leusder Willem van de Ven organiseert Dynamotoernooi Haaien-jeugd zwemt hard Impala-jeugd turnt in Utrecht Kerstvoetbaltoernooi Haaien-vrouwen zijn goed in vorm Haaien-mannen veroveren kop Vallentgoed verlost van blessure Vandalen opgepakt Verieling auto's Handj e kontant j e RUBRIEKS- l ADVERTENTIE? Laat een belletje rinkelen: 03420- 94888, en bij u gaan de bellen vanzelf rinkelen. Rubriebadvertenties in de BDU-bladen ■zetten uw woorden om in klinbnde daden. LEUSDEN - Impala was in Utrecht vertegen woordigd door vier meis jes in drie verschillende categorieën. Van de vier meisjes plaatsten drie zich voor de volgende ronde op deze wedstrijd. Anouk Albers kon niet meedoen vanwege een blessure. Zij krijgt op ne gen januari 1993 nog een kans om zich te plaatsen. Alleen Francine Scho- nenburg, die op de vrije oefening in de fout ging, redde het niet. Verder turnde zij een hele goede wedstrijd, maar de 7,3 op de sprong, 7,7 brug en 6,4 balk was niet voldoende om de 3 op de vloer op te halen Ondanks dat toch nog een goede zesde plaats. Gelijktijdig wa ren Hanneke Claessen en Ilona Tolboom op de vloer. Waarvan Hanneke een hele goede derde plaats behaalde. Zij deed dit door op de vloer een 7,7, op de sprong 6,9, op de brug een 7,6 en op de balk een 6,4 wat een to taal van 28,6 opleverde. Ilona Tolboom behaalde op de sprong een 8,3 wat op dit toestel een tweede plaats opleverde. Haar totaal van 28,05 was goed voor een vijfde plaats. In de middagwedstrijd kwam Marlies Dragt in de categorie 2C uit. Zij draaide een hele goede wedstrijd Dragt was zeer stabiel op alle onder delen Haar score op de sprong was 7,8, op de brug 8,00 op de balk 7,05 en op de vloer een 8.1, haar totaal van 30,95 le verde een vierde plaats op LEUSDEN - Ook dit jaar wordt het befaamde kersttoernooi georgani seerd in sporthal 'de Meent'. Dit traditionele toernooi kent ook deze keer weer een bijzonder sterke bezetting, maar liefst 10 teams hebben zich dit jaar ingeschre ven. Bent u ook be nieuwd of de Bosman Boys dit jaar hun titel kunnen prolongeren of dat de wisselbeker (Mens Barber Shop) in andere handen valt? Zeg dan uw familiebe zoek maar af, zet uw feestmuts op, maak de spandoeken maar klaar en kom met z'n allen op 2e kerstdag naar 'de Meent', aanvang 11.00 LEUSDEN - DeHaaien- dames moesten in zwem bad Octopus aantreden tegen het als derde ge klasseerde 'Albatros'. Adriaanse vierde haar rentree met het openings doelpunt, 1-0 voor De Haaien. De Albatros kwam door een numme- rieke meerderheid op ge- lijke hoogte, maar dat was eigenlijk het laatste wat de Albatros tegen het spel van De Haaien in kon brengen. Keepster Eliazar wist het doel ver- LEUSDEN - Haaien trad aan tegen de kop loper, ZPCH uit Hoofd dorp. Deze ploeg stond gelijk met De Haaien maar had een wedstrijd minder gespeeld. Voor het eerst sinds tijden was de tribune weer afgela den vol. De eerste periode begon ZPCH erg sterk en leidde aan het eind van de le pe riode met 1-3. Alleen de sterk spelende Tolboom scoorde in deze periode tegen In de tweede pe riode wisten De Haaien het tij te keren en kwa men met veel vechtlust en enkele knappe techni sche hoogstandjes terug tot 5-5. In de derde periode wa ren de ploegen gewaagd aan elkaar wat zich ver taalde naar een 7-7 stand in de derde periode. Deze 2 doelpunten werden ge scoord door Tolboom en Piepenbroek. De 4e periode moest de beslissing brengen in deze zinderende kraker De Haaien gaven alles en liepen uit naar een 9-7 voorsprong door doel punten van Jansen en Renkers. ZPCH liet De Haaien niet verder uitlo pen en bracht de stand te rug tot 9-8. De Haaien vergrootte de marge weer tot 2 goals door een doelpunt van Streifkerk. ZPCH kwam weer terug tot 10-9. Coach Bast hield het niet meer uit op de bank en coachte zijn ploeg al lopende langs de badrand. Toen De Haaien de stand op 11-9 brachten ging het pu bliek totaal uit zijn dak want met nog 30 secon den te spelen kon het niet meer fout gaan. ZPCH kwam nog terug tot 11-10 maar