Kraak wordt de nieuwe trainer van Roda-zondag Zwaar verlies Antilopen Agenda THEATER „Bij Roda'46 kan ik mijn ei kwijt." Winterwedstrijd Woudenberg Sport Diefstal bloempotten Koffieconcert Valse aangifte Kraak bejaardenflat Klii Wij geloven. Maar niet in: "je leert er maar mee leven." Leusder Krant Woensdag 6 januari 1993 LEUSDEN - Fillie Kraak wordt met ingang van het sei zoen 1993 - 1994 de nieuwe trainer van Roda'46. Kraak neemt het roer over van Piet ■Mackaay. Het bestuur van Roda'46 is blij met Fillie Kraak, die hoog op hun ver langlijstje stond. De spelers zijn ook blij verrast door de aanstelling van Filli Kraak. Kraak was vroeger aanvoerder van SC Amersfoort. Hij trainde Hooglanderveen, een half jaar. Baarn een jaar en APWC, acht jaar. Fillie Kraak heeft een contract voor één seizoen Fillie Kraak is erg blij met Roda'46. Kraak is heel enthou siast over de prachtige accom modatie van Roda'46. Kraak zegt' ,,Door die goede accom modatie kun je meer bereiken met de spelers. In Leusden loopt enorm veel jeudig talent rond. Het lijkt me geweldig om met hen te werken. Het is de be doeling dat er verjongd gaat worden. Ik moet zorgen voor een mix van ervaring en aan stormend talent. Ik heb er echt zin in." Kraakheeft een aantal goede gesprekken met het Roda-be- stuur gehad. Hij is onder de indruk van hun voetbalvisie. „Ik geloof dat ik mijn ei kwijt kan bij Roda. Dat vind ik be langrijk, want als ik tegen mijn zin moet werken, ben ik zo weg. Ik heb er alle vertrouwen in dat Roda volgend seizoen gewelig gaat draaien." Van de goal afspelen Kraak zegt dat hi] altijd van zijn elftal zo weinig mogelijk aanpast aan de tegenstander en dat hij zo veel mogelijk uit gaat van de kwaliteiten van zijn eigen team. ,,Als er drie goede spitsen in de seletie rondlopen, spelen we met drie spitsen. Als er vier goede spit sen zijn, stel ik er vier op Ik wil zover mogelijk van de goal vandaan spelen." Fillie Kraak gelooft dat Roda-zondag een grote toe komst tegemoet gaat. ,,Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. En jeugd heeft Roda in over vloed. Roda speelt weliswaar in de afdeling, maar ik geloof dat dat snel gaat veranderen Ik werk trouwens liever bij een club die wat lager train, waar ik grote mogelijkheden heb, dan dat ik bij een club in de KNVB train waar de omstan digheden minder goed zijn." Maandagavond kwam Fillie Kraak met het Roda-bestuur tot overeenstemming Kraak heeft vijf jaar geleden ook al met Roda gesproken toen kon den de partijen niet tot over eenstemming komen, nu dus wel tot grote enthousiasme van Fillie Kraak ,,Ik ga nu alle wedstrijden van Roda-zondag bezoeken. Ik heb ze weieens zien spelen, maar dan kijk je toch anders naar zo'n elftal. Ik ga nu pre cies inventariseren hoe het elftal speelt en welke kwali teiten het herbergt. Ik wil be slagen te ijs komen. Ik verheug me er op met deze spelersgroep te gaan werken. Ik geloof dat wij samen door ons enthou siasme gaan presteren, want daar gaat het allemaal om." Goed gesprek Jan Hondelink, de voorzitter van het voetbalbestuur van Roda'46, is erg blij met Kraak. „Fillie Kraak stond hoog op ons lijstje. Wij geloven dat hij perfect met onze spelersgroep zal samenwerken Fillie Kraak moet een goede mix gaan ma ken van oude en jonge spelers. Wij hebben goede gesprekken met Kraak gehad. Wij hebben erg veel vertrouwen in het ko mende seizoen. Kraak zal dat wel voor elkaar krijgen." René de Leeuw, die in Roda-zondag speelt, is blij ver rast als hij hoort wie zijn nieu we trainer wordt. Hij heeft goede verhalen over Kraak ge hoord. De Leeuw kent Kraak niet persoonlijk. De Leeuw weet wel dat Kraak een goede voetballer was en dat is altijd een voor deel voor een trainer. Hij is vol vertrouwen dat het onder Kraak goed zal gaan met het elftal. De Leeuw verwacht goed met de nieuwe trainer te kunnen samenwerken. René de Leeuw hoopt dat Roda volgend jaar een goed seizoen gaat draaien. René de Leeuw's medespeler Caspar Vuyk ziet Kraak ook wel zitten Hij zegt dat Kraak alle mogelijke medewerking van de spelers en het bestuur zal krijgen. Vuyk heeft ook veel goede verhalen over Kraak ge hoord. Desondanks vindt dat Kraak een moeilijke baan heeft gekregen. Hij wacht met span ning de komst van de nieuwe trainer af, want Kraak moet een hele goede zijn. Fillie Kraak, de nieuwe trainer van Roda-zondag (foto:Hans Verhorst) -LEUSDEN - De verwachtin gen voor de wedstrijd tegen koploper Wit-Blauw uit Kam pen waren in het Antilopen- kamp hoog gespannen. Coach Bert Brandsen voorspelde dat Antilopen ging winnen. In het programma stond dat Antilo pen voor het seizoen verwacht had bovenin mee te draaien. Deze wedstrijd was de gele genheid om aan te tonen dat de lage plaats op de ranglijst onterecht was. Na de wed strijd constateerde Brandsen dat zijn team er niet twee pun ten, maar wel geblesseerden bij gekregen had. Over het vertoonde spel was Brandsen niet te spreken en de 10-19 ne derlaag stond hem ook al niet aan. Korfballers zeggen vaak dat him sport hartverwar mend is. Daar hebben ze gelijk in, maar soms krijg je er als toeschouwer vooral tranen in de ogen van. De wedstrijd was dertien mi nuten bezig toen Eddie Hen driks de bal die van de korf afstuitte opving Hij sprong omhoog en landde op de zij kant van zijn voet. Zijn enkel klapte dubbel. Hendriks smakte op de grond. Hendriks vouwde de handen achter zijn hoofd en bleek kalm liggen. Na veertig seconden zei Hen driks tegen Brandsen dat er een invaller moest komen. Dat werd Jack den Heyer, die vlak daarvoor nog een wed strijd met het tweede gespeeld had. Den Heyer was nog druk bezig met de wedstrijdformu lieren voor hij het veld inge stuurd werd. De wedstrijd was vanaf dat moment voor Antilopen verloren. De spe lers vroegen zich meer af hoe het met Hendriks was dan dat zij oog voor bal en tegenstan der hadden. Zwikken In de tweede helft zwikte René Verweij op precies de zelfde manier door zijn enkel. Hij krabbelde overeind en strompelde nog even moedig rond. Verweij werd vervangen door Chris Fokker. Fokker speelde voor de eerste keer na een lange blessure weer in Antilo pen I en deed dat goed. Verweij ging direct naast de bank op de vloer zitten en trok zijn schoen uit. Hij probeerde er achter te komen wat er deed, zijn voet of zijn enkel. Verweij kwam niet tot een be vredigend antwoord. Hij zocht hinkend de luwte van de kleedkamer op. De achterstand van Antilopen was toen al opgelopen tot 8-14 en het zag er niet meer naar uit dat Antilopen in de resterende tien minuten potten zou gaan breken. Liefhebber In de selectie van Antilopen zitten een aantal echte liefheb bers van het spel. Zij spelen niet alleen om te winnen. Er moet ook mooi en eerlijk ge speeld worden om van een mooie wedstrijd te kunnen spreken. De wedstrijd tegen Wit-Blauw stemde wat dat be treft tot tevredenheid. Antilo pen liet mooie staaltjes korf bal zien. In de tijd dat Willem van Ha- negem nog bij Feijenoord voetbalde, lieten de trainers de selectie van Feijenoord een oefening doen waarbij de na druk op combineren lag. Om een competitie-element aan de oefening toe te voegen moest er op goal geschoten worden als de kans daar was. Van Hanegem verbood zijn medespelers, doelpunten te maken. Als er gescoord werd was zijn team de bal kwijt en moest Van Hanegem achter de tegenstander aanhollen. En daar had "de Kromme" geen zin in. Koos Meinsma toonde dezelfde instelling. Hij strooide met ingenieuze pass- jes. Meinsma gooide de bal achter zijn rug langs, tussen zijn be nen door. Hij waagde inge wikkelde sprongen om de bal naar een medespeler te krij gen. Soms passte hii zelfs normaal, maar alleen als het niet anders kon. Meinsma houdt van korf ballen, met nadruk op het be grip ballen. Bij vlagen lijkt hij volkomen vergeten waarom die korf met die rare paal op