Kerstmis in De Hamershof Leusder Krant Slot springseizoen Oupaco/LEOS behoudt aansluiting Succes voor Impala Rijden onder invloed Bianca Dusseldorp Miss-Klaveet Boete voor mishandeling Antilopen verslaat Friezen Inbrekers veroordeeld Bedrijfsafvalverordening integraal van kracht Achten/eldse AMBC blijft bestaan Dovendienst Blijhofkerst Kerkdienst EWoensdag 16 december 1992 Pagina 17 ACHTERVELD - In een bom- ollc discotheek De Klaveet ^an de Postweg te Achter\'eld erden afgelopen zaterdag- ivond de Miss-Klaveet verkie- ing van 1992 gehouden. De Hiss-Klaveet verkiezing werd fgelopen weekend al weer oor de negende keer in succes- ie georganiseerd. Organisator n speaker van deze avond, tVillcm Koudijs uit Lcersum, vas bijzonder tevreden over de pkomst van zowel de dames Is van het vele publick. De ivond werd muzikaal omlijst loor Sixty-Eight drive-inn liscotheek. De deelnemende dames vvamen uit Scherpenzeel, .eersum, Ermelo, Wierden, teist, Utrecht, Langbroek en Amsterdam. De jury van deze ivond stond onder leiding van ie Nederlandse Miss-Universe 992 Vivian Jansen. Zij werd ;eassisteerd door Erik Maurer, irganisator van vrijwel alle irovinciale Miss-verkiezingen p Nederland en Jan Keuken, igenaar van een haarmode aak. Na een aantal shows van de leelnemende dames werd het oor de aanwezigen al snel dui- lelijk dat de jury het beslist liet gemakkelijk zou krijgen edere deelnemer had duidelijk :igen fans meegebracht en had •oorkeurstemmers vanuit het n grote getale aanwezige pu- )hek. Tussen de optredens van ie dames door werden er door irtiesten optredens verzorgd. De uit Ede afkomstige zan- ;er Robert Loyd wist met zijn ïoge stem, gelijkend op de suc- esvolle Gerard Jolink, het pu- iliek te imponeren Een artiest vaar wij in de zeer nabije toe- :omst meer van zullen gaan ioren. Verder trad Hannie op, >ekend van Hannie en Rekels, en nu al weer sinds jaren suc cesvol als solo-artiest. Naarmate het einde van deze Miss-Klaveet verkiezing na derde des te zenuwachtiger werden de deelneemsters, Alle deelneemers kregen een diner voor twee, een radio met dub bel cassettedeck, een video band van de Miss-Klaveet ver kiezing, een reistas en een cd- plaatje. Hierna kwam de voorzitter van de jury met de uitslag. Een derde plaats was er voor Maudi Klein uit Ermelo, waarmee zij een cd-speler verdiende. De tweede plaats was voor de re- giofavoriete Ariêla de Boom uit Leersum, die eveneens een cd-speler in de wacht sleepte. De eerste plaats, en daarmede de eretitel Miss-Klaveet 1992, was voor Bianca Dusseldorp uit Zeist. Zij won daarmee een geldbe drag van 1000,— Nadepnjs- uitreiking kregen alle deelne mers en jury leden een fraaie bos bloemen als dank voor hun medewerking aan deze zeer ge slaagde avond. Op de tonen van de drive-inn discotheek werd er door het publiek nog driftig doorgedanst tot in de kleine uurtjes Organisator Willem Koudijs was bijzonder gelukkig met de succesvolle verkiezing Vol gend jaar zal voor de tiende maal de Miss-Klaveet verkie zing worden georganiseerd. Een jubileum waar hij nu al naar uitkijkt en die zeker niet ongemerkt voorbij zal gaan aan Achterveld en wijde omge ving. Hij kondigde nu al aan zijn uiterste best te zullen doen er een zeer bijzondere Miss- verkezing van te maken. Meer wilde hij daar nog niet over kwijt. AMSTERDAM/LEUSDEN - De procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof, mr. M. Fehmers, eiste dinsdag te gen een 20-jarige man uit Leusden een boete van 250 gul den wegens mishandeling. Tij dens de laatste jaarwisseling liepen de verdachte met zijn vriendin over straat, toen zij zagen dat iemand met een Ro meinse kaars in 'het wilde weg' begon te