leusder Krant. :antaseren over The Carribean' Puupenkoppen vieren twee maal elf jaar carnaval Vrouwenraad ongerust over huisvesting 1IOC Eemland Sisss l isssissertjes Zonwering 033-952967 ^e Glind fietst Luik Bastenaken Luik. jlturele Raad organiseert modewedstrijd Potloodventer veroordeeld WINTERKORTING L E U S D E N Gemeente belooft mee te zoeken naar nieuwe ruimte Mogelijk Kringloopwinkel in Leusden Doorrijden na aanrijding Mogelijk milieu-overtreding oensdag 27 januari 1993 Pagina 3 organisatoren zijn klaar voor de grote tocht. hterveld/De Glind - De s.v. Glind nodigt sponsors uit te steunen en mee te parti eren in rit van de 'waarheid' 3 wielertocht Luik - Baste- - Luik Een rit van de arheid moet dit ook worden >r de Glindse voetbalvereni- eg. Het is al vroeg in de kan- taa'? van de voetbalvereniging De Glind Men vergadeert r een actie om meer geld in lege kassa te krijgen. De •rzitter van de Glindse voet balvereniging Henk Hassink. is samen met Dirk van de Broek de spreekbuis van de sportieve activisten. Het doel is een bijzondere fietstocht te or ganiseren Zij willen met een grote groep Luik - Bastenaken - Luik fietsen. Tijdens de ver gadering blijkt de animo groot. Het is de bedoeling dat de tocht gesponsord zal worden om de kinderen van het jeugddorp de mogelijkheid te bieden te blij ven sporten. De fietsers willen door het bedrijfsleven in de wijde omgeving gesponsord worden, om de clubkas van De Glind te spekken. De klassie ker wordt verreden op zater dag 22 mei. De renners en be geleiders zullen hun kosten betalen. Als u wilt sponsoren, kunt u contact opnemen met voorzitter Henk Hassink. Schoonderbekerweg 24. tel. 03425 - 2186 of 1441 of Dirk van de Broek. Rudolphlaan 8. 03425 - 1804 USDEN - 'Caribbean Fan- y' is het thema van de de-ontwerpwedstrijd, die onlfCulturele Raad organiseert. 1(jreere Leusdenaar kan er aan ?docn. Bij voldoende deel- ae wordt door middel van modeshow van de ingezon- creaties de winnaar gcko- Cëes Krijnen is een van de anisatoren van deze ont- -pwedstrijd. Cces: „Samen Jeanine Hermanus en El- Verheij hebben we een kgroep opgezet om deze lstrijd uit te werken. In het van 1992 zijn we ge- At, ervan uitgaande dat ie een groot publick aan- ;ekt. Want dat is de bedoc- zoveel mogelijk mensen ij betrekken." navolging van de samen- king van vorig jaar is het fijn dat de winkeliers hun me dewerking hebben toegezegd. Voor de modeshow is dat van groot belang. Naast de mode zaken denk ik daarbij aan ac cessoires zoals brillen, siera den, schoenen en hoeden Het is daarom goed dat alle winke liers mee willen werken, mode is prachtig om samen te doen. „Van de deelnemers wordt verwacht dat ze een ontwerp kant en klaar inzenden, maai als ondersteuning bieden wij twee cursusavonden aan. Ellen Verhei] zal op deze avonden, gratis adviezen geven omtrent het ontwerpen. Als er voldoen de inzendingen zijn mag de ontwerper(ster) zelf de creatie showen." „De onzekere factor over het aantal inzendingen blijft kna gen. Het is toch een gok want je weet niet hoeveel mensen zich opgeven De organisatie vergt enorm veel tijd en soms vraag ik me af waaraan ik ben begon nen. Toch ben ik optimistisch, er zit zoveel creativiteit in mensen. Het lijkt me leuk als er ook mannelijke deelnemers zullen zijn Het thema leent zich prima om je eens flink uit te leven. De jury staat nog niet helemaal vast. Éllen is in ieder geval één van de leden." „We proberen een bekende Nederlander te strikken, maar daar kan ik nu nog niets over zeggen. Wat de prijzen