Nieuwe sportvloer in De Korf kommissie mist visie op openbaar onderwijs cE 5 6 8 Dansen voor het goede doel Agrariërs aarzelend over aanleg riool in het buitengebied feer kostenstijging oud papier lt 'B||| BDU s OPGAVEBON n ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN „Plannen veel te kostbaar" émmissie onderwijs wil notitie openbaar onderwijs niet aannemen Lockhorsterweg fgesloten Drugsdealer krijgt twintig maanden cel Inbraak in De Korf SERVA VOLVO Ti I i r: SCHIJNWERPER HERMINE DE GRAAF SPORT EN... Leusder Krant IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT UITGAVE BDU BV TFI FFfifiN mdon_Q/ioi 1 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD der) LEUSDEN - De afgelopen week is er in sporthal De Korf koortsachtig gewerkt aan de renovatie van de sportvloer. Die iva« nodig omdat eenzelfde operatie twee jaar geleden mislukte. De toplaag hechtte onvoldoende aan de ondergrond, waardoor er overmati ge slijtage optrad. De firma Descol, die de vloer legde, nam de verantwoordelijkheid voor de problemen op zich en herstelde de schade kosteloos. In een week tijd werd de vloer van een nieuwe laag voorzien, inclusief de belijning. De operatie heeft naar schatting 55.000.-gekost, een bedrag dat volledig voor rekening van de leverancier komt. Nadat vrijdag de laatste hand aan de vloer tras gelegd, kon zaterdag de eerste gebruiker de zaal weer in. Afgezien van een bedompte lucht, die volgens insiders echter volkomen onschadelijk was voor de gezondheid, was het het afgelopen weekeinde weer goed toeven in de zaal. IfotoHans Verhorst) LEUSDEN - De agrariërs in het buitengebied van Leusden staan nog niet te trappelen van enthousiasme om op basis van recent verschenen plannen van de gemeente mee te werken aan riolering van het buitengebied. In de commissie voor agrari sche zaken, die maandagavond in het gemeentehuis werd ge houden, noemde één van de le den van de commissie de plan nen zelfs 'maatschappelijk on aanvaardbaar'. Met name de hoogte van de eigen bijdrage stelt de boeren voor problemen Die kan oplo pen van ruim 7.500,- vooreen woning in het buitengebied tot een kleine 30.000,- voor een groot agrarisch bedrijf Daar bovenop komen dan nog de kosten voor aansluiting, 2.250,-. Die bedragen werden door de commissie 'bedrijfse conomisch onrendabel' ge noemd Daar staat tegenover dat voor die investeringen het hele buitengebied van Leusden binnen 25 jaar geheel voorzien zal zijn van een rioleringssys teem. Het rioleringsplan voor het buitengebied werd onlangs door het college gepresenteerd. Het is een ambitieus plan om het gehele, omvangrijke bui tengebied van Leusden aan te sluiten op de riolering. De uit voering van het plan, zoals die door de gemeente wordt voor gesteld, vraagt van nogal wat partijen een fors offer. Niet al leen van de boeren, ook van de ingezetenen van de provincie Utrecht (de provincie heeft zich onlangs bereid verklaart nog één keer een bijdrage te willen leveren) en burgers van de gemeente Leusden. die de komende jaren extra diep in de buidel zullen moeten tasten om de aanleg mogelijk te maken. Volgens wethouder Corri Verduin, die onder meer milieu in haar portefeuille heeft, is het voor Leusden de laatste kans om het buitengebied op de rio lering aan te laten sluiten. ,,Het gaat weliswaar om een forse investering, maar als we nu niet toehappen zullen de kos ten in de toekomst alleen nog maar stijgen", betoogde de PvdA-bestuurder ,,Er komen van alle kanten maatregelen op ons af die het milieu moeten beschermen en dat zal de ko mende jaren alleen maar toe nemen. Riolering of niet, de boer wordt straks sowieso ver plicht voorzieningen te treffen om de lozingen van vervuild water te beperken. En niet al leen voor het spoelwater, ook bijvoorbeeld voor het huishou delijke afvalwater." De leden van de commissie agrarische zaken waren door die argumenten nog niet over tuigd. Men vond het plan. zoals de gemeente het presenteerde vervolg op pagina 3 SUSDEN - Vijf van de zes mmissieleden van de com- issie Welzijn en Onderwijs oegen zich dinsdagavond af at zij met de notitie 'School poten' moesten doen. Dit uk beoogt een samenhangend Isel van uitgangspunten tor het openbaar onderwijs in usden te geven. De commis- ileden vonden dat de notitie weinig