heiligenberg voor huwelijken oorlopig van de baan Leusder Krant Sint-Nicolaasactie in gezellig Achterveld Uitslag Achterveldse Sint-Nicolaasactie Winnaars Sinterklaas-actie Reconstructie Eikenlaan voorlopig van de baan Aquaduck wenst u een heel gezond 1993 Opengebroken Voorzichtige sloop Sta eens stil bij 't werk aan de weg xtra geld gemeentewerf Bevolkingsgroei Parkeerbekeuring PUCK Kom kijken op onze speciale eindejaarsshow! DUCK SUSDEN - „Een goed idee is K>it van de tafel", zegt een meentelijk woordvoerder er de mislukte onderhande len tussen de gemeente en ichting De Boom over het gc- uik van Landgoed De Heili- nberg als lokatie voor de (trekking van huwelijken. de gemeente leeft al enige d het idee een andere plek te nden voor het sluiten van hu- lijken. Nu gebeurt dat op :t gemeentehuis. Er wijken bter volgens de gemeente el bruidsparen uit naar an- re plaatsen, omdat daar een ntrekkelijker lokatie aange- iden kan worden, indgoed De Heiligenberg •k daarom een goede plek or de Leusdense huwelijks- iltrekkingen. Het blijkt ech- dat de gemeente niet tot erteenstemming kon komen et De Boom over de huur prijs. Een deel van het land goed wordt verhuurd aan cur suscentrum De Buytenplaets Als deze de huurovereen komst opzegt, blijft De Boom zitten met een deel van de ruimte, die moeilijk aan der den verhuurd kan worden van wege de aanwezigheid van de gemeente. De Boom heeft daarom de gemeente voorge steld het hele gebouw te huren en het cursuscentrum als on derhuurder te accepteren. De gemeente kon daar niet mee akkoord gaan, omdat zij dan het financiële risico van de onderhuur zou moeten lopen. Gebruik van het hele gebouw door de gemeente wordt te kostbaar. Daarbij komt dat de gemeente op dit moment welis waar met ruimtegebrek kampt, maar liever niet wil dat haar diensten op verschillende plekken verspreid raken. De huur van het landgoed zou daarbij zo hoog worden, dat trouwen in Leusden te duur zou worden. LEUSDEN - Op de Vicansho- ve werd maandagavond een auto opengebroken. Dieven namen een radiocastterecorder mee. Zij kwamen de auto bin nen door de deur met een ijzer draadje op te maken. LEUSDEN - De woningen aan de Spinnerij, die nog geen tien jaar oud zijn en in verband met de uitbrei ding van De Hamershof gesloopt moeten worden, zullen steen voor steen worden afgebroken. Op die manier blijft er zoveel mo gelijk materiaal intact, dat nog geschikt is voor herge bruik. Die beslissing is ge nomen bij de aanbesteding van de sloop vorige week. De firma Schoonhoven zal het karwei uitvoeren. Voor een bedrag van 42.000,— zullen de woningen door het bedrijf worden afge broken. oensdag 9 december 1992 Pagina 3 ndgoed Heiligenberg EUSDEN- De bouw van de mcentewerf gaat weer extra ld kosten. De commissiele- :n Openbare Werken/ Ruim- lijke Ordening vroegen zich of de gemeente de bouw van 1 gemeentewerf wel goed ge- and heeft. ick de Jong (CDA) had eerder illen weten dat er extra geld idig was. Volgens wethouder ost de Jongh was het echter et eerder bekend en kon hij 1 commissie daarover dus ook et eerder informeren. Hij legde de schuld bij de ovincie die trager werkte dan verwacht was met het af geven van de milieuvergunnin gen. Daarom moet de risico-re- geling met de aannemer afge kocht worden. Er moet ook een noodvoorziening geplaatst worden. Gert de Weerdt(PvdA) stelde daarom voor deze rekening naar de provincie te sturen, omdat zij verantwoordelijk is voor het oponthoud. De Jongh zei dat de provincie zou weige ren te betalen, omdat zij alleen maar zorgvuldig te werk is ge gaan. De