Leusden Leusden DE ANDERE HELFT VAN DE 25 PIEK... bestemmingsplan gewijzigd gladheidsbestrijding vergaderagenda GEMEENTE Kranten kabelkrant: De actuele tweeling VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS WOENSDAG 2 DECEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 141 d.d 2 december 1992 gemeente staat paraat In dit jaargetijde volgt u het weerbericht waarschijnlijk met meer dan gewone belangstelling. Dat geldt in nog veel grotere mate voor de dienst doende controleur gladheidsbestrijding van gemeentewerken. Wanneer er gladheid wordt voorspeld of een temperatuur lager dan 3° is het zijn taak om de volgende ochtend rond 4.00 uur een aantal vaste punten in de gemeente te controleren op gladheid. claverenblad-wildenburg Tot en met 4 december is in de hal van het gemeentehuis een expositie ingericht over het bestemmingsplan Claverenblad Wildenburg. De expositie is op werkdagen geopend van 8.30 tot 12.30 uur. Bovendien op woensdag van 13.30 tot 17.00 uur. Tijdens de expositie kunt u uw mening kenbaar maken. Na de expositie kunt u nog tot 18 december reageren door middel van een inspraakbrief. De woonwijk Claverenblad-Wil- denburg is voor het grootste deel gebouwd tussen 1984 en 1987. Dat is gebeurd op grond van een glo baal bestemmingsplan uit 1977 dat nooit nader is uitgewerkt. Nu de buurt enkele jaren bestaat, neemt het aantal aanvragen om bouwver gunning toe. Het gemeentebestuur beoordeelt die aanvragen nu op basis van vaste bestuurlijke regels en afspraken. Dat is omslachtig en levert rechtsonzekerheid op. En daarom is een gedetailleerd be stemmingsplan dringend gewenst. wonen In een bestemmingsplan wordt voor een periode van tien jaar de bestemming geregeld van de grond in een bepaald gebied. In dit geval betekent dit dat de gebieden een bestemming krijgen die overeen komt met het huidige gebruik. Dat zal dus veelal de bestemming 'wo nen' zijn. Immers de wijk bestaat voornamelijk uit woningen. uitbreiden Het nieuwe bestemmingsplan schenkt veel aandacht aan uitbrei dingsmogelijkheden voor de wo ningen en aan de mogelijkheid om garages en schuren te bouwen. Daarbij worden er beperkingen ge steld aan bouwhoogte en bouw- diepte. Ook kunnen, op basis van het plan, carports worden ge bouwd. Echter alleen in de voor- of achtertuin. De expositie geeft een beeld van tuinen waarin carports aanvaardbaar zijn. straten De wegen in de wijk zijn zoge naamde woonstraten. Ze hebben dan ook die bestemming gekregen Niet alleen de weg valt daarbinnen, ook de trottoirs die er langs liggen en parkeerplaatsen, groenstroken en speelplaatsen. Als dat nodig is, zijn verschuivingen tussen groen. trottoirs en straat mogelijk. Meer ingrijpende verschuivingen zoals bijvoorbeeld het aanleggen van parkeerplaatsen kunnen van in vloed zijn op het woongenot. Daar om zal in die gevallen een inspraak procedure worden georganiseerd. nieuwe ontwikkelingen Op één uitzondering na geeft het bestemmingsplan geen mogelijk heden voor het bouwen van nieuwe woningen. Nieuwbouw is alleen mogelijk op de hoek van de Ha- mefsveldseweg en de Kuperssin- gel Daar staan nu twee huizen. Het zal duidelijk zijn dat eventuele nieuwbouw op die plek dus een puur particuliere zaak is. inspraak Het bestemmingsplan regelt de be stemmingen van de wijk voor de komende tien jaar. Omdat de be woners hun eigen omgeving het beste kennen, hoopt het gemeente bestuur op veel reacties tijdens de inspraakpenode. Daarmee kan het plan aan waarde winnen. Voor het geven van reacties hebt u tot 18 december de tijd. U kunt reageren door een inspraakbrief in te vullen en m te leveren bij het bureau Voorlichting. meer weten Dit artikeltje geeft slechts een sum miere indruk van het nieuwe be stemmingsplan. Een medewerker van de afdeling Ruimtelijke Orde ning staat u graag te woord als u nog meer wilt weten. Telefoon 961 724. Gladheid doet zich vooral voor rond zonsopgang maar ook op an dere momenten kunnen sneeuwval of ijzel gladheid veroorzaken. Om de wegen begaanbaar te houden kan de gemeente de assistentie in roepen van zeven strooiploegen. Bij het strooien wordt voorrang gegeven aan de hoofdwegen en de wegen die deel uitmaken van een busroute. Daarna volgen de door gaande wegen, de wegen die de wijken