'Het is om te huilen wat hier gebeurt Agenda Roda-zondag mist kansen Dames LHV delven weer 't onderspit Sportclubs lijden onder toenemend vandalisme Linksbinnen Ge-Vlugt Spelers stemmen aanvoerder weg Sport Leusder Krant Woensdag 9 december 1992 de keuken werd een brandblusser leeggespoten.ffoto; Hans Verhorst) JEUSDEN - „Het is een com- ilete chaos. Dit is derde keer in corte tijd dat er bij ons inge- iroken wordt. Maar deze keer ook de hele kantine gesloopt, let is om te huilen." zegt Nic ,ahey, lid van de beheercom- oissie van de kantine van korfbalclub Antilopen. De antines van de sportvereni- ingen op het Burgemeester iuiningpark zijn de laatste tijd toenemende mate het doel- irit van vandalisme. De clubs [lagen steen en been. De grote Taag is hoe het vandalisme isngepakt kan worden. PORT Pagina 11 De bestuurskamer van Antilopen werd ondergespoten met ket chup. (foto: Hans Verhorst) Het rommelt binnen de zondagafdeling van Roda'46. Het begon alle maal met de mededeling 'an het bestuur dat bet contract met trainer Piet MacKaay aan bet eind van bet seizoen niet zou wor den verlengd. De Utrech ter is de derde trainer die binnen korte tijd de club gaat verlaten. De afdeling zondag jaagt al jaren tevergeefs op pro motie naar de KNVB. Nu de zaterdagelf het in de derde klasse KNVB bij zonder goed doet, wordt de druk, zo lijkt bet. op bet de zondagelf steeds groter. Het bericht van bet aan staande vertrek van Mac Kaay bracht grote onrust teweeg binnen de selectie. Net op een moment dat de prestaties stijgende waren. Er waren zelfs goede kan sen op de tweede periode- titel. Vijf spelers waren tegen het ontslag van bun trainer en werden prompt een wedstrijd door bet bestuur geschorst. Aanvoerder Meindert Vlugt werd na een stemming binnen de spelersgroep zelfs hele maal uit de selectie ge stuurd. De routinier hing teleurgesteld zijn schoe nen aan de wilgen. De ge volgen van de ongelukkige mededeling van het be stuur waren desastreus. Tegen Amersfoortse Boys werd ternauwernood ge lijkgespeeld. waarna tegen Ultrajectum de bijna logi sche nederlaag volgde. Voor trainer MacKaay wacht nu de ondankbare taak de rust binnen de se lectie te herstellen. En te trachten de jonge en de 'oudespelers weer op één lijn te krijgen. Maar hij noemde het beleid van Roda'46 schandalig. Hij wenste niet aan de touw tjes van de hoge heren te dansen. 'En als je dat niet doet. ben je hier kansloos'. Hoeveel tijd krijgt McKaay nog? Frits Schoenmaker Antilopen wordt ernstig gedu peerd door de inbraken. De club is niet verzekerd en draait dus zelf voor de kosten op. Af gelopen week kreeg de kantine van Antilopen bezoek van van dalen, die snoep en discolam pen stalen. De ongenode be zoekers vernielden platen aan de muren, spoten ketchup op stoelen in de bestuurskamer en braken deuren en sloten open. In de keuken friteerden de in brekers fricandellen en kro ketten. Zij 'blusten met een brandslang een brand'in de diepvneskist en gooiden pin da's in het frituurvet. Nic Lahey is verontwaar digd over de vernielingen: „Ik vind het echt onvoorstelbaar wat er gebeurd is. Maar wat ik eigenlijk het ergste vind; de deur tussen ons en TTCL is ge forceerd. Die deur is goed ver borgen achter publikatiebor- den. Je moet haast denken dat de vandalen bekenden zijn. Niemand anders had die deur kunnen vinden. Je krijgt het idee dat je in eigen kring moet rondkijken." Stalen hek Nic Lahey hoopt dat er snel een ijzeren hek rond het sportpark geplaatst wordt. „Wij overwe gen nu een alarmimstallatie aan te schaffen. Maar het beste zou één groot hek zijn. Dan kan men 's avonds niet meer op het park komen. Wij hopen dat vandalen zo schrikken van onze sirenes dat zij onmidde- lijk verdwijnen als het alarm afgaat. Dan kost een inbraak ons maar een paar honderd gulden. Nu loopt het m de dui zenden guldens." „De