.Leusder Krant. -Héé Roupie, kanjer!! Overtuigende winst voor Achterveld \lederlands kampioenschap schoonspringen "fï Wedstrijd tegen Amicitia van beslissend belang Antilopen raakt slechts lucht met schoten Roda Al dichtbij klassebehoud RODA '46 MSV '19 (Woensdag 10 februari 1993 Pagina 9 gev; KN LEUSDEN - Het Nederlands Kampioenschap schoonsprin- r;'gen van de één-meterplank is s een fascinerende gebeurtenis. ni°"'Het is daarom jammer dat het 'VCHmaar een keer in de vijf jaar in S u Leusden gehouden wordt. .^^Zondagmiddag werd de All- fnn finale en de finale voor de jongste jeugd versprongen in n v de „Octopus". Wie daar niet bij kunfaanwezig was heeft echt iets ïen gemist. .Het was vreselijk warm in de 'an -zaal, zodat er veel ijs werd ge- na.rgeten. De tribunes zaten vol. In de „Octopus" waren waslijnen opgehangen. Daar konden de cspringers hun kleine groene ls.er handdoeken ophangen om ze te blaten drogen. Dat had ondanks r de tropische temperatuur wei- ^ln ^hig succes. De deelnemers v wrongen voortdurend hun '"^doekjes uit De springers droogden zich voortdurend af. "Dat leek niet erg zinvol, want 'ze moesten een paar minuten in later weer het water in. De sprong is een ritueel. Vooral bij kinderen van een jaar of negen is het een schitte rend gezicht. Neem bijvoor beeld Fleur uit Leiden Zij doet sinds een half jaar aan schoon springen. Haar ouders, die op de tribune zitten te stralen, waren hoogst verbaasd dat zij aan het NK mee mocht doen. Fleur heeft zelfs de voorrondes overleeft en dat vinden zij een wonder. Lachspieren Als Fleur naar de plank loopt, zwaait zij eerst naar haar ou ders. Dan draait zij aan het wiel bij de springplank, daar mee wordt de mate dat de plank veert bepaald. De vol wassen springsters verdraaien het wiel met hun voeten, ter wijl zij gespannen naar het water kijken. De jongens doen het ook met de voet, maar kij ken daarbij naar de waslijnen Fleur slaat haar armpjes om het grote wiel en draait uiterst moeizaam Dan springt zij op de plank. Een trap heeft zij niet nodig. Als zij te ver naar voren staat voor het fluitje van de scheidsrechter geklonken heeft, pakt de scheidsrechter de microfoon en roept haar tot de orde Als zij eindelijk mag sprin gen loopt zij naar het uiteinde van de plank met het gezicht van iemand die een gewichtige en gevarenvolle taak op zich genomen heeft. Haar ouders hopen dat zij haar tenen niet over de rand laat hangen, want dat kost punten. De wedstrijdleider kondigt iedere springer aan en vertelt ook welke sprong er uitgevoerd zal worden. Sommige kinderen verrast die aankondiging bij zonder. Zij kijken de scheids rechters aan met een gezicht waarop geschreven staat: ,,Wat vertel je me nou9 Moet ik dat gaan springen?" Een sprin ger roept terug: ,,Die sprong moet ik nog leren." Na goed overleg wordt de sprong uitge voerd die de springer wil. Fleur concentreert zich. Dat werkt op de lachspieren van haar ouders. Fleur doet net als of zeggen zij Fleur heeft zich nog nooit geconcentreerd. Zij doet gewoon een kunstje. Haar ouders zijn blij dat Fleur zich niet zenuwachtig maakt voor zo'n wedstrijd „Fleur wordt lachend eerste en als zij tiende wordt lacht zij nog. Fleur doet ook aan turnen. Daar loopt iedereen opgefokt rond. Maar zij niet. Fleur valt regelmatig van de balk. Bij an deren krijg je dan tranen. Maar Fleur haalt haar schouders op en gaat verder Wij willen niet dat zij vaker gaat trainen dan twee keer in de week. Er is nog meer in het