Leusder Krant Woensdag 13 januari 1993 De Red Caps bestaan vijf jaar en worden kampioen. De vrouwen van MCHL hebben een goed seizoen, winnaars LEUSDEN - In het tweede deel van het jaaroverzicht kijken we naar de vrolijke kanten van het sportleven in Leusden. Er werd veel gewonnen dit jaar en goed teruggevochten als het even tegenzat. Maar we beginnen met veel regen, erg veel regen. Het is een lange hete zomer, behalve in de week van de Avond vierdaagse. De deelnemers worden getracteerd op wolkbreuken en onweersbuien. De onfortuinelijke wandelaars spoelen bijna van de weg af. Bezorgde ouders volgen in auto's hun lijdende kinderen. Het is een Avondvierdaagse om nooit te vergeten. Maar voor volgend jaar hopen de organisatoren toch op gematigder weersomstandigheden. De handballers van LHV hebben een moeilijk jaar, vooral in de zaal. Een speler van het mannenteam verzucht dat het team eigenlijk te hoog speelt. Maar dat zal niet lang meer duren, gezien de resultaten. Het vrouwenteam kan ook niet op geweldige re sultaten wijzen, al mag een 18-0 overwinning natuurlijk niet onvermeld worden. LHV stelt samen met het Roda-bestuur een plan op voor een gezamenlijke kantine. Het gebouw zou twee woonlagen hebben. Roda zou op de begane grond en LHV zou de eerste verdieping bewonen. Over dat plan wordt nog druk gesproken. Korfbalclub 'Antilopen' kent een zeer wisselvallig jaar. Op het veld degradeert het eerste team. Maar in het najaar slaat het team hard terug. Het behaalt het „herfstkampioenschap" en maakt dus goede kansen het verloren gegane terrein terug te winnen. De verwachtingen voor de zaalkompetitie zijn hooggespannen, omdat de voorbereiding zeer voorspoedig verloopt. Coach Bert Brandsen voorspelt grote daden, omdat zijn team veel kwaliteit herbergt. Maar Antilopen begint met drie nederlagen, omdat het „schot onder druk" niet loopt of is het gewoon de spanning nu het om het echie gaat. Het team herstelt zich twee overwinningen. Antilopen schiet veel gerichter en verweert zich beter tegen de harde noordelijke en oostelijke tegenstanders. De volleybalsters van Leos handhaven zich knap. Dat komt goed uit, want de club heeft grote plannen. Leos meldt in septem ber opgetogen en met gepaste trots dat er een grote sponsor binnengehaald was voor het vrouwenteam. Leos wordt voortaan Dupaco/Leos genoemd. Bij de voorstelling van het team wordt als doelstelling binnen vijf jaar de hoogste klasse bereiken ge noemd. Met de geboden ondersteuning moet dat haalbaar zijn. Er wordt een stichting opgericht, waarin het eerste team van de mannen en de vrouwen wordt ondergebracht. Zo loopt Leos geen financieël risico als het slecht gaat met de eerste teams. Iedereen verwacht een grote opmars van het versterkte Leos- team, maar het gebrek aan routine breekt het team op. Tot nu toe lijkt het er op dat dit jaar de promotie te hoog gegrepen is voor Dupaco/Leos. Maar wat niet is kan nog komen, want routine wordt elke wedstrijd opgedaan. Het Moving Sound jeugdtoernooi is weer een groot succes. Roda-zaterdag draait een goed eerste seizoen in de vierde klasse KNVB. Het team haalt de nacompetitie en moet een beslis singswedstrijd tegen Middenmeer spelen. De spelers zijn opti mistisch. Maar Middenmeer scoort na vier minuten en wint uiteindelijk met 3-2. De spelers zitten hulpeloos op de grond naar de juichende spelers van Middenmeer te kijken. Trainer Nico Romeyn zegt dat zijn team achter de feiten aangelo pen heeft. Het bestuur heeft goed opgelet en zet de feiten naar haar hand. Zij dient protest in, omdat Middenmeer een geschor ste speler toch heeft opgesteld. De wedstrijd wordt overgespeeld en Roda wint met 2-1. Bart Otto en Wim van de Biezen scoren de doelpunten, die Roda de histori sche overwinning brengen. Er zullen niet veel teams op zo'n ingewikkelde manier gepromoveerd zijn, maar waarom zou je dingen gemakkelijk doen, als het ook moeilijk kan. Een felicitatie aan de ploeg en het alerte bestuur is zeker op zijn plaats. In de derde klasse valt Roda op door verzorgd spel en goede resultaten. Tegenstanders proberen Roda met hard spel te intimi deren. Jeroen van Gaal heeft een reputatie als goede aanvaller opgebouwd. Het gevolg is dat Van Gaal harde aanslagen te verduren krijgt. Roda hoopt volgend seizoen te promoveren, al zou dit seizoen een periodetitel meer dan welkom zijn. En die