leusder Krant. Schoonmaakbedrijf schermt met verschillende offertes Stand van zaken de schijnwerper Dronken Leusdenaar toont oprecht berouw Nieuws uit de verenigingen Wereldgebedsdag ?n )ud papier ie Loupe lodeshow L E U S D E N Veel verwarring rond operatie Tankslag Kledingbeurs Dia-voorstelling Ouders van pubers Slagerij Van Wieringen wordt slagerij Van der Donk „We willen de dorpsgeest opwekken" Nieuws uit de verenigingen Ingezonden Carnaval Woensdag 3 maart 1993 Pagina 5 Wereldgebedsdag op vrijdag 5 maart 1993 om 19.00 uur in de Marcuskerk, Asschatterweg 23 met medewerking van de Kindercantorij o.l.v., mevr. Nobel. Ruim 100 jaar geleden (1887) werd in Amerika door enkele vrouwen uit diverse kerkge nootschappen besloten om eenmaal per jaar gezamelijk een gebedsdienst te houden Vrouwelijke zendelingen met irlof in Amerika beseften de (aarde van de vrouwenge- dsdag op hun arbeidsveld, j hebben een groot aandeel ihad in de verspreiding ervan ider vele volken. In 1929 is er or het eerst een gebedsdag in [ederland gehouden. Men lemdehet toen ..Vrouwenwe- ïldgebedsdag" Zo'n 20 jaar ileden is de naam verkort en doelgroep verbreed De [annen zijn nu van harte wel- m bij de samenkomsten. Het Itoen ..Wereldgebedsdag" ge- [orden en tot op heden wordt de eerste vrijdag in maart tor 180 landen er aan deelge- men Het internationale co- lité in New York vraagt ieder ar aan een groep christen ouwen van een ander land de .urgie samen te stellen. Dit ar is de liturgie samengesteld >or vrouwen uit Guatemala. Ie koffis thema kozen zij: ..Helend >de che ngel rken door Gods inspiratie" In de liturgie zijn elementen irwerkt van de eeuwenoude iltuur van de Maya's, een •ote, maar onderdrukte in- >emse bevolkingsgroep, in uatemala De deelnemers aan gebedsdiensten wordt dan ^S£ om aandacht gevraagd iet hu ior de mensenrechtenproble- atiek in dit land Een proble- atiek zoals die ook bij de toe- ïnning van de Nobelprijs lor de vrede aan Rigoberta •nchü. de Indiaanse activiste - Guatemala, schrijnend lORar voren kwam. In de dienst lm de Marcuskerk zal gecollec- I Ijïerd worden voor projecten in atemala. afloop van de dienst is er legenheid om koffie te dnn- in de hal van de kerk icht iemand problemen heb- met vervoer naar de kerk. kan contact opnemen met (tel. 940280 of 943560) 18 of A >6 ouw.l t 73 nnenJ itlanl rst 24| 2HTERVELD - Op zaterdag I maart is er in Achterveld per een oud papier actie van muziekvereniging Door jilskracht Sterk. Op het poot Achteveldplein staan ntainers om oud papier te jirten Mensen uit Stouten- rg kunnen hun oud papier Jjten bij Willem Wouters sr. fcntactpersoon en ïnlichtin- nadres: Evert Tolboom uit Ihterveld at 43 H 1993 a rspelj arkt. t toeq ing 1 alaabl 1993| ling, irguni stall ondij icliboj cuntw 't Erf! lefocw] Je af» 29 en iroen. IUSDEN - Op zaterdag 6 iart houdt de jeugdafdeling Postzegelvereniging de fupe haar maandelijkse ibbijeenkomst. Deze mid- wordt gehouden in jonge- ïcentrum De Til en begint 13.30 uur. De zaal is al ;n om 13.30 uur! Er is die iddag wèer van alles te bele- een bingo en een verlo- lg; we gaan ons bezig hou- met het maken van al- Jmbladen en misschien is er Jg een diapresentatie over imtevaart. Verder kun je tuurlijk postzegels ruilen er zijn veel spullen op post- jelgebied te koop tegen aan- ïkkelijke prijzen. )or informatie of lidmaat- ïap. bel 945392 en vraag ir Michel Jimmink. LEUSDEN - In het kader aktiviteiten die 'Leusden eld wijd dit jaar zal ont- aen is er op wereldvrou- dag 8 maart om 20.15 uur modeshow in 't Vooronder De modeshow zal verzorgd den door textielwerkplaats re. Zij maken eigentijdse jding van stoffen uit derde eldlanden Modellen en fen zullen ook te koop zijn. 