.Leusder Krant. lerstman bezoekt Treekerruiters n* 1 SSsggBSsS Bekende artiesten luisteren bingo op sssissertjes L E U S D E N Nieuwjaarsreceptie SVA Meningen Schilderij Joe Pass in De Hakhorst Nieuws uit de verenigingen Agenda Zonnebankcentrale winnaar zaalvoetbal PEUTERGYM Jongerenkoor PCOB SOESTERBERG EHBO Voensdag 30 december 1992 Pagina 3 ■LEUSDEN - Ruim zestig rui- ■tertjes in de leeftijd van zes ■tot vijftien jaar waren van de ■partij op het jaarlijkse kerst- ■feest van ponyclub "De Tree- ■kerruiters" om de uitreiking ■van de clubkampioensbekers ■van het sportjaar 1992 bij te ■wonen. Bovendien werd dit ■jaar voor het eerst de "Evert ■van Ruitenbeekwisseltrofee" ■uitgereikt aan de beste all- |round Treekerruiter. De binnenmanege van Paar den- en Ponycentrum "Den Treek" was getooid in fees telijk decembergroen met als F'blikvanger de zeven meter hoge versierde kerstboom Onder het genot van warme en lekkere kerstbroodjes zaten de kinde ren op strobalen te kijken naar een leuke Treekerruiter playback-show. Daarna gin gen de kinderen voorzien van lampionnen en fakkels het bos k in van landgoed Den Treek om mde kerstman te zoeken. Bij te rugkeer op de manege brak het spannende moment aan van de bekendmaking van de clubkampioenen dressuur en springen met als nieuw ele ment de "Evert van Ruiten beekwisseltrofee" voor de beste allround Treekerruiter. Deze trofee is genoemd naar de in Leusden woonachtige parcoursbouwer dhr. Evert van Ruitenbeek. Sinds de oprichting van ponyclub De Treekerruiters, nu ruim tien jaar geleden, was Van Ruiten beek verantwoordelijk voor uitstekend verzorgde spring- parken bij de wedstrijden. Zijn enorme kennis op het ge bied van hindernissen bouwen is van groot belang geweest voor de ponyclub. Bij zijn ver trek dit jaar uit het ponyclub bestuur werd Van Ruitenbeek dan ook benoemd tot erelid van de ponyclub. Van Ruiten beek heeft toen een wissel- troffe beschikbaar gesteld voor dat ponyclublid dat met manegeponies allround de beste prestaties levert. De kerstman werd bij de uit reiking van de kampioensbe kers bijgestaan door de voor zitter van de ponyclub dhr. Bert van Ginkel. Beide spra ken hun bewondering uit voor de uitstekende prestaties en bedankten allen die op de een of andere manier bijdragen hadden geleverd aan deze suc cessen. In de rubriek dressuur met manegeponies ging de clubkampioensbeker naar Wilma van de Bunt, terwijl Patrick Tigchelaar bij het springen met manegeponies het beste resultaat boekte. In de rubriek dressuur met eigen ponies ging de beker naar Ivonne van Ginkel met haar pony Ilonka. Deze combinatie won overtuigend door alle clubwedstrijden te winnen De hoogste eer bij het sprin gen met eigen ponies viel te beurt aan Marleen van Ruiten beek met haar pony Conny. De Evert van Ruitenbeekwis seltrofee was voor Margriet Bekker die met manegeponies allround de beste prestaties le verde. Tot slot had de kerstman nog prijzen voor die kinderen die erg veel loten voor de Grote Clubactie hadden verkocht, te weten: Joany Lam, Patricia Pothoven en Madeleen Kol- dewe. Onder toeziend oog van de vele aanwezigen mochten de prijswinnaars met de kerst man in de versierde kar, die getrokken werd door het paard Doornroosje, enkele ererondjes rijden in de binnen manege. De dag werd afgesloten met een grandioze bingo en wan neer zo'n spel geleid wordt door de kerstman, dan gelden Lapse regels en wint iedereen iets. van vuurwerk onverbiddelijk bestraft met inbeslagneming. In enkele gevallen, afhankelijk van de overlast en het soort vuurwerk, wordt zelfs het huis van de verdachte doorzocht en al het aangetroffen vuurwerk in beslag genomen. In serieuze gevallen van vuurwerkmisbruik, bijvoor beeld het afsteken van strij kers, vandalisme met vuur werk of verregaande overlast, kan worden gebruik gemaakt van de HALT-procedure In deze gevallen wordt het mis bruik op gelijke voet gesteld met kleine criminaliteit en volgt straf, in de vorm van