ÏHEATER- VARIA THEATER- i VARIA Leusder Krant Vooral veel humor en romantiek Filmnieuws Filmprijsvraag Special Expositie Jeugdfilm Jeugdtheater Films De Flint Uitgekiend Kerstprogramma Grand Theater-bioscoop Wie echt in de Kerstsfeer wil lijven moet deze komedie ze er gaan zien. Want evenals -lome Alone 1speelt het ver aal zich tijdens de Kerstda- en af. En weer draait het om kleine Kevin McCallister daeaulay Culkin) die aan het egin van de Kerstvakantie ijn ouders uit het oog verliest. I iet verschil met de eerste afle ering is dat hij nu niet per ngeluk in de ouderlijke wo- ïng wordt achtergelaten maar at hij m het verkeerde vlieg- iig stapt. Hierdoor komt hij recht in de Big Apple, New ork dus. En wie komt hij daar •gen? Juist ja, het boevenduo iarry en Marv. Dit duo be- irgde Kevin in het eerste deel handen vol werk toen zij bij em hem probeerden in te bre- Op hardhandige wijze erden zij toen door Kevin eggejaagd Nu achtervolgen j hem op zijn tocht door New ork. Ook hier worden zij weer lijk door Kevin toegetakeld. Het alleraardigste 'Home lone 1' was een ongekend icces. De film bracht maar efst zo'n 285 miljoen dollar Een tweede deel lag dan Sister Act met Whoopy Goldberg. ook voor de hand. Maar om een vervolg net zo leuk te maken als het eerste deel is wel heel moeilijk Toch zijn regisseur Chris Columbus en schrijver- producent John Hughes hier zeker in geslaagd. Ze hebben er weer een hele leuke familiefilm van weten te maken die zeker de moeite waard is. Voor dege nen die deel een al hebben ge zien is het verrassingseffect oo E mc vei da Traditioneel vindt er op 30 ecember vanaf 22.00 uur een ruisend oudjaarsfeest plaats, 'hema dit jaar: „Trek aan wat aantrekt. Oud of nieuw, ïat's the question". Mode is een niet meer weg te gTenken uitingsvorm, voortdu- end in beweging! De vier ostuumdesigners Tineke en "era Croese, Matty de Graaff n Elmy Beekhuizen lieten zich oor dit thema inspireren, uttend uit ieders eigen ach- ?rgrond en ideeën, presente en zij op het oud en nieuw eest vanaf 22.00 uur hun ine ver ht ho to pu •udjaarsfccst areaties op een eigenzinnige, Jheatrale manier. Gedurende e hele avond zullen korte mo- eflitsen/acts te aanschouwen ijn in combinatie met muziek- ollages, teksten, dia's en een lm. Enkele mode-acts zijn ge- eel verwerkt uit bestaand ïatenaal inspringend op de ecychng-stroming, welke he en ten dage een begrip is ge worden in onze maatschappij, 'ia bestaand materiaal ont- taat er een nieuw ontwerp. ,lk onderdeel staat in het te- :en van het uiterlijk vertoon. Iet doorbreken van de tradi- ionele of wellicht het in stand ouden daarvan, echter met en knipoog naar de symbo- ek. Fotograaf Erwin Olaf en childer Frans Franciscus laakten een opmerkelijk ormgegeven kostuumfilm „Tadzio" over het maken van een film en de smalle marge tussen schijn en werkelijkheid, film en droom. Een fotomodel en zangeres, een mimespeler, een filmregisseur (Theo van Gogh), een choreograaf (Hans van Manen) en Arjan Ederveen en Tosca Niftennk (Theo en Thea) schitteren samen met de Haute Couture Junkies in dit flamboyante debuut. Tadzio werd opgenomen in het land huis Oud-Amelisweerd Vanaf 22.00 uur zal de 3- mansformatie ,,The Hobby Boys" haar opwachting maken in het Theatercafé. Basgitaar, drums en mondharmonica le veren een unieke benadering van Soul, Rhythm Blues en Rock Vanaf 23 00 uur zal de swin gende band Souled Out The Trouble Horns" garant staan voor onvervalste soul. Sinds '87 speelt deze achtmans sterke Amsterdamse band covers uit de vroege soulperiode: Jackie Wilson, Sam and Dave, James Brown en Otis Redding. Daar na kan er tot in de late uurtjes gedanst worden op de muziek van de Amersfoortse Master