Achterveld knokt terug Roda-zaterdag toont klasse Agenda Roda-zondag mist de winst Rumoerig slot Roda Al Koploper Advendo blij met gelijkspel Linksbinnen Reclamespotje 7 Op het scorebord Sport kort Roda-zondag breekt met trainer Sport Leusder Krant Woensdag 2 december 1992 LEUSDEN - Door de goede resultaten van de laatste we ken heeft Roda '46 aansluiting met de kop van de derde klasse B gekregen. Eén grote vraag bleef bestaan: Hoe goed is Roda? Kan dit team het bol werken tegen de „grote jon gens" in deze klasse? Afgelo pen zaterdag speelde Roda te gen koploper Advendo uit Ederveen; een ploeg die zich al jaren in de kop van de derde klasse bevindt. Advendo probeerde in de eerste minuten van de wed strijd snel een goal te maken om daarna Roda met counters naar een hoge nederlaag te spelen. Maar Roda nam het heft in handen en begon op het doel van Advendo te drukken. Roda kreeg een paar corners. Jeroen van Gaal kopte een bal goed in, maar de bal werd uit de doelmond gehaald. Peter Mooibroek miste op een haar tje een goede voorzet. Frank Vissers raakte de paal Advendo kreeg een kans. Co Tollenaar van Advendo stond op de goede plek toen de bal hard van een been afspatte. Hij ging alleen op Hans van Bek- kum af. Van Bekkum pakte Tollenaar heel rustig de bal af en voorkwam zo een onterech te achterstand In de eerste helft was Roda de betere ploeg. De Leusdenaren combineer den beter en zetten Advendo onder druk. Jeroen van Gaal liep zijn bewaker Edu Bakker voortdurend voorbij en zorgde voor veel gevaar. Strafschoppen Ook in de tweede helft was Roda sterker Advendo begon ook iets beter te voetballen en kreeg een goede kans. Maar Hans van Bekkum stopte de gerichte kopbal bekwaam. Verder had Advendo weinig in te brengen. De scheidsrechter drukte in de tweede helft een grote stempel op de wedstrijd. Hij slaagde er in vier gele kaarten aan struikelende spe lers uit te delen. Maar hij ver zuimde Roda een strafschop te geven toen eerst Frank Vissers en daarna Peter Mooibroek neergelegd werden in het straf schopgebied van Advendo De Ederveners waren zeer tevreden over deze beslissin gen. Zij hadden ook tenminste één penalty gezien. De Leusde naren baalden van de scheids rechter. maar scholden niet op de man in het zwart. Roda voetbalde onverstoorbaar ver der in de hoop de verdiende treffer toch nog te maken. Uit eindelijk lukte dat niet, maar het goede collectief van Roda had het Advendo zeer moeilijk gemaakt. De goede resultaten van de laatste weken zijn ken nelijk geen toevalstreffers ge weest. Tevreden Nico Romeyn, de trainer van Roda '46. was na de wedstrijd tevreden. Zijn ploeg had goed gespeeld Vooraf had hij gete kend voor dit resultaat. Toch had hij graag gewonnen* „Die scheidsrechter zag alles wat in de middencirkel gebeurde, maar als er in het zestienmeter gebied iets beslissends gebeur de gaf hij niet thuis Dat is jam mer, want wij hadden verdiend te winnen. Ik ben blij met het goede spel van Roda '46. Aan het begin van het seizoen moesten we wennen aan het handelingssnelheid van de ploegen in de derde klasse. Dat heeft ons een paar punten ge kost Maar de laatste weken hebben getoond dat wij dit ni veau aan kunnen. Het team heeft zich erg snel aangepast. Het belangrijkste is dat wij dit seizoen niet degraderen en goed voetbal laten zien Het gaat nu zo goed dat wij zouden kunnen zeggen: Wij willen een periode winnen of in de top eindigen. Ik vind dat niet ver standig. Ik wil de ploeg niet onder druk