leusder Krant. ilegaal bewoonde panden uilen worden ontruimd DA blijft bij het oortrekken fietspad ENORME KORTINGEN HALVEffiIJZEN ^bink^ CG/Bomit wordt Brian Goedts Gemengde gevoelens over politieplan Sportstichting van de baan Veenendaal sssissertjes NU L E U S D E N CD's gestolen Clubs tonen geen belangstelling Puupenkoppen dubbel elf Wijndief Parkeerbonnen Speelsters gevraagd Kop-staartbotsing GELD EN MOEITE BESPAREN? 1993 24.50 35.00 35.00 Boekhandel Wij geloven. Maar niet in: "dat laat me volkomen koud." „oensdag 20 januari 1993 Pagina 3 IJSDEN - AMCG/BOMIT is maandag officieel van naam veranderd. De nieuwe naam is Brian ~idtz Engineers Consultants b.v. Dit bedrijf geeft adviezen bij het vinden, realiseren, gebruiken leheren van accommodaties. Hiermee heeft het bedrijf, dat al sinds jaar en dag gevestigd is in het isdense. een nieuwe koers ingezet, waarbij de nadruk komt te liggen op adviserende dienstverle- 9- JSDEN - De gemeente gaat e panden aan de Stouten- jerlaan en de Zwarte Goor- veg, die illegaal zijn inge- t als woningen, ontruimen. zullen de gebouwen onge- kt worden gemaakt voor oning. De eerste woning, is e.ian de Stoutenburgerlaan. jer op woensdag 27 januari ien ontruimd. Op een nog fr te bepalen datum volgt jand aan de Zwarte Goor- eg. De acties volgen op langdurige juridische pro- re, waarhij de eigenaren de panden bij herhaling de gemeente zijn ge- nd een einde aan de bewo- te maken. ie ontruimingen zet de ge meente het beleid voort een einde te maken aan illegale be woning in het buitengebied Vorig jaar kregen de eigenaren van de twee panden van de ge meente te horen, dat zij de be woning van de gebouwen moesten beëindigen Daarop werd gereageerd met bezwaar schriften en beroepsprocedu res bij de Raad van State. De gemeente werd in het gelijk ge steld en sommeerde de eigena ren de panden respectievelijk per 1 augustus en 1 november vorig jaar leeg te maken en weer in de oorspronkelijke staat terug te brengen In het geval van de Stoutenburger laan gaat het om een berging en een bakhuis Bij de hoofdwo ning aan de Zwarte Goorder- weg wordt een berging illegaal bewoond. Voordat de gemeente de twee panden aan de Stoutenbur gerlaan zal ontruimen, vindt er op 25 januari nog een gesprek met de betrokkenen plaats. Als dit niet tot het gewenste resul taat leidt, zal een verhuizer op 27 januari de inboedels van de twee panden weghalen. Daar na zal een aannemer alle voor zieningen, zoals verwarming en sanitair, die voor de bewo ning noodzakelijk zijn, weg halen. De kosten van de opera tie aan de Stoutenburgerlaan worden geraamd op een bedrag van tussen de 15 en 20 duizend gulden. Die zullen worden ver haald op de eigenaar. 199. 299. 525 145 375. 495 2795 325 225 165. 1995 SDEN - „Ik moet helaas '.ateren dat u plan voor de {uiting van het fietspad bij '.essenweg op het Barne- e deel geen vergissing is," CDA-raadslid De Jong erdag teleurgesteld tij de vergadering van de aissie OREV. De Jong had •der bezwaren geuit tegen ijze waarop de gemeente efoon <sdag 20 januari: u ur: Va Uei con cert in ier\' Kerk Leusden Zuid uur:Jaar\'ergadenng en wond Oranjever. in De Til erdag 21 januari: "10 uur: Inloop/spelmid- >e Zuidzij in De Woelige uur: Kaartavond Leus- 'uid m De Woelige Hoek 16.30 en 18.30-20.30 nformatiedag scholen ig 22 januari: 0: 22-jarig jubileumfeest 'nkoppen in De Klaveet irt mode-ontwerpwed- 'Carribean Fantasy' van lag 23 januari: 1 en 13.30 uur: Walt Dis- n 'De Redderjes' in Blij- I uur: Caribisch feest bij e Klomp n Ros Beyaert g 24 januari: 1 uur: Dovendienst Ge- ±.