rustratie over mislukken ieuwe Sportstichting leusder Krant. et CDA twijfelt over aalbaarheid vordering Onderzoek naar aansluiting buurtschap Waterloo Sisss Isssissertjes emeente informeert eindelijk /er automatiseringsplannen Dierenboerderij krijgt subsidie 'Clubgebouw' van Groenstichting Eurowoningen van de baan L E U S D E N ictie pleit voor terugbetaling aan voormalig college Gemeenteraad stemt in met verkoop kabelnet Overval met geweld ensdag 3 februari 1993 Pagina 3 SDEN - „Is er sprake van verwijtbare inschattings- of niet," vroeg Ton Geijs- van D 66 zich dinsdag- el af in de commissie VVel- ;n Onderwijs over het fias- ij de oprichting van een we overkoepelende sport- nisatie na de opheffing 1c oude Sportstichting vo- jaar. Geijsberts bcant- dde de vraag zelf. De ge- ite was volgens hem niets rwijten, want er was alles gedaan de sportclubs te esseren voor een nieuwe nisatie. De belangstelling de vergaderingen, waarin ieuwe instelling gestalte ;t krijgen, bleek echter gering. Volgens Geijsberts er echter wel sprake van een inschattingsfout van de verantwoordelijke wethou der Vroon. Na de opheffing van de oude Sportstichting was wethouder Vroon optimistisch over de op richting van een nieuwe orga nisatie. De Sportstichting moest volgens burgemeester en wethouders verdwijnen, om dat de gemeente meer controle wilde krijgen over het beheer van de Leusdense sportacco- modaties De sportclubs wil den daarentegen dat beheer privatiseren De opheffing van de Sportstichting leidde tot groot verzet in de Leusdense sportwereld. Roef Blauw van Leusden '90 had daarom volgens eigen zeg gen ervoor gepleit de Stichting niet eerder op te heffen, voor dat de nieuwe organisatie tot stand was gekomen Blauw, die tevreden was over het func- tioenten van de oude Stichting sprak in dat verband van een gigantische miskleun Alnch Parson van de WD nam het op voor Vroon. Vol gens hem was in het verleden al vaker gebleken dat er vanuit de sportclubs weinig animo was voor vergaderingen, die gingen over het algemene Leusdense sportbelang Zijn ervaring was dat ver enigingen alleen te porren zijn voor het eigen clubbelang. Vol gens hem kan een nieuwe orga nisatie alleen tot stand komen, als de gemeente zelf met een concreet organisatiemodel komt en het niet over laat aan de vrije krachten, die het spel van de verschillende sportbe- langen nu eenmaal beheersen. SDEN - De gemeenteraad ndelde donderdag een itiefvoorstel van de meer- ?id van de raad om een iring van de gemeente op burgemeester Rademaker weduwe van de overleden -wethouder Wagenaar een deurwaarder te laten 1. De vordering is ont- i, omdat in 1987 het toen- je college een adviesbu- had ingeschakeld tegen de an de gemeenteraad. Ra- iker en Wagenaar vorm- 'Xii met CDA-wethouders ^uels en Van Woudenberg periode het college. Het om een totaal bedrag van 152,-. iels en Van Woudenberg en hun deel van de vorde- een bedrag van 3.288,— ild. Oud-burgemeester maker en mevrouw Wa ar hebben tot nu toe ge- ^rd hun aandeel te beta- ifolgens hen was de raad Iegelijk op de hoogte van nderzoek en viel hen niets 1 irt?rwijten college trad in 1987 af ege een bestuurscrisis, voor het verantwoor delijk werd geacht De ge meenteraad wilde het geld voor het onderzoek van het ad viesbureau terug. Door allerlei juridische verwikkelingen kon de raad pas deze maand over gaan tot afwikkeling van de vordering. De gemeenteraad werd don derdag geconfronteerd met een brief van de deurwaarder, die benaderd is voor de afwikke ling van de zaak. Ook de advo caat van mevrouw Wagenaar had met een brief gereageerd. Deurwaarder Bosveld uit Amersfoort