leven. Zij moet een beter mens van het springen worden. Zij hoeft geen carrière te maken." Visualiseren Fleur springt en gaat kopje on der. Haar ouders stralen en haar coach Hessel kijkt er ge laten naar Na drie sprongen staat zij derde Fleur voert een op het oog mooie vierde sprong uit. Hessel grijpt vertwijfeld naar zijn hoofd en de jury enzee estigd Afge ACHTERVELD - Terwijl het :erste team van voetbalvereni ging Achterveld de week tevo ren negentig minuten te lang 'ond, legden de Achtervelders :ondag aan koploper Scher- lenzeel de volle speeltijd hun ril op. Met stevig, bij vlagen ■elfs briljant voetbal, werden Je Scherpenzelers om korte olledig op de knieen gedwon- en. De uitslag was na afloop iet eens geflatteerd, hetgeen oor de meegereisde Scher- el-supporters werd be- igd. Egelopen zondag kwam ;oploper en kampioenskandi- laat nummer één, Scherpen- er eel, op bezoek aan het Kerst ij" nssportpark in Achterveld ïn )e uitwedstrijd was door de n" Achtervelders, tegen de ver- louding in, met 5-3 verloren, ietgeen betekende dat men op le groene zoden nog het één en inder te vereffenen had Eenin iet begin van de wedstrijd ge- ijk opgaande strijd werd na uim een kwartier spelen ge- teniet gedaan door de con tante druk van Achtervelders ■■^^p het doel van de blauw-wit- en uit Scherpenzeel In de beginfase van de wed- trijd had Scherpenzeel het •etere van het voetbal, maar Achterveld kreeg meer kansen. Jet verzorgd en technisch oetbal trachtte Scherpenzeel e Achtervelders onder druk te etten. De eerste kans van de was zelfs voor de n BGhterspits van Scherpenzeel. PI. een cross-pass werd hij raai in stelling gebracht, doch oda'4® schot belandde in het zij- cet. Verder dan nog één schot p' het doel kwamen de lauw-witten echter niet. Keeper Van Zandbrink was werden de gasten teruggedron- den op eigen helft. De ene kans na de andere kwam er voor de brigade van trainer Erik de Wilde. Er werd fraai gecombi neerd en de vleugels en met name de linkervleugel werd veelvuldig aangespeeld De rechterverdediger van Scher penzeel had in deze fase van de wedstrijd in het geheel geen grip op het weergalooze spel van de linkerbuitenspeler van Achterveld Peter van Ruiten beek Een solo van Peter van Mid delaar werd breed gelegd en Enk Hak, die overigens een voortreffelijke wedstrijd speelde, wist deze opgelegde kans te missen In de vijfen twintigste minuut weer een schitterende aanval van Ach terveld. Een voorzet werd dooi de vrijstaande Robbie de Vette gemist. Kansen die bij de trai ning moeiteloos worden verzil verd werden deze middag en eigenlijk de gehele competietie al, hopeloos gemist. Het zo fel begeerde resultaat bleef nog steeds uit. In plaats van een drietal keren in Achtervelds voordeel te scoren bleef de stand nog steeds dubbel blank. De geblesseerde laatste man van de Scherpenzelers werd node gemist De middenvelder die hem achterin verving kon nu op het middenveld geen druk maken en in de achter hoede was hij duidelijk niet de man die voor de nodige rust en goede organisatie kon zorgen. Achterveld verhoogde de druk en de Scherpenzelers moesten diep terug. Uit een corner van Robbie de Vette over links werd de bal haarzuiver op het hoofd van de goed inkomende Erik Hak gelegd en dat bete kende de lang verwachtte 1-0 voorsprong. Deze klap kwa men de blauw-witten niet meer te boven. Met zeer goed voetbal ging Achterveld de tweede helft door. Reeds in de beginfase van het tweede bedrijf was het weer Achterveld