.Leusder Kran,• ommelig Antilopen verliest Dames van Haaien goed op schot Dupaco/Leos wint wisselvallige partij )ed seizoen voor BVL'79 Strafworpen vellen LHV Waterpolo jeugd stevig afgedroogd Succes voor Impala Haaienjeugd zwemt Springwedstrijden AMBC een actieve vereniging R0DA '46 - HERTHA Densdag 27 januari 1993 Pagina 11 JSDEN - De korfballers Antilopen hebben afgelo- zaterdag in een goed ge lesporthal 'de Korf' de op- nde lijn van de afgelopen Rten niet voort kunnen zet lij In een van Antilopen- e slechte wedstrijd gingen r^eusdenaren met 11-15 on- I A Jit tegen titelpretendent g en Vaardig uit het Friese eneijp. en[;g en Vaardig heeft zich in aar opende competitie ontpopt een makkelijk scorende e|(pg. Ook in de uitwedstrij- 13i scoort de ploeg er lustig op a.t-De Friezen weten zich ge- 00Lnd door een enthousiaste Khang, die ook afgelopen za ag een twee uur durende A /reis slechts zagen als een **'>ie warming-up voor het e werk. de wedstrijd te- Antilopen. Ook het Leus- ;e publiek was in grote ge- opgekomen. zodat de strijd zich in een sfeer- e ambiance en voor een Üe tribune kon afspelen, makkelijk scorende ploeg iet korfbal kan feitelijk r op een manier effectief lagen worden. Zorg er- dat je als tegenstander makkelijk scoort en Irng om die reden zuinig om J\de kansen. Antilopen ver- ïde beide elementen goed e voeren. eerste uitgespeelde kans de wedstrijd was in de ïde minuut van de wed- d voor Nancy Lahey. La- passeerde haar tegen- dster op een voor haar ka- eristieke manier en ver en vrij voor de korf. tijd om te scoren en het te visitekaartje af te ge- Lahey miste jammerlijk pgelegde kans. Ook Vlug /aardig wist in de ope- sfase haar faam van mak- k scorende ploeg niet temaken duurde tot de zesde mi- alvorens men de score de (0-1). xom verscheen Nancy •y voor een vrije korf, dit- T verhinderde haar tegen- Lridster onreglementair de Ingskans De scheidsrech- 'eif veigerde echter de actie te honoreren met een strafworp. Uiteindelijk bracht Jeroen Buisman de Leusdenaren met een goed afstandsschot op ge lijke hoogte. Voor de voeten De gehele eerste helft gingen de ploegen in score gelijk op. Vlug en Vaardig had pech dat veel ballen van de korf af stui terden. Men wist de Antilo pen-korf goed onder druk te houden, alleen was men niet zuiver genoeg. Antilopen zette daar een hard werkende ploeg tegenover die echter weinig samenhang ver toonde. Aanvallend was er nauwelijks enige organisatie te ontdekken in de Leusdense ploeg. Men liep elkaar voor de voeten en verviel veel te veel in individuele acties die slechts sporadisch rendement voor de ploeg op leverden Daarnaast was de rebound on der de korf slecht verzorgd. De bal bleef na een doelpoging weliswaar regelmatig in bezit van Antilopen De afvangers verwerkten echter consequent de bal matig. Pas in tweede of derde instantie kreeg men controle over de bal, waardoor elk baltempo verdween in de Antilopen-aanval. De Antilopen-verdediging had in die fase van de wedstrijd de zaken redelijk op orde. Vlug en Vaardig was alleen van af stand gevaarlijk, maar dat was voldoende voor de Frie zen om met een stand van 7-9 de rust te halen. Tijdens de rust heeft coach Bert Brandsen getracht de or ganisatie terug te brengen in de Antilopenploeg. Brandsen vond het in deze fase blijkbaar nog te vroeg om personele con sequenties te verbinden aan de slecht functionerende ploeg, terwijl een bank vol re serves in de voorgaande wed strijd hadden bewezen wel in vorm te zijn en gediscipli neerd te kunnen spelen Donderpreek In de tweede minuut leek de donderpreek van Brandsen echter toch goed te zijn aange komen. Jeroen Buisman ver zilverde een strafworp uit een door hem perfect uitgelokte overtreding (8-9). Daarmee had Antilopen voorlopig haar kruit verschoten. Er sloop een moedeloosheid in de ploeg die deze competitie nog niet was waargenomen De organisatie in de aanval bleef zoek Wel werd er veel gepraat tussen spelers onder ling. Ook Brandsen had zijn handen vol aan het organise ren van zijn ploeg Vlug en Vaardig deed