Jongh vond het erg jammer dat de gemeente deze schadepost zelf moet betalen, maar er is niets aan te doen Ton Geijsberts (D'66) merkte op dat de gemeente een ton ex tra rente binnen had gekregen, omdat met de bouw gewacht was. Geijsberts stelde voor die ton te gebruiken voor het aan vullend krediet. ACHTERVELD - De uitslag van de Sint-Nicolaasactie van de Achterveldse winkeliers vereniging is maandagavond middels een officiële loting be kend geworden. Aanstaande donderdag zullen bij alle aan gesloten wmkliers de lijsten met de uitslagen van deze actie op de toonbanken liggen. De hoofdprijzen van deze actie kunnën wij u nu reeds mede delen: 500,— voor nummer. 37031, 250,— voor nummer 29299 en vijf keer 100,— voor de nummers 00661, 19946, 49169, 58688 en 74031. '...Uit de auto stapt een chauffeur in uniform, die voorop een standaard en achterop twee sterren zet. Daarna rijdt hij xveer wegwaarschijnlijk om op een afgesproken tijd ergens te zijn, zo beeft meneeer Broe der waargenomen...* *...Dat is al,enige tijd aan de gang en Broeder vraagt zich daarom af wat hij ervan moet denken. Daarom: kan iemand vertellen wat die auto voor de deur van Broeder doet en waar hij naar toegaat...* „Kunnen we niet eens wat winnen bij het oplossen van de puzzels in de Leusder Krant,vraagt H. Hoeve zich per brief af. Even wil ik reageren op de Leusder krant van vorige week," schrijft bij of zij, dat is niet duidelijk uit de brief. *...„U had het over een winwoord, maar er valt bij u helemaal niets te winnen," staat er enigszins teleurge steld in de brief. Daarom wordt er voorgesteld aan de oplossing vap de puzzel een prijsje te verbinden...* LEUSDEN- Joop Kool (Leus den '90) en Harm Offereins (SGP/GPV) waren in de com missie Openbare Werken/ Ruimtelijke Ordening ver baasd over het feit dat er in Leusden op schijnbaar wille keurige wijze wegen worden opengebroken. Zij vinden dat het publiek onvoldoende geïnformeerd wordt waar en wanneer er aan de weg gewerkt zal worden. Kool is de laatste weken vaak gehinderd, wanneer hij door Leusden reed. De ene keer stond er een bulldozer in de weg, de volgende keer moest hij met zijn auto over het fiets pad rijden. Kool beklaagde zich erover dat de wegwerkers hun materialen slecht oprui men en modder op de weg ach terlaten. Wethouder de Jongh zei dat Leusden een dynamische ge meente is waar nu eenmaal veel gebeurt. ,,Wie mooi wil zijn moet pijn lijden," vond de wethouder De Jongh had er begnp voor dat de wegopbre- kingen overlast veroorzaken, maar beloofde er op toe te zien dat deze overlast minimaal zal blijven. De Jongh zal er op toezien dat de wegen goed gerepareerd worden en dat de bedrijven de materialen goed opruimen. Volgens hem verloopt het werk aan de weg volgens plan. Hij beloofde dat het publiek beter geïnformeerd zou worden *...De puzzel met oplossing wordt alvast meegestuurd en onderaan het schrijven staat een bankrekening nummer voor het geval dat... Wij willen de brief- schrijf(st)er graag terwille zijn, maar moeten toch ook de Sissers van een tijd geleden in herinnering roe pen...* *...Daarin riepen wij de lezers op positief te reageren, als zij graag een prijs met de puzzels willen winnen. De reacties waren lauw of bleven uit. Zelfs na her haalde oproep konden wij geen interesse wekken. Dus waarom zou daar nu verandering in zijn gekomen?... *...Aan bet begin van dc maand werden zoals gebrui- keljk drie commissievergaderingen afgewerkt. De agenda's waren niet vol en dus was er enige ruimte voor humor en jolijt...