leusder ^Krnm. 'Ik hield het tegen Dick Meylof gelukkig remise' Winst voor Dupaco/LEOS Handbalsters verliezen ongelukkig Hockeyers opnieuw aan de leiding Dramatische tweede helft kost korfballers de kop Vincent van der Bilt won jeugdschaaktoernooi: Sport kort Competitiekoorts Haaien Woensdag 2 december 1992 Pagina 11 LEUSDEN - Vincent van der Bilt won kortgeleden het vier- Je LEVOB jeugdschaaktoer- aooi. Vincent mag zich nu de iterkste jeugdschaker van de regio noemen. Hij zal dat niet doen want hij is erg beschei den. Aan het einde van het ge- iprek vraagt Vincent of het in terview misschien voor de ru briek 'In de Schijnwerper' be stemd is. Ik ontken dat. Het svordt een verhaal voor de iportpagina. Vincent's gezicht betrekt. Hij staat niet graag in de schijnwerpers. Vincent doet op het eerste ;ezicht nonchalant over zijn winst in het regionale jeugd- toernooi: ,,Het Levob-toernooi bestaat nog niet zolang en is dus ook niet zo belangrijk. Ik heb een goeie score gehaald, maar de tegenstand was niet imponerend. Het stelt allemaal niet zo veel voor. Dick Meylof was mijn enige concurrent. Ik moest de laatste wedstrijd tegen hem spelen en hield met moeite remise. Het was mijn eigen schuld dat ik nog een beslissingspartij tegen Dick moest spelen. Hi] moest de laatste wedstrijd tegen ie mand spelen die met echt kan schaken. Ik dacht dat wint hij wel en dan moeten we toch een beslissingswedstrijd spelen." „Ik heb toen in mijn parti] nieuwe dingen geprobeerd. Ik verloor, maar Dick ook. Als ik gewoon gespeeld had was ik toen al kampioen geweest. Ge lukkig verloor ik die partij niet, maar ik heb wel erg slecht gestaan. Daarna kreeg ik mijn prijs. Het was geen beker, maar iets an ders. Hoe zal ik het beschrij ven; een houten ding of klinkt dat oneerbiedig? Daar stond mijn naam op en die van de vorige winnaars." ,,Ik weet niet waar dat ding gebleven is. Ik geloof dat de jeugdleider van Leusden, Jos Boemaars, hem meegenomen heeft om dat ding op de club te zetten. Wij wonnen ook de prijs voor het beste clubteam, maar dat was geen kunst. Leusden had gewoon de meeste spelers. De schaakclub heeft dat hou ten ding, dat als eerste prijs dienst doet, al voor de derde maal in het clublokaal staan. De prijs werd eerder gewonnen door Jaap de Jager en Bert Kampes." Openingszet Vincent wil best toegeven dat De Jager, die tegenwoordig in Volmac II speelt, en Kampes, die in Leusden I speelt, zich ontwikkeld hebben tot goede en gevreesde spelers. Maar dat wil in zijn ogen niet zeggen dat hij net zo goed kan worden. Het is wel een eer hen op te volgen. Vincent laat een paar partij en zien. Dan blijkt dat hij veel te bescheiden is. Die partijen tonen dat Vincent maar één kansje nodig heeft om zijn partij te winnen. Bovendien kan hij goed slechte stellingen verdedigen Dat zijn eigen schappen die een schaker veel punten op kunnen leveren- Dat spreekt Vincent niet te gen, maar hij voelt zich toch genoodzaakt nog enkele zwak kere punten van zijn speelstijl op te sommen. ,,Ik ken weinig openingen en vertrouw daar om maar op mijn eigen inzicht. Als de eerste zet van mijn te genstander met één paard is, kan ik het meteen wel opgeven. Dat vind ik flauw, dus verzin ik dan maar een openingsopzet. Ik win dan ook nog weieens. Maar dat ligt dan aan mijn te genstander, die fouten maakt en de kansen die ik hem geef niet benut." ,,Ik speel snel, maar contro leer wel altijd goed of ik geen fout maak. Ik kijk nooit een aantal zetten vooruit. Ik wacht