13 129 98 259 199 189 299 127 17 159 WIE SPAR Al 1.95 y 1.95 MET SPAR BELEEFT U DE VOORDELIGSTE FEESTDAGEN! Calvé Mayonaise 98 Kooten Driekwart milieubeleidsplan Provincie wordt uitgevoerd Actie 'Be Fris' tegen rijden onder invloed Vijf maanden autodiefstal 'Let's go caroling' Magere Runderriblappen* Stegeman Snijworst Spruiten Iglo Rode Kool met appeltjes deelblokjes, pak Dubbelvla Witbrood Hak Perziken D.E. Pickwick Vruchten- Grolsch Pils 75 Smiths Crispy Chips 0 Duodrank 0 Koffie Roodmerk PINDA'S ZWART WIT NOPJES 200 gram van 2.50 voor Van begin af aan kwaliteit! peciaalzaak A sp pot 0,5 liter WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Een nieuw voor stel van Gedeputeerde Staten voor de verdeling van de mi- lieugelden voor 1993 laat zien dat bijna driekwart van de voorgenomen activiteiten uit het milieubeleidsplan kunnen worden uitgevoerd. In totaal is voor milieu-activiteiten 3,9 miljoen beschikbaar. In het milieubeleidsplan werd 5,2 miljoen gulden geraamd. Daarnaast hebben Provinciale Staten op 3 november jl. al be sloten om extra geld uit te trekken voor extra activitei ten uit het Beleidsplan Natuur en Landschap en het Water huishoudingsplan. Voor de uitvoering van deze twee plannen is nu 600.000 gulden beschikbaar. Alle activiteiten zijn onmid dellijk uitvoerbaar, doelmatig en hebben een directe relatie met andere provinciale plan nen. Zo wordt het opstellen van een verkeersmilieukaart voor de helft betaald uit mi- lieugelden De resterende 85.000 gulden moet komen uit de begroting voor het provin ciaal verkeers- en vervoers plan. De speerpunten van het nieuwe voorstel richten zich op afval, de doelgroep land bouw en handhaving en ver gunningverlening. Zo pleiten GS voor er een preventie- en hergebruiksteam en kan de ac tie tankslag opnieuw een flinke financiële injectie krij gen van 400.000 gulden. Voor het stimuleren van emmissie- arme stallen en een betere mi- neralenbenutting in de land bouw is 140.000 gulden be schikbaar. De bijdrage aan het ROM-project Gelderse Vallei stelt het college op 125.000 gul den. Voor extra handhavingsacti- viteiten is een bedrag van 115.000 gulden opgevoerd voor opleiding en begeleiding van medewerkers. Dit bedrag komt bovenop de 1,3 miljoen gulden die het rijk beschik baar stelt voor handhaving en vergunningverlening Bij het onderwerp verdroging is geld uitgetrokken om alter natieven voor koelwaterge- bruik te onderzoeken en te be palen wat de effecten zijn van diepinfiltratie op de Heuvel rug. Ook voor de Stichtse Mi lieufederatie is aan een extra subsidie gedacht van 90.000 gulden. Hiermee is een be langrijke wens van de staten commissie milieu gehono reerd. Op 18 december 1992 spreekt de statencommissie milieu over dit voorstel van GS. LEUSDEN - Wegens onder meer diefstal van een auto in Leusden is een 20-jarige man uit Waarder dinsdag door de Utrechtse politierechter ver oordeeld tot vijf maanden cel. De verdachte stond verder te recht voor een serie inbraken en pogingen daartoe in Woer den, vlakbij zijn woonplaats. De straf was conform de eis. In oktober van het vorig jaar nam de verdachte uit een res taurant in Leusden een tas mee. Daarin bevonden zich de sleutels van een BMW die bij het pand stond geparkeerd. Al vrij snel kreeg de verdachte de politie achter zich aan. Bij aanhouding bleek dat hij in het bezit was van een namaak- pistool. Volgens de verdachte had iemand hem het nep-wa- pen in onderpand gegeven. Bij haar eis hield officier van justitie mr J. van Spanje er rekening mee dat de man het afgelopen jaar twee keer eer der is veroordeeld tot gevan genisstraffen van vijf en tien maanden. "Dit zijn de laatste openstaande zaken en het is wederom een hele lijst", aldus Van Spanje. Raadsman mr. J. Bult vond het vreemd dat in geen van de eerdere zaken de reclassering was gevraagd om een voor lichtingsrapport over zijn cliënt. Ook nu was dat niet het geval. "De vraag is: wanneer gaat hij iets aan zichzelf doen en wanneer gaan anderen iets aan hem doen. Het heeft geen zin om celstraf na celstraf op te leggen", aldus de advocaat. Hij pleitte ervoor om de zaak aan te houden voor nader on derzoek van zijn cliënt Poli tierechter mr. G. van Ham voelde daar echter niets voor. "Mijnheer moet zelf hulp zoe ken", aldus de rechter. LEUSDEN - De actie 'Be Fris' is van start gegaan met een speciale lunch voor geno digden, waarbij uitsluitend al coholvrije dranken zijn geser veerd. De actie is onderdeel van de jaarlijks terugkerende campagne Rij Alcohol Vrij. 