* *...Dat leverde bij de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening de nodige meligheid op. Zo kwam Ton Voortman met een creatieveoplossing voor de huisvesting van de motorclub Renamed, die door een aantal gemeenteraadsleden nog cosequent Rockers wordt genoemd... Voortman stelde voor de naar zijn mening lelijke bushokjes bij de 'entree' van Leusden langs de Heili- genbergerweg tegen elkaar aan te zetten. „Wij zijn dan van die lelijke dingen af en de Rockers hebben meteen een mooi eigen home", had hij bedacht. Je moet er maar opkomen...* '...Tijdens de commissievergadering werd ook de fietstocht besproken, die de commissie in het voorjaar door Leusden gaat maken. Het is de bedoeling dat de commissieleden op die manier een beeld krijgen van de problemen, waarmee de langzame verkeersdeelne mers in Leusden te kampen hebben... '...Dat is een goed initiatief, maar P\'dA-er Gert de Weerdt liet al op voorhand weten, dat hij afhaakt. Hij heeft namelijk al lange tijd last van zijn rug en de fiets is voor hem dus taboe...* '...Maar De Weerdt blijft solidair. Hij zegde vorige week toe de stoet met zijn auto te volgen. In dc koffer bak zal hij voor proviand zorgen, zodat er onderweg geen honger geleden hoeft te worden... '...Wethouder De Jongh zal op zijn beurt ervoor zor gen dat er ook geen dorst geleden hoeft te worden. Na afloop nodigt bij de groep uit voor een gezellig drankje bij hem thuis. Wie nog aarzelt om mee te gaan, moet nu in ieder geval over de drempel zijn...' '...Harm Offereins van de GPV/SGP heeft wat met het kruispunt Middcnweg/Asschatterweg. Of liever ge zegd met de belijning op het kruispunt. Eerder al had hij commentaar op de wijze waarop de pijlen in het hart van het kruispunt waren aangebracht... *..Die zouden volgens hem misleidend zijn en ervoor zorgen dat automobilisten op het verkeerde deel van de weg uitkomen, als zij vanaf de Middenweg linksaf de Aschattcrweg op willen rijden... '...Wethouder de Jongh beloofde dat er naar gekeken zou worden, maar het is kennelijk niet tot tevreden- heid van Offereins afgehandeld. „De strepen zijn aan gebracht door dezelfde firma, die altijd de sporthallen Wvan lijnen voorziet. Er is geen touw aan vast te kno pen," zei Offereins in de commissievergadering...* Wij hopen in ieder geval niet dat het bij de Leusde- naren tot dezelfde verwarring leidt als bij Offereins. Het kruispunt is namelijk beslist niet geschikt voor een partijtje vol ley- of basketbal...* '...Piet van der Velden moet er rekening mee houden dat op zijn verjaardag komende zaterdag zijn telefoon roodgloeiend zal staan. Familielid Bert van der Vel den heeft namelijk een originele actie bedacht om ervoor te zorgen dat Piet zijn 50 ste verjaardag niet gauw zal vergeten...* '...In een advertentie in deze krant roept Bert name lijk ierdereen op Piet vanaf 7.00 uur te bellen. De origineelste feicitatie zal beloond worden met een taart. Piet is klaar met zo'n oproep. Je zal maar zo'n familieid hebben. Uitslapen op zijn verjaardag kan hij in ieder geval vergeten...* '...Wat is er aan de hand in Leusden-Zuid. Volgens meneer Broeder van de Koniningin Julianalaan ge beuren er in zijn straat geheimzinnige dingen. Vlak voor zijn huis stopt vaak een auto met kenteken KM 0100....* 'oensdag 9 december 18.00 uur: Prijsuitreiking \nterklaas-actie Biezen- imp, Ros Beyaart, Hamers- idseweg. onderdag 10 december 15.00 - 18.00 uur: Jaarlijk- fakkeltocht (rondom Kooi- 'rsgracht) Amnesty Interna- mal en stand in winkelcen- um De Hamershof. 