zetten. Het team moet eerst nog wat groeien voor wij weer aan promotie kunnen denken. Dit team kan nog beter voetballen, maar wij moeten niets forceren Het komt er vanzelf uit als wij hard blijven werken Wij voetballen altijd om te winnen, ook aan staande zaterdag, als wij een vriendschappelijke wedstrijd tegen IJsselmeervogels spelen. Je kunt dan een keer vreselijk verliezen, maar ik vind toch dat je moet proberen zo goed mogelijk te voetballen. Alleen verdedigen is niet leuk" André Siegerink rukt namens Roda'46 op naar het doel van Advendo. De Leusdenaren kwamen niet verder dan 0-0 (foto: Hans Roggen) ACHTERVELD - De Achter- veldse oranjeformatie van trai ner Erik de Wilde begon de wedstrijd van deze zondag te gen het Utrechtse Sterrenwijk in een geheel gewijzigde op stelling. Nieuw in de basisop stelling stond Erik van Mar wijk, die tot aan zijn wissel we gens een blessure, best een goe de wedstrijd speelde. Verder was Enk Hak op de linksbackplaats geposteerd en ging Peter van Middelaar in de punt van de aanval spelen. De linksback Alex Boersen werd .-rechtsbuiten. Deze omzettin gen gaven in de beginfase van de wedstrijd tegen Sterrenwijk wat voorzichtigheid bij de Achtervelders te zien, maar al naar gelang de tijd vorderde werden de SVA-mannen van wat zekerder en legden zij een redelijke partij voetbal op de grasmat van het Achterveldse Kerstenssportpark Sterrenwijk, de tegenstan der van Achterveld stond even als zijzelf in de onderste regio nen van de ranglijst. Vanaf het begin tot aan het einde der wedstrijd een beter spelend Achterveld. In de beginfase was Achterveld wel de betere ploeg, maar wist zich nog geen bal weg echter deze verdween met een fraaie boog in het eigen doel 2-1. Verder liet Achter veld het niet komen. In de laat ste drie wedsstrijden heeft Achterveld nu vijf punten we ten te vergaren. Er zijn van die weken dat er van alles om je heen gebeurt. Dikwijls weet je dan niet waar je het in je wekelijkse column over moet hebben. De afgelo pen week was er zo een. En zoals zo vaak gebeuren er dingen waar je invloed op hebt. Ze gebeuren ge woon buiten je om. Maar raken je wel dermate dat je er van slag raakt. Hoe moet je daarop reageren? Dan gaat het niet om het reclamespotje van de Nederlandse schoenma kers, waarbij de grootste schreeuwlelijk van 'Mar ried with childrenhet re pareren van schoenen aantrekkelijk probeert te maken. Dan gaat het ook niet over verontruste leden van voetbalvereniging Roda'46. die opbellen dat hun vereniging in deze colum in een kwaad dag licht is gesteld. Over gele en rode kaarten kan ge steld worden: 'wie de schoen past, trekke hem aan'. Het gaat hier om veel ingrijpender zaken. Bin nen elke organisatie zijn er kennelijk mensen die in staat zijn het werk voor een ander te verzieken. Als ze echter een leiding gevende positie bekleden wordt het een kwalijke zaak. Dat kan niet gezond zijn voor organisatie, ten zij je daar voor kiest. Frits Schoenmaker kansen te creëren. In de twin tigste minuut kwamen de bal len wat meer via de vleugels, hetgeen direct gevaar voor de doelman van Sterrenwijk in hield. De doelman moet vroe ger wel een grote en bekende geweest zijn, immers bij ballen bestemd voor hem kon je hem tot in Barneveld horen schreeuwen. Soms met wat knullig balverlies gelukte het Sterrenwijk in de buurt van het Achtervelddoel te komen. Doelman Gerbrand Zandbrink heeft in de gehele eerste helft slechts een vijftal ballen in de richting van zijn doel gekre