.Leusder Krant Hockeyers doen goede zaken Degradatie dreigt voor Achterveld li' Antilopen speelt voor Sinterklaas Veel deelnemers bij badmintontoernooi Gevoelig verlies voor voetballers in Odijks waterballet liploma voor cheidsrechter R0DA '46 SPORTING '70 VOETBAL Meningen Geen contract Fietspad Iraans Nieuwjaar De uitwedstrijd tegen Roden begon met de wetenschap dat ieze tegenstander in hun voor bespreking ervan uitgingen tevreden te zijn met een ge lijkspel. De mannen van Leus- den waren dat kennelijk niet en togen van meet af aan in de aanval. Reeds in de 8ste minuut wist Robert Kreikamp uit de re bound van een strafcomer en lit een onmogelijke positie de «ore te openen en Roden te len een achterstand aan te la- en kijken. )e altijd solide en geconcen- reerd spelende Heiko van der inden gaf 10 minuten later en afgemeten pass in de cir- cel. Uit de scrimmage die rolgde uit het inslaan van talph Kemps scoorde Maar- en Jonges beheerst het weede doelpunt. Goed kee- >en van Gert Jan van der Iroep voorkwam een tegen- loelpunt van Roden nog voor Ie rust inging. )e mannen van trainer-coach acques Dorrestein begonnen Ie tweede helft aanvallend naar scoorden niet uit de bin- len 2 minuten na de hervat ing toegekende strafcomer imdat de doelpaal in de weg tond. luitenspel voorkwam voor- lsnog, dat de stand ver- nderde. Het duurde 25 minu- en voordat dit gebeurde, de Ian Roden toegekende straf- omer werd door de snelle 'rank de Ruiter onderschept, 'ia een pass op Robert Jan Ifillemse wist deze via rechts Ie bal helemaal naar voren te rengen. De goed meegelopen ander Qreve wist goed raad iet de aangespeelde bal en :oorde beheerst, lp 13 december speelt het eer- Ie mannen team van de IHCL de 2de helft van de op en stand van 0-0 beëindigde edstrijd tegen GCHC. laarna gaan de mannen en- ele weken uitrusten van de I EUSDEN - In het paviljoen an SOVA'54 in Amersfoort jn op 30 november aan 24 le en van diverse voetbalver- aigingen uit de regio de di- loma's clubsscheidsrechter it gereikt. p een zevental theorieavon- en is de cursus voetbal- heidsrechter gegeven. Deze ileiding is identiek aan die m officieel KNVB-scheids- J ichter zij het dat niet het ^*aktische gedeelte is afgeno- Men enerverende competitiehelft. Begin februari beginnen de wedstrijden weer. Het Be stuur van de MHCL heeft er, bij monde van voorzitter Goldsmann, alle vertrouwen in, dat ook in de 2de helft de mannen van dit team gemoti veerd zullen trachten de MHCL naar een hogere klasse te brengen. Eerste klasse D: Leusden 11-18 GHBS 11-17 Tempo'41 11-15 Upward 11-14 Zwolle 11-13 Ares 12-12 GCHC 11-12 Roden 12-11 Doetinchem 10- 9 Quick Stick 12-9 Hengelo 12- 5 Deventer 10- 1 Voldaan Trainer-coach Hans van der Lin den kon niet anders dan voldaan reageren op de prestaties van zijn vrouwen. Evenals in het grote getale aanwezige publiek was hij onder de indruk van de goede inzet van zijn team. Met grote concentratie en motivatie wist deze ploeg twee kostbare punten aan hun saldo toe te voe gen. Kostbaar, omdat gespeeld werd tegen nummer twee van de pool Dooi deze overwinning wisten de dames van de MHCL de aan sluiting met de top te bewaren. De tegenstandsters begonnen ncrgal nerveus aan deze wed strijd. Toen Tamara Ouderdorp reeds in de eerste helft Leusden op een voorsprong wist te bren gen uit een beheerst ingeschoten strafcomer, kwamen de gasten fel opzetten Goed verdedigend en door goed keeperswerk wisten de dames echter hun doel schoon te hou den. Leusden liet zich niet in de verdediging drukken en wist Apeldoorn keer op keer te ver rassen. De drie spitsen van Leusden Martine Verkoyen, Patricia van der Flier en Josephine Pronk wisten het de verdediging steeds lastiger te maken De goed aangegeven ballen door de (advertentie) A.s. zondag 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door: Stukadoors- en afbouwbedrijf Th. Wouters B.V. vlak achter hen