de tijd was te kort om de winst van De Haaien in gevaar te bren gen. Beide teams werden getrakteerd op een ova tioneel applaus der te vrijwaren van ver dere doelpunten. In de 2e periode was het Ria Valkengoed die 2-1 liet aantekenen De Haaien wisten 2 man- minder-situaties goed te doorstaan en het was Verhoeven die De Haaien op 3-1 bracht. In de derde periode hadden De Haaien het spel geheel onder controle en het enige wapenfeit bestond uit een doelpunt van Adriaanse (4-1). In de laatste periode werd de winst volledig verzekerd via doelpunten van Tuk ker en Van Druten: 6-1. LEUSDEN - Na een pe riode van bijna een jaar is de vliegende onderwij zer Jaap Vallentgoed te rug De door een rugbles sure gekwelde 46-jarige Veteraan hield in die pe riode zijn conditie op peil door honderden kilome ters te fietsen waardoor de overgang naar het lo pen niet zoveel tijd in be slag hoefde te nemen. Had menigeen die in de atletiekwereld op de hoogte was van het bles sureleed van Vallentgoed hem op die leeftijd afge schreven voor de top in het Veteranenklasse- ment. Hijzelf geloofde nog immer in eigen kun nen Dat bleek direct bij zijn eerste grote wedstrijd 3 weken geleden in Deurne. De concurrentie werd verrast met een sterke 2e plaats. Een week later deed de Altis- atleet in een internatio naal veld het nog eens dunnetjes over, met een vierde plek. Afgelopen zondag in de L'avant Sylvestre te Reu- sel, een cross over 8200 m, was Vallentgoed bijna winnaar. In de derde ronde van de cross ging hij onderuit en moest toe zien dat de koppositie verloren ging aan de Belg Francois van de Engel, de latere winnaar. Ook Wim van Dijk kon profiteren waardoor een derde plaats in 30 min. 10 sec. nog het hoogst haalbare bleek te zijn. Maar wat niet is kon weer/nog komen over een week staat de lood zware Sylvestercross te Soest op het programma. Woensdag 23 december 1992 LEUSDEN - Tijdens het inter view met Willem van de Ven, organisator van het Dynamo volleybaltoernooi in Apel doorn, blijft de telefoon rinke len en de fax ratelen. Van de Ven heeft het druk met de or ganisatie van het toernooi en geniet daarvan. Hij grijnst: „Het is hier net oorlog". Van de Ven is trots op zijn toernooi, dat dit jaar weer erg sterk be zet is. Dit is het vierde jaar dat Van de Ven president van de stichting Internationaal Vol leybaltoernooi Apeldoorn is. Hij heeft er nog lang niet ge noeg van. Het bestuur van de stichting bestaat uit inwoners van Apel doorn President Willem van de Ven is het enige lid van bui tenaf. Hij is via een omweg bij het Dynamotoernooi terecht gekomen. Van de Ven vertelt:,,Mijn dochter Lisette speelde bij Leos in een jeugdteam. Ik reed de speelsters naar de uitwed strijden. Het team presteerde goed en wilde er daarom ook goed uitzien. Ik heb toen trai ningspakken geregeld „Ik zat vaak bij Leos op de tribune Ik hielp bij het organi seren van het jeugdtoernooi van Leos en dat liep goed. Ik kan onmogelijk mijn mond houden, als ik denk dat dingen beter geregeld kunnen worden. Daarom word ik vaak ge vraagd voor commissies. Ik werd voorzitter van Leos en heb de club een solide finan ciële basis gegeven. Ik werd be kend binnen de volleybalwe reld zegt Willem van der Ven. Lisette van de Ven werd te goed voor Leos en vertrok naar Dynamo in Apeldoorn Zij werd international. Willem van de Ven zat elke veertien dagen op de tribune in Apel doorn en regelde en passant een intern televisiecircuit voor het Dynamo-toernooi. gen voor verbetering vatbaar Ik heb gezorgd dat het toer nooi commerciëler werd. Dat was hard nodig, want het bud get rees de pan uit. Vroeger brachten we de sporters bij le den van Dynamo onder. Dat leverde leuke contacten en zelfs huwelijken op. Maar vol leybal is zo'n mondiale sport geworden waar zoveel geld in omgaat dat wij de sporters in hotels moeten laten logeren Anders komen ze niet" vertelt Willem van de Ven. De toernooileiding neemt ook de reiskosten van de ploe gen voor haar rekening Dit jaar doen de mannenploegen