gen. In de achtentwintigste mi nuut werd een aanval van Ster renwijk onderschept door de deze middag zeer goed spelen de Kees van de Bremer. Hij gaf de bal mee aan aan Alex Boer sen die naar binnen was ge trokken en de over de rechter vleugel opkomende Robbbie de Vette kreeg de bal fraai aange speeld. De voorzet van De Vette op maat aan Peter van Middelaar werd erg mooi langs de doelman tegen de touwen geschoten* 1-0. Achterveld werd nu wat sterker en zette hun tegnstan- ders zwaar onder druk De op bouw verliep nu beter. Van achteruit werd er beheerster gespeeld en de snelle vleugel spelers werden nu vaker in het spel betrokken Vlak voor rust kopte Harrie van Dalen vanuit een corner net over het vijan delijke doel. Een voorzet van Peter van Ruitenbeek werd door de Achterveld spits Peter Middelaar jammerlijk gemist. En een voorzet van weeer Peter van Ruitenbeek werd net voor de doellijn weggehaald. De tweede goal hing spreekwoor delijk in de lucht echter met een 1-0 stand werd de rust door de scheidsrechter aangekon digd. Spelers en publiek konden zich gaan opwarmen Direkt na rust weer een beter Achter veld en een Sterrenwijk for matie die zich voornamelijk met verdedigen en kankeren op elkaar bezig hielden. Erik van Marwijk, die tot dan een goede wedstrijd speelde, was vlak voor de rust geblesseerd ge raakt aan zijn al ingepakte knie en werd vervangen door Corno Kok. Uit een voorzet na een snelle uitval van Alex Boersen kopte Peter van Rui tenbeek ruim over het doel. In de zesde minuut na rust gaf Corno Kok en pass naar Peter van Ruitenbeek. Deze om speelde zijn tegenstander en werd daarna in de beruchte 16-meter onderuit gehaald. De scheids gaf resoluut een straf schop en haalde daarmeee de woede van de utrecxhtenaren op de hals De strafschop werd door Harrie van Dalen, die deze middag weer een puike partij speelde, niet sterk inge schoten, maar de doelman van Sterrenwijk kon daar toch niets meer en het betekende 2- 0. na enkele minuten weer een daverde inzet van Van Dalen echter deze keer schoot hij naast. Na twintig minuten ging Alex Boersen knap door de verdediging van de tegenstan der en kwam daarbij in vrijwe schietkans De doelman van Sterrenwijk heeft de bal niet gezien, maar wel gevoeld De daverende poeier werd door hem met het gezicht gekeerd. De terugspringende bal werd door Peter van Middelaar even hard tegen de lat geschoten. Het betekende echter geen doelpunt. Sterrenwijk met name ging harder spelen en wat de sfeer niet bevorderde was dat zij daarbij ook meer gingen praten. Vooral de toch wel goed leidende scheids rechter werd daarvan het mik punt. De man trok enkele gele kaarten en wist de wdstrijd tot een goed einde te brengen. In de allerlaatste minuut was het weer Achterveld dat scoorde. Een foutje in de achterhoede van Achterveld werd Corno Kok noodlottig. Hij kopte de LEUSDEN - De wedstrijd van Roda tegen Amersfoortse Boys stond duidelijk in het te ken van de vernieuwingen. Trainer Piet Mackaay van Roda had vijf spelers noodge dwongen niet opgesteld. Hun vervangers: Henk Weishaupt, Mustafa Haniueu, Sander Zaal, Sander van Dongen, wa ren jonge spelers. Deze omzettingen binnen de Roda-ploeg zouden niet slecht uitpakken. En met goed voet bal en een harverwarmende inzet waren de voormalige eerste elftalspelers snel verge ten. Onder het oog van een talrijk publiek begon de derby tegen het altijd lastige Amers foortse Boys van beide kanten aftastend. Roda. zowel als Amersfoortse Boys