(vnjg.) in 'De iskooi ag 25 januari: uur:Themamiddag met ferwerp 'Veilig Verkeer' erandermgen in het ver- T8.Klag 27 ian"a": uur: Valleiconcert m ir' ?rv. Kerk Leusden Zuid Sden I uur: Jaarvergadering avond Oranjever in Til uur: Afscheidsreceptie ^^^0sleden 't Hamersveld die aansluiting wil realiseren. Het college had daarom het plan aangepast, maar nog steeds niet tot tevredenheid van het CDA. Er is gekozen voor renovatie en verbreding van het pad aan de Achterveldse kant en de aanleg van een oversteekplaats met vluchtheuvel op de plek waar het Barneveldse en Achter veldse deel samenkomen. Het CDA wil echter dat het fiets pad wordt doorgetrokken tot de bebouwde kom van Achter veld in casu de Kerkdijk. Dat is ook de oplossing die de ENFB wil. Een woordvoerster van deze organisatie vroeg daarom vanaf de publiek tri bune. De ENFB en het CDA kregen bijval van Ton Geijs- berts van D 66 Ook de andere partijen, met uitzondering van de VVD voelden niets voor het collegevoorstel De Jongh's partijgenoot, WD-er Ton Voortman, zei dat doortrekken van het pad tot aan de Kerk dijk veel duurder zal zijn dat het collegeplan Als de ge meenteraad echter voor deze oplossing kiest, zal de proce dure voor het beschikbaar stellen van het budget opnieuw moeten worden ingezet. De Jongh wist donderdag avond te vertellen, dat de CDA-oplossing, bovenop het bedrag van 125.000,-- dat nu beschikbaar is, nog eens een bedrag van 270.00,-- extra gaat kosten. De wethouder stelde daarom voor het college voorstel in te trekken en met een nieuw plan te komen. Zijn opponent van het CDA vreesde op die manier een langdurige procedure en vroeg daarom of de wethouder eerst de kosten berekening van het nieuwe voorstel ter inzage voor de raad te leggen. LEUSDEN - Op de Korte Geer werd vrijdagavond een auto gekraakt, waarbij een maga zijn met daarin zes CD's werd buitgemaakt. (advertentie) JAN VAN SCHAFFELAARSTRAAT 30 - BARNEVELD TELEFOON 03420-12083 LEUSDEN - „Als alles wat in deze complete en bondige nota staat, uitkomt, dan heeft nie mand meer iets te mekkeren over de politie." Met deze woorden sprak CDA-raadslid Evelien Blom maandag tijdens de commissievergadering van ABZ haar waardering uit voor het juist gepresenteerde Politie Bedrijfsplan, regio Eemland Zuid. Ze was nog maar net uit gesproken, of collega Ep Oo- stra van de D'66 plaatste en kele kritische kanttekeningen. Burgemeester Panis gelooft naar aanleiding van de pre sentatie door commissaris Schouten, districtschef Eem- land-Zuid, dat Leusden zich kan verheugen in een beter functionerende politie, on danks het feit dat tien mensen, voornamelijk uit het kader, verdwijnen naar Amersfoort In grote lijnen moet de poli- tie-reorganisatie in Leusden concreet leiden tot meer politie op straat, directere service en daardoor een groter gevoel van veiligheid bij de burgers. Ver der wordt meer nadruk gelegd op bestrijding van grote crimi naliteit, om de recente stijging in die sector, vooral woningin braken en overvallen, te beteu gelen. Verschillende commissiele den konden zich in dit streven prima vinden, alleen voorzag Ep Oostra de nodige proble men. In het beleidsplan staan namelijk vele organisatorische initiatieven, waaronder mo dernere administratie en ma- nagementcursussen, die alle veel mankracht eisen. „Als dan van de huidige bezetting ook nog tien man moeten verdwij nen, hoeveel agenten blijven er dan over voor betere zicht baarheid op straat?", vroeg Oostra Een nog groter probleem vond hij het feit dat de politie als uitgangspunt de criminali teitscijfers van 1991 neemt. In 1990 lagen de cijfers van bij voorbeeld kleine criminaliteit namelijk nog 25% lager en voor 'Doorrijden na aanrijding was dat 50%, dus zou hij die situatie graag als streefpunt zien. Als antwoord