"raudebedrag stijgt ruim een ton SB 3 5 6 Doordouwers geven carnavalsgeheim prijs Leusden doet mee met gemeentedag Leusden wordt geen van Klimaatverbond Nieuwe toplaag van sportvloer De Korf nu al aan vervanging toe ^Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente leusden BDU Leusder Krant n sociale rechercheurs krijgen in Leusden meer werk :rk Auto's vernield Dader overval bank gepakt Hechtingsproblemen veroorzaken slijtage SERVA V0LV0 Inbraak r. SISSSSERS SCHIJNWERPER CARNAVAL SPORT EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT OPGAVEBON Leusder Krant UITGAVE BDU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD !9-05 19 va-ACHTERVELD/LEUSDEN - Het komende weekeinde staat onmiskenbaar in het teken van het carnaval. Met name in Achterveld, chaP maar ook in Leusden, wordt er alles aan gedaan om de festiviteiten van het vorig jaar in alle opzichten te overtreffen. Op allerlei e birrlokaties wordt er ook in alle beslotenheid gewerkt aan fraai opgetuigde wagens, die de optochten moeten opsieren. Vaak geschieden de voorbereidingen volledig in het geniep, om de verrassing pas op de dag van de optocht prijs te geven. Het bouwen van de wagens is omgeven met een waas van geheimzinnigheid. Alleen 'De Doordouwers' lijken zich niet voor de openbaarheid te schamen. Al enige tijd is op Asschat voor een geoefend kijker een vikingschip op ware grootte te bewonderen, dat ongetwijfeld één van de klapstukken in de optocht zal zijn. Het nieuwtje zal er echter wel een beetje af zijn. Onder het motto 'Niets is te mal op het 22e Carnaval', barst het komende weekeinde in Achterveld het carnaval los. Vast >nderdeel van de festiviteiten is de traditionele optocht, die zondagmiddag (21 februari) zal plaatsvinden. Deelnemers dienen zich >m 12.00 op te stellen op het bedrijfsterrein van De Vor aan de Hessenweg. Deelnemers (met wagens) kunnen zich nog opgeven bij stapelbroek. Andere deelnemers kunnen zich melden bij Ria Vos van boekhandel 't Hoekje, Hessenweg 233 in Achterveld. ui BH )838C-: ■sch?.(jSDEN - Het bedrag dat de ïeente Leusden terug moet deren omdat mensen ten echte een uitkering hebben -noten is in 1992 ten op- Thte van het jaar daarvoor i gestegen. Het verschil be- agt maar liefst 120.000,--. 991 moest de gemeente een d -rag van ongeveer 1.000,— terugvragen. Een <ttei<tej later was dit gestegen tot •ontMa 210.000, e gegevens blijken uit het ur v2 -verslag van de sociale re- rche. De dienst werkt voor gemeentes Baarn, Bun- erva-)ten, Eemnes, Soest en sden. De rechercheurs ko- verhuï voor de Sociale Diensten de deelnemende gemeentes ctie in actie als er een ver- den bestaat dat iemand ten Jgnn dichte een uitkering geniet. BH t Leusden betreft hebben de tercheurs het afgelopen meer te doen gekregen, de jaren 1991 werden er 9 zaken afgehandeld Dat g een jaar later tot 14. In de lopen drie jaar werden er ^•taal 58 zaken afgehandeld. leidde in 25 gevallen tot en dus tot Er moesten december vorig jaar nog onderzocht worden. EN het gemiddelde fraude- bedrag steeg. Dat ging van ongeveer 5400,— per maand naar ruim 6600,— per maand. Het is tee verwachten dat deze getallen het komende jaar zul len stijgen. Onlangs maakte de gemeente de resultaten bekend van een voorlopig SOFI-on- derzoek. Sinds de invoering van het SOFI-nummer is het mogelijk de gegevens van de belastingdienst te koppelen aan die van de Sociale Dienst. Uit het onderzoek bleek dat er in 17 gevallen sprake was van inkomsten, terwijl er ook een uitkering werd genoten. Er werden in totaal 40 gevallen bekeken. Het SOFI-onderzoek zal de komende maanden wor den voortgezet Alle ruim 300 uitkeringsgerechtigden in Leusden kunnen er op rekenen dat hun dossier bij de Sociale Dienst aan een onderzoek zal worden onderworpen. Naar aanleiding van het voorlopige SOFI-onderzoek liet de gemeenteraad weten, dat zij zo snel mogelijk de re sultaten van het volledige on derzoek op tafel wil hebben. De raad wil dat mogelijke fraude in Leusden zo snel en krachtig mogelijk wordt aan gepakt. Burgemeester en wet houders willen een aanpak waarbij voorlichting centraal staat. Door uitkeringsgerech tigden er op te wijzen dat hen strafvervolging te wachten staat als zij fraude plegen, ho pen B&W die fraude zo goed mogelijk tegen te gaan. Konijntje in de :epnn> j Wetering >E DOORDOUWERS: „In de boot genomen LEUSDEN - Vandalen hebben zich de afgelopen dagen uitge leefd op een aantal geparkeer de auto's. Op de Bruinhorst werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een autoband in de brand gestoken, die in een laadbak van