Agenda Roda speelt gelijk tegen gewaarschuwd Desto Het onverwoestbare gras van Roda „Konijnen lusten dit gras niet" Roda-zon valt gevaarlijk aan Roda en gemeente bekeken nieuw veld op papendal Op het scorebord Ruthinoski oppermachtig Sport Impala heeft alweer succes Leusder Krant Woensdag 10 februari 1993 LEUSDEN - „Als we straks op dat kunststofveld in Pa pendal staan, zullen jullie zeg gen: 'Hebben we daar dat hele eind voor door de mist gere den? Het ziet er als gewoon gras uit'." Jan Hondelink, de voetbalvoorzitter van Roda'46, verheugt zich in de kantine van zijn club op de ge zichten van zijn reisgenoten, die het kunstgrasveld „Grass Master" in Papendal gaan be kijken. Roda heeft een schreeuwende behoefte aan extra velden voor de trainin gen en wedstrijden. Dit veld zou de oplossing van veel pro blemen kunnen zijn. De aan leg van het veld kost meer dan vier ton. Daarom gaan verte genwoordigers van de ge meente, die subsidie gegeven heeft, mee op de inspectiereis. Het is een uitgebreid gezel schap dat door de mist naar Papendal reist. Wethouder van Sportzaken Vroon zit in de auto bij Willem de Ridder, die voor de gemeente de sport velden verzorgt. Wiegmans, de baas van De Ridder, rijdt ook mee. Roggekamp, de amb tenaar Sportzaken, is vanzelf sprekend ook van de partij. De auto wordt bestuurd door Van Dongen van de firma die „Grass Master" ontwikkeld heeft Van Dongen draagt een origineel gekleurd overhemd en een nerveus gesneden pak. Hij houdt wel van een beetje doorrijden. Behalve Hondelink wordt Roda vertegenwoordigd door Henk Bitterling, lid van het zaterdagbestuur. Rob Tolhui zen, secretaris van de Jeugd commissie, Jan Houtveen van de zondagcommissie, en Nico Romeyn, de trainer van Roda- zaterdag, die zich in de loop van de middag ontpopt tot gangmaker van het gezel schap De verslaggevers van de Leusder Krant mochten ook mee. Mollen Op Papendal worden we opge wacht door Franklin Ver steeg, hoofd research van de Nederlandse Sport Federatie. Versteeg ontwikkelt voor al lerlei sportbonden nieuwe veldoppervlakken Hij legt De Grass Master" na driehonderd uur betreding. ons uit wat we gaan zien, maar vooral wat we niet gaan zien. Zijn eerste opmerking is een verrassing. Versteeg vertelt dat het kunststofveld voor 97 procent uit gras bestaat. Hij voert al twee jaar testen met „Grass Master" en de resulta ten zijn verbijsterend goed. Ook Versteeg's collegae, die van alle uithoeken van de we reld aan komen reizen om dit wonder van vernuft te aan schouwen, hebben ook geen nadelen of denkfouten in het systeem kunnen ontdekken. Versteeg vindt het concept van het veld verbluffend sim pel en dat zou een reden kun nen zijn dat het zo goed werkt. Als Roda en de gemeente be sluiten de „Grass Master" neer te leggen wordt dat het tweede veld in Nederland. Het eerste veld wordt nu aange legd bij „De Vliert" in Den Bosch. „Grass Master" verkeert nog in de experimentele fase en dat is eigenlijk het enige na deel. Niemand kan voorspel len hoe „Grass Master" zich over tien jaar zal houden. Verder zijn er louter voorde len. Het veld kan minimaal drie maal zoveel worden be speeld dan met gewoon gras. Het veld is eigenijk nooit on bespeelbaar. Het reageert als gewoon gras. En alles bij el kaar is het te mooi om waar te wezen De Ridder vraagt wat de mol len van dit systeem vinden. Versteeg antwoordt dat de grond te stevig voor deze nij vere gravers is. Zij graven keurig om het veld heen. Bit terling wil weten hoe