schieten. De ver dachte stapte op hem af en gaf hem een klap. Het slachtofer liep daarbij een bloeduitstor ting en een scheurtje in zijn neusbeen op. Hij verklaarde, j dat hij niet in de gaten had, dat zijn vuurwerk op omstanders belandde. De Leusdenaar vond zichzelf onschuldig, omdat door het ge drag van zijn slachtoffer een levensgevaarlijke situatie was ontstaan. Twee vriendinnen bevestigden dat het slachtoffer zijn vuurwerk op omstanders had gericht. Mr. Fehmer vond echter dat de man niet als orde bewaker had mogen optreden en vond de straf die de politie rechter de Leusdenaar eerder oplegde, te mild. „Voor een dergelijke mokerslag krijg je normaal gesproken een voor waardelijke vrijheidsstraf," vond hij. Raadsman Smink vond de reactie van zijn cliënt begrij pelijk en vroeg daarom om ver oordeling zonder strafopleg ging. Uitspraak op 22 decem ber LEUSDEN - De winkeliers van de Hamershof hebben weer 'werk' gemaakt van kerstmis. Het winkelcentrum ademt al dagen de kerstsfeer uit. Op de Kooikersgracht branden de lampjes. Voor het gemeentehuis staat een grote boom, waarvoor op 't Erf geen plaats was Het plein is namelijk tijdelijk in gebruik als parkeerplaats. LEUSDEN - De Verordening bedrijfsafvalstoffen (VBA) wordt op 31 december 1992 in tegraal van kracht. Een gefa seerde invoering is hiermee van de baan. De voordelen we gen niet op tegen de nadelen, aldus GS. Bij een gefaseerde aanpak zou er sprake zijn van grote rechtsongelijkheid tus sen verschillende bedrijfstak ken. Tevens is het dan onmo gelijk een sluitende afvalstof- fenbalans op te maken. Eind december krijgen alle be trokken bedrijven een hand leiding in de bus, waarin pre cies vermeld staat hoe zij moe ten omgaan met afvalstoffen die onder de verordening val len. In de provincie Utrecht vallen 25.000 bedrijven onder de VBA, waarvan er 10.000 hun afvalstromen moeten gaan registreren. De VBA wordt tegelijkertijd ingevoerd in de provincies Noord- en Zuid-Holland en Noord-Brabant. In totaal gaat het om meer dan 100.000 be drijven die vanaf 1 januari 1993 bedrijfsafval moeten gaan registreren. (HFS) JEUSDEN - In sporthal Oost e Hilversum wisten de dames an Dupaco/LEOS afgelopen jaterdag de aansluiting met de est van de kompetitie te be- ouden door een 0-3 overwin ing op Tic Tac/VIF. Met gressief en gekoncentreerd olleybal werd Tic Tac/VIF et de cijfers 12-15, 10-15 en 3-15 aan de kant gezet. Een aarzelend begin van de ames van Dupaco/LEOS orgde voor een achterstand in e eerste set. Maar dankzij een oede servicebeurt van Karin leen kwamen de dames uit ,eusden weer terug en trokken het initiatief naar zich toe lankzij een goede blokkering an Astrid van Dijk, Liesbeth •enekamp en Nelleke Grob- en en een goede service druk on Dupaco/LEOS de eerste ?t met de cijfers 12-15 naar ch toe trekken. In de tweede set zakten de dames van de trainers Rinke van de Brink en Edwin Bakker wat weg, wat een achterstand van 8-4 tot gevolg had. Maar een servicebeurt van zeven punten op rij van Grobben zorgde ervoor dat Dupaco/ LEOS met 8-11 voor kwam te staan. Het team van Tic Tac/ VIF was in deze fase van de wedstrijd aardig aangeslagen en het was voor de dames van Dupaco/LEOS dan ook mak kelijk om de tweede set win nend af te sluiten (10-15). De derde set eiste de tol voor de eerste twee sets. Met name spelverdeelster Hester Teune, die de hele wedstrijd zorgde voor een goede verdeling van het spel, zat in de begin fase van de derde set stuk. Maar dankzij agressief spel, goede blokkering en sterke service, kwamen de dames van Dupa co/LEOS op een 7-12 voor sprong. Tic Tac/VIF kwam nog terug tot 13-13, maar uitein delijk konden de drie punten door