politie is onderbezet, die kunnen wij niks verwijten. Zij hebben de inbraak zelfs ont dekt. De politie surveilleert dus wel op het sportpark. Meer kunnen wij niet van de Leus- dense politie verwachten. Van een kale kip kun je niks pluk ken" aldus Nic Lahey. De kantine van Antilopen is met vereende krachten weer min of meer in oude staat te ruggebracht De club hoopt de komende tijd van zulke cala miteiten verschoond te blijven. „De daders hoeven van mij niet gestraft te worden, maar ik zou graag bij hen thuis de boel ver bouwen. Kijken of ze dat leuk vinden "zegt Lahey getergd. Jongerencentrum Hans Esveld, lid van de be heercommissie van de kantine van Roda'46, denkt ook dat een groot hek de ideale oplossing zou zijn. „Wij hebben een aan tal jaren geleden een hek om onze velden gezet. Het werd echt te gek De mensen lieten hun hond bij ons uit en er werd voortdurend gevoetbald op onze velden. Dat hek heeft een hoop ellende verholpen." Esveld vertelt dat de Roda- kantine wel verzekerd is, om dat die kantine wel voorzien is van een alarminstallatie. Hij raadt Antilopen aan ook zo'n installatie aan te schaffen. Roda is zeer tevreden over de resultaten van het apparaat. Esveld hoopt dat het draaihek van Antilopen gesloten wordt. „Antilopen moet gewoon prioriteiten stellen. Wij heb ben zelf het hek om onze velden betaald. Dat moeten de korf ballers ook doen. Dit is zo be langrijk dat het voorrang moet krijgen boven alle andere be leidszaken" zegt Esveld. Hans Esveld vervolgt [„An tilopen heeft de gemeente om een afrastering gevraagd. Ik geef ze weinig kans. Bij ons worden er de laatste tijd veel kleine doeltjes vernield De vandalen komen via het draai hek van Antilopen binnen." „Ik vind dat er nu actie on dernomen moet worden. Over dag wordt er ook veel vernield. Maar wij sturen iedereen weg, die hier niets te zoeken heeft. Straks wordt het jongeren centrum tegen ons terrein aan gebouwd. Dan wordt het alleen nog maar erger, veel erger" meent Hans Esveld. Stijging De Leusdense politie heeft ook geconstateerd dat het vanda lisme toeneemt op het Buining- park. Opperwachtmeester De Boer weet niet wat er tegen de vernielzucht te doen is. Hij hoopt wel dat elke vernieling gemeld wordt. Dat bevordert het overzicht van de politie. De Boer zucht diep als hij hoort dat Antilopen overweegt een alarminstallatie te kopen. „Wij hebben in Nederland al veel te veel van die apparaten. Wij zijn uren bezig alle valse meldingen af te handelen. De meeste mensen kunnen niet met die dingen omgaan." „Ik vind het veel verstandi ger als de sportclubs het on aantrekkelijk maken om in te breken. De clubs moeten ge woon geen dure spullen in hun clubhuizen achterlaten. Bij Antilopen is snoep gestolen. Dat is toch het toppunt dat je het snoep ook al op moet ber gen. Dan houdt het voor mij op. Daar staat mijn verstand bij stil Antilopen kan toch moei lijk een alarminstallatie aan schaffen om de snoepvoorraad ie beveiligen" aldus 'opper' De Boer. Ook hij denkt dat een groot hek een heilzaam effect zal hebben, maar hij waarschuwt dat er geen wonderen van ver wacht mogen worden. „De vandalen kunnen altijd over een hek klimmen. Je voorkomt vandalisme nooit helemaal, want waar een wil is, is een weg. Maar de politie zal haar uiterste best doen vernielingen te voorkomen. Wij houden het park in de gaten, maar de poli tie heeft meer aandachtspun ten De opperwachtmeester bla dert in zijn archief en ontdekt dat er sprake is van een stij gend aantal diefstallen, ver nielingen en inbraken op de sportvelden. Vanaf 1 augustus 1992 kwamen er veertien mel dingen binnen. In dezelfde pe riode vorig jaar werd er elf keer melding gemaakt van zulke misdrijven Leedwezen Pellikaan is geen voorstander van een groot hek rond het Burgemeester Buining Park. „Het park is multi-functioneel. Er lopen zoveel