zijn uiterlijk weer een beetje op orde te krijgen. De twee dadertjes moesten het die avond doen met een lege schoen... '...Het trekken aan de baard van Sinterklaas valt onder de noemer onschuldig kattekwaad. De bank overval op een filiaal van de ABN/AMRO afgelopen vrijdag is dat zeker niet. Uit een landelijk onderzoek blijkt overigens dat de plegers van dergelijke over vallen steeds jonger worden...' '...Of het bij de Leusdense overval ook ging om jeug dige daders is (nog) niet bekend. Wat dat betreft laat de Leusdense politie het behoorlijk afweten. Vrijdag ochtend rond 10 uur kwam op het bureau de melding van de overval binnen, 's Middags om 16 uur had 'onzepolitievoorlichter de zaken nog niet op een rijtje en moesten de media naar bet hoe en waarom gis sen...' '...Een slechte zaak, als de politie wat de voorlichting betreft, zo vaag blijft doen. Temeer daar de Leusdense Hermandad regelmatig via de krant wel oproepen doet voor getuigenverklaringen als er iets gebeurd is. Voorwaarde daarbij is natuurlijk wel dat het publiek goed is voorgelicht...' '...Een verzachtende omstandigheid is misschien, dat de politie op dit moment te maken heeft met een grote reorganisatie. Het gevolg daarvan is dat geen politie agent meer zeker is van zijn toekomstige functie. Maar het blijft een discutabele zaak. dat voorlichting een lage prioriteit heeft bij die reorganisatie...' '...Deze week maakte Leusden niet alleen een bank overval mee, maar ook een m.vsterieuse verdwijning. Dit weekeinde vloog een automobilist ter hoogte van het benzinestation uit de bocht. De auto raakte enkele tegenliggers en knalde tegen het hek van het advoca tenkantoor van mr. Boven. Die raakte daarmee voor de tweede keer in korte tijd de omheining van zijn terrein kwijt...' '...De automobilist kwam er wonderwel goed vanaf en kroop ongeschonden uit zijn voertuig. De man belde volgens omstanders bij het benzinestation. Daarna verdween hij uit zicht en kwam niet meer boven wa ter...' '...De politie vond wel zijn rijbewijs in de auto. Of hij is aangehouden, laat het verhaal onvermeld. Ook hier geeft de politie geen nadere informatie. Spijt ons, maar wij denken dan direct dat er iemand (een beken de hooggeplaatste uit Leusden) uit de publiciteit moet worden gehouden...' '...In Den Treek is een kiosk al enkele keren object van vandalen geweest. Of liever gezegd een doelwit voor dieven. Want tot nu toe werd er vooral snoepgoed en dergelijke gestolen. Dit weekeinde werd er echter veel rigoreuzer gewerkt... '...Onbekenden maakten de kiosk namelijk met de grond gelijk. Er bleef geen steen meer op de andere. Wie dat op zijn geweten heeft, moet volgens ons niet van deze wereld zijn. Als met deze daad van vandalis me een nieuwe trend is ingezet, staat Leusden nog heel wat te wachten... '...Gelukkig is er nog het regionale bureau HALT, dat ervoor zorgt dat jeugdige vandalen de door hen ver oorzaakte schade weer zo goed mogelijk herstellen...' '...Dat lijkt ons in het geval van de kiosk overigens geen gemakkelijke zaak. Om dat weer in orde te ma ken, zijn er bouwtechnische kwaliteiten vereist. En daar zijn vandalen niet goed in. Die kunnen alleen maar afbreken...' '...Wat is er nu toch met die Leusdense politiepetten aan de hand?

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3