Dupaco/LEOS mee geno men worden (13-15). Bankspelers Trainer Rinke van de Brink was zeer tevreden over het spel dat de dames hadden laten zien. Van de Brink: ,,Dit was één van de beste wedstrijden die we gespeeld hebben Ein delijk speelden we weer op het niveau waar we thuis horen. Het was vandaag weer een team wat er stond. Tijdens de training van vanmorgen zat het er al een beetje in. Er werd geconcentreerd getraind en ie dereen was gebrand op een overwinning. En als je dat als team oppakt, inclusief bank spelers, dan zie je dat ze een heel eind kunnen komen." Komende zaterdag staat de wedstrijd tegen Amsterdam op het programma Amsterdam dat afgelopen zaterdag tegen Piet Zoomers/DA 2 bewees tot de betere ploegen te behoren, is volgens trainer Van de Brink een lastige tegenstander. Van de Brink: ..Amsterdam is zeker niet één van de minste ploegen en we hebben natuurlijk ook wel voor de beker van ze verlo ren (0-3), maar als je ziet hoe we vandaag gespeeld hebben, dan moet ook Amsterdam wel te pakken zijn De wedstrijd tegen Amsterdam wordt zater dag gespeeld in sporthal Groenhouten en zal beginnen om 15.30 uur. Uitslagen tweede divisie B Amsterdam - Piet Zoomers 2 3-0 Tic Tac/VIF-Dupaco/LEOS 0-3 Dinto-VCC'92 3-1 Shot-Volendam 2-3 Madjoe-Vezeno/Zaanstad2 3-0 Delta Lloyd/AMVJ 2 TWEEW 3-0 Stand tweede divisie B 1Delta Lloyd/AMVJ 2 9-26 2. Amsterdam 10-20 3. Piet Zoomers/DA 2 9-17 4. Madjoe 10-17 5. Tic Tac/VIF 9-16 6.Dinto 9-15 7. Volendam 9-14 8. Dupaco/LEOS 9-12 9. VCC '92 9-12 10.Vezeno/Zaanstad 2 9-11 11.Shot 9-3 12.TWEEVV 9-2 »SUSDEN - In een enerve- nde wedstrijd in het Friese ïitenpost heeft een gretig ntilopen tegen debutant Fla- ingo's de eerste wedstrijd- loten in de zaalcompetitie machtigd. Na een voor- trong van Antilopen van 9-14 :gen minuten voor tijd, bleef teller van het scorebord uit- ndelijk steken op 13-14. >wel Antilopen en Flamin- gingen geconcentreerd m start. Het besef bij Antilo- n dat bij verlies van deze edstrijd men de aansluiting de competitie zou missen en idoemd zou zijn tot degrada- korfbal was groot. Voor amingo's was het de kans n zich los te maken uit de on- rste regionen van de compe- incy Lahey gaf in de eerste inuut voor Antilopen het sitekaartje af. Met een oog afstandschot zette zij de 2nd in deze wedstrijd; er uden nog veel doelpunten afstandschoten volgen. :t eerste aanvalsvak van ïtilopen, dat werd gevormd or Nancy Lahey, Irene Vee- ndaal, Jeroen Buisman en Hendriks, hield het spel ed breed. aanvang verzuimde men iter om de aangeefpositie ed te positioneren. Eén in de alzone strak verdedigend amingo's drong de aangever elvuldig naar de punt in de nval. Daarentegen was de ;ang uitstekend verzorgd, iat er lang aangevallen kon trden. it tweede aanvalsvak lakte het zichzelf in het eer- deel van de eerste helft een ik moeilijker. Men ver- imde om het spel ruim op te ten. In de kleine ruimte tstonden veel misverstan- i. t de twintigste minuut ging stand gelijk op (3-4). Op dit iment kreeg Antilopen ir greep op de wedstrijd, vooral doordat het tweede aanvalsvak zich hervond en vanuit ruim opgezette aanval len de tegenstander bestreed. Marge Koos Meinsma vergrootte de marge met een doorloopbal tot twee punten (3-5). Welis waar kwam Flamingo's weer terug op één punt, maar door twee goed uitgespeelde doel punten van Irene Veenendaal en Joyce Osnabrugge werd de ruststand bepaald op 4-7. In de tweede helft werd het hoge tempo dat beide ploegen zich in de eerste helft hadden opgelegd voortgezet. Flamin go's kwam in de 32e minuut via een simpele doorloopbal tegen Jeroen Buisman terug tot 5-7. De verdedigend vaak flegma tieke Buisman had moeite met zijn