of Ceremony Jan G. De entree voor de hele avond is 15,-. Kaarten in de voor verkoop zijn 12,50. De voor verkoop start op maandag 14 december via de infokassa van het theater en de bar van het theatercafé. De Lieve Vrouw Woensdag 30 december Aanvang 22.00 uur misschien er een beetje af. Maar niettemin is dit dè film die men met Kerst moet gaan zien. Sister Act Ook in deze film valt er veel te lachen. Want in deze kome die is het niemand minder dan Whoopi Goldberg die de hoofdrol voor haar rekening neemt In het begin van het verhaal zien we haar als de zangeres Deloris Van Cartier een Supremes-achtige nacht- clubact opvoeren. Maar deze carrière kan ze wel vergeten, als ze ervan getuige is hoe haar minnaar en maffiabaas Vince een verklikker naar het hierna maals helpt. En bevriend of niet, getuigen kan hij hierbij niet gebruiken. Vlak voordat men haar uit de weg wil ruimen weet Deloris te vluchten. Maar de vraag is, waarheen? Want de ogen van de maffia zijn overal. Inspec teur Eddie Souther (Bill Nun) biedt uitkomst. Hij brengt haar onder op de laatste plaats op Aarde waar je haar zou gaan zoeken; het klooster. De wereldse Deloris kan in het begin totaal niet aan het geestelijke leven wennen. Vasten, vroeg naar bed en weer op en het ergste van allemaal: geen sex Daarbij probeert de strenge moederoverste haar persoonlijk een toontje lager te zingen. Nota bene door haar de leiding te geven over het vals kwelende nonnenkoor Dat had ze beter niet kunnen doen Want al snel swingt het koor de kerk uit. En dat is nog maar het begin van de vele veranderin gen die het klooster staat te wachten. Whoopi Godberg heeft, met haar grijns van oor tot oor niet echt het uiterlijk van de ideale actrice. Zij moet het dan ook hebben van haar komische ta lenten En die komen in Sister Act volop aan bod. Mede hier- Dc film 'Boomerang' met Eddie Murphy draait niet in Amersfoort. Daarvoor in de plaats zal de film 'Memoirs of an invisible man' met Chevy Chase en Daryl Hannah. De regie was in handen van John Carpenter. Het verhaal gaat over Nick Holloway werkt op de beurs. Zijn charme doet wonderen bij zijn chef en bij alle mooie vrouwen. Op een avond ontmoet hij de aantrekkelijke Alice en vele wodka's later beslui ten ze elkaar vaker te zien. Nick heeft de volgende dag een geweldige katér. Tij dens een slaapverwekken de lezing in een verlaten doet hij een dutje. Hij weet echter niet dat er weten schappelijke experimen ten worden uitgevoerd. Als hij wakker wordt blijkt zijn eigen lichaam verdwe nen te zijn. Geheime dien sten tonen hun interesse. Nick wordt gedwongen van zijn onzichtbaarheid een deugd te maken. Teven moeten hij en Alice al hun fantasie gebruiken om hun relatie zichtbaar te hou den. In samenwerking met het Grand Theatre houdt de Stad Amers foort wederom een film prijsvraag. De prijzen die te winnen zijn twee t-shirts (Sister Act) en twee cd's met de sound track van Sister Act. Om de prijzen in de wacht te kunnen slepen moet het juist antwoord op de volgende twee vragen worden gegeven: 1. Voor welke film kreeg Whoopi Goldberg een Oscar? 2. In welke zalen van het Grand Theater draait Sister Act op kerst avond? De oplossing moet voor vrijdag 15 januari 1993 opgestuurd wor den aan de redactie van De Stad Amersfoort, postbus 11, 3830AA in Leusden. Woensdag 23 december 1992 Pagina 15 Home Alone 2 met Macaulav Culkin Hortus Musarum Hortus Musarum is een mu ziekgezelschap dat zich toelegt op de verbinding van de oude muziek en literatuur. Behalve uit veel muziek bestaan de pro gramma's uit teksten, die vaak met beelden worden geïllu streerd De muziekinstrumenten die in het programma worden ge bruikt. zijn gebouwd naar voorbeelden uit de