de konij nen het gras vinden. Volgens Versteeg houden konijnen niet van kunstvezel. Nico Romeyn bromt dat hij een paar schoppers van andere clubs uit zal nodigen om op het proefveldje de pollen uit de grond te schoppen. Versteeg leidt ons rond op het terrein. Wij gaan eerst naar „de grasmoordenaar". Dat is een tractor, die twee rollen voorttrekt. De rollen draaien in verschillende tempi om het sliding-effect te imiteren. De „grasmoordenaar" dankt zijn naam aan de noppen die op de rollen zitten. Ze lijken meer op messen dan op nop pen. Nico Romeyn hoeft niet andere clubs af te bellen om schoppertjes die het gras op willen vreten te recruteren. Gras slopen kunnen ze veel be ter zelf daar op Papendal. En dan is het grote moment daar. We gaan de „Grass Mas ter" bezichtigen. We lopen huiverend over een groot gras en stoppen bij een lapje groen dat een kwijnend bestaan leidt. Zou dit het zijn? Versteeg wijst naar het zielige gras. Dat is zijn referentie. Het is gewoon gras, dat tege lijk met de „Grass Master" is ingezaaid en dezelfde behan deling heeft ondergaan. Het gras heeft maar honderd vijf tig uur betreding achter de rug. Dat is het gras allemaal wat te veel geworden. Het is afgelast en is voorlopig veilig voor de grasmoordenaar. Wij zijn voor het stukje gras ernaast gekomen. De helft van het gras heeft negenhonderd uur voetballers over zich heen gehad, de andere helft drie honderd uur Na driehonderd uur wordt een gewoon gras veld opnieuw ingezaaid Het gras dat negenhonderd uur door noppen geteisterd werd, maar wel door kunstve zels beschermd werd ziet er een stuk beter uit dan het ge wone gras na honderdvijftig uur. Wij proberen de „Grass Mas ter" te beschadigen. Maar het lukt niemand om de pollen te verschuiven, hoe zeer wij ons best doen. Van Dongen doet zelf ook dapper mee, maar het is onbegonnen werk. Honde link had gelijk. Het ziet er uit als gewoon gras, maar het is toch iets geheel anders. s --wafels;. Het veld van Roda ziet er slecht uit (foto: Hans Verhorst) Zaterdagtrainer Nico Ro meyn loopt tevreden rond op Papendal Hij lijkt zijn scepsis over het nieuwesysteem te heb ben laten varen. „Het lijkt me een goed veld om op te spelen. Het ziet er allemaal veelbelo vend uit." Romeyn opperde aanvankelijk het idee om met een aantal spelers het veld in de praktijk aan enige proeven te onderwerpen Het proefveld blijkt daarvoor sowieso te klein voor, maar Romeyn lijkt ook zo wel te zien dat het goed is. De Ridder en Wiegmans van de afdeling Groen van de ge meente zijn eveneens onder de indruk Zij vragen aan Ver steeg of zij nog een paar keer langs mogen komen om de groei van het gras in het voor jaar te kunnen volgen Van Dongen van Desso, de ontwikkelaar van het systeem, stapt trots als een pauw rond. Hij wijst wethouder Vroon herhaaldelijk op de voordelen en de geweldige kwaliteit van zijn grasmat, vergeleken met het 'groen' dat er naast ligt. Vroon vindt het ook een mooi veld. Frank Roggenkamp (afde ling sportzaken van de ge meente) en Jan Hondelink (Roda'46) hadden het veld al eerder gezien en het verheugt hen dat iedereen het zo'n ge weldig veld vindt. Hondelink: „De term 'kunstgrasveld' kan in dit verband voor misver standen zorgen. En iemand die er met een half oog naar kijkt, zal helemaal teleurgesteld zijn. Die ziet niet meer dan een ge woon grasveld. Dat is denk ik ook de kracht van dit systeem. Het is een gewoon grasveld, maar wel één dat drie keer zo lang mee gaat. Ik ben zeer on der