sporters rond. Het kan niet zonder meer afge sloten worden. Het zou alleen maar een vreselijke toestand met sleutels geven Pellikaan constateert dat een hek wemig nut heeft. „Kijk maar naar de hockeyvelden. Dat complex wordt helemaal afgesloten, maar er rijden nog steeds brommers rond. Ik vraag me af hoe dat kan. Als vandalen kwaad willen houd je ze niet tegen." De gemeente overweegt niet maatregelen te nemen. Andere zaken krijgen op dit moment voorrang. Het normale onder houd gaat gewoon door, maar de gemeente heeft geen instru menten om daadwerkelijk het vandalisme daadwerkelijk te bestrijden. Pellikaan raadt Antilopen aan een alarminstallatie aan te schaffen: „Dan kan die kantine ten minste verzekerd worden. Antilopen heeft ooit besloten de kantine niet te beveiligen Dat is dom. Geen verzeke ringsmaatschappij wil een club zonder alarminstallatie verzekeren." Pellikaan leeft mee met de getroffen clubs: „De haren rij zen mij ten berge als ik al die verhalen over vandalisme hoor. De gemeente ziet het met leedwezen aan. Maar wij kun nen niks er niks aan verande- Gemeentevoorlichter Marcel Gerhard te Winkel LEUSDEN - Afgelopen zon dag hebben de dames van LHV opnieuw verloren, nu was Nijenrodes uit Breukelen te sterk voor de Leusdense for matie. Na een 6-2 ruststand werd het uiteindelijk 12-7 in het voordeel van de thuis ploeg. De hooggeplaatste verwach tingen ten opzichte van de da- mesploeg van de Leusder Handbalvereniging komen vooralsnog niet uit. Door trainster To Schoenmakers en coach Rainer Rutschek werd LHV de rol van kampioens kandidaat toebedacht. Zij hoopten met dit team snel door te kunnen stoten naar de tweede klasse. Na vijf competitiewedstrijden in de zaal zijn de dames in plaats van bovenaan, onder aan de ranglijst terug te vin den. Als dit niet verandert, is degradatie zelfs eerder aan de orde dan promotie. Nijenrodes is ook laag geklas seerd, maar van onderschat ting was aan LHV-kant geen sprake omdat de competitie nederlaag tegen dezelfde te genstander op het veld nog duidelijk in het geheugen lag. LHV begon de wedstrijd vol vertrouwen maar nadat Nijen rodes gescoord had bouwde het deze voorsprong langzaam uit tot 4-0. Toen pas, na onge veer een kwartier spelen, kon Hilde Steenbeek uit een vrije worp de score voor LHV ope nen. Hierop had de thuisclub in de persoon van haar gevaarlijke rechter hoekspeelster een pas send antwoord en scoorde tweemaal op rij. Hierna was het de beurt aan Anja Verlin den om met een mooie boogbal de keepster van Nijenrodes te passeren en de ruststand op 6- 2 te bepalen. Tijdstraf LHV startte in de tweede helft wat agressiever, vooral aan vallend. Dit resulteerde nog niet direkt in doelpunten, maar zij werd wel gelijkwaar dig aan de tegenstander. Nadat Nijenrodes in de tweede helft de score kon ope nen was het Elly de Jager die van afstand het net vond. En nadat de thuisploeg deze tref fer weer had beantwoord was het Corina Schothorst die uit een voorzet van Ivonna van Haaster LHV terugbracht tot 8-4. Vervolgens profiteerde Nijen rodes goed van een overtalssi- tuatie Bianca van den Berg liep tegen een tijdstraf aan, en besliste de wedstrijd op 1-4. Wil van de Burgwal (2x) en Ca- rin Nijhuis scoorden in de slot minuten nog voor LHV maar Nijenrodes stelde daar ook nog twee treffers tegenover zodat de eindstand op 12-7 werd bepaald. Dit betekende voor LHV de derde nederlaag op rij en dit betekent in plaats van uitzicht op de koppositie uitzicht op de onderste plaats. Daar moet wel bij aangete kend worden dat de onder linge verschillen gering zijn. Coach Rutschek was zeer te leurgesteld over het verloop van de wedstrijd en met name over het optreden van de scheidsrechter: "Wij hebben niet goed gespeeld en er had zeker meer ingezeten. Maar wat de scheidsrechter in deze wedstrijd liet zien was hele maal om te