onder tussen waar het voor gekomen was. Voor een luidruchtig Fries publiek scoorde men met regelmaat. Halverwege de tweede helft waren de Ga- rijpers uitgelopen tot 9-14. Antilopen was in tegenstel ling tot de twee voorgaande westrijden niet in staat zich zelf te hervinden. Zelfs aan voerster Joyce Osnabrugge, in de twee voorgaande wedstrij den het voortouw nemend bij de revival van Antilopen, deelde in de malaise en miste een opgelegde kans. Halverwege de tweede helft verving Esther Versteeg Mi riam den Heijer. Er werd vanaf dat moment een hoger baltempo gespeeld in het aan valsvak. Het was Esther Ver steeg die in de 48e minuut de stand op 10-14 bracht Ook in het eerste aanvalsvak bracht Brandsen een wissel in. Ed Hendriks moest het veld ruimen voor Chris Fokker. Brandsen haalde hiermee de speler die het vak nog een klein beetje organiseerde uit het veld. Hij verzuimde hier mee' de in deze wedstrijd erg individueel gerichte Buisman uit het veld te halen. Desalniettemin leek het even alsof Antilopen op de valreep de zaken op orde kreeg. Er ontstonden lange aanvallen, de rebound werd beter ver zorgd en Nancy Lahey deed wat zij een aantal malen ver zuimd had te doen in deze wedstrijd: scoren 11-14. Het tweede aanvalsvak kon echter geen vuist meer maken. Vlug en Vaardig scoorde zes minuten voor tijd 11-15 en wist geroutineerd de wed strijd uit te ballen p|y - LEUSDEN - Afgelopen gg zaterdag hebben de Haaien-dames de ploeg van Albatros uit Vianen aan de zegekar gebon den. In de eerste periode kwamen de dames op voorsprong door Kirsten Ruitenbeek Door een on- dertalsituatie kwam Al batros terug tot 1-1. In de tweede periode bracht Ruitenbeek de Haaien weer op een voorsprong. Nadat Albatros gelijk was gekomen maakte Ruitenbeek haar hattrick vol: 2-3. De Haaien speelden ver zorgd met snel en geva rieerd aanvalsspel. Dit kwam met name tot ui ting in de derde en vierde periode. Doordat het team uit Vianen door het snelle spel conditioneel gesloopt was liep de Leusdense ploeg snel uit naar 2-6, door doelpunten van Yvonne Adriaanse (2x) en Linda van Wegén. Dit was tevens de eind stand. Ook mag het sterke verdedigingswerk van Margreet Wanrooy en Monica Walst niet on opgemerkt blijven. Al met al hebben de Haaien-dames laten zien dat snel en goed samen spel de formule is voor een leuke waterpolowed- strijd. Dupaco/Leos behaalde een nuttige overwinning op Dinto. (foto. Jan Pit) LEUSDEN - Afgelopen za terdag (23 januari) wonnen de vrouwen van volleybalver eniging Dupaco/LEOS hun wedstrijd tegen Dinto. Met de setstanden 15-4,11-15,15-10. 3- 15 en 15-4 konden de dames weer twee punten bij hun to taal optellen. Goed voorbereid begon Dupa- co/LEOS aan de wedstrijd te gen Dinto Het spel van Dinto was een week eerder al ge analyseerd. Met een goede service-druk en een goede blokkering werd de strijd tegen Dinto aangegaan. In de eerste set wisten de vrou wen van Dupaco/LEOS Dinto goed onder druk te houden. Dat resulteerde in een set stand van 15-4. Nadat de eerste set vrij mak kelijk gewonnen was. konden de speelsters de druk van de eerste set niet vasthouden Er werd er slap begonnen met de tweede set. Dinto profiteerde van de makkelijke ballen die toegespeeld werden Zij liepen uit naar een 3-12 voorsprong Dupaco/LEOS kon terugko men tot een 9-12 stand, maar de set ging met 11-15 naar Dinto. Niveau In de derde set kwamen Dupa co/LEOS goed terug, maar het niveau van de eerste set werd niet bereikt. Als een simpele bal richting Dinto gespeeld werd, scoorde Dinto. Met een setstand van 15-10 werd de derde set door Dupaco/LEOS gewonnen I De vierde set was een kopie j van de tweede. Onzorgvuldig J spel, dat afzakte naar een be denkelijk niveau. Dinto, dat over een goede veldverdedi- SDEN - Badmintonver- g BVO'79 uit Lcusden in het nog lopende sei- '92/'93 goede resultaten ek. Dit geldt voor het ieve en het recreatieve /orig jaar naar de eerste klasse drie gepromo- le team een heeft zich uit- :nd gehandhaafd Team en drie, waarvan veel verwacht, zijn beide in ïrde klasse kampioen ge