dienstverlening. Voorzichtig meldt opperwachtmeester H.de Boer, dat de gemeentepo litie Leusden de indruk krijgt dat de overlast sinds de strin gente maatregelen iets is afge nomen. Overigens deed hij die uitspraak dinsdag, toen de le gale vuurwerkverkoop nog niet op gang was gekomen Het is afwachten hoe de ver koop van vuurwerk zich dit jaar zal ontwikkelen De in druk bestaat dat Leusden grote waarde hecht aan veiligheid bij het afsteken van vuurwerk Overigens houdt de gemiddel de Leusdenaar wel van een vlammetje, dus het lijkt erop dat de landelijke trend van een groeiende besteding aan vuur werk ook in Leusden door zal zetten \CHTERVELD - De Achter- eldse voetbalvereniging SVA ïoudt voor leden, sponsors en jverige belangstellenden haar ïieuwjaarsrecptie op zaterdag l januane vanaf 15.00 uur. Het bestuur nodigt alle belang stellenden uit in de eigen kan tine op het Kerstenssportpark aan de Klettersteeg te Achter veld. crhrillelii^® readies de prullemand ve Recjadie Leusd T Leusden Daan van Ooik reageert op het artikel in De Leusder Krant, waarin melding wordt gemaakt een schilderij van laap Nieuweg, die vermoede- ijk enige tiendduizenden gul dens waard is. Het kunstwerk ling al jaren in de kamer van •en ambtenaar, zonder dat nen op de hoogte was van de waarde ervan. Ooik heeft zich •erbaasd over de wijze waarop de gemeente met haar culturele lezit omgaat. Volgens hem had de gemeente eerder moeten weten, dat zij een kostbaar childerij in eigendom heeft. Vorige week sierde uw voor pagina het fraaie verhaal van de gemeente Leusden en het schilderij van Jaap Nieweg; een verhaal kenmerkend voor het a-culturele klimaat van onze gemeente. Dat een leek op het gebied van schilderkunst net weet wie Jaap Nieweg was •n een schilderij van hem als iusdanig niet herkend is vol komen begrijpelijk. Maar dat een gemeente waartoe toch zo goed als zeker wel een ambtenaar van cultu rele zaken zal behoren een Jaap Nieweg bij de vuilnisbelt wilde zetten, lijkt wat op een sprookje, een heel droevig sprookje overigens Daan van Ooik Joe Pass treedt op in De Hak- horst. Zondagmiddag 3 ja nuari om 14.30. Entree 25, - en de kaarten kunnen vanaf 29 december alleen maar telefo nisch worden besteld via tele foonnummer: 947999. De leden krijgen apart bericht. Naast Joe Pass zullen enkele vader landse top-jazz musici de meester begeleiden, te weten: Lex Jaspers, die voor deze ge legenheid van Yamaha Neder land een vleugel ter beschik king heeft gekregen; daar naast Frits Landesbergen op drums, een man die geen en kele verdere introductie be hoeft en Edwin Korzelius op bas is ook al geen onbekende in Leusden. Het neusje van de zalm zondagmiddag 10 januari 1993 in Leusden. Pass: ,,Het is Norman Granz geweest die mijn talent ont dekte. Hij was de man die mijn eerste solo-platen ging opnemen en mij beroemde col lega als Ella Fitzgerald en Os car Peterson liet begeleiden Pass is in 1929 in New Jersey geboren, op de rand van de Big Apple. Na Granz was hij bij het vermaarde Jazz-platen- label, PABLO, onder contract gekomen. Met Herb (lees Herb Ellis, de toen vaste guitarist van het Oscar Peterson trio) maakte hij een CD onder de ti tel: Two for the road. Het hoeft geen betoog dat voorzitter Kees Hundepool van de Jazz Sociëteit in zijn nopjes is met dit unieke con cert. Hundepool: „Het hele bestuur streeft er al jaren naar om Amerikaanse top musici naar Leusden te halen. Niet makke lijk want er hangt meestal een stevig prijskaartje aan. Ge lukkig hebben wij in Wim Hulsenbeck, directeur/eige naar van Smit Dorlas Kof- fiebranders een enthousiast lid, die voor dergelijke concer ten in is." Het concert van Joe Pass zal een echt luisterconcert wor den voor de echte jazz liefheb bers. Er zal dan ook naar wor den gestreefd om de opstelling in de Hakhorst efficiënt aan te passen, zodat ieder optimaal kan genieten. Hundepool: „Wij hadden mak kelijk voor dit concert kunnen uitwijken naar bijvoorbeeld de Mof of de Klaveet, maar het bestuur heeft unaniem be sloten dat de sfeer van de Hak horst niet ingeleverd mag worden voor een groter aantal bezoekers in een killere omge ving". Het zal duidelijk zijn, dat die genen die zich het eerst mel den, de meeste kans maken op een kaartje. Vrijdag 1 januari: K45 uur: Nieuwjaarwensen in ie Til 'Zaterdag 2 januari: 0.30 - 24.00 uur: Disco in de 1 )ud papier actie DWS, Groot \chteveldplein. 