spelende zusjes Jolanda en Marion Koopman werden snel opgepakt. Dit resulteerde in een schitte rende ingeschoten bal welke hoog in de touwen achter de keepster van Apeldoorn ver dween. Dit doelpunt werd ech ter terecht afgekeurd door de goed leidende scheidsrechters. De eindstand van 1-0 was een af spiegeling van de krachtsver houdingen. Ook de dames gaan uitrusten in de winterstop van een goede eer ste helft van de competitie. Een goede vierde plaats op de rang lijst met nog 10 wedstrijden te spelen geeft goede hoop voor dit jonge team. Ook ten aanzien van dit team heeft het Bestuur van de MHCL hoge verwachtingen. Als promotie dit jaar niet zou lukken is men ervan overtuigd, dat dit in het volgend seizoen ze ker tot de mogelijkheden zal be horen. Tweede klasse D: HMC 12-22 Apeldoorn 12-18 Doetinchem 12-17 Leusden 12-16 Dash 11-12 Bully 12-12 Drienerlo 11-12 Ares 12-11 Meppel 12-8 Quick Stick 12-7 Hattem 12-4 Assen 12-3 LEUSDEN - Op 28 november en 5 december jl. werd voor de 19e keer in successie het jeugd- singletoernooi bij Badminton Club Leusden gehouden. Van de tachtig jeugdleden deden er maar liefst 72 mee. Dit record aantal deelnemers leverde ook het hoogste aantal wed strijden op dat ooit bij een jeugdsingletoernooi werd ge speeld. Ruim over de twee honderd. Er werd gespeeld in drie verschillende klassen: pu pillen, aspiranten en junioren. De indeling was afhankelijk van leeftijd en speelsterkte. Op de eerste zaterdag werden van 9.00 uur tot 15 00 uur zo veel mogelijk poule-wedstrij den gespeeld. Deze wedstrij den werden op de tweede za terdag afgemaakt, waarna over werd gegaan op een af- valsysteem. Bij de dames pu pillen bleken Alieke Kerkhof en Wendy Heijnsdijk duide lijk de sterksten. In de finale won Alieke met 11-4 en 11-0 van de moe gestreden Niessen. De setstanden waren 15-12 en 15-7. En dat terwijl beide win naars, broer en zus, nog maar drie maanden op badminton nen zitten. Bij de aspiranten was Irma ACHTERVELD - Na een pe riode dat dc Achtervcldse sportvereniging vijf punten uit de laatste drie wedstrijden binnenhaalde, werd er afgelo pen zondag weer achter de fei ten aangelopen. In en tegen Odijk werd op het zeer slecht te bespelen voetbalveld een ui terst barre en slechte voetbal wedstrijd afgewerkt. De Ach- tervelders die er in dc compe titie tot enkele wedstrijden geleden nog niet veel van bak ten, wisten zich tegen het lager geklasseerde Odijk op geen en kele wijze te manifesteren. De Achterveldsers verloren met 5-3. De oranjeformatie van trai ner De Wilde begon de wed strijd vol zelfvertrouwen, im mers vijf punten uit de laatste drie wedstrijden gaf weer hoop voor een hogere klassering. Met enkele vlotte aanvallen werden de Odijkers goed onder druk gezet. De beste man bij de Achtervelders deze dag, Peter van Ruitenbeek, liet de gehele Odijkse verdediging zijn hielen Tijmensen niet opgewassen te gen haar teamgenoot Kim Fi scher. In een spannende drie setter tussen deze dames van het achtste jeugdteam won Kim met 5-11, 11-5 en 11-7. De aspirantheren waren duide lijk sneller klaar met hun fi nale. Wijnand Rijnders won met 15-3 en 15-10 van Joost van den Berg. Sinterklaas Om de hoogste eer van de club streden de junioren. Bij de da mes stond zoals te verwachten was Esther van Woerkom in de finale. Zij speelt al jaren in het eerste jeugdteam en is bij de jeugd ook al jaren finaliste. Haar teamgenoot uit het eer ste team, Lisette de Koning, was de afgelopen jaren meestal ook van de partij in de finale. Nu liep dat echter geheel an ders. In de halve finale moest Lisette haar meerdere erken nen in Inge Verhoef, de eerste dame uit het tweede jeugd team. De sterke vorm die Inge in de halve finale liet zien, zette zij uitstekend door in dp finale. Esther kreeg een flink pak slaag en verloor met 2-11 en 3-11. zien en dat betekende dat Achterveld rond de vijfde mi nuut op een 0-1 voorsprong kwam. 