en. Zij zullen volgend sei- een treetje hoger hun ten vertonen. Het in de- e klasse uitkomende vier heeft een verras sende tweede plaats weten te bemachtigen. De overige vier teams hebben zich keurig staande gehouden. De gezellige sfeer tussen de teams heeft de club goede re sultaten opgeleverd. De thuis wedstrijden op zondagmiddag in sporthal Groenhouten laten goed badminton zien en wor den druk bezocht. Ook op het recreatieve vlak maakt BVO'79 een bloeipe riode door. Aan het Her- ststoumooi werd maar liefst door meer dan de helft van de leden meegedaan. Het Nieuw- jaarstournooi mocht, op ruime deelname rekenen. Gezellig- heidstournooien waarbij re creanten bijgestaan door com- Het tweede team van BVL'79. (foto- Jan Pit) Het derde team van BVL'79. (foto Jan Pit) petitiespelers beter leren bad mintonnen. De club verwelkomde de afge lopen maanden zo'n 20 nieuwe leden. De recreantencommis sie heeft voor deze leden een aantal vrijwillige trainingen succesvol op touw gezet In april zullen een vier-tal ver- volgtrainingen zijn. Voor re creanten bestaat de mogelijk heid in teamverband deel te nemen aan een competitie te gen andere BVO-leden Eenen veertig recreanten nemen dit jaar hieraan deel. Gode competitieresultaten, veel deelnemers aan de di verse BVO-tournooien, grote opkomst bij recreantentrai ningen en de goede band tus sen de 'goede' spelers en de re creanten maken van BVO'79 een succesvolle, maar vooral een gezellige club voor jong en oud. Mocht dit verhaal uw nieuws gierigheid hebben opgewekt, dan bent u altijd van harte welkom om op de woensdagen (vanaf 20.00 uur) een kijkje te komen nemen Het adres luidt: 'De Korf' aan De Smidse 1 te Leusden. Voor meer informatie kunt u bellen met Theo van Santen (tel. 637591). ging beschikt, kon heel simpel scoren. In de vijfde set waren de rol len weer volledig omgedraaid. Een tot zichzelf gekomen Du paco/LEOS beschikte weer over een goede service, blok en aanval. En mede dankzij een slechte pass bij Dinto, kon Dupaco/LEOS snel een einde maken aan de wedstrijd en de vijfde set met 15-4 naar zich toetrekken. Trainer Rinke van de Brink was tevreden. Van de Brink: "Wanneer je hier sinds lange tijd weer punten pakt en een wedstrijd wint, dan kan je moeilijk zeggen dat je niet te vreden bent. We hadden ge woon drie punten moeten pak ken. Het is altijd moeilijk spe len tegen ploegen als Dinto Je moet konstant bij de les blij ven. Als je maar even ver zwakt, krijg je de punten om je oren." Dupaco/LEOS spelen aan staande zaterdag in Amstel veen tegen koploper Delta Lloyd/AMVJ 2. "We gaan er fris tegenaan, want we hebben niets te verliezen. We zien wel waar het schip strandt," aldus trainer Van de Brink. LEUSDEN - In de vorige wedstrijd tussen LHV en het Maarssense DWSM werd de eindstand door strafworpen bepaald. Deze keer was dat ook het geval. Liefst vijftien strafworpen waren van grote invloed op het wedstrijdver loop en de uiteindelijke eind stand van 14-7 in het voordeel van DWSM. Het werd een wedstrijd als een week eerder tegen Neder- horst. In de eerste helft was LHV gelijkwaardig aan de te genstander. In de tweede helft ging het opnieuw fout Het duurde een aantal minuten voordat er gescoord werd. Eerst kreeg DWSM een straf worp die gestopt werd door LHV-keepster Christine Schut. De tweede strafworp was wel raak. Carin Nijhuis zorgde van afstand voor de ge lijkmaker. To Schoenmakers verzilverde tweemaal achter elkaar een strafworp. Hierna stopte Schut strafwor pen, zodat LHV de voorsprong vast kon houden. Een ziedend afstandsschot zorgde dat DWSM de aansluiting door To Schoenmakers die zich tot een echte afstandsschutter ont wikkelt. Voor de rust kon de thuisploeg nog wat terug doen door een strafworp te benutten. De stand was 3-4 in het voordeel van LHV LEUSDEN - De derde wed strijd van het nieuwe jaar moest het jeugdteam van de Haaien het opnemen tegen de koploper van ZPB Profus uit Barendrecht Het was een wedstrijd van David tegen Goliath. Bleef de schade in de eerste periode nog beperkt tot 7-1, de andere