dat het spel dikteerde. Een handvol erg goede kansen werd echter jam merlijk gemist zodat de 1-0 stand lang op het scorebord bleef. Waar Achterveld in het nabije verleden verslapte, bleef men nu alert en hield men Scherpenzeel onder druk. Op een enkele uitval na, kwamen de blauw-witte niet meer ge vaarlijk voor doelman Van Zandbrink. Onder leiding van aanvoerder Fred van de Pol zat de verdediging van de Achter- veldse brigade erg goed in el kaar. De aanvoerder wist samen met Jeroen Tolboom en de bei de vleugelverdedigers, sjouwer Erik van Marwijk en de onver moeibare Corno Kok, de aan vallers van Scherpenzeel ver van het Achterveldse doel ge houden. Met een wat terugge trokken Kees van de Bremer en een hangende middenvelder in de persoon van Harrie van Da len wist Achterveld de zaak goed dicht te houden. Op het middenveld zette Robbie de Vette, geassisteerd door de zwoegende Enk Hak, de lijnen uit en de beide vleugelspelers. dag erg zeker en straalde uit naar zijn medeverdedi- In de twaalfde minuut reeg Peter van Middelaar een s<|Oede kans. Het strakke schot "L.'erd echter even zo fraai gered oor de uitstekende Scherpen- selse doelman. Deze sluitpost ist de komende speeltijd nog ^lenige fraaie redding te ver- ,chten, zodat de eindstand ligzins dragelijk bleef voor S£j-.Jn medestrijders. Een prach- kopbal van Robbie de 1 ette werd net voor de doellijn eggeplukt. Zoals gememoreerd nam SStchterveld binnen twintig mi- iVet-uten de touwtjes strak in han en. Met flitsende aanvallen houdt onverbiddelijk een lage waardering omhoog. Fleur heeft een schroef vergeten en dat kost punten. Hessel blijkt een vriendelij ke coach. Hij scheldt zijn pupil niet stijf Hessel praat even rustig met haar. Daarna gaan Hessel en Fleur even droog op de kant de volgende sprong doornemen Dat noemen Fleur's ouders visualiseren Dat doet elke springer samen met zijn coach. Het is een op merkelijk gezicht al die oefe nende kinderen op de kant. Fleur's ouders vinden het zonde van die misser, maar zijn blij dat haar vriendinnetje Mi randa, die al veel langer springt uiteindelijk in de buurt van Fleur eindigt. Miranda bakt er wemig van zondagmid dag en haar ouders zijn bang dat Miranda jaloers zal wor den Fleur eindigt uiteindelijk op de vijfde plek. Tijdens die finale komt Rou- pen Tavitian even zijn ouders, grootouders, zus en fans op de tribune groeten. Hij heeft een man of twintig meegebracht, die op de banken staan en op de grond zitten. Zijn moeder heeft een fors blik bij zich, waarin toffees en salmiakballen zit ten. Het blik wordt in een hoog tempo leeggegeten. Toen Rou- pen de halve finale won begon nen zijn familie te huilen. Nu valt iedereen Roupen om zijn hals. Hij wordt aangespro ken met Roupie, kanjer. Zijn fans roeren zich tijdens de da- LEUSDEN - Antilopen heeft zich onnodig in de problemen gebracht. De wedstrijd tegen werd met 9-11 verloren. Het ontbrak in deze wedstrijd aan doeltreffendheid. Door dit on nodige verlies zag Antilopen Flamingo's op gelijke hoogte komen op de ranglijst. Mede door de resultaten van de an dere verenigingen zijn de Leusdenaren weer in degrada- tiezorgen gebracht. Van het basiselftal van Anti lopen ontbraken om uiteenlo pende redenen drie van de mesfinale. Er staan ook een Flamingo's uit Buitenpost paar springsters tussen die in - - de halve finale gesneuveld zijn. Zij moedigen Ester Sijne en Jolanda van Ruyven aan. Het verheugt hen bijzonder dat Femke Hermens de titel lijkt te