de indruk van de bevindin gen van de NSF. Wat mij be treft hadden we gisteren met de aanleg van het veld kunnen beginnen." Als de onderhandelingen tussen Desso en de gemeente bevredigend verlopen, zal het college uiterlijk in april met een voorstel naar de raad ko men. Dat zou betekenen dat in principe de aanleg van het nieuwe veld in mei van start zou kunnen gaan. LEUSDEN - Roda trad aan tegen Desto uit Utrecht, die de punten keihard kan gebrui ken om degradatie te ontlo pen. Dat was in de opstelling te merken. De ploeg uit Utrecht begon defensief. Bij Roda ontbraken door een schorsing Harm Wassink en Andre Siegerink door ziekte. Hans van Bekkum zat zijn laatste wedstrijd van zijn schorsing uit. Hierdoor maakte Wim van de Biezen zijn rentree in de basiself op de linksbackplaats. Klaas de Vries schoof door naar de linkshalf plaats. Aan de an dere kant verving Pedro Pas tor de geschorste Harm Was sink op de rechtshalf plaats. Roda begon met goed ver zorgd combinatiespel van ach teruit maar het stopte zo gauw de zestienmeter dichterbij kwam. De beide voorwaart- sen Jeroen van Gaal en Peter Mooibroek kwamen niet los van hun verdedigers. Het ge vaar moest dus komen uit de tweede lijn maar ook Frank Vissers en Pedro Pastor kwa men er niet overheen. Dit kwam ook door de vrij defen sieve houding van Desto die voor een punt naar Leusden waren gekomen. De ploeg uit Utrecht gokte via een razendsnelle counter tot succes te komen. In de voor hoede beschikte Utrechtena ren over twee snelle spitsen maar het centrale duo Van Ginkel en Kerssies hadden niet veel problemen met deze twee spitsen. De twee backs Van de Biezen en Meerveld as sisteerden uitstekend in de verdediging Er ontstond één maal een gevaarlijke situatie. Een speler van Desto ont snapte aan de buitenspelval van Roda Berry Buunk voor kwam met een uitstekende redding buiten zijn zestienme tergebied erger Met deze red ding bewees doelman Buunk nog steeds een keeper van uit stekende klasse te zijn. Een bijzonder moment; Desto in de aanval tegen Roda. (foto: Hans Verhorst) De tweede helft begon met een aanvallend Desto dat lang zaam uit hun schulp kropen omdat men begon te merken dat Roda niet in zijn geliefde spel kwam en niet tot gevaar lijke acties kwamen. Maar ook de ploeg uit Utrecht kon niet gevaar stichten in de ach terhoede van Roda. Roda nam snel het initiatief over na een goede aanval kwam de bal op links bij Klaas de Vries. Hij schoot uit een kansrijke positie keihard naast. Hierna probeerde Peter Mooibroek uit de draai de kee per te verrassen maar aan zijn schot ontbrak de kracht om de keeper te verontrusten. Hierna kwam Roda goed weg. De ploeg uit Utrecht ont snapte aan de linkerkant, de meegelopen spits kreeg de bal aangespeeld in een kansrijke positie. En kon de bal eenvou dig binnenschieten. De leids man uit Amstelveen dacht I daar anders over en floot af voor buitenspel. De spelers uit i Utrecht keken boos richting grensrechter Wilfred van der Pas, maar deze had de vlag niet omhooggestoken. Hiema volgde een fase waarin Roda aanviel maar het niet tot enig gevaar kwam Trainer Romeijn wisselde Van Gaal en Pastor in voor Fred de Holan der en Mark-Jan Gieben. De laatste gevaarlijke situatie ontstond na een aanval van Roda. De bal kwam bij de vol ledig vrijstaande spits van Desto die richting doelman Buunk ging. maar laatste man Edwin van Ginkel wist met een snelle spurt het gevaar te neutraliseren. Roda zal er aan moeten wen nen dat men