De hoofdfiguren blijven op de rand van je netvlies i Leusder Krant Gelezen in... Agenda Fietser gewond bij aanrijding Kamers van Koophandel bezorgd over provinciale plannen bedrijfsafval Autodief veroordeeld Jeugdige inbrekers Wereldgebedsdag 11 Schrijfster Hermine de Graaf op 11 maart in de Korf Interkerkelijke Vrouwen Contact Groep Leusden Woensdag 3 maart 1993 Pagina LEUSDEN - Haar werk is ver geleken met borduurwerk. De gemaakte kruisjes vormen een duidelijk herkenbaar patroon die de draden aan de achter kant slechts doen vermoeden. Hermine de Graaf schrijft ver halen waarin en waartussen lange stiltes vallen, verbindin gen te lezen zonder beschreven te zijn. De verhalen zouden zich, zonder uitzondering, hier om de hoek kunnen afspelen. Ze stemmen tot nadenken en wekken de behoefte de draad vast te houden na het laatste woord. Hermine de Graaf is door de Culturele Raad en de bibliotheek uitgenodigd om op 11 maart naar Leusden te ko men, in verband met de Natio nale Boekenweek van 10 tot 20 maart. Haar werk past bij het thema van dit jaar; 'autobio grafische werk in relatie tot het eigen leven' Zij het op een ge heel eigen, boeiende en interi- gerende manier. De in de Drentse veenkolo nie woonachtige schrijfster Hermine de Graaf definieert het begrip 'autobiografisch' minder als een beschrijving van een eigen leven maar meer als schrijven vanuit een eigen visie. Daardoor lijkt een her kenbaar leven een beetje te worden opengescheurd. Her mine de Graaf zegt daar zelf het volgende over ,,Mijn eerste verhalen ontstonden vooral door de manier waarop ik te gen de wereld aankeek. Deze leek mij anders dan in mijn omgeving gebruikelijk was. Daar denk je op door. dat groeide en kreeg een eigen vorm." Daarmee is niet de werkelijkheid beschreven. ..Wel wat je kent en zo had kunnen zijn." Herkenbaarheid is iets anders dan een zorgvul dige beschrijving van ware ge beurde belevenissen met be staande vrienden en familiele den. ..De personen die je kent kunnen je op gedachten bren gen. Een feitelijke beschrijving staat het creatief proces echter in de weg. De realiteit kan de verhaal opbouw verstoren Al schrijvend worden de opval lende trekken verwerkt, waar door ze niet meer herkenbaar zijn. Daarvoor gebruik ik deze indrukken ook niet, net zo min als om af te rekenen of te kwet sen. maar veel meer als aanlei ding om iets door te geven. Het blijft een persoonlijke manier van kijken maar teveel aanleu nen tegen jezelf zou ook weinig levensecht zijn. Je krijgt dan totaal papieren literaire figu ren. Een verhaal schrijven is eigenlijk een vriendelijk soort liegen; een sterke vertekening van de realiteit waarin je de dingen naar je hand zet." In Hermine de Graaf's eerste verhalen, -verschenen in Een kaart, niet het gebied- staat de manier waarop kinderen en jongeren hun wereld kunnen beleven, centraal. Het weten dat de schrijfster, geboren in 1951is opgegroeid in een gezin met vier zussen en een broer, bij behoorlijk autoritaire, star re ouders (haar vader was de rector van haar school) kleurt de hoofdfiguren Ze voelde zich betrokken bij haar De schrijfster Hermine de Graaf komt naar Leusden geestelijk gehandicapte zus, zoals zij zich later als lerares Nederlands voelt aangetrok ken tot leerlingen die niet pas sen in een nauw systeem Her- mme de Graaf was een in trovert meisje dat lezend en schrijvend droomde. Denkend over de soms harde, soms niet- begrijpende wereld ontwik keld ze haar psychologische vi sie. De Graaf „Schrijven is toch vooral een poging om erachter te komen hoe het in elkaar zit" zegt ze nu. „Ik schrijf in eerste instantie voor mezelf. Wanneer ik daarmee bezig ben, vraag ik mij niet af wat een ander daar van vindt. Wanneer een ver haal af is, laat ik het geruime tijd liggen. Daardoor groeit de afstand tussen persoonlijk be leven en de weergave Wanneer ik daarna aan het bewerken begin is het verhaal meer een produkt dat ik