'evens verkoop huishoud- •iel door wereldwinkel sden Het huishoudtextiel ereldwinkels komt uit het len van India. Daar hebben dwevers en naaisters zich igesloten bij de organisatie 'ptex Coöptex ondersteunt door het leveren van goed zere garens en verbeterin- aan weefgetouwen en limachines Coöptex helpt leden met het afbetalen de schuld die zij vaak heb- i opgebouwd bij een tussen- ïdelaar. Bovendien betaalt -Oöptex een hoger loon voor 'it maken van de produkten de tussenhandelaren LEUSDEN - Er was verwar ring tijdens de voorlichtings bijeenkomst van de aktie Tankslag, dinsdagavond in het gemeentehuis, bij de eigenaars van olietanks. De gemeente ziet liefst alle 290 tanks, die in Leusden onder de grond lig gen, verdwijnen. Daarvoor heeft ze met een erkend bedrijf een overeenkomst gesloten om voor een bepaalde prijs met aftrek van bijna 50 procent subsidie de tanks te laten weg halen, dan wel te laten schoon maken en te vullen met zand. Ongeveer honderdvijftig eige naars hebben zich voor deze aktie aangemeld. De verwar ring ontstond dinsdag vooral omdat het bedrijf Laura Recy- clean verschillende offertes heeft uitgebracht. Over vijf jaar, gerekend vanaf 1 maart 1993, moeten alle me talen olietanks verdwenen zijn. Daarom is vorig jaar ope ratie Tankslag door de ge meente gestart Wie zich nu aanmeldt en gebruik maakt van het aanbod, heeft recht op subsidie Van de bijna driehon derd tanks zijn er ongeveer 100 al 'onschadelijk gemaakt', hoe wel ze nog in de grond zitten. Een kleiner aantal is nog in gebruik. Ongeveer 150 eige naars hebben zich voor de ak tie aangemeld Ongeveer 30 van hen maakten van de uitno diging voor de informatie avond gebruik Volgens de standaardofferte kost het de eigenaar 765,63 om zijn olietank te laten ver wijderen, en 450,— voor het vullen met zand. De gemeente betaalt ongeveer evenveel aan het bedrijf in de vorm van sub sidie Maar wanneer men in aanmerking komt voor derge lijke bedragen bleef onduide lijk. gezien enkele individuele offertes die een paar honderd gulden duurder uitkwamen. Of de betreffende tanks groter waren, gevuld met water of olie, of dat er dure ingrepen nodig zijn om bij de onder grondse tanks te komen, was uit de brieven niet op te maken. De woordvoerster van de ge meente raadde iedereen met een hogere offerte aan, contact op te nemen met het bedrijf voor een specificatie. De onge veer honderd mensen die nog steeds stoken op olie kregen het advies hun metalen tank te vervangen door een dubbel wandig kunststof exemplaar. Een woordvoerder van het be drijf probeerde de aanwezigen gerust te stellen De kans op bodemverontrei niging rondom de tanks is ge ring. maar mocht dat toch het geval zijn. dan betaalt de eige naar 400 gulden voor de in ventarisatie en volgt nader overleg over reiniging en ver wijdering van de tank. Het voorkomen van meerprijs door zelfwerkzaamheid raadde hij om veiligheidsredenen af. De aanwezigen waren hier niet gelukkig mee. Zeker met ge zien de mededeling van de ge meente dat zij onmogelijk de offertes kon controleren op het waarom van de meerprijs. Bovendien geldt de aanbie ding alleen wanneer men van Laura Recyclean gebruik maakt Na verwijdering dan wel onklaar maken van 'deze milieu-bom' krijgt de huiseige naar een certificaat