nu tegen een ploeg komt die voor een punt naar Leusden komen. De Leusdense elf moet volgende week aantreden in de streek- derby bij Hoevelaken. Men kan er rekening mee houden dat de ploeg uit Hoevelaken de nederlaag in Leusden nog niet vergeten is. Het zal een wedstrijd worden vol strijd omdat het degradatiespook voor de ploeg uit Hoevelaken opdoemt. Dus de zaterdagelf is gewaar schuwd, en zal zeer geconcen treerd aan deze wedstrijd moeten beginnen. Het vermel den waard is misschien nog dat het een uiterst correcte wedstrijd was zonder gele en rode kaarten. Na het behalen van het kam pioenschap in de 2e periode vorige week, sond afgelopen zondag voor zowel het eerste als het tweede elftal van Roda de uitwedstrijd tegen Celeri- tudo uit Utrecht op het pro gramma. Nadat eerst het tweede elftal van Roda met 1- 2 wist te overwinnen en coach Bert Kulk daarmee twee zeer belangrijke punten wist bin nen te halen, was om half drie de wedstrijd tussen de eerste elftallen van beide verenigin gen aan de beurt. Deze laatste wedstrijd begon en eindigde in een gelijke stand 0-0. Het had ook 3-3 of 5- 5 kunnen worden, want kan sen kregen beide teams volop. Dat aan de wedstrijd beide elf tallen een punt overhielden, werd in de ogen van alle be trokkenen wel rechtvaardig gevonden Na het behalen van het perio dekampioenschap stond er vandaag voor Roda nog wel degelijk veel op het spel. Een periodetitel geeft namelijk al leen dan recht op deelname aan de nacompetitie voor pro motie naar de 4e klasse KNVB, als het betreffende elf tal niet eindigt op de 10e, 11e of 12e plaats op de eindrang- lijst. Deze rangschikking leidt direct tot degradatie naar de le klasse. En voor de wedstrijd tegen Ce- leritudo, met nog 5 wedstrij den te gaan, was het verschil tusen Roda en de nr. 10 op de ranglijst slechts 4 punten. Na de bovengenoemde wedstrijd, met nog 4 wedstrijden te gaan, is dit verschil gegroeid tot 5 punten. Weer iets beter dus, maar nog geen zekerheid Wintersport Roda startte vandaag met we derom Ferry Houtveen in het basisteam. De Blessure van Steffen Chang (spierscheu- ring) is van langduriger aard dan aanvankelijk verwacht werd, hij was er dan ook niet bij. Sander Zaal, vorige week nog matchwinnaar, was ook niet aanwezig i.v.m. een korte wintersportvakantie. Richard van de Brink kon hierdoor zijn debuut maken in het ba siselftal van Roda'46. Celeritudo wist als eerste ge vaarlijk te worden in de wed strijd. In de 6e minuut schoten zij gevaarlijk voorlangs en vervolgens over. Vlak daarna maakte Roda-spits Richard v.d. Brink een iets te felle ak- tie en blesseerde daarbij de keeper van Celeritudo. die wel verder kon spelen na ver zorging. Deze keeper zou nog een hoofdrol gaan vertolken in de wedstrijd. Enerzijds door de vele stompballen, waarmee hij de Roda-schoten wist te ke ren, maar meer nog door zijn reaktie op spits Van de Brink, die in de 30e minuut wederom fel de Celeritudo-keeper be laagde. Voor keeper Verhoekend werd dit emotioneel te veel van het goede. Hij schopte Ri chard in zijn rug en tegen zijn gezicht. De scheidsrechter zei na afloop dat hij het te laat in de gaten had en deed niets, waar wegzenden de enige juiste oplossing kon zijn. Gelukkig hielden de beide elf tallen hun koppie erbij en liep de wedstrijd niet uit de hand. Inmiddels was Celeritudo, met name in de 25e en 27e mi nuut, zeer gevaarlijk geweest. Meerdere, fantastische red dingen van Roda-keeper Ed win van de Tweel hielden Roda toen in de