zo goed moge lijk wil afleveren Vaak moet ik dan toevoegen omdat ik in eer ste instantie te veel voor dui delijk veronderstelde In de laatste fase komt het woorden boek er soms bij om te corrige ren. Wanneer iets in druk ver schijnt heb ik daar als ware afscheid van genomen. In de praktijk ben ik dan alweer he vig bezig met de volgende no velle of roman. Een eerste ver sie laat ik nooit aan iemand lezen. Niet uit die betrokken heid maar omdat ik inmenging niet vruchtbaar vind. Zoveel mensen, zoveel meningen en ik wil eerst mijn eigen mening distilleren." Haar korte verhalen gaan zonder uitzondering over vrij kwetsbare figuren. De achter gronden van de soms gruwelij ke gebeurtenissen, vriendje in wak geduwd, hondje doodge stoken, staan bijna tussen de regels door. Terwijl de ge beurtenissen meer gesugge reerd worden, dan dat ze tot m de kleinste details beschreven zijn. „De vorm van het korte ver haal past bij mijn manier van werken. Hierin kan ik op de vierkante centimeter een ka rakter beschrijven Ik groei langzaam toe naar een langere verhaalvorm In mijn laatste boek 'Alleen de Heldere uren' heb ik flarden herinneringen verwerkt. Hierdoor kon ik meer kwijt over de hoofdper soon en werden situaties in een stramien gebracht Het is een nieuwe manier van werken, voortkomend uit de korte ver halen." De kwetsbaarheid van haar hoofdfiguren, met hun pijnlij ke ervaringen zittend in vaak benarde situaties (tehuizen, ondergebracht bij oma, een do minerende vader), leidt regel matig tot beschreven optre dens van psychologen en psy chiaters. In de meeste gevallen komen deze hulpverleners er niet best af Hermine de Graaf; „Hulpverleners die zouden moeten luisteren maar niet kunnen luisteren, storen mij geweldig. Ze moeten niet be roepsmatig begrijpen maar menselijk begrijpen en daar ligt een wereld van verschil tussen." Hoe verborgen ook, veel verhalen hebben een boodschap. „Ik heb niet het idee dat door mijn werk iets in sociaal, laat staan in politiek opzicht, kan veranderen. Het zou al prettig zijn als de lezer zich even zo zou voelen als een hoofdfiguur. Dat hij of zij bereid is mee te leven, na te kunnen voelen. Niet alles is zichtbaar te ma ken. Ik wil zo schrijven dat datgene wat ongezegd is, na voelbaar blijft. Taal is een mid del bij uitstek om mensen al lezend te laten voelen en gene ren Daarmee vergt ze het één en ander van de lezer. De verhalen zijn sterk geladen, laten veel te raden en vereisen meedenken om te begrijpen hoe het zover heeft kunnen komen „Al schrijvend wil ik iets duidelijk maken. Niet corrigerend, eer der helend Je voert figuren op ,die iets te zeggen hebben, of waaraan iets af te lezen valt. Verhalen geschreven alleen voor de vorm zijn volgens mij dodelijk Vandaar dat ik kies voor verhalen die in mijn om geving zouden kunnen spelen. Nooit ver van huis. Met andere culturen heb ik voor mijn ma nier van schrijven geen voe ling. Of het daardoor 'typisch' Nederlandse verhalen of 'ty pisch' vrouwenverhalen zijn, wil ik niet beweren. Een vrou wenmanier9 Wat is dat Zo kan een vrouw kijken, zo kan ze schrijven maar definiéren als vrouwelijk is niet mogelijk. Mannen lezen mijn verhalen ook. Ik hou niet van seperatis- tisch denken Haar stijl heeft veel te maken met de manier waarop ze men sen bekijkt en wil leren ken nen. In haar latere boeken ko men hoofdfiguren voor van alle leeftijden waar ze even indrin gend en herkenbaar over schrijft als de jonge mensen waarmee ze opgroeide of als lerares te maken had „De leeftijdsdiversiteit groeit met het stijgen van mijn leeftijd. Zoals ik in mijn laatste boek een man van in de veertig be schreven heb, had ik als 25-ja- nge niet gekund. Ik voel me meegroeien Het inleven wordt anders." Hermine de Graaf „In de loop der jaren ontwikkel je een soort litteraire blik. Het dage lijks leven is door het schrijven niet veranderd Je kijkt niet om te schrijven Je schrijft niet om te kijken