betreft denken we aan bonnen die te besteden zijn bij de Leusdense middenstand. Het zou leuk zijn als het winnende ontwerp bij voorbeeld een week in een eta lage kan hangen, maar dat moeten we nog regelen. De mo deshow wordt op 7 april ge houden in De Korf Er is nog genoeg te regelen maar als er iets leuks van de grond komt is het toch dankbaar werk.' Het wedstrijdformulier met daarin de wedstrijdvoorwaar- den is verkrijgbaar bij de Openbare Bibliotheken in Leusden en Achterveld. isdag 27 januari: uur: Afscheidsreceptie iursleden 't Hamersveld uur:Valleiconcert in Lerv. Kerk Leusden Zuid 100 uur: Jaamefgadenng \isavond Oranjever in Til ferdag 28 januari: uur: Inloop/spelmiddag iiidzij in De Woelige Hoek mag 29 januari: wiionnenoptocht Impala If gymzaal Berkelwijk 'dag 30 januari: uur: Band Blues Treat m I Vish 1 i dag 1 februari: ismakings- en thema- 1 De Loupe over Don Bos- *De Til LEUSDEN - De 52-jarige 'Piemeltjesman' uit Amster dam is door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot vierentwintig maanden cel waarvan acht voorwaardelijk plus verplicht reclasserings- contact. (advertentie) De man heeft in Leusden en in zijn woonplaats ontucht met kleine kinderen gepleegd. Of ficier van justitie mr. C. Goes had hem hievoor willen straf fen met drie jaar, waarvan één voorwaardelijk. De verdachte - die zijn bij naam kreeg van de kinderen die hij benaderde - heeft op 31 juli vorig jaar te Leusden aan twee kleine kinderen zijn geslachtsdeel laten zien. Daar bij trachtte hij hen te bewegen tot ontuchtige handelingen Hetzelfde deed de man in Am sterdam met een negenjarig jongetje Officier Goes worstelde twee weken geleden met de vraag wat te doen met deze ver dachte, die vele malen eerder voor dergelijke delicten te recht had gestaan De man heeft al een groot deel van zijn leven achter celmuren gesle ten. ACHTERVELD - De Puupen koppen vierden zaterdag het 22-jarig jubileum. In carna- valsland is het nummer elf een magisch getal. Het getal der zotten. Daarom geen feest na een kwart eeuw, maar drie jaar eerder. Prins Theo' Puup 2x2 en zijn gevolg voerde de feestgan gers aan in De Klaveet. De Ha venzangers, een drive-inn dis cotheek, de Dansmariekes en twee Hofkapellen, wisten deze avond de ruim duizend bezoe kers optimaal te vermaken. Het feest begon met de op komst van de Prins en zijn ge volg. De 'Ouwe Hap, de eerste raad van elf ofwel de oprich ters van de Achterveldse car navalsvereniging De Puupen koppen, onder leiding van een der eerste prinsen, Willem Hil- verts, bood Prins Theo Puup 2x2 en de President van de car navalsvereniging Hans van der Goes een nieuw vaandel aan, bestemd voor de gehele vereni ging. Daarna werden er over en weer onderscheidingen uitge reikt. Namens de Federatie Mid den Nederland van de geza menlijke carnavalsverenigin gen in Midden Nederland, werd Gijs Voskuilen onder scheiden met de 'Steek van verdienste' in het zilver. Vos kuilen werd beloond voor zijn grote inzet bij het carnaval in het algemeen. Na het officiële gedeelte werd onder leiding van ceremoniemester Martin Westerlaak gestart met een on vervalste carnavalsavond. Van heinde en verre waren carnavalsverenigingen geko men om de Achtervelders te feliciteren met hun jubileum jaar. Het was volgens een feest vierder in de zaal net een kip- pehok van steken met veren In de grote zaal werd gedanst op veelal Nederlandstalige en carnavalsmuziek- In de boven zaal was het de drive-inn disco die goede zaken deed De dames van de 'Ouwe Hap' zaten zich zingend