stelde in zijn brief dat de vordering, die naar zijn mening van september 1987 dateerde, volgens de huidige wetgeving verjaard zou kun nen zijn Roef Blauw van Leus den '90 bestreed dat. Volgens hem speelde de zaak vanaf september 1988 De verja ringstermijn is 5 jaar Er zou dus volgens hem nog tot het einde van het jaar de tijd zijn het geld terug te vorderen De advocaat van mevrouw Wagenaar beriep er zich in zijn brief aan de Raad op. dat een bezwaarschrift van zijn cliënte bij de Raad van State nog aan hangig was. omdat werd aan genomen dat de huidige ge meenteraad en he colllege van de vordering zou afzien. De onzekerheid over de haalbaarheid van de invorde ring was voor de CDA-fractie aanleiding te pleiten voor te rugbetaling van de onder zoekskosten^-aan Ummels en Van Woudenberg ,,Als de vor deringen op Rademaker en Wagenaar niet haalbaar zijn, dan is het uit het oogpunt van rechtsgelijkheid niet meer dan billijk dat de andere leden van het toenmalige college hun geld terugkrijgen," vond CDA-fractievoorzitter Pekel haring Burgemeester Pams meende echter dat daar pas over ge praat kan worden als feitelijk blijkt dat de vordnngen op Wagenaar en Rademaker niet haalbaar zijn Bij stemming bleken 12 raadsleden voor de invordering te zijn en 6 tegen Onder de tegenstemmers was behalve de CDA-fractie ook VVD-wcthouder De Jongh. die daarmee afweek van zijn frac tiegenoten. I>DEN - Het college van meester en Wethouders iteert maandag het In- itieplan Lcusden, waarin lutomatiseringsprojecten e gemeente staan uitge- Het plan heeft voorals- e status van een voorstel, wert de commissie ABZ en at bra de gehele raad, het plan 3 weiioet goedkeuren. BS,a'lan, waarin nauwkeurig geïnventariseerd wat de »nte aan automatisering e er lan doen in de komende ken heeft lange tijd op zich wachten. Vorige maand de commissie Algemene urszaken druk op de ke- mge or een raadsvoorstel over ',er ;:ïzelverbinding tussen ge- ehuis, werf en brand- unaniem te weigeren commissie vond dat de ie valt onder het Infor- plan en weigerde verdere medewerking als niet eerst het Informatieplan ter tafel zou komen Maandag wordt het plan gepresenteerd in de com missievergadering ABZ, waar na volgende maand bespreking volgt. In het Informatieplan zijn alle, in totaal 41, activiteiten erdag 4 februari: uur: Inloop/spelnuddag lidzij in De Woelige Hoek dag 6 februari: uur tot 17.00 uur: Expo- ns -an Vrije Kwasten, onder las ^meen tehuis. Ueiconcert in Muziek- l, Doe-het-zelf-concert ^^ig 7 februari: uur tot 17.00 uur: Expo- •an Vrije Kwasten onder g meentehuis V€tdag 8 februari: uur: Lezing van meneer ™kc'iks over Haptonomie in gelijks leven. idag 10 februari uur: Lezing over demen- -Qi en vergeetachtigheid, B, Hrt Hamersveld. As- [f\^erweg (advertentie) REPROSERVICE/ OFFSET? ZWART/WIT KOPIEEN (T/M A°* FORMAAT) KLEURKOPIEËN LICHTDRUKKEN OFFSET TOTAAL AFWERKING HAAL-EN BRENGSERVICE BEL: 03420-20050 BEDRIJFS SERVICES BARNEVELD B V HARSELAARSEWEG 9, 3771 MA BARNEVELD. op computergebied opgeno men. De genoemde activiteiten variëren van licentierechten voor hel gebruik van Word Perfect tot een foto-archief- systeem Verder vermeldt het plan initiatieven voor verdere opzet van netwerken binnen de gemeente, opleiding voor het personeel, een huursubsidie- informatiesysteem en andere nuttige faciliteiten Ook op het gebied van finan ciën wordt het nodige geauto matiseerd. Zo wil de gemeente voor financiële planningen een geavanceerd programma aan schaffen, dat het management snel kan voorzien van analyses, berekeningen en controles Verder wil de gemeente beta len met de pincode mogelijk maken