een bestelauto lag. De auto zelf liep daarbij ook schade op. Op de Beemden werden de ruitenwissers van een gepar keerde auto vernield. Dat moet in de nacht van vrijdag op za terdag gebeurd zijn. De Leus- dense eigenaar van de auto deed zaterdag aangifte van de vernieling. In de nacht van zondag op maandag werd op de Claveren- bladstraat een auto bekrast Het voertuig liep daarbij flinke lakschade op. De eigenaar, een inwoner van Leusden, deed zondag aangifte van de vernie ling. Op de Schaapherder hebben onbekenden m de nacht van dinsdag op woensdag een ge parkeerde auto met een scherp voorwerp bekrast. De auto liep daarbij voor circa 1.400,- schade op. De gedupeerde ei genaar is woonachtig in Leus den. LEUSDEN - De gemeente Leusden zal niet lid worden van de vereniging Klimaatver bond Nederland, die onlangs werd opgericht naar aanlei ding van de grote milieuconfe rentie in Rio de Janeiro vorig jaar. Leusdenaren konden een kaart aan de gemeente sturen, waarin zij kenbaar mochten maken welke wensen zij de ko mende jaren vervuld willen zien op bet gebied van milieu. Deze actie werd op verschil lende plaatsen in Nederland gevoerd. De vereniging is op gericht om er op toe te zien dat de deelnemende gemeentes die wensen zo goed mogelijk uit voeren. In Leusden werden ruim 400 kaarten naar de gemeente ge stuurd Het gemeentebestuur is het in grote lijnen eens met die wensen en zal ernaar stre ven dat deze ook worden uitge voerd. De gemeentelijke subsi dieverordening maakt het echter volgens een woordvoer der van de gemeente onmoge lijk dat Leusden lid wordt van de vereniging Klimaatver bond In de verordening staat na melijk dat Leusden geen subsi die mag geven aan instellingen, die activiteiten ontplooien, die verder gaan dan de gemeente- lije grenzen. Om die reden zijn in het verleden daarom subsi dieverzoeken van landelijke organisaties afgewezen. Door lid te worden van het Klimaat- verbond zou de gemeente in strijd handelen met haar eigen subsidieverordening. Toch beschouwt het ge meentebestuur de wensen van haar inwoners niet alc vrijblij vend en wil zij eraan meewer ken, dat de zaken die op haar terrein liggen, zo goed moge lijk tot stand komen. Er wordt één uitzondering gemaakt. Er waren 28 inzenders, die vroe gen om een autovrij centrum in Leusden. Burgemeester en wethouders denken dat die doelstelling onhaalbaar is. LEUSDEN - De dader van de overval op de SNS- bank op 4 februari is begin deze week door de politie in Leusden aangehouden. De 27-jarige R.v.A. uit Leusden heeft inmiddels bekend. Van de buit, een bedrag dat de bank niet bekend wil maken, maar die volgens een woord voerder onbeduidend is, is niets teruggevonden. De man pleegde naar ei gen zeggen de overval, om dat hij in grote financiële moeilijkheden verkeerde. Hij bedreigde daarbij een bezoekr van de bank met een mes. De man kon na intensief onderzoek, waarbij ook gekeken werd naar eerder gepleegde overvallen, wor den gepakt. Hij is vandaag voorgeleid aan de officier van Justitie in Utrecht. LEUSDEN - De toplaag van de vloer in sporthal De Korf zal volgende week (de laatste week van februari) worden gereno veerd. De nieuwe toplaag, die in de zomer van 1990 werd aangebracht, is onderhevig aan overmatige slijtage. In middels is de situatie zodanig verslechterd, dat op diverse plaatsen de oude laag door de nieuwe heen komt. Dat levert risico's op voor de gebruiker. De face-lift operatie komt voor rekening van Descol, het be drijf dat de toplaag installeer de. Eén en ander valt onder de garantieregeling. Met de ope ratie is naar schatting een be drag van 55.000,- gemoeid, inclusief het aanbrengen van een compleet nieuwe belijning. De overmatige slijtage is te rug te voeren op het feit dat de nieuwe toplaag slecht gehecht heeft op de ondergrond. Des kundigen menen dat ongunsti ge weersomstandigheden ten tijde van de aanleg (hoge lucht vochtigheid en hoge tempera turen) daarvan de oorzaak zijn. Sportambtenaar Frank Rog- genkamp daarover „Wij zijn ervan overtuigd dat het pro- dukt van Descol in orde is. Wij hebben al vaker met het bedrijf gewerkt en nog nooit eerder klachten gehad. De problemen zijn waarschijnlijk terug te voeren op ongunstige weers omstandigheden Roggenkamp: ,,We hadden al vrij snel in de gaten dat er iets mis was. De schoonmakers klaagden over het feit dat de vloer groen afgaf. Bovendien vertoonde het speloppervlak al snel slijtageplekken. Gelukkig hebben we de problemen vrij snel onderkend. In het voorjaar van 1992 is er een onderzoek gestart naar de oorzaak van de problemen. Daaruit kwam