en han denklappend te vermaken op de hip-hop en house muziek Ook de in nieuw kostuum ge stoken eigen dansmariekes wisten met enkele fraaie dan sen de handen op elkaar te krij gen. Het feest dat tot in de klei ne uurtjes duurde kan zijn ver volg krijgen in februari als het echte carnaval in Nederland en dus ook in Achterveld gaat be ginnen. Carnavals-Programma: Vrijdag 19 februari 'Groot Carnaval' in De Klaveet Zaterdag 20 februari 'Kinder carnaval' in De Moespot Zondag 21 februari 'Grote op tocht'. Zondag 21 februari 'Carna valsfeest' in De Roskam Maandag 2 februari 'Tiener- carnaval' in De Moespot Dinsdag 23 februari '55+ car naval in Buitenlust Dinsdag 23 februari 'Steken af' in De Hessenkar LEUSDEN - De Vrouwenraad is zeer ongerust over de opzeg ging door de gemeente van het huurcontract van het Vrouwen Ontmoetings Centrum (VOC). Het VOC heeft sinds jaar en dag ruimte in de kelder van het gemeentehuis. Eind vorig jaar verliep het contract, dat daar na door de gemeente werd om gezet in een tweejarige over eenkomst. Voordien was de looptijd van het contract 5 jaar. De gemeente onderzoekt op dit moment of de kelder ge bruikt kan worden als kan toorruimte voor ambtenaren. Als het resultaat van dat on derzoek positief is, wil de ge meente er zo snel mogelijk over kunnen beschikken. Daarom heeft zij de looptijd van de overeenkomst verkort tot twee jaar. Het VOC, waar verschillende vrouwenorganisaties bij zijn aangesloten, is niet de enige instelling, die door de maatre gel is getroffen. Ook de Bin nensportvereniging Leusden (biljarten) vindt bijvoorbeeld huisvesting in de kelder De Vrouwenraad is de eerste in stelling, die reageert op de wij- zigiging van de overeenkomst. De Raad is ongerust, omdat de gemeen te m de brief, waarin zij de verandering aankondigt, geen melding maakt van ver vangende huisvesting. De gemeente beschouwt het zoeken naar andere ruimte als meer dan een formele ver plichting," stelt een woord voerder de Vrouwenraad ge rust. In de twee jaar, dat de 'bewoners' van de kelder nog een overeenkomst hebben, zal er alles aan gedaan worden om het accomodatieprobleem op te lossen Het is overigens nog met zeker, dat de gemeente de kelder ook daadwerkelijk als werkruimte voor haar ambte naren in gebruik zal nemen. Da t hangt onder meer af van de Arbeidsinspectie, die haar goedkeuring zal moeten verle nen Als deze dienst bijvoor beeld eist, dat er in de kelder daglicht moet binnenkomen, dan gaat het project niet door. Als in de toekomst de kelder toch door ambtenaren in ge bruik genomen zal worden, wordt het nog een moeilijke klus om vei-vangende ruimte voor de huidige gebruikers te vinden. Er zijn meerdere in stellingen en verenigingen in Leusden, die op zoek zijn naar huisvesting en daar\roor een beroep op de gemeente hebben gedaan. Op dit moment wordt er onderzocht of het voormalig schoolgebouw van de WipWap als sociaal-cultuerele ruimte kan worden ingericht. Daar voor is in de gemeentelijke be groting een bedrag van f 350.000, gereserx'eerd. LEUSDEN - In 1992 haalde de Kringloopstichting ruim 17% meer groente- en fruitaf val op dan in het jaar daar voor. De groei ten opzichte van 1988 is bijna 28%. Het laatste jaar is de groei dus re latief sterk geweest. De Kringloopstichting Leusden (KSL) schrijft dit toe aan de intensivering van de voorlich ting. In totaal werd in 1992 ruim 433 ton schillen opge haald. Eind 1991 nam KSL de schillenophaal over van Dhr. F. Tilma, die vervolgens bij de stichting in dienst kwam. Met beperkte middelen