voor burgers, terwijl de eigen betalingen in de toe komst ook steeds vaker elek tronisch zullen gebeuren. Over de kosten van het totale plan kan nog niets worden ge zegd. omdat over het gros van de plannen nog geen financiële consequenties bekend zijn. Wel staat bij een aantal speer punten van het plan een bedrag genoemd en wordt vermeld of die kosten eenmalig zijn. dan wel ieder jaar terugkomen Het woord is de komende tijd nog aan de commissie ABZ, die aan het lijvige Informatieplan een hele kluif zal hebben. Elk project moet onderworpden worden aan verschillende cri teria Zo bekijkt men of ieder project voldoet aan de eisen van de gebruikers Is de gekozen oplossing te kop pelen aan de bestaande metho den en/of apparatuur? En ui teraard willen de betrokkenen precies weten of kosten en ba ten per project tegen elkaar op wegen. Maandag zal over deze vra gen nog geen duidelijkheid zijn omdat na de presentatie een maand leestijd volgt, zodat de commissieleden tijdens eventuele discussie beslagen ten ijs komen. LEUSDEN - Gymnastiekvereniging Impala viert dit jaar haar vijfde lustrum. In mei staat een grote feestweek gepland, maar vrijdagavond werd er een lampionnenoptocht gehouden. Impala werd namelijk op 30 januari 1968 opgericht Ruim 175 kinderen trotseerden de kou en lipene met vaak mooie zelfgemaakte lampionnen mee in de optocht Zij werden voorafgegaan dooreen dweilband Na afloop werden de kinderen verwend met warme chocolademelk De prijzen voor de moiste lampions gingen naar Lorenzo Albers, Sevenne Visser en Loes Koning (foto Hans Roggen) LEUSDEN - De mini-dieren- boerderij hij de protestants- christelijke basisschool De Vallei is gepromoveerd van school-project tot wijk-aan- gelegenheid. Sinds de start van het project in 1985 bleek er ook in de omliggende wijk ruime belangstelling te bestaan voor de dierenweide. Daarom heeft de gemeente besloten het ver zoek om subsidie voor groot onderhoud aan het project in te willigen en uit de gelden voor 'sociale vernieuwing' een be drag beschikbaar te stellen. Sinds jaar en dag regelen De Vallei, kinderen en ouders van de wijken Alandsbeek, de We tering, Rozendaal en het Ruige Veld met veel enthousiasme het onderhoud van de dieren boerderij. Binnenkort staat echter groot onderhoud op sta pel, dat door de huidige be trokkenen niet alleen gedragen kan worden Daarom is door hen subsidie gevraagd aan de gemeente De gemeente Leusden heeft hierin toegestemd, temeer daar het project een duidelijke functie heeft in de sociale ver nieuwing Zo verwierf de nnni-dierenboerderij van De Vallei in 1987 en 1990 natio nale erkenning door het win nen van milieuprijzen LEUSDEN - Wethouder Vroon deed donderdag tijdens de ge meenteraadsvergadering de toezegging dat hij zal onder zoeken of de bewoners van de Doornseweg kunnen rekenen op aansluiting op het kabelnet. Tot nu toe was die aansluiting niet mogelijk, omdat de kosten ervoor te hoog zijn. Donderdag besloot de raad het kabelnet te verkopen aan de Nederlandse Kabel Exploita tie Maatschappij De gemeente kan bij deze verkoop een winst van 2 miljoen in de wacht sle pen. Aanleiding voor Ep Oo- stra van D 66 te pleiten voor het doortrekken van het net naar het buurtschap Waterloo, waar de Doornseweg deel van uitmaakt. Oostra woonnt zelf aan de Doornseweg. „Wij maken nau welijks gebruik van de voor zieningen, die de gemeente aan Leusdenaren biedt, omdat onze woningen te ver verwij derd zijn van de bebouwde kom Daarom zou de gemeente nu voor ons in het geval van de kabelaansluitingen een uit zondering moeten maken, om dat zij op andere voorzienin gen geld uitspaart." Wethou