Als ongevraagd ook ongewenst is. Leusden Leusden nieuwe sticker weert ongevraagd drukwerk nieuwe radiofrequenties op kabel meer controle op bijstandsuitkeringen methode voor verwijdering CFK's uit koelkasten verbeterd Dan deze sticker. vergaderagenda WOENSDAG 3 MAART 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 154 d.d. 3 maart 1993 Ontvangers van een bijstandsuit kering moeten maandelijks hun in komsten opgeven Daarbij moeten nu ook bewijsstukken worden ge voegd waaruit de hoogte van die inkomsten blijkt. Zonder bewijs stukken geen uitkering!. Ook wan neer aan de juistheid van de gege vens wordt getwijfeld, kan de uit kering worden stopgezet. onderzoek De afdeling Sociale Zaken gaat niet alleen af op de gegevens die zij van de bijstandsontvangers ont vangers krijgen, maar voert regel matig ook zelf onderzoeken uit Als bijvoorbeeld aan de uitkering de voorwaarde is verbonden dat actief naar werk moet worden ge zocht, wordt nagegaan of dat ook echt gebeurt Blijkt dat niet het geval, dan wordt de uitkering ge kort of zelfs beëindigd. Bij ernstige twijfel of een uitkering terecht Als uw radio op de kabel is aangesloten, hebt u het ongetwijfeld gemerkt: sinds maandag hebben alle zenders een andere plek op de afstemschaal. Gelijktijdig zijn er drie nieuwe zenders bijgekomen: Holland FM, Radio 538 en Radio Noordzee Nationaal. Concert Zender en Euro Jazz komen daar binnen een paar weken ook nog bij. De zenders AFN Soesterberg en WDR 1 die tot afgelopen maandag in stereo werden doorgegeven, worden vanaf I maart in mono doorgegeven. Veel mensen maken geheel terecht aanspraak op een bijstandsuitkering. Maar op basis van de gegevens die de gemeente van de belastingdienst ontvangt, moet helaas worden geconstateerd dat aantal uitkeringsgerechtig den eigen inkomsten verzwijgt of onjuist opgeeft. Die mensen moeten er rekening houden met ingrijpende maatregelen. wordt uitgekeerd, schakelt de ge meente de sociale recherche in en zo nodig wordt er aangifte bij justi tie gedaan. terugvordering Als er ten onrechte gebruik is ge maakt van een sociale uitkerim dan zal naast de kans op strafver volging ook terugvordering plaats vinden Het terug te betalen be drag zal als regel veel hoger zijn dan de ontvangen bijstand omdat de gemeente o.a. ook de kosten van terugvordering in rekening brengt meer weten? Wie meer wil weten over de werk wijze van de gemeente bij de con trole op bijstandsuitkeringen, kan contact opnemen met de afdeling Sociale Zaken, telefoon (033) 961 681 In de oude situatie konden maxi maal 24 zenders worden doorgege ven. Die capaciteit is nu vergroot naar 35 zenders, waarvan 22 in ste reo en 13 mono. Die uitbreiding maakte om technische redenen een geheel nieuwe zenderindeling noodzakelijk Overigens is nu nog niet de maximale capaciteit benut er blijft nog ruimte om het pro grammapakket in de toekomst met 6 zenders uit te breiden. Het wijzigen van AFN Soesterberg Voor wie zich ergert aan de dagelijkse stroom ongevraagd drukwerk in haar of zijn brievenbus is er goed nieuws: bij de gemeente is een gratis sticker verkrijgbaar die gegarandeerd brievenbusvervuiling tegen gaat. Er is keuze uit twee verschillende stickers. De een weert alle ongeadresseerd drukwerk, de andere maakt een uitzondering voor huis aan huisbladen. Sinds kort is de Code Verspreiding Ongeadresseerd Drukwerk van kracht. Daarmee is duidelijkheid gekomen voor wat betreft de be zorging van ongeadresseerd recla medrukwerk en huis aan huisbla den. Tot nu toe waren er diverse soorten stickers in omloop, die geen van alle de verspreiders ver plichtte zich er ook daadwerkelijk aan te houden. Met de nieuwe is dat wel het geval Wanneer nu in strijd met de sticker wordt gehandeld, kan een klacht worden ingediend bij de afzender en/of verspreider Deze is verplicht de klacht te onderzoeken en bin nen vier weken te antwoorden. Op verzoek moet de afzender naam en adres van de verspreider bekend maken. Als de klacht met binnen deze termijn of niet naar tevreden heid is afgehandeld, kan de klager zich vervolgens wenden tot de Stichting Reclame Code, Paasheu- velweg 15, 1105 BE Amsterdam Z-O. Ook hiervoor geldt dat de klacht binnen vier weken moet worden ingediend. Behalve op het gemeentehuis is de sticker ook verkrijgbaar bij de Werkgroep Milieu en Versprei ding, Postbus 23123. 