ontsluiten en de doorgaan de fietspaden. Bij aanhoudende gladheid wordt zonodig ook nog gestrooid op de overige wegen en fietspaden. Bij de gladheidsbestrijding krijgen bushaltes, bruggen en de toegan gen naar bejaardentehuizen en openbare gebouwen extra aan dacht. Het begaanbaar houden van het trottoir voor het eigen huis is op grond van de Algemene Plaatselij ke Verordening een zaak van de bewoners zelf. Het getuigt van bur gerzin wanneer u ook de stoep van een gehandicapte of bejaarde buurvrouw of buurman meeneemt. Om bij gladheid en sneeuwval snel en effectief te kunnen optreden heeft de afdeling Gemeentewerken een uitvoerig draaiboek opgesteld Daaruit blijkt onder andere dat de totaal te strooien weglengte meer dan 350 km bedraagt. Stelt u zich eens voor: dat zijn omgerekend 1 miljoen m2! U ziet het: over de begaanbaarheid van onze wegen waakt de dienst gemeentewerken dag en nacht. Ook deze winter weer woensdag 2 december, commissie sociale zaken, volkshuisu ting, emancipatie en milieu (SVEM). De commissieleden bi gen zich onder meer over een voorstel met betrekking zóne-vrijstelling op grond van de Wet Geluidhinder en e notitie waarin de stand van zaken van de woningvraag, gert streerd bij de afdeling huisvesting, weergegeven wordt, donderdag 3 december, commissie openbare werken, ruim lijke ordening, economische zaken en verkeer (OREV). A de orde komen om de volgende onderwerpen: - krediet bouw parkeerdekken in de Hamershof; - aanvullend krediet t.b.v. de bouw van een nieuwe gemee tewerf; - krediet voor aanleg van riolering in de Hamersveldseweg de weg naar het defensiegebouw; - voorbereidingsbesluit gebied aan de Kol. van Royenw ten westen van de tankwerkplaats (t.b.v. schietaccomcx tie). maandag 7 december, commissie algemene en bestuurlij zaken (ABZ). De commissie beraadt zich o m. overdevolge de punten - Verordening identiteitskaart en Reglement persoonsre stratie identiteitskaarten, - nieuwe beheersverordening gemeentelijke begraafplai Oud Leusden; - uitbreiding gemeentelijk PC-netwerk. dinsdag 8 december, commissie financieel beleid en beh< (FBB). De commissieleden buigen zich over de financit consequenties van de in de andere commissies behandel voorstellen. Daarnaast wordt o.m. gesproken over de ven dening precariorechten en het project 5-jaarlijkse hertaxa OGB. Bovendien worden in alle commissies de najaarsnota en evaluatie van het Beleidsplan 1990 - 1994 behandeld. De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden beginnen om 20.00 uur. De verzamelagenda met bijbehorende stukken ligt ter inza bij bureau voorlichting. actuele folder ouderschapsverlof De zorg voor kleine kinderen valt vaak moeilijk te combineren met het hebben van een baan. De Wet Ouderschapsverlof kan daar verbe tering in brengen en is er om vrou wen èn mannen meer mogelijkhe den te bieden om hun baan te com bineren met ouderschapstaken Beide ouders of verzorgers kunnen maximaal een half jaar lang minder uren per week te gaan werken. Wie langer dan een jaar bij dezelf de werkgever in dienst is, kan voor eht verzoregn van een kind tot vier jaar onbetaald verlof opnemen. Dat kan voor een aangesloten pe riode van maximaal zes maanden waarbij er tenminste 20 uur per week gewerkt moet worden, en re geling waarvan beide ouders of ver zorgers gebruik kunnen maken, te gelijkertijd of na elkaar. Het ou derschap verandert niets aan uw dienstverband. Wat wel verandert is uw inkomen omdat ouderschaps verlof onbetaald is. Bij het bureau Voorlichting ligt een folder met meer informatie. Samenstelling Bureau oorlichting Telefoon (033> 961618 of 96li bekendmakingen GEMEENTE toewijziging nieuwbouw koop- en huurwoningen in het uitbreidingsgebied Hamershof In de Hamershof zullen in de periode medio 1994 - eind 1995 de volgende woningen worden opgeleverd: - 55 koopwoningen (terrasappartementen) - 75 sociale huurwoningen - 134 duurdere huurwoningen Onlangs heeft het college van burgemeester en wethouders de toewijzingscriteria en -procedure voor deze woningen vastgesteld. procedure Zowel de koop- als de huurwoningen worden als projekt aangeboden. Gegadigden kunnen zich per projekt gedurende een bepaalde periode inschrijven bij de verkopende makelaars of bij de beheerder van de