ïoda amuseert supporters Agendo, Achterveld verslaat DWSV Roda-zo stunt tegen koploper iverdiend verlies Roda Al ;>s goals, twee strafschoppen en vier geblesseerden in thriller Op het scorebord Sport -Leusder Krant «n'oensdag 27 januari 1993 te or iaSB aiu V, Sier b'- Ric*Meerveld mist een kans tegen SDCP Heneo Hierden (SDCP) kijkt toe hoe zijn keeper Lennart Wijnen Olaf Meerveld blesseert, (foto: Jan Pit) SDEN - Roda'46 heeft van orïrste thuiswedstrijd tegen ^'P uit Putten een echt takel met een curies score- iop gemaakt. Elk team had nneien winnen, want er wer- cugrote kansen gemist. Het L y I uiteindelijk 3-3. Tijdens D0,iijna honderdentien (sic) 'e&iten vielen twee straf- iafPPen» v*er merkwaardige doelpunten en vier veld- v ;rs geblesseerd uit. Er vva- perioden in de wedstrijd Ie verzorgers het drukker 'ni;, de keepers hadden. De c: en een van de hardste r van het veld was Roda- n roerder Edwin van Ginkel. de man van de wedstrijd scheidsrechter Van der Deze man toonde een ;)estïl eigen kijk op het spel en raaiï op de spelregels. Het bü^Ian ook niet aan Van der roir' te danken dat de wed- 0pjti niet gruwelijk uit de v gierde. ae? staat bekend als een ïlharde ploeg. Roda'46, de laatste wedstrijd voor interstop door Lelystad —et veld geschopt was, had in de voorbereiding reke- mee gehouden. was getraind op hard de aangaan, omdat de spe- r niet op rekenden dat de dsrechter adequaat op de tpers uit Putten zou rea- Dat bleek helaas een inschatting. CP schoot uit de start blokken met doodschoppen op Jeroen van Gaal en Marcel Koch Verzorgster Marja van de Ham kwam handen te kort om de mannen op te lappen. De heer Van de Made reageerde totaal niet. Van Ginkel haalde flink door op Jan Liemburg en Elbert Pol. SDCP nam revanche op Mooibroek. op Kerssies, op Siegerink en natuurlijk op Van Gaal. En de scheidsrechter stond erbij en keek erna. Hij floot ook niet voor de elleboog stoten die de Puttenaren uit deelden In het eerste kwartier waren er weinig kansen, omdat bijna elke speler, die aan de bal kwam neergelegd werd. Na een kwartier werd Jeroen van Gaal in het strafschopgebied van SDCP aangespeeld Van Gaal schoot naast en sprong omhoog om de tackle van een verdediger te ontwij ken. De bal ging naast en de scheidsrechter gaf een penalty. Harm Wassink schoot de bal langs Lennart van Wijnen. Roda stond tegen de verhou ding in op 1-0. Eerlijk oversteken Nu de scheidsrechter Roda een plezier had gedaan, hielp hij SDCP een handje Hij gaf Ed win van Ginkel en Marcel Koch een gele kaart voor lichte overtredingen. Als een speler van SDCP in de buurt van het Roda-strafschopgebied uit gleed gaf hij een vrije trap. Dat leverde gevaarlijke si tuaties voor invaller-doelman Berry Buunk op. Maar Buunk reageerde geweldig op de schoten van Pol en De Jong. Edwin van Ginkel viel op door zijn goede passes en zijn goede, maar harde interventies. Coen de Jong van SDCP raakte daar zeer geïrriteerd over. Hij ver oorzaakte een paar opstootjes. Na een half uur werd de druk op het doel van Buunk groter. Hij redde op inzetten van Pol Olaf Meerveld had moeite met deze getructe aanvaller. In de drieëndertigste minuut waag de Buunk zich buiten zijn strafschopgebied en gleed uit. Frank Snijders mist deze niet te missen kans. Drie minuten later, nadat Roda door Van Ginkel en Pas tor twee kansen gemist had, maakte SDCP gelijk Marcel Kamphuis draaide een corner perfect in. Peter Haarman kopte de bal naast de verste paal in het net. Buunk en zijn verdedigers keken er vol be wondering naar. In de resterende twintig mi nuten, de scheidsrechter