drie periodes waren de Haaien totaal kans loos: het klasseverschil tussen de nummer één en laatst was gewoon veel te groot De eind stand werd 26-2 in het voor deel van Profus. Doelpunten De Haaien: René v/d Vlist en Ruben Tolboom. Achterveld - Afgelopen week werd in cafe restaurant De Roskam te Achterveld de jaar vergadering gehouden van de Achterveldse Auto- Motor- en Bromfiets- Club. Er werd een bestuur gekozen dat onder lei ding van voorzitter meneer Vink er dit jaar flink tegen aan zal gaan. Het aantal deelne mers is vooruitgegaan. De pen ningmeester liet ook positieve geluiden horen. De opemngsrit zal worden verreden op 4 april 1993 te 14.00 uur vanaf De Roskam te Achterveld. 2 Mei volgt de Koninginnerit. Tijdens de vergadering werden de clubkampioenen bekend gemaakt Eerste wer den in de sportklasse Vink uit Barneveld en Van Druten uit Achterveld. Zilver was er voor Bedingh uit Woudenberg. In de tourklasse vielen Buurman uit Barneveld en Van de Weerdt uit Nijkerk in de prijzen. Nieuw in het bestuur werden gekozen. Mevrouw Grolleman en de heer Buurman (advertentie) A.s. zondag 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door GEBR. VAN T KLOOSTER METSELWERKEN B.V. In de tweede helft had DWSM het team gewijzigd door de ge vaarlijke rechtshandige aan vallers op de linkerkant te plaatsen LHV had hier niet direkt een passend antwoord op. Onzeker De scheidsrechter vestigde nog meer de aandacht op zich door het geven van vele straf worpen. Dit maakte de LHV- verdedigers onzeker omdat zij stevig verdedigden. Dit werd bij het minste of geringste be straft met een strafworp. De scheidsrechter deed dit consequent aan beide kanten. De thuisploeg buitte dit beter en slimmer uit door meer de verdediging van LHV op te zoeken. Bovendien benutte DWSM in de tweede helft de verkregen strafworpen aanzienlijk beter dan haar tegenstander. Waar DWSM er in de tweede helft zeven kreeg, benutte zij ze ook allemaal terwijl LHV de drie toegekende strafworpen alle drie miste. DWSM kwam van de 3-4 ach terstand terug en liep uit naar een 12-4 voorsprong voordat LHV weer eens kon scoren. Het was opnieuw Nijhuis die met een afstandsschot de keepster van de tegenstander kansloos liet. Hierna scoorde de thuisploeg nog tweemaal waarna Schoenmakers de eindstand op 14-7 bepaalde. LEUSDEN - In Amers foort vond de derde plaatsingswedstrijd voor D turners plaats Voor Impala kwamen vier tur ners aan de start Het on derdeel ringen was het eerste onderdeel. De tur ners behaalden op de hoogste groeps- en indivi duele punten. Na de rin gen was de brug aan de beurt. Dit toestel is een onderdeel waar goed ge scoord kan worden Ze bleven de concurrentie weer voor. Het onderdeel mat ver liep minder voortvarend, evenals het turnen op de rekstok. Gelukkig ver ging het de concurrentie op deze twee toestellen ook niet goed. Op het on derdeel sprong gaven de deelnemers elkaar wei nig toe. Ronald Meyer be haalde voor een overslag een negen De uitslag van de wedstrijd werd al snel na het turnen van het laatste toestel bekend ge maakt. Als ploeg waren de tur ners van Impala als 1ste geëindigd met een totaal van 108.80 punten. Taco v/d Meulen eindigde op de 8ste plaats. Bas Re- nooy op een goede 6e plaats. Nils Boom werd 5e en Ronald Meyer ein digde op de derde plaats. Door dit goede resultaat zijn alle 4 de turners al ze ker van een plaats in de provinciale kampioen schappen welke in mei gehouden wordt. De nog resterende twee voor wedstrijden kunnen daardoor gebruikt wor den om de oefenstok aan te passen om nog een ho ger niveau te behalen. LEUSDEN - Jonge zwemmers en zwem sters treffen elkaar bij de Speedojaargang- wedstrijden. Voordat daaraan deelgenomen kan worden, moet eerst worden voldaan aan de geldende limiet. De jeugdleden van de wed strijdselectie van De Haaien ondernamen in De Octopus een poging om op verschillende programmanummers aan de gestelde limie ten te voldoen. De tienjarige Lammert Beens deed voor de eer ste keer mee en zwom zowel op de 100 meter rugslag als de 100 meter schoolslag ruimschoots onder de limieten. De één jaar oudere Marjo lein v d. Werf was deze keer ook succesvol. Op zowel de 200 meter wis selslag als de 100 meter rugslag wist ze boven dien een sterk persoon lijk record te zwem men. Sharon van de Riet, die al eerder had bewezen een goede 200 meter wisselslag in de artmen en de benen te hebben, gaf zaterdag aan dat het allemaal sneller kan. Ze verbe terde haar persoonlijk record op dat zware nummer met maar liefst 4 5 seconden. 