jypenbaar groen, Wereldwijn en identiteitskaart .Leusder Krant Cursussen BALANSOPRUIMING yai\fmei\l\crif (rukke nieuwjaarsreceptie Ons Gebouw Achtervelds jongerenkoor debuteert Joe Pass imponeert in de Hakhorst 3usdenaren vragen aandacht van college in het nieuwe jaar L E U S D E N Rustige jaarwisseling TOEKOMST VOOR EEN KIND Agenda h )eze week 7 Leusden 10 TOT 70% KORTING Densdag 6 januari 1993 Pagina 3 TiUSDEN - Op een druk be- 'j chte nieuwjaarsreceptie in t gemeentehuis maandag- ond hekelde Prins Theo |jiup 2x2 van de Achterveldse Irvalsvereniging de Puu- nkoppen de wijze waarop de gemeente mensen heeft aange schreven over vermeende ille gale toeëigening van openbaar groen. Het gaat om stukjes groen, die direct grenzen aan de grond van de betrokkenen. Een deel daarvan is zonder toe stemming 'ingepikt' Bij de in voering van het nieuwe Burge- lijke Wetboek zijn de termij nen, waarop de gemeente de kans krijgt hiertegen actie te ondernemen, aanzienlijk ver- •ins Alfonso spreekt burgemeester Panis toe. (foto. Hans Verhorst) minderd. Uit de woorden van de carnavalsprins bleek dat ook mensen, die grond van de gemeente gekocht of gehuurd hebben, een brief van de ge meente ontvingen Daarin worden zij gesom meerd het 'landje pik' onge daan te maken Wethouder de Jongh beloofde Prins Theo. dat de gemeente zal uitzoeken wel ke mensen ten onrechte een brief kregen In die gevallen zal een en ander worden recht ge zet. Op de receptie van burge meester en wethouders, die werd opgeluisterd door het sa lonorkest Clique Panique, spraken ook Prins Alfonso van de Leusdense carnavalsvereni ging D'Ouwe Klomp en Nel van de Berg namens 'Leusden wereldwijd' en de Duwgroep Leusden het college toe Prins Alfonso bood 'naamgenoot' burgemeester Fons Panis een identiteitskaart aan. Met in gang van het nieuwe jaar geeft de gemeente namelijk een ei gen identiteitskaart uit. Prins Alfonso stelde voor de carnavalskaart te gebruiken om de interesse van de Leusde- naren voor de gemeentelijke politiek op te wekken. Onlangs had Panis zich er namelijk over beklaagd dat er bij de burgerij zo weinig interesse is voor het gemeentelijk reilen en zeilen Panis had bij die gelegenheid gesuggereerd dat de oorzaak daarvan is, dat de gemeente het goed doet Alfonso hield het college voor dat het misschien ook zou kunnen komen, omdat de burgers het idee hebben dat er van de gemeente niets te ver wachten is. Nel van de Berg vroeg na mens de Duwgroep Leusden aandacht voor de gehandicap ten in Leusden. Met ingang van volgend jaar wordt de ge meente verantwoordelijk voor de uitvoering van de Wet Ge handicapten Voorzieningen Dat betekent dat gehandicap ten bij de gemeente moeten aankloppen voor hun voorzie ningen De Duwgroep. die is opgencht door een aantal Leusdense gehandicapten. bood de gemeente zijn 'erva ringsdeskundigheid' aan Als voorzitter van 'Leusden wereldwijd', een overkoepe lende instelling van Leusdense organisaties, die actief zijn op het gebied van ontwikkelings samenwerking vroeg Nel van de Berg onder meer de ge meente vaker produkten uit de Derde Wereld te gebruiken. Zo had volgens haar de wijn, die op de nieuwjaarsreceptie ge schonken werd. uit de Wereld winkel moeten komen Tijdens de nieuwjaarsbij eenkomst werd ook de nieuwe diapresentatie over de ge meente. 'Van Lisiduna tot Leusden', voor de eerste keer vertoond Deze produktie is door het Leusdense audiovi suele bedrijf van Henk van Leest gemaakt LEUSDEN - De feestelijkhe den rond Oud en Nieuw zijn in Leusden betrekkelijk rustig verlopen. Op enkele gevallen van vuurwerkschadc en een ongeluk in Achterveld na, zijn bij de politie geen meldingen van incidenten in Oudejaars nacht binnengekomen. Op de Van Hardenbroeklaan is in de nacht van 31 december op 1 januari een garagedeur ver nield, als gevolg van vuurwerk Verder is aan de Esdoornhof de voorruit van een auto gesneu veld, eveneens als gevolg van knalvuurwerk I al van Ons Gebouw te Ach- rveld hielden het bestuur van stichting Ons Gebouw en de milie Van Uhm van café De .iskam, de jaarlijkse nieuw- irsreptie voor inwoners van :hterveld en omgeving. Velen ?