i Leusden i Leusden FIJNE MEID GOEDE KANS DAT ZE GEZOND OPGROEIT glasbol BEDANKT! Y r TOTAL controle-actie hondenbelasting inzamelschema afval 1993 wordt binnenkort verspreid vergaderagenda ringleidingen in gemeentehuis begrotingsinfo deze week bezorgd TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS VERBOUW EN RENOVATIE Hapex b.v. SERVICE-BERICHT UNICEF GEEFT ZE TOEKOMST. GIRO 121 DEN HAAG I, WOENSDAG 25 NOVEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 140 d.d. 25 november 1992 Deze week wordt de zogenaamde afvalkaart bezorgd. Indien u de kaart niet heeft ontvangen, is een telefoontje naar bureau voorlichting voldoende om hem alsnog toegezonden te krijgen. Vanaf woensdag 2 december gaat een controleur van de hondenbelasting in de gemeente Leusden op pad om na te gaan of aan de belastingplicht wordt voldaan. De controleur heeft een legitimatiebewijs van de gemeente Leusden bij zich. Bij afwezigheid wordt een hercontrole uitgevoerd.Wanneer bij controle blykt, dat u een of meer honden in huis heeft die niet voor de hondenbelasting zijn aangemeld, krijgt u een navordering opgelegd die tenminste tweemaal en ten hoogste tienmaal het verschuldigde tarief per hond per jaar bedraagt. Zoals bekend worden in Leusden de verschillende soorten huisvuil gescheiden ingezameld. Dat kan natuurlijk alleen gebeuren met uw medewerking. Zonder die mede werking zou veel meer huisvuil moeten worden verbrand Dat zou de kosten van vuilafvoer, de zoge naamde afvalstoffenheffing, sterk verhogen. Door gescheiden inza melen helpt u dus uw portemonnee en niet te vergeten het milieu. De kaart geeft een uitvoerig en gedetailleerd overzicht van de ma nier en de tijden waarop de diverse soorten huisvuil in onze gemeente worden ingezameld. De kaart wordt huis-aan-huis bezorgd en geldt gedurende het gehele jaar 1993 Mocht u het inzamelschema onver hoopt niet ontvangen, dan kunt u bellen met bureau voorlichting. U krijgt er dan zo spoedig mogelijk een toegestuurd. Het telefoon nummer van bureau voorlichting is 961 659. Uw hond heeft er geen weet van Maar u wel: iedereen die een hond heeft moet daarvoor belasting be talen. Wie een hond. groot of klein, jong of oud. in huis neemt, moet hondenbelasting betalen vanaf de eerste dag van de maand na de komst van de hond. Dat geldt ook voor waakhonden en voor honden die in een buitenhok verblijven of nooit op de openbare weg komen De aanslag wordt altijd op naam van de hoofdbewoner gesteld, ook als de hond van een ander gezinslid is. De belastingplicht eindigt op de eerste dag van de maand na het overlijden of vertrek van de hond. Reeds betaalde belasting wordt - na een daartoe schriftelijk inge diend verzoek - terugbetaald, tarieven Het te betalen bedrag per hond per jaar stijgt naar gelang men 12,3 of meer honden heeft. Hieronder staan de tarieven voor 1992 en 1993 vermeld 1992 1993 77,45 87,60 107,55 121,20 le hond 2e hond 3e en volgende hond 137,55 153,60 kwijtschelding In bijzondere gevallen is gehele of gedeeltelijke kwijtschelding mo gelijk. Van een bijzonder geval is sprake wanneer de aanslag niet kan worden betaald zonder in grote fi nanciële problemen te komen. Bij de beoordeling daarvan gelden in principe de normen die de Rijks belasting hanteert. Een verzoek om kwijtschelding kan pas worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders, nadat de hond voor de hondenbelasting is aangemeld én de aanslag is ontvan gen. nadere informatie Wanneer u over de hondenbelas ting nog vragen heeft, zijn de me dewerkers van de afdeling Finan cieel Beheer en Belastingen graag bereid u te woord te staan U kunt bellen met nummer 961 780 woonwensenonderzoek Achterveld niet alle soorten glas zijn gelijk ITS-symbool komt dichterbij In de raadszaal en vergaderzaal nummer vier van het gemeentehuis worden ringleidingen aangebracht. Zo'n ringleiding stelt gehoorgestoorden met een gehoorapparaat in staat mee te luisteren. Via een kabeltje worden geluids signalen versterkt uitgezonden. Mensen met een hoorapparaatje kunnen op die manier meeluisteren. Met deze aanpassing is een bedrag van ongeveer 6.000,-- gemoeid. In het gemeentehuis zijn in de loop der jaren tal van voorzieningen aangebracht ten behoeve van ge handicapten. Zo heeft het gemeen tehuis een hellingbaan, een invali dentoilet en een verlaagde balie bij de afdeling burgerzaken Maar nog niet aan alle eisen van toeganke lijkheid wordt voldaan. Zo