Het is met elkaar ver vlochten. Beleven is zo subjec tief. Ik hou niet van oppervlak kigheid. Ik wil de mensen graag iets beter leren kennen dan voorbijgangers. Ik heb in teresse voor wat schuilt achter het uiterlijk." Vanuit haar woonplaatsje Buinen krijgt ze hiertoe minstens of zelfs meer gelegenheid dan de erkende schnjversstad Amsterdam. De Graaf; „Naarmate het aantal verschenen publicaties groeit, ontstaat een soort ver- halenuniversum waarin lijn en sfeer te herkennen zijn en naar elkaar lijken te verwijzen. De hoofdfiguren blijven aan de rand van het netvlies leven." Voer voor analytici die haar werk graag gebruiken om uit te pluizen Als erkend litterator, goed voor de Geert-Jan Lub berhuizen- en de Borderwij k- prijs en genomineerd voor de AKO-pnjs, prijkt haar werk op vele boekenlijsten. „Dat interpreteren, analyse ren en veralgemeniseren van een verhaal is een bijna uit de hand gelopen proces", zegt Hermine de Graaf. „Het wordt echt vervelend als de analyse de hoofdzaak van het lezen is. Jonge mensen zijn daarmee niet gediend. Lezen is belang rijker. De enige analyse waar mee ze geholpen kunnen zijn is het aangeven van perspectie ven, door wiens ogen bekijk je een verhaal. Met daaraan ge koppeld een korte omschrij ving waar het om gaat. Een analyse is nooit de som der de len Iedere analyse is er een maar het verhaal blijft enig in zijn soort." Hermine de Graaf komt op 11 maart naar de Korf in Leus den om uit eigen werk te lezen en te vertellen wat haar be weegt. De Lcusdense biblio theken hebben gezorgd voor extra boeken van deze schrijf ster, om kennismaken met haar werk vooraf mogelijk te ma ken. De uitnodiging aan Her mine de Graaf is tot stand ge komen in samenwerking van de Culturele Raad en de Leus- densc bibliotheken. Kaarten voor de Korf zijn vanaf 1 maart verkrijgbaar in de bibliothe ken. de boekhandel, bij de Leusder Krant en, uitsluitend op 11 maart, aan de kassa van De Korf. De avond begint om 20.00 uur. LEUSDEN - Een 19-jarige vrouw uit Leusden is vrijdag avond omstreeks 18.30 uur ge wond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Zuiderin- slag/Hamersveldseweg. De vrouw kreeg op de kruising geen voorrang van een 50-jari- ge Leusdense automobilist, het slachtoffer liep bij het ongeval een heenbreuk op en is afge voerd naar het ziekenhuis. Een automobilist, die vrij dagmiddag op de Waterlooweg achter een tractor met giertank reed. kreeg omstreeks 12.20 uur de schrik van zijn leven, toen de bestuurder van de tractor plotseling besloot ach teruit te rijden. De automobi list zag de giertank op zich af komen en kon niet meer ver hinderen dat een aanrijding ontstond. De auto werd zwaar beschadigd Er deden zich echter geen persoonlijke on gelukken voor De bestuurder van de tractor verklaarde later niet te hebben gezien dat er iemand achter hem reed Blikschade was het gevolg van een aanrijding op de krui sing Hamersveldseweg/Geer- trudishof. waarbij vrijdagmid dag twee automobilisten be trokken waren. Een 38-jarige vrouw uit Leusden wilde de Hamersveldseweg oprijden, maar verleende daarbij geen voorrang aan een 51-jarige plaatsgenoot Een 55-jarige Leusdenaar, die zijn auto donderdagmid dag geparkeerd had op de Ev- sinkplaats in De Hamershof, trof bij terugkomst zijn eigen dom beschadigd aan. De auto is vermoedelijk door een ande re auto aangereden De dader maakte zich niet bekend AMSTERDAM/LEUSDEN - De procureur-generaal bij het Amsterdams gerechtshof, mr. P. Brilman, eiste maandag wegens vier autodiefstallen, vernieling en winkeldiefstal zes maanden gevangenisstraf tegen een 42-jarige Amster dammer. De man, die niet op de zitting verscheen, maakte zich onder meer op 11 juni 1989 in Leusden schuldig aan de diefstal van een BMW. Tijdens zijn vlucht verloor de verdachte de macht over het stuur. Hij reed met de auto te gen de vangrail aan. Hierdoor werd het voertuig zwaar be schadigd. Volgens de