hierop be nadrukte Marius Schouten, districtschef Eemland Zuid. dat hiermee met het streven een 'trendbreuk' wordt be doeld, dus in eerste instantie stabilisering van het huidige aantal delicten, om verdere groei van de criminaliteit te bestrijden. Roef Blauw, van Leusden '90, had ook kanttekening bij de plannen. Hij benadrukte dat het publiek goed moet worden geïnformeerd over de 24- uurs-bereikbaarheid van de politie Want in het streven naar directere service en goede zichtbaarheid is het moeilijk te verkopen dat het politiebureau voortaan om 23.00 uur sluit. Voor deze 'vroege' sluiting is echter gekozen, zo legde Schouten uit, omdat 'aanloop' op het bureau na elf uur in de praktijk niet meer plaatsvindt. Er zat tot nu toe een agent op het bureau te 'wachten' op nie mand. Die persoon kan nu be ter worden ingezet op straat, omdat de bereikbaarheid per telefoon voor de bevolking het zelfde blijft i De toegenomen zichtbaar heid van de politie op straat krijgt overigens binnenkort al handen en voeten op de Ha mershof, waar regelmatiger agenten zullen patrouilleren. Dit zei burgemeester Panis in antwoord op de vraag naar concrete stappen in de richting van een veiliger, gelijkwaardi ger en leefbaarder Leusden. Een onderwerp dat tegen het einde van de discussie over de Leusder politie nieuwe stijl nog even ter sprake kwam, is de voortgang van de buurtpre ventie-projecten Hoewel dit initiatief enige tijd gestag neerd heeft, worden in de na bije toekomst weer nieuwe buurtprojecten opgestart Overigens benadrukte Panis hierbij, dat hierbij voortdu rend getoetst moet worden of de buurt zelf initiatieven ont plooit, omdat de gemeente en politie 'de kar niet in hun een tje willen trekken'. De commissie Algemene Be stuurlijke Zaken had dus ge mengde gevoelens over de nieuwe weg die de politie van Leusden noodgedwongen is in geslagen, maar besloot met het uitspreken van veel verwach ting voor de toekomst. LEUSDEN - De gemeente en de sportclubs zijn niet het niet eens geworden over de oprich ting van een nieuwe sport stichting. Het blijkt dat er bij de Leusdense sportverenigin gen te weinig belangstelling is voor een dergelijke instelling. Vorig jaar besloten de clubs de oude stichting op te heffen na een conflict over de taken en bevoegdheden van het over koepelende overlegorgaan. De gemeente wilde namelijk meer grip krijgen op het beheer van de sportaccomodaties. terwijl de verenigingen juist uit waren op privatisering van dat be heer. Bij de vergaderingen, die de gemeente had belegd over deze zaak, bleek de opkomst maar zeer gering. Zo kwamen in no vember van de 28 uitgenodigde clubs er maar 8 opdagen. De gemeente heeft nu besloten het overleg met de clubs te beper ken tot twee bijeenkomsten per jaar Over belangrijke zaken kan dan apart overlegd wor den. De eerste vergadering zal m maart van dit jaar kunnen plaatsvinden. ACHTERVELD - Op vrijdag 22 januari zal in De Klaveet in Achterveld het jubileum van de Achterveldse carnavalsver eniging De Puupenkoppen worden gevierd. Met een feest avond zal worden stilgestaan bij het feit dat De Puupenkop pen 22 jaar bestaan. Van hein de en verre zijn er gastraden van carnavalsverenigingen uitgenodigd om deze happe ning bij te wonen. Twee blaas kapellen begeleid door de Achterveldse dansmariekes en De Havenzangers zullen bij dit 22 jarig jubileum in De Klaveet aan de Postweg aanwezig zijn. LEUSDEN - Een klant van een winkel op de Hamershof is za terdagmiddag door de politie aangehouden, nadat hij door winkelpersoneel was betrapt op een poging tot diefstal. De winkeldief, die een bekende is van de politie, wilde de zaak met twee flessen wijn, ter waarde van