ontgaan. Jolanda mag de laatste sprong van de finale doen. Zij heeft een straatlengte voor sprong. De dames roepen dat Femke de titel wel kan verge ten want Jolanda gaat een makkelijke sprong doen. „Dat kan niet meer mis acht spelers. Joyce Osna- gaan", zeggen zij en vallen el kaar om de hals. Schoonsprin gen is een kusserige sport. Maar Jolanda maakt een bom metje en krijgt zo weinig pun ten dat Femke toch nog kam pioen wordt. Er wordt vrese lijk gevloekt. De ouders van Roupen zijn vreselijk nerveus tijdens de fi nale. Het snoepblik gaat in een hoog tempo rond. Die zenuw achtigheid is nergens voor no dig, want Roupen steekt met kop en schouders boven de rest uit. "A: Peter van Ruitenbeek dolt zijn tegenstander Peter van Middelaar en Peter van Ruitenbeek werden keer op keer van snijdende passes voorzien, waarna diezelfde Erik Hak veelvuldig weer in de voorste linie te vinden was om het de verdedigers en de doel man van Scherpenzel lastig te maken. De kansen waren voor de Achtervelders. Scherpenzeel bleef goed voetballen in deze uiterst sportieve wedstrijd waarin de scheidsrechter zeer correct en consequent floot. Halverwege de tweede helft kreeg Peter van Ruitenbeek een bal op lmks aangespeeld van Robbie de Vette. Hij pas seerde zijn tegenstander en schoot op zijn eigen onnavolg bare wijze de bal diagonaal en snoeihard tegen de touwen- 2- 0. De wedstrijd was gestreden. Scherpenzeel probeerde nog wel, maar de hechte verdedi ging van de oranjehemden was deze dag niet te slechten. Ach terveld bleef de volle negentig minuten bij de les en was voortdurend iets beter dan de tegenstanders. Iedere Achtervelder had deze dag het wmnaarsgevoel. Elke aanval van de gasten werd reeds in een vroeg sta dium verstoord zodat de verde diging de zaken prima kon kla ren. Er volgden nog diverse kansen voor de Achtervelders, maar de drie kwam niet op het scorebord. Wel slaagde de Achterveld doelman Gerbrand van Zandbrink erin de nul vast te houden. Een buitenspel doelpunt van Peter van Mid delaar werd door de goed lei dende scheisrechter op aange ven van de grensrechter afge keurd zodat de stand 2-0 in het voordeel van de Achtervelders bleef. Een belangrijke over winning voor de formatie van trainer Erik de Wilde. Komende week gaan de mannen bij Sterren wijk op vi site. Gezien de opgaande lijn in het spel moet de winst mee te nemen zijn naar het Kerstens- sportpark. Uitslagen SVF - DWSV 2-2. Odijk - Faja Lobi 2-1. Achterveld - Scherpnezeel 2- 0. Sterrenwijk - Amsvorde 1-0 VSK - OSM 0-1. Komende week: Sterrenwijk - s.v Achterveld. brugge, Evelien van Rooijen en Jeroen Buisman werden respectievelijk vervangen door Petra van Dongen, Cor- ryn van Dijk en Jack den Heijer. Antilopen speelde in aanvang geduldig. Met ruim opgezette aanvallen werd Flamingo's bestreden. Het effect van deze aanvallen bleef echter uit. Het scoren, wat de Leusdenaren kennelijk in uitwedstrijden wel lukt, lukt in de eigen hal niet. Ook Flamingo's stond droog en miste opgelegde kansen. Er was een strafworp voor nodig om de score open te breken. Flamingo's profiteerde van een fout van Koos Meinsma (0- 1). Antilopen ging na deze tegen valler minder geduldig spe len. De druk op de korf van de Buitenposters werd groter. Nancy Lahey werd in de twaalfde minuut onreglemen tair afgestopt. Eddy Hendriks miste jammerlijk vanaf 2,5 meter. Hij herstelde zijn fout direct door van ver de korf te doorboren. Met de tweede aanval voor de korf, leek het er even op dat de