Haaien wint topper Erik Hak met twee goals man van de wedstrijd Agenda Verlies LHV geflatteerd ^laaien schitteren Antilopen in veiligheid Lookhorst voor kunstgras BÉst maar kan naar punt fluiten Waterpolodames winnen Achterveld pakt puntje in Cothen Sport Leusder Krant Pagina 9 ainer Ronald Bast instrueert zijn spelers. Diepenbroek, Ruitenbeek, Renkers, Boekers, Burger en Düij speler van Reuring luisteren gespannen, (foto Hans Verhorst ir 'Omi,.J 13t'.USDEN - De Waterpoloérs ."^ra de Haaien wonnen de top- r in de tweede klasse district 1O0;en Reuring uit Schagen met maar op het wedstrijdfor- 1*tlier werd uiteindelijk als slag 8-8 genoteerd. Voor het n-mulier ondertekend werd, :usieerden de waterpoloérs langdurig met de scheids- rhter en de tegenstanders. scheidsrechter kon zich bn enkele score herinneren. Reuring-spelers waren blij :t het punt dat zij zo in de ,ioot geworpen kregen. De •y-tafel van de Haaien had t negende doelpunt gemist, bleef de spelers niet anders r dan zich neer te leggen bij gang van zaken. Haaien hadden de wed- li] d in Schagen gemakkelijk wonnen Zij rekenden er op t de thuiswedstrijd ook een ae zou zijn. In de eerste de leek het er op dat de iaien een makkelijke over ruling zou gaan halen. De usdenaren waren veel ster- Willem Burger scoort 3-2 tegen Reuring, (fotoHans Verhorst) MG- ker en namen een terechte 3-2 voorsprong. De voorsprong had veel gro ter kunnen zijn, als de Haaien beter de kansen benut hadden. Het ontbrak de waterpoloérs vooral aan rust en overzicht om kansrijke situaties perfect uit te spelen. Reuring kreeg twee kansen en benutte die. Vleugelspel De tweede periode, traditio neel de zwakste van De Haai en, liet een heel ander Haaien zien Als een Leusdense aan valler de bal kwijtgeraakt was, zwom hij niet terug om de ver dediging te assisteren. Hij bleef rustig voor het doel van Reuring dobberen en keek toe ichtl ~7 jinka he«& LEUSDEN - De Haaien- dames begonnen de eer ste wedstrijd van het nieuwe jaar onder lei ding van de gelegen- heidscoach Yolanda Tuk ker tegen rode lantaarn drager Eurozon Branden burg uit Bilthoven. Al na 35 seconden keek het Leusdens team tegen een achterstand van 1-0 aan. Door doelpunten van Petra Borgman en Monica Walet werd de eerste periode afgesloten met een 1-2 voorsprong. De tweede voorsprong vergrootten De Haaien de voorsprong tot 1-4 door doelpunten van Kir- sten Ruitenbeek en we derom Petra Borgman. Na een derde periode waarin niets noemens waardig gebeurde kwam Brandenburg in het be gin van de vierde periode terug tot 2-4. Borgman bouwde de score uit tot 2-5 en An drea Blom bepaalde de eindstand middels een slimme boogbal op 2-6. Wederom een fraaie over winning van de Haaien- dames die zodoende in de middenmoot zijn beland na lang op de voorlaatste plaats te hebben gestaan. hoe Reuring een 5-6 voor sprong nam. In de derde periode bleek dat Reuring conditionele proble men kreeg. De spelers bleven gewoon in het water liggen en wachten tot de bal hun kant op kwam. Het spel werd rommeli ger en er werd niet gescoord. Het was opvallend dat Haai en veel over de middenvoor speelde. Dat leverde weinig kansen op De enkele keer dat de vleugels opgezocht werden werd Haaien gevaarlijk, maar de afwerking Het veel te wen sen over. Ook het fluiten van de scheidsrechter liet veel te wen sen over. Hij floot consequent. Drie minuten lang gaf hij de Haaien balvoordeel, daarna zeven minuten aan Reuring. Het maakte voor de scheids rechter niet uit wie de overtre ding maakte. Hij floot gewoon voor de ploeg, die hij op dat moment bevoordeelde. Dat irriteerde de spelers mateloos De irritaties veroor zaakten hardere overtredin gen, waartegen de scheids rechter niet goed optrad. Dat maakte de stemming in het veld slechter, waardoor er nog onvriendelijker gespeeld werd. In de vierde