eigenaar bedroegen de kosten negen duizend gulden De man diende tijdens de zitting een civiele vordering in. Procu reur-generaal mr. Brilman vroeg het hof de verdachte tot het betalen van de maximale schadevergoeding, te weten vijftienhonderd gulden, te veroordelen. De Amsterdammer stal op 27 mei 1989 in zijn woonplaats een Opel. Op 27 januari 1990 wist hij in Beverwijk opnieuw een BMW te ontvreemden. Datzelfde jaar nam hij uit een winkel zonder te betalen en kele kledingstukken mee Op 4 juli stal hij in Gouda weer een BMW. De Amsterdamse politierechter veroordeelde de verdachte in eerste aanleg tot drie maanden gevangenisstraf plus het betalen van de maximale schadevergoeding. Uitspraak 8 maart. LEUSDEN - De Kamers van Koophandel hebben in een brief aan het College van Ge deputeerde Staten van de pro vincie Utrecht hun zorg uitge sproken over de wijze van in voering van de nieuwe Veror dening Bedrijfsafvalstoffen (VBA). De samenwerkende Kamers van Koophandel in de provin cie Utrecht hebben vorig jaar meerdere malen gewezen op de problemen die zouden gaan ontstaan bij te snelle invoering van de Verordenign Bedrijfsaf valstoffen (VBA) in de huidige vorm Deze provinciale veror dening is opgezet om oplossin gen te zoeken voor het afval probleem bij bedrijven. Via de VBA wil de provincie een slui tende controle krijgen op de gehele keten (ontdoener-trans- porteur-verwerker) van de verwijdering van bedrijfsaf val Dit gebeurt via een sys teem van registratie van afval en meldingen aan de provincie. De KvK'a hebben destijds aan gegeven dat, om een reductie van afvalstoffen en hergebruik te bevorderen, een vorm van regulering noodzakelijk is. Daarbij is echter nadrukkelijk gewezen op het feit dat de VBA een te zware administartieve last op het bedrijfsleven zou leggen Teven zijn grote vraagtekens gezet bij het opne men in de VBA van kleine be drijven met veelal geringe hoe veelheden afval. Naast de di verse te verwachten admini stratieve problemen is ook ge wezen op de praktische moei lijkheden bij de verplichte ge scheiden inzameling Na herhaaldelijk verzoek van de beide KvK's is in sep tember 1992 gestart met een proefproject om de haalbaar heid van voorgestelde maatre gelen te toetsen. Helaas blijkt uit de ervaringen van de in middels afgronde proef dat er nog veel haken en ogen aan de VBA zitten. Een greep uit de ervaringen tot nu toe leert dat de te gebruiken formuliern voor vele ondernemers grote onduidelikhheden oproepen. Het is zelfs voor grote onderne mingen die al lange tijd met enige vorm van afvalstoffenre- gistratie werken veelal on doenlijk om een goed ingevuld formuleir te produceren. Daar naast blijken met name veel klein bedrijven die onder de verordening vallen, zeer gerin ge hoeveelheden bedrijfsafval te hebben. De doelstelling van de VBA registratie van afvalstromen om daarmee inzicht te krijgen in de afvalstroom van de keten ontdoener-transporteur-ver- werker, blijkt met de huidige opzet nauwelijks haalbaar. Vele ondernemingen hebben in de Kerstperiode een handlei ding van de provincie ontvan gen met aanwijzingen over de formulieren die ingevuld die nen te worden. Helaas blijkt deze handleiding verstuurd te zijn zonder de noodzakelijke aanpassingen die voortkomen uit de ervaringen met het proeftraject. Een groot aantal bedrijven wordt nu met een ad ministratieve regeling gecon fronteerd die veel problemen oplevert en geen toegevoegde waarde heeft vanuit de doel stelling van de VBA. LEUSDEN - Dc politic heeft het afgelopen week einde zeven jongeren aan gehouden, die hebhen be kend betrokken te zijn ge weest bij een inbraak in de kantine van de duivenver- eniging op 22 februari. Meteen na de inbraak wer den in de omgeving van de kantine twee jongens aan gehouden. Nader onder zoek leerde dat er nog vijf jeugdigen bij de betrokken waren bij de inbraak. Het gaat om zes Leusdenaren en één Amersfoorter, in de leeftijd van 