zeer snelle tegenstander. Pas nadat coach Brandsen Buisman de opdracht had ge geven om man-to-man te ver dedigen kreeg hij greep op zijn tegenstander. Het betreffende aanvalsvak van Flamingo's werd gedwongen tot een an der, minder effectief, spelle tje. Antilopen legde in de 34e en 35e minuut de basis voor de overwinning. In twee minuten tijd wist men driemaal van af stand te scoren. In tegenstel ling tot de drie voorgaande wedstrijden werd er vanuit het collectief aangevallen. Allereerst werd Hendriks in stelling gebracht. Op de voor hem karakteristieke wijze, wegtrekkend ver van de korf, scoorde hij 5-8. Direct daarna speelde het vak Veenendaal vrij, die van ver 5-9 scoorde Het tweede aanvalsvak bleef de pressie op de korf van Fla mingo's houden. Door een hoog baltempo en een goede afvang werd het verdedigings vak uiteen gespeeld. Het was René Verweij die koelbloedig van acht meter raak schoot. Veerkracht Flamingo's wilde van geen wijken weten. Van afstand had men het antwoord klaar (6-10). Fanatiek werd door de formatie uit Buitenpost in zeer hoog tempo aangevallen. Osnabrugge moest alles uit de kast gooien om haar tegen standster te verdedigen. De uitermate snelle en wendbare Flamingo-speelster speelde Osnabrugge goed uit. De strafworp die Meinsma uit deze actie veroorzaakte door obstructie te plegen werd feil loos gescoord (7-10). Antilopen creëerde zich in deze fase veel kansen. Opgelegde kansen on der de korf werden jammer lijk gemist, terwijl een aantal afstand schoten uit de korf draaiden. Flamingo's maakte hier dankbaar gebruik van en scoorde op driekwart van de wedstrijd 8-10. Antilopen bezat de veerkracht om weer het initiatief te ne men. Het was de ervaren kern van het Leusdense team dat het heft in handen nam. Ach tereenvolgens scoorden bin nen twee minuten Meinsma, Osnabrugge en Lahey. Zij brachten daarmee hun ploeg op 8-13. Met nog 13 minuten te spelen een riante uitgangspo sitie. De laatste 10 minuten wreekte het hoge tempo zich bij veel Antilopers. Flamingo's bleek er conditioneel iets beter voor te staan. Antilopen verzuimde het baltempo hoog te houden, een wapen waarmee de Fla mingo-verdediging goed was bestreden. De wil om te win nen maakte Antilopen gretig, te gretig. Te snel en te onzorgvuldig kwam men tot een doelpo ging. Te weinig werden mo menten waarop rust in het spel gebracht kan worden uit gebuit. De inhaalrace van Flamingo's werd ingeluid door een fou tieve afvang in de Antilopen verdediging. De ploeg uit Bui tenpost maakte goed gebruik van de verwarring in de Leus dense verdediging (9-13). Ver weij wist nog eenmaal te sco ren voor Antilopen. Van af stand tekende hij in de 52e mi nuut 9-14 aan. Daarna was het nog slechts Buitenpost dat scoorde Met de regelmaat van de klok kwam men in de 55e minuut terug op 12-14. Een nerveus Antilopen rook de fel be geerde overwinning. Het speelde te gehaast en ver zuimde om met lange aanval len tijd te winnen en de Bui- tenpostse stormloop te bre ken. Even leek Osnabrugge de sco redrift van Flamingo's te bre ken. Om dubieuze redenen werd haar doelpunt afge keurd. Flamingo's bracht één minuut voor tijd de stand op 13-14. Met een laatste collec tieve krachtinspanning wist de Leusdense formatie de ver dediging sluitend te houden en was de eerste zwaarbe- vochte overwinning voor An tilopen een feit. Stand: 1 Vlug en Vaardig I 2. Wit Blauw 1 3. Marfugels 1 4. Joure 1 5. Flamingo's 1 6. Antilopen 1 7. ROG 1 8. Amicitia 1 4-6 4-6 4-5 4-5 4-4 4-2 4-2 4-2 De D-turners en turnsters van Impala hadden afgelopen za terdag in Oudewater en Baarn hun tweede en eerste wed strijd voor de regionale finale van de provincie Utrecht. De