doelstelling lijkt bepaald niet te hoog gegrepen. Verder maakt Roda-zaterdag bekend dat de club de komende jaren professioneler zal gaan werken, zonder het recreatieve aspect van het voetbal uit het oog te verliezen. Leusden is dit jaar getuige van een ware zondvloed van hard loopwedstrijden. De Hamershofloop legt het centrum van het dorp plat. Wedstrijden zijn niet noodzakelijk om Leusdenaren in de hardloopschoenen te krijgen. Overal sprinten, hollen of suk kelen de joggers de nietsvermoedende fietsers voorbij. Zwem- en Poloclub „De Haaien" bestaat in 1992 vijfentwintig jaar. De zwemmers zetten het jubileum glans bij met goede resultaten. De waterpoloërs grijpen vlak voor de kerst de leiding in de competitie. Het Leusder Biljarttoernooi viert het tweede lustrum onder de bezielde leiding van organisator Jan van 't Holt. Ter gelegenheid van het lustrum wordt een tentoonstelling met foto's van alle toernooien georganiseerd. De finale van het uitermate gezellige toernooi wordt verspeeld door Jaap de Winter en Frans Schoe- maker. De Winter wint de spannende finale. BVL blijkt de sterk ste biljartclub van Leusden. De vrouwen van de Mixed Hockey Club Leusden degraderen en moeten daarna een nieuw team opbouwen. De mannen missen net de titel. De Mixed Hockey Club Leusden kent een zeer succes vol tweede helft van het jaar. De vrouwen draaien mee in de top van de ranglijst en laten met hun vernieuwde team goed hockey zien. De mannen staan drie punten voor op hun naaste achtervol gers. De titel kan de mannen van MHCL nauwelijks meer kan ontgaan, al zijn er nog twaalf wedstrijden te spelen. De Hockey club bestaat in 1993 twintig jaar en dan zou een kampioenschap een leuk cadeau zijn. De Red Caps organiseren een softbalinterland en dat is een unicum voor Leusden. Het team van de Red Caps mept alle tegenstanders resoluut van het veld af en wordt terecht kam pioen. Het kampioenschap geeft het lustrum van de Red Caps extra glans. Ook hier is een felicitatie op zijn plaats. De Leusdense jeugd toont zich reiswillig. Gerjon van den Berg en Inge Boele reizen per bus naar Genua voor het Europese kampioenschap Karate. Boele haalt een fantastische derde plaats. Inge Boele had dat zelf niet verwacht, maar is er wel blij mee. Gerjon van den Berg ondervindt meer tegenstand van de scheidsrechter dan van zijn tegenstander en valt buiten de prij zen. Jaap de Jager speelt in Sas van Gent het ECI-toernooi, een belangrijk invitatietoernooi. Hij wint ook het Joop van Santen- toernooi in Leusden. De Jager scoort ook goed bij het Open Nederlandse Kampioenschap in Dieren. Jaap de Jager is bezig met een grote opgang in de schaakwereld. Hij speelt tegenwoor dig in de Hoofdklasse bij Volmac. Raimond van Onzenoort wint een jeugdgolftoernooi in Breda. Hij heeft in korte tijd zijn handicap behoorlijk naar beneden ge bracht. Hij vertelt dat zijn grootste tegenstander het terrein is. Mariska de Wilde onderneemt een reis naar Zaparosky. Dat ligt in Rusland en is vergelijkbaar met het trainingscentrum „Papen dal". Doel van de reis is een trainingsstage schoonspringen. De Wilde leert veel en verklaart dat het onwijs tof en gezellig was. Leusdense zwemsters schieten als speedboten door het water. Tamara Gommer zwemt in januari de limiet voor het Nederlands kampioenschap. Liesbeth Haasnoot en Xandra Verschuur wor den Nederlands jeugdkampioen Estafettezwemmen. Haasnoot breekt dit jaar door. Zij vestigt veel persoonlijke records. De Tour de Junior is dit jaar extra feestelijk, omdat dit de vijfendertigste aflevering van deze wegkoers is. Dat is wel een felicitatie waard. De verklaring van het succes van de wielerron de is bijzonder simpel: het is zo vreselijk gezellig. De equipe van de Leusder Krant rijdt goed mee, maar de Tour wordt gewonnen door Boris Berkhout die de gedenkwaardige voorsprong van één seconde op de meet voorsprong heeft. in 1992 Bart Otto wordt gefeliciteerd na het eerste doelpunt van Roda'46 tegen Middenmeer Roda veert alsnog. prc.im af. Het Leusder Biljarttoernooi bestaat tien jaar. De finalisten poseren trots. Joggers zijn altijd bij de tijd De vijfendertigste Tour de Junior was een groot succes. maar de mannen doen het beter. Het kampioenschap kan hen nauwelijks meer ontgaan. De opmars van de Leusdense zwemmers is niet te stuiten.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8