waren de laatste wedstrijden suksesvol Men verwachtte daarom een zinderende wedstrijd. Roda had gedurende de gehele wed strijd een technisch over wicht. De jonge spelers van Piet Mackaay bewezen eens te meer, dat ze wel degelijk goed kunnen voetballen. Dit geeft voor Roda hoop voor de toe komst. Slechts met fysiek hard spel konden de gasten iets terug doen. maar Roda eraf peen krimp. Na 20 minuten spelen kreeg Roda een mogelijkheid, toen een hard schot van John Jansen gestopt werd door de uitstekende doelman van Amersfoortse Boys. Roda werd gedurende de eerste helft steeds sterker. Sander van Dongen was na 30 minu ten spelen dichtbij een treffer, maar wederom redde de Amersfoortse goalie. Toch werd Sander van Dongen de gevierde man van Roda. In de 32e minuut speelde hij zich fraai vrij en scoorde beheerst. Roda leidde met 1-0. Nadat Amersfoortse Boys in de 36e minuut tegen een gele kaart opliep en Edwin van de Tweel Roda in de 39e minuut behoedde voor een tegentref fer, deed Van Dongen weer van zich spreken Uit een corner in de 43e mi nuut op het doel van Roda, werd de bal goed ingekopt. Van Dongen had zijn doelman goed rugdekking gegeven en haalde de bal van de doellijn. Deze 1-0 betekende tevens de ruststand. Pink Wie na de theepauze dacht, dat de thuisclub de druk wel zou vergroten kwam bedrogen uit Amersfoortse Bovs wilde wel, maar kreeg geen enkele kans van Roda. De Leusdense ploeg ging steeds beter draaien en er kwamen moge lijkheden. Sander Schimmel en Weishaupt waren dichtbij een treffer, maar het geluk was deze middag niet aan Roda-zijde. In de loop van de 2e helft liepen een Boys-speler en Weishaupt tegen een gele kaart op, in deze faire wed strijd. In de 78e minuut stond heel Roda te juichen. Na een vlotte aanval gaf Zaal een voorzet, die door Jansen schitterend werd ingekopt. Maar tot ont zetting van alles wat Roda was, kon de doelman van Amersfoortse Boys nog net een pink tussen de bal krijgen en verdween de bal over het doel. Roda bleef het spel bepalen. Maar tegen alle verhoudingen in kwam Amersfoortse Boys nog naast Roda. In de 83e mi nuut mocht Jan van Beek een vrije trap nemen op 20 meter afstand van het Roda doel. De keeper van Roda Van de Tweel verkeek zich volkomen op de bal en tot ieders ontzet ting viel de bal achter de Roda-goalie in het doel. Zo ontsnapte Amersfoortse Boys op de valreep nog aan een verdiende nederlaag. De spelers van Roda waren na afloop zeer kontent. Aanvoer der Peter Knijf zei, dast hij ïen heerlijk gevoel had en ei genlijk vond dat Roda gewon- ipn had LEUSDEN - In de zware uit wedstrijd tegen Lelystad heeft Roda Al een zeer kost baar punt veroverd op de ploeg uit de gelijknamige stad. Het werd een zwaar be vochten gelijkspel. Lelystad staat bekend om het zeer ver zorgde en technische spel, doch Roda heeft de grote druk van de polderbewoners goed doorstaan. Lang zat er een overwinning in voor Roda, maar in de laatste rumoerige minuten moest het Lelystad toch naast zich dulden 2-2. Het begin van de wedstrijd was duidelijk voor Lelystad De Leusdenaren waren de eer ste tien minuten zoekende naar een goede organisatie. Gedurende deze minuten kreeg Lelystad een aantal kansen om op voorsprong te komen. Goed keeperswerk van Remko Kempers en de lat stonden die voorsprong in de weg. In de eerste counter van Roda was het meteen raak. Een goede combinatie tussen Klaas Banga en Gijs van Kam pen resulteerde in een goede voorzet van de laatste. Voor het doel had Andre