dertien gulden. LEUSDEN - Op de Mulderij zijn vrijdag twaalf parkeer bonnen uitgedeeld parkeer ders die problemen hadden met de blauwe zone Elf van de bekeurde automoblisten had den geen parkeerschijf aange bracht. De twaalfde had zijn tijd laten verstrijken. Op de Hamershof werd die dag tus sen 10.00 en 13.00 uur ook ge controleerd. Daarbij werden drie bonnen uitgedeeld. ACHTERVELD - Daar onze vereniging momen teel een tekort heeft aan competitie-speelsters, zien wij ons genood zaakt, langs deze weg, vrouwelijke leden te werven. Doordat ons ledenbe stand momenteel net vol doende is, om twee teams in de competitie te laten uitkomen (bij blessures, ziekte, vakantie enz.) wordt dit al erg moeilijk. Hierbij een oproep aan meisjes en vrouwen, die willen volleyballen en ook competitie willen spelen, kom eens kijken op een trainingsavond op maandag»vanaf 19.30 u in onze sporthal, W v. Amersfoortstr 42 te Ach terveld, of neem kontakt op met Pluut, 033-942403, Blom, 03425-1232, Osse- drijver, 033-947245. Wij garanderen u een leuke en sportieve vrije tijdsbesteding. .advertenties) LEUSDEN - Een moment van onoplettendheid resulteerde zaterdagmiddag op de Doornseweg in een kop- staart-botsmg. Een automobi list uit Putten maakte voor een keren gebruik van de berm. Toen hij achteruit weer de weg opreed merkte hij een naderen de automobilist niet op. Een botsing met kleine materiële schade was het gevolg. Maak dan gebruik van de nieuwe Belastinggidsen ELSEVIERS Belasting Almanak Elsevier Belasting Almanak '93 De meest verkochte, complete en actuele fiscale vraagbaak. Handleiding voor de aangifte Inkomstenbelasting 1992 en Vermogensbelasting 1993 24.95 Tevens verkrijgbaar voor de PC gebruikers zijn de I* Elsevier Belastingdiskettes MS-Dos 5.25 32.50 MS-Dos 3.5 32.50 Elsevier Aangiftehulp 1993 Nieuw! Praktische handleiding bij het invullen van de aangiftebiljetten A, E en T over 1992 1 .UU of de Elsevier Belastingkrant 1993 8.90 Kluwer Belastinggids 1993 Het is echt waar! 3 hotel overnachtingen voor 2 personen „gratis" bij aankoop van deze gids Vraag ook naar de Kluwer Belastingschijven 5.25 inch 3.5 inch 1993 U ziet, genoeg hulp om uw geld en moeite te besparen! Langestraat 33 Tel. 613232 Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redaetie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...Dc Leusdense judoka's kunnen zich in de handen wrijven, want niet minder dan Europees kampioen en Olympisch bronzen medaille-winnaar Theo Meijer begint in Leusden een eigen sportschool...* Vorige week vertelde Meijer in deze kran t over zijn plannen. Hij is er klaar voor. Meijer neemt de leerlin gen over van judo-school Ju-sei-do en vindt tijdelijk onderdak in de sporthal van de Lijsterbeslaan...* *...Er staat dus niets meer in de weg om van de onder neming een succes te maken. Een klein dingetje zat Meijer echter nog dwars. „Door een fout van de be heerder moet ik op de lesavond halverwege plaats maken voor de honkbalclub. Het is een waanzinnig karwei de mat weg te halen en weer neer te leggen." klaagde Meijer...' '...Het blijkt nu volgens Meijer toch anders te zitten. De beheerder van de sportzaal is niets te verwijten. Die is gewoon afgegaan op de wensen en verlangens van de betrokken partijen en heeft die in zijn plamiing ingepast...' '...Sterker nog, de problemen zijn nu tot tevredenheid opgelost. De leerlingen van Meijer hoeven de mat niet weg te slepen en kunnen gewoon doorgaan met hun trainingen... '...De gemeente Amersfoort wil op begraafplaats Rusthof aan de Dodeweg een crematorium bouwen. De begraafplaats ligt op Leusdens grondgebied, dus Amersfoort had toestemming nodig van het Leusden se