-lockey-club wacht spannend jaar 'Antilopen d'r op en d'r over Agenda Haaienjeugd zwemt snel Goede prestatie Impala Avanti wint medailles LHV geeft winst weg Haaien winnen weer Dressuurwedstijden 993 is een lustrumjaar voor MHCL Sport Leusder EUSDEN - Voor de Mixed lockey Club Leusden is 1993 en belangrijk jaar. De club iert haar twintigjarig jubi- jum. Heren één staat boven- an in de competitie en maakt oede kansen kampioen te ■orden. Ook de dames één Lraait goed. Maar de grootste inst van het afgelopen jaar as de aanleg van het tweede unstgrasveld, dat een enorme aan het clubleven af. e stemming zit er goed in op 3 nieuwjaarsreceptie van JCL. De club floreert en de ïden zijn tevreden. Dat komt T>k, omdat de hockeyclub jeuwe leden zo goed opvangt jieuwe leden worden goed he rleid en worden ook direct ptrokken bij de organisatie evenementen. Wie zin ïft leuke dingen te doen hijgt daarvoor de kans §Die goede opvang blijkt ook t de resultaten van het vrou- nteam Na de degradatie t afgelopen zomer moest er i heel nieuw team gevormd (jrden, aangezien negen ilsters om verschillende re- |nen vertrokken rokusvakantie och is dat team nu weer een >chte eenheid ondanks het it dat er een aantal speelsters buitenaf bijgekomen zijn Dach Hans van der Linden Pagina 9 Sjaak Dorresteyn: „Elke gele kaart kost een krat pils." (BDU fotoarchief) vertelt dat deze speelsters ook zelden een traming missen. Daar heeft hij wel een verkla ring voor. „Het is belangrijk dat er op de training echt wat bijgeleerd wordt. Er moet gewerkt wor den, want anders zeggen de speelsters geheid af. Dus zorg ik dat de trainingen gevarieerd zijn Na de training eten we altijd samen. Wij reizen met busjes naar uitwedstrijden. Dat zorgt er allemaal voor dat de sfeer goed is." Het team heeft op zich kwa liteit genoeg om zich om de strijd om de bovenste plek te mengen. Toch zijn er een aan tal punten onnodig weggege ven door dat het jonge team ervaring tekort kwam Fysiek zijn zij ook nog niet sterk ge noeg. Hans van der Linden is druk bezig fouten uit te bannen.,,Op vrijdag bespreken wij altijd wat er de laatste wedstrijd fout gegaan is. Op zondag hebben we weer een team bespreking, die meer op de wedstrijd van die dag gericht is. Zo komen wij langzaam maar zeker op een hoger niveau." Praten is heel belangrijk voor het team „Ik ben een va derlijk figuur. Dat is ook goed, want wij praten niet alleen maar over hockey. Het randge- beuren is ook belangrijk. Ik geloof dat een goede sfeer de randvoorwaarde voor presta ties is." Hans van der Linden is niet zo blij met het tijdstip waarop de competitie hervat wordt, namelijk een weekend in de krokusvakantie.,,Ik moet dan vier vervangsters opstellen. Het is altijd maar weer de vraag hoe die zich houden De eerste wedstrijd is altijd de belangrijkste. Als je die wint zit je zo weer op het goede spoor. Maar alles bij elkaar mogen we niet klagen. Wij wil den bij de eerste vier staan en dat is gelukt." Kapstok Pim Goldsmann, de voorzitter van MHCL, is ook tevreden. Hij zei m zijn nieuwsjaarre- ceptie dat 1992 een goed jaar voor de hockeyclub geweest is, omdat veel plannen verwezen lijkt zijn. Bovendien was het sociale gebeuren heel erg goed. „Bij een hockeyclub staat het hockeyen centraal. Dat is de kapstok waaraan een heel scala van vrijetijdsbesteding inclusief het familiegebeuren wordt opgehangen." Goldsmann wees er op dat steeds ruiger gehockeyd wordt op de vaderlandse velden en dat er veel racistische uitlatin gen te noteren vallen. Golds mann riep alle Leusdense hoc keyers op zich netjes te blijven gedragen Pim Goldsmann sprak de hoop dat heren één zal pro moveren. Dat zou geweldig zijn voor de club, voor sportief Leusden en voor de sponsors van de club. Het eerste team blijft het vlaggeschip van de club. Sjaak Dorresteyn, de trainer van heren één, heeft wel ver trouwen in die promotie. Zijn team staat drie punten voor op GBHC GBHC heeft nog een inhaalwedstrijd te goed tegen Deventer dat stijf