van Ooyen goed positie gekozen en kon deze voorzet doeltreffend afronden 0-1 Lelystad was hierdoor gewaarschuwd dat het niet onbeperkt kon aan vallen maar verdedigend goed moest oppassen voor Roda. In de 20e minuut kon Lelystad de stand weer op gelijke hoogte brengen. Een hoge voorzet werd door één van de aanval lers bij de tweede paal binnen- geklopt 1-1. Roda kwam hierna langzaam onder de druk van Lelystad vandaan. In de 30e min snelde Tom de Boer achter een dieptepass aan en werd binnen de be ruchte lijnen neergehaald. Uit de strafschop die volgde zette Robin Rijnders Roda weer op een 1-2 voorsprong. Met deze stand zochten beide ploegen de kleedkamers op voor de rust. Na de rust kwam Raymon Rijnders in de ploeg voor Klaas Banema Deze tweede helft zou een zware helft wor den voor Roda. Lelystad kon in de eerste 20 minuten Roda goed onder druk houden, doch de Leusdense verdediging wist van geen wijken. Het ver dedigende viertal Joris Ver steeg, Yuri van der Meel, Ro bin Rijnders en B-junior Mi chel van Ooyen hadden hun directe tegenstanders vol doende in de greep. Het groot ste gevaar kwam dan ook van het middenveld. Kick Gressie, Axel de Heer en Raymon Rijn ders moesten alle zeilen bijzet ten in deze slijtageslag. In de 20e min. kwam Albert Hoeve in het veld voor de moegestre den Gijs van Kampen. Vanaf dat moment kwam Roda enig zins onder de druk van Lely stad uit. Het kreeg zelfs kansen de voorsprong te vergroten. De doorgebroken De Boer werd vlak voor het strafschopge bied nog onderuit gehaald, terwijl een schot van Rijnders nog net uit het doel geranseld kon worden door de Lelystad keeper. Na een halfuur spelen werd de snelle Albert Hoeve op links weggestuurd door Andre van Ooyen. Hij kapte twee tegenstanders uit en loste een ziedend schot dat uit eenspatte op de paal Tot de laatste minuut kon Roda de voorsprong vasthouden. Een twijfelachtige strafschop bracht Lelystad nog naast Roda 2-2. Een rumoerig slot ontstond doordat Rijnders buiten het gezichtsveld van de scheids rechter, doch voor de ogen van de grensrechter van Lelystad onderuitgeschopt werd. De grensrechter gaf echter aan niets gezien te hebben. Na het nodige tumult floot de scheidsrechter direct af. Dat de scheidsrechter als boosdoe ner voor het puntverlies van Lelystad werd gehouden blijkt uit het feit dat na afloop zowel de grensrechter als de leider van Lelystad een rode kaart voorgeschoteld kregen. Roda kon met opgeheven hoofd en met een kostbaar Dunt in d^ buidel. Pagina 10 Voetbal Uitslagen eerste klasse B Achterveld - Sterrenwijk 2-1 Odijk-SVF 1-1 VSK- Faja Lobi 3-0 ODIN - Scherpenzeel 3-5 OSM - Amsvorde 3-1 Stand eerste klasse B 1. Scherpenzeel 11-17 2. Amsvorde 12-16 3. VSK 10-13 4 DWSV 11-13 5 SVF 11-14 6. Odin 12-12 7 OSM 12-12 8 Achterveld 12-10 9. Sterrenwijk 11-8 lO.FajaLobi 11-6 ll.Odijk 11-4 Voetbal za. Uitslagen derde klasse B KNVB Roda'46 - Advendo 0-0 SDCP - Geinoord 1-1 Scheipenzeel - Lelystad 0-2 Jonathan - Vlug en Vaardig 3-7 Stroe - Hoevelaken 2-2 Desto - Amstelveen 3-1 Stand derde klasse B 1 Advendo 12-20 2. Lelystad 12-18 3. SDCP 11-17 4. Amstelveen 11-15 5. Stroe 12-14 6 Roda'46 12-13 7. Vlug en Vaardig 11-11 8. Scherpenzeel 12- 9 9. Hoevelaken 12- 7 10. Jonathan 11- 5 11. Desto 11 5 12. Geinoord 11-4 Programma derde klasse B Geinoord - SDCP Amstelveen - Desto Vlug en Vaardig - Jonathan Roda speelt 5 december vriendschappelijk tegen IJs selmeervogels. De wedstrijd begint om 14.30 uur op het Burgemeester