3.10.0. Arjan van Duijn had altijd nog 2.5 secon den meer nodig voor de zelfde afstand, maar zijn 3.12.5 betekende een verbetering van zijn snelste tijd met zes tien seconden Enige tijd later was hij actief op de 400 meter vrije slag en ook op dat num mer liet hij een fraai persoonlijk record aan tekenen, net als Michel Reckveld en Bastiaan Tamminga. De oudere leden van de Haaien-wedstrijdselec tie kwamen in het ka der van de Utrechtse Kring A in actoe. Ook dat zijn wedstrijden waarvoor eerst een li miet gezwommen moet worden. De atleten met ee limiet achter hun naam zagen we zater dag terug in zwembad De Zwoer in Drieber gen Hoewel de equipe slechts twee medailles mee naar huis kon ne men. was er geen reden tot ontevredenheid. Karlijn van Stralen, Vincent Oosterbroek en Jurre van Dijk zwom men een fraai persoon lijk record op de 100 meter schoolslag en Ke vin Mori, Werner v d Berg en opnieuw Vin cent Oosterbroek deden hetzelfde op de 100 me ter rugslag. Ooster broek zag zijn inzet be loond met een zilveren plak. De andere me daille ging naar Kim Bijleveld de met een mooie 1.07 7 derde werd op de 100 meter vrije slag De 1.10.9 die Arjan v.d. Berg op dat programmanummer liet bijschrijven, was weliswaar een fraai persoonlijk record, doch niet voldoende voor eremetaal. LEUSDEN - Tweeën dertig Treekerruiters kwamen naar Paarden- en Ponycentrum "Den Treek" om deel te nemen aan de eerste springwed strijden van dit seizoen. Buiten ging de wind flink te keer. Dat ontging de ponies in de binnen- manege niet Sommige ponies hadden de harde wind in hun hoofd. Als een speer vlogen ze over de hindernissen De rui ters hadden de handen vol om de ponies volgens de regels door het hinder- nissenpark te loodsen. Marleen van Ruitenbeek had geen moeite haar su persnelle pony Conny in de gecombineerde klasse L en M klassiek springen foutloos rond te doen gaan. Zelfs in de barrage sprong ze in een snelle tijd een foutloos par cours. Dat leverde haar de eerste prijs in deze klasse. De klassen L en M wor den gecombineerd bij weinig deelname Wel springt iedere deelnemer in deze gecombineerde klasse uiteraard zijn of haar eigen hoogte. In de klasse B2 werd ook klassiek gesprongen zo wel met eigen ponies als manegeponies. Margriet Bakker, die voor 't eerst meedeed met haar eigen pony Allegro, wist met een naar de overwinning te springen. Bij de manegeponies moesten Jiska Roden burg met Pipo en Annet Schroder met Poker door middel van een barrage uitmaken wie de sterkste in deze klasse was. Jiska sprong met Pipo een foutloze barrage, ter wijl Annet met Poker in de barrage een balk om- versprong, zodat de eer ste combinatie met de eerste prijs naar huis ging. In de klasse BI wer den de combinaties op rijstijl beoordeeld Pau line Berkhof scoorde met Yvanhoe in deze rubriek met eigen ponies de meeste punten. In de rubriek met mane geponies behaalde Am- rah van der Meijden met Björn het hoogste aantal punten, op de voet ge volgd door Victor van Os met Casper, die een uit stekende tweede werd. In de beginnersklasse A werden de combinaties eveneens op rijstijl beoordeeld. Anselma van Eek kwam met manege pony Blacky in deze klasse als beste naar vo ren. De hippische bonden pro beren de laatste jaren in navolging van Amerika, bij springwedstrijden meer de nadruk te leggen op de stijl dan op de snel heid. Deze wijze van beoordelen is erg in op komst. Het voorkomt het zogenaamde racen over de hindernissen en bevor dert op een verant woorde manier een be heerste rijstijl.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11