trok alle blessuretijd bij, probeer den beide teams een voor sprong te nemen. De Puttena ren gooiden er een paar Rudi Vóllers uit; kermend doorrol len terwijl ze nauwelijks ge raakt werden. Marcel Kamphuis brak door de Rodaverdediging en pas seerde ook Van Ginkel. Van Ginkel torpedeerde Kamphuis en wachtte gelaten op zijn rode kaart. Van de Made gaf een vrije trap en liet het daarbij Volgens het principe eerlijk verdelen gaf hij even later geen strafschop aan Roda toen een SDCPer de bal in zijn eigen strafschopgebied wegsloeg. Noppen In de rust bleek dat Marcel Kamphuis en Jan Liemburg open vleeswonden hadden op gelopen. SDCP klaagde bij Van de Made, dat de noppen van Edwin van Ginkel te lang zou den zijn. De scheidsrechter controleerde dat, maar kon niks vinden. Het eerste kwartier van de tweede helft probeerden Coen de Jong, Frank Snijders en Jan Loedeman Van Ginkel door midden te schoppen. Van Gin kel bleef fier overeind. De Puttenaren kwamen kronke lend van de pijn op het gras terecht. Berry Buunk kwam daar ook terecht toen hij een Hans van Breukelen; blind uitlopen naar de rand van het strafschopge bied en dan kijken waar de bal is, deed. Hij moest uitwijken en gleed uit Michel Wildschut scoorde. Hij liep lachend terug naar eigen helft. Vlak daarna legde Harm Wassink Herco Hierden neer in het strafschopgebied en Frank Snijders benutte de strafschop. Dit was het moment waarop Koch de plek in de verdeding van Edwin van Ginkel over nam. Van Ginkel meldde zich aan het front. Daarna ver schoof de onrust naar de Put- Mees Duits van SDCP maakt een overtreding op Jeroen van Gaal, die het zwaar te verduren had. (foto Jan Pit) tense helft. SDCP kreeg twee grote kansen, maar Roda hield het doel met hangen en wurgen schoon. De verdedigers van Roda bleven ook minder han gen. Er werd meer druk ge maakt. Olaf Meerveld dook vrij op voor Van Wijnen. Hij kreeg de bal niet onder controle. Van Wijnen pakte de bal met een kamikazesprong en nam ook nog even Meerveld mee. Meer veld verdween later hinkend m de catacomben. Roda kreeg kans op kans, maar sprong er slordig mee om. De scheidsrechter verzorgde een paar merkwaardige mo menten. Van Gaal sneed het strafschopgebied in. Hierden sprong Van Gaal voor de voe ten en deed een Marco van Basten; theatraal vallen en de bal beet pakken om een vrije trap te claimen De scheids rechter floot niet. Hierden gooide de bal over de achter lijn. Van de Made gaf een cor ner. Ziek Kersies torpeerde De Jong. Van de Made liet doorspelen. Van Gaal brak door langs de zijlijn. De grensrechter vlagde De scheidsrechter gaf de ingooi aan Roda, maar de bal was nog minstens een meter binnen het veld De supporters bromden dat het goed was dat die grens rechter niet al het gras tussen de bal en de zijlijn op moest eten, want dan was hij goed ziek geworden. Van de Made ging weer com penseren. Hij gaf Roda een vrije trap Harm Wassink schoot de bal hard in de muur De bal rolde door de muur en de geblesseerde Peter Mooi broek schoot de bal in. Het was weer 2-3. Coen de Jong sloeg daarna Wim van Biezen neer. Van de Made liet doorspelen, omdat SDCP in balbezit bleef. Van Biezen werd met een hersen schudding afgevoerd. Van Biezen zag dus niet dat Van Ginkel Pedro Pastor aan speelde. Van Wijnen ging eens een stukje lopen, omdat hij niet verwachtte dat Pastor met deze windkracht zou lobben. Pastor deed dat wel en maakte een beauty. Koch, Van Ginkel en Van Gaal misten daarna nog een paar mooie kansen. Roda had veel veerkracht getoond en in een krankzinnige wedstrijd verdiend een punt gepakt