_riakten van de gelegenheid ^^bruik om het stichtingsbe- lur en de familie van Uhm de ste wensen voor 1993 over te engen. vjaardigenen uit de wereld n het verenigingsleven en de lort, van onder andere Avan- en 'Tennisvereniging de Eme- en .ar en Voetbalvereniging :hterveld, schietvereniging ïusden en Achterveld, alsme- de brandweer, de Achter- •ldse winkeliersvereniging, PJ. ABTB. KPO en de plaat- lijke politie gaven acte de presence. Voorzitter Herman Baaiman van de stichting Ons Gebouw gaf in zijn toespraak aan dat de overeenkomst die de stichting twee jaar geleden met de familie Van Uhm van café De Roskam sloot, voor beide partijen een goede beslissing is gebleken De wat mindere fi nanciële positie van de stich ting is weer aan de beterende hand en in het afgelopen jaar is er weer veel aan de uiterlijk van Ons Gebouw veranderd Een woord van bewondering was voor de huidige uitbater van Ons Gebouw Theo van Uhm en de Achterveldse schietvereniging. Zij werkten allen mee het interieur en in richting van zowel het gebouw alsmede de schietkelder in een geheel nieuw jasje te steken Ook de voorzijde van Ons Ge bouw en De Roskam zijn één ERRE DES HOMMES HELPT! cngtKhl gMd. 'as po1, t t ovfftiigng in le-nicJvisQfl smeWW O tene des hommes Doe ook mee! Giro 646900 geheel geworden Na een klein gedeelte van zijn speech te hebben weggelaten besloot Baaiman met de wens dat 1993 voor iedereen een gezond en gelukkig jaar mag worden. Gemist werden opnieuw Antje en haar compaan, die over Achterveld een ludiek overzicht plegen te declame ren Al sinds enkele jaren is deze traditie in onbruik ge raakt. Komend jaar wil men trachten deze gewoonte in ere te herstellen, zij het dat de vertolkers andere personen kunnen zijn. Ieder die gedenk waardige of ludieke momenten in en rond het Achterveldse meemaakt of ter ore komt, wordt door Baaiman uitgeno digd er aan hem konde van te doen om daar komend jaar mee aan de slag te gaan Prins Carnaval Theo 2x2 van Puupenkoppenland was met zijn gevolg, prinses Ria en zijn adjudant Ben eveneens op de receptie aanwezig. Na ie dereen al wat wenselijk is in het nieuwe jaar te hebben toe gewenst, maakte hij de aanwe zigen er in zijn toespraak op attent dat De Puupenkoppen dit jaar het 22-jarig jubileum vieren In carnavalsbegrippen houdt dit in 2 x 11 jaar en dus een heus jubileum, dat zeker in Achterveld niet ongemerkt voorbij zal gaan Na deze toe spraken werd door de vele aan wezigen nog geruime tijd in kleine kring nagepraat over wat er in het afgelopen jaar geweest is en wat het nieuwe jaar dan wel mag gaan bren gen. Gezellige drukte bij de nieuwjaarsreceptie in Ons Gebouw, (foto Jan Pit) ACHTERVELD - In een over volle Rooms Katholieke Sint Jozefkerk in Achterveld werkte zondag het jongeren koor zijn eerste optreden af alsof het al jaren niet anders deed. Onder leiding van diri- gente Bca Oeben begeleidde het nieuwbakken jongeren koor de gezangen en verzen in de kerkdienst, die geleid werd door pastor Jos. Het thema van deze dag, 'ieder op zijn eigen wijze, eigen wijsje of zelfs eigenwijs' werd door pastor Jos van toepassing geacht op het nieuwe jongeren koor. Het eerste optreden bleek bij zowel jong als oud goed aan te slaan en veelal werd er ademloos geluisterd in plaats van mee te zingen, zoals in de meeste gevallen de bedoeling was. Het jongerenkoor dat zichzelf begeleidt met orgel, gitaar, drums en dwarsfluit, wist met zuiver zingen en goe de begeleiding pastor Jos en de aanwezige mensen voor zich te winnen donderdag 7 januari: 13.30 uur: Nieuwjaarsrecep- St De Zuidzij in de Woelige oek Vrijdag 8 januari: 