waarmee hij de verplichte schone bo demgarantie bij eventuele ver koop van zijn huis kan aanto nen Aanmelden kan nog bij de gemeente. LEUSDEN/AMERSFOORT - Wegens rijden onder in vloed, waardoor hij van de weg raakte en zijn auto total loss reed, is een 44-jarige Leus denaar woensdag door de Utrechtse politierechter ver oordeeld. De verdachte kreeg twee weken voorwaardelijke celstraf, 2500 gulden boete en een rijontzegging van negen maanden, waarvan zes voor waardelijk, opgelegd. De Leusdenaar was de be wuste avond in november vo rig jaar uit eten geweest met een klant in een restaurant in Eemnes. Bij het eten dronken zij een fles wijn en bij de kof fie namen ze iets sterkers. Voor het etentje had de ver dachte nog twee glazen whisky gedronken. De man kon zich niet herinne ren hoe hij bij de afslag Zwolle in de berm was geraakt. Even eerder had hij nog met een snelheid van 100 kilometer per uur op de snelweg gere den Hij reed drie bermpaalt jes en een jong boompje om ver, waardoor zijn voorruit kapot ging en zijn auto overi gens ook flink beschadigd raakte Na het ongeval was hij nog tweeënhalve kilometer door het gras gereden in de richting van Amersfoort op zoek naar hulp. Die vond hij toen hij op een industrieterrein een be veiligingsbeambte tegen kwam. Op het politiebureau bleek uit de ademtest dat de verdachte een alcoholgehalte had van 805 microgram, bijna vier keer meer dan de maximaal toegestane 220 mi crogram. De verdachte zei zich behoor lijk te schamen, vooral omdat hij zijn rijbewijs nodig heeft voor zijn werk. In de drie maanden dat zijn rijbewijs nu is ingetrokken, was hij er ge slaagd dit voor zijn werkgever te verzwijgen. Politierechter mr. J. Sijbran- dij wilde hier wel rekening mee houden, zodat de man on middellijk zijn rijbewijs te rugkrijgt. Hierbij geldt wel de voorwaarde dat de verdachte de alcoholcursus volgt. Tegen de man was naast de voor waardelijke celstraf, tweedui zend gulden boete een een rijontzegging van negen maanden, waarvan vier voor waardelijk, geëist. LEUSDEN - Het Vrouwe nontmoetingscentrum (V.O.C.) houdt 9 maart een zomerkin- derkledingsbeurs in de maten 62 t/m 176 Deze wordt gehou den in de expositieruimte van het gemeentehuis aan de Burg van de Postlaan 2, ingang ach terkant gemeentehuis. Om 9.00 uur gaan de deuren open en de beurs duurt tot 11.00 uur. Naast de gewone kleding worden ook sportkleding en badkleding ingenomen. Niet ingenomen worden schoenen, ondergoed, oyama's en sokken. De in te leveren kleding dient heel, schoon en pas gewassen te zijn. Alle kledingstukken dienen van labels te worden voorzien, welke verkrijgbaar zijn op de volgende adressen Tiendvrij 12. Kupersingel 204. Bolderik hof 13. Bruinhorst 15, Lamoen 19. Benedictijnhove 22. Val kenhoeve 15. Grienden 3, L. de Colignylaan 6 In de V.O.C op de open dinsdagochtend van 9.30-11.30 uur Het inschrijfgeld is 2,50 Van de opbrengst is 80% voor de eigenaar en 20% voor het G O C De inname van de kle ding is in het V O.C op de vol gende data: dinsdag 2 maart 9 00-11 00 uur; donderdag 4 maart 13.00-15.00 uur; vrijdag 19 00-21.00 uur De uitbetaling en het opha len van niet verkochte kleding is op maandag 15 maart 20.00-21.30 uur Voor verdere inlichtingen kunt u bellen Annet Tiggelman 951702 of Trees Meurs 940413. LEUSDEN - Op dinsdag 9 maart komt dhr. P Brandes, de Katholieke plattelandsvrou- wenorganisatie zijn nieuwste geluidspresentatie laten zien Deze natuurserie heet ,,Van Biesbosch tot Veluwe natuur