SDEN - Roda Al heeft dag in de eerste competi- 'dstrijd van 1993 een on- ende nederlaag geleden i SDVB uit Barneveld. vas een wedstrijd tussen ummers 2 (SDVB) en 7 i). In de eerste wedstrijd Roda nog kansloos met eggespeeld. startte de wedstrijd met ehoudend concept Door |S egvallen van enkele spe- hebben er wat wisse- plaatsgevonden. Je- van de Berkmortel is te- an een blessure, Axel de moet met een polsbreuk e kant blijven. Dit was :hte vuurdoop. )egin van de wedstrijd 'oor de ploeg uit Barne- Echt gevaarlijk was het omaar Roda kon moeilijk spel komen. Na 10 minu- onden de Leusdenaren de druk van SDVB uit- ri en het initiatief over- i. eusdenaren konden el- iteeds beter vinden in de natie. De linies sloten aan. Er kwamen kansen le ploeg uit Leusden. De kans was voor Tom de Uit een lange rush vanaf helft lukte het De Boer et Roda op voorsprong ïgen. was gewaarschuwd. Zo eenvoudig als in Leusden des tijds, zo eenvoudig zou het niet worden Roda nam steeds meer het initiatief en creëerde kleine kansen. Van Ooyen en Meerveld waren dicht bij het doel maar het laatste stukje ontbrak. Des te schrijnender was het dat SDVB in de vijfendertig ste minuut op voorsprong kwam Een wanhoopstrap be landde tussen de Roda verde diging en keeper Kempers. Uit een scrimmage kwam de bal gelukkig op het hoofd van een SDVB speler en verdween langs keeper Kempers in het doel. In de tweede helft heeft Roda er alles aan gedaan om de ge lijkmaker op het bord te krij gen. SDVB beperkte zich tot verdedigen en gebruikte de lange bal. Het niveau van de eerste helft werd in de tweede niet meer gehaald. Toen de ge lijkmaker uitbleef werd het spel van Roda onrustig. Men ging over tot hoge ballen voor het doel Het werd pompen of verzuipen. Uiteindelijk werd het verzuipen. De hatelijke 1-0 bleef op het bord. Voor Roda was het des te pijnlijker dat een goede wedstrijd met de kleinste marge werd verloren. Het vertoonde spel geeft wel goede moed voor de komende thuiswedstrijd tegen Spaken burg. ACHTERVELD - Na het gelij ke spel van vorige week hield Achterveld nu de beide punten in de achterzak. Achterveld versloeg titelkandidaat DWSV uit Utrecht met 3-1. De aftrap van de wedstrijd werd gedaan door Prins Puup Theo 2x2 van Puupenkoppenland. Prins Puup had de wedstrijdbal ge schonken en wilde in dit jubi leumjaar, het tweeëntwintig jarig bestaan van de Achter- veldse carnavalsvereniging De Puupenkoppen, hoogst per soonlijk controleren of het balletje wel goed rolde op het Kerstenssportpark. Na dit intermezzo werd er stormachtig gevoetbald. Het stormde zo hard dat goed voet bal onmogelijk was In de be ginfase was het aftasten van eikaars zwakke plekken en proberen de bal in de ploeg te houden. Bij een verdwaalde voorzet van DWSV-speler waaide de bal tot ieders verras sing meens in het Achterveldse net. Ondanks deze onterechte achterstand en de straffe te genwind was Achterveld zeker niet de mindere van DWSV. Bij vlagen speelde Achterveld zelfs beter dan de gasten. De oranjeformatie was feller en schiep zich enkele kansen. Erik Hak bracht Peter van Midde laar in stelling maar de Utrechtse goalie redde uitste kend. Ook DWSV kreeg af en toe een enkel kans doch de Achter veldse doelman Gerbrand van Zandbrink stond zijn man netje Hij verrichte fraaie red ding en bezwoor elk gevaar. Toen er zo'n half uur was ge speeld wist weer Peter van Ruitenbeek alleen door te gaan Vrij voor de doelman miste hij echter door de bal net over de lat te tikken Met een 0-1 stand werd er de rust ingegaan Gelijk na het begin van de tweede helft zette Achterveld de