Vetplanten gaan op dak groeien Aansluiting GBA-net laat op zich wachten Commotie over incident Van Inkel ebt weg 'Het is een neel mooi zwembad' Leusder Krant SERVA VOLVO BDU OPGAVEBON n ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Gestolen auto gevonden Uit de bocht Onder invloed Bouwput aan Ruige Velddreef ligt er stil en verlaten bij Plantendief Sportclubs in nood Inbraak auto's Reimus Snel Leusden Amersfoort Hoevelaken r: KUNST IN DE KRANT CULTUUR SPORT EN... s IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERS00NUJK RAAKT I Leusder UITGAVE BOU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - De architecte Ulrike van Schagen heeft op de uitbouw van een huis aan de Houtvester begroeiing aangebracht. Deze zal voornamelijk bestaan uit vetplanten. De oudste dakbegroeiing is het grasdak en wordt vooral toegepast in Skandina- vië. De voordelen van dakbegroeiing zijn groot. De levensduur van de dakbedekking wordt verlengd doordat er geen directe zonnestraling plaatsvindt. De beplanting zorgt voor een regelmatiger binnenklimaat en minder temperatuurverlies. Ook hoeft er met dakbegroeiing minder regenwater te worden afgevoerd. Een bijkomend voordeel is dat vetplanten minder onderhouden behoeven dan gras. Ten slotte zijn bloeiende vetplanten mooier om te zien dan een eentonig grinddak. Naast de gras- en vetplantendaken kan men tegenwoordig ook kruiden en siergrassen als beplanting aanbrengen. Mocht dakbegroeiing populair worden dan kan men binnenkort de soepkruiden van het dak halen, (foto: Hans Verhorst/Hans Roggen) LEUSDEN - Voorzitter Alrich Parson van de WD vraagt na mens zijn fractie of B&W van plan zijn stappen te onderne men om herhaling van het 'ra cistische incident' in de Kla- veet in de toekomst te voorko men. Vorige week werd bekend dat disc jockey Jeroen van In kel nog langer weigert in De Klaveet op te treden, omdat het publiek op een plaat, die hij draaide, bij herhaling de kreet 'joden joden' uitgeroepen zou hebben. Uit onderzoek van de politie bleek naderhand dat het inci dent minder ernstig was. dan onder meer uit de berichtge ving van enkele landelijke me dia bleek Ook mensen, die op de avond aanwezig waren, zeg gen nu dat het incident is opge blazen De gemeente is daarom niet van plan stappen te onder nemen tegen De Klaveet. Als in de toekomst blijkt dat De Kla veet vaker met dergelijke inci denten te maken krijgt, staat voor de gemeente de mogelijk heid open stappen te onderne men. Zo kan de gemeente over wegen de vergunning in te trekken. Daar is vooralsnog geen reden voor, aldus een ge meentelijk woordvoerder. LEUSDEN - Op de parkeer plaats van begraafplaats Rust hof aan de Dodeweg werd zon dag een blauwe Fiat Croma aangetroffen, die naar later bleek, gestolen is in Duitsland. De ramen van de portieren wa- LEUSDEN - In een bocht van de Maanweg raakte een auto mobilist uit Arcel maandag ochtend de controle over zijn voertuig kwijt De oorzaak was een nat wegdek. Hij kwam daarbij op het verkeerde deel van de weg, waar op dat mo ment een tegenligger reed. Door de botsing liepen beide auto's flinke schade op. ren open en het stu' slot was verbroken. De politie heeft via haar collega's in Duitsland de eigenaar van de auto opge spoord. Getuigen, die hebben gezien dat de auto op de par keerplaats werd gezet, worden gevraagd contact op te nemen met de politie. LEUSDEN - Een 25-jarige Leusdenaar werd zaterdag omstreeks middernacht aange houden op de Burgemeester van de Pbstlaan, omdat hij on der invloed reed. Na de blaa- sproef kreeg hij een bekeuring en een rijverbod van 4 uur. LEUSDEN - De koppeling van het Leusdense bevolkingsre gister aan het zogenaamde GBA-net laat nog even op zich wachten. Onlangs werd be kend dat Leusden tot de eerste tien gemeentes in Nederland hoort, die op het systeem zullen worden aangesloten. Het net maakt het mogelijk dat gege vens gemakkelijker tussen ge meentes kunnen worden uitge wisseld. Dat levert vooral bij verhuizingen tijd- en geldbe sparingen op. Maar ook het