periode nam Reuring eerst verder afstand Er werd voor de vierde keer met een boogbal gescoord. Ten mmste de scheidsrechter vond dat de bal zat, maar Marco Ty- mensen, de uitstekende keeper van de Haaien, meende terecht dat de bal de doellijn niet ge passeerd had. Tymensen schold op de scheidsrechter. De man in het wit antwoordde geïrriteerd dat hij besliste, omdat hij de baas was en dat de Leusdenaren al tijd begonnen te zeuren als zij verloren. Hij hield er geen re kening mee dat de spelers wei eens gelijk zouden kunnen hebben. Tymensen nep zijn mede spelers toe dat zij nog best kon den winnen. En inderdaad werd er achter elkaar door Rob van Wegen, Gerco Renkers en twee keer door Carl Diepen broek gescoord. Dat betekende dus dat de Leusdenaren een voorsprong van twee doel punten hadden Reuring trok ten aanval en scoorde tegen via een eigen doelpunt van Willem Burger. In de laatste minuut probeerde Reuring nog gelijk te maken, maar Marco Tymensen was on verslaanbaar De scheids rechter floot af. De coach van Reuring feliciteerde Ronald Bast met de terechte overwin ning Maar toen bleek dat de stroom van doelpunten de jury-tafel van de Haaien teveel was geworden. Het negende doelpunt van Haaien was niet genoteerd. De scheidsrechter zei dat hij niks gezien had, dat bleek trouwens ook uit de ma nier waarop hij gefloten had. De spelers uit Schagen waren zeer blij over het punt dat zij zo pakten. De spelers van de Haaien waren zeer teleurgesteld over de gang van zaken, maar de fout was door clubgenoten ge maakt en dus konden ze eigen lijk niet klagen Zij gingen te leurgesteld douchen. Aan het eind van het seizoen als Haaien kampioen geworden is. zal deze wedstrijd niet meer dan een grappige episode in dit sei zoen zijn. USDEN - De wedstrijdse- tie van de Leusdense ^em- Poloclub De Haaien id het afgelopen week- de voor de zware taak met :ces de vierde competitie- ting van dit seizoen af Werken. Om de positie in de ddenmoot van de C-compe- ;e vast te kunnen houden, •eten de leden van de rela- J smalle equipe steeds weer zwaar programma afwer- Ji. Trainer Ron Baars weet pupillen echter zodanig te pireren, dat men zich volle- inzet voor de ploeg. Tij- iep is de vierde, in het Vallei- igs-1 te Veenendaal verzwom- ;er* n competitiewedstrijd. Cul dde dat opnieuw tot een kerstal aansprekende presta- s- 8 wedstrijden werden afge- ten met 6 eerste, 8 tweede één derde plaats. Belangrij- r was echter dat veel Leus- jngeosé atleten tot een verbete- a g van hun persoonlijk re- d wisten te' komen. Die lerpe tijden hadden tot ge- _.lg dat slechts met één nipt }9 /'-schil werd verloren van de ekte tegenstander Zwem- t Den Hommel, maar dat de ide positie op de ranglijst geen enkele manier in ge- irwerd gebracht, ee van de nieuwe persoon- te records werden door rner v.d. Berg op de klok- i gebracht. Zo werd hij voor zijn persoonlijke record op de 100 meter vlinderslag beloond met een eerste plaats en bete kende de 4.45.6 op de 400 me ter vrije slag een verbetering met ruim 8 seconden. Ook Ewout Paulusma mocht ech ter terugkijken op een ge slaagde race. Zijn 5.06.7 op de zelfde afstand betekende eveneens een nieuw persoon lijk record, maar vooral zijn 1.20.0 op de 100 meter school slag mocht gezien worden. Daarnaast verraste Bas Schreuder met een sterke 29.3 op de 50 meter vrije slag en zag Elwine Hermans haar fraaie 2.44.0 op de 200 meter wissel slag beloond met een tweede plaats. Ook de dames Eveline Brienesse, Annemieke v.d. Werf, Sarah Lugthart, Roze marijn Sybrandy, Maartje van Stralen, Marjolein v.d. Werf en Karlijn van Stralen, met 2.33.0 eerste op de 200 me ter vrije slag, brachten een aantal bijzonder fraaie tijden op het scorebord, net als Christiaan Mannaart die met 1.29.1 zijn tijd op de 100 meter schoolslag met maar liefst 5.1 seconde