5 7 83 Dominee Ruitenberg neemt afscheid ngrijpende bezuinigingsoperatie nodig tezwaren tegen begraafplaats m crematorium op een plek Onrust binnen Roda na ontslag trainer SERVA VOLVO BDU Leusder Krant OPGAVEBON Duivenmelkers in hun sas ;>NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN ïesluit gemeenteraad stelt B&W voor moeilijk probleem kommissie heeft moeite met aanvraag Amersfoort leslagen ramen; j luto in de berm Reimus Snel Ongeval door afgewaaide tak Vijf spelers disciplinair gestraft SCHIJNWERPER KUNST IN DE KRANT SPORT EN... 9 IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT n Leusder Krant UITGAVE BDU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - Na acht jaar verbonden te zijn geweest aan de hervomde gemeente in Leusden, heeft dominee Ruitenberg het afgelopen weekeinde afscheid genomen van zijn gemeenteleden. Ruitenberg is elders beroepen. Ruitenberg was een van de motoren achter het initiatief om de samenwerking tussen met name de hervormde en gereformeerde gemeente in Leusden gestalte te geven. De receptie en de afscheidsdienstcn werden door velen bezocht. Elders in deze krant, in de rubriek de Schijnwerper, een interview met dominee Ruitenberg. (Foto: Hans Verhorst) iEUSDEN - „Een vrij ingrij- *nde bezuinigingsoperatie", de omschrijving die men op iet gemeentehuis geeft van de «roverwegingen, die naar anleiding van een besluit van Ie gementeraad bij de begro- ingsbehandeling begin deze laand noodzakelijk werden, lurgemeester en wethouders wilden de aanleg van een kuil vor de verwerking van berm- vuil betalen door middel van een verhoging van de Onroe rend Goed Belasting. De gemeenteraad wilde dat uit principiële overwegingen niet, omdat zij vond dat er eerst ge keken moest worden naar de mogelijkheden het geld in de begroting te vinden. Dat bete kent dat er volgend jaar een bedrag van 94.000,— bezui nigd moet worden Dit loopt de vier daarop volgende jaren op tot bedragen van respectieve lijk ƒ244.000,00, ƒ209.000,-- en 100.000,-. De hoogte van de bezuini gingen worden overigens nog verder beïnvloed, omdat het rijk de komende jaren ook min der geld beschikbaar stelt. De gemeente gaat er vanuit dat de raad de kans moet hebben uit een groot aantal mogelijkhe den te kiezen. Voor half fe bruari komen burgemeester en wethouders met een lijst waar uit de raad zal moeten kiezen. EUSDEN - Moet Leusden bij et verstrekken van een ver- unning voor een crematorium p begraafplaats Rusthof reke- ing houden met de principiële ezwaren, die er tegen een der- elijke voorziening bestaat of iet. Die vraag stond dinsdag- vond bij de commissie Wel- ijn en Onderwijs centraal. De emeente Amersfoort is eige- aar van de begraafplaats, die p Leusdens grondgebied is evestigd. mersfoort wil een cremato- lum op de begraafplaats, laar heeft daarvoor toestem- ung nodig van Leusden. Eer- er lieten B&W van Leusden eten Amersfoort daarbij iets in de weg te leggen. Voor gaarde was wel dat in het ka- er van de Wet op de Lijkbe- orging eventuele bezwaren an de orde zouden moeten ko- :en. De commissie Beroeps- en bezwaarschriften werd on langs geconfronteerd met tien bezwaarschriften. De Wet Lijkbezorging gaat alleen uit van zwaarwegende godsdien stige bezwaren Die werden in gediend door de kiesvereniging van de SGP, die tegen crematie als vorm van lijkbezorging is. Andere belangengroeperingen, waaronder omwonenden, voerden aan dat de aanwezig heid van een erebegraafplaats, waar oorlogsslachtoffers zijn begraven, de vestiging van een crematorium uit piëteitsover- wegingen onmogelijk maakt. Een van andere betrokkenen maakte zelfs de vergelijking tussen de verbrandingskamers van de Duitse concentratie kampen en het