is het be drijf op poten gezet en de voor lichting van start gegaan Er werd een folder gedrukt en in enkele wijken is begonnen met het persoonlijk aanbieden van schillenemmers. Er zijn maar weinig huishoudens die weigeren mee te doen. KSL verwacht voor 1993 minstens een zelfde groei. Met ingang van december 1992 is het per soneel van de stichting uitge breid. Hierdoor kan de voor lichting nog beter worden aan gepakt. In het kader van een goed milieubeleid is deze vorm van afvalverwerking ideaal: door groente- en fruit afval gescheiden op te halen en als hoogwaardig veevoer te verkopen wordt een belang rijke component van het huis vuil op een uitstekende wijze hergebruikt. KSL ervaart dat vele Leusdenaren er ook zo over denken en hun schillen apart houden en trouw elke week aan de weg zetten. Het is KSL in de afgelopen tijd ook gebleken dat er be hoefte aan andere Kringloop activiteiten bestaat. Regelma tig bellen mensen met de vraag of men meubels, bed den, apparaten, enzovoorts, bij de stichting kwijt kan. De komende periode gaat KSL bekijken of er in Leusden vol doende basis bestaat voor het stichten en een heuse Kring loopwinkel Het spreekt van zelf dat hierbij de nodige steun van de gemeente niet ge mist kan worden. LEUSDEN - Op de Agnieten- hove is een onbekende zater dag doorgereden na een aanrij ding. De eigenaar van een daar geparkeerde auto ontdekte na terugkomst schade aan de twee linkerportieren van zijn auto. Bij het wegrijden uit parkeer stand had men de auto ge schampt én is doorgereden zonder naam en adres achter te laten LEUSDEN - Boven Leusden, Achterveld en Woudenberg zijn zondagmiddag door de politie milieuvluchten uitge voerd. Tijdens deze controle- vluchten zijn zeven gevallen van mogelijke milieudelicten geconstateerd. Het gaat daar bij om zaken als illegaal mest uitrijden, illegale goederen- verbranding, vuilstort en op slag van afval Van de milieu- vluchten wordt een verslag ge maakt, waarna rechercheurs op de betreffende plaatsen op onderzoek uitgaan. Sissssers is een rubriek voor hel 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. Parkeren in De Hamershof: het zal tot de voltooi ing van het nieuwe deel van het winkelcentrum een bron van ergenis en frustratie blijven. Het aantal parkeerplaatsen is in verband met de werkzaamheden aanzienlijk gereduceerd... *...Dat was voor de gemeente aanleiding tot het in stellen van een blauwe zóneNa een wat moeizame start, waarhij gemeente en politie het niet eens kon den worden over het afdwingen van het gewenste parkeergedrag. wordt er nu flink opgetreden tegen foutparkeerders... *...Het is bijna elke week raak. Wie te lang zijn auto in het winkelecentrum laat staan of zijn parkeerschijf verkeerd instelt, kan rekenen op een flinke boete...* *...Dat de Leusdenaar, die gewend is zijn auto overal kwijt te kunnen, hierover zou gaan morren lag na tuurlijk voor de band. Zo belde vorige week een 'par- kcerslaehtoffer' naar de krant, die het allemaal teveel werd...* De politie houdt zich bezig met het uitschrijven van parkeerbonnen, alsof ze niets anders te doen heeft.klaagde de man. Het was hem opgevallen, dat terwijl een agent druk bezig was een bon achter de ruitenwisser van een auto te plakken, achter zijn rug fietsers en bromfietsers over het Erf reden...* Waarom wordt daar niets aan gedaan," vroeg de man zich af. Fietsers en bromfietsers, die door het winkelcentrum rijden zijn vervelend en soms gevaar lijk."...