15 tot 17 jaar. Bij de inbraak werd drank en geld gestolen. Tegen de betrokkenen is proces-ver- baal opgemaakt. De Interker kelijke Vrouwen- Contact- Groep Leus den houdt op 15 maart de jaarver gadering in de Marcuskerk om 19.45 uur Naast het huishou delijk gedeelte wordt er een spel gespeeld. Op 5 april a s zal voorzitter N. v d. Berg ons in gedachten meenemen naar Je ruzalem om ons in te leven in de viering van het Paasfeest aldaar. Wij zouden onze groep graag uitbreiden met leden van di verse kerkgenootschappen en onze bijeenkomsten worden om de drie weken uitgezonden. Op 26 april a s hebben we onze sluitingsavond voor dit sei zoen Ieder die belangstelling heeft voor onze groep is van harte welkom in de Marcus kerk blokkades op te heffen. Bach- remedie is een bloesemthera pie, speciaal voor gemoedstoe standen. Op woensdag 10 maart zal Joke Brummelman, eveneens uit Leusden, de filosofie achter de natuurgeneeskunde toe lichten. Verder zullen ver schillende therapieën en diag nostische vormen worden be sproken. zoals klassieke ho meopathie, reflexologie, ïri- scopie, acupressuur, fythothe- rapie en medische astrologie. Dinsdag 23 maart komt dhr. Beijermck, huisarts te Eemnes naar 't Vooronder. Hij zal van uit de reguliere geneeskunde kritische kanttekeningen plaatsen bij de verschillende vormen van alternatieve ge neeswijzen. De bedoeling van deze avond is om via discussie hierover een genuanceerd beeld te krijgen Alle avonden beginnen om 20.00 uur en vinden plaats in 't Vooronder, Burg v.d. Postlaan 2 te Leusden (aan de achter kant van het gemeentehuis). Inlichtingen over deze cyclus zijn te verkijgen bij Irmgard Dienaar, tel 946627 of José Aben, tel. 941998. „Op gelijke voet, uitgave mi nisterie van sociale zaken en werkgelegenheid (SZW) Stem geven aan de belangen van vrouwen uit minderheidsgroe pen in adviezen aan de rege ring; daarvoor zijn de vrou wencommissies van de acht sa menwerkingsverbanden van de Landelijke Advies- en Overlegstructuur (LAO) Min- derheidsbeleid opgericht Ze vertolken de wensen en behoef ten van zwarte, migranten- en vluchtelingenvrouwen èn van woonwagen- en zigeunervrou wen. Ziezo, een mondvol als inlei ding voor een artikel over vrouwen uit minderheidsgroe pen. Hoewel ik ervan overtuigd ben, dat Leusden een vrij klein aantal vrouwen uit minder heidsgroepen herbergt, lijkt het mij belangrijk dat ze ook in de „Haarlijn" aan bod moeten komen. Niet alleen blanke vrouwen worstelen met begrip pen als: emancipatie, herver deling van betaalde en onbe taalde arbeid, ongewenste inti miteiten en gelijke behande ling, etc. In zekere zin zitten we met elkaar in hetzelfde schuitje, met dien verstande, dat de vrouwen uit minder heidsgroepen ook nog bena deeld zijn door hun status in Nederland, hun schooloplei ding (of geheel of gedeeltelijk ontbreken daarvan) hun reli gieuze opvoeding etc. etc. Als ik de koppen van dit arti kel lees, dan wordt het tijd voor migrantenvrouwen om gehoor te geven aan de oproep van Pres, het emancipatiebureau Utrecht, waarover meer aan het eind van dit stuk; Moei zaam proces (oprichting van vrouwencommissiesConcre te Argumenten (bestaan vrou wencommissie rechtvaardi gen); Wie zwijgt stemt toe (te komen tot het bereiken van vrouwen). Afgestemd op man nen (organisaties zijn opJ richt door en voor mannenm welhaast niet bedoeld vrouwen); Onvoldoende gefl (daar worstelt iedere uroi/tcefl organisatie mee); De GesfoJ Druppel (de vrouwencommm sies moeten adviezen blijvm uitbrengen, want als je het nj zegt, weet men het ook niet) Pres Dit emancipatiebureau een cursus gaan organiser» voor migrantenvrouwen geïnteresseerd zijn in gemeei tepolitiek; die hierin (nog) ni( actief zijn maar er wel my van willen weten De mho; van de cursus wordt toeg spitst op samenstelling functionering van het meentebestuur, taken, veranB woordelijkheid, besluil ming etc. De cursus bestaat J| 8 wekelijkse bijeenkomