.Leusder Krant. üfoensdag 6 januari 1993 Pagina 9 eriiezers in 1992 De bestuurskamer van Antilopen werd ondergespoten met ket chup. Vandalen bezochten de keuken van Antilopen. XA Dupaco/Leos presenteert zich in de vaste overtuiging'dat er een goed seizoen gedraaid zal worden. Antilopen degradeert op het veld, maar komt goed terug. Het jaar 1992 was een buitengewoon druk. succesvol en interes sant sportjaar voor Leusden. Er is reden genoeg de hoogte- en dieptepunten op een rijtje te zetten. De grote verliezers van dit jaar zijn de sportaccomodaties. De sportclubs klagen steen en been over het groeiende vandalisme. Vooral de ijsclub Zwanenburg", die op het Jan Banninkpark resideert, werd zwaar getroffen. De geluid- en lichtinstallatie wordt gesloopt en de hekken worden kapotgeknipt. En de ruiten van het clubhuis zijn ook geen lang leven beschoren. De ijsclub luidt de noodklok, omdat zij de veiligheid van de schaatsers, als er ijs zou komen, niet meer kan garanderen. In november moet de kantine van korfbalclub Antilopen het ontgelden. De bestuurskamer wordt met mayonaise en ketchup ondergespoten. In de keuken wordt een brandspuit geleegd. De clubs hebben handenvol werk om de schade te herstellen en het kost ook zoveel geld. De clubbestuurders staat het huilen dan ook nader dan het lachen. De betrokken clubs menen dat een hek of een alarminstallatie uitkomst zou kunnen bieden, maar helaas geven gemeente en politie verschillende adviezen. Vandalisme op sportaccommo daties zal helaas het komende jaar weer in de belangstelling komen. Voetbalvereniging Achterveld haalt de nacompctitie en dat is mooi, maar mist de promotie en dat is jammer. Het nieuwe seizoen brengt niet wat Achterveld daar van verwacht. Achter veld bezet een plek in de rechterkolom van de ranglijst en dat is de verkeerde kant. De komende maanden moeten de mouwen opgestroopt worden om de degradatie te ontlopen. De schaakverening Leusden mist met haar eerste team voor het zoveelste jaar de promotie naar de promotieklasse. Een aantal leden zoekt haar heil elders. Tijdens de ledenvergadering stapt het bestuur op. Aan het eind van het jaar treedt een nieuw bestuur aan, die Leusden weer naar grote hoogte moet stuwen. De schaakjeugd wint gezamenlijk het jeugdtoernooi van de regio. Vincent van der Bilt blijkt bovendien de de sterkste jeugd-scha- ker van het Sticht. Het zoveelste talent uit de jeugdopleiding van Leusden. Roda'46 krijgt de Jaro van Rootselaar trofee, een beloning voor het goede beleid van de laatste jaren. Roda-zondag mist de nacompetitie maar trainer Piet Mackaay belooft beterschap voor het nieuwe seizoen. De start is niet niet veelbelovend en het spel is niet geweldig, maar Roda komt daar na aardig op toeren. Het bestuur van Roda-zondag besluit het contract van trainer Piet Mackaay na het lopende seizoen niet te verlengen, omdat Mackaay niet in het plaatje van de toekomst van het bestuur past. Een aantal spelers verklaart zich solidair met Mackaay en daarna is lijden een last. De beslissing van het bestuur levert later nog veel gespreksstof en maar weinig punten op. Het bestuur probeert de problemen zo veel mogelijk binnenskamers te houden, maar slaagt daar maar ten dele in. Meindert Vlugt wordt slachtoffer van de beroering en wordt voor de rest van het seizoen uit de selectie gezet, een triest einde van zijn carrière. Voorzitter van de zondagscommissic Jaap de Haan houdt het ook voor gezien. Vlak voor de kerst werd Mackaay ontslagen, nadat hij kritiek in een interview geuit had. De sup porters zijn benieuwd hoe het volgend jaar verder gaat met Roda-zondag. Een speler van Roda'46 kijkt verslagen naar de feestende spelers van Middenmeer, die menen dat zij gepromoveerd zijn. LHV zit in de verdrukking. Achterveld mist een paar keer de boot. In de zaal presteert Antilopen net zo wisselvallig.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9