race. Toen al tekende zich duidelijk af dat Edwin voor Roda de man van de wedstrijd ging worden. Roda kwam ook nog tot ge vaarlijke schoten van aan voerder Casper Vuyck en René de Leeuw. Al stompend wist de keeper van Celeritudo onheil te voorkomen. Een kopbal van Richard van de Brink had iets te weinig kracht om succesvol te wor den. Tussen bovengenoemde scho ten door, waren de gevaarlijke aanvallen van Celeritudo een prooi voor keeper van de Tweel. De rust brak aan na een eerste helft, waarin vooral Roda blij mocht zijn met de ge lijke 0-0 stand. Les Na de rust waren enkele Roda-spelers iets beter bij de les en werd er minder met de bal gelopen en sneller gecom bineerd. Roda gaf nu minder kansen weg en werd zelf ge vaarlijker Vooral het laatste kwartier leverde veel spekta kel op. In de 75e minuut mocht Edwin Boog voor Roda twee corners achter elkaar nemen, van waaruit ingeschoten werd. Even later een scherpe voorzet van dezelfde Boog, waarvoor Sander Schimmel net wat lengte tekort kwam om in te koppen. Vervolgens vrije trappen van Vuyck en Hout veen, die tot veel gevaar maar geen doelpunten leidde. Voor de slotminuten was het groot ste spektakel weggelegd. Na een strak schot van Edwin Boog. dat te lastig was voor de Celeritudo-keeper, kreeg in de rebound Richard van de Brink tot twee maal toe de kans sportieve revanche te nemen op deze doelwachter. Op niet te verklaren wijze kreeg hij de bal echter niet in de touwen. Roda kwam tot nog eens en kele gerichte schoten. Echter, het was 0-0 en het bleef 0-0 Een aanvankelijk matige wedstrijd, die vooral in het laatste kwartier een spannend slot kreeg kwam hiermee ten einde. Met drie punten uit twee wedstrijden voor het le en 2e elftal toog Roda tevre den huiswaarts. Met 5 punten uit de laatste 3 wedstrijden kan Roda 1 zich nu voorbereiden op de thuis wedstrijd tegen MSV'19 uit Montfoort vervolg van pagina 1 wordt gezaaid. Het kunstgras beschermt de kwetsbare groei- punten van het gewone gras. Het veld kan op de normale manier worden onderhouden, maar is onder meer door een verbeterde drainage langer be speelbaar en minder onder- houdgevoelig. Proefnemingen op Papendal, zo bleek vorige week woensdag, wijzen erop dat het concept zelfs nog beter werkt dan de fabrikant aan vankelijk dacht Bovendien is een Grassmaster veld reeds na enkele maanden bespeelbaar. Nadeel is dat er pas twee sei zoenen ervaring met de gras mat is opgedaan. Fabrikant Desso denkt met het systeem de wereld te kun nen veroveren. Dichterbij huis LEI kan het systeem in ieder de goedkeuring van de KN\® wegdragen Tot nu toe mocg|| ten kunstgrasvelden bij |V(* a balverenigingen slechts trainingsdoeleinden en jtug^on wedstrijden worden gebrui'.jnn jong Voor seniorwedstrijden vojje deed geen van de 100% kunsgaó' grasvelden aan de normen v<gem de voetbalbond. Het De eerste reacties van g meente en Roda waren na fc?® bezoek aan Arnhem positil|jf Inmiddels zitten gemeente Desso rond de onderhand lingstafel. Het streven is erffir gericht uiterlijk in maart ir. een voorstel naar de raad j komen, zodat in het begin v; de zomer met de aanleg van veld kan worden begonnen het begin van het seizoen 9(jr0( '94 zou het nieuwe veld in bruik kunnen worden genze J men. UITSLAGEN Roda '46 - Desto 0-0 Stroe - SDCP 2-1 Jonathan - Advendo 0-6 Scherpenzeel - Geinoord 1-1 Lelystad'67 - Amstelveen 4-0 Vlug en Vaardig - Hoevelaken 4-4 Stand 3e Klasse B: 1 Advendo'57 2. Lelystad'67 3. SDCP 4. Stroe 5. Roda'46 