'Be Fris' is een initiatief van het Regionaal Orgaan Ver- keersveiligheid-Utrecht, vier horecabedrijven en Horeca Nederland. Bij de vier deelnemende res taurants kunnen automobilis ten in de periode tot en met 6 februari 1993 kennis maken met een speciaal menu, voor zien van een alcoholvrij wijn arrangement Op deze wijze wil de horeca meewerken aan het tegengaan van rijden on der invloed. De bedrijven die een speciaal alcoholvrij menu aanbieden zijn Kasteel Mont- foort in Montfoort, d'Coninck van Portugael in Utrecht, De Tuin in Soesterberg en Castel- lum in De Meern. Eerste resultaten Na afloop van de speciale lunch hebben het ROV en de Vliegende Alcoholbrigade van de samenwerkende politie korpsen in de provincie Utrecht de cijfers bekend ge maakt van de alcoholcontro les. De cijfers geven een tus senstand Er volgen nog en kele grote alcoholcontroles in de periode tot 6 februari 1993. In de periode van 19 oktober tot 28 november 1992 heeft de Vliegende Alcoholbrigade een aantal grote controles gehou den, verspreid over de provin cie In totaal zijn daarbij ruim 8200 automobilisten staande gehouden voor een blaasproef Bij deze proef bleken 122 auto mobilisten positief te zijn. Zij moesten mee naar het bureau voor een ademanalyse, vier van hen ondergingen een bloedproef. Van de 122 automobilisten kregen er 47 een bekeuring van 400 gulden. 34 automobi listen kregen een proces ver baal. zij krijgen te maken met de officier van justitie. 14 au tomobilisten moesten zonder rijbewijs naar huis. Wanneer zij hun rijbewijs terugkrijgen is afhankelijk van de officier van justitie. In totaal kregen 85 automobilisten een tijde lijk rijverbod opgelegd, varië rend van 2 tot 12 uur, afhanke lijk van de hoeveelheid alco hol die in hun bloed is aange troffen. De politie heeft de indruk dat de automobilisten enigszins bewuster met alcohol omgaan, dat wil zeggen dat zij nog wel met alcohol op achter het stuur zitten, maar minder gla zen gedronken hebben Dat leidt de politie af uit het feit dat zij een overtreding vaker af kunnen handelen met een bekeuring van 4UU gulden in plaats van met een proces ver baal. Uit de gegevens van de politi< blijkt verder dat het aanta overtreders vooral op vrijdag avonden groot is. Rijden on der invloed komt bij mannen in de leeftijdscategorie van 31 tot 50 jaar ruim twee maal zt vaak voor als bij vrouwen. LEUSDEN - Op zaterdag 12 december verzorgt het Ge mengd Koor Leusden weer zijn traditionele kerstconcert. Dat gebeurt onder het motto 'Let's Go Caroling' in de Ko ningshof aan de Hamersveld- seweg. "Het wordt een sfeervol con cert", vertelt dirigent Bert Eerden enthousiast. "De lied jes die we zingen variëren van het oude 'Herderkens omrin gen' tot een 'Cowboycarol'. Dit jaar hebben we als gasten het koor Ars Cantandi uit 's Gravesande onder leiding van Felix van den Hombergh. Het blokfluitensemble Cadache, het combo van Coos Huurde- man en de organist Tom van Oosterom verzorgen het in strumentale gedeelte en de be geleiding. We waren al kerst liedjes aan het repeteren toen de mussen nog van het dak vielen, dus zo langzamerhand zijn we echt in de stemming'" Maar er zijn niet alleen kerst liedjes gerepeteerd. "We be reiden ons ook voor op het Amersfoortse Nieuwjaarscon eert, dat op zondag 10 januari in de Stadshal van de Flint in Amersfoort wordt gegeven Dat wordt nu voor het vierde jaar georganiseerd door de Vo cal Group Amersfoort, waar van ik eveneens dirigent ben Behalve de Vocal Group en het GKL neemt ook de Big band "Music for Fun" uit Bunschoten er aan deel." "Maar eerst concentreren we ons op Let's Go Caroling; dat lijkt me. met de pepernoten achter de kiezen, een mooie manier om het kerstseizoen '92 in te luiden!"., aldus Eer den. Het kerstconcert begin om 20.15 uur. De toegangsprijs be draagt 12,50 (CJP 10,- en kinderen tot 12 jaar 6,-). Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van het GKL en op 12 december voor de aanvang van het concert in de Konings hof, waar dan ook voor 1, programmaboekjes verkrijg baar zijn. kilo 100 gram kilo diverse smaken literpak knip of rond heel pot 720 ml. diverse smaken, pak 10 zakjes a 4 gram krat 16 flesjes a 45 cl. naturel, paprika, pepper of cheese onion, zak 200 gram diverse smaken literpak pak 500 gram Vanaf het eerste begin tot op heden dè nummer 1 in kwaliteits snelkookpannen. Wij geven u graag een demonstratie! Specialist in het kookgebeuren. Diverse pannensets in de aanbieding van de merken: Fissier - Spring - B.K. Tevens messen- sets en -blokken /V1flx inde TCUl aanbieding! Van de merken: Henckels Zwilling Sabalier Euterpcpldn 11 Amersfoort Tel. 033-720935 Indisch gekruide 250 gram van 2.50 voor Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 12 december 1992 Prijs- en assortimentswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden Weeknr 50-'92. Vers vlees alleen verkrijgbaar in winkels met een ambachtelijke slagenj A

Leusder Krant | 1992 | | pagina 6