Wie zijn neus schendt.. zijn er helemaal klaar voor" Fraudeonderzoek wordt verscherpt Politie zoekt autovandalen Spandoek boven snelweg SERVA VOLVO Revolutionaire kunstmat moet het veldenprobleem van Roda helpen oplossen BDU Leusder Krant OPGAVEBON i 1 ia Regio Eemland presenteert rampenplan Jonge bromfietser veroorzaakt schade Ruiten bespoten bij glashandel MEGA PLATEN- EN CD-MARKT MOLENAAR CITR0ËN ^ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN rif- SISSSSERS SCHIJNWERPER SPORT EN... r. s IN JE PLAATSEUJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT n LEUSDEN - Gelukkig was het loos alarm, afgelopen zondag bij de SNS-bank op de Hamershof. want dc in allerijl uitgerukte |k| politie moest zijn tocht naar de mogelijke plaats des onheils voortijdig staken. Op de Maanwcg vloog de politic-auto wegens hoge snelheid uit de bocht en raakte daarbij een lantaarnpaal zodanig, dat auto en paal zwaar werden beschadigd. De inzittende politiemensen bleven ongedeerd. De zeer snelle reactie op het alarm bij de SNS-bank was overigens niet vreemd, omdat de betreffende bank vorige week donderdag daadwerkelijk is overvallen. Lees een verslag daarvan elders in deze krant... (Foto: Janus Visser) 113a IsiP i 3GÏ LEUSDEN - De gemeente Leusden en voetbalvereniging Roda'46 oriënteren zich mo menteel op de aanschaf van een 'kunst'grasveld op het Burge meester Buiningpark. Daarbij lijkt het revolutionaire 'Grass- master'-systeem. ontwikkeld door tapijtfabrikant Desso, hoge ogen te gooien. Nadeel er van is dat het systeem erg nieuw is en dat er nog nauwe lijks praktijkervaring mee is opgedaan. Proefnemingen met het veld verlopen tot dusver echter zeer veelbelovend. In Den Bosch bij stadion De Vliert van de profclub Den Bosch is onlangs het eerste 'Grassmaster'veld aangelegd. Dat zal komend voorjaar in ge bruik worden genomen. Roda hoopt nog voor de zomer met de aanleg van een eigen 'kunst'veld te kunnen begin nen. Een 'kunst'grasveld, dat in tensiever bespeelbaar is dan een gewoon grasveld, moet soelaas bieden om het nijpende ruimtegebrek van de sterk groeiende voetbalvereniging enigszins op te lossen. Het veld zal worden aangelegd op het enige veld van de Buining- parkvereniging waar momen teel verlichting aanwezig is. In de jongste begroting van de ge meente, die eind vorig jaar is vastgesteld, is zes ton gereser veerd voor de aanleg van een kunstgrasveld Volgens voor- jlUSDEN - Maandagmiddag senteerde de gemeente het ipenplan gepresenteerd, ze week ontvangt iedere in- ïner van Leusden een brief leen kaart. Op die kaart staat |t iedere burger moet doen er onverhoopt een calami- plaatsvindt. De gemeente rkt met acht andere gc- ;nte samen om ook 'grens- brschrijdende' calamiteiten baas te kunnen. Het ram- ïplan is uitgewerkt in Eenentwintig deelplannen, onderdeel van de hulp en rampenbestrij- Er wordt zelfs plunderingen en evacuatie gehouden. De ge- haar voorlich- ruim voor de campagne, omdat hoopt op een herhalingsef- Voor brandgevaarlijke organiseert de ge- nte voorlichtingsavonden vaarop een video getoond zal vorden. Leusden is in het bezit van en klein aantal gevaarlijke lo- aties" zei burgemeester Panis ijdens de persconferentie. „De :ans dat er een ramp gebeurd 'f een noodsituatie onstaat is lus relatief klein. Maar er is en fantastisch plan om te ■oorkomen dat er nodeloos eel slachtoffers vallen." De gevaarlijke locaties zijn ■et zwembad, de benzine- en LPG-stations, de tankwerk- •laats, maar vooral de lucht en e wegen. In het zwembad is eel chloor opgeslagen Hetbe- oorraden van de benzinesta tions is altijd een gevaarlijk Konijntje Wetering moment en op de Tankwerk plaats wordt met Blauwzuur- gas gewerkt. Het grootste gevaar komt echter van overvliegende vliegtuigen, die kunnen meer storten en vrachtwagens met chemische stoffen die een on geluk op de snelweg kunnen krijgen. De Rampenbestrijding is een uitbreiding van de taak van in stanties met hulptaken, zoals de politie, de brandweer en de GGD. De instanties hebben ge zamenlijk een plan gemaakt. Dat is bijzonder want dat lukte vroeger nooit. Door dit plan kan er beter samengewerkt worden. Bovendien worden er door het rijk middelen be schikbaar gesteld naar aanlei ding van dit plan. De Rampenstaf van de ge meente