onderaan staat. Dorresteyn denkt dat dat éné puntje voorsprong genoeg moet zijn om kampioen te wor den, maar dat moet iedereen wel gezond blijven. Viermansmiddenveld Dorresteyn is heel tevreden over zijn mannen:„Het team kon altijd al goed hockeyen, maar de spelers wilden te graag laten zien dat zij goed waren. Zij speelden te weinig vanuit hun taak. Nu is het een echt collectief. Ik train weinig op vaste pa tronen. Als wij de bal hebben mogen de spelers risico's ne men. Dar moet verstandig ge beuren, dat wil zeggen passe ren niet in onze verdediging. Maar als we de bal kwijt zijn moet iedereen zich laten zak ken. Wij verdedigen alleen op de bal als we voorstaan. Je for ceert fouten van de tegenstan der, maar het werkt alleen als iedereen meehelpt met het vastzetten, anders wordt je gek getikt Het voordeel van terug zakken is dat je ruimte maakt voor de spitsen. Ik ben een van de weinige hockeycoaches, die met een viermansmiddenveld speelt. Wij hebben daardoor altijd een mannetje over op het midden veld. Die man moet je aanspe len. Ik vind dat een team moet kunnen temporiseren. Daar heb ik die vierde man hard voor nodig Sommige coaches sturen hun voorstopper naar het middenveld om ons over wicht op te heffen Dan komt er ruimte in de cirkel." Het team heeft in november een tijdje een inzinking ge kend. Drie wedstrijden lever den maar één punt op. Dorres teyn weet hoe dat komt:,,Het draaide goed en dan willen de spelers iets extra's brengen. Zij zijn zo gretig dat ze het collec tief vergeten. Dan verlies je van middelmatige tegenstan ders Ik moet de spelers vaak afremmen. Zij willen teveel." Dorresteyn heeft het voor el kaar gekregen dat de spelers minder op de scheidsrechters schelden.,,Iedereen die een gele kaart krijgt, moet een krat pils meenemen naar de trai ning. En dat doen ze ook zon der zeuren. Ik betaal een krat pils als er gewonnen is. Dat houdt de stemming erin." Sjaak Dorresteyn hoopt en verwacht dat hij dit jaar nog veel kratten pils kwijt zal ra ken. Het team zal het volgens hem in de overgangsklasse goed gaan doen. Maar of het eerste team promoveert of niet Het zal de sfeer bij de hockey club niet echt aantasten. .EUSDEN - In Grouw heeft atilopen verassend met 15 - van Marfügels (Meervogels) wonnen. In het erbarmelijke rste kwartier zag het er niet uit dat Antilopen een nt zou verzorgen. Maar la- in de wedstrijd speelde An- ipen als een hecht collectief, tor deze overwinning neemt itilopen op de helft van de mpetitie vier punten afstand de degradatiekandidaten, kan weer rustig geslapen >rden door de korfballief- ■bbers. f ^ïtilopen had de afgelopen iek iets om over na te denken. ft beroerde wedstrijd tegen ji it - Blauw uit Kampen was p desastreus begin van het mwe jaar. Er werd hard ge- 'tind, veel gepraat om de uit- "Jtrijd tegen de gedoodverf- kampioen tot een beter ein- te brengen. Tot Marfügels Atilopen tegen het lijf liep dden de Friezen hun faam £iL_^argemaakt Marfügels begon aanval- ïd. De eerste goal was een ivalstreffer. De bal werd igonaal gepassd. Het bal idigde in de korf. De Leus- e spelers toonden zich tponeerd, want er werd een tarmelijk eerste kwartier ld. iügels scoorde snel nog keer Joyce Osnabrugge ide zich een echte aanvoer- door twee keer te scoren en ploeg op sleeptouw te ne- n. ;jïa de 2-2 had Antilopen hun "lit verschoten. Marfügels ,ii er nog wel zin in. Zij com- ieerden geweldig en scoor- aan de lopende band. An- >pen hielp de Friezen een ïdje door fout op fout te sta- en. Tdrietig beginnelingen leverden de Leusdenaren de bal telkens weer in. De aanvallen leken nergens op en het verdedigen was om te huilen. Als Antilo pen toevallig de bal had leef den de spelers zich uit in per soonlijke acties, die alleen maar balverlies opleverden. Het collectief, waar het team het van moet hebben, was ver te zoeken. Marfügels profiteerde dank baar van de geboden medewer king en liep uit naar een con- fortable 7-2 voorsprong, die volkomen verdient was. Anti lopen