DWSV verdedi ging sterk onder druk. De Lïtrechtenaren kwamen in deze fase slechts zelden over de middelijn. Het wachten was alleen op wanneer de treffer voor de Achtervelders nu eindelijk eens zou vallen. Ook deze dag hadden de Achterveldse voor- waartsen weer veel moeite om een doelpunt te scoren. Het was al bijna de twintigste mi nuut van de tweede helft toen Corno Kok een vrije trap op weergaloze wijze in de krui sing schoot. De stand 1-1 stond op het scorebord. De ban was gebroken. Ach terveld rook de volle winst. De ruggen werden nog eens ge kromd en de mouwen werden opgestroopt. Het tempo werd omhoog geschroefd. Binnen tien minuten was het zover. De goal die letterlijk en fi guurlijk al enige tijd in de lucht hing viel naar beneden. Een op maat gegeven voorzet van Erik Hak werd even fraai ingekopt door Peter van Middelaar, die nu wel op scherp stond. De Utrechtse grensrechter had als enige buitenspel geconsta teerd, maar de goed leidende scheidsrechter was met te overtuigen. Het was en het bleef 2-1 voor Achterveld Na deze achterstand kwam DWSV zowaar nog tot een te- genoffensief(je). Meer dan een PORT Pagina 9 schot werd het niet Achterveld speelde gewoon beter Bij een vrije trap zag Harrie van Dalen de jarige Robbie de Vette vrij staan. De Vette bracht de bal mooi onder controle en bedien de koelbloedig Peter van Mid delaar van de bal. Van Midde laar stond vrij en kon zowaar zijn tweede treffer van de dag aantekenen 3-1. De concurrentie liet punten liggen zodat de drei ging van degradatie, die er voor de winterstop was, ver dwenen is Trainer De Wilde kan met deze groep nog veel meer pun ten pakken, mits hij de eenheid kan bewaren. Het team moet inzien dat alleen samenspelen, veel voor elkaar over hebben en vooral over de snelle vleu gels spelen resultaten gaan brengen Stand Hoofdklasse Olympia '25 16-25, Ultrajectum 16-23; Saestum 16-21; EMM 16- 19, Roda '46 16-16, MSV '19 16-15, Limvio 16-15; Sporting '70 16-15; Celeritudo 16-13, Amersf. Boys 16-12; HDS'84 16-10, Hertha 16-8 Uitslagen MSV'19 - Saestum 2-4 Celeritudo - EMM 3-2 Hertha - HDS'84 0-8 Olympia'25 - Roda'46 0-2 Sporting'70 - Limvio 3-2 Ultrajectum - Amersf Boys 1-1 Programma Limvio - Olympia'25; Roda'46 - Hertha; HDS'84 - Celeritu do; EMM - MSV'19; Saestum - Ultrajectum; Amf. Boys Sporting'70. Uitslagen Olympia'25 1 - Roda'46 1 0-2 SO Soest 3 - Roda'46 2 1-1 Roda'46 3 - Kamerik2 1-1 Roda'46 4 - Autom. van Rijn 2 3-0 SEC 5 - Roda'46 5 2-3 Roda'46 6 - WOG6 3-2 APWC6 - Roda'46 7 0-4 WIJ 14 - Roda'46 8 2-3 Programma 31 januari Roda'46 1 - Hertha 1 14.30 Roda'46 2 - HVC 2 11.30 VVOG4 - Roda'46 3 12.00 SO Soest 7 - Roda'46 4 11.00 Roda'46 5 - Amsvorde4 1130 Barneveld 4 - Roda'46 6 12.00 Roda'46 7 - Amsvorde5 11.30 Roda'46 8 - Hoogland 10 11 30 Stand 1. Wit Blauw 9 16; 2 Vlug Vaardig 9 14; 3. Marfugels 9 11; 4. Joure 9 9; 5. Flamingo's 9 8, 6. Antilopen 9 8; 7 Amicitia 9 4; 8. R O G. 9 2. Uitslagen Flamingo's - Wit Blauw 17-19 Marfugels - R O G 18-10 Antilopen - Vlug en Vaardig 11-15 Amicitia - Joure 20-13 Uitslagen derde klasse B KNVB Roda'46-SDCP 3-3 DESTO-Advendo 1-1 Stroe- Geinoord 1-1 Jonathan-Amstelveen 0-0 Scherpenzeel-Hoevelaken 2-3 Lelystad- Vlug en Vaardig 3-1 Stand derde klasse B KNVB 1 Advendo 14-23 2. Lelvstad 14-24 3 SDCP 14-20 4Amstelveen 14-17 5. Stroe 14-17 6 Roda'46 14-14 7 Vlug en Vaardig 14-13 8. Scherpenzeel 14-10 9. Hoevelaken 14-9 10 Jonathan 14-9 11.DESTO 14-9 12.Geinoord 14-5 LEUSDEN - In de eerste competitiewedstrijd na de winterstop en de eerste wed strijd onder het bewind van tijdelijke hoofdtrainer Loek