crematorium. Nabestaanden, die de begraaf plaats bezoeken, zouden daar aan door het crematorium op onaangename wijze herinnerd kunnen worden. De meerder heid van de commissie be roeps- en bezwaarschriften sloot zich aan bij het piëteits- argument. B&W vonden echter dat de Wet Lijkbezorging al leen uitgaat van godsdienstige bezwaren. De commissie Welzijn en Onderwijs reageerde verdeeld op de problematiek. Alrich Parson (WD), Roef Blauw (Leusden '90) en Nico Klerk vervolg op pagina 3 EUSDEN - Materiële schade fas maandagochtend om- treeks 9.15 uur het gevolg van en ongeval op de kruising luige Velddreef/Nabbert. Een 'Jtomobilist moest uitwijken oor een tegenligger, die met eslagen ramen rijdend op de erkeerde weghelft terecht 'as gekomen. Het slachtoffer eek daarvoor uit, raakte een Dttoirband en kwam uitein- elijk tegen een rioolbuis tot tilstand. De schade is aan- ienlijk. De veroorzaker is I oorgereden zonder zich be- end te maken. Huis verkopen? Makelaardij o.g. Assurantiën LEUSDEN Hamersveldseweg 49 S 033-944569 (advertenties) AMERSFOORTDEALER Amslerdamseweg 7 - lel 033-630154 ABONNEMENTS PRIJS Kostenstijgingen maken voor de Nederlandse dag en nieuwsbladen een aanpassing van hun abonnementstarieven noodzakelijk. In verband hiermee zijn onze abonnementsprijzen per 1 januari 1993 als volgt vastgesteld: KWARTAAL 13,95 HALFJAAR 27,40 JAAR 53,80 Wij nemen graag aan dat de abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Leusder Krant STOUTENBURG - Een afge waaide tak op de Hessenweg in Stoutenburg is woensdag de oorzaak geweest van een aan rijding, waarbij twee automo bilisten betrokken waren. Een 44-jarlge, Leusdense bestuur der van een auto reed over de tak heen, remde af en gleed daardoor naar de verkeerde weghelft. Daar kwam hij in botsing met een 43-jarige vrouwelijke automobilist uit Hoevelaken. Beide auto's lie pen forse schade op Eén ervan moest worden weggesleept. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor LEUSDEN - Het bestuur van voetbalvereniging Roda'46 maakte afgelopen week be kend dat het contract met Piet Mackaay, trainer van Roda zondag, na dit seizoen niet verlengd zal worden. Afgelo pen zondag ontbraken Mein- dert Vlugt, Remco Bosman, Casper Vuijck, Edwin Boog en René de Leeuw in de wedstrijd tegen Amersfoortse Boys. Deze vijf spelers waren disciplinair geschorst, omdat zij het niet eens waren met de beslissing van het bestuur. Afgelopen maandag heeft het hoofdbestuur van Roda'46 gesproken met vier van de vijf dissidenten De schorsingen van De Leeuw, Bosman, Vuijck en Boog werden toen al onge daan gemaakt. Vlugt heeft dinsdagavond een gesprek ge had rtiet Pim Bosman, de voor zitter van het hoofdbestuur van Roda, en Jan Hondelink, de voorzitter van het voetbal- bestuur In het gesprek zal ge poogd worden het conflict dat gerezen is over het niet verlen gen van het contract van Mac kaay op te lossen Voetbalvoorzitter Jan Hon delink was in dit stadium niet bereid commentaar te geven: „Ik ga nu niet vertellen wat er Roda-trainer Piet Mackaay .geen verlenging contract... een uitgesproken mening over de gang van zaken: „De techni sche commissie was niet een sluidend in zijn oordeel over het verlengen van mijn con tract. De stemverhouding was twee tegen twee, heb ik begre pen. Maar het bestuur heeft naar buiten gebracht dat men unaniem van mening was dat er een nieuwe trainer moest komen. Het hoofdbestuur wil een jonge trainer voor de jonge groep." Mackaay „Een aantal spe- Iers wilde mij niet kwijt. Die groep vindt dat ik het goed doe. Er zit een stijgende lhn in het spel en de prestaties. Je disci pline is ook goed. De spelers hebben een gesprek met het be stuur gehad. Ik ben niet bij het gesprek geweest, maar