omlaag bracht. Ma thijs Lugthart maakte het met een verbetering van 6.5 secon den op de 100 meter vrije slag nog bonter en kreeg dan ook terecht zilver, terwijl Simone Sybrandy de evenaring van haar persoonlijk record op de 200 meter wisselslag beloond zag met een gouden plak. ACHTERVELD - In Cothen speelde SVA moeizaam tegen SVF in de eerste helft. Trainer De Wilde heeft, ook na deze winterperiode, nog geen echte eenheid van zijn team kunnen smeden. De Oranje-brigade startte tegen de straffe wind in. Ondanks deze handicap kwa men de Achtervelders al snel met 0-1 voor te staan. Robie de Vwette liep listig onder een een corner van Harrie van Dalen door. Daardoor kwam Erik Hak vrij te staan. Deze tikte de bal fraai tegen de touwen. SVF ging daarna furieus ten aanval. Zij hanteerden het systeem 'lange halen snel thuis' en zet ten daarmee de Achterveldse defensie onder druk. De wind hielp hierin een stevig handje en het was dan ook terecht dat na een periode waarin SVF met stevig voetbal de dienst uit maakte de stand op 1-1 kwam. Een schot uit de tweede lijn werd van richting veranderd en keeper Gerbrand van Zand- brink was kansloos. Achter veld probeerde wel uit de Co- thense omsingeling te komen, maar dit lukte niet echt Een aanval door het midden lever de de tweede treffer van SVF op. Nog voor rust had Achter veld bij een verdwaalde voor zet geluk, toen de bal maar net op de lat belandde. Na de rust stond er weer het oude Achter veld binnen de lijnen zoals de supporters dat gewend zijn. Er werd weer voor elkaar gewerkt en het vuile werk werd zonder morren gedaan. En ook nu was het grootste probleem dat de bal er niet in wilde. Peter van Middelaar pro- beeerde het met enkele harde afstandsschoten, maar het zo gewenste doelpunt bleef uit. De voorzetten van de beide Achterveldse vleugelspitsen Peter van Middelaar en Peter van Ruitenbeek belandde door de harde rugwind te vaak ach ter het doel en de achterlijn. Een voorzet van rechts werd door Peter van Ruitenbeek te zwak ingekopt De kracht ont brak. Dezelfde Peter van Ruiten beek stond aan de basis van een snelle en goede Achterveldse aanval Hij gaf de bal af aan spelmaker Harrie van Dalen die met een fraai schot alleen het houtwerk raakte. De terug springende bal werd door Pe ter van Ruitenbeek niet goed geraakt zodat de hatelijke 2-1 stand op het scorebord bleef staan. Ook een scrimmage voor het doel leverde met het gewenste resultaat op voor SVA. Een schot van Peter van Ruitenbeek werd in deze scrimmage gesmoord. Een zware overtreding op de over rechts doorgebroken Peter van Ruitenbeek werd door de ma tig leidende man in het zwart slechts bestraft met een vrije trap. Deze vrije trap werd door wie anders dan Harrie van Dalen goed voor de pot ge bracht. Jeroen Tolboom kon de op maat geleverde bal net niet afronden, maar het was weer Erik Hak die bal netjes in knal de. Deze gelijkmaker was in deze fase van de wedstrijd ver diend. Na deze treffer waren beide ploegen tevreden met het behaalde resultaat zodat beide ploegen zich konden opmaken voor de volgende wedstrijd. Het spel speelde zich vanaf dat moment alleen nog op het mid denveld af en beide ploegen ga ven elkaar geen kans meer te scoren. Achterveld speelt ko mende zondag tegen DWSV LEUSDEN - Antilopen heeft de belangrijke uitwedstrijd tegen het Groningse ROG met 9-13 gewonnen. De wedstrijd in Leusden werd eind novem ber gewonnen door de noor derlingen, die daarmee de enige twee wedstrijdpunten tot nu toe op hun Conto schre ven. Antilopen moest deze wedstrijd winnen om de Gro ningers definitief van zich af te schudden en afstand te ne men van de degradatieplaat sen. De Groningse sporthal 'Beijum' vormde de kille am biance die een wedstrijd in de eerste klasse onwaardig is. De Leusdense ploeg had wel ge teld zes supporters bij