lijk gezien" De presentatie is voorzien van stereogeluid, en de dia's vloeien in elkaar over voor een rustige vertoning. Het belooft weer een boeiende avond te worden in ,,de Kom", Hamers- veldseweg 51 om 20.00 uur. Voor inlichtingen kunt U bellen met Anneke Vermeulen, tel. 950046. LEUSDEN - Op donderdag avond 25 maart start er een kursus voor ouders van pubers. Deze kursus wordt georgani seerd door het Adviesburo voor Jongeren en Ouders (AJO) en de Preventie-afdeling van het RIAGG De kursus duurt 8 avonden. Er wordt een bijdra ge van 30,- per persoon voor de hele kursus gevraagd Voor nadere informatie over de inhoud van de kursus. het opvragen van een informatie brief of voor opgave voor de kursus kunnen ouders kontakt opnemen met het AJO. tel. 033-613157 en vragen naar Jet Schreuder ACHTERVELD - De Achterveldse slagerij Van Wieringen gaat met ingang van deze maand over in handen van slager Van der Donk Siem en Marie van Wieringen houden het na vele tientallen jaren in het, slagersvak voor gezien. De slagerij werd voordat Siem erin ging werken al gedreven door diens vader Siem en Marie beginnen de leeftijd van de ietwat ouderen te bereiken en daar geen van zijn kinderen de intentie had de slagerij in Achter veld over te nemen heeft hij zijn winkel te koop gezet Samen met Marie hoopt Siem nog jaren te kunnen genieten van hun VUT in hun nieuwe huisje aan de Hessenweg, nabij de tennisvelden van De Emelaar Tennis is voor beiden een geliefde vrijetijdsbeste ding. Jan en Berna van der Donk zijn de nieuwe eigenaren Met ingang van woensdag 3 maart zullen zij, met het voltallige en reeds bekende personeel van vroeger de zaak verder gaan runnen Achterveld heeft al enige weken kennis kunnen maken met 'de nieuwe slager' zoals hij steevast in de winkel al wordt genoemd. Jan en Berna hadden al vele jaren als droom ooit zelf eens een eigen slagerij te hebben. Liefst hadden zij zoiets m een klein en gezellig dorp. Reeds enkele jaren keken zij maandelijks de vak bladen in om te zien of er ook iets dergelijks te koop stond. Jan en Berna woonden in Hoevaleken dus iets in het midden van het land zou prachtig zijn Toen plotseling Achterveld op de proppen kwam wist de familie Van der Donk het zeker. Dit moest het worden. Jan, ambitieus als hij is, ging direct in de slag en na enkele gesprekken was het rond Jan heeft het vak bij diverse slagerijen in het midden van het land geleerd. Woensdag 3 maart is de opening. De klanten die op woensdag middels een grootse folderactie binnen komen maken kans op een ballonvaart. De winnaars mogen dan, mits het weer het toelaat, samen met Marie en Siem, het voormalige slagersechtpaar de lucht in Woensdag middag 3 maart rond de klok van 14.30 uur zal vanaf het weiland achter de slagerij aan de Hessenweg, in het land van boer Rutte, het luchtruim worden gekozen. Voor de Achterveldse school jeugd heeft het echtpaar Van der Donk een balonnenwedstrijd bedacht. De kinderen kunnen dan op woensdagmiddag vanaf 14.30 uur een ballon met adreskaart in de winkel halen en deze ook de lucht in laten vliegen. Voor degene wiens ballon het verste komt, dus de grootste afstand aflegt heeft Van der Donk een paar prachtige prijzen beschikbaar. De hoofdprijs is met het gehele gezin en dagje Land van Ooit, geheel verzorgd Verder zijn er nog leuke troostprijzen te verdienen. Het pand van slagerij Van Wieringen is sinds vandaag overge gaan in handen van slager Van der Donk. (foto. Hans Verhorst) Vrouwenraad-enquête