* *...Dat er aan het onbeperkt \tij parkeren een einde moest komen in verband met de werkzaamheden in het winkleccntrum is iets waar volgens de man niet aan te ontkomen was. Maar w aarom treedt de politie niet flexibel op. Er zijn periodes op de dag, waarop er maar weinig auto's geparkeerd staan. Het is dan toch helemaal niet nodig om bonnen uit te schrijven."...* *...Deze week is het Jaar van de ouderenvan start gegaan. Dit thema zal de komende maanden onder meer in de media de nodige aandacht krijgen. Ook in Leusden maken de verschillende organisaties zich op om het jaar op gepaste wijze te vieren...* *...Op het kantoor van de Leusder Krant viel deze week de eerste brief in de bus, waarin de redactie op het 'Ouderenjaar' werd gewezen. De WOL krijgt dit jaar een nieuwe plek in het pand van de voormalige basisschool De Springplank'...* *...Met de verhuizing komt er een einde aan de krappe behuizing van de ouderenorganisatie. Maar daarmee is de WOL er nog niet. Want wie gaat verbuizen, beeft natuurlijk ook spullen nodig om de nieuwe ruimte in te richten...* Daarom stuurde de voorzitter van de WOL. me vrouw De Schepper-Mul een brief aan verschillende instanties en organisaties, waarin zij \raagt om geld of een bijdrage in natura...* *...Wat er zoal nodig is: vloerbedekking, gordijnen, luxaflex, verlichting, tafels en stoelen, vaatwasser, magnetron, koffiezetapparatuur, radio, televisie, gar derobe enzovoort, enzovoort...* *...Wie De WOL op de een of andere manier kan helpen in het Jaar van de Ouderenkan contact opne men met de organisatie. Een bijdrage zal worden beloond met een uitnodiging voor de officiële opening van het nieuwe onderkomen, zodat de sponsors zelf kunnen zien wat het resultaat van hun bijdrage is...* Sommoge mensen zijn gewoon niet boos te krijgen. Zelfs niet als er een hoop zand voor hun deur wordt gestort met de mededeling, dat de berg er minstens tot het weekeinde zal blijven liggen...* *...Dat overkwam de heer Walet van de snoepwinkel in De Hamershof. Zonder te verblikken of te verblo zen accepteerde hij dinsdag de overlast, die bij ande ren toch om zijn minst enige irritatie teweeg zal heb ben brengen...* *...Toch was er genoeg aanleiding om boos te worden, want de berg zand was op dusdanige wijze voor de deur van zijn winkel gedeponeerd, dat het voor klan ten bijna onmogelijk was zijn winkel binnen te ko men...* Misschien dat Walet dergelijke overlast inmiddels gewend is, omdat het winkelcentrum de afgelopen weken in verband met de uitbreidingswerkzaamhe den op verschillende plaatsen opengelegd is...* *...Het kan ook zijn dat hij wist wie hem de grap, die het uiteindelijk bleek te zijn. geleverd had. Walet trad namelijk op in de grote Staatsloterijshow van Veroni ca. De omroep wilde weten hoe de Leusdense onder nemer op een dergelijke practical joke zou reageren en had de camera verdekt opgesteld...* *...Of de opnames bruikbaar zijn, wisten wij bij het ter perse gaan van de krant nog niet. Het lijkt ons niet, gezien de laconieke reactie van het 'slachtoffer' niet waarschijnlijk... *...Het zat deze week een winkeldief niet mee. De man had zijn slag geslagen bij Kniep. Althans, dat dacht hij. Toen hij zich met de buit uit de voeten wilde maken via de achteruitgang, werd de vluchtweg ge blokkeerd door een verkoopster...* *...Zij nam er geen genoegen mee. dat de man ervan door kon. Op straat hield zij in haar eentje de dief in bedwang, totdat de politie ter plekke was. Dat moet een mooi tafereel geweest zijn in het winkelcen trum...*

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3