be drijfsleven kan onder strikte voorwaarden gebruik maken van het net. Voor de aansluiting op het GBA-net is het echter wel noodzakelijk dat de bestanden van het bevolkingsregister 'schoon' zijn. Dat wil zeggen dat de gegevens in het register in overeenstemming moet zijn met de werkelijke situatie van de mensen die geregistreerd zijn. Zo mogen er geen fouten zitten in het Naam/Adres/ Woonplaatsbestand. Het percentage 'vervuiling' in het Leusdense register is te hoog. Die vervuiling is vermoe delijk ontstaan bij de omzet ting van de gegevens van het kaartsysteem op de computer. Een andere oorzaak is dat het gaat om een nieuw project, waar de Leusdense ambtena ren nog geen ervaring mee heb ben. Ook waren er moeilijkhe den met de programatuur van het systeem De komende weken zal er hard gewerkt worden om de bestanden op orde te krijgen. De verwachting is dat binnen acht weken de aansluiting op het landelijke net gerealiseerd kan worden. Leusden blijft daardoor deel uitmaken van de landelijke voorhoede van de GB A-gemeentes LEUSDEN - Een bewoner van de Rozengaarde raakte maan dag haar scimiaplant kwijt aan een onbekende, die haar ge vraagd had of hij enkele takjes van de plant mocht wegknip pen. Hij wilde deze gebruiken voor kerststukjes. Hij kreeg daarvoor toestemming van de vrouw Tien minuten later bleek de hele plant te zijn ver dwenen. De politie verwacht dat de man de komende dagen actief zal blijven in Leusden en waarschuwt daarom niet op de vraag van de man in te gaan. Wie toestemming heeft gege ven, kan later geen verhaal meer halen Ook de politie kan in dat geval niets meer doen. Konijntje in de Wetering BOUW GESTOPT ..Het veld blijft ruig.. LEUSDEN - De sport clubs op het Burgemeester Buiningpark worden ge teisterd door vandalisme. Korfbalclub Antilopen werd tot nu toe het meest getroffen. Het afgelopen jaar moest de kantine het drie keer ontgelden. Met als triest hoogtepunt de af gelopen week toen de be stuurskamer en de keuken vrijwel gesloopt werden. Als oplossing wordt een hek of een alarminstallatie genoemd. De instanties zijn het daar niet over eens. De sportclubs worden waarschijnlijk de dupe en staan als huilende derde langs de zijlijn. Eén nood kreet uit de sportwereld. Zie de sportpagina. LEUSDEN - Uit een auto, die geparkeerd stond op de Agni- tenhove, werd in de nacht van zondag op maandag het front van een autoradio gestolen. De dieven werden kennelijk bij hun inbraak gestoord. Een nacht eerder hadden dieven in de Tolboomstraat meer succes. Daar werd uit een auto een ra- diocasetterecorder van zijn slede gehaald. Diezelfde nacht werd op de Egger geprobeerd een Mercedes te stelen. De portier werd opengebroken en het contact werd vernield. (advertentie) AMERSFOORT DEALER flmslerdamseweg 7 - lel 033-630154 (advertentie) Huis verkopen? Makelaardij o.g. Assurantiën Hamersveldseweg 40 S 033-944569 Snouckaerllaan 24 S 033-619312 Westerdorpsstraat 38 S 03495-35281 LEUSDEN - In de mist ziet de plas water en bergen donker zand er nogal troosteloos uit. Er zwemmen eenden in het water en als het straks gaat vriezen heeft de jeugd er een mooie ijsbaan bij. De vijver is ontstaan nadat begonnen is met de eerste graafwerkzaam heden voor de bouw van het wooncomplex voor ouderen aan de Ruige Velddreef. Die bouw is inmiddels gestaakt, omdat de gemeente aan de projectontwikkelaar Latei niet de gevraagde gemeentegaran tie mag geven. Volgens Latei is geld niet het probleem, maar volgens de gemeente zou de grond nog niet zou betaald. Als het aan de omwonenden ligt gooit de gemeente het gat weer dicht en maakt er een park van. Het bouwterrein, waar een wooncomplex voor ouderen zal worden gebouwd, ligt inge klemd tussen de Ruige Veld dreef en de Bouwdnest. Om wonenden reageren gelaten op de berichten van het stopzetten van de bouw Een grote vijver en een aantal grote hopen zand heeft men liever dan het te bouwen complex. Bewoners aan de Bouwdriest lieten na het bekend worden van de plannen al direct protest ho ren. De bewoonster