5.00 uur: Nieuwjaarsreceptie >VA Zondag 3 januari 4.30 uur: wereldberoemde \merikaanse Jazz-gitaris Joe yass in Hakhorst m Leusden. 1-13.00 uur: Nieuwjaarsre ceptie Achterveld. Ons Ge touw. Maandag 4 januari 1.00 uur: Nieuwjaarsreceptie 'rouwen on tmoetingscen trum t Vooronder. Burgemeester an de Postlaan. voensdag 6 januari Nieuwjaarsreceptie PCOB in :offiekamer van verzorgings mis 't Hamersveld Het traditionele zaalvoetbaltoernooi in „De Meent" werd nog drukker dan anders bezocht De spannende finale werd door het team van de „Zonnebankcentrale" gewonnen in dat team speelden onder andere René de Leeuw en Edwin Boog De verliezende finalist de „Bosman Boys" nam een 2-0 voorsprong, maar kon die voorsprong niet vasthouden Strafschoppen brachten uiteindelijk de beslissing. De uitblinker van de dag was Caspar Vuyk van de „Bosman Boys", (foto. Hans Verhorst) ACHTERVELD - Afgelopen woensdag werd er in Ons Ge bouw aan de Hessenweg de nu al traditionele Kerstbingo van zaalvoetbalvcrcniging Keistad uit Amersfoort georganiseerd. Een avond met tal van fraaie prijzen, waaronder extra ge vulde boodschappenmanden. Zo'n 350 bezoekers werden zo wel in de grote zaal, de koffie kamer als op het podium geïn stalleerd. De avond werd op geluisterd door een drietal in Nederland zeer bekende ar tiesten. Als eerst trad op de in Amers foort en ook op deze bingo avonden bekende zanger Dan ny Nicolai Na een aantal bin gorondes was het de beurt aan de zanger Arne Janzen. Hij zong hits als 'Meisjes met rode haren', die hij overgens samen met roodharige Agnes, een dame uit het publiek, vertolkte ten tonele gebracht. Met een polonaise werd de bingo avond luister bijgezet. Als laatse artieste trad in de twee de pauze op de zangeres Maria- ne Weber Vorig jaar zong zij nog aan de zijde van haar partner Jan Verhoef van het Holland Duo. Dit jaar maakt zij naam in Ne derland als solozangeres Naast haar huidige hit bracht zij een ode aan de zangeres zonder naam om na nog enkele nummers te eindigen met haar allernieuwste nummer. De avond werd verder afge werkt met nog een aantal span nende bingorondes. Iedere woensdagavond is er bingo in Achterveld De Stichting Vrienden van de Heygraaf uit Woudenberg en de Amers- foortse zaalvoetbalvereniging Keistad houden om de andere week een bingoavond in Ons Gebouw te Achterveld Van heinde en verre komen de bin- goliefhebbers op deze avonden af. Met bussen vol komen de bingospelers- en speelsters uit Utrecht. Amersfoort en Vee- nendaal naar Ons Gebouw in Achterveld. Voor de bezoekers zijn er fraaie prijzen te verdie nen en de opbrengst gaat naar de goede doelen. ACHTERVELD - Na vele ja ren in het kruisgebouw te heb ben gegymd, gaan de peuters per januari naar een echte Sportzaal. Er is altijd met veel plezier in het kruisgebouw, wat tegenwoordig De Heel- kom heet, gespeeld, gezongen en met allerlei materialen ge werkt, maar vanaf januari kunnen de peuters op echte toestellen klimmen en klaute ren, springen op de dikke mat enz. Nog een voordeel is dat er nu meer ouders met peuters mee kunnen doen, omdat de zaal veel groter is. Het hoeft niet persé moeder te zijn, ook voor vader, of opa of oma is het een hele belevenis om een uurtje met de peuter bezig te zijn. Op woensdag 6 januari om 10.30 uur kan men vrijblij vend meedoen tijdens de open les, in de Sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat. Ook op andere woensdagen kan men vrijblijvend komen kijken en meedoen. ACHTERVELD - Het jonge renkoor in Achterveld is weer nieuw leven ingeblazen. Na een