gewoon tot er kansen komen. Als die er niet zijn, speel ik ultra passief. Ik probeer dan het spel van mijn tegenstander te ontregelen. Ik verbaas me er over dat ik weieens in valletjes trap. Ik kan goed combineren, maar ik kan de flauwste com binaties over het hoofd zien. Ik ben wel een optimistische schaker. Ik onderschat de kan sen van mijn tegenstander en let niet op pionnetjes." ,,Ik speel graag Italiaans en Siciliaans. Dat is eigenlijk een vreemde combinatie. Sici liaans is een hele agressieve opening, Italiaans is een tame lijk passieve. Als ik in de stem ming ben val ik fanatiek aan Dan kan het heel hard gaan. Ik kan hele leuke zetten verzin- Gratis schaken Vincent speelt in Leusden II, maar weet niet in welke klasse dat team speelt. Gezien de te genstand die hij tot nu toe ge had heeft, gelooft hij niet dat zij erg hoog spelen. Hij vindt het leuk bij Leusden, waar hij al acht jaar schaakt. „Ik deed mee aan een school- schaaktoernooitje. Ik won de eerste prijs en mocht toen een half jaar gratis schaken op de club. Ik vond het leuk en ben toen gewoon gebleven. Mijn broertje won een paar jaar la ter hetzelfde toernooi, maar moest gewoon betalen." „Leusden doet niet erg veel aan jeugdtraining Binnenkort komt Herman Grooten, een internationaal meester, les ge ven. Maar er zit wemig lijn in. Ik heb de hoop opgegeven dat ik ooit nog wereldkampioen schaken word. Kampioen van Nederland lijkt mij ook wat te hoog gegrepen. Maar clubkam pioen moet toch wel mogelijk zijn. Maar dat zal nog wel een paar jaar duren. Zullen wij een partijtje schaken. Dat is goed om ervaring op te doen." LEUSDEN - De dames van LHV hebben dit weekend on nodig het onderspit gedolven legen het UHV/DSO. Door iwakte in de aanval moesten de dames door een 0-7 neder laag de punten in Utrecht ach terlaten. Zoals ook in eerdere wedstrijden was scoren in de beginfase een probleem. Hoe wel de kansen er wel waren werden die vaak knullig ge nist, terwijl de faktor geluk lan de kant van UHV/ - DSO bleek te staan. l^an dit gebrek aan produkti- iteit aan LHV kant maakte ie tegenstander dankbaar ge- iruik door naar 3-0 uit te lo- >en. Aan twee van de drie ioelpunten ging overigens ilordig balverlies bij de LHV lanval vooraf. ïa het derde doelpunt kreeg .HV de zaken in verdedigend ipzicht vrij goed voor elkaar. Zeel afstandsschoten werden ioor de opbouwers geblok- ;eerd en van de hoekspelers reeg de thuisploeg heel wei- ïig ruimte om door te komen. )aarbij werd de verdediging !oed gesteund door keepster Caroline van der Wel, die een rij wel foutloze wedstrijd leepte. Deze faktoren samen eidden ertoe dat LHV weer erug in de wedstrijd kon ko nen. Eerst, na een kwartier gespeeld te hebben, was het Monique Hovenkamp die vanaf de hoek goed door kwam en doeltreffend uit haalde. Daarna was het de beurt aan Corina Schothorst die een break-out fraai afrondde. Het gelijkmakende derde doelpunt kwam op naam van opnieuw Monique Hoven- kamp die uit een goed uitge voerd systeem knap scoorde Hierna was het weer de beurt aan UHV/DSO om een doel punt te scoren, waarmee de stand op 4-3 kwam. LHV had echter de smaak van het sco ren te pakken gekregen. Eerst was het Ivonna van Haaster die door To Schoenmakers vrij werd gespeeld op de cir kel. Deze kans liet zij niet on benut, wat opnieuw de gelijk maker betekende. Daarna was het wederom Monique Hoven- kamp die, ditmaal vanuit een break-out, doeltreffend uit haalde. Zij bepaalde met deze tevens de ruststand op 4-5 