leek rijp voor de sloop. Gelukkig begrepen de spe lers dat zijn bezig waren met een buitengewoon verdrietig potig korfbal. Zij gingen meer collectief spelen. Jeroen Buis man, Joyce Osnabrugge en Koos Meinsma namen de ploeg op sleeptouw. Plotseling werd er ook weer gescoord. Met re delijk korfbal werd de rust be reikt. De achterstand van An tilopen bedroeg nog maar twee doelpunten. Mandarijntjes Coach Bert Brandsen ge bruikte de rust voor een ouder wetse donderpreek. Hij wees de spelers op de fouten en de vooruitgang in de laatste tien minuten. Brandsen hamerde er op dat Marfügels met geva rieerd en nauwkeurig korfbal verslagen kon worden. De spelers luisterden gespannen naar de coach en lieten zich de traditionele mandarijntjes goed smaken. Vol zelfvertrouwen zette Antilopen de achtervolging voort. De eerste aanval trof doel. Marfügels was ook weer bij de les en scoorde. Maar daarna walste Antilopen over de Friezen heen. De manda rijntjes deden hun heilzame werk. De goals vlogen Marfügels aan alle kanten om de oren. Binnen een kwartier scoorden Antilopen zeven keer. De aan vallen, het afvangen en het aangeven was perfect ver zorgd Het werd de hoofdaan valler telkens bijzonder ge makkelijk gemaakt te scoren. Met name Meinsma speelde een geweldige tweede helft. Hij verdedigde superieur en viel goed aan Ook Buisman speel de een perfect match Het ver baasde Marfügels was pas hal verwege de tweede helft in staat iets terug te doen, maar Antilopen had de wind er goed onder. Nancy Lahey en de alweer aan zijn hoofd geblesseerde Je roen Buisman werden nog ver vangen door Jack den Heyer en Margret Versteeg. Maar dat maakte voor de einduitslag niets meer uit. Antilopen had Marfügels vleugellam ge maakt. 1. Wit Blauw 2 Vlug en Vaardig 3. Marfügels 4. Joure 5. Flamingo's 6. Antilopen 7. Amicitia 8. ROG Uitslagen 712 710 7 9 7 9 7 6 7 6 7 2 7 2 Marfügels - Antilopen 15-18 Wit Blauw - Amicitia 17-11 ROG - Joure 14-25 Vlug en Vaardig - Flamingo's LEUSDEN - De complete meisjes turnselectie van Im pala, onder leiding van Wilma Vosman heeft zich geplaatst voor de landelijke competitie. Zij deden dit zaterdag 9 ja nuari in Papendal. In de 5c kategorie moesten Francine Schonenburg en Anouk Alberts zich nog plaat sen. Die andere meisjes waren al zeker van hun plaats in de volgende ronde. Het totaal punten aantal voor Francine Schonenburg van 26.20 was goed voor vierde plaats. Ook Anouk Albers met een punten ACHTERVELD - In de sport zaal "de Dopheide" in Katten broek werd door judovereni ging "Hoogland" de derde ronde georganiseerd van de puntencompetitie. Avanti nam met negen judoka's deel aan dit toernooi. Bij de judo ka's van 7 jaar behaalde de Leusdense Martijn Beukhof de meeste wedstrijdpunten. Hij won drie partijen waar van twee met een ippon en één met een waza-ari. Met 90 pun ten staat Martijn nu in het klassement. In de categorie van de negen jarigen won Carlo Ruthinoski alle partijen waarmee hij nu 130 pnt. heeft verzameld en waarvoor hij een bronzen me daille ontving uit handen van Ed van de Berg. Zijn trainingsmaatje Ralph van Houten judoode sterk door behoorlijke zwaarge wichten van 46 tot 50 kg met een houdgreep te verrassen. Ralph won vier partijen en verloor een partij. Ralph heeft nu 122 pnt. en ontving even eens een bronzen medaille. De 10-jarige Frans van Kolf schoten liet zien dat hij talent heeft. Frans, die pas vanaf september judoodt won drie partijen met een ippon. totaal van 25.50 behaalde een goede vijfde plaats. Dit was vooral te danken aan een hele mooie vloer oefening. De 8,50 van Francine bete kende op dit onderdeel een eerste plaats en de 8,10 van Anouk een tweede plaats. In de 3c kategorie waar in de vo rige wedstrijd Hanneke Cleas- sen er met de derde prijs van door ging was het nu Ilona Tolboom die beslag wist te leggen op de derde prijs Zij deed dit met een punten totaal van 29,05 en Hanneke Cleas- sen werd vierde met een pun ten totaal van 28,80. Marlies Dragt die in de 2c ka