'Kat in het bakkie' moeten de mannen van het Achterveldse Kerstenssport- park gedacht hebben, want na ruim een kwartier waren ze uitgeblust Odijk vocht voor wat het kon en zeker voor wat het waard was. Na een Odijkse aanval kwam men zowaar, na een beste fout van laatste man Je roen Tolboom, die zich op kin derlijk eenvoudige wijze liet passeren, op 1 - 1 Op dat mo ment zeker al verdiend. Ach terveld werd door deze tegen treffer gewaarschuwd doch wist zich de Odijkers niet ge heel van het lijf te houden. Een aanval van Achterveld over de rechtervleugel werd na een fraaie voorzet, met het hoofd in de korte hoek geknikt door Peter van Middelaar. Het veld werd steeds slechter en het peil van vooral de Ach tervelders zakte naar een be denkelijk niveau. Odijk rook in de bagger en prut zijn kans en deed er een schepje bovenop. In Ook in de heren finale bij de junioren stond een oude be kende. Michel van Dijk moest het dit keer echter in de finale doen zonder teamgenoot Rai- mond Beks. Hij was niet in staat aan het toernooi mee te doen. Arjen Woordes was dat wel en hij wist de finale te ha len Ondanks fanatiek tegen spel van Arjen was Michel ge woon nog iets te sterk. Hij won met 15-10 en 15-8. Op 5 december werden om 15.00 uur de prijzen, hoe kon het ook anders, door Sinter- klaar en twee van zijn knech ten uitgereikt Nadat de prij zen voor de meest verkochte Grote Clubaktie-loten en de schrijfwedstrijd waren uitge deeld door de Sint, waren eerst de aanmoedigings- en sportiviteitsprijs aan de beurt. De aanmoedigingsprijs ging naar Jimmy van Opijnen, die pas net lid is geworden en bij wie het nog niet helemaal lukte op dit toernooi. De spor tiviteitsprijs ging naar Irving Kerkhof vanwege zijn ridder lijke gedrag op de baan. Daarna werden de prijzen van het jeugdsingletoernooi uitge reikt. Een enerverend toer- Qpoi was afgelopen de tijd die restte tot aan de rust gelukte het de Odijkers om tweemaal te scoren zodat met een 3-2 stand de kleedkamers voor de rust werd opgezocht. Paniekwissel Trainer De Wilde probeerde met een paniekwissel de rust in de Achterveldse verdediging te herstellen doch ook dit pakte volledig verkeerd uit. In de tweede helft werd voorstopper Fred van de Pol vervangen door Como Kok. In deze twee de helft werd, mede gezien de slechte conditie van het veld, ook het spelpeil danig beïn vloed Achterveld kwam in het stuk niet meer voor. Odijk speelde feller dan de Achter veldse formatie en door een scala van fouten zette Odijk het veldoverwicht dat zij ver gaarden om m doelpunten. Een terugspeelbal van Kees van de Breemer smoorde in de modder en doelman Zandbrink trapte hierdoor mis. Echter niet een voorhoedespeler van Odijk die daarop 4-2 liet aan tekenen. Na een blessure werd Kees van de Bremer vervangen door Menno Bontje. Toen Je roen Tolboom verder meedeel de in de malaise werd het zelfs 5-2 voor Odijk. Hierna her vond Achterveld zich wat, maar de tijd ontbrak om te ge loven in een betere uitslag. In de slotfase van de wed strijd wist Peter van 'Modder- laar' de uitslag nog een enig zins acceptabeler aanzicht te geven en scoorde hij met een fraai doelpunt nog 5-3. Beide ploegen konden deze dag geen goed voetbal op de mat leggen. Het waterballet pakte voor de ploeg uit Odijk het meest gun stig uit Achterveld kwam weer met beide benen op de grondn. Voor trainer Erik de Wilde een taak het zwaar geschonden blazoen weer enigzins op te poetsen en Achterveld middels stevige aanpak en ingrijpen te behoeden voor degradatie Opstelling. Gerbrand van Zand brink, Erik Hak. Fred van de Pol, Jeroen Tolboom, Erik van Mar wijk, Robbie de Vette, Kees van de Bremer, Harrie van Dalen, Alex Boersen, Peter van Middelaar en Peter van Ruitenbeek. isn Woensdag 9 december 1992 LEUSDEN - „Dit was een deceptie, een absolute schande dat wij niet eens meer van zo'n ploeg als Joure kunnen win nen," Antilopen verloor zaterdag met 