het speelveld staat. Mooie bal Irene Veenendaal maakte ook mooie acties. En bekoorde Bert Brandsen bijzonder. Hij sprong ook overeind om Vee nendaal te feliciteren met de mooie bal. Irene baalde vreselijk, want het was geen doelpunt gewor den, dat mooie schot. Vee nendaal had de hele wedstrijd trouwens vreselijk veel pech met het schieten net als Eve lien van Rooyen. Door die pech met schieten liep Wit-Blauw gemakkelijk bij Antilopen weg. De verde diging van de Leusdenaren maakte de indruk bevroren te zijn. Zij waren overal een stap te laat en werden door een groot aantal doorloopballen verrast. Elke rebound viel op de plek waar een Wit-Blauw- speler stond. En er werden vreselijke dekkingsfouten ge maakt door Antilopen. De spelers van Antilopen stonden voortdurend met el kaar te overleggen hoe zij die Kampenaren nou moesten af stoppen, maar vonden geen bevredigend antwoord. De spelers van Wit-Blauw toonden geen enkele belang stelling voor de esthetische kant van het korfballen. Zij gooiden de bal zo snel moge lijk door de korf, stelletje bar baren. Hun combinaties hadden een koele doelgerichtheid. Zij speelden met de instelling: wij proberen zoveel mogelijk te scoren en als dat niet lukt kun nen we altijd nog leuke dingen met de bal gaan doen. Het wa ren gewoon platte materialis ten. Toch bleek hun speelwijze ef fectief te zijn, want ook bij korfbal gaat het om de ge scoorde punten. Daarom kan Wit-Blauw nog steeds kam pioen worden en moet Antilo pen opletten niet te degrade ren. Na de wedstrijd vertelde Ed die Hendriks dat zijn enkel banden gescheurd waren. Hendriks gaat zichzelf behan delen omdat hij dan eerder be ter zou zijn. Van René Verweij ontbrak ieder spoor. LEUSDEN - Op zaterdag 2 januari vond in Woudenberg weer de traditionele Winter- loop plaats. De bekende ronde van ca. 7 km vanaf de voetbalvelden van de w Woudenberg via de bospaden door de Treek kon naar believen 1, 2 of 3 keer worden afgelegd. De winterse omstandigheden waren voor veel atleten geen belemme- ring om aan de start te ver schijnen voor een pittige loop over dit fraaie parcours. Door de strenge vorst was de onder grond hard bevroren en dat noopte de lopers tot goed opletten op de oneffen bospa den om de enkels heel te hou den. De Leusdense Altis-atleet Rob de Vries ondervond weinig hinder van de winterse om standigheden en was gedu rende de gehele wedstrijd over 21 km. in de tweemans kopgroep te vinden. Een "tac tische" zwieper van zijn tegen stander in de laatste bocht kort voor de finish kostte hem de eindoverwinning. Met een, gezien de barre omstandighe den, prima tijd van 1 uur 13 minuten en 50 sec. was hij toch tevreden, ook al was een eer ste plaats zeker mogelijk ge weest. Ook een tweede plaats was er voor Kees van Sluijs en wel in het veteranenklassement; in een regelmatig gelopen wed strijd wist hij zich tot de finish goed op de al vroeg in de wed strijd bereikte tweede positie te handhaven. Zijn eindtijd bedroeg 1 uur 24 min. en 35 sec. Donderdag 7 januari 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-m- gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie va arsh ors t/Treekerweg 21.30 uur - 23.00 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 8 januari 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortenms, Sportzaal Ach- ter\reld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis. Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness. Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 9 januari 20.15 uur: Zaalkorfbal, Mar- fügels - Antilopen, Grouw Maandag 11 januari 9.00 uur: SSD-Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 9.15 uur - 10.15uur: SD- Grondgyrmnastiek, De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton, De Korf (zij-in gang) Dinsdag 12 januari 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). Woensdag 13 januari 10.00 uur - 11.00 uur: SSD- squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan. Joyce Osnabrugge passt naar Evelien van Rooyen. Antilopen verloor kansloos van Wit - Blauw, (foto: Jan Pit) Stand korfbal 1 Wit Blauw 6 10; 2 Marfugels 6 9; 3 Vlug Vaardig 6 8; 4 Joure 6 7, 5 Flamingo's 6 6; 6 Antilopen 6 4; 7 Amicitia 6 2; 8 ROG 6 2. Uitslagen Antilopen - Wit Blauw 10-19; Joure - Vlug en Vaardig 18-17; Amicitia - Marfugels 8-13; Fla mingo's - ROG 14-11 LEUSDEN - Op de Kuperssin- gel zijn op nieuwjaarsdag twee terracotta bloempotten met winterharde planten ont vreemd. De waarde van de gestien waar bedraagt tachtig gulden. LEUSDEN - In de aula van de Muziekschool wordt zondag middag een koffieconcert ge houden, waar 'Het Reinaert Trio' zal optreden. Dit trio is een familie-ensem ble, bestaande uit violist, Wouter Vossen, cellist Mare Vossen en hun moeder, pianis te Gabriêlle Busch De laatste is afkomstig uit een bekende muzikantenfamilie Het concert begint om 12.00 uur. Kaarten zijn te verkrijgen vanaf 11.15 uur aan de zaal op de dag van het concert, 8,75 en 6,75 (voor houders kor tingkaarten) Voor meer infor matie' 033-943484 LEUSDEN - Een inwoner van Leusden deed zaterdag een valse aangifte bij de politie. De automobilist maakte melding van schade aan zijn huurauto, die bij zijn afwezigheid berok kend zou zijn door een onbe kende automobilist Toen de politie constateerde dat de aard van de schade niet wees op een aanrijding door derden, bekende de man het verhaal te hebben verzonnen. Tegen de aangever wordt pro ces-verbaal opgemaakt we gens valse aangifte. LEUSDEN-ZUID - Twaalf zilveren tientjes werden op nieuwjaarsdag gestolen uit een bejaardenwoning op de Egger. In het pand op de derde etage was in de avonduren niemand aanwezig. Na de portaaldeur en vervolgens de voordeur van de bejaardenflat te hebben ge forceerd, doorzochten inbre kers de woning en namen de muntstukken mee. Annelie de Man en Harry Spar- naay nieuwe muziek Annelie de Man (clavecimbel) en Harry Spamaay (basklari net) zullen tijdens dit vierde concert in de serie 'Klassieke Muziek van de Twintigste Eeuw' een zestal stukken spe len van veelal zeer recente da tum Het zijn werken van Chiel Meijering, Roderik de Man, Clasudio Ambrosini en Gyorgy Ligeti. Na de pauze worden werken gespeeld van Ton Bruynèl, Takayuki Rai en we derom Rodenk de Man. De Man en Sparnaay maken ge bruik van elektronica., tapes, mechanische versterkers en geluidseffecten. Zo ontstaat een fascinerend samenspel van volledig uitgecomponeerde ta pes en een solist die haar/zijn eigen muziek daar doorheen speelt. Het effect is dat vaak tijdens een live-uitvoering met meer te horen is waar de grens ligt tussen tape en solist. Aan gezien op een tape alles te com poneren is, ontstaat met slechts één solist en een tape een stuk met symfonische vor men. Annelie de Man studeer de piano en clavecimbel aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag. Zij heeft zich toegelegd op het spelen van hedendaagse composities voor clavecimbel. Ze heeft veelvuldig opgetreden in bin nen- en buitenland, onder meer tijdens het Holland Festi val, de Gaudeamus Muzie- kweek het NOS-programma 'Musica Nova', de 'Steinbrun- niger Woche für neue Musik' in Duitsland en tijdens de ISCM Wereldmuziekdagen in Oslo. Harry Sparnaay studeerde klarinet aan het Amsterdams Conservatorium en speelt sinds 1970 uitsluitend nog basklarinet. In 1972 was hij winnaar van de eerste prijs van de Gaudeamus Competitie en sindsdien wordt hij gerekend tot de meest vooraanstaande musici ter wereld. Sparnaay speelde onder meer als solist bij het Concertgebouworkest, het Ensemble Inter Contempo rain en het BBC Symphony Or chestra. Componisten als Lu ciano Berio, Iannis Xenakis, Ton de Leeuw en Theo Loeven- die droegen stukken speciaal aan hem op Theater De Lieve Vrouw Zondag 10 januari Aanvang: 14.30 uur Govert van Bergen Schilderij en „Als een vogel