jongens begonnen met het onderdeel sprong. Ronald Meijer behaalde met een 8 ver uit het hoogste aantal punten van de deelnemende turners. Daarna werd geturnd op de brug, met een gemiddelde van 7.5 punten voor de Impala-tur ners. Bij het onderdeel ringen uit stekende resultaten, weer 7 5 punten gemiddeld. Bij het rek, een moeilijk onderdeel, werd gescoord tussen 7.20 en 7.60 punten. Als laatste was de lange mat aan de beurt. Met een nieuwe oefening eindigden de turners op dit onderdeel ook aan de goede kant van de score, die lag tussen 7.55 en 8 8 punten. Doordat alle 4 turners een zeer goede wedstrijd hadden ge turnd werd er met spanning gewacht op de uitslag. Taco v.d. Meulen eindigde met 36.25 punten op een achtste plaats. Nils Boom behaalde een goede 6e plaats met 36.90 punten. Bas Renooy en Ro nald Meijer behaalden beiden een plaats bij de top 4. Bas werd 4e met 37.65 punten en Ronald bezette een 2e plaats met maar liefst 39.95 punten. Door de goede uitslag van alle 4 de turners, behaalden zij als ploeg een le plaats met 115 Uitslagen: Vlug en Vaardig - Wit Blauw 11-15 ROG - Amicitia 15-16 Flamingo's - Antilopen 13-14 Joure - Marfügels 20-20 Met een springwedstrijd slo ten de Treekerruiters afgelo pen zondag in de binnenma- nege van Paarden- en Pony- centrum "Den Treek" de club competitie van dit seizoen af. Voor de Treekerruiters was deze springwedstrijd de laat ste van een serie van vier. Zo wel met manegeponies als met eigen ponies verschenen 45 combinaties aan de start, die in verschillende springrubrie- ken uitkwamen. De ruiters die in de voor gaande wedstrijden hoog scoorden waren uiterst ge spannen om vooral hun plaats op de ranglijst veilig te stel len Zij probeerden uiteraard met deze laatste wedstrijd nog een plaatsje hoger te komen De ruiters die in de voor gaande wedstrijden minder LEUSDEN/UTRECHT - Was het nou 'een bijna militaire operatie', zoals de rechter dacht, of meer 'een nagespeeld jongensboek', zoals in de visie van de advocate? De verdach ten, twee Leusdenaren van 20 en 21 jaar oud, hielden het er liever op dat ze het deden om de spanning, zoals je die ziet in televisieseries. De jongens stonden woensdag terecht voor de Utrechtse poli tierechter voor een autodief stal in Amersfoort en een in braak in een woning in Leus den. Beiden werden ver oordeeld tot tachtig uur dienstverlening, zoals ook was geëist. De jongste verdachte zag op 7 april vorig jaar in de voordeur van een Leusdense woning een sleutelbos steken. Nadat hij de woning aan een snel onder zoek had onderworpen, nam hij de sleutels mee en haalde zijn vriend op. Met zijn 'lelijke eendje' reden ze naar Amers foort, waar ze een andere eend stalen om herkenning te voor komen. Terug in Leusden reden zij weer naar de woning. Daar haalden zij een televisie, een videorecorder en stereoappa ratuur weg, terwijl de bewo ners boven lagen te slapen. Ze werden betrapt door een be veiligingsbeambte toen zij de spullen op een industrieter- punten, een geweldige score. Als de Impala-turners nog eenmaal op een voorwedstrijd een plaats bij de eerste drie be halen dan is een plaats voor de finale in mei 1993 al voor 99% binnen bereik. Meisjes De meisjes-turnsters van Im pala begonnen in Baam voor hun eerste wedstrijd. Begon nen werd met de balk. De ze nuwen waren bijna niet in be dwang te houden. Van de zes meisjes vielen er 5 een paar keer van de balk af. Evelien Wolters was wel de ze nuwen de baas en scoorde met 8.8 punten heel hoog. Daarna de vrije oefening. Deze werd uitstekend gedraaid, er wer den hoge cijfers behaald. Hierna was de sprong op de kast aan de beurt. Tanja Berg huis behaalde met haar over slag een 