moet vraag en aanbod van vrijwilligers in kaart brengen LEUSDEN- De Vrou wenraad gaat de f 25.000, die zij van de gemeente kreeg, in het kader van de Sociale Ver nieuwing, gebruiken voor een enquête onder de Leusdense bevolking. Het geld was de gedeelde eer ste prijs, uitgeloofd door de gemeente voor een goed idee voor de Sociale Vernieuwing. Het idee van de Vrouwenraad was om een vacaturebank voor vrijwilligers op te zetten. In plaats van het geld voorde realisering van dit plan te gebruiken is nu besloten eerst de be hoefte te peilen doormid del van een huis-aan-huis verspreide enquête. Dooreen inventarisatie van het aanbod en de vraag naar vrijwilligers in Leusden hoopt de raad de aanzet te geven tot de oprichting van een vrij- wilhgers-vacaturebank Evenlien Blom, voorzit ter van de Vrouwenraad, wil de dorpsgeest in Leusden opwekken. ,,In toenemende mate moet de gemeente decentraliseren. Wat erop neerkomt dat Jan met de Pet het in de nabije toekomst gewoon zelf moet gaan doen. Maar wie wil wat?Hoe veel mensen zijn bereid hun handen uit testeken om het maatschappelijk en sociale leven in Leus den in stand te houden en mooier nog, te verster ken? Door middel van de enquête willen we de mensen met de neus op de feiten drukken. Daar om gaan er binnenkort twee verschillende brie ven de deur uit. Maar liefst 333Leusdense, of met inwoners van Leus den werkende, organisa ties krijgen vragen over het aantalen soort vrij willigers waarmee ze willen werken. Door de brievenbussen van ruim 10.000Leusdense deuren komen drie brieven, voor iedere bewoner boven de achttienjaarêén, waarin gevraagd wordt naar in teresses, bereidheid en mogelijkheden. Voorde vragen heeft de Vrouwenraad een profes sioneel bureau in de arm genomen. Bureau Meijer uit Noordwijkerhout heeft beloofd begin aprilde uit slag van de enquête te presenteren Daarmee hoopt Evelien Blom ge noeg gegevens verzameld te hebben om een verant woorde aanzet te geven tot de oprichting van een Vrijwilligers Vacature bank De25.000gulden die daarvoor aan de Vrouwenraad zijn uitge reikt, zijn daarmee gro tendeels verbruikt. Eve lien Blom We zijn niet overeen nacht ijs gegaan. Uit gesprekken met des kundigen hebben we be grepen dat het absoluut noodzakelijk was, eerst een haalbaarheidsonder zoek te doen. voordat met een vacaturebank begon nen kan worden. We ho pen aan te tonen dat een dergelijke voorziening voor Leusden haalbaar is. De gemeente is daarna weer aan zet. Want wan neer het doorgaat moet er een kantoor komen, een professionele kracht, een computer. En ik denk dat de computer nog wel be taald kan worden uit wat overblijft na het onder zoek. De Vrouwenraad wil er alles aan doen om de mensen te bewegen tot het beantwoorden van de vragen. Men kan de inge vulde formulieren opstu ren in een bijgevoegde en velop naar het onder zoeksbureau, in de stem bussen doen welke staan opgesteld in het gemeen tehuis, postkantoor, bij banken en supermarkten en inleveren bij de kra men van de Vrouwenraad op zaterdag 13 maart op 't Erf en de Biezenkamp. Om vergeten te voorko men zal op 12 maart Evelien Blom met een gelutdswagen door Leus den rijden om 'niets aan het toeval over te laten en alles eruit te halen wat er m zit. Op de vragenlijsten kunnen potentiele vrij willigers hun naam in vullen Daarna wordt ge vraagd of ze al vrijwilli gerswerk doen, zo jaar waar en wat voor werk. Of men nog (meer) zou willen doen en zo ja wat de opleiding, het beroep en de specifieke