scoringsma- chine op gang zou komen. Di rect uit de uitworp nam Fla mingo's weer de leiding, het geen René Verweij van af stand beantwoordde. Met de eerste opstelling weer voor de korven gleed de wed strijd af naar een bedenkelijk niveau. Beide ploegen slaag den er in deze fase van de wed strijd niet in om pressie te spe len op de korf. Over en weer werden knullige fouten ge maakt, waardoor het gevaar uit de aanvallen werd ge haald. In de drieëntwintigste minuut brak gelegenheidsaanvoerder Eddy Hendriks de ban door van ver 3-2 aan te laten teke nen. Flamingo's antwoordde ook nu weer direct van af stand. Omdraaibal De tweede aanval van Antilo pen kreeg nu de gelegenheid om langer hun aanvallende kunsten te vertonen. Men wist zich menige kans te creëren. Opgelegde kansen waren niet aan Antilopen besteed De verdediging van de Leus denaren ging in de achten twintigste minuut uiteinde lijk onderuit. Via een straf worp nam Flamingo's weer een voorsprong. Irene Vee- nendaal had kort daarna de gelijkmaker in haar handen. Haar omdraaibal miste echter alle richting. De rust leek de Antilopers goed gedaan te hebben Blijk baar hadden de spelers de op dracht gekregen om meer de korf te bestoken. De eerste aanval na rust had direct het gewenste effect. Na een mooie combinatie schoot Irene Vee- nendaal raak. De tweede aan val n4m direct het stokje over. Jack den Heijer schoot in de tweede minuut zijn ploeg voorbij Flamingo's. De aanval van Antilopen voerde de druk op de korf ver op. Pech en onzuiver schieten stond op dat moment een doel punt van Antilopen in de weg. Jack den Heijer miste onder de korf een niet te missen kans. In plaats van twee pun ten uit te lopen, werd de stand weer gelijk. Het tweede aanvalsvak van Antilopen wist zich onder lei ding van Koos Meinsma veel kansen te creëren. Allereerst kreeg Petra van Dongen na een goede combinatie met Meinsma een strafworp. Meinsma miste jammerlijk. Daarna was het een misver stand tussen Irene Veenendaal en Koos Meinsma wat Meinsma van een vrije door loop afhield De druk op de korf bleef. Alleen schoot men geen 'deuk in een pakje boter'. Flamingo's kwamen veel min der in de wedstrijd voor maar scoorde wel (5-6) Voor de zo veelste maal draaide een bal van Antilopen uit de korf. Eindelijk leek Koos Meinsma de verdiende goal te mogen maken. Met een mooie schijn beweging was hij in staat om een omdraaibal te nemen Een blunderende scheidsrech ter zag over het hoofd dat de directe tegenstander Meinsma aan de armen hing en ver zuimde een strafworp te ge ven. Geheel tegen de verhouding in nam Flamingo's twee doel punten afstand van Antilopen en bracht Antilopen in een po sitie waar achter de feiten werd aangelopen. Met nog een kwartier te spe len bracht trainer Bert Brand- sen bij Antilopen Marjon Ab- bring in voor Corryn van Dijk. De rebound werd hiermee ver sterkt bij Antilopen. De meer geroutineerde Ab- bring bracht ook meer kracht in de Antilopenploeg. In de ze venenveertigste minuut be nutte Eddy Hendriks voor het eerst in deze wedstrijd een strafworp voor Antilopen. De verdediging was niet bij de les en stelde Flamingo's in staat om direct weer te antwoorden De ploeg uit Buitenpost rook haar kans. Binnen drie minu ten liep zij uit naar 6-10. Wederom was het Eddy Hen driks die voor zijn ploeg wist te scoren. Van afstand zag hij, nadat veel ballen van de rand waren afgestuiterd, zijn schot in de korf verdwijnen Fla mingo's verruimden de marge direct weer naar