de Boer heeft Roda'46 goede zaken gedaan door met 0-2 te winnen van koploper Olym pia'25. De felle wind speelde beide elftallen parten. Van een nor male wedstrijd was geen sprake. Roda heeft twee pun ten in de knip en gaat een spannend weekend tegemoet. Zondag wordt zevende en laat ste wedstrijd voor de 2e perio- detitel gespeeld. Roda heeft hierin maar een punt achter stand op Saestum. Als Saes tum een punt laat liggen en Roda wint tegen Hertha, dan wint Roda de titel. Tegen Olympia'25 afgelopen zondag speelde trainer Loek de Boer met hetzelfde elftal, als waarmee hij tijdens de winterstop enkele malen kon oefenen. John Jansen was er niet bij. In de oefenwedstrijd tegen Hooglanderveen ver rekte hij zijn kniebanden, waardoor hij zeker enkele we ken niet inzetbaar is. Edwin Boog was er wel bij. Hij speelde in de voorhoede op links en niet langer als verde diger. Steffen Chang heeft zijn plaats in de verdediging aan de linkerkant op zich geno men. In de eerste helft speelde Roda bijna alleen op eigen helft. Al leen in de tweede minuut en vlak voor rust wist Roda bij het doel van de tegenstander te komen. De wind was zo fel dat de uittrappen van keeper Edwin van de Tweel met een boog weer bij hem terugkwa men. Bolz Het team van Olympia had ook geen vat op het spel, hoe wel zij enkele malen gevaar lijk voor het doel van van de Tweel kwamen. Met een beetje geluk, hard werken en gedisciplineerd spelen kwa men de mannen en aanvoerder Casper Vuyck de eerste helft zonder kleerscheuren door. Een 0-0 ruststand met deze wind tegen was op zich al een overwinning. In de tweede helft moest Peter Knijf zich vanwege een blessure laten vervangen door Ferry Hout veen En Houtveen brak in de 16e minuut na rust de ban voor Roda. Uit een corner van Edwin Boog, doorkoppen door René de Leeuw wist Houtveen de tot dat moment nadrukkelijk aanwezige Olympia-keeper te verschal ken: 0-1. In de 70e minuut kwam Olympia nog een keer gevaarlijk voor het doel van Roda. De voorwaartsen van Olympia trapten over de bal heen. Roda had de wind mee in de tweede helft, maar drong niet zo nadrukkelijk aan zoals Olympia. Roda kon in de 85e minuut tot een uitval komen. Sander Schimmel ging alleen op de keeper af, die zich weer verslikte, en kon slim 0-2 sco ren. Olympia probeerde nog wel even maar de wedstrijd was gelopen. Prins Carnaval van de jubilerende Puupenkoppen trapt af bij Achterveld-DWSV. (foto. Jan Pit) Donderdag 28 januari 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportmstuif, De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 21.30 uur - 23.00 uur: SSD- Jeugdsportinstuif. gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 29 januari 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach- ter\'eld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach- ter\'eld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 30 januari 14.30 uur: Voetbal, Vlug en Vaardig-Roda'46, Amsterdam. 20.05 uur: Korfbal, Joure- Antilopen, Joure. Volleybal, ueltalloyd/ AMVJ-Dupaco/Leos. Amstel veen. Zondag 31 januari 14.30uur: Voetbal. Roda'46- Hertha, Burg Buinmgpark. Maandag 1 februari 9.00 uur: SSD-Yoga. ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 9.15 uur - 10.15uur: SSD- Grondgymnastiek, De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton, De Korf (zij-in gang) Dinsdag 2 februari 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). 14 30 uur - 15.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). Woensdag 3 februari 10.00 uur - 11.00 uur: SSD- squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9