tegorie uitkwam, werd met een punten totaal van 29,00 achtste. Op de brug, balk en vloer tumde zij zich bij de eer ste vier alleen de sprong ging mis waardoor zij zakte naar de achtste plaats. Daar zij in de vorige wedstrijd vierde was is ook zij geplaatst. LEUSDEN - De dames van de Leusder Handbalver eniging hebben afgelopen zon dag in een tumultueuse en spannende wedstrijd met 7-7 gelijkgespeeld tegen het UHV/DSO. Enerzijds mocht LHV nog bij zijn met deze uit slag maar er had voor de thuis ploeg zeker meer ingezeten. LHV domineerde de hele eer ste helft en kon vrij gemakke lijk op voorsprong komen. Het was Monique Hovenkamp die voor de eerste treffer te kende, gevolgd door Carin Nijhuis die van afstand het doel vond. Hiema konden de bezoekers voor het eerst sco ren, maar dit werd vrij snel beantwoord door Wil van de Burgwal die eveneens van af stand scoorde. LHV bleef rustig spelen. Er werden in de aanval veel fou ten gemaakt bij het aangooien van break-outs. Dit leidde tot veel onnodig balverlies Dit zou de ploeg later in de wed strijd opbreken. UHV/DSO kon terugkomen tot 3-2 waarna Hovenkamp in de verdediging goed blok keerde zodat To Schoenma kers in de break-out gestuurd kon worden. Deze kans liet zij niet onbenut. Voor LHV leek er geen vuiltje aan de lucht. Zeker niet toen wederom Nij huis van afstand de voor sprong verder uitbreidde. Door een foutje in de LHV- verdediging konden de bezoe kers nog tot 5-3 terugkomen. Aan de Speedojaargangwed- strijden nemen zwemmers en zwemsters deel van 12 jaar en jonger, die zich daarvoor, door middel van het zwemmen van een limiet, wisten te kwalifi ceren. Het afgelopen week einde kwamen in dat kader een aantal jeugdige leden van de wedstrijdselectie van de Leusdense Zwem- en Poloclub aan de start in zwembad 'De Hommel' in Utrecht. Het uit stekende resultaat: twee gou den, twee zilveren en twee bronzen plakken. De Leusdense deelnemers wa ren vooral succesvol op de 100 meter rugslag. Annemieke v.d. Werf en Robin Hoender vangers zwommen op dat nummer naar goud. Zij brach ten beide een schitterend per soonlijk record op de klokken. Ook Mathijs Lugthart (zilver) wist op dat nummer zijn tijd aan te scherpen, net als Haike van Stralen (brons). Sharon v.d. Riet zwom twee keer een fraai persoonlijk re cord en werd daarvoor, op zo wel de 100 meter vrije slag (brons) als de 100 meter vlin derslag (zilver) met een me daille beloond. Daarnaast waren er fraaie persoonlijke records voor Marjolein v.d. Werf, Sarah Lugthart, Maartje van Stra len, Arjan v Duijn en Michel Rekveld. Zwemmers en zwemsters ge boren in 1978, '79 en '80 kwa men, in het kader van de Bol- dermanmeet, in actie in het valleibad te Veenendaal. Hier moest de Leusdense selectie zich tevreden stellen met een aantal tweede (Elwine Her mans, Vincent Oosterbroek en Vincent Oosterbroek). Vincent Oosterbroek gaf aan zijn derde plaats een extra feestelijk tintje: hij verbe terde zijn persoonlijk record met maar liefst 12 seconden. Andere spectacularie verbete ringen kwamen op naam van Eveline Brienesse op de 100 meter vrije slag, Terry Ikking op de 200 meter vrije slag, Bas- tiaan Overvest en Jurre van Dijk, beide op de 200 meter wisselslag. LEUSDEN - Na een korte winterstop begonnen de heren van de Leusdense waterpolo- vereniging aan het tweede deel van de competitie. Men moest aantreden tegen de Utrechtse Water vrienden. Bij de thuiswedstrijd in de eerste helft van de competitie wer den de beide punten eerlijk verdeeld na een eindstand van 9-9. Er werd rustig en fair ge speeld, met weinig grove over tredingen. De eerste periode werd met 1-3 afgesloten, door doelpunten van Burger (2x) en Abbing. In de tweede periode kwamen de Haaien niet tot scoren in te genstelling tot UWV die een maal Tijmensen wisten te ver schalken. De derde periode verliep be duidend beter met doelpunten van wederom Burger en Tol boom. Tijdens de 4e periode, waarbij Lars Ruitenbeek vroegtijdig het water moest verlaten van wege 3 