21.00 uur: Nieuwjaarsrecep- en klepeluitreiking VVD in os Bevaart Zaterdag 9 januari: 15.30 - 17.00 uur: Nieuw- arsreceptie Welzijn Ouderen ?usden zaterdag en zondag. Mon- igneconferentie Int. School 'ijsbegeerte Zondag 10 januari: \.00 uur: Koffieconcert in 'uziekschool: Het Reinaert Ho Maandag 11 januari: 13.30 uur: Lezing De Zuidzij de Woelige Hoek Dhr Kra- er over 'Hoe komt het nieuws de dag- en weekbladen Vanaf vandaag een half jaar nggeen parkeerplaats achter ?f gemeentehuis vanwege ouw parkeerdekken. Oinsdag 12 januari: 19.00 uur: Viering nieuwe 'izoen KPO in St. Jozefkerk 20.00 uur: Algemene jaarver- idering EHBO. in Ons Ge- LEUSDEN - 'Slechts' honderdzestig jazz-liefhebbers hadden zich zondagmiddag verzameld in de Hakhorst. waar de wereldbefaamde jazz-artiest Joe Pass zijn opwachting maakte. Dit voor Pass' begrippen bescheiden aantal toeschouwers kwam doordat het optreden een min of meer 'besloten' nieuwjaarsconcert was van de Jazz Sociëteit Leusden (JSL) „Met een beroemde jazz-gitarist als Joe Pass gast hadden we ook een volle Flint kunnen trekken met wal meer landelijke bekendheid, maar dat was vanaf het begin niet de opzet. We wilden een Leusdense aangelegenheid, voor echte leifhebbers van jazz", zegt voorzitter Hundepool van de JSL. De kenners hebben vooral in de eerste twintig minuten hun hart kunnen ophalen aan Joe Pass solo's, die de technische superioriteit van de wereldster illustreerden. Daarna wist Pass ook zijn begeleidingsband Trio Lex Jasper op het puntje van de stoel te krijgen, waardoor de aanwezigen (waaronder ook niet-Leusdenaren) konden genieten van een middag hoogstaande jazz-muziek Open dag LEUSDEN - De Arts Crafts Club van stichting De Buytenplaets presenteert op zaterdag 16 januari haar nieuwe cursussen- en work shops programma Voorjaar 1993. Plaats van handelingen landgoed de Heiligenberg te Leusden. Van 10.30 uur tot 18.00 uur zijn de deuren van het schitte rende landhuis de Heiligen berg aan de Heiligenberger- weg 5 te Leusden geopend voor belangstellenden. Met een aanbod van 40 verschil lende cursussen, welke zowel overdag als in de avonduren worden gegeven in de ateliers van het landhuis, hoopt de stichting een ruim aanbod van cursusmogelijkheden te kun nen aanbieden. In de afgelopen 12 jaar van haar bestaan is de Arts Crafts Club uitgegroeid tot een regionaal centrum voor kunst- en ambachtsbeoefe- ning. De toegang is natuurlijk gra tis. Landgoed De Heiligen berg is gelegen aan de Heili- genbergseweg 5 te Leusden; Telefonisch informatie 033- 942444. (advertentie) MODE EN WONEN Hessenweg 72, Stoutenburg. tel 033-940844 Sisssscrs is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. *...Een rustige jaarwisseling zei de politfe over oud- jaarsavond 1992. Met de brand van de bibliotheek een jaar daarvoor nog in het geheugen gegrift lijkt leze omschrijving adequaat. Het was gewoon lekker rustig in bet dorp...* *...Toch gebeurden er wel een paar opmerkelijke din gen. die wij de lezers niet willen onthouden. Vuurw k blijft gevaarlijker dan sommige mensen hardnekkig en tegen beter weten in denken. Dat leidt tot ge aar- li jke ongelukken en in sommige gevallen tot zeer kwalijk handelen... *...Want dat laatste is volgens ons de enige juiste kwalificatie van een incident, die een mevrouw in n buitenwijk van Leusden waarnam. Als zij de k u/ belt, wil zij niet haar naam zeggen, maar zij is duide lijk boos over datgene dat zij heeft gezien...* *...Twee meisjes van ongeveer 15 jaar gooiden name lijk vorige week vuurwerk naar een paar eenden, die in de vijver voor haar buis zwommen. De vogels kon den nog maar net aan de dood of in ieder geval aan zware verwondingen ontsnappen...* *...Dat mensen zichzelf in gevaar brengen door >n- voorzichtig met vuurwerk om te gaan is al erg go maar het is wel hun eigen verantwoordelijkheid V het in gevaar brengen van dieren hebben wij echte:- geen enkel goed woord over...