Leusden Leusden 3^ Grote Zomer Vakantie Parade 5" 1 energiebesparing huisnummer: verplicht nummer blauwe zone in ieders belang meidnummer straatverlichting openingstijden gemeentehuis 033-961648 TOERKOOP NATUURLIJK GOE brons VAN LOENEN HOVENIERS WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 142 d.d. 9 december 1992 Wie wel 's op zoek was naar een adres in een straat waar de huis nummers ontbraken, weet hoe be langrijk dat kleine bordje is. Niet alleen voor bezoekers, maar ook voor postbestellers en bezorgdien sten. En wat dacht u van de politic, de brandweer en de ambulance. Het is duidelijk dat uw huisnum mer van levensbelang kan zijn Om die reden is in de Algemene Plaatselijke Verordening een arti kel opgenomen dat inwoners van Leusden verplicht hun huisnum mer goed zichtbaar te houden Bij nieuwbouw zorgt de gemeente voor het aanbrengen van het bord je. Maar als het huisnummer na verloop van tijd beschadigd of ver weerd is of zelfs helemaal verdwe nen, moet de bewoner zelf voor vervanging zorgen. Een nieuw bordje kan bij de afde ling Burgerzaken in het gemeente huis worden gekocht. Het huis nummer mag ook op een andere manier worden aangegeven, als het maar duidelijk leesbaar is en bij voorkeur op de plaats van het stan daardbordje Reeds eerder besteedden w\j in deze rubriek aandacht aan de parkeermaat- regelen in de Hamershof. Dat Ls ook geen wonder, want voor onze gemeente is de blauwe zone nogal ingrijpend. Immers, nergens in Leasden vindt u dit soort parkeerbeperkingen. Misschien hebt u de indruk dat het allemaal wel meevalt en dat er toch niet gecontroleerd wordt. Maar dat is niet waar. Er zijn door de politie al heel wat bekeuringen uitgeschreven. Zoals u weet wordt het winkelcen trum Hamershof fors uitgebreid. De uitbreiding bestaat uit winkels en woningen. Maar ook komen er nieuwe parkeerplaatsen Ten zuiden van het gemeentehuis en ten zuiden van het nieuwe winkel centrum zullen parkeerdekken worden aangelegd, die plaats bie den aan 400 auto's, 150 bij het ge meentehuis en 250 bij de kerk. Ze worden respectievelijk in het voor jaar en het najaar van 1993 opgele verd. Met de aanleg van de nieuwe parkeerplaatsen zijn alle winkels weer goed bereikbaar en behoren parkeerproblemen in het hoofd centrum tot het verleden. Voor 1 januari 1993 zal de grote parkeer plaats bij de Boni verdwijnen In januari 1993 zal begonnen worden met de bouw van het parkeerdek tussen Korf en gemeentehuis. zure appel Maar voordat het zover is, moeten we met z'n allen even door de zure appel heen bijten. Door de bouw werkzaamheden zijn er tijdelijk ongeveer 300 parkeerplaatsen min der beschikbaar. Het opbreken van de bestaande parkeerruimte bete kent overlast voor iedereen. Niet alleen voor de bewoners van de woningen in de Hamershof. Ook voor de werknemers van bedrijven in de Hamershof. En niet in de laatste plaats voor u als consument die de winkels in de Hamershof bezoekt De gemeente stond voor de keus: mets doen en toezien hoe de parkeerruimte verstopt zouden raken. Dat had betekend dat de winkels gedurende langere tijd nauwelijks bereikbaar zouden zijn. Of een tamelijk impopulaire maat regel nemen als een blauwe zone. overbodige luxe? Misschien denkt u maar het par keerterrein tussen het gemeente huis en de Korf staat bijna leeg. Op dit moment is dat inderdaad het geval. Maar over enkele weken zal het beeld geheel anders zijn. Dan is de grote parkeerplaats ten zuiden van de huidige winkel? weg en zal blijken dat de parkeerzone echt geen overbodige maatregel en in ieders belang is. subsidies voor bestaande gebouwen U kent die spotjes wel van de radio: energie besparen, waarom zou i Ja, waarom zou u eigenlijk? Het antwoord daarop is gemakkelijk geven. Energie kost geld. En hoe minder energie u gebruikt, des meer geld u in uw portemonnee houdt. U kunt uw energiegebrui verminderen door energiebesparende maatregelen te treffen. Bi voorbeeld door het isoleren van buitenmuren, het dak, de vloer door het plaatsen van dubbel glas. Daarmee verlaagt u uw jaarlijks stookkosten. Bovendien is energiebesparing nu extra aantrekkelijl doordat u van de overheid en de energiebedrijven gezamenlijk subs die kunt krijgen. Behalve dat u geld spaart, ontziet u ook het milieu. Want bij he opwekken van energie komen stoffen vrij die bijdragen aan he ontstaan van zure regen en het broeikaseffect. Wanneer u minde energie gebruikt is dat beter voor de natuur en ons milieu. Straatverlichting defect0 U kunt meewerken aan een snelle repara tie door tijdens kantooruren de sto ring te melden bij de afdeling Ge meentewerken, telefoon (033) 961 710. U bent dan verbonden met een antwoordapparaat waarop u uw boodschap kunt inspreken. Wanneer u een storing in de straat verlichting meldt, noemt u daarbij dan de naam van de straat waar de lantaarn staat en het nummer op de lantaarnpaal De openingstijden van de gemeen te Leusden op een rijtje: - overlaadstation en gemeente- werf; op werkdagen van 8.00 tot 16.30 uur; 's zaterdags van 8.30 tot 13.00 uur; - gemeentehuis: dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur; bovendien: alle afdelingen 's woensdags van 13.30 tot 17.00 uur; de afdeling Burgerzaken elke vrij dag van 19.00 tot 20.00 uur. gratis abonnement op gemeentelijk nieuws Subsidie wordt in beginsel aange vraagd door de eigenaar van het gebouw waarin de energiebespa rende maatregelen worden getrof fen. Voor woningen kan dit dus de eigenaar/bewoner zijn, maar ook de eigenaar/verhuurder. De subsi diebedragen lopen uiteen van 25 tot 40 procent. voorwaarden Om subsidie te krijgen moet u aan een aantal voorwaarden voldoen. In de eerste plaats moet u een aan vraagformulier invullen. U mag naar keuze vooraf of achteraf sub sidie aanvragen. Het gebouw waar voor u subsidie aanvraagt, moet gebouwd zijn voor 1 januari 1991. De werkzaamheden moeten door een ondernemer worden uitge voerd. Dus u krijgt geen subsidie voor werkzaamheden die u zelf uit voert. Met de aangebrachte voor zieningen moet een bedrag zijn ge moeid van minstens 1.000,-. Ge spoten vloerisolatie die CFK's be vat komt niet voor subsidie in aan merking. Aanvraagformulieren kunt u indienen bij het Gasbedrijf. U krijgt geen subsidie als u subsidie aanvraagt voor een kas of voor een gebouw dat eigendom is van de staat. Subsidie wordt ook gevvt gerd als het budget is uitgeput. aanvragen De subsidie vraagt u aan met e< formulier dat u kunt krijgen en leveren bij het gasbedrijf Als vooraf aanvraagt, krijgt u bmn< dertien weken bericht van het ene giebedrijf of de subsidie wordt ve leend. Als u achteraf aanvraag stuurt u het aanvraagformulier bi nen dertien weken nadat de wer zaamheden zijn uitgevoerd na het gasbedrijf. Het is mogelijk d medewerkers van het gasbedrijf van het ministerie van Econom sche Zaken komen controlere Binnen dertien weken daan neemt het gasbedrijf een besli sing. meer weten? Bij het gasbedrijf kunt u terecl met vragen over de inhoud van subsidieregeling, de aanvraagprc cedure en de uitvoering van ene giebesparende maatregelen. H< adres: gasbedrijf Centraal Nede land N.V., Postbus 2384, 3500 C Utrecht, telefoon 030-483333 kunt ook contact opnemen met h< Centraal Informatiepunt op werl dagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Hc telefoonnummer is 010 - 404 66 1! met de komst van de parkeerdekken behoren de parkeerproblemen in de Hamershof tot het verleden De rubriek ,,Van 't Erf' verschijnt wekelijks in de Leusder Krant. Als u niet geabonneerd bent op de Leusder Krant, kunt u ,,Van 't Erf' gratis ontvangen. U ontvangt dan tevens alle officiële bekendma kingen van de gemeente. Voor een gratis abonnement kunt u zich opgeven bij het bureau Voor lichting. U kunt dit op twee manie ren doen. Schriftelijk via Postbus 150, 3830 AD Leusden of telefo nisch via nummer 961 659. De uit geefster van de Leusder Krant, de BDU in Barneveld, zorgt er dan voor dat u voortaan wekelijks ,,Van 't Erf' ontvangt. GEMEENTE Samenstelling: Bureau oorlichting Telefoon (033) 961618 of 9616 bekendmakingen GEMEENTE bestemmingsplan „Wetering-Valleilaan 1992" onherroepelijk Het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht verleende op 28 juli 1992 goedkeuring aan het bestemmingsplan ,,Wetenng-Valleilaan 1992" De goedkeuring is onherroepelijk met uitzondering van de goedkeuring van de bestem ming „Maatschappelijke Doeleinden". Het be sluit van Gedeputeerde Staten heeft vanaf 17 augustus 1992 gedurende een maand ter inzage gelegen. Gedurende deze termijn kon bij de Kroon beroep worden ingesteld tegen de goed keuring, voorzover die nog niet onherroepelijk was. Van die beroepsmogelijheid is géén ge bruik gemaakt. Het gehéle bestemmingsplan is thans onherroe pelijk en ligt vanaf maandag, 14 december 1992 op werkdagen, tijdens de openingsuren van het gemeentehuis (m.u.v. de vrijdagavonden) voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeente huis. verzoek hinderwetvergunning Het college van Burgemeester en Wethouders heeft twee verzoeken ontvangen voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ontvangen en wel op 27 oktober 1992 van J. W. Herder voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Ha- mersveldseweg 129 te Leusden en op 12 oktober 1992 van M. van Gulik voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Stoutenburger- laan 16 te Stoutenburg. Tevens is op 21 september 1992 een verzoek voor een vergunning in het kader van de Hinder wet ontvangen van J. van Eist voor het oprichten en in werking hebben van een herstelwerkplaats voor voertuigen ten behoeve van een loonbe drijf op het perceel Hessenweg 131 te Stouten burg. De verzoeken en de bijlagen ligggen van 9 de cember 1992 tot 9 januari 1993 op elke werkdag van 09 (X) tot 12.30 uur ter inzage in het gemeen tehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bo vendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vnjdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemoti veerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. voorbereidingsbesluit De gemeenteraad van Leusden heeft op 26 no vember 1992 een voorbereidingsbesluit geno men voor het perceel grond tussen Arnhemse- weg en Treekerweg, kadastraal bekend gemeen te Leusden, sectie K nummer 59, zulks in ver band met de realisering van een parkeergelegen heid. Het besluit treedt in werking op maandag 14 december 1992 en ligt vanaf die datum, op werk dagen tijdens de openingsuren van het gemeen tehuis (met uitzondering van de vrijdagavon den) ter inzage op de afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). verleende hinderwetvergunning Op 12 november 1992 is een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de hinderwet verleend aan: Nevima B V., voor een viltverwerkend bedrijf op het perceel Ambachtsweg 12 te Leusden; de heer C. de Groot voor een loonwerkersbe- drijf met stallings- en reparatieruimte voor werktuigen met opslag op het perceel Hessen weg 189-a te Achterveld, de heer G. B. Overgoor voor een veehouderij met mestopslag, alsmede opslag van dieselolie op het perceel Stoutenburgerlaan 3 te Stouten burg. De vergunningen en de bijlagen liggen van 2 december 1992 tot 31 december 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211 Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vnjdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs, c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: plaatsen van een mestbassin Ruifweg 5 verbouw gedeelte schoolgebouw Asschatterweg 36c plaatsen 2 dakkapellen Benedictijnenhove 10 uitbreiding entree Walstro 45 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) verleende vergunningen bouwvergunningen verplaatsbaar tochtportaal Ereprijshof 23 kapvergunningen Bergroos 6, twee berken in de achtertuin diverse vergunningen Amnesty International afd. Leusden: donder dag 10 dec. 1992 fakkelwacht, stand en trommel slagers. Boekhandel Vos, Karwei Bouwmarkt Van Ga len en Kohlmann speelgoed; allen verkoop van vuurwerk op 30 en 31 dec. 1992. Beroeps Horeca ondernemers, ,,De Til" en ,,De Moespot"- vrijlating sluitingsuur nacht 31 december 1992 - 1 januari 1993. Belangenver. Hamershof: plaatsing kerstboom en div.verg. 18 december 1992; Eurofleur Leusden b.v.: standplaats verkoop kerstbomen Hamershof bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha- mersveldseweg 105, telefoon 961 752. Nog een weekje wachten en dan kunt u voor de weer terecht bij de meest complete reisburo's van Leusden, Woudenberg en omstreken. LEUSDEN: De Komeni| 6 3831 NC Reisburo i* ojm«w2 f« osmswtt Holiday Feeling WOUDENBERG: Dorpsstraat 28 3931 EH Tel.: 03498-5500 Fax: 03498-5318 ir EEN LEKKER STUKJE ROOD VLEES? 1 Kalkoenbraadlapjes van Poelier Brons, mals, mager en zeker niet duur poelier 'T ERF 10 - HAMERSHOF - =Jtllts tuinaovies - ontwerp - aanleg - onderhoud Clarenburg 36 3834 BG Leusden 033-947483 interieur8eplanting groenvoorzieningen - bestratingen

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4