visie bevatte, zelfs itgangspunten voor beleid inden zij er niet in ontdek- n. Wethouder Vroon was het t deze kritiek niet eens. Hij lde dat het college welis- ar geen harde uitspraken :ed, maar dat de lijn naar de komst duidelijkwas. De re in hiervan is dat de openbare {holen met de notitie gewerkt moet worden. Het stuk moest in zijn ogen binding met de realiteit houden en daar passen nu eenmaal geen boude stellin gen in. Parson van de WD stel de voor de notitie niet vast te stellen, maar gewoon ter ken nisgeving aan te nemen. Dit voorstel viel in goede aarde bij de commissieleden. Blauw van Leusden '90 was zeer ontevreden over de notitie 'School op poten' Hij vond dat de nota op zich bijzonder in formatief is Het geeft boven dien een aardige beschrijving van de huidige situatie. Maar Blauw miste in het verhaal de visie van het college van burge meester en wethouders Hij had dat graag anders gezien. Blauw werd bijgevallen door andere commissieleden. De kritiek van bijna iedereen spit ste zich toe op het feit dat er zo weinig samenhang in de nota te vinden was. De commissiele den hadden daar expliciet om gevraagd, maar moesten con stateren dat de nota uit een aantal losse onderdelen be staat. Klerk van de PvdA stelde dat de raad nu al zes jaar lang wacht op een duidelijke visie op het openbaar onderwijs van het college. ,,De commissie mocht verwachten dat m deze nota de uitganspunten van be leid geformuleerd zouden wor den. Ik vind deze notitie een gemiste kans is, omdat er veel te veel beschrijvingen in zitten. EUSDEN - De gemeente prdt voor de tweede keer in prte tijd geconfronteerd met i kostenstijging bij de ïnza- [eling van oud papier Die m- neling wordt voor een deel hor de gemeente door BFI in- jzameld en voor een ander iel door een aantal Leusdense Jrenigingen ingezameld De istenstijging van de ïnzame- öpg wordt verooorzaakt, om- jat de oud papierpnjs al enige yd zwaar onder druk staat De neente krijgt daardoor bij oud papierhandel minder lid voor het door haar aange- Jden oud papier. Daarbij •USDEN - Dc Langesteeg en Lockhorsterweg zullen op >rte termijn worden afgeslo- 1 voor doorgaand gemotori- ird verkeer. Een voorstel iartoe zal in de vergadering in maart aan de gemcente- lad worden voorgelegd. Als t voorstel wordt aangeno- ■n. zal de (gedeeltelijke) af- liting van beide wegen snel feit zijn. e Lockhorsterweg en de igesteeg vormen belangrij- sluiproutes De Lockhor- .rweg is, door de komst van aansluiting van Leusden op I A-28, een overbodige in- tsweg geworden komt dat de gemeente ook meer subsidie kwijt is aan de verenigingen, die papier inza melen. Al met al zorgt de laat ste prijsdaling voor een kos tenstijging van bijna 25.000,— Vorig jaar heeft de gemeente namelijk de vereni gingen een soort minimumprijs gegarandeerd. LEUSDEN/AMERSFOORT - Twintig maanden cel, waar van vijf voorwaardelijk. Dat legde de Utrechtse rechtbank donderdag op aan een 25-ja- rige Leusdenaar, die vanuit een Amersfoortse woning op grote schaal had gedeald in he roïne en cocaïne. De straf gold ook het bezit van deze drugs. De Amersfoortse politie pakte de Leusdenaar begin decern- LEUSDEN - Sporthal De Korf is voor de zoveelste keer in korte tijd het mikpunt geweest van inbrekers Onbekenden haalden in de nacht van don derdag op vrijdag 450,- uit speelautomaten. Daarnaast maakten de dieven 50 cd's. De inbrekers kwamen binnen via een lichtkoepel op het dak De inbraak moet tussen 2.00 uur I en 3.30 uur zijn gepleegd ber op na een tip. Daarbij werd in totaal bijna zeven gram hard drugs in beslag ge nomen. De rechtbank achtte aannemelijk dat de verdachte onder een zekere druk had ge handeld. De man had steeds verklaard dat de 'grote jon gens' in Amersfoort grote pressie op hem uitoefenden. Bij de bepaling van de straf maat hield de rechtbank er verder rekening mee dat de verdachte nooit eerder voor dergelijke feiten was ver oordeeld, al had hij wel een strafblad op het gebied van andere delicten. Tegen de man was een gevangenisstraf geëist van twee jaar, waarvan vier maanden voo- .vaarde- lijk. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamsewcg 7 lel 033-630T54 Blauw viel Klerk bij: ,.Ik kan me niet voorstellen dat het on derwijsveld gelukkig met deze nota is." Wethouder Vroon stelde dat er uitgebreid overleg geweest was met de directeuren van de openbare scholen. ,,De scholen hebben verschillende keren de kans gehad te zeggen wat zij er van vonden. Ik zeg niet dat de directeuren stonden te juichen bij deze notitie, maar zij heb ben er mee ingestemd en moe ten er dus mee aan de slag. Aan het werk Veel kritiek werd geleverd op de paragraaf over leer plicht De laatste zin van dat onderdeel luidt. ,,De conse quentie is dat de leerplicht ambtenaar zich in de toekomst daadwerkelijk gaat bezighou den met het toezicht op het na leven van de leerplichtwet." Deze opmerking had veel ir ritatie opgewekt. Blauw con stateerde dat als de leerplicht ambtenaar zich eerder met zijn taak had beziggehouden er minder vandalisme in Leusden zou zijn. ,,Het is hier nog geen Liverpool, maar wij moeten wel de vinger aan de pols hou den Ik vind dat er al veel eer der leerplichtbeleid gevoerd had moeten worden." Het was verschillende com missieleden opgevallen dat de toon van de notitie zakelijk was, maar de toon van de pro loog veel losser was. In de pro loog wordt gesteld dat in de nota uitgangspunten worden geformuleerd maar dat veel de komende jaren nog moet wor den uitgewerkt. Bovendien wordt gesteld dat veel details niet uitgewerkt waren. De commissieleden vonden dat een understatement. Zij von den dat er veel te weinig uitge werkt was. Bovendien hadden ze het gevoel dat het door deze opmerkingen veel gemakkelij ker voor de beleidsmakers werd de kritiek naast zich neer te leggen. Er werd immers toe gegeven dat het verhaal incom pleet was. Wethouder Vroon was het daar absoluut niet mee eens. Hij vond dat in de bijlage con creet aangegeven werd wan neer de komende jaren beleids stukken aan de commissiele den aangeboden zullen wor den. Vroon noemde het stuk het fundament voor het beleid van de komende jaren. Parson stelde voor het stuk ter kennisgeving aan te nemen. Hij zag niet in hoe de raad het stuk vast zou kunnen stellen omdat er in zijn ogen helemaal geen beleid ontwikkeld werd dat aangenomen kon worden. Klerk voegde eraan toe dat de raad het college de opdracht mee moest geven voor elk facet van het onderwijs voorstellen te formuleren. De raad zou dan later bekijken of zij het met het beleid eens was. Dit voorstel kon de goedkeuring van de commissieleden wegdragen. Wethouder Vroon beloofde dat hij de kritiek in de notitie zou verwerken en de tekst van het raadsbesluit zou laten aanpas sen. VVV - LEUSDEN - Leerlingen van de Leusdense dansschool Tacke hebben zich de afgelopen week vier avonden in het zweet gewerkt voor het goede doel De dansviersdaagse. die een groot succes werd. werd afgesloten met het traditionele blarenbal. (foto: Hans Verhorst) WOENSDAG 3 MAART 1993 De Leusder Kranl is een onalhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranlenkombinatie Midden Nederland Kantoor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden, leleloon 033-941495 24e JAARGANG NO. 43 INHOUD In de Schijnwerper deze week aandacht voor de Vrouwenraad, die in Leusden een enquete gaat houden om de vraag en het aanbod op het gebied van het vrijwilli gerswerk te inventariseren. Op uitnodiging van de Culturele Raad komt de bekende schrijfster Hermine de Graaf binnenkort naar Leusden om een lezing te verzorgen. In de Leusder Krant deze week een exclusief interview met haar Roda-zondag bereikte, ten koste van VIOD, de kwartfinales van het afdeling- bekertoernooi. Toen de Leusdenaren een maal alle schroom van zich afgooiden, bleef de tegenstander nergens meer, con stateerde onze correspondent ter plekke. De Achterveldse sprinter Hans Veurink verraste zichzelf met een tweede plaats op de 400 meter tijdens de Nederlandse atletiek indoorkampioenschappen, die het afgelopen weekeinde in de Haagse Houtrusthallen werden gehouden Veu rink is van huis uit meer een man voor het korte werk. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen.. IVW'-SJVf Wh»! aCOnfe Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenli|k niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerli|ke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in' JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 halfjaar 27,40 jaar ƒ53,80 l Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1