zestiende en zeventiende eeuw; ze worden bespeeld met gebruikmaking van de oude technieken. Door Hp romhinatip van Hp plpmpn- ten tekst, muziek en beeld wordt het verre verleden ook voor niet-ingewijden levend gemaakt. Het ensemble bestaat uit: Mane Anne Paques - zang en portatief; Machteld Landwehr - klavecimbel en virginaal; Dieuwke Berkelaar - viola da gamba, blokfluiten, pommer, kromhoorn; Herman van Elte- ren - gesproken teksten, aan kleding, decors. St. Aegtenkapel Zaterdag 26 december Aanvane' 15.00 uur Woensdag 30 december aanvang 22.00 uur Spetterend Oudjaarsfeest met 'Soulband Souled Out and The Trouble Horns', Modeproject en film Tot en met 10 januari Kindertekeningen in het kader van Amnesty International Zaterdag 26, zondag 27 en maandag 28 december Aanvang 15.15 (zaterdag) en 14.30 uur familiefilm 'Daan- tje de wereldkampioen' van Gavin Millar Publiekskeuze Donderdag 24 december aanvang 20.30 uur: Dangerous Liaisons Vrijdag 25 december Aanvang 20.30 uur: Mephisto Zaterdag 26 december Aanvang 20.30 uur- The Un bearable Lightness of Being zondag 27 december aanvang 20.30 uur: Anne Tris ter Maandag 28 december aanvang 20 30 uur: Delicates sen Dinsdag 29 december Aanvang 20.30 uur: Nostalghia Woensdag 30 december Aanvang 20.30 uur" La Double Vie de Véronique Aanvang 23.00 uur: Tadzio Meer interesse heeft ze in het Beest. Tijdens een speurtocht naar haar vader wordt ze door het Beest in zijn kasteel gevan gen gezet. De aanwezigheid van haar charmante persoontje geeft het tot huisraad betover de personeel weer hoop. Toen het Beest, hun meester en ooit een knappe prins, werd omge toverd tot een monster werd hem een ontsnappingskans ge geven. Als hij de liefde van een jong meisje zou kunnen winn- nen zou hij zijn prinselijke ui terlijk weer terug krijgen Hoe het verhaal verder af loopt zal voor iedereen wel duidelijk zijn. Maar dat is ver der ook niet zo belangrijk. Het dient slechts als kapstok voor de fantasie en creativiteit van de Disney mederwerkers Wat dat betreft tonen zij met deze tekenfilm een sterk staaltje van hun kunnen. Dit maakt de film nu al tot een klassieker die nog vele generaties zal plezie ren. Single White Female Woensdag 23 december Aanvang 14.30 uur. Ensemble -Sax et Plus met 'tranen met toeters' zaterdag 26 december Aanvang 13.30 uur. Spoenk met 'Mathilda' Woensdag 23 december Aanvang 20.30 uur. De Noor derlingen Zaterdag 26 december 20.15 uur: Hortus Musarum (Sint Aegtenkapel) Zondag 27 december 15 00 uur. Opus One Dans theater met Kerstballet Dinsdag 29 december 20.15 uur: Roze Krokodillen Woensdag 30 december 20.15 uur: Roze Krokodillen Een thriller met veel bloed. Geen echte Kerstfilm dus. Maar daar zullen de griezel- fans niet echt mee zitten. Nadat software-deskundige Allison (Bridget Fonda) haar overspelige man de deur heeft uitgezet zoekt zij iemand om haar grote appartement mee te delen De keuze valt op Hedy Carlson (Jennifer Jason Leigh), een schuchter plattelands meisje. De twee zijn eikaars te genpolen maar juist hierdoor ontstaat er al snel een vriend schap Hedy bewondert de knappe Allison wel heel erg en pro beert haar zoveel mogelijk te imiteren. Als echter Allison het weer goed maakt met haar ex voelt Hedy zich aan de kant geschoven en slaan bij haar de stoppen door Aanvankelijk begint ze Allison met met al lerlei kleine dingen te treite ren. Maar al snel loopt het uit de hand en verandert Hedy in een moordende psychopaat. Regisseur Barbet Schroeder weet de spanning in deze psy cho-thriller zorgvuldig op te bouwen. Voeg daarbij het re delijke spel van beide actrices en jc hebt een onderhoudende griezelfilm. De hier boven beschreven films zijn allen te zien in het Grand