der Vroon stond niet onwel willend tegen dit verzoek en zal de mogelijkheden nu laten onderzoeken LEUSDEN - Een eigen ar chief- en administratieruimte voor het bestuur van de Groen stichting (Eurowoningen) is van de baan. Dat blijkt uit de begroting, die de Groenstich ting onlangs indiende bij de ge meente, die een bijdrage levert (advertentie) POSTVERWERKING/ MAILINGS? IN-EN UITGAANDE POST (SORTEREN, BEZORGEN, BUNDELEN, FRANKEREN) MAILINGS PAKKETPOST BINNEN- EN BUITENLAND BEL: 03420-20050 BEDRIJFS SERVICES BARNEVELD B V HARSELAARSEWEG 9. 3771 MA BARNEVELD. aan het onderhoud van het groen van de wijk. Met de be slissing af te zien van de bouw van het eigen administratiege bouw komt er een einde aan een langdurig conflict tussen het Stichtingsbestuur en een aantal bewoners. De laatste groep vond het gebouw, dat 110.000,— moest gaan kos ten, te duur en overbodig. Het argument van het bestuur was, dat er geen geschikte ruimte was om het archief en de admi nistratie van de Stichting te bergen. Ook was er behoefte aan vergaderruimte. Om uit de problemen te komen werd er een zogenaamde acco- modatiecommissie ingesteld, die zich over de noodzaak van de nieuwbouw moest buigen De commissie kwam met de oplossing om de badmeester- plaats te verplaatsen en ge schikt te maken voor de ber- ging van het archief en de ad ministratie Dat gaat een be drag van 83.000,-- kosten. De verplaatsing en het groot onderhoud zorgt voor een te kort van ruim 200 000,-- op de begroting van de Stichting. Dat tekort zal gedekt worden uit de algemene reserve van de Groenstichting De gemeente zorgt daarbij voor een bijdrage van 128 000,-- voor het on derhoud van het groen en de speelvoorzieningen. LEUSDEN - Op de Spijker- plaats is zaterdagavond 30 ja nuari een Opel kadett Station car gestolen. De eigenaar stapte samen met zijn vrouw in de auto. Bij het portier van de bestuurder verscheen een man, die de eigenaar van de Opel met een mes bedriegde. De overvaller dwong de bestuur der de auto te verlaten. Na het uitstappen ontstond er een worsteling. De eigenaar van de auto werd daarbij gewond aan zijn kin en aan zijn hand. De overvaller spoot daarna traan gas in de auto. De politie vermoedt dat de bezoekers van Monet de wor steling gezien moeten hebben. Zij vraagt getuigen zich te mel den bij de politie. Het kenteken van de gestolen Opel Kadett Stationcar is YB-60-KR. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...Vorige week schreven wij over de parkeerproble men in winkelcentrum De Hamershof. Vanwege de uitbreidingswerkzaamheden is de parkeercapaeitiet afgenomen. Dat wordt opgelost met een hlauwe zóne. waarbij de parkeertijd beperkt is tot 1,5 uur...* Kennelijk wil De Biezenkamp met achterwege blijven, want ook daar dreigen de komende weken parkeerproblemen te onstaan. Vooral op dinsdag, als er markt is in het winkelcentrum, is het moeilijk een plekje te vinden...* '...Dat probleem is al sinds jaar en dag bekend en wie op dinsdag in het winkelcentrum moet zijn. houdt er rekening mee. Als redacteuren van de Leusder krant kunnen wij erover mee praten...* Wie op dinsdag te laat op de redactie is, zal zijn auto ergens anders kwijt moeten zien te raken. Of gewoon met het openbaar vervoer of de fiets naar de krant komen...* *...Een andere mogelijkheid is ervoor te zorgen er vroeg bij te zijn. Het parkeerterrein van de Pepermo len bood namelijk tot voor enkele weken nog wel enig soelaas...* *...Maar dat is nu ook voorbij. Het voormalige restau rant is deze week \rijwel met de grond gelijk gemaakt en zal plaats gaan maken voor een kantoor- annex winkelcomplex. Het bouwterrein is afgezet met hek ken en ontoegankelijk voor het publiek...