12-13 van Joure. De derde nederlaag op een rij en het ver toonde spel hadden Bert Brandsen, de coach van Anti lopen, erg boos gemaakt. „Wij moeten zulke wedstrijden ge woon winnen. Wij hebben hier voor Sinterklaas gespeeld. De spelers beginnen pas te wer ken als we kansloos zijn. Toch gaat de ploeg in de zaal nog ge noeg punten pakken, maar niet met deze spelers. Ek was zeer tevreden over de wissels, die ik toegepast heb. Maar ik zeg niet dat ik de ploeg op stel en sprong zal veranderen." Tijdens de wedstrijd werd het de toeschouwers ook al duide lijk dat Brandsen zeer onte vreden was. In de eerste helft veerde hij overeind toen een speelster een goede kans miste. Hij riep haar toe: „Gooi je die bal nou eindelijk eens door die korf of hoe zit het. Daarna zakte Brandsen weer terug op de bank en keek hoofdschuddend naar het spel van zijn keurtroepen. In de tweede helft snelde de coach langs de lijn op en neer om de korfballers die zich in de buurt van de bal waagden van aanwijzingen te voorzien. Spe lers die balverlies leden kon den op gepeperd commentaar van de zijlijn rekenen. Maar Bert Brandsen kende in de tweede helft ook vlagen van moedeloosheid. Dan leunde hij rustig achterover op de bank. Hij wierp op zulke momenten een gekwelde blik op het scorebord waarop een riante achterstand vermeld stond en de tijd die Antilopen nog restte om die ongedaan te maken. Dilemma De korfballers worstelden ook met het dilemma: zullen we ons neerleggen bij het on vermijdelijke of zullen we proberen het onmogelijke te bereiken, namelijk een over winning. Het ene moment holde Koos Meinsma bij een scoringspoging de paal bijna uit de grond, het volgende mo ment leunde hij berustend te gen die paal en keek naar de inspanningen van zijn mede spelers. Nancy Lahey toonde in de tweede helft dat zij liever haar benen brak dan de bal kwijt raakte. Zij blesseerde zich bijna ernstig bij een poging de bal binnen te houden. Zij hield er alleen geen rekening mee dat de spelersbank en de muur zich vlakbij de lijn ophielden. Lahey stuiterde tegen de muur en verloor haar even wicht op de bank. Zij lag één minuut krimpend van de pijn op de grond en speelde daarna weer moedig verder. Andere spelers van Antilopen, zoals aanvoerder Joyce Osna- brugge, stelden zich voortdu rend aan de rand van hun vak op en schreeuwden aanwijzin gen naar de medespelers die in het andere vak de bal probeer den te heroveren. Ook het pu bliek voorzag de korfballers van goede raad zodat de spe lers bepaald niet te benijden waren. In de eerste helft was het veel rustiger in de zaal. Antilopen nam een 2-0 voor sprong door twee doelpunten van Nancy Lahey. Lahey maakte ook 3-2 en daarna was de koek voor Antilopen op. Joure scoorde gemakkelijk en werd daarbij niet gehinderd door de Antilopen-spelers. De ruststand was 5-10. Antilopen had nog iets goed te make in de tweede helft... Romario De tweede helft begon hoop vol voor de Leusdenaren. Irene Veenendaal scoorde snel twee keer achter elkaar. Zij begroette elke goal met een opgeheven vuist en een blik naar de coach. Veenendaal's houding straalde „Heb je goed gezien, wie er scoorde" uit. Bert Brandsen had het inderdaad gezien. Hij haalde Irene Vee nendaal meteen naar de kant. Brandsen wisselde Jeroen Buisman ook. Hij gaf René Verweij en Petra van Dongen een kans, Veenendaal en Buis man de zwarte piet. René Ver weij viel goed in. Hij scoorde zelfs een keer. Dat is voor een mannelijke speler van Antilo pen toch wel bijzonder. De mannen laten het scoren namelijk aan de vrouwen over; Lahey maakte er vier, Veenendaal twee, Osna- brugge, Van Dongen en Van Rooyen ieder een. Behalve het doelpunt van Verweij lieten de mannen twee goals van Ed die Hendriks noteren. In de vorige thuiswedstrijd stonden de mannen ook al bijna droog. De heren hebben weinig ka raktertrekken van Romario... Dat bleek ook in de slotfase toen Koos Meinsma en