18.30 - 21.00 uur: Bloedaf- fte-avond Rode Kruis, De orf. njdag 11 december 17.30 - 18.30 uur: Af- heidsreceptie fysiothera- 'ute Trix Eisenhardt, De eelkom, Walter van Amers- ortstraat, Achter\'eld. 10.00 uur: Jaarfeest en blij- el 'Eigen haars is goud iard' bij PJGU, De Korf. iterdag 12 december 13.00 uur: Bijeenkomst ugdclub postzegelvereniging Loupe, jongerencentrum Til, Hamersveldseweg 30 20.15 u ur: Kers tcon eert *mengd Koor Leusden, De oningshof, Hamersveldse- >-g- mdag 13 december 10.00 uur: Speciale kerk- enst25 jaar pastor H Bloem, Korf 12.00 uur: Koffieconcert or piano, aula van de Mu- 'kschool. iandag 14 december 13.30 uur: Verhandeling offessor Van Oordt, Stich- )g De Zuidzij, De Woelige iek, Pr. Irenelaan, Leusden- id. 21.30 uur: Openbare verga- rmg Seniorenraad over o.a. nota Ouderenbeleid, ge- ?en teh uis, 't Erf. osdag 15 december 19.45 uur: Kerstfeestviering ".VB, Het Trefpunt, naast de vr kerk, Leusden-zuid. LEUSDEN - De winnaars van de Sinterklaas-actie van de win keliersverenigingen de Biezenkamp en de Hamershof zijn be kend. Afgelopen maandag trok notaris mr. J.Th.M van den Beid de prijswinnaars. Klanten van de deelnemede winkeliers kregen bij elke besteding van tien gulden een stempel. Met een volle stempelkaart maakte men kans op één van de beschikbaar gestel de prijzen. De prijzen worden vandaag om 18 00 uur in de restau rant Ros Beyaart uitgereikt aan de prijswinnaars. Harry van Schaik zal dit namens de activiteitencommssie doen. De hoofdprijs, een reis-cheque van f 3000,—, werd gewonnen door van de Assum. B. van de Wolfshaar won de tweede prijs een video-camera. De derde prijs, een reis-cheque van duizend gul den werd gewonnen door E Heere. De overige prijswinnaars zijn: Middelbos (een mountainbike), Toet (een video-recorder), P. van Leeuwen (een magnetron), J. van Ooostveen en J. Beens uit De Ghnd (een draagbare audio-set), Maat-Nieuwkoop en Dubbe- ling-Rijnder (elk een fototoestel), Veening-Vossebelt (een diner bon) en E. van de Hengel (een dinerbon), A. Leijdes (een salade- bon). (fotoHans Verhorst) i LELTSDEN - De bevolking van Leusden is tussen 1 september en 1 oktober van dit jaar met drie personen toegenomen en kwam daarmee op een totaal van 27.688 inwoners Er was in de maand september een ge boorteoverschot van 29 en er vertrokken 26 mensen meer dan dat er zich in Leusden ves tigden. Op 1 januari van 1992 bedroeg het aantal inwoners i nog 27.643. LEUSDEN - De politie trad het afgelopen weêkeinde op te gen automobilisten die de par- keerzóne in de Hamershof ne geerden. Zeventien bezoekers van het winkelecentrum wer den bekeurd, omdat zij hun parkeerschijf niet gebruikten of te lang parkeerden. ACHTERVELD - De Sint-Ni colaasactie van de Achterveld- se winkeliersvereniging werd afgelopen zaterdagmorgen tussen 10 00 uur en 12,00 uur luister bijgezet middels een soort van boerenkapel van de muziekverenging DWS uit Achterveld. De boerenkapel werd bijgestaan door een vijf tal zwarte Pieten. In het cen trum van Achterveld werd het winkelend publiek verrast op gezellige Sint-Nicolasmuziek en enveloppen met of bonnen van de winkeliersactie Daar mede maakte men kans op de hoofdprijs van fl.500,en vele andere geldprijzen en waarde bonen voor taarten. De kinderen kregen van de aanwezige Pieten pepernoten toegestopt. Deze vorm van ac tievoeren werd door het win kelend publiek in Achterveld duidelijk op prijs gesteld en menigeen werd blij gemaakt met een overheerlijke taart. Tientallen kinderharten wer den door de Pieten gelukkig gemaakt, terwijl ook de oude ren duidelijk in hun sas waren met de gezellige sfeer die actie omkleedde Door velen werd de kou van de zaterdagmorgen getrotseerd en voor enkele tientallen werd er een ex traatje in de wacht gesleept. De overige kleinere prijzen worden middels een schrijven van de Achterveldse winke liersvereniging in de winkels van de aangesloten winkeliers bekend gemaakt. De prijzen kunnen worden afgehaald bij Optiek, Goud, Zilver, Horloge rie en Klokkenwinkel van Joost Coenen aan de Hessen weg te Achterveld. De kleurwedstrijd, waarbij de jeugd de kleurplaten uit de Achterveldse winkelbooi ge kleurd of geverfd bij Sint-Ni- colaas konden inleveren, zijn door de Sint en de Pieten beoordeeld. De winnaars zijn: Tineke Mink, Petra Boersen, Michiel Schouten. Mariette van Ravenhorst, Esther van de Pol, Lars van Middendorp, Marit Schouten, Christa Boer sen, Sebastiaan van Middelaar en Diana van Brakel, allen uit Achterveld. Anouk Kuiper uit Terschuur, Sonja van de Hen gel uit Nijkerk, Joost van Mid delaar uit Amersfoort en Es ther Melissen uit De Glind Van de prijswinnaars worden de kleurplaten tentoongesteld bij boekhandel Vos, 't Hoekje, waar ook de prijzen kunnen worden afgehaald. LEUSDEN - Het college van b& w heeft besloten de verkeers situatie rond de Eikenlaan voorlopig te laten wat het is, in afwachting van een definitief plan, dat in samenspraak met de politie en de buurtbewoners zal worden opgesteld. De ver keersproblemen zullen nu worden aangepakt in het kader van de deelnotitie 'Wijkver- keer' van het verkeersplan. Die zal nog enige tijd op zich laten wachten. veel meer heil in het maken van verkeersremmende maatrege len op de Eikenlaan, zodat de problemen zouden worden aangepakt waar ze werden veroorzaakt. Bijkomend voor deel van een dergelijke oplos sing is dat het probleem niet verplaatst wordt naar andere, nu vaak nog rustige straten. „Om tot een goede oplossing te komen voor de verkeerssi tuatie in genoemde lanen is het noodzakelijk om met de bewo ners uitgebreid overleg te ple gen en het in de context van de hele wijk te plaatsen," conclu deren b&w in het raadsstuk, waarin wordt aangekondigd de aanpak van de verkeerssi tuatie voorlopig uit te stellen. Daarmee is het college ge zwicht voor de bezwaren van de buurt tegen het ontwerp plan, dat in augustus openbaar werd. Daarin stelde het college voor éénrichtingsverkeer in te stellen in de Eikenlaan, Lijs terbeslaan, Populierenlaan en Acacialaan. Daarnaast over woog het college een parkeer verbod in te stellen op de Ei kenlaan, tussen de Zwarteweg en de Lijsterbeslaan. De maat regelen waren vooral bedoeld om de lange en rechte Eiken laan, die populair is als sluip weg richtmg A-28, veiliger te maken. De plannen van het college stuitten echter op veel verzet m de buurt. Dat verzet kwam on der meer aan het licht m een enquête, die het gemeentebe stuur naar aanleiding van de plannen hield. De belangrijk ste bezwaren tegen het één- richtingsplan voor bepaalde straten waren de verwachte toename van verkeer in straten waar nu nauwelijks verkeer komt, een chaotische situatie rond basisschool De Brink en de vrees dat automobilisten op een aantal plaatsen het inrij- verbod zullen negeren. De buurtbewoners zagen Afgelopen zomer protesteerden bewoners van Eikenlaan massaal tegen de voorgestelde plannen van de gemeente, (foto: BDU-archief) I 1 waterbedden A mcrsfoort-Zuid, Leusdcrtveg 266, 033 - 63 01 83 Bussum, Huizcrivcg 40, 02159 - 2 00 94 Waterbedden Open van 21 t/m 24 december en van 28 t/m 31 december. Aquaduck is aangesloten bij dc NVWS.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3