1100 DP Am sterdam Z-0 Daarvoor moet een gefrankeerd envelop met daarin een gefrankeerde aan u zelf gea dresseerde envelop naar de werk groep worden gezonden, De stic ker wordt dan zo spoedig mogelijk toegezonden. Sinds een aantal jaren bestaat in Leusden de mogelijkheid om afgedankte koelkasten en diepvriezers op de gemeentewerf in te leveren. Periodiek worden daar met een mobiele installatie de voor het milieu schadelijke stoffen uit verwijderd. Dat lukte tot nu toe maar voor 25%. Er is nu echter nieuwe apparatuur waarmee een resultaat van 90% wordt bereikt. Boven dien worden nu ook waardevolle grondstoffen teruggewonnen en WDR 1 van stereo naar mono houdt verband met het feit dat bei de zenders vooral praatprogram ma's uitzenden, waarvoor geen ste reo-kwaliteit is vereist. nieuwe cai-folder De nieuwe radiofrequenties op de kabel staan samen met alle te ont vangen tv-kanalen vermeld in een tolder, die tijdens kantooruren gra tis kan worden afgehaald bij het bureau Voorlichting in het ge meentehuis De koelstof in koelkasten en diep vriezers bestaat uit freongas Deze stof behoort tot de chloor -fluor - koolwaterstoffen (cfk's). de be langrijkste veroorzakers van de aantasting van de ozonlaag. Daar om wordt er in ons land naar ge streefd het gebruik en de produktie van cfk's in het jaar 2000 te stop pen. In dat kader is ook gewerkt aan een betere methode om de cfk's uit bestaande koelapparaten te verwijderen. Sinds kort maakt de gemeente Leusden gebruik van deze methode Tot nu toe werd alleen de koelstof verwijderd, maar de meeste cfk's zitten in het purschuim waarmee koelapparaten worden geïsoleerd Bovendien bevatten koelkasten en diepvriezers veel waardevolle grondstoffen, zoals koper en alu minium Bij de nieuwe werkwijze worden ze geheel gesloopt. Daar bij worden zowel de cfk's uit het koelstofreservoir als de cfk's uit het isolatiemateriaal gehaald en wor den de waardevolle reststoffen apart gesorteerd en voor herge bruik geschikt gemaakt. de Uil af geil mik ic koelkasten en diepvriezers wordt sinds kort aanzienlijk meer gehaald dan bi/ de oude methode, waarbij alleen de koelstof werd afgetajit woensdag 3 maart, commissie Sociale Zaken, Volkshuisvear1 Emancipatie en Milieu (SVEM). Belangrijkste punten op deiSÏ da van deze commissie zijn de nieuwe regels voor de terugv»^ ring van bijstand, het jaarverslag van de sociale recherche cj|L aanleg van riolering in het buitengebied. on( I donderdag 4 maart, commissie Openbare Werken, Ruimte'J Ordening, Economische Zaken en Volkshuisvesting (OREYfi de vergadering van deze commissie komen o.a. aan de orcff^' aankoop van Horsterweg 23. de nieuwe bouwverordening t-f beeldkwaliteitsplan voor De Horst. koi maandag 8 maart, commissie Algemene en Bestuurlijke L js j (ABZl. De agenda van deze commissie telt een beperkt a punten waaronder het voorstel van b&w om op 25 septembe^ een gemeentedag (open huis) te houden dinsdag 6 maart, commissie Financieel Beleid en Beheer FBf| de vergadering van deze commissie komen de financiële aspJ aan de orde van de voorstellen die in de andere commissie-B besproken Belangrijkste onderwerp is echter het herovj gingsonderzoek 1993-1996. Dit onderzoek richt zich op de irfl lijkheden om de gemeentelijke inkomsten en uitgaven de kd de jaren in evenwicht te houden Het kan zowel tot bespanl en bezuinigingen leiden als tot belastingverhogingen. In f eerste fase van het onderzoek gaat het nog met om con! bedragen, maar om het aangeven van uitgavenposten waf bespaard of bezuinigd zou kunnen worden en om inkomsterj ten die verhoogd zouden kunnen worden Alle vergaderingen beginnen om 20.(X) uur De volledige da's met de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het bj Voorlichting in het gemeentehuis. Samenstelling. Bureau Voorlichting Telefoon (033J-96I6I8 ofS* GEMEENTE Verkoop bouwgrond in Achterveld Op de plaats van de voormalige raadzaal aan de Koningin Julianaweg in Achterveld komen twee kavels grond te koop voor de bouw van twee vrijstaande woningen. De kavels worden bouw rijp geleverd. De oppervlakte per kavel is 480 m2, de prijs bedraagt 282.