8.4 en Petra Triel zelfs 8.6 punten. Als laatste was de brug aan de beurt. Deze oefe ning ging uitstekend en werd hoog gejureerd, met als hoog ste de score van Evelien, die 9.5 punten kreeg Impala 1, be staande uit Petra Triel 29.4 punt, Evelien Wolters 34.35 punt en Tanja Berghuis 31.85 punt, totaal 95.6 punten, be haalde een 2e plaats van de tien ploegen die meededen. Impala 2, bestaande uit Jose te Loo 30.35 punt, Tamara Meijer 27.95 punt en Tineke Tilma 26.4 punt, totaal 84.7 punten, behaalde een 6e plaats. gefortuneerd waren zagen hun kans schoon om alles op alles te zetten. Glanzend Het hindernissenpark stond er glanzend bij, want de pony club had geld bij elkaar ge scharreld om nieuw hindernis- materiaal aan te schaffen. Voor erg kijkerige ponies is zulk nieuw materiaal eerst erg wennen. Er waren dan ook nogal wat ponies die het af lie ten weten bij de hindernissen. In de klassen B, L en M werd klassiek gesprongen, d.w.z. dat er bij meerdere foutloos afgelegde parcoursen een bar rage volgt. In de klasse M was Nicole van Dusschoten met haar pony Rambo eerste, ter wijl in de klasse L Joany Lam met haar pony Kantjes Urigon overtuigend won. Saskia van Tienen sprong met Allegro in de klasse B2 naar de eerste plaats. In de klasse BI en A werden de springrui ters beoordeeld op stijl. Eerste in de klasse BI werden Pau line Berkhof met Yvanhoe en Patrick Tigchelaar met Alle gro. Het beste resultaat in de klasse A boekte Senne Mulder met manegepony Casper. rein in Leusden wilden overla den in hun eigen auto. Op het politiebureau wei gerde de jongste een verkla ring af te leggen voordat hij een advocaat had ,,Een bui tengewoon professionele hou ding die je doorgaans alleen bij doorgewinterde crimine len aantreft", vond politie rechter mr. J. Sijbrandij. ,,Je deed alsof het een toneel stukje was De jongen ver klaarde dat hij dat had ge leerd van tv. De verdachten verklaarden dat hun ouders volkomen sprakeloos waren toen ze het hoorden. ,,Het was bij ons niet zo dat we niet met onze ouders overweg konden. Het is ook niet dat we het slecht hebben, het ging puur om de spanning. Achteraf gezien was het niet zo'n leuke spanning", aldus de jongens. Officier vn justitie mr. M. Timmers vond het „vooral heel akelig dat op zo'n manier misbruik is gemaakt van de verstrooidheid van de slacht offers". In haar eis hield zij er rekening mee dat het voorval van anderhalf jaar geleden da teert en dat de verdachten nooit eerder in aanraking zijn geweest met justitie. Raads vrouwe mr. E. Prins vond de eis te hoog. „Een militaire operatie was het niet, dat klinkt veel te volwassen. Ze hebben de gevolgen nauwe lijks overdacht." LEUSDEN - "Ik weet niet of u wel zwaar genoeg tilt aan het feit. Daarom lijkt het mij belangrijk dat u de alcohol- verkeerscursus volgt." Dat zei politierechter mr. C. Nunnik- hoven donderdag tegen een 29- jarige automobilist uit Leus den, die was gepakt met drank op achter het stuur. Hij veroordeelde de verdachte tot duizend gulden boete en een voorwaardelijke rijont zegging van zes maanden met de verplichting om de cursus alsnog te volgen. De verdachte was vorig jaar november aangehouden nadat hij op de Groene Zoom in zijn woonplaats tegen een lan taarnpaal was gereden. Uit de bloedproef bleek dat hij een alcoholpromillage had van 1,- 49, bijna drie keer meer dan de limiet van 0,5. De man had geen gebruikt ge maakt van het aanbod om de cursus te volgen. "De eerste keer had ik me verslapen en de tweede keer was ik een maand te laat", aldus de ver dachte. Politierechter mr. C. Nunnikhoven vond de hou ding van de man nogal laco niek. zeker gezien zijn eerdere veroordeling wegens doorrij den na een aanrijding. Tegen de verdachte was naast de boete een onvoorwaardelijk rijverbod van zes maanden geëist. ACHTERVELD - De Achter- veldse Automobiel, Motor en Bromfiets Club (AMBC) blijft toch bestaan en gaat door met het organiseren van puzzelrit- ten. In een speciaal belegde le denvergadering in cafe De Roskam in Achterveld, legde het bestuur een aantal zeer zware items op tafel. Men wil- cie alleen verder gaan als het bestuur zou worden aangevuld en er vanuit de leden meer ani mo kwam om zelf eens een puz- zelrit uit te zetten. Het bestuur zou met maar liefst drie leden worden uitge dund en op voorhand bleek daar geen vervanging voor te zijn. Ook wilde de vaste puz- zelrituitzetters wel eens wat nieuw bloed in hun gelederen hebben. Dank zij deze extra vergadering is het bestuur aan gevuld en zijn er tevens een aantal leden bereid gevonden een puzzelrit uit te zetten. De bijna 40-jarige vereniging AMBC blijft enthousiast ver der bestaan. Met de nieuwe toezegmgen is het zelfs moge lijk om zes of misschien wel zeven puzzelritten in het ko mende jaar 1993 te organise ren. NIJKERK/Regio - Voor do ven en slechthorenden wordt op zondag 20 december een speciale, aangepaste kerk dienst van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) gehouden. Deze zal worden gehouden in de gereformeerde kerk te Nij- kerk, Jan Steenhof 33. Voorganger tijdens deze dienst is ds. J.J. Dronkers. De dienst zal gevolgd kunnen worden door middel van over- headprojectie, terwijl ook een doventolk de dienst in zijn ge heel zal vertolken. De begintijd is om 14.45 uur Alle belangstellenden zijn van harte welkom Na afloop is er gelegenheid koffie te drinken. Voor meer informatie: 033- 945489. LEUSDEN - Kinderen in de leeftijd van vier t/m twaalf jaar kunnen op zaterdag 19 de cember weer kerststukjes en andere leuke dingen voor de Kerst maken, bij de Blijhof. Zij moeten zelf een bakje, oase en eventueel andere leuke ver sierseltjes (bv. een kaars) mee nemen naar het Blijhofge- bouw aan de Lisidunalaan in Leusden. De middag begint om 14.00 uur en zal tot 16 00 uur du ren De toegang is voor leden 2,50 en voor niet-leden 4,-. Tevens start Blijhof in januari weer met een nieuwe cursus „muziek op school De cursus is bedoeld voor ouders met kinderen van 4 t/m 48 maan den. Tijdens de les worden er liedjes gezongen, die zijn afge stemd op de leeftijd van de baby of peuter en ook voor de ouders gemakkelijk te zingen zijn. Voor opgave of meer informa tie kunt u bellen naar de cur susleidster, tel. 033-944034. LEUSDEN - In de Dorpskerk wordt op zondag 13 december weer een bijzondere dienst ge houden. Aan deze bijzondere dienst, die jaarlijks groeit in bekendheid, werkt deze keer mee de Christelijke Orato riumvereniging 'Soli Deo Glo ria' uit Amersfoort. Dit is een gemengd koor van circa 50 le den, waarin ook een aantal Leusdenaren meezingen. Het koor heeft op haar reper toire de 'Messiah' van Haen- del en koorwerken van Men delsohn, Gounod. In het voor jaar werd de wereldpremière van een werk van Paul Stout- hamer uitgevoerd en in het na jaar gaf het koor een najaars concert met werken van Haydn, Mendelssohn, Buxte- hude en Telemann gegeven. De leiding is in handen van de ervaren en enthousiaste diri gent Peter den Ouden, tevens stafdocent schoolmuziek aan het Hilversums Conservato rium en voorzitter van de 'Eu ropean Alliance for Schoolmu- sic'. De dienst heeft als thema: "Kerst, alleen ontroerend of ook verplichtend?" Om de drukkosten niet onnodig hoog te maken worden niet alle lie deren volledig op het uit te rei ken stencil afgedrukt, maar wordt naar het Liedboek ver-

Leusder Krant | 1992 | | pagina 17