* *...Bij dat bouwterrein hoort ook de ruimte, waar normaal op dinsdag het 'overschot' aan auto's gestald wodt. Dat is dus nu voorbij. En die parkeerplaaatsen aan de overkant van de Asschatterweg komen er ook niet...* '...Omwonenden hebben zich er met succes tegen ver zet. Dus misschien toch maar op de fiets als er op dinsdag gewinkeld of gewerkt moet worden in de Biezenkamp. Dat is ook goed voor het milieu...* *...Wie veel op electriciteit aangedreven apparatuur in zijn auto heeft, schijnt bij sommige verkeerslichten te moeten oppassen. Een lezer belde ons met de op merking, dat de detectielussen, die de drukte van het verkeer registreren en aan de hand daarvan de lichten reguleren, als ware stroomvreters de automobilist dwars kunnen zitten...* *...Het kan gebeuren, dat de auto in de huurt van zo'n installatie spontaan kan afslaan, omdat via de lussen de stroom van de auto wordt weggezogenNormaal gesproken hoeft dat geen problemen op te leveren, omdat de doorsnee-auto genoeg overcapaciteit heeft...* *...Maar de moderne atomobilist is tegenwoordig voorzien van alle 'muziek'gemakken. Radio, cassette recorder en compactdisc-speler horen tot de stan daarduitrusting. Zeer geavanceerde voertuigen heb ben van ook nog een boordcomputer...* *...En al die apparaten tegelijk in werking kan net iets teveel van het goede zijn. Wie bijvoorbeeld op het kruispunt Asscbatterweg/Middenweg te maken krijgt met een motor, die uitvalt, weet nu wat de vermoede lijke oorzaak is...* *...Wat een enorme krachtpatsers moeten de dieven van een 800 kilo zware es zijn geweest. In het Burge meester Buiningpark lag de omgezaagde boom te wachten op verdere verwerking. De es was woensdag middag omgehaald en zou donderdag worden wegge haald...* *...De boom was zolang neergelegd bij het draaihek, dat het terrein van Roda scheidt van de openbare weg. Het honderden kilo's wegende stuk hout moet door of over diezelfde draaideur zijn verdwenen. Niemand heeft het gezien, maar als er getuigen bij geweest waren, hadden deze ongetwijfeld kutmen genieten van een een stukje onvervalste slapstick...* '...Leusdense liefhebbers van Russische heavy me tal-rock krijgen via de gemeente een unieke kans op een culturele uitwisseling. De 17-jarige Oekraïnse student Eugène wil namelijk graag corresponderen met een leeftijdgenoot uit Leusden...* '...Eugène is gek op heavy metal en doet verder aan kick- en thaiboksen. Een combinatie, die volgens ons wel bij elkaar past. Wie bij de gemeentevoorlichter (96 16 59) bet adres van Eugène opvraagt, kan met hem schrijven over groepen als Mctallica en Gun 's en Ro ses... '...Wat heeft de gemeente te maken met correspon dentie tussen Leusdense en Russische jongeren is een vraag die wellicht bij de lezers van deze rubriek op komt. De verklaring is vrij simpel...* *...Op Leusdcns grondgebied ligt de Russische erebe graafplaats. Elk jaar komt er een delegatie van de ambassade om de slachtoffers van de oorlog te her denken...* '...Dat heeft geleid tot intensieve contacten tussen Leusden en de Russen. Je zou kunnen zeggen dat Leusden zijn steentje heeft hijgedragen aan de dooi na de Koude Oorlog.... '...Dus fungeert de gemeentelijke vorlichting als doorgeefluik voor de verzoeken van Russische jonge ren voor adressen van Nederlandse leeftijdgenoten...* KOERIERSDIENSTEN? BEL: 03420-20050 HARSELAARSEWEG 9,3771 MA BARNEVELD. (advertentie) BEDRIJFS SERVICES BARNEVELD B V DIREKT INZETBAAR BINNEN-EN BUITENLAND TOT 3500 KG SNEL EN KORREKT

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3