vier punten (7-11). Met nog negen minuten te spelen verving Bert Brand- sen de in de afwerking zwakke René Verweij door routinier André Kooi. Kooi scoorde direct van af stand. Koos Meinsma had ein delijk ook geluk met zijn af standschot. Met nog zeven mi nuten te gaan tekende hij 9-11. Met nog zeven minuten te spe len leek Antilopen de wed strijd nog naar haar hand te kunnen zetten. Enerzijds pech en anderzijds onzuiver schie ten stond een succes in de weg. De goed spelende Eddy Hen driks deelde in de laatste mi nuut nog in de malaise door voor de derde keer van Antilo- penzijde een strafworp te mis sen deze wedstrijd. Door dit verlies is de wed strijd tegen Amicitia in Vrie- zeveen verworden tot een vier puntenwedstrijd. Winst haalt Antilopen uit de degradatie- zorgen. Verlies betekent nog een heel spannend slot aan deze competitie. Gezien de re sultaten die de Leusdenaren in uitwedstrijden boeken is er alle vertrouwn in een goede afloop. LEUSDEN - Roda Al heeft zaterdag in de uitwedstrijd te gen Hilversum opnieuw ge wonnen. Uit de laatste vijf wedstrijden heeft Roda nu ze ven punten behaald en daar mede een eindsprint ingezet in de strijd om de 5e plaats in de eindrangschikking. Vorige week werd concurrent Spakenburg met 5-3 aan de ze gekar gebonden, ditmaal moest Hilversum het onder spit delven met 2-0. De achter stand op de beide concurren ten is teruggebracht tot twee en een punt. Er blijft zicht de fel begeerde vijfde plaats die recht geeft op klassebehoud in de Hoofdklasse Regionaal. Voor het eerst in deze competi tie heeft Roda in twee opeen volgende wedstrijden in de zelfde samenstelling kunnen spelen. De eerste helft was rommelig. Beide teams kon den zeer weinig gevaarlijke doelkansen creëren. De gevaarlijkste momenten waren de afstandsshoten van Andre van Ooyen en Michel Besseling. De tegenaanvallen van Hilversum konden steeds tijdig in de kiem gesmoord worden. Keeper Kempers kende een rustige eerste helft De ruststand was dan ook de bekende brilstand. Staartploeg Het tweede bedrijf kende van de zijde van Roda veel inzet en strijdlust. Vanaf het begin was Roda goed bij de les. Met als centraal stuwende krach ten het duo Robin Rijnders en Tom de Boer. Kick Gressie en Yuri van de Meel verstoorden iedere Hilversumse aanval zo vroeg dat er geen gevaar uit kon voortkomen In de vijftiende minuut werd uit een van de aanvallen An dre van Ooyen binnen het strafschopgebied aange speeld. Hij schermde de bal goed af met zijn lichaam en werd vervolgens door een ver dediger neergelegd Uit de strafschop zette Robin Rijn ders Roda op een verdiende 0- 1 voorsprong. Andre van Ooyen scoorde tien minuten later een tweede tref fer, maar de goedleidende scheidsrechter keurde de tref fer af wegens een buitenspel. Toch zou deze tweede treffer er wel komen. Invaller Albert Hoeve stuurde op links de an dere invaller Ard Meerveld met een diepte pass richting het Hilversumse doel. Meer veld sneed zijn directe tegen stander de pas af en liet de keeper vervolgens kansloos 0- 2. Andre van Ooyen en Tom de Boer gingen daarna nog een- keer alleen op de keeper af maar konden de voorsprong niet verder uitbreiden. Een te rechte overwinning die vol gende week in de thuiswed strijd tegen SDCP een vervolg zal moeten kennen om in de strijd om de vijfde plaats te blijven. (advertentie) Wedstrijdbal voor a.s. zondag aangeboden door Bouwonderneming T. J. van de Belt b.v.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9