zich, ge zien de verre uitwedstrijd niet onbegrijpelijk. ROG wist daar nauwelijks meer mensen tegenover te stellen. Weinig mensen waren daarom getui gen van een terechte en regel matige overwinning van Anti lopen. ROG had het genoegen om de score te openen. Een doelpunt dat al snel werd beantwoord door de Leusdense ploeg. Na de gelijkmaker trokken de Leusdenaren het initiatief naar zich toe. Met verzorgd combinatiespel werden de Groningers naar een 1-5 ach terstand gespeeld. Net als vorige week was het met name aanvoerster Joyce Osnabrugge die nadrukkelijk haar visitekaartje achterliet. Met twee doelpunten, recht streeks gescoord uit een vrije bal kort onder de korf, had zij een belangrijk aandeel in de voorsprong van haar ploeg. Pas na twintig minuten kwam ROG; dat geen enkel moment kon imponeren, weer tot score. De rust werd bereikt met een stand van 3-7 in het voordeel van Antilopen Droog Na de rust leek Antilopen in een oude fout te vervallen. Het tweede aanvalsvak kon niet tot score komen. De ploeg stond bijna een kwartier droog. Daar ook ROG geen potten kon breken vermaakte het weinige publiek zich ma tig- Uiteindelijk braken de Leus denaren de ban en scoorden 3- 8. ROG had inmiddels het kunstje afgekeken en wist te rug te komen tot 6-8. Antilo pen herstelde zich knap. Van de fouten in het derde kwartier werd geleerd. Er was een grote bereidheid om voor elkaar te werken. Net als vo rige week tegen Marfügels ging men niet bij de pakken neer zitten en wist tijdig de or ganisatie in de ploeg en de scherpte te hervinden ROG, strijdend tegen degra datie zette ook een tandje bij. Om en om scorend werd tien minuten voor tijd een stand van 9-10 in het voordeel van de Leusdenaren bereikt. Evelien van Rooijen werd op dat mo ment gewisseld voor Corien van Dijk. Van Dijk viel ver dienstelijk in. Door een aantal goede acties bracht zij nieuwe impulsen in de Antilopen aan val. Uiteindelijk kon René Ver- weij uit een van haar acties 9- 11 scoren en brak daarmee het laatste verzet van ROG. Anti lopen liep in de laatste minu ten nog uit naar 9-13. De Leusdense ploeg nestelt zich met deze overwinning in de middenmoot van de compe titie en kan met de weerbaar heid die het laatste wedstrij den vertoond nog een aantal goede resultaten gaan boeken in deze competitie. Stand 1 Wit Blauw 8, 14; 2 Vlug Vaardig 8, 12; 3 Joure 8, 9; 4 Marfügels 8, 9; 5 Flamingo's 8, 8; 6 Antilopen 8, 8; 7 Amicitia 8, 2; 8 ROG 8, 2 Uitslagen Joure - Flamingo's 19-21; Wit Blauw - Marfügels: 21-16; ROG - Antilopen: 9-13; Amicitia - Vlug V." 11-13. LEUSDEN - De dames van LHV moesten afgelopen zon dag aantreden in en tegen Ne- derhorst, de nummer twee van de ranglijst. LHV kon de te genstander lange tijd volgen maar moest aan het eind van de wedstrijd toch diep buigen en verloor geflatteerd met 12- De eerste wedstrijd van dit seizoen tegen Nederhorst in Leusden hadden de dames van LHV met miniem verschil ver loren. Daarom hoopten ze er ondanks de hoge positie van de tegenstander een leuke wedstrijd van te kunnen ma ken. En dit lukte volledig. Nederhorst opende de score waarna Schoenmakers voor LHV de stand gelijk trok. Na dat de thuisploeg weer twee maal doel had getroffen was het Schothorst die voor haar ploeg een break-out doeltref fend afrondde. Nadat Nederhorst opnieuw gescoord had en hiermee de stand op 4-2 in het eigen voor deel bracht waren het Schoen makers en Hovenkamp die de ploegen opnieuw op gelijke hoogte brachten. Hierna was het weer de beurt aan Nederhorst om te scoren waarna Hovenkamp haar ploeg in de race hield. Dit zelfde deed keepster Caroline van de Wel door een strafworp te stoppen Daarna bepaalde de thuisploeg de ruststand op 7-5 Bij LHV kon men zeer tevre den zijn over het verloop van deze eerste helft. Er werd goed gehandbald en men was volle dig