in het voordeel van LHV. In de tweede helft kwam LHV gelijk goed uit de startblok ken, vergrootte via Schoen makers de voorsprong tot 4-6. Dit was overigens voorlopig het laatste aanvallende wa penfeit van de Leusdense for matie. Toen deed het feit dat de aan val te statisch was zich gelden. Er werd door de aanvallers veel te weinig initiatief ge toond, de bal werd haast plichtmatig rondgespeeld en af en toe werd er daarbij eens op het doel van de tegenstan der geschoten. Maar deze scho ten misten vaak de juiste rich ting en hardheid. Maar ook nu weer moet daarbij gezegd worden dat sommigen, zoals Elly de Jager pech hadden bij het schieten. Door deze tekortkomingen kon UHV/DSO driemaal op rij scoren en boog de achter stand om in een 7-6 voorspong. Toen pas kon Schothorst daar namens LHV wat tegenover stellen en bracht haar ploeg vanaf de rechterhoek langszij. In de slotfase van dit duel, dat door de scheidsrechter slecht geleid werd zodat er wat kleine irritaties over en weer ontstonden, scoorde UHV/DSO tweemaal wat ge noeg bleek voor een 9-7 over winning. Hierdoor liep LHV tegen haar derde nederlaag in de zaalcompetitie aan. Opstelling LHV: Caroline van der Wel, Bianca van den Berg, Wil Dake, Tonny Davids, Ivonna van Haaster, Monique Hoven- kamp, Elly de Jager, Carin Nijhuis, To Schoenmakers en Corina Schothorst. .EUSDEN - Afgelopen zater- lag, 28 november, stond voor et eerste damesteam van Du- aco/LEOS de kompetitie- edstrijd tegen TWEEVV uit w' !de op het programma. In een ommelige sfeer wonnen de rouwen met de setstanden 1-15, 10-15, 15-12 en 3-15. ID Ondanks dat de speelwijze 'an TWEEVV bij de trainers Dupaco/LEOS bekend was het voor de dames nog ftasten hoe de tegenstander peelde en wennen aan de hal. ïij de stand van 9-12 bleven de in iames steken. TWEEVV bleek en felle ploeg te zijn, die kon- mu onder druk gezet moesten 'orden. Uiteindelijk wonnen W e dames van Dupaco/LEOS itefe eerste set met 11-15. In de tweede was de service- '.ötruk groter en ook de pass en lokkering werden beter uit- te evoerd. Hierdoor kwamen de ames van TWEEVV er niet cht meer aan te pas. Met een lie land van 10-15 ging ook de veede set naar Dupaco/ EOS. De derde set werd aan de kant van Dupaco/LEOS ge kenmerkt door de foute servi ces. Het felle spel van TWEE VV leidde ertoe dat Dupaco/ LEOS op een achterstand gezet werd Met de stand van 15-12 haalde TWEEVV deze set naar zich toe. In de vierde set haalden de dames van Dupaco/LEOS alles uit de kast. Via een goede servi ce-druk was heel snel een 0-7 voorsprong bereikt. Ook het blok was m deze fase niet te passeren en via een stand van 1-14 werd de vierde en win nende set met 3-15 gewonnen. Ook trainer Rmke van de Brink was zeer tevreden. Van de Brink: „Het moest vandaag gebeuren, er moesten eindelijk weer eens punten gepakt wor den Dat TWEEVV op de laat ste plaats staat, doet volgens Van de Brink niet af aan de overwinning van de dames. „TWEEVV is een felle ploeg, waarbij je geconcentreerd moet spelen. Er moet constant aangevallen worden, anders ga je tegen dit soort ploegen onderuit", aldus Van de Brink. Vanavond spelen de dames van Dupaco/LEOS voor de beker tegen Amsterdam, dat ook in de competitie een tegenstander van de dames is. De wedstrijd begint om 20.00 uur, en zal ge speeld worden in sporthal Groenhouten (de Meent). Volleybal dames, uitslagen tweede divisie B Piet Zoomers/DA 2 - Tic Tac/ VIF 3-1 Vezeno/Zaanstad 2 Amsterdam 2-3 VCC'92-Shot 3-0 Delta Lloyd/AMVJ 