van Cuba, Rusland, Canada, Polen, Nederland en Tjecho- Slowakije mee Bij de vrouwen spelen vier landenteams mee: Nederland, Rusland, Tjecho- Slowakije en Cuba. De reis kosten zijn gigantisch. Bukken Een andere verandering was dat het bestuur twee leden af vaardigt naar elk volleybal toernooi dat gespeeld wordt Willem van de Ven: „Het is heel belangrijk voor de organisatie dat je overal bij bent om con tacten te leggen en te onder houden Het is een kwestie van zien en gezien worden Ik ben met de Nederlandse ploeg naar Cuba geweest De Cubanen zijn vaste gasten van ons toernooi. Dan is het goed dat je daar eens je gezicht laat zien. Cuba heeft een eerste en een tweede landenteam. Die teams draaien verschillende programma's. Andere jaren kwam hier vaak het tweede team Maar dit jaar komen ze met de grote jongens." Van de Ven is ook naar de Olympische Spelen in Barcelo na geweest. Hij heeft erg ge noten van de wedstrijden van het Nederlands team tegen Cuba en Italië. „Ik heb het Ne derlands team nog nooit zo goed zien spelen als tegen Cuba in de halve finale. Iedereen stak die dag in een fantastische vorm. Het was geweldig om dat mee te maken. Maar de kwartfinale tegen Italië was veel spannender. Die vijfde set heeft me veel angst zweet gekost. Ik vond dat de jongens het verdienden te win nen. Ik zat vlakbij het veld Ik moest nog bukken om de win nende smash van Olav van der Meulen te ontwijken. Daarna was het groot feest." Denksport Willem van de Ven vindt vol leybal de mooiste sport om naar te kijken. „Het is een erg technische sport Het wordt op een over zichtelijke veld gespeeld Je moet slimmer zijn dan de te genstander. Volleybal is de mooiste denksport. Ik vind het fijn dat er geen geweld en inti midatie bij komt kijken." Tijdens het toernooi heeft Van de Ven weinig tijd om naar de wedstrijden te kijken. Hij is 'coördinator, gastheer en praatpaal. Willem van de Ven moet zorgen dat de sponsors en het publiek goed ontvangen worden. Hij organiseert een re ceptie voor de managers van de teams, vertegenwoordigers van de gemeente en sponsors „Tijdens het toernooi heb ik elke morgen een evaluatiege sprek met de hoofden van dienst. Wij bekijken wat er fout is gegaan. Er lopen 250 vrijwilligers rondlopen. Wij geven iedereen consignes, maar we moeten natuurlijk wel de vinger aan de pols houden. Ik vind het belangrijk dat wij al onze gasten vriendelijk la chend ontvangen. Iedereen moet zich thuisvoelen in de Amerikahal. Als het evaluatie gesprek afgelopen is zeg ik al tijd tegen de vrijwilligers: .Keep smiling, you are on stage now' De belangstelling voor het toernooi is overweldigend. Er komen journalisten uit Japan en Korea Er zijn altijd IOC-le- den. Wij hebben veel sponsors. Wij moeten die mensen stijlvol en netjes ontvangen Voor het publiek regelen we een orkest om voor de sfeer te zorgen Dat vind ik niet het belangrijkste, maar het is natuurlijk wel ge zellig." Talenwonder Willem van de Ven spreekt elk team voor hun openingswed strijd in hun eigen taal toe „Ik moest een keer de Italianen en de Tsjechen toespreken, maar ik spreek die talen absoluut niet Een tolk heeft mijn toe spraak op een bandje ingespro ken. Ik heb dat bandje wekenlang in mijn auto afgedraaid. De toespraak ging perfect. De spelers dachten dat ik die talen vloeiend sprak. Ik werd voort durend aangesproken door Tsjechen en Italianen. Ik be greep werkelijk geen woord van hun verhaal Daarom krijgt iedere ploeg tegenwoor dig een tolk. Dan kunnen we tenminste gewoon met elkaar praten." Van de Ven is een ervaren speaker. Hij is elk jaar te horen bij de Batavus-toertocht. die elk jaar september op een za terdag vanuit Leusden ver trekt. Zijn verdragende stem wekt dan veel Leusdenaren. Willem van de Ven kan daar wel om lachen. „Ik wens ieder een altijd vriendelijk goede morgen. En ik verontschuldig me dat ik zoveel mensen wak ker maak. Ik begrijp dat om wonenden niet op mijn bron zen stemgeluid liggen te wachten." Willem van de Ven is zeer geïnteresseerd in andere sport evenementen. „Ik ga overal kijken. Ik ben altijd bereid te „Keep smiling, you are on stage now."