wegvliegt uit een boom geeft hij een deel van zijn schaduw cadeau. Om dat deel gaat het mij." Zo typeert Govert van Bergen zijn eigen werk. In zijn schilderijen pro beert hij iets ongrijpbaars te vangen, een immaterieel mo ment in materie vast te leggen. Daarom weet Van Bergen van te voren nooit hoe een werk er uit zal gaan zien. Schilderen is voor hem een avontuur, een zoek tocht naar dat ongrijpbare Toch heeft het resultaat niets 'zweverigs'. Bij Van Bergen leidt deze zoekende werkwijze tot schilderijen met een haast klassieke rust en allure, die wel aan Romeinse wandschilderin gen doen denken. De vormen zijn dikwijls herkenbaar - veel vrouwenfiguren - maar ze worden vrij gebruikt als com positie-elementen. De kleuren zijn warm en levendig. Govert van Bergen studeerde aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Utrecht, waar hij in 1986 afstudeerde Hij expo seerde eerder in Berlijn, Am sterdam en Zeist. In 1989 ver bleef Van Bergen enige tijd in Brazilië. Foyer Theater De Lieve Vrouw Dinsdag 12 januari tot en met zondag 21 februari Jeugdfilm Mark Kingsford met 'Zoll 'n grensgeval' In een verlaten grenspost be waakt een plichtsgetrouwe douanier de scheidslijn tussen zijn vaderland en de boze bui tenwereld. Zelden passeert ie mand het vervallen kantoor Geluiden uit het machtscen trum klinken sporadisch door De radio maakt melding van machtsovername, gebiedsve- randeringen, ja zelfs van volle dig nieuwe landen. Het schijnt dat er grensposten gesloten worden, dat documenten en stempels overbodig worden. dat zijn post misschien wel vergeten is Misschien moet hij zich weren, verzetten, een comité vormen tot redding van zijn eigen leven. 'Zoll 'n grens geval' is een onvervalste slap stick, waarin Kingsford zijn talenten als comedy-speler en improvisator ten volle kan be nutten De vormgeving, vol technische trucs en vernuftige vindingen, speelt een belang rijke rol. Theater De Lieve Vrouw Zaterdag 9 januari Aanvang: 20.30 uur Blok Steel met '(Breaking) the back of love Vitaliteit en energie kenmer ken deze nieuwe produktie van Blok en Steel. Het gaat over seks en macht, mannen en vrouwen. Hun taal is ruig en romantisch, serieus en grap pig. Het thema wordt weer spiegeld in het decor: drie wanden beplakt met honder den foto's van cover girls en bodybuilders Het thema wordt op een niet zachtzinnige manier behandeld. Het is een theatraal spektakel geworden, dat knap in elkaar zit. De voor stelling zit vol humor en wordt met lef uitgevoerd. Er zit veel acrobatiek m. Lichamen laten zich in allerlei houdingen en vanuit allerlei posities vallen in het volle vertrouwen dat zij door iemand worden opgevan gen, ook al lijkt er niemand in de buurt te zijn. Zij doen dit met een uitstekend gevoel voor timing. Theater De Lieve Vrouw Vrijdag 8 januari Aanvang: 20.30 uur Hetero met 'Samen' Een nieuw gevormde groep 'Hetero' met bekende spelers als Marion van Wijk, Wouter Steenbergen en Raphael Troch brengt een harde komedie over de ziekte die 'familie' heet. Be halve gepraat wordt er ook be wogen op de laatste restjes vierkante centimeters die va der, moeder en hun verloren dochter nog resten. Theater De Lieve Vrouw Donderdag 7 januari Aanvang: 20.30 uur MARCUCCI EN BENITEZ Al wie het heeft over tango's en milonga's en de daarmee ge paard gaande sfeer van knusse en behaaglijke intimiteit heeft het concert van Réné Rivero en Balthazar Benitez in de Media ongetwijfeld op zijn agenda aangestipt. De Uruguayaan Benitez, win naar van o.a. het toonaange vende gitaarconcours van Santiago De Compostella en ex-begeleider van de Argen tijnse tango-grootmeester As- tor Piazzolla, geldt als één der prominenten van de Latijns- amerikaanse gitaristenschool. Sint Aegtenkapel zaterdag 9 januari Aanvang: 20.15 uur. Leger dei Heili Spoordrcef 10. 1315 GN Almere. Telefoon. 036 - 53 98 111

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7