2 - Dinto 3-2 TWEEVV - Dupaco/LEOS 1-3 Volendam-Madjoe 3-1 Stand tweede divisie B 1 Delta Lloyd/AMVJ 2 8-23 2. Piet Zoomers/DA 2 8-17 3. TicTac/VIF 8-16 4 Amsterdam 8-15 ö.Madjoe 8-13 6 Volendam 8-12 7. Dinto 8-12 8. VCC '92 8-12 9Vezeno/Zaanstad 2 8-11 10.Dupaco/LEOS 8-9 11.Shot 8-2 12.TWEEVV 8-2 LEUSDEN - Een wat rom melige start heeft de mannen van het eerste hockeyteam er niet van weerhouden de volle winst uit Deventer mee naai huis te nemen. De gebles seerde Sander Greve werd vervangen door Joeri Gianot ten, de speler die zaterdag in het jongens A team aan de ba sis stond van de overwinning van dit jeugdteam. Het duurde welgeteld 25 mi nuten voordat Leusden bi] deze tegen degradatie vèch tende tegenstander kon sco ren. Het was Ralph Kemps die uit een srimmage de bal achtei de doelverdediger wist te wer ken. Twee strafcomers tegen was het resultaat van de uit vallen van Deventer. Slecht afwerken van de aangegeven ballen behoedden Leusden voor tegendoelpunten. Het technisch veel beter spelende MHCL ging hierna onmiddel lijk over tot de aanval. Tegen een hard en hoog ingepushte bal van Robert Kreikamp was de keeper niet opgewassen; hiermee werd de ruststand van 2-0 bereikt. Ook na de hervatting bleef Leusden aanvallen. Flip van Dalen wist reeds 8 minuten la ter de score op 3-0 te brengen via een aangegeven bal van Robert Kreikamp. Deze tech nisch begaafde speler wist nog geen 5 minuten later de bal van achter uit het veld in de vijandelijke cirkel te brengen maar de boogbal ging net niet over de keeper heen maar werd tegengehouden. In hierop volgende rebound wist Ralp Wessel de bal met een strak schot in de lange hoek te werken. Leusden kreeg daarna nog enkele kansen die echter niet werden verzilverd. Hierdoor bleef de eindstand op 4-0 gehandhaafd. Het eerste mannenteam van Leusden is nu lijstaanvoerder en staat met een punt voor sprong bovenaan. Het eerste gedeelte van de competitie is vrijwel klaar. Op 13 december moet de tweede helft van de met een 0-0 stand gestaakte wedstrijd in Groningen wor den gespeeld. Het aanstaande weekeinde wordt alweer de return wedstrijd tegen Roden gespeeld. Eerste klasse D: 1. Leusden 10-16 2. GHBS 10-15 3. Tempo'41 10-13 4. Upward 10-13 5 Ares 11-12 6. GCHC 10-12 7. Roden 11-11 8. Zwolle 10-11 9. Doetinchem 9- 8 10. Quick Stick 11-8 11. Hengelo 11-4 12. Deventer 9- 1 V erdedig ingsf out Na afloop van de wedstrijd te gen koploper HMC uit Haren waren alle toeschouwers het er over eens. De vrouwen van Leusden hadden "klasse" ge speeld. Toch ging HMC met de volle winst naar huis. Twee fou ten van de verdediging waren voldoende om de routiniers van de tegenpartij twee maal te la ten scoren. Wat de speelsters van de MHCL ook probeerden, hoe sterk hun aanvallen ook wa ren, de hechte verdediging van HMC maakte geen fouten. Het duurde slechts IV2 minuut en Leusden stond al tegen een ach terstand aan te kijken. Een ver- dedigingsfout was er de oorzaak van dat de snelle rechtsvoor van HMC de bal in de cirkel van Leusden wist te brengen. De Leusdense keepster verkeek zich op het schot op het doel en schopte over de bal heen. De wedstrijd golfde op en neer. Nog voor de rust bracht de zeer goed spelende Martine Verkoyen de bal van achter helemaal naar de cirkel van HMC en schoot be heerst in. Met een 1-1 stand werd de rust bereikt. Ook na de hervatting bleef Leusden zijn eigen spel spelen. Aanval op aanval golfde op de hechte verdediging van HMC; het essentiële doelpunt bleef echter