kleine overtredingen, wisten beide partijen wat meer tot scoren te komen. Deze periode was dan voor het publiek stukken aantrekkelij ker Eindstand 5-9 in het voor deel v/d Haaien De tweede helft bracht een heel andere wedstrijd Er werd weinig gescoord LHV- keepster Christine Schut kon door een strafworp te stoppen voorkomen dat UHV/DSO dichterbij kwam. Maar daarna kon ook zij niet meer verhinderen dat de bezoekers liefst vier maal op rij scoorden zonder dat er een LHV doel punt tegenover stond. En in plaats van een 5-3 voor sprong kwam LHV nu op een 5-7 achterstand. De thuisploeg werd bovendien nog gecon fronteerd met een rode kaart voor Elly de Jager die zij ont ving na een zware overtreding op een tegenstandster. Met nog vier minuten te spe len en een 5-7 achterstand vocht LHV voor wat het waard was en toonde karak ter. Toen Schothorst vanaf de rechter hoek voor 6-7 had ge zorgd leefde de hoop op een ge lijkspel weer op bij de speel sters. In deze twee laatste minuten van de wedstrijd leek het ech ter niet meer te gaan lukken totdat Anja Verlinden, met nog zo'n tien seconden te spe len over de linker hoek door brak en daarbij aan haar schietarm werd vastgepakt: strafworp voor LHV. Schoenmakers moest het von nis voltrekken en voor LHV het meer dan verdiende gelijk spel binnenhalen. Zij faalde niet zodat de eindstand op 7-7 werd bepaald. LEUSDEN - Met frisse moed verschenen afgelopen zondag 43 leden van ponyclub "De Treekerruiters" met him po- nies aan de start bij de eerste dressuurwedstrijd van dit nieuwe sportseizoen. Regen eTi wind verhinderden dat de deelnemers buiten op het terrein van Paarden- en Ponycentrum "Den Treek" hun viervoeters konden inrij den, zodat zowel het inrijden als het wedstrijdrijden in de binnenmanege plaatsvond. In de klassen A (beginners), B, L en M bonden de combinaties met elkaar de strijd aan, met wisselend succes. Yvonne van Ginkel kwam met haar pony Ilonka uit in de moeilijke klasse M2 en Anouk Melchers was met haar pony Aida van de partij in de klasse Ml. Beide combinaties behaal den net niet genoeg punten om in aanmerking te komen voor de winstpunten, die nodig zijn om te promoveren naar de hoge klasse Z. Marleen van Ruitenbeek, die vorig jaar voor het springen de clubkampioensbeker mee naar huis mocht nemen, liet zien dat zij met haar pony Conny ook uitstekend kan dressuren. In de klasse L2 won deze combinatie zeer overtui gend met maar liefst 9 punten voorsprong op de nummer twee in deze rubriek. Ook in de klasse LI zegevierde deze combinatie, maar hier werd Joany Lam met haar pony Kantjes Urigon op slechts 2 punten achterstand een goede tweede Pauline Berkhof behaalde met haar pony Yvanhoe dui delijke overwinningen in de klassen B2 en BI. Opvallend was in de klasse B2 de deel name van Madeleen Koldewe met manegepony Björn. Deze frêle amazone en de zeer ro buuste Fjord vormden samen een heel bijzondere combina tie. De jury sprak haar bewon dering uit voor Madeleen, die met zo'n "tank" zo'n prach tige dressuurproef liet zien. Deze fantastische prestatie le verde dan ook de eerste plaats op. Met manegepony Polly reed Mariken Gerritsen in de klasse BI naar de zege en in de beginnersklasse A boekte Thessa Gerritsen met manege pony Blacky het hoogste re sultaat Donderdag 14 januari 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 21.30 uur - 23.00 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdagl5 januari 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 16 januari 16.00 uur: Zaalkorfbal,Rog- Antilopen, Groningen. Volleybal,Madjoe-Dupaco/ Leos, Enkhuizen Maandag 18 januari 9.00 uur: SSD-Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 9.15 uur - 10.15uur: SD- Grondgymnastiek, De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton, De Korf (zij-in gang). Dinsdag 19 januari 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang) Woensdag 20 januari 10.00 uur - 11.00 uur: SSD- squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9