huilen. Het lijkt echter in deze klasse een ge woonte te worden om slechte scheidsrechters te krijgen, wat een zeer slechte ontwik keling voor de handbalsport zou zijn." LEUSDEN - Meindert Vlugt zal niet meer voor Roda'46 voetballen. De 35-jarige Vlugt was dit sei zoen aanvoerder van Roda-zondag. Vlugt werd 28 november door het be stuur van Roda'46 ge schorst omdat Vlugt kri tiek had op de beslissing het contract van trainer Piet Mackaay niet te ver lengen. Dinsdag 1 decem ber heeft Vlugt met het be stuur gesproken. Toen werd de schorsing opgehe ven. Zaterdagmorgen or ganiseerde het bestuur een teambespreking met het eerste en tweede team van Roda-zondag. Tijdens die vergadering werd plotse ling gestemd over de vraag of de spelers met Vlugt wil den voetballen. De stem verhouding was 13-9 in het nadeel van Vlugt. Volgens kringen rond Roda'46 had den vooral jonge spelers moeite met de overheer sende aanwezigheid van Meindert Vlugt op het veld. Het is zeer ongebrui kelijk dat spelers mogen stemmen over het meespe len van teamgenoten. De gang van zaken is des te opmerkelijker omdat Piet Meindert Vlugt Mackaay Vlugt graag bij het team gehouden had. Eén van de betrokkenen verklaarde het een slechte zaak te vinden, omdat op deze manier iedereen het risico loopt door mede spelers weggestmed te worden. Hij stelde dat Roda'46 een ernstig verlies lijden door de gang van za ken. Meindert Vlugt toon de zich zeer teleurgesteld, maar wilde verder geen commentaar geven omdat hij dan de club zou scha den. Vlugt speelde acht jaar voor Roda'46. LEUSDEN - Op voorhand werd de uitwedstrijd tegen Ultrajectum in Utrecht als een zeer zware wedstrijd inge schat. Ultrajectum is niet voor niets een van de koplopers en vermoed mocht worden dat zij de wedstrijd in Leusden, die Ultrajectum met 5-2 verloor, nog niet vergeten waren. Ul trajectum heeft afgelopen zon dag inderdaad met 3-1 gewon nen van het standaardteam van Roda'46. Toch was dit ach teraf beschouwd niet nodig. Roda creëerde zichzelf vol doende kansen in de eerste helft, waarvan er echter maar één werd benut. In de tweede helft kon Roda de wedstrijd steeds minder naar haar hand zetten en ging zij uiteindelijk met 3-1 ten onder. De aftrap werd gegeven door Sinter klaas en Zwarte Piet, die aan sluitend direct op de boot moesten voor vertrek naar Spanje. Zij zagen niet dat John Jansen na 10 minuten uit een goede aanval op de keeper schoot. Direct daarop volgde een te genaanval van Ultrajectum. In de 20e minuut redde keeper Edwin v d Tweel zeer be kwaam op een harde kopbal van een Ultrajectum-speler. In de 25e minuut een prima aanval van Roda. Peter Knijf pastte op Jansen, die de bal panklaar legde voor René de Leeuw: 0-1. Tien minuten later kreeg Sander Schimmel een goede kans. Hij ging alleen op de keeper af, doch schoot jam mer genoeg over. Vijf minuten voor rust kreeg Ultrajectum een vrije trap te nemen. De bal werd van rich ting veranderd en kon niet voldoende weggewerkt wor den, zodat een Ultrajectum- speler de bal in het doel kon tikken: 1-1. Dit was tevens de ruststand na een eerste helft waarin Roda goed overeind bleef en eigenlijk een voor sprong had moeten nemen Tegengoals Na de rust aanvankelijk het zelfde beeld. Een sterk aanval lend Roda. In de 47e minuut al mocht Roda een vrije trap ne men van ongeveer 20 meter. John Jansen schoot echter net over. Even later werd de aan voerder van Ultrajectum ge noteerd nadat hij Schimmel neergelegd had op de kille grasmat. In de 60e minuut kreeg de laat ste man van Ultrajectum de gelegenheid om vanaf 25 me ter vrijuit te halen. Hij deed dat zeer goed en mikte de bal in de uiterste hoek. Een prach tige goal, echter Roda stond met 2-1 achter. Vrijwel aan sluitend werd Knijf gewisseld voor Ferry Houtveen, die reeds een wedstrijd bij het tweede elftal in de benen had. Nog