Eddie Hendriks probeerden op hoe veel verschillende manieren de korf geraakt kon worden zonder een goal te maken. Zij toonden grote virtuositeit door de mand zeven keer te ra ken zonder ook maar één doel punt aan te laten tekenen, op zich ook een hele prestatie. Zij dreven hun coach daarmee tot razernij, want Joure was doodmoe en Antilopen had de overwinningen voor het grij pen. Na afloop waren er veel schouders nodig om op uit te huilen. Het verlies was hard aangekomen. De spelers zaten moedeloos op de bank. En Bert Brandsen ging naar de wedstrijd van het tweede kij ken. altijd op zoek naar talent Uitslagen eerste klasse B Marfügels 1 - Vlug en Vaardig 8-17 Antilopen 1 - Joure 1 12-13 Wit Blauw 1 - ROG 1 21-14 Amicitia 1 - Flamingo's 1 8-9 Nancy Lahey schiet op de korf. Jeroen Buisman kijkt toe.(foto. Hans Verhorst) Pagina 13 te weigefen_ d,inen Brieven K(anl j ftusden Rob de Leeuw, secretaris van voetbalvereniging Roda'46, reageert op berichten in deze krant al zou de trainer van de zondagselectie zijn ontslagen. Volgens De Leeuw is er een we reld van verschil het ontslaan van een trainer en het niet ver lengen van een contract. Trai ner Piet MacKaay past niet het plaatje van het Roda-beleid in de komende jaren. Verder be treurt het bestuur de emotio nele uitlatingen van MacKaay, die hij in deze krant uitte. RODA Als Algemeen Bestuur van Roda '46 hebben wij er be hoefte aan het volgende onder uw aandacht te brengen. Tussen het ontslaan van een trainer of het niet verlengen van een contract ligt een we reld van verschil en misver staan. Voor de goede orde, het contract met Piet Mackaaij wordt niet verlengd, van ont slag is derhalve geen sprake. Voor het seizoen 1993-1994 maakt Roda '46 geen gebruik van de diensten van Mackaaij. Niks nieuws in de voetbalwe reld. Niettemin toch commotie in onze vereniging. Het Alge meen Bestuur heeft dit besluit unaniem genomen, zij benoemt en ontslaat trainers of besluit tot het al of niet verlengen van een contract. Bij de aanstelling van Piet, halverwege het vorige seizoen, werd concreet afgesproken dat hij de selectie, lopende het sei zoen, weer op de rails zou zet ten. Daarnaast had de zondag commissie als opdracht die tijd na te denken over de voorbe reiding voor het seizoen 1992- 1993. De primaire doelstelling met betrekking de zondagse lectie was en is handhaven en opbouw, een penodetitel en/of promotie is mooi meegenomen. In dat kader paste de verlen ging van het contract met Piet Mackaaij voor het huidige sei zoen. Het voetbalbeleid van Roda '46 gaat voor de komende jaren uit van een ander trainerscon- sept, m dat plaatje past geen trainer als Piet Mackaaij. Als Algemeen Bestuur hebben we er begrip voor dat Piet bij de mededeling dat zijn contract niet voor de tweede keer ver lengd zou worden, emotioneel heeft gereageerd. Niettemin betreuren wij als Algemeen Bestuur de openbare uitlatin gen van Mackaaij als werkne mer bij onze vereniging. Het rondzingende gerucht dat Mackaaij te oud zou zijn is on juist. Als een trainer 50 of 60 jaar jong is en hij past in het voetbalconsept van Roda '46, dan kan hij trainer bij ons wor den. Nog deze week zal onze voet balvoorzitter en de trainer een indringend gesprek met elkaar hebben om, in beider belang, een basis te vinden waarop het seizoen bij Roda '46 verder kan worden afgemaakt. Algemeen Bestuur van Roda '46, secretaris R. G. T. M. de Leeuw. B.J.P. Loeffen neemt het op voor de automobilist op de As- schatterweg. In de krant van 18 november stond volgens de schrijver een niet geheel juist foto-onderschrift. Loeffen is voorstander van een fietspad langs deze weg, maar volgens hem wordt het tijd dat ook de 'zwakkere' weggebruikers zich aan de verkeersregels gaan houden. En niet een complete rijstrook in beslag nemen. De schrijver pleit voor een menta liteitsverandering van alle weggebruikers. ASSCHATTERWEG Het betreft het artikel