Buiningpark. Voetbal zo. 3. EMM 4. Saestum 5. Roda'46 6 MSV'19 7. Limvio 8. Sporting'70 9. Amersf. Boys 10. Celeritudo 11. Hertha 12 HDS'84 Tweede periode 1. Roda'46 2. Olympia'25 3. Saestum 4. Ultrajectum 5. Celeritudo 6. EMM 7. Amersf. Boys 8. Hertha 9. MSV'19 10 Sporting'70 11. Limvio 12. HDS'84 U itslagen hoof dklasse Ultrajectum - Limvio Amersf. Boys - Roda'46 Sporting'70 - HDS'84 Olympia'25 - EMM Hertha - Saestum Celeritudo - MSV'19 Programma hoofdklasse Limvio - HDS'84 Hertha - Celeritudo Olymia'25 - MSV'19 Sporting'70 - Saestum Ultrajectum - Roda'46 EMM - Amersf. Boys 13-16 12-15 13-14 12-12 13-12 13-11 13-10 12-9 13-8 13-7 4-7 4-6 4-6 4-5 3-4 3-4 3-3 4-3 3-2 4-2 4-1 4-1 2-1 1-1 3-2 3-0 0-2 afg Amersf. Boys 1 - Roda 1 1-1 WZA 2 - Roda 2 3-C Roda 3 -LVV 3 7-1 Roda 4 - Veensche Boys 3 afgel. Hooglanderveen 6 - Roda 5 2-4 Roda 6 - Mal.Muda3 t.n.o.k Amersf. Boys 5 - Roda 7 5-3 Roda 8 - Batavia 8 afgel. Afd. Dames SIOS 1 - Roda 1 0-2 Wedstrijdprogramma a.s. weekend 6 december '92 Ultrajectum 1 - Roda 1 14.00 Roda 2 - CDN 2 11.30 Roda 6 - Quick 8 11.30 Quick 9 - Roda 7 14.00 Roda 8 - S O. Soest 11 11.30 Stand hoofdklasse 1. Olympia'25 12-19 2. Ultrajectum 13-19 Korfbal Stand eerste klasse B 1 Vlug Vaardig 2 Marfugels 3 Flamingo's 4 Wit Blauw 5 Joure 6 ROG 7 Antilopen 8 Amicitia Uitslagen eerste klasse B Vlug Vaardig - Antilopen 19-11 ROG - Marfugels 13-18 Wit Blauw - Flamingo's 22-18 Joure - Amicitia 12-10 LEUSDEN - Het be stuur van de zondagafde ling van Roda'46 heeft vorige week een beslis sing genomen met be trekking tot het wel of niet willen doorgaan met de huidige trainer Piet Mackaay in het volgende seizoen. De uitkomst hiervan is dat het con tract, dat aan het einde van dit seizoen afloopt, niet zal worden verlengd. Mackaay uit Utrecht is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen. Het be stuur van Roda-zondag ziet onvoldoende basis voor het voortzetten van de samenwerking in het komende seizoen. Donderdag 3 december 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie va arsh ors t/Treekerweg. 21.30 uur - 23.00 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 4 december 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, sportzaal Ach terveld (zij-ingang). 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, sportzaal Ach terveld (zij-ingang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 5 december 14.30 uur: Voetbal, Roda '46 - IJsselmeervogels (vr.), Burg. Buiningpark. 16.00 uur: Zaalkorfbal, An tilopen - Joure, De Korf. Zondag 6 december 12.45 uur: Hockey dames, MHC Leusden - Apeldoorn, Valleisportpark. 14.00 uur: Voetbal, XJltra- iectum - Roda'46. TTtrecht. 12.50 uur: Handbal dames Nijenrodes 3 - LHV, Breuke len. 14.30 uur: Hockey mannen Roden - MHC Leusden, Roden Maandag 7 december 9.00 uur - 10.30 uur: SSD Yoga, ruimte De Kameleon zwembad Octopus. 9.15 uur - 10.15 uur: SSD Grondgymnastiek, zij-ingang De Korf. 10.15 uur - 11.15 uur: SSD Grondgymnastiek, zij-ingang De Korf 13.30 uur - 15.00 uur: SSD Badminton, De Korf (zij-in gang). Dinsdag 8 december 13.30 uur - 14.30 uur: SSD Indoorbowls, De Korf (zij-in gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSD Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). Woensdag 9 decmber 10.00 uur - 11.00 uur: SSD Squash. Squashhal De Wetd ring, Valleilaan. 14.00 - 17.01 uur: Schoolschaakkampioe 1 nschappen, Kelder gemeente huis. SSD Commissie Stimule\ rins Soortdeplname I

Leusder Krant | 1992 | | pagina 10