gemeentebestuur... '...Die had in eerste instantie geen bezwaar tegen het crematorium. Bij de behandeling van de aanvraag in bet kader van dc Wet op de Lijkbezorging bleek echter dat er wel degelijk mensen zijn, die moeite hebben met het verbranden van lijken op de begraafplaats...' '...Op Rusthof is namelijk ook de Russchiscbe erebe graafplaats en er is een oorlogsmonument. De bezwa ren tegen het crematorium kwamen er op neer dat een dergelijke voorziening pijnlijke associaties zou kun nen oproepen bij oorlogslachtoffers...' '...De gemeente wilde aan die bezwaren niet zomaar voorbijgaan, maar vond ze niet doorslaggevend. Wet houder Vroon haalde zelfs als voorbeeld de Oosterbe graafplaats aan in Amsterdam. Daar zou de aanwe zigheid van een crematorium in de nabijheid van bet Auschwitzmonument geen problemen opleveren...' '...Niets is minder waar. Eind deze maand wordt in een park bij bet Tropisch Museum een nieuw Ausch witzmonument onthuld. Reden: het crematorium en het oude monument waren niet met elkaar te vereni gen. Het ligt te gevoelig bij de mensen, die elk jaar op de begraafplaats de verschrikkingen van de oorlog herdenken...' '...Bij het forum dat de Leusder Krant in oktober vorig jaar organiseerde over het verkeersplan deed wethouder De Jongh een aantal concrete toezeggingen. Eén daarvan was. dat uit de verkeersborden van het fietspad langs het Val leikanaal zou moeten blijken, dat er niet meer met bromfietsen gereden mag worden... Vorige week belde de man, aan wie de toezegging werd gedaan, op naar de krant. Het was volgens hem nog steeds niet in orde. Wij weten dat de wethouder een druk bezet man is, maar misschien zou hij er toch even naar kunnen kijken...' Wat een bedrijvigheid in Leusden. Op verschillen de plaatsen wordt er gesloopt, verbouwd, vertimmerd en verspijkerd. Wie voor bet eerst in Leusden inrijdt, zal die nijverheid onmiddelijk opvallen... '...Het begint al direct na het verlaten van de snelweg. Aan de kant van de carpoolplaats is men druk bezig met dc inrichting van dc nieuwe gemeentewerf. Aan de overkant worden de contouren van bet nieuwe benzinestation zichtbaar en erachter wordt toekom stig bedrijventerrein De Horst steeds meer bouwrij per... '...Als men dan rechtdoor de Randweg afrijdt in de richting van de Middenweg, ziet men bij de kruising van de Middenweg met de Asschatterweg nog de bor den van de reconstructie van dat kruispunt, hoewel het werk daarvoor al weer enige tijd achter de rug '...Rechtsaf de Noorderinslag op en bij bet 'bijna voormalige' benzinestation begint de drukte weer. De Hamershof wordt uitgebreid en dat zal de komende jaren nog goed te merken zijn...' '...Maar ook bij het andere winkelcentrum. De Bie- zenkamp, is men deze weck begonnen met slopen. De komende weken zal er van het voormalige restaurant De Pepermolen weinig meer overblijven. Er komt een kantoren- annex winkelcomplex voor in de plaats...' '...Gelukkig zal niet al het oude in Leusden verdwij nen. Deze week maakte de provincie de resultaten van het Monumenenten Inventarisatie Project bekend. De naam zegt het al: alle gebouwen en objecten uit het (recente) verleden zijn op een rijtje gezet. Later zal er beslist worden welke van deze bouwwerken ook echt de status van monument zal krijgen. Ook Leusden is verrijkt met een lijst waardevolle gebouwen... '...Wie die lijst aandachtig bestudeert, zal verrast worden door de volledigheid ervan. Het blijkt dat er heel wat potentiële monumenten in Leusden zijn. En daar mogen tre best wel zorgvuldig mee omgaan... Leger du Heilt. Spoordreet 10. 1315 GN -Mmere Telclooti 036 - 53 98 III

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3