zal de lift in het gemeentehuis nog wor den aangepast en moeten er ring leidingen worden aangelegd, zodat mensen met een gehoorbeschadi- ging aan vergaderingen kunnen deelnemen In het handboek geboden toegang' staan alle eisen opgesomd Als een gebouw aan al die eisen voldoet, kan het in aanmerking komen voor het zogenaamde ITS-symbool. ITS staat voor Internationaal Toegan kelijkheidsymbool. Het wordt toe gekend door het Provinciaal Steun punt Gehandicapten. Eerder ont ving de aula op begraafplaats Oud Leusden en de basisschool de Weg wijzer het symbool. De gemeente Leusden stelt zich ten doel glas zoveel mogelijk geschei den in te zamelen. Op die manier kan glas aan verwerkingsbedrijven worden aangeboden. Deze bedrij ven zorgen er vervolgens voor dat het glas gereed wordt gemaakt voor hergebruik glas, niet alle soorten zijn gelijk U staat er misschien niet zo bij stil dat gasontladingslampen, autorui ten enzovoort niet bij het normale glas behoren. Toch is dat zo. Deze soorten glas bevatten ook andere materialen en soms ook chemisch afval. Hierdoor kunnen ze niet op dezelfde manier worden bewerkt als verpakkingsglas. Daarom kunt u alleen maar glazen flessen en pot ten in de glasbol kwijt en dient u het overige glasafval bij het grof huisvuil te deponeren. waarheen met glasafval? In de glasbakken die her en der in de gemeente staan, kunt u alle gla zen potten en flessen deponeren. Dat geldt ook voor de glasbol op de gemeentewerf. Alle andere soor ten glas kunt u kwijt bij het grof vuil dat u ki t meegeven met de ophaaldienst of wegbrengen naar de gemeentewerf Spaarlampen en TL-buizen zijn chemisch afval. U kunt dat afgeven op de werf of meegeven met de chemo-kar. Na tuurlijk gooit u geen stenen en aar dewerk kruiken in de glasbakken! vragen? Als u vragen heeft over het geschei den inzamelen van afval, kunt u contact opnemen met de afdeling Milieu, telefoon 961716. Op 18 november ging in Achterveld een woonwensenonderzoek van start. Op die dag werd huis-aan- huis een folder bezorgd waarin een vragenformulier was opgenomen. Daarmee verwacht de gemeente een betrouwbaar beeld te krijgen van de in Achterveld levende woonwen sen. In de loop van 1994 zal de Woning stichting Leusden in Achterveld een aantal nieuwe woningen bou wen. Deze komen te staan in het gebied ten oosten van de Jan van Arkelweg, aansluitend op de be staande bebouwing Het voorlopi ge bouwprogramma bestaat uit tien huur-, acht premiekoopwoningen en zeven geschakelde koopwonin gen in de vrije sector. Voordat de plannen verder worden uitgewerkt willen het gemeentebe stuur en de woningstichting weten of dit bouwprogramma in de wo ningbehoefte van de Achtervelders voorziet. De gemeente hoopt dat veel Achterveldse woningzoeken den van de gelegenheid gebruik zullen maken om aan te geven waar hun belangstelling naar uitgaat. De vragenlijst moet voor 25 november a.s naar het bureau Huisvesting worden teruggezonden. Achtervel ders die op 18 november geen fol der hebben ontvangen, wordt ver zocht contact op te nemen met het bureau Voorlichting, telefoon 033-961 659. Zij krijgen de folder dan alsnog thuis gestuurd. Op donderdag 26 november vergadert de gemeenteraad. Aan orde komen o m de volgende onderwerpen: Regeling medewerking schoolgebouwen. De Wet op het basisonderwijs verplicht de gemeenteraad ome regeling vast te stellen voor het gebruik van de schoolgebouw( In die regeling moeten voorschriften worden opgenomen voorkoming van schade en hinder voor het onderwijs en de ui waarop de kosten van het medegebruik worden berekend, raad wordt gevraagd de regeling vast te stellen. Percentageregcling beeldende kunstopdrachten Om een structurele beleidsvoering op het terrein van de beelde de kunst te waarborgen wordt de raad voorgesteld om m stemmen met een regeling waarin is vastgelegd dat 1% van bouwsom van bouwprojecten bestemd wordt voor een kun werk. De regeling geldt voor bouw, verbouw en renovaties gemeentelijke gebouwen, scholen en niet-gemeentelijke gebo wen waarbij de gemeente in de stichtingskosten participeert Voorbercidingsbesluit i.v.m. aanleg parkeerplaats aan de Tn kerweg Om een einde te maken aan de parkeerproblemen aan de Tre kerweg, nabij restaurant Bavoort, wordt de raad gevraagd e voorbereidingsbesluit te nemen voor de aanleg van een parke< plaats op de grond tussen Treekerweg en Arnhemseweg. Grondverkopen >oor de uitbreiding van de Hamershof De voorstellen handelen om verkopen van grond aan MB0< H2B Leusden BV i.o De grond is bedoeld voor de bouw v winkels en woningen in de Hamershof. De raad wordt gevraaj met de grondverkopen in de stemmen. Aankoop perceel Horsterweg Het perceel Horsterweg 27 is gelegen op een perceel dat de uitmaakt van het gebied het Vliet. Dit gebied is door de gemec teraad aangewezen als woningbouwlokatie na de realisering van Ruige Veld en H2 Door de aankoop van het perceel is h mogelijk al eerder door de gemeente aangekochte gronden ontsluiten. Het college stelt de raad voor om tot de aankoop besluiten. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt in het gemecm huis gehouden. De agenda met bijbehorende stukken ligt voor u ter inzage t bureau voorlichting. brochure geeft informatie over gemeentelijk beleid Deze week wordt de zogenaamde begrotingsinfo huis aan huis be zorgd. De brochure is geheel ge wijd aan de onlangs vastgestelde gemeentebegroting. Als u onver hoopt geen Info hebt ontvangen dan kunt u contact opnemen met het bureau voorlichting, telefoon 961659 U krijgt de Info dan alsnog toegezonden. GEMEENTE Samenstelling: Bureau oorlichting Telefoon (033} 961618 of 9611 bekendmakingen GEMEENTF kap verordening De herziene kapverordening treedt op 28 no vember 1992 in werking. Zij zal tot 28 februari 1993 ter inzage liggen bij de afdeling Groen. U vindt deze afdeling aan de Hamersveldseweg 105. U kunt daar op werkdagen terecht tussen 8.30 en 12.30 uur. Bovendien op woensdag tus sen 13.30 en 17.00 uur. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: plaatsen van een dakkapel Vicarishove 55 herbouw bibliotheek Hamersveldseweg vergroten woonkamer en dakopbouw Hohorst- laan 26 plaatsen van een dakkapel Rosmolenstraat 17 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt u krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: plaatsen van een tuinhuisje Bitterschoten 62 plaatsen van een fietsenstalling Zwarteweg 30 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 26 november tot en met woensdag 09 de cember 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen diverse vergunningen Culturele Raad Leusden: plaatsing aankondi gingsborden; St. Adra-Sympatia, afd. Leusden: kollekte 1993; St. Pandilla Ontwikkelingshulp: kledinginza- meling november 1993; St Kleding Inzameling: kledinginzameling au gustus 1993; St. K.I.C.I.: kledinginzameling mei 1993; Leger des Heils: kledinginzameling februari 1993; Van den Hengel en Gorter Fast Food B.V Drank- en Horecawetvergunning; Van den Hengel en Gorter Fast Food B.V.: aanwezigheidsvergunning één speelautomaat. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ. kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961 752. Hierbij willen wij graag iedereen bedanken voor de leuke reac ties, planten, bloemen en kado's die wij ontvingen tijdens de opening van onze nieuwe dames- en herenkapsalon. Met vriendelijke groet, Charly en Els Make Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur; zaterdag van 8.00 tot 15.00 uur. Hamersveldseweg 26, Leusden Tel. 033-941303 Burg. de Beaufortweg 29 7T "~~"fFrdi vugts~~j 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat In elke gewenste kleur exploiteert het TOTAL BEZINESTATION „HAMERSHOF" te Leusden. M.i.v. 1-12-1992 Alleen dinsdags 10.00-14 00 uur. wordt u op uw verzoek, geholpen met oliepeilen, tanken en/of wassen. Tot ziens' "Tuurlijk, waarom niet, ze ziet er nu toch goed gezond uit?" Nou, ze zou bijvoorbeeld ver vuild water kunnen drinken. En dat kan ernstige gevolgen hebben. Duizenden kinderen hebben het al door de vele bacteriën in het schaarse water moeten ontgelden. Ze kregen diarree en stierven als gevolg van uitdroging. Geld voor veilige waterbronnen is er niet. En het ontbreekt de plaatselijke bevolking aan de kennis om het vervuilde water te zuiveren. UNICEF bouwt waterputten en filtreer- mstallaties. Daarnaast leggen we riolerings systemen, wasplaatsen en latrines aan. Afval water en drinkwater blijven zo strikt gescheiden. En we geven voorlichting aan moeders, hoe zij hun kinderen hygiënisch kunnen verzorgen. Door deze programma's kunnen duizenden kinderen water drinken zonder gevaar voor eigen leven. Zodat we kunnen spreken van verbeterde levens kansen in de honderdachtentwintig gebieden waar UNICEF werkt. En dat willen we graag zo houden. Steun UNICEF. Bel 070 - 3339300.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4