op de voorpagina over het fietspad langs de Asschatterweg naar Achterveld. Ook ik ben een groot voorstander van goede fietspaden en zeker daar Ech ter, er speelt toch nog wat an ders Op de foto is zichtbaar dat de fietsers een komplete rijstrook in beslag nemen en dat de auto helemaal op de an dere strook moet rijden. Als bijschrift staat echter dat de fietsers in het nauw komen. Duidelijk is echter dat de auto in het nauw gekomen is. Wie regelmatig met de aüto, lopend of per ander vervoer middel onderweg is, kan veel vuldig konstateren dat met name in en rond Leusden grote groepen fietsers op een levens- gevaarlijkse manier bezig zijn. Ze rijden met twee of meer naast elkaar in een lange rij van soms meer dan 100 meter. In Achterveld moeten ze dan linksaf op een voorrangskrui sing en het is dan absoluut on mogelijk om dan nog gebruik te maken van de kruising zo lang deze groep daar njdt. Ze hinderen andere wegge bruikers in het normaal ge bruikmaken van de weg. Ze rij den veelal zonder licht en rij den door het rode licht. De nieuwe wetgeving beschermt, overigens terecht, de „zwakke re" weggebruikers, maar dan wordt het toch hoog tijd dat deze groep zich eindelijk weer eens aan dezelfde verkeers wetten houdt! Het is mijns inziens niet meer dan fair juiste teksten bij een foto te zetten en van het mooie medium krant gebruik te maken om deze groep van weggebruikers ook te wijzen op hun grove fouten in het ver keer! Fietspad Asschatterweg. JA Mentaliteitsverandering fiet sers: JA Algehele verandering menta liteit weggebruikers: JA B. J. P. Loeffen, Leusden. De Iraanse vereniging meent in een schrijven aan de ge meente Leusden de juiste bete kenis van de viering van het Iraanse Nieuwjaar te moeten geven. Volgens de gemeen schap hebben de gemeente raadsleden het belang van dit nationale en culturele feest door onkunde niet op hun waarde kunnen beoordelen. Door het beschikbaar stellen van de subsidie wordt dc Iraanse gemeenschap ook in den vreemde in staat gesteld het nieuwjaar te vieren. IRAANSE GEMEENSCHAP Naar aanleiding van het ar tikel in de Leusder Krant, meent de Iraanse gemeenschap in Amersfoort en omgeving enig inzicht te moeten geven over de juiste betekenis van de viering van het Iraanse Nieuwjaar. Sinds de Iraniërs de geschie denis van hun land kennen, vieren ze het nieuwjaar op 21 maart De oorsprong ligt meer dan 25 eeuw geleden. De be doeling van het vieren van dit feest op de eerste dag van lente was toen, een nieuwe lente, een nieuwe oogst, de natuur groeit opnieuw, ruzies werden verge ven, vijanden legden het bij en men sloot opnieuw vriend schap. Na de inval van de Arabieren in Iran moest het Perzische volk met geweld van het zwaard de Islam accepteren De bevolking mocht de eigen cultuur niet meer behouden en alle boeken en wat erbij hoorde werden verbrand. Na deze gebeurtenis werd het nieuwjaarsfeest thuis stie kem gevierd door de hele be volking. Het maakte niet uit of men Turks, Koerdisch, Ara bisch of Perzisch was. Sinds dien hing het vieren van nieuwjaar er eigenlijk van af welke regering in Iran de macht had Als deze een beetje liberaal was, mocht de bevol king haar feest vieren en zelfs werden dan de minder schuldi ge gevangenen vrij gelaten om op deze dag bij hun gezin te kunnen zijn. Door het beschikbaar stellen van een kleine subsidie draagt de gemeente Leusden er toe bij dat ook in de vreemde dit stre ven verwerkelijkt kan worden onder de Iraniërs die hier van uit verschillende achtergron den zijn komen wonen. Wij begrijpen dat de ge meenteraadsleden het belang van dit nationale, culturele feest door onkunde niet op de juiste waarde hebben kunnen beoordelen. Door middel van bovenstaande toelichting zal het duidelijk zijn dat een ver gelijking met Chinees vuur werk en carnaval zeker niet opgaat. Iraanse gemeenschap, K. Vafadari.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 13