vaardig heden zijn. Daarna vol gen een aantal mogelijk heden zoals bestuurs- werk, bejaardenwerk en zovoorts, gevolgd door de vragen naar tijd en tijd stippen en eventuele wen sen of voorwaarden. Op het formulier bedoeld voor de organisaties staan de vragen naar activitei ten, rechtsvorm, lokaal en/of landelijk, hoeveel betrokkenen, medewer kers, vrijwilligers, wensen en problemen bij iverving. Of men in de toekomst gebruik zou willen maken van een vacaturebankk en of men vacatures heeft en zo ja voor welke werk zaamheden Op deze manier moeten al een paar vragen met aanbiedingen te koppelen zijn. Evelien Blom:,, We zijn zeker van plan de na men van mensen die aan geven iets in een bepaalde richting te willen doen, door te geven aan organi saties die behoefte hebben aan versterking. Ik ga er van uit dat het sowieso een groot succes wordt, Evelien Blom:We willen de dorpsgeest opwekken. want positief is de uitslag altijd. De uitslag zou de ge meente een andere kijk kunnen geven op de inzet en betrokkenheid van Leusdenaren bij diverse organisaties. De structuur van activiteiten mogelijk door vrijwilligers geeft een ander beeld dan de lijsten van inkomens en uitgaven welke de ge meente meestal onder ogen krijgt Wanneer men berekend dat ieder Roda-spelertje ongeveer 700gulden kost, beseft men daarbij misschien niet dat daarvoor min stens twee volwassenen uren in touw zijn. In hoeverre hierdoor het gemeentelijk beleid kan veranderen durft Evelien Blom niet te voorspellen. Enerzijds zou uit de uitslag kunnen blij ken met hoe een organi satie met weinig betaalde medewerkers, gesteund door vele vrijwilligers, kan draaien, met gevol gen voor de subsidies op betaalde krachten. Ander zijds zou de gemeente op grond van de eisen die aan vrijwilligers gesteld moeten worden een potje moeten opentrekken om de bijbehorende kader vorming mogelijk te ma ken Immers, wanneer het beleid van de gemeente is om door de decentralise ren de verantwoording meer bij de burger te leg gen. mag dit niet beteke nen dat de kwaliteit van de zorg, de inzet en de activiteiten achteruit gaat. Evelien Blom onder schrijft de noodzaak van de kaderscholing en be looft dat de Vrouwenraad zeker een beroep op de gemeente zal doen om deze gevolgen van de So ciale Vernieuwing te trek ken. Haar eerste pogen is vooralsnog het aantonen en vervolgens opzetten van een Vacaturebank. Waar deze moet komen is nog even de vraag. Ze heeft inmiddels begrepen dat men op het gemeente huis niet enthousiast is om de vrijwilligers vaca turebank, zoals in A mersfoort, te koppelen aan het loket van Sociale Zaken Deze enquete moet de bevolking samenbinden Moet de mensen oproepen zich in te willen zetten voor de gemeenschap. En dat is toch ook aardig voor de gemeente. Deze wil toch graag dichter bij de mensen komen. Dit is wat de bevolking daad werkelijk raakt. Dit is tets anders dan een dis cussie over geldstromen Hiermee zijn we de toe komst twee stappen voor uit. Want we moeten voorkomen dat wanneer de overheid zich terug trekt, de samenleving als gevolg van individualise ring, als los zand aan el kaar hangt pleit Evelien Blom. Marianne de Valck ACTIE VOOR VERVOLGDE VROUWEN LEUSDEN - Ook dit jaar ondersteunt Amnesty Interna tional de internationale vrou wenactie op 8 maart, door aan dacht te vragen voor vrowuen die het slachtoffer zijn gewor den van mensen rechtenschen dingen. De organisatie vraagt in het bijzonder aandacht voor Aung San Suu Kyi, de Birmese oppositieleidster