(foto: Hans Roggen Vier jaar geleden kreeg de vori ge president van het toernooi, Wim Jonker, een hersenbloe ding. Het bestuur vroeg Willem van de Ven Jonker op te volgen. De Apeldoorners wilden ie mand van buitenaf hebben, die nieuwe ideeën zou meebren- pg' „Ik moest toen goed naden ken, want dit zou een aanslag )p mijn vrije tijd en mijn gezin .vorden. Ik heb toen gezegd dat k het een jaar zou doen, als het ne niet beviel zou ik er mee sphouden Maar dat jaar kwam het Ne derlandse team niet opdagen Er kwamen dus veel minder _iitoeschouwers en dat kostte ons a, landen vol geld. Ik wilde het (toernooi niet op deze manier achterlaten Dat was mijn eer te na Ik heb toen mijn schou- n ders onder de organisatie ge- wzet. Het toernooi was al erg (goed georganiseerd, maar er ;i: waren toch nog een aantal din- „De telefoon staat niet stil. Het is hier net oorlog."(foto: Hans Roggen) leren van anderen. Ik kijk wat ze doen en hoe zou ik dat in onze eigen organisatie zou kunnen toepassen. Wij streven er na het perfecte toernooi te maken. Ik ben nog naar het Europese titelgevecht van Regilio Tuur m Ahov geweest Ik was onder de indruk van de vlekkeloze organisatie van dat gevecht. Ik heb daar echt van genoten Ik doe overal ideeën op. Wij zijn het belangrijkste vriendschappelijke volleybal toernooi ter wereld en dat wil len we graag blijven. Wij zijn het enige toernooi, waar man nen en vrouwen volleyballen De vrouwensport krijgt helaas veel te weinig aandacht." Het Dynamotoernooi moet zich houden aan de regels van de Internationale Volleybal- bond Volgens die regels mag in ëén toernooi niet door landen teams en clubteams gespeeld worden. Apeldoorn had die vorm wel een moest dus kiezen. Er werd gekozen voor de for mule met landenteams, omdat daar meer mogelijkheden wa ren. Willem van de Ven grijnst- „Nadat wij voor de landen teams gekozen hadden, werd de World League ingesteld Dat was erg vervelend, want zij hadden dezelfde opzet en veel meer geld dan wij. Maar geluk kig blijkt het elkaar niet te bijten Wij profiteren zelfs van de extra publiciteit, die de World League trekt." Koks Op de dag dat de eerste bal in de Amerikahal geslagen wordt, begint de voorbereiding voor het volgende toernooi Tijdens het toernooi worden al afspra ken gemaakt met teams die het jaar daarop ook komen Van de Ven prijst zich gelukkig dat alle belangrijke teams graag in Apeldoorn spelen. „Wij schrijven een aantal teams aan en zeggen dat ze voor een bepaalde datum moeten reageren. Wij zijn al tijd overtekend en kunnen dus de beste ploegen uitnodigen. Wij hebben het geluk dat de volleybalkalender zo vol is dat elke speler zich voortdurend moet waarmaken. Wij hebben een beschermde status, er mogen geen toernooi en tegeüjk met ons georgani seerd worden. Wij kunnen sterke tegenstand en een per fecte organisatie garanderen. Wij halen de ploegen van Schiphol af en brengen ze weer terug. Zij hoeven zich nergens zorgen over te maken. Wij houden rekening met de wensen van de ploegen De Cu banen willen altijd in hetzelfde hotel slapen. Zij hebben echt een band met het hotelperso neel. Het gebeurt regelmatig dat de Cubanen koks de keu ken uitsturen en voor iedereen koken." Voor Wim van de Ven is het toernooi geslaagd als er goed volleybal te zien geweest is. Vorig jaar was het een topjaar, want er waren geweldige wed strijden te zien Van de Ven verheugt zich dit jaar op het vernieuwde Nederlandse team, dat zich waar moet maken zon der de vedetten. „Mensen vragen me vaak waarom ik zoveel tijd in deze hobby steek. Het is een fantas tisch ervaring. Ik heb een per fect team om me heen. Het kost me een waanzinnige hoop tijd, maar ik krijg er zoveel voor terug Gerhard te Winkel Pagina 11 LEUSDEN - Een groot deel van de wedstrijdselectie van de Leusdense Zwem- en Polo club De Haaien kwam in actie in Veenendaal waar het pro gramma werd