gelijkwaardig aan de te genstander. Ook de combina ties liepen, in tegenstelling tot een week eerder, goed. Kaarsen In de tweede helft scoorde Schoenmakers snel voor LHV zodat het een zeer spannende wedstrijd bleef. Helaas kwam LHV niet meer aan scoren toe, terwijl Nederhorst dat wel bleef doen. Langzaam ging bij de bezoe kers de kaars uit, ondanks de drie wisselspeelsters en het snelle wisselen kwam LHV conditioneel te kort De thuis ploeg kon uitlopen naar een 12-6 overwinning. Toch bleef de wedstrijd aantrekkelijk om naar te kijken vanwege het hoge tempo waarin ge speeld werd. Vervelend was nog het gebles seerd uitvallen van Tonny Da vids aan LH V-kant. Zij moest met een achillespeesblessure de wedstrijd voortijdig verla ten. Coach Rainer Rutschek was ondanks de nederlaag zeer te vreden over het spel van zijn team: ,,Ik denk dat dit één van de beste wedstrijden is die we dit seizoen hebben gespeeld. We hebben Nederhorst heel lang zeer goed partij kunnen geven. Jammer dat we op het eind conditioneel wat tekort kwamen." LEUSDEN - De gemeente Leusden zal na het tennissei- zoen 1993 de negen gravelba- nen van tennisvereniging LTV Lockhorst renoveren. Voor het bestuur aanleiding om tij dens de vorige week gehouden algemene ledenvergadering te informeren naar de belang stelling voor drie van de negen banen kunstgras, alvorens een uitgebreid onderzoek te star ten. En die belangstelling was er, zij het terughoudend. De aan- legkosten zijn hoger maar ze vragen minder onderhoud. Het tennisseizoen wordt ver lengd, maar daarmee ook de bardienst in eigen beheer. En zo zijn er nog veel meer voor- en nadelen. Het bestuur stelt nu een verdergaand onder zoek in. Kritiek De leden maakten het voorzit ter Ab Noordkamp c.s. niet ge makkelijk. Veel kritiek was er op de presentatie van de fi nanciële stukken, waarvoor hij al in de opening om cle mentie had gevraagd. Deson danks ging de vergadering ac- coord met een contributiever hoging. Sport Overdag Al jaren achtereen stellen de Burg. Buiningparkbewoners drie banen en een tennisleraar beschikbaar op de vrijdagen tussen 13.00 en 14.00 uur voor Sport Overdag. Niet-tennis- sers kunnen dan tegen een kleine vergoeding kennisma ken met deze sport. De mededeling werd gedaan, dat hiermee zal worden door gegaan zolang de vereniging er geen geld op moet toeleg gen. En daar is sprake van als er onvoldoende belangstelling voor is. Met de gemeente wordt overlegd. 30 jaar Ab Noordkamp wil zijn ver eniging nog één jaar, waarin deze 30 jaar wordt, dienen. Be stuursleden Hans Klin kenberg (accommodatie) en Rob Peek (penningmeester) traden af, Piet Moddemeijer en Nol Hameleers traden toe. Concrete feestplannen in het jubileumjaar zijn er nog niet. Maar dat het 30-jarig bestaan uitbundig zal worden gevierd, staat vast. Donderdag 21 januari 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 21.30 uur - 23.00 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, gymnas- tiekl okaal Lijs terbesla an Vrijdag 22 januari 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach- ter\'eld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 23 januari 14.30 uur: Voetbal. Roda'46-SDCP, Burg. Bui- ningpark. 15.30 uur: Volleybal, Dupa- co/Leos-Dinto, De Meent. 15.50 uur: Korfbal, Antilo pen-Vlug en Vaardig, De Korf Zondag 24 januari 14.30uur: Voetbal, Achter- veld-DWSV. Kerstenssport- park 14.30uur: Voetbal,Olympia- Roda, Hilversum Maandag 25 januari 9.00 uur: SSD-Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 9.15 uur - 10.15uur: SSD- Grondgymnastiek, De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton, De Korf (zij-in gang). Dinsdag 26 januari 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). Woensdag 27 januari 10.00 uur - 11.00 uur: SSD- squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9