en sinds 1989 onder huisarrest; Leyla Zana, een Turks-Koerdische vrouw die lid van het parlement is. Blanca CeciliaValero de Du- rón, Colombiaanse mensen rechtenactiviste. die vanwege I haar activiteiten werd ver- moord; Maria Elena Cruz Valera. Cu baanse dichteres en dissidente, sinds 1 november 1991 gevan gen In Leusden zullen vrouwelij ke gemeenteraadsleden en ju- j risten worden benaderd. Hen wordt gevraagd een brief te on dertekenen aan regeringslei ders, waarin aandacht wordt gevraagd voor het lot van bo vengenoemde vrouwen Aan enkele politieke vrou wenorganisaties zal gevraagd worden petitielijsten te on dertekenen Daarnaast heeft de Leusdense Amnesty-groep een aandeel in de activiteiten die ter gelegenheid van 8 maart, internationale vrou wendag. in het Vooronder plaatsvinden Toen ik afgelopen week door Achterveld liep zag ik de na- weeen nog van het carnaval Op sommige plekken zag je op de trottoirs nog wat confetti liggen. Op en afgelegen erf stond soms nog geheel opge tuigd een enkele praalwagen. Op de telefooncel stond een en kel leeg bierglas Verder was het in deze zo rustige omgeving m veel "gevallen extra rustig. Bij het halen van mijn krantje hoorde ik mijn buurvrouw schor vragen om een Tele- graafje. Nu in deze tijd de griep heeft toegeslagen is het niet zo verwonderlijk dat je stem het' wat heeft begeven. Ik, die toe vallig wel een griepje heeft ge had en dat nog wel vlak voor het carnaval, wordt steevast begroet met .,Was het gezellig op het carnaval?" Nou ben ik wel een poosje op het carna- valsfest geweest, maar echt uit de band gesprongen ben ik nou ook weer niet Afgelopen woensdag of uiterlijk op don derdag was iedereen weer vro lijk aan de slag bij zijn werkge ver. De cafe's hielden de eerste dagen van de week weer de jaarlijkse grote schoonmaak, maar ja wat wil je ook als het anders zo rustige dorp op de zondag en maandag wordt overspoeld van feestgangers Een enkeling weet het al, Car naval zou je eigenlijk twee keer per jaar moeten vieren. Dan wist je tenminste zeker dat je geen heel jaar behoefde te wachten op een echt gezellig feestje. Ook in Achterveld was het de carnavalsperiode weer echt gezellig Waar vele dui zenden samen komen en dan vaak ook nog redelijk tot veel alcoholhoudende drankjes nuttigen is het veelal wel eens mis. Nou in Puupenkoppen- land. waar de scepter van prins Theo en prinses Rina zwaaide werd geen enkele noemens waardige ordeverstoring waargenomen Prins Theo kan zijn mitella weer om, terwijl prinses Rina weer vrolijk naar haar werk gaat De Doordou wers braken afgelopen zater dag op Asschat gezamenlijk hun pnjswagen weer af. Ter wijl de Doe Ma Watjes hetzelf de deden op de Kerkdijk Bij deze gelegenheden werd er nog veel nagepraat over de afgelo pen week Over hoe gezellig het was en over misschien wel de volgende keer. Over nieuwe ideeen en over hoe de wagen er misschien er komend jaar uit moet gaan zien. Carnaval 1993 is weer over. Het was deze keer in het jubileumjaar wel bijzon der gezellig. Meer wagens en groepen dan ooit te voren en ondanks het slechte weer weer duizenden die kwamen kijken. Tot volgend jaar tot een vol gend carnaval Theo bedankt klonk het op de dinsdagavond nog na in De Hessenkar Theo bedankt en dan bedoel ik, ei genlijk alle maar dan ook alle mensen die dit feest en volks- gebeuren tot een geslaagd ein de brachten. Een carnavalsvierder (naam en adres bij de redactie bekend)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5