huurwoningen. Nadat de inschrijvingsperiode afgesloten is, wordt door middel van loting aan de gegadigden die aan de toewijzingscriteria voldoen een volgnummer toegekend. Nummer één heeft de eerste keuze uit de woningen, nummer twee heeft de tweede keus enzovoort. Indien zich na de sluiting van de inschrijvingster mijn nog kandidaten melden, dan zullen deze in volgorde van aanmelding worden benaderd. Ui teraard moeten ook deze kandidaten voldoen aan de gestelde criteria. tocwijzigingscriteria De gegadigden moeten aan tenminste één van de onderstaande criteria voldoen: - economisch gebonden aan de gemeente Leus den - minimaal twee jaar woonachtig in de gemeen te Leusden - ouder dan 55 jaar waarvan een kind in Leus den woonachtig is - een toewijsbare huurwoning in de gemeente Leusden achterlaten beneden de huursubsi- diegrens. Bij de loting gelden de volgende voorrangscater- gorieén: - gegadigden boven de 55 jaar die in Leusden een toewijsbare huurwoning beneden de huur- subsidiegrens achterlaten - overige gegadigden boven de 55 jaar die aan één van de toewijzingscriteria voldoen - personen die 55 jaar of jonger zijn en in Leus den een toewijsbare huurwoning onder de huursubsidiegrens achterlaten. De notaris zal eerst uit groep één loten, dan groep twee, vervolgens groep drie enzovoort. sociale huurwoningen Deze woningen worden niet via het hiervoor omschreven systeem van projectmatig inschrij ven toegewezen. De gebruikelijke procedure is van toepassing. Voor informatie hierover kunt u terecht bij de afdeling huisvesting, elke werkdag tussen 9.00 en 11.00 uur, telefoon 961685. start inschrijving 55 koopappartementen Met ingang van 2 december a.s. kunt u zich inschrijven voor de te realiseren koopapparte menten bij: - Schoeman Makelaars, Grutterij 4, telefoon 941100 of bij - Makelaardij Reimus Snel, Hamersveldse weg 49, telefoon 944569. U kunt bij genoemde makelaars terecht voor informatie, verkoopdocumentatie en het in- schrjvingsformulier. Voor de overige woningen (uitgezonderd de sociale huurwoningen) kunt u zich pas inschrij ven wanneer dit via publikaties in onder meer deze krant bekend gemaakt wordt. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: plaatsen houten blokhut in achtertuin Ruige- velddreef 80 bouw opslagloods Arnhemseweg 82 plaatsen van een dakkapel Rosmolenstraat 37 bouw 5 eengezins(dienst)woningen Kol. van Royenweg plaatsen prefab-gasreduceerstation Appelweg 1 aanbouw aan garage Van Oldenbarneveltstraat 74 bouw van een serre Hamersveldseweg 124A Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: uitbouw vernieuwen garage Arnhemseweg 32 vergroten van de woning Toermalijn 47 vergroten woning plaatsen dakopbouw Ho- horstlaan 26 bouw opslagloods Arnhemseweg 82 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 03 december tot en met woensdag 16 decem ber 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en alge mene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen bouwvergunningen plaatsen van een berging Ravenhorst 6 plaatsen van een berging Ravenhorst 7 plaatsen van een dakkapel Stadhouderslaan 3 plaatsen van 2 dakkapellen Rentinckstraat 4 uitbreiden winkelwerkplaatsmagazijn Zwarte- weg 27 uitbreiden kantoorgebouw Larikslaan 1 vergroten van de woonkamer Pr. Bernhardlaan 16 plaatsen van een geluidscherm langs de Midden weg plaatsen van 2 dakkapellen Kuperssingel 112 uitbreiding woning aan achterzijde Van Eyden- hof 47 uitbreiding van de berging Duinroos 6plaatsen van een woning Leusbroekerweg 16 kapvergunningen Walter van Amersfoortstraat 40: een acacia in de voortuin; 't Jannendorp 6: een kastanje in de zijtuin; Berkenlaan 26: een berk in de achtertuin. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961 752. Kijk en vergelijk. Vormen de foto's van krant en kabelkrant samen het kenteken van uw auto? Bingo! Dan hebt u in ieder geval 25gulden gewonnen. Die kunt u afhalen op ons kantoor in Leusden als u uw kentekenbewijs laat zien. Bovendien wordt uw naam genoteerd om kans te kunnen maken op één van de hoofdprijzen. Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur Tot en met 18 december kunt u reageren op het nieuwe bestemmingsplan Claverenblad-Wildenburg

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4