- per nv exclusief BTW, prijspeil 1 april 1993 Wie voor aankoop in aanmerking wil komen, kan zich daarvoor door middel van een inschrij vingsformulier aanmelden vanaf 3 maart 1993 tot en met 26 maart 1993. Het inschrijvingsfor mulier en een informatiepakket over de ver koopprocedure. de verkoopvoorwaarden en de ligging van de kavels zijn vanaf 3 maart a.s verkrijgbaar bij de afdeling ROAZ (kamer 208). Desgevraagd kan het informatiepakket worden toegezonden (telefoon 9t»l728 Om voor aankoop in aanmerking te kunnen komen, dient u minimaal twee jaar in deze ge meente te wonen en/of er economisch aan ge bonden te zijn. De eerstgenoemde voorwaarde geldt niet wanneer u in de gemeente Leusden een huurwoning beneden de huursubsidiegrens achterlaat Onder economische binding wordt verstaan, dat men minimaal 19 uur per week als zelfstandige in de gemeente Leusden werkzaamheden uitoe fent of minimaal 19 uur per week in vaste dienst is bij een in de gemeente Leusden gevestigde werkgever. Door middel van loting wordt bepaald in welke volgorde de gegadigden een keuze uit de kavels kunnen maken. De volgorde van lotingsgroepen is als volgt vast gesteld: 1. gegadigden die in Achterveld een toewijsba- re huurwoning beneden de huursubsidie- grens achterlaten. 2. gegadigden die in Achterveld woonachtig of economisch aan Achterveld gebonden zijn. 3. gegadigden die in Leusden-centrum of Leus den Zuid een toewijsbaie huurwoning bene den de huursubsidiegrens achterlaten. 4. overige gegadigden die aan de toewijzingscri- teria voldoen. ontwerp- hinderwetvergunning De ontwerp-beschikking op een verzoek van De Klaveet B V om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ligt van 3 maart 1993 tot 17 maart 1993 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor een horeca onderneming op het perceel Postweg 1 te Achterveld. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen worden ingezien op elke werkdag van 09 00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. En op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00uur. na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961716. Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften, welke tot strek king hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. verleende hinderwetvergunning Op 15 februari 1993 is aan R van de Voorde een vergunning in het kader van de Hinderwet ver leend voor het oprichten en in werking hebben van een sport- en saunainstituut op het perceel Hamersveldsevveg 80 te Leusden. De vergunning en de bijlagen liggen van 3 maart 1993 tot 3 april 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden. op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211 Boven dien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door. a de aanvrager; b de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen- bouw houten berging volière, Bouwdriest 18 verhoging kap. Waarden 48 plaatsen 2 kozijnen zijgevel, Tarweland 18 uitbreiding woning, Maanweg 20 uitbreiding pompstation tankwerkplaats. Kol- .v.Rooyenweg plaatsen 2 dakkapellen, Krakhorst 12 uitbreiding woning bouw garage, Julianalaan 7 uitbreiding garage/berging, Maanweg 32 plaatsen dakkapel. Schaapherder 18 vernieuwen woning, Koedijkerweg 4 bouw garage. Hessenweg 176 plaatsen dakkapel, Landjonder 42 bouw luifel. Hessenweg 323 uitbreiding schuur, W.v.Amersfoortstraat 10 uitbreiding woning. Rietspinner 31 uitbreiding bakkerij, Hessenweg 46 aanbouw schuur, H.v Viandenstraat 14 uitbreiding woning. Appelweg 4 plaatsen dakkapel dakramen. Salamander 50 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel 961724) afsluiting Lockhorsterweg en Langesteeg voor gemotoriseerd verkeer De Lockhorsterweg en de Langesteeg, tussen de Hamersveldseweg en de Laapeerseweg, in de gemeente Leusden worden afgesloten voor ge motoriseerd verkeer met uitzondering van het bestemmingsverkeer Onder bestemmingsver keer wordt gerekend de aanwonenden, leveran ciers en visite c.q klanten en aanwonenden Deze besluiten komen voort uit het verkeers plan voor Leusden dat in oktober 1992 door de raad is vastgesteld. Het betreffende gedeelte van de Langesteeg is smal en niet geschikt voor doorgaand autover keer De weg wordt afgesloten om het sluipver- keer in het Stegengebied dat komt uit de richting Scherpenzeel en Woudenberg gedeeltelijk te beteugelen. Het gemotoriseerde