ik weet wel dat er ruzie geweest is." „Ik mocht afgelopen zondag vijf spelers niet opstellen van het bestuur. Ik was het daar eigenlijk al niet mee eens. En nu loop ik de kans dat ik Mein- dert Vlugt de komende tijd niet op mag stellen Ik vind het een onverkwikkelijke zaak en ei genlijk niet te pruimen", aldus de ontslagen trainer. Mackaay „Ik ondervind bij Roda'46 al meer dan één jaar tegenwerking Er gebeuren precies aan de hand is. Wij los sen dit probleem eerst als grote kerels op Wij houden dit voorlopig binnenskamers." Ook Jaap de Haan, voorzit ter van de zondagscommissie, was niet bereikbaar voor com mentaar. Willem van de Bre mer, de p.r. man van de zon dagcommissie, wilde wel wat zeggen. Van de Bremer- „Een aantal spelers was het er niet mee eens dat het contract van Piet Mackaay niet verlengd werd Dat maakt nu eenmaal emoties los en dan speelt er zich heel wat af Er is veel ge praat en er zal nog veel gespro ken worden Meer kan ik nu niet zeggen Wij lossen dit eerst intern op." Jonge trainer Trainer Piet Mackaay heeft hier weieens wonderlijke din gen. Bij Roda heeft men sterke voorkeuren. Als iemand je niet mag, dan kun je het wel verge ten. Kijk maar naar Remco Bosman, John Jansen en Mein- déït Vlugt. Er is geprobeerd hen weg te werken. Zij zijn ge lukkig gebleven. Maar Mein- dert Vlugt is hier altijd de ge beten hond." „En nu moet ik ook weg. Ik heb niet aan de touwtjes van de hoge heren gedanst En als je dat met doet, ben je hier kans loos. Het gaat me niet om Piet Mackaay. Ik vind wel weer werk. Maar ik vind het princi pe verkeerd. De volgende trai ner kan weer precies de dezelf de problemen krijgen Ik vind dat er sprake is van schandalig beleid als er zulke dingen ge beuren." WOENSDAG 2 DECEMBER 1992 De Leusder Krant is een onafhankeli|k nieuwsblad, behorende lol de BDU- Krantenkombinatie Midden Nederland Kanloor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 24e JAARGANG NO. 30 INHOUD Deze week in de Schijnwerper aandacht voor dominee Ruitenberg, die de her vormde gemeente in Leusden acht jaar voorging. Ruitenberg is elders beroepen en nam het afgelopen weekeinde afscheid van Leusden Een bijzondere actie in de Leusder Krant gaat deze week van start De redactie stelt de lezer in staat voor een zeer schap pelijke prijs in het bezit te komen van kunst met een grote 'K' De gerenom meerde, veelzijdige kunstenares Imy Ba ron presenteert vandaag niet-alledaagse glazen schalen. Roda-zaterdag heeft aangetoond ook in de derde klasse KNVB goed mee te kun nen. Koploper Advendo uit Ederveen kwam met knikkende knieën naar het Buiningpark, en prees zich na afloop ge lukkig met 0-0. De rood/zwarte thuis ploeg kreeg daarmee naar de mening van de deskundigen bepaald te weinig Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubnek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en meuws uit de verenigingen Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet. Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenli|k met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerli|ke taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Eerst ontvang ik de krant kwartaal ƒ13,95 2 weken gratis en betaal half jaar 27,40 daarna per jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice mmm Antwoordnummer21,3770VB Barnevetd HsfiH LEUSDEN - Liefhebbers van de duivensport konden het afgelopen weekeinde hun hart ophalen in het clubgebouw op het Jan Banninkpark. Vrijdag en zaterdag was daar een tentoonstelling te zien, waar het puikje van de Leusdense duivensport te zien was. De inzendingen werden eerst aan een strenge keuring onderworpen(Foto: Hans Verhorst)

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1