naar voren dat de toplaag on voldoende hechtte aan de on dergrond." Descol nam de volle verant woordelijkheid voor het onge mak en zal de schade kosteloos herstellen De toplaag zal vol ledig worden vernieuwd. Dat betekent dat de bovenste twee millimeter van het vloeropp- pervlak wordt verwijderd en opnieuw zal worden gelegd. De werkzaamheden zullen in de voorjaarsvakantie worden uit gevoerd. Roggenkamp: „Het is vervelend voor de sport, zo midden in het seizoen, maar langer wachten was eigenlijk niet verantwoord. Het risico voor blessures werd te groot. Daarom hebben we voor een relatief rustige periode geko zen om de schade zo beperkt mogelijk te houden." De werk zaamheden, die 22 februari be ginnen, zullen een week in be slag nemen. Zaalbeheerder Ben de Graaf en sportambtenaar Frank Roggen kamp in De Korf De vloer is door overmatige slijtage na 2 jaar al aan vervanging toe. (Foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - In Leusden wordt dit jaar voor het eerst een ge meentedag georganiseerd. Deze landelijke open dag, waarin burgers het gemeente huis kunnen bezoeken en daar bij voorlichting krijgen over de gemeentelijke activiteiten, wordt al een aantal jaren in andere plaatsen gehouden. De gemeente Leusden deed daaraan tot nu toe om ver schillende redenen nog niet aan mee. Zo was er twee jaar geleden een open dag naar aanleiding van de opening van de brandweerkazerne. De or ganisatie daarvan vergde zo veel van het ambtelijke appa raat, dat een gemeentedag niet meer tot de mogelijkheden hoorde. Vorig jaar zag het ge meentebestuur af van de orga nisatie van de gemeentedag, omdat het ernaar uitzag, dat deze zou samenvallen met de jaarmarkt in De Hamershof. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 iel '033-630154 Die ging overigens achteraf niet door. Bij de Algemene Beschou wing in oktober vorig jaar drong een meerderheid van de gemeenteraad er op aan dit jaar wel mee te doen. Er wordt nu een werkgroep samenge steld, die ervoor moet zorgen dat de gemeentedag op 25 sep tember plaatsvindt. Het landelijke thema van dit jaar zijn de ouderen en de over brugging van de generaties. Daarom zal het idee worden uitgewerkt om een 'gemeente- raadsvergdering' te laten plaatsvinden, waarbij de oude- renorganisaties voor de agen dapunten zullen zorgen en een aantal jongeren daarover zul len debatteren. LEUSDEN - Onbekenden heb ben de afgelopen week inge broken in een woning, waar van de bewoners op vakantie waren. De buurman ontdekte de inbraak. De hele woning werd overhoop gehaald. Om dat de bewoners nog niet thuis zijn, kon nog niet precies wor den vastgesteld wat er weg is. WOENSDAG 17 FEBRUARI 1993 De Leusder Krant is een onafhankeli|k nieuwsblad, behorende lot de BDU- Krantenkombinalie Midden Nederland. Kantoor Asschatterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 24e JAARGANG NO. 41 INHOUD De spraakmakende rubriek gaat deze week over snoep op het gemeentehuis em het vervolg op de commotie veroorzaakt door een reclame-campagne, die ook lan delijk opzien heeft gebaard... De Nederlandse Bond voor Plattelands vrouwen is een organisatie, die al lang niet meer uitsluitend toegankelijk is voor de oorspronkelijke doelgroep. De activi teiten van de Leusdense afdeling van de Bond spreken ook andere vrouwen aan. De NBvP timmert deze week aan de weg in de Schijnwerper van deze week.. Komend weekeinde zijn Leusden en Achterveld weer het domein van de car navalsvierders. D'Ouwe Klomp en De Puupenkoppen zijn er klaar voor. Vorige week stond in deze krant een interview met de Leusdense prins. Deze week zijn de Puupenkoppen aan de beurt Winst voor Roda-za en een afgebroken wedstrijd voor Roda-zo. Dat is de oogst van het afgelopen sportweekeinde. De zondagvoetballers kregen te maken met een scheidsrechter, die een slechte bui had. Opmerkingen van spelers vielen bij hem zo verkeerd, dat hij er voortijdig de brui aan gaf. De voetballers bleven in opperste verbazing op het veld achter... Natuurlijk ook deze week weer een mimnatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over alierlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen... S TV Wegweer t+f. voartoon o0G.«vig Een eigen k rant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kntisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker. Vul dus snel de onderstaande opgavebon in JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: kwartaal 13,95 halfjaar ƒ27,40 jaar 53,80 Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar: BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1