achterwege. Midden in de 2de helft brak HMC uit en wist een fout van de achterhoede van Leusden direct af te straffen waardoor de eindstand van 1-2 werd bereikt. De vrouwen van Leusden heb ben met hun spel laten zien tot de bovenste van hun poule te be horen. De achterstand op de nummer 1 is groot, maar de bal blijft rond en met nog een tweede helft te spelen in de com petitie zijn er nog veel mogelijk heden voor deze jonge ploeg van enthousiaste speelsters. Stand tweede klasse D: 1. HMC Apeldoorn Doetinchem Leusden Bully Drienerlo Dash 8. Ares 9. Meppel 10. Quick Stick 11. Hattem 12. Assen 11-20 11-18 11-15 11-14 11-11 10-11 10-10 11-10 11- 8 11- 6 11- 4 11- 3 De Leusdense vrouwenhockeyers verloren met 2-1 van koploper HMC. (foto: Hans Roggen) LEUSDEN - Zaterdag: vond weer een aflevering plaats van de zwemcom- petitie en net als de vo rige keer lieten de leden van de wedstrijdselectie van de Leusdense Zwem en Poloclub De Haaien, zich van hun beste zijde zien. Er werd, door vrij wel de hele equipe, hard gezwommen, ondanks het feit dat veel atleten in het 'thuiswater' van Octopus een zwaar pro gramma moesten afwer ken. Al direct in het eerste programmanummer werd er flink van leer ge trokken door Marieke Ruitenberg, Saskia Hels- dingen en Simone Sy- brandy. Zij brachten stuk voor stuk hun tot op heden beste tijd op de 400 meter vrije slag omlaag. Daarna zwom Bas Schreuder zich in de kij ker met een mooi opge bouwde 200 meter wissel slag waarmee hij exact twee seconden van zijn persoonlijke record op die afstand afknabbelde. Elwine Herans bleef de concurrentie voor, op de 100 meter vrije slag, net als Werner van de Berg op de 200 meter wissel slag en Sandra van We gen op de 100 meter vlin derslag. Arjan van de Berg moest op een aantal onderdelen in het water en één daar van was de 200 meter schoolslag. Na een ener verende race bracht hij 3.04.0 op de klokken, 0.6 seconden sneller dan het reeds op zijn naam staande Haaien-clubre- cord Op de kort daarna verzwommen 100 meter schoolslag tikte hij als tweede aan en wist Arjan van Duijn een flinke ver betering van zijn per soonlijk record tot stand te brengen. Op de 100 me ter schoolslag voor meis jes werd de dienst uitge maakt door de Leusdense zwemsters Elwine Her mans (eerste), Eveline Brienesse (tweede) en Marlies Kok (derde). Voor die fraaie prestatie brachten ze stuk voor stuk een persoonlijk re cord op de klokken, waarbij vooral de verbe tering van Brienesse op viel: bijna vijf en een halve seconde. Naast per soonlijke records voor onder andere Karlijn van Stralen, Rudi de Heer, Christian Mannaart en Kevin Mori, was er nog een fraie prestatie te no teren voor Bastiaan Tam- minga Hij bracht op de 200 meter vrije slag zijn persoonlijke record met bijna acht seconden om laag. LEUSDEN - Het eerste be zoek aan het hoge noorden heeft niet het gewenste resul taat opgeleverd. Na een goed scorende eerste helft van Anti lopen (4-7 voorsprong) schoot Vlug en Vaardig in de tweede helft met scherp (15 doelpun ten) en was Antilopen niet in staat het achterverdedigen van Vlug en Vaardig te omzei len. Resultaat een te groot uit gevallen 19-11 nederlaag. Het begon schijnbaar alle maal zo goed. Antilopen had Jack den Heyer voor de nog steeds geblesseerde Chris Fokker in de gelederen. Dit had tot een andere vakinde ling geleid. Eerste aanval stonden Joyce Osnabrugge, Evelien Costa, Eddy Hendriks en Koos Meinsma, terwijl het andere vak bestond uit Irene Veenendaal, Nancy