periode dat het minder ging is er nu een groep van ongeveer twintig jongens en meisjes die DIE weer uitvoe ringen gaan verzorgen. Vooral de meisjes hebben de overhand in dit koor zodat er nog naar een aantal jongens wordt ge zocht om het koor te complete ren De groep wordt begeleid zijn Kristel Kerkhof en Anka Voskuilen op dwarsfluit. Mo nique Schouren op orgel/pia no, Peter Kok en Björn Oeben op gitaar en Willem Koch op drums. Onder bezielende lei ding van de dingente Bea Oe ben wordt er iedere maandag avond van 19.00 tot 20.15 uur flink geoefend in het parochie huis naast de R.K Sint Jozef kerk in Achterveld. Liefheb bers van de zangkunst kunnen op deze avonden eens komen kijken en zich eventueel aan sluiten bij het jongerenkoor Achterveld. Nieuwe leden zijn van harte welkom Voor uitge breide informatie kunt u op de maandagavonden terecht in het parochiecentrum. Zondag 3 janaun kan men het koor be luisteren in de kerkdienst van 10.00 uur in de Sint Jozefkerk te Achterveld Ook op 24 ja nuari 1993 maakt het koor zijn opwachting in een kerkdienst m die zelfde kerk. LEUSDEN - De Protestants Christelijke Ouderenbond, af deling Leusden houdt op 6 ja nuari a.s. de nieuwjaars bijeenkomst in de koffieka mer van het verzorgingshuis 't Hamersveld aan de Asschat- terweg Te beginnen om half drie. Tijdens deze middag zal de voorzitter, de heer C.H. Thiescheffer het wel en wee van de PCOB nader toelich ten. Het "Jaar van de Oude ren" in Europees verband is begonnen. Ook daarover wil de heer Thiescheffer meer ver tellen. Wij nodigen alle leden en dege nen, die belangstelling hebben uit deze woensdagmiddag, 6 januari aanwezig te zijn Er is volop gelegenheid elkaar te spreken onder het genot van koffie of thee en later een nieuwjaarswens te uiten en het glas te heffen. Voor vervoer kan worden ge zorgd. De heer J. Hartman, tel. 943549 is daartoe bereid, evenals de heer A.G. de Ko ning, tel. 943770. Voor nadere informatie kunt u de voorzit ter bellen, tel. 948374 of de secretaresse, tel. 944440. SOESTERBERG - Het op Vliegbasis Soesterberg ge stationeerde 32ste Fighter Squadron vliegt met straalja gers van het type F-15 tot 's avonds 22.00 uur op 11, 12, 13 en 14 januari 1993. Het eveneens op de Vliegbasis Soesterberg gestationeerde 298 Squadron gaat avondvlie- gen met helicopters van het type Alouette III tot 's avonds 22.00 uur op 14 en 28 januari 1993 (reservedag 21 januari). Achterveld - Namens het be stuur van de Achterveldse EHBO nodigen Christien Han sen en Greet Burgers alle leden en donateurs uit te verschijnen op de jaarlijkse algemene le denvergadering. Deze verga dering wordt gehouden op dinsdag 12 januari vanaf 20.00 uur, in de koffiekamer van Ons Gebouw aan de Hessenweg te Achterveld. De twee aftreden de bestuursleden zijn herkies baar en op tegenkandidaten wordt gewacht. Na de vergade ring is er een bingo. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. 4Wie voorlichtingsmateriaal van BFI leest, het voormalige Spilman, krijgt de indruk dat Leusden een molen heeft binnen zijn gemeentegrenzen. Dat is al thans de mening van iemand, die de brochure aan vroeg van het bedrijf. Tot zijn verrassing zag op een foto, die deel uitmaakt van het voorlichtingsmateriaal van de Leusdense afvalverwerker, de molen op de achtergrond... '...Op het plaatje staat, behalve de voornoemde mo len, ook een vuilniswagen van BFI en twee werkne mers van het bedrijf. Eén van hen is Leusden District manager Geert Peters, zoals het Engelse onderschrift vermeld...' '...De folder is duideljk bedoeld voor de buitenlandse klanten van BFI. Wie Holland promoot zorgt voor een molen, moeten de samenstellers gedacht hebben. De kenner zal de molen onmiddelijk herkennen. Hij be paalt heel markant bet stadsbeeld van Wijk bij Duur stede... '...In de brochure wordt ook melding gemaakt van de gescheiden inzameling van afval, waaronder groente, fruit en tuinafval. BFI is natuurlijk sinds jaar en dag het bedrijf dat