maar net in de wedstrijd kwam hij tot een goed schot, echter zonder resultaat. Roda bleef het proberen, doch het heilige vuur raakte er een beetje uit. In de 75e minuut scoorde Ultrajectum 3-1 uit een hoge bal, die precies voor de voeten van de lange Utrechter spits belandde. De wedstrijd werd wat grimmi ger, een 2e tegenstander kreeg geel voorgeschoteld. Door het alles of niets spel van Roda vielen er achter veel ga ten. Keeper Van der Tweel voorkwam door fraaie reddin gen nog enkele malen een vol gende tegengoal. In de laatste minuut nog een fraai schot van John Jansen uit een cor ner, ook deze was echter voor de keeper van Ultrajectum. Zo moest Roda met lege han den terug naar Leusden. Deze wedstrijd telde mee voor de 3e periode, waar Roda met nul punten uit twee wedstrijden onderaan staat. As. zondag wacht alweer de thuiswed strijd tegen Sporting'70, die meetelt voor de 2e periode. En daar staat Roda-zondag aan kop en ziet het er gezonder uit. Dat gaat dus een spannende wedstrijd worden. Opstelling Roda'46: Edwin v.d Tweel, Edwin Boog, Je roen Zaal, Remco Bosman, Pe ter Knijf (Ferry Houtveen), Steffen Chang, Mike Gressie, Sander Zaal, Sander Schim mel, John Jansen, Rene de Leeuw. Afdeling Zondag Hoofdklasse Totaalstand 1. Olympia'25 13-21 2. Ultrajectum 14-21 3 Saestum 13-17 4 EMM 14-17 5. Roda'46 14-14 6. Limvio 14-13 7 MSV'19 13-12 8. Celeritudo 13-11 9 Amersf. Boys 14-11 10. Sporting'70 14-11 11 HDS'84 14-8 12. Hertha 14- 8 2e Periode 1. Roda'46 4-7 2. Olympia'25 4-6 3. Saestum 4-6 4. Ultrajectum 4-5 5 EMM 4-5 6. Celeritudo 3-4 7. Amersf. Boys 4-4 8. Hertha 4-3 9. MSV'19 3-2 10. Sporting'70 4-2 11. Limvio 4-1 12. HDS'84 4-1 Uitslagen 6 december Ultrajectum - Roda'46 3-1 Limvio - HDS'84 1-1 Sporting'70 - Saestum 0-2 Olympia'25 - MSV'19 1-0 Hertha - Celeritudo 0-6 EMM - Amersf. Boys 1-1 Programma 13 december 1992 Limvio - Amersf. Boys Roda'46 - Sporting'70 HDS'84 - Olvmpia'25 EMM - Hertha Saestum - Celeritudo MSV'19 - Ultrajectum 20 december 1992 3e periode Saestum - Olympia'25 Donderdag 10 december 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmenstart boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 21.30 uur - 23.00 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, g}rmnas- tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 11 december 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, sportzaal Ach- ter\reld (zij-ingang). 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- j Indoortennis, sportzaal Ach- terveld (zij-ingang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- I Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete- i ring, Valleilaan 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- j Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 12 december j 14.30 uur: Voetbal, Lelystad - Roda'46, Lelystad i 19.15 uur: Zaalkorfbal, Fla mingo's - Antilopen, Buiten post. uur: Volleybal. Vif - Du- paco/Leos. Hilversum. Zondag 13 december 14.00 uur: Voetbal, Roda '46 - Sporting'70, Buiningsport- park uur: Handbal dames, LHV - DWSM 2. De Korf 14.30 uur: Voetbal, Achter veld - Kerstenssportpark, Achterveld. Maandag 14 december 9.00 uur - 10.30 uur: SSD- Yoga, ruimte De Kameleon, zwembad Octopus. 9.15 uur - 10.15 uur: SSD- Grondgymnastiek, zij-ingang De Korf. 10.15 uur - 11.15 uur: SSD- Grondgymnastiek, zij-ingang De Korf. 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton, De Korf (zij-in gang) Dinsdag 15 december 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in- gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). Woensdag 16 decmber 10.00 uur - 11.00 uur: SSD- Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 14.00 - 17.00 uur: Schoolschaakkampioe nschappen, Kelder gemeente huis. SSD Commissie Stimule ring Sportdeelname

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11