bestaat uit twee po ten :het beleidsteam onder lei ding van burgemeester Panis en het operationeel team. In het beleidsteam zitten de hoofden van de hulpinstanties. Dit team bepaalt vanuit het stadhuis wat er gaat gebeuren. Het operationele team gaat naar de plek des onheils en le vert de hulp. Elk onderdeel van de actie staat schematisch op papier en er zijn lijsten met telefoonnummers van instan ties en personen, die gewaar schuwd moeten worden. De dienstverlening is per ni veau en per discipline gere geld Het hangt af van de aard van de ramp welke dienst ter plaatse de dienstverlening coördineert. Als er ordeproble men zijn wordt de politie ver antwoordelijk en als er gewon den zijn de GGD Er wordt veel geoefend op LEUSDEN - De politie heeft verscherpte aandacht voor en kele wijken van Leusden, waaronder Klaverenblad en Munnikhove, waar zondag nacht opnieuw auto's moed willig zijn beschadigd. Een woordvoerder zei dat de afge lopen twee weken opvallend veel autovandalisme plaats vindt Op de Munnikhove troffen maandagochtend twee eigenaren hun auto aan met verbogen ruitewissers het goed uitvoeren van de deel plannen, omdat het niet zo be langrijk is wat er op papier staat. Veel belangrijker is het dat de hulpverleners weten wat ze moeten doen. Dat is een mentaal proces dat goed bege leid moet worden. De actie heeft niet voor niets de slogan. „Het wordt pas echt een ramp als je niet weet wat je moet doen' De verantwoordelijkheid ter plekke is om die reden predict omschreven, maar wat er ook gebeurt de burgemeester houdt de eindverantwoordelijkheid. Als meerdere gemeentes ge troffen zijn dan wordt de bur gemeester van de meestge- troffen gemeente de baas. Maar als de haard van de ramp in Woudenberg ligt en de gifwolk drijft naar Leusden, dan wordt burgemeester Panis de baas Sommige rampen heb ben gevolgen voor de omrin gende gemeenten. J.D Blokker, commandant van de brand weer, verzekert de mensen dat iedereen helemaal klaar voor een ramp is. Al hoopt iedereen dat het plan nooit gebruikt hoeft te worden. LEUSDEN - Leusdenaren die regelmatig op de Rijksweg vertoe ven, hebben zich de afgelopen week misschien afgevraagd wat het grote spandoek op een viaduct boven de A28 te betekenen had Het cryptische opschrift "100 km/p uur? Wij gaan veel harder! Dedicate Automatisering" blijkt het initiatief te zijn van een Leusdense particulierHij is werknemer bij het genoemde bedrijf uit Woerden, en vond het tijd voor ludiek protest tegen de vele snelheidsbonnen die hij in de lOOkm-zone rondom Amersfoort en Leusden had opgelopen Toen hij toch bezig was zijn spandoek te maken, besloot hij ook maar direct reclame te maken voor zijn firma Inhoudelijk heeft het bedrijf niets met het spandoek te maken... zichtige ramingen zal een veld naar het concept van Desso ongeveer anderhalve ton goed koper kunnen uitvallen. Een gemeentelijke delegatie, onder leiding van wethouder Bram Vroon en Frank Rogge- kamp van sportzaken, alsmede een delegatie van de voetbal vereniging Roda, onder leiding van voetbalvoorzitter Jan Hondelink, heeft zich vorige week woensdag op het natio nale sportcentrum Papendal in Arnhem uitgebreid laten voor lichten over de mogelijkheden van het nieuwe concept Daar onderwerpt de researchafde ling van de Nationale Sp.ort Federatie (NSF) het veld aan een intensief testprogramma. „De bevindingen zijn tot nu toe zeer positief en veelbelovend. We hebben eigenlijk nog geen nadelen kunnen ontdekken", aldus Franklin Versteeg, hoofd Research van de NSF 'Gewone' grasmat Kunstgras is voor het Grass- master-systeem feitelijk een onjuiste benaming. Het gaat om een versterkte 'gewone' grasmat, die de levensduur mi nimaal drie keer moet verlen gen Het veld bestaat uit eem basis van kunstvezels (3%), waartussen gewoon gras (97%) Zie ook de sportpagina's in deze krant. LEUSDEN - De gemeente wil het onderzoek naar mogelijke uitkeringsfraude verscherpen. Dat staat in een notitie, die B& W deze week bekend maakten. Onlangs bleek uit steekproef, waarbij de Sofi-nummers van 40 Leusdense uitkeringsge rechtigden werden onder zocht, dat er in 17 gevallen sprake was van inkomsten, ter wijl er ook een uitkering werd genoten. Aanleiding voor de commissie Sociale Zaken om er bij wethouder Verduin op aan