in Leusden het vuil ophaalt en dat voor een deel ook gescheiden doet... '...Maar juist de verwerking van het GFT-afval is een onderdeel, dat (nog) buiten het pakket van de afval verwerker valt. De milieuboer is daar verantwoor delijk voor. Toch wordt er op het gemeentehuis al voorzichtig gepraat over veranderingen in de Leus dense afvalverking. Wellicht loopt Leusden District manager Geert Peters op de zaken vooruit en doet hij aan 'wishful thinking '...Wie na de 'zware' eet- en drinkdagen van de kerst en de jaarwisseling nog steeds dorst heeft, kan op 3 januari terecht in De Meent. Want daar vinden dan vanaf 14.00 uur Biertapwedstrijden plaats. Maar liefst 60 kasteleins en zij die daarvoor in opleiding zijn kunnen daarbij hun kunsten vertonen...' '...Dat het om een serieuse zaak gaal. blijkt onder meer uit het wedstrijdreglement en het feit. dat de produkten van de tappers door maar liefst twee jury's worden beoordeeld...' '...De deelnemers moeten over sterke zenuwen be schikken. want er moet niet alleen volgens de juiste methode gewerkt worden, ook zal de ene jury ter plekke kijken of alles volgens de regels verloopt. Een verkeerde beweging en het is gebeurd...' '...Zo moeten de glazen op de juiste wijze gespoeld worden en mag er geen water in het glas achter blij ven. Er moet in een beweging getapt worden met een goede schuimmanchet. zonder luchtbellen... '...Ook het 'afschuimen', het wegschuiven van bet overtollige schuim, moet perfect gebeuren. Wie dan nog over voldoende zelfbeheersing beschikt en geen last heeft van trilende handen van de zenuwen is een goede kanshebber op de eindoverwinning...' Want het laatste onderdeel bestaat uit het serv eren van de volle bierglazen aan de tweede jury. En dat daarbij nog van alles mis kan gaan blijkt ook uit het wedstrijdreglement...' '...Maar wij wileu de lol niet al op voorhand bederven door hier uitgebreid uit dat reglement te citeren. Wie zin heeft in een glas perfect getapt bier moet op 3 januari maar naar De Meent gaan. Voor tien gulden entree kan men een hoop drink- en tapplezier bele ven...' '...Als deze krant bij u in de bus valt. zit het er voor de vuurwerkverkopers voor dit jaar al weer bijna op. De bestellingen worden al weken genoteerd en zijn de afgelopen dagen uitgevoerd. De trend dit jaar is als zoveel jaren daarvoor... '...De omzet is weer hoger en de behoefte aan nog meer siervuurwerk neemt alleen maar toe. Bij Karwei, een van de grotere vuurwerk verkopers in Leusden. zei men zelfs dat je over de hoofden van de klanten kon lopen, zo druk was het er...' '...Onze fotograaf ging er op al om die drukte vast te leggen, maar keerde onverrichter zake terug. Over hoofden lopen hoefde hij niet. Sterker nog. hij kon een speld laten vallen zonder dat dit tot explosieve tafe relen leidde... '...In de korte periode die lag tussen ons telefoontje en het bezoek van de fotograaf aan Karwei moet er iets zijn gebeurd. Het kan niet te vroeg ontploft vuurwerk zijn geweest, want het pand stond nog recht overeind en alles stond nog keurig op zijn plaats...' '...Is het u ook opgevallen, dat het met de overlast van vuurwerk afschietende jeugd dit jaar meeviel? Meest al knalt het al weken vóór de jaarwisseling oorverdo vend. Nu willen wij niet beweren, dat het in Leusden muisstil is gebleven, maar de rust in deze tijd van het jaar is toch opvallend...' '...Volgens (je politie komt het door haar lik-op-stuk beleid. Wie wordt betrapt op vroegtijdig knallen is de sigaar. Het knalwerk wordt onverbiddelijk in beslag genomen en het bureau HALT staat klaar om de on verlaten eens flink de handen uit de mouwen te laten steken ten behoeve van de gemeenschap...' '...Een succesvol initiatief dus. Voor ons rest daarom slechts de lezers van De Leusder Krant een knallende jaarwisseling en een heel goed 1393 toe te wensen met veel leesplezier. Wij zijn er in icdergeval weer voor u bij...'

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3