Lahey, Jack den Heyer en Jeroen Buisman. Het schot was in de eerste helft goed verzorgd. Met name Nancy Lahey won in de eerste helft met vier rake afstand schoten goed op dreef. Vlug en Vaardig kon hier in het begin weinig tegenoverstellen. Verdedigend had men het re cept nog niet gevonden. Aan vallend zat Vlug en Vaardig stevig in de knip bij Antilo pen. Het schot was onzuiver en Antilopen zorgde voor het snel afbreken van de aanval len door een goede rebound. De thuisclub hielp verder nog een handje mee door veel on nodig balverlies. Toch was er in de eerste helft al reeds sprake van een aantal organisatie-problemen. Hoe verder de wedstrijd vorderde, des te groter werden de pro blemen rond de rebound en des te eenzijdiger werden de aanvallen. Beide vakken werden steeds machtelozer in hun aanvallen. Daarnaast begon het schot steeds meer te haperen En met deze constatering is het beeld van de wedstrijd gescha pen. Een sterk begin van Anti lopen en tactisch steeds ster ker spelend Vlug en Vaardig die in de tweede helft ook over een goed schot beschikte. De tweede helft De 4-7 voorsprong werd in het eerste kwartier van de tweede helft omgebogen naar een 12-8 achterstand. De aanval zal volledig op slot en Vlug en Vaardig was met acht af standsschoten heer en meester in het veld. Verdedigend werd door Antilopen niet meer vol doende gepressed op het schot en de gevolgen waren duide lijk. Mirjam den Heyer kwam tien minuten voor tijd nog in het veld voor Irene Veenendaal. Vanuit een leuke actie samen met haar broer Jack be kroonde zij met een doorloop- bal haar goede invalbeurt. De laatste minuten van de wed strijd werd Willem Koekoek nog ingewisseld voor Eddy Hendriks. De achterstand was toen inmiddels al opgelopen tot 16-10. In de laatste minuten werd de eindstand 19-11 bereikt. Een terecht verlies wat te hoog is uitgevallen. Antilopen zal uit een ander vaatje moeten gaan tappen. Er zal veel aan de or ganisatie gewerkt moeten gaan worden. Volgende week tegen Joure kunnen we de vor deringen bekijken. Tot verbazing van de toe schouwers sloegen de spelers weer aan het combineren. Zij beproefden een ingewikkeld patroon en raakten bij de de zeventiende pass de bal kwijt. ROG ging in de aanval en legde de bal in de korf. Het was 9-10. De scheidsrechter floot direct daarna af. Antilo pen had volstrekt onnodig verloren. Zo gaat dat. Bert Brandsen was na de wedstrijd verbaasd over het spel van zijn team. Hij zei. "Ik heb van avond een 'schotloze' ploeg ge zien. Als je niet schiet, 'ga er je altijd vanaf'. Het team was vanavond vol strekt onherkenbaar, als je het vergelijkt hoe het team in de voorbereiding functio neerde. Toen werd er goed ge speeld en goed geschoten. Er zat geen vertrouwen in het team. Wij hebben de afgelopen week veel geoefend op 'het schot onder druk', maar dat kwam er vanavond niet uit. Het spel werd daardor rom melig. De verdediging stond onder druk. Er slopen irritaties in het spel. Wij gaan de komende week maar weer veel trainen op 'het schot onder druk'. Ik ben blij dat wij diep in de tweede helft toch nog een paar keer gescoord hebben. Toen we gelijk kwamen was kon het dubbeltje twee kanten op vallen. ROG had het geluk dat zij de winnende goal maakte. Dit was de eerste wedstrijd. Zo'n wedstrijd kun je verlie zen, maar het is wel de bedoe ling dat er een beetje schot in het team komt. AJs je niet scoort blijf je wedstrijden ver liezen.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11