te dringen het onderzoek naar de andere ruim 300 uitkcings- gerechtigden in Leusden zo snel mogelijk af te ronden en te komen met richtlijnen, die fraude moet bestrijden en te gengaan. De commissie wordt met de notitie op haar wenken be diend. Het onderzoek naar fraude wordt op 6 punten ver scherpt. De voorlichting aan het publiek zal worden geïn tensiveerd. Dat moet tot be wustwording van het publiek leiden, dat het niet (volledig) opgeven van inkomsten altijd terugvordering betekent. Ook zullen alle uitkeringsgerech tigden een brochure krijgen over de gevolgen van zwart werken en fraude. Als fraude is vastgesteld, moet de uitkeringsgerechtig den erop gewezen worden, dat er een plicht is om op legale wijze werk te zoeken. Verder zullen de inkomstenbriefjes, die uitkeringsgerechtigden bij de Sociale Dienst moeten inle veren, beter moeten worden gecontroleerd. Als er onduidelijkheid is over het recht op uitkering zal dat door middel van doorvra gen moeten worden opgehe ven. Huisbezoek is daarbij een middel dat vaker zal moeten worden toegepast. Ook het on derzoek naar de SOFI-num- mers zal regelmatig moeten worden gedaan. Bij de sociale recherche, die in gewestelijk verband ope reert, is op dit moment een grote achterstand. Dat kan voor een deel worden wegge werkt door de sociale recher cheurs alleeen nog maar in te schakelen als er een vermoeden is dat er voor 12.000,— of meer wordt gefraudeerd. Nu wordt nog uitgegaan van een grens van 1200,—. Ook zullen fraudegevallen sneller dan nu het geval is door de ambtelijke en gerechtelijke molen moeten. LEUSDEN - Een dertienjarige bromfietser veroorzaakte maandagavond een aanrijding op de kruising Noorderinslag/ Burgemeester v.d. Postlaan De jeugdige bromfietser reed op een geleende brommer en wilde vanaf de Burgemeester v.d. Postlaan de Noorderinslag oversteken. Daarbij reed hij echter door rood Een naderen de automobilist kon de jongen niet meer ontwijken, waardoor een aanrijding volgde. Beide voertuigen werden bescha digd, maar de bestuurders ble ven ongedeerd. Tegen de bromfietser is proces verbaal opgemaakt. Zijn ouders wor den aansprakelijk gesteld. LEUSDEN - Van een drank handel op de Hamershof zijn het afgelopen weekend de rui ten bespoten. Vandalen had den met zwarte verf een kreet op de ruiten geschreven. (advertenties) Zaterdag 13 februari van 10.00-17.00 uur. „De Flint", Amersfoort. Info: 053-331777 AMERSFOORT DEALER Amslerdamsewcg 7 - lel 033 630154 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond Leusder UITGAVE BDU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 De Leusder Kranl is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranlenkombinalie Midden Nederland Kanloor. Asschallerweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 m 24e JAARGANG NO. 40 INHOUD De spraakmakende rubriek gaat deze week over gebak en de ellende die het kan veroorzaken en over de gemeente die pro blemen heeft met een reclame-campagne, die ook landelijk opzien heeft gebaard... De Vrouwenraad maakt zich zorgen over de huisvesting van het Vrouwen Ont- moetings Centrum, dat op termijn wel licht uit de kelder van het gemeentehuis zou moeten verdwijnen om plaats te ma ken voor de ambtenaren van de gemeente. De betrokkenen zien het zelf echter niet zo zwaar in.. Vertegenwoordigers van Roda ging vori ge week op bezoek in Papendal om een kunstgrasveld, dat al dienst doet in het sportcentrum bij Arnhem, met eigen ogen te aanschouwen. De Leusder Krant ging mee met de voetballers en doet verslag van een middagje kunstgras. In zwembad De Octopus werden dit weekeinde de Ne derlandse Kampioenschappen schoon- springen gehouden. De beste springers van Nederland doken vanaf de 1 meter plank en gmgen voor de hoogste eer.. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en meuws uit de verenigingen Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaatsol gemeente gebeur!, en dal gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunl en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke laart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in1 JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon- Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 |aar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1