van num mer twaalf is vooral verbolgen over de gemeente Leusden. ,,We hebben bewust voor dit huis gekozen, weliswaar met een kleinere tum maar met een beter uitzicht. Wethouder Joost De Jongh heeft ons verze kert, toen we dit huis kochten, dat er ééngezinswoningen zou den komen. Maar we woonden er nog niet of de gemeente kwam met een nieuw plan. Het complex krijgt nu aan onze kant een blinde muur. Dus wat mij betreft, komt het er nooit. Niet om de mensen die al zo lang op de woningen wachten, hoor." Haar buurvrouw vindt het ook jammer voor de oudere mensen, maar van haar mogen ze het gat direct dichtgooien. „Laat ze er maar een park van maken, dan kunnen de kinde ren er in spelen." Ook zij be klaagt zich over de manier waarop de gemeente met de be woners omgaat „Er is overleg met de bewoners geweest en toen is ons toegezegd dat er geen deuren aan onze kant zouden komen. Twee maanden later zaten er opeens wel deu ren in. Wij gaan daar alleen mee akkoord als het branddeu ren zijn. Ook zou er overleg met ons zijn over invulling van het groen, maar ook daar wachten we nog steeds op Mooi zwembad Een bewoonster van de Rui ge Velddreef vindt het schan dalig dat de bouw zolang moet duren. „Nu zit ik de hele wmter tegen die bergen aan te kijken. Dat er geen gemeentegarantie zou komen, dat hadden voor dat ze gingen graven toch wel kunnen bedenken. Het liefst heb ik daar een parkje. Maar laat ze maar snel gaan bouwen, des te eerder zijn ze klaar." Een andere bewoonster vindt de huidige plas wel best. „Het is een mooi zwembad Het toekomstige bewoners van het wooncomplex worden door de Initiatiefgroep groeps wonen voor ouderen Leusden (Igol) voorgedragen De Igol heeft de projectontwikkelaar Latei opdracht gegeven de grond aan de Ruige Velddreef aan te kopen. Latei heeft daar 750 000 gulden voor neerge legd en zal naast het wooncom plex nog elf ééngezinswonin gen bouwen. Ondanks de bouwstop denkt Latei dat in februari de eerste steen kan worden gelegd en dat de wo ningen in de herfst van 1993 kunnen worden opgeleverd Afgelopen vrjdag is er over leg geweest tussen de gemeente en de projectontwikkelaar. Over de uitkomst daarvan wil de de gemeente op dinsdag nog uitspraak doen De bouw is overigens stilgelegd omdat de Latei de grond nog niet zou hebben afgerekend. Bovendien kan de gemeente een project ontwikkelaar geen gemeente garantie geven. Aan een wo ningbouwvereniging is dat wel mogelijk. De eenden hebben op het bouwterrein aan de Ruige Velddreef voorlopig genoeg water om in te zwemmen, (foto: Hans Roggen) WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 De Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de 8DU- Kranienkombinatie Midden Nederland. Kantoor Asschatlerweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. leleloon 033-941495 24e JAARGANG NO. 31 SB INHOUD Een bijzondere actie in de Leusder Krant krijgt deze week zijn vervolg. De redactie stelt de lezer in staat voor een zeer schap pelijke prijs in het bezit te komen van kunst met een grote 'K'. De gerenom meerde, veelzijdige kunstenares Imy Ba ron vertelt vandaag over het werken in haar atelier De schaal, die zij speciaal voor De Leusder Krant maakte, is op het kantoor an de redactie te bezichtigen. Inschrijving is nog mogelijk Ook deze week twee extra pagina's met nieuws uit de Amersfoortse culturele we reld. Compleet met agenda en uit-tips. De Leusdense sportclubs gaan gebukt onder een toenemend vandalisme, die de sportbestuurders tot wanhoop drijft. Triest dieptepunt was vorige week de vernieling van de kantine van korfbal vereniging Antilopen. Een hek om de ac- comdaties lijkt de beste oplossing, maar de gemeente wil daar vooralsnog niet aan. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over alierlei diensten m de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeuri. en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon- Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 halfjaar ƒ27,40 jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1