Theater in Amersfoort. Maar uiteraard zal ieder zich zelf respecterende bioscoop nagenoeg dezelfde program mering te zien geven. Uiter aard zijn er ook nog de filmhui zen Over het programma van het Lieve Vrouwe Filmtheater kunt u elders in deze krant meer lezen. Roze Krokodillen Het dames-orkest 'Pink Cro codiles' geheten, kampt met problemen wat de personele bezetting betreft. Het is moei-_ lijk goede vrouwelijke muzi-~ kanten te vinden Speciale maatregelen zijn geboden. Roze krokodillen is een musi cal vol extravaganza, travestie en humor Pure 'soap' en 'camp' van eigen bodem. Deze grootste produktie met 32 man (lees vrouw) op het toneel en SWINGING SHOES „A surprising story of Swin ging Shoes" is een avondvul lende productie waar het sprookje „De stukgedanste schoentjes" van de gebroeders Grimm model voor heeft ge staan. Een sprookjesgegeven, vertaald naar een geheel eigen en eigentijdse vorm van dans theater. Een vorm die zich het beste laat omschrijven met het woord veelzijdigheid. Want Opus One laat in haar voor stellingen een breed scala van verschillende dansstijlen aan bod komen. De combinatie met andere kunstdisciplines, waar van zang wel de belangrijkste is, leidt tot een uiteindelijke vorm die veel verwantschap vertoont met de Amerikaanse musical-comcdy traditie. De auteur Ruud van Megen heeft het sprookje bewerkt tot een „dansbaar" script, waarop Rob Brown, artistiek leider van Opus One, zijn choreogra fie kon ontwerpen. Voor de re gie is de Amerikaanse choreo graaf/regisseur Billy Wilson aangetrokken. Billy Wilson, in de jaren '60 aan Het Nationale Ballet verbonden, heeft een respectabele carrière gemaakt. voor 100% van Nederlandse makelij is een musical, een re vue, een komedie en een con cert tegelijk. Een pure theater happening met het happy end van een wel zeer, zeer bijzon der huwelijk. Roze krokodillen. Voor wie an ders is dan de rest van de we reld. De Flint Dinsdag 29 en woensdag 30 december Aanvang 20.15 uur Zijn balletten waaronder het bekende „Concerto in F", ma ken tot op heden deel uit van het repertoire van gerenom meerde Amerikaanse dansge zelschappen als The Alvin Aily American Dance Company en het Dance Theatre of Harlem. Op Broadway deed hij de cho reografie en de staging voor vele shows, waaronder „Odys sey" met Yul Brynner en „Stop the world, I want to get off" met Sammy Davis jr. Zijn meest recente successen in Ne derland zijn „Bubbling Brown Sugar" en ,,A night in the Cot ton Club". Opus One heeft zich in de afgelopen jaren ontwikkeld tot een van de aantrekkelijkste kleine dansgroepen in ons land Het gestaag groeiende publiek voor haar voorstellin gen bewijst dat Opus One een niet meer weg te denken plaats binnen de Nederlandse dans en theaterwereld heeft ingeno men. „A surprising story of swinging Shoes" speelt, voor lopig tot begin maart 1991, een groot aantal voorstellingen door het gehele land. De Flint Zondag 27 december Aanvang 15.00 uur MERSFOORT - Voor velen is ^erst de gelegenheid om eens ezelllig naar de bioscoop te aan. Het filmprogramma is ierop afgestemd. Zo heeft speciaal tot de Kerst ge acht met het uitbrengen van magistrale Disney teken- The Beauty and the east'. Het leukste is natuur- jk als er ook nog een echte Qbierstfilm draait. Wat dat be eft kan het dit jaar haast niet eter. Want dc komedie 'Home lone 2' is dè Kerstfilm van r992. Wie van komedies houdt ke. t deze periode toch al goed. Ij laar ook is er plaats voor imantiek. De films 'Body guard' en 'Boomerang' zijn ier het bewijs van. Lekker ÜCj,riezelcn kan men bij 'Single hite Female'. door is het een geslaagde ko medie geworden Boomerang Met deze film blijven we nog even bij de komedies. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet zeker of Boome rang met de Kerst nog in Amersfoort te zien is. Maar aangezien deze rolprent zeker wel in diverse andere plaatsen speelt, Amsterdam bijvoor beeld, wilde we u hem zeker niet onthouden. Komiek Eddy Murphy speelt de rol van Marcus Graham. Een man die alles goed voor elkaar heeft Hij is een rasechte versierder en zit altijd goed in de dames Maar even snel als hij ze versiert dumpt hij ze weer. Na een reorganisatie krijgt Graham te maken met een nieuwe chef: de beeldschone Jacqueline. Vanaf het moment dat hij haar ziet is hij verliefd op haar. Aanvankelijk lopen zijn versierpogingen op niets uit. Pas na geruime tijd heeft hij succes. Dit keer is hij echt verliefd en ziet hij in Jaqueline de idelale partner Maar tot zijn grote verbazing wordt hij door haar gedumpt., net als hij zelf altijd bij ander vrouwen had gedaan. Hierdoor raakt Marcus geheel ontredderd en verwaarloost hij zichzelf. Gelukkig wordt hij opgevan gen door Angela, een knappe collega waar hij nooit oog voor had. Uiteindelijk trekt Marcus bij haar in en vormen ze een gelukkig paar. Totdat Marcus een fout maakt door met zijn oude liefde Jacqueline weer het bed in te duiken. Boomerang is een wat matte komedie die zeker niet zo leuk is als de Beverly Hills Cop- films. Dit komt mede door de romantische ondertoon van de film. Daardoor is het misschien wel dè ideale gelegenheid om er met de partner eens een ro mantisch uitstapje van te ma ken. Bodyguard Romantiek treft men ook aan in 'Bodyguard'. Maar daar naast biedt deze film ook thnller-achtige elementen en ontbreekt ook de nodige actie niet. In deze verrassend goede produktie maakt zangeres Whitney Houston een indruk wekkend filmdebuut. Ze speelt de zangeres Rachel, wier po pulariteit ongekende hoogtes bereikt Maar ook dieptepun ten. Want regelmatig ontvangt zij op de gekste plaatsen en morpenten dreigbrieven. Als er ook daadwerkelijk een aanslag plaats vindt is het voor haar manager tijd om maatregelen te nemen. Om haar te bescher men roept hij de hulp in van bodyguard Frank Farmer( Ke vin Costner). En zoals valt te verwachten, kunnen lijfwacht en zangeres het in het begin totaal niet met elkaar vinden. Maar dat ze ver volgens toch uiteindelijk sa men in bed belanden zal na tuurlijk niemand verbazen. En dan begint de hele haat-liefde verhouding weer van voren af aan. Want om het leven van zijn 'client' goed te kunnen be schermen moet Farmer zijn persoonlijke gevoelens uit schakelen. Dit tot groot ver driet van Rachel In haar woe de wil ze bewijzen dat ze best wel zonder beschermer af kan. Maar als de aanslagen op haar leven in snel tempo toenemen bemerkt ze hoe hard ze Farmer nodig heeft. Bodyguard is een uitsteken de film geworden met prima acteerwerk. Wie geen zin heeft in een lachfilm kan het beste naar deze film gaan. Beauty and the Beast Met het uitbrengen van deze tekenfilm heeft men bewust gewacht tot de Kerst. En niet onterecht. Want een geschikte re familiefilm voor deze perio de van het jaar is er haast niet te bedenken. Voor de aller kleinsten draait er een nage synchroniseerde versie. De ou deren kunnen naar de oor spronkelijke Engelstalige ver sie met ondertitels Maar in welke taal de film ook wordt vertoond, het blijft een mees terwerk. De film maakt duidelijk dat ook bij Disney de tijd niet heeft stilgestaan. Het verhaal is na melijk zeer eigentijds Hoofd persoon is de geëmancipeerde Belle (the Beauty) Zij heeft duidelijk een eigen wil Zo trekt ze liever de wereld rond dan dat ze keukenprinses moet worden. Ook van de verlei dingspogingen van de macho Gaston moet ze niets hebben.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 15