verkeer dient over de geëigende routes, zoals de Arnhemse- weg, naar Leusden te rijden. Op de Lockhorsterweg gebeuren relatiet veel ongevallen; door de weg te onttrekken aan het gemotoriseerde verkeer kan het fietsverkeer ge bruik maken van deze weg waarbij de veiligheid van het langzaam verkeer (fietsers) kan worden gewaarborgd. Voor het gemotoriseerde verkeer zijn er nog drie andere goede verbindingen tus sen Leusden en Amersfoort en de A-28 beschik baar. Tevens zal de capaciteit op de kruising met de Hertekop vergroot worden door afname van verkeersaanbod van een zijde. De Lockhorsterweg en de Langesteeg worden bestemd voor het langzaam verkeer, dat daar mee de beschikking krijgt over veilige en korte verbindingen Uitvoering Zowel de Lockhorsterweg als de Langesteeg worden in eerste instantie afgesloten met het bord C12 (gesloten voor alle motorvoertuigen), voorzien van het onderbord .uitgezonderd be stemmingsverkeer". Dit bord wordt geplaatst op de Langesteeg aan de zijde van Hamersveld seweg en aan de zijde van de kruising met de Laapeerseweg. Eind 1992 is een verkeersonderzoek gehouden in het Stegengebied en een half jaar na sluiting van de Langesteeg zal opnieuw een 'onderzoek worden gehouden. Na evaluatie zal worden vastgesteld of verdere maatregelen noodzake lijk zijn. Bij de Lockhorsterweg worden de borden ge plaatst aan de kant van de Heiligcnbergerweg en aan de zijde van de Arnhemseweg. De totale bewegwijzering naar Leusden zal aangepast worden aan de nieuwe situatie De fysieke maatregelen voor aanpassing en af sluiting zijn in voorbereiding In overleg met de aanwonenden en dienstverlenende organisaties zullen de ontwerpen daarvoor worden bespro ken. Tegen bovenstaand besluit staat binnen 30 da gen, na de dag waarop het bekend is gemaakt, beroep open bij de Kroon Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: uitbreiding woning, Maanweg 20 uitbreiding garage/berging. Maanweg 32 bouw 5 dienstwoningen, Kol.v.Rooyenweg verhoging kap plaatsen dakkapel. Hamers veldseweg 10 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 4 maart tot en met woensdag 17 maart 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Lcusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen bouwvergunningen bouw woning. Esdoornhof bouw 2 kantooigebouwen hoek Hamers\c:g|n weg/Noorderinslag Bee bouw bedrijfswoning, Langesteeg 13 §g bouw houten berging, Bitterschoten 66 mil: uitbreiding woning plaatsen dakopbouw Bro horstlaan 2 6 con uitbreiding woning. Zaagmolenhof 12 Sr1" plaatsen dakkapel, Claverenbladstraat 73 veinieuwenvergroten boerderij, 't Jannetv^n bouw berging volière, Claverenbladstraat»! bouw berging, Rosmolenstraat 119 plaatsen dakkapel voorzijde, Boekweitlan® plaatsen dakkapel voorzijde. Krakhorst 2-lj)^ uitbreiding woning. Beltmolen 6 uitbreiding woning, Claverenbladstraat 43Rt plaatsen 2 dakkapellen, Geulwijk 18 p kapvergunningen Ereprijshof 26 1 wilg Hessenweg 82, 1 eik Hohorstlaan 28, 1 ziverspar Kleinhorst 17. 8 naaldbomen diverse vergunningen Kn Oranje Vereniging Leusden: 30 april 1993«p cross, braderie, kindermarkt.en kinderspelffiS mei 1993 polsstokspringcn; tt" K. Mangal: vaste standplaats weekmarkt. r~ AMAC: puzzelrit 27 maart 1993; M.H.C. Leusden: kamperen i.v.b. mettoeJ 22-23 mei 1993; J.C M. de Wilde, verlenging vergunning b opstijgingen; Plaatselijke Vrouwen Raad: standplaatsl Biezenkamp en Hamershof 13 maart 19931 luidswagen 19 en 20 maart 1993; St. B'allons-y l'Europe: ballonopstijging. R.K.S.V. Achterveld: gewijzigde vergun! nu alleen muziek; Aquastop v.d. Brug b.v. reklame install^ S B B O Midden Nederland: aankondig borden; Fabian Promotions: plaatsing sandwichboi Astma Fonds. bezwaren Belanghebbenden die rechtstreeks in hurl lang zijn getroffen, kunnen daartegen binn;| dagen na het verschijnen van deze bekenj king een bezwaarschrift indienen bij het col van burgemeester en wethouders, Postbu>| 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunrè kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 756, over diverse vergunningen bij de afó ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729 en kapvergunningen bij de afdeling Groen, mersveldsewee 105. telefoon 961 752

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4