6. Amstelveen 7. Vlug en Vaardig 8. Scheipenzeel 9. Desto 10. Hoevelaken 11. Jonathan 12. Geinoord 16-27 16-26 16-22 16-19 16-17 16-17 16-14 16-13 16-10 16-10 16-09 16-08 ProgTamma Desto - Stroe SDCP - Jonathan Advendo'57 - Scherpenzeel Geinoord - Lelystad'67 Amstelveen - Vlug en Vaardig Hoevelaken - Roda'46 Stand Antilopen 1. Wit Blauw 2 Vlug Vaardig 3. Marfugels 4. Flamingo's 5. Antilopen 6. Joure 7. Amicitia 8. ROG 11 20 11 16 11 13 11-10 11 10 11 9 11 7 11 3 Uitslagen Marfugels 1 - Joure 1 16-J Antilopen 1 - Flamingo's 1 Wit Blauw 1 - Vlug en Vaardir/ 1 12-| Amicitia 1 - ROG 1 Hoofdklasse l.Olympia'25 18-1 2 Ultrajectum 18-1 3. EMM 18-1 4. Saestum 18-1 5 Roda'46 18-1 6. MSV'19 181 7. Sporting'70 18-1 8. Limvio 18-i 9. Celeritudo 18-1 10 Amersf. boys 18-1 11. HDS'84 18-1 12 Hertha 18-| Uitslagen Ultrajectum - Sporting'70 3fl Celeritudo - Roda'46 Ofl Hertha - Limvio l| Olympia 25 - Amersf. Boys Saestum - EMM MSV'19 - HDS'84 'Jij Programma Roda'46 - MSV'19 Limvio - Celeritudo HDS'84 - Saestum «O EMM - Ultrajectum )pl Sporting'70 - Olympia'25 jou Amersf. Boys - Hertha fol ACHTERVELD - De vierde ronde van het puntentoernooi van de judovereniging Hoog land in de sportzaal "De Dopheide" in Katten broek werden goede prestaties geleverd door de Avanti-judoka's. Carlo Ruthinoski won vijf partijen met een ip- pon, waardoor hij nu met 190 punten in het klasse ment staat De zeven-ja rige Karei van de Hengel, die voor de eerste keer meedeed won drie par tijen met een ippon en scoorde veertig punten. Martijn Beukhof be haalde 100 punten en kreeg uit handen van Ed van de Berg de bronzen medaille uitgereikt. ia! m )e id mi .el le n< iet Jjl LEUSDEN - De turners van Impala hebben voor de derde keer op rij de eerste plaats be haald. De vrije oefening werd het eerst afgewerkt Ronald Meyer scoorde een 7.6. Niels Boom werd eerste op de ringen Hij scoorde met 8.6 de hoogste waardering van de dag. De paardesprong was een van de hoogtepunten van de dag. Alle deelnemers sprongen geweldig. Bas Renooy stak met kop en schouders boven ieder een uit op de brug Op het rek ging het maar gemiddeld met Impala. De Impala-turners eindigden allemaal bij de eer ste tien. Zij hebben zich alle maal geplaatst voor de finale later dit jaar. Donderdag 11 februari 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif. De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportinstuif. gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan Vrijdag 12 februari 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach- ter\'eld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach- ter\reld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash. squashhal De Wete ring. Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000. Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 13 februari 14.30 I uur: Voetbal.Hoevelaken- Roda'46. Hoevelaken. 19.45 uur: Korfbal. AmiCJtl tia- Antilopen. Vnezenveen ra Zondag 14 februari 14.30 uur: Voetbal. Roda'lfli MSV. Burg Buimgpark. Maandag 15 februari 9.00 uur: SSD-Yoga. rui/r|j Kameleon, zwembad OctopUU 9.15 uur - 10.15uur: SSljj Gron dgymnasti ek, De Ko.l (zij-ingang) J 13.30 uur - 15.00 uur: SSLT Badminton. De Korf (zi]-m gang). L li Dinsdag 16 februari 13.30 uur - 14.30 uur: SS^ Indoorbowls, De Korf (zij-ttjj gang). J 14 30 uur - 15 30 uur SS IJ Indoor gang) Woensdag 17 februari i 10.00 uur - 11.00 uur: SSfy squash, squashhal De Weltf ring, Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8