afgewerkt van de 'Domstad Swimmeet'. De zwemmers en zwemsters, ge boren in 1977 of eerder, brach ten in enkele gevallen goede tot zeer goede tijden op de klokken. De in een blakende vorm ver kerende Rozemarijn Sy- brandy wist in het eerste, sterk bezette programmanum mer, de 200 meter vrije slag, een geslaagde gooi te doen naar het goud. Met haar nieuwe persoonlijke record van 2.23.5 bleef ze ook Sandra van Wegen voor, die derde werd. Op de 100 meter vrije slag eindigden de dames resp. op de eerste en de tweede plaats. Simone Sybrandy en Saskia Helsdingen grepen de 200 me ter vrije slag aan om te bewij zen dat ze de periode van wat mindere prestaties achter zich hebben gelaten. Helsdingen verbeterde haar persoonlijke record en bleef met 2.21.5 net achter Sybrandy die eerste werd en met 2.20.0 eveneens een nieuw persoonlijk record liet aantekenen. Op de 100 me ter vlinderslag was het Hels dingen die als eerste aantikte gevolgd door Sybrandy op de tweede plaats. De 400 meter vrije slag bracht Ewout Paulusma aan de start. Hij wist, met 5 08.2, zijn snel ste tijd met maar liefst 10 se conden omlaag te brengen en werd beloond met een zilveren plak. Kim Bijleveld slaagde er in de 200 meter rugslag af te ronden in een nieuwe persoon lijke recordtijd en werd daar voor, na een verdienstelijke derde plaats op de 100 meter schoolslag, beloond met zil- Speedo De jongere leden van de wed strijdselectie van de Haaien wikkelden zaterdag in Drie bergen een programma af in het kader van de Speedojaar- gangwedstrijden. Daaraan ne men jeugdige zwemmers en zwemsters deel die zich door het zwemmen van een limiet wisten te plaatsen Er was te vredenheid in het Leusdense kamp met de twee eerste, de tweede en de derde plaats. Er werd een nieuw hoofdstuk ge schreven in de sportieve strijd tussen Annemieke v.d. Werf en Haike van Stralen. Was de vorige keer v.d. Werf iets snel ler op de 400 meter vrije slag, deze keer tikte Van Stralen een fraktie eerder aan. Ach teraf bleken ze elkaar naar een nieuwe persoonlijke re cordtijd te hebben opgezweept en mochten ze goud en zilver in ontvangst nemen. De andere eerste plaats ging naar Robin Hoendervangers, eveneens op de 400 meter vrije slag, terwijl Sharon v.d. Riet op die afstand haar persoon lijke record met 12.3 seconden omlaag zwom en werd be loond met een derde plaats. Bastiaan Tamminga viel, on danks z'n schitterende per soonlijke record op de 800 me ter vrije slag, net buiten de prijzen LEUSDEN - Drie vandalen van dertien en veertien jaar werden zondagmiddag opge- Ophalen glas en oud papier Het ophalen van af- valglas en oud papier door de gemeente-reiniging gebeurt op maandag 28/12 in de wijken Hamersveld, de Wetering, Alandsbeek, Rozendaal, Ro- zenboom. Rossenberg, 't Ruige Veld. Achterveld en Stouten- burg Grof vuil en ander niet- huisvuil kunnen worden ge stort in containers op de ge- meentewerf aan de Hamers- veldseweg 105. Voor meer in formatie bellen met de afdeling gemeentewerken, telefoon 961773 Schilleninzameling Kringioopstichting, telefoon 946753 pakt, nadat zij een auto, die ter hoogte van de Korte Geer nabij de Landweg geparkeerd stond, hadden vernield. Nadat een ooggetuige de politie had ge waarschuwd, konden de ver nielers worden aangehouden, waarna zij op het bureau nog meer vernielingen bekenden LEUSDEN - Op de parkeer plaats van de Wildenburg- straat/Vrijhof zijn maandag drie auto's opzettelijk bescha digd door vernielers. Tussen maandagavond 17.00 en dinds- dagochtend 10.00 uur heeft de dader kofferdeksels en een voorportier bekrast. De politie onderzoekt de zaak De geringe plaatsingskosten voor een rubrieksadvertentie in de BDU-Kranten- kombinatie betalen zich veelal dubbel en dwars terug. Welke van de vier uitgekiende regionale mogelijkheden u ook inschakelt, de desbetreffende BDU-bladen garanderen een hoog leesbereik en dito response. Voor alle informatie en opgave rubrieksadvertenties: 03420-94888. J

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11