* *...Een ander opmerkelijk vuurwerkongeluk grbc de in De Koningshof, de kerk van de vrijgëitiaa Gereformeerde Kerk aan de Hamcrsvcldsewcg. dens de dienst op Oudjaarsavond liepen twee jongens van zestien jaar verwondingen op. Eén van hen t namelijk de kerk ingegaan met strijkers in zijn zak... *...In de volle kerk liep de temperatuur waarschijn! k zo hoog op. dat de strijkers spontaan tot ontploffiin kwamen. Dc jongens moesten met brandwonden n. het ziekenhuis. Dominee Den Broeder was gedwongen de dienst tien minuten te onderbreken... *...Wij hebben de afgelopen weken van heel veel men sen en instellingen de beste wensen voor het nice v jaar gekregen. Het geeft ons een warm gevoel dai zoveel mensen het beste met ons voor hebben. Bij deze wensen wij ook iedereen het beste voor het nieuwe jaar...* *...Een wenskaart viel ons tussen dc vele tientallen anderen in het bijzonder op. Dc kaart kwam van Fokko Tilma. de milicuboer en kwam ons beken voor. Fokko is namelijk zeer milieubewust en zul bijvoorbeeld geen gelegenheid voorbij laten gaan on: de kringloop der dingen in stand te houden en te voeden...* *...Het nieuwjaarskaart je dat de bezorger van g Leusder Krant bij de familie Tilma had achtergelaten, was volgens Fokko best nog wel een keer te gebruiken. Bezorg(st)er w as door Fokko veranderd in inzamclaa en Leusder Krant in schillen. Zodat wij van de inza melaar van de schillen een voorspoedig 1993 kregen toegewenst...* Wij wensen Fokko hij deze een goed inzamelings- en kringloopjaar toe. En dat hij nog vele bruikbare voorwerpen en dergelijke mag ontvangen, waar hij anderen en zichzelf een plezier mee kan doen... Wij gaan nu weer over tot dc orde van de dag en zijn aangeland bij het hoofdstuk dagelijkse ergenissen. Wat dal betreft zal er in het nieuwe jaar niet veel veranderen. 1993 begon in die categorie in ieder geval veelbelovend... *...Wat te denken van de bewoner van de Maricnhove, die niet kan genieten van het schaatsplezier dat ande ren beleven. De man gooide begin deze week zand op het ijs voor zijn raam. omdat hij verschoond wenste blijven van schaatsende kinderen voor zijn neus. *...Een boze moeder helde dc krant op om zich over de gedrag te beklagen. Zij viel letterlijk en figuurlij! over dit volgens haar 'kinderachtige' gebaar. Als dc man het echter bij deze ene streek wil laten, zeggen de omwonenden: 'Zand erover'. Zo'n sportief gebaar moet de betrokken man toch aanspreken, denken wij...* *...Nog meer ergenis. maar nu in de rubriek 'parkeer- verdriet'. Het instellen van een blauwe parkeerzone bij winkelcentrum De Hamershof blijft de gemoede ren bezig houden. Meneer Van de Pijpekamp erger', zich aan de onduidelijke aanduidingen op de ver keersborden. die dc parkeerzone markeren... *...Het is toegestaan om met een parkecrschijf dc auto 1.5 uur in het winkelcentrum te laten staan. Volgens hem is er echter op de borden een verkeerd lettertype gebruikt. Daardoor wordt de indruk gewekt dat het is toegestaan de auto maar liefst 5.5 uur te stallen. Van de Pijpekamp vraagt zich daarom af of je op deze manier langparkeerdcrs kunt weren uit het winkel centrum...* *...Over langparkeerdcrs gesproken: een chauffeur van Sibro Tours maakte het volgens meneer Jansen van dc Landweg deze week wel erg bont. Hij zette zijn bus om 7.00 uur 's ochtends op een zeer ongelukkige plek op de Burgemeester van de Postlaan stil en be lemmerde daarmee enkele uren dc vrije doorgang voor het overige verkeer...* *...Dc heer Jansen kon het na enige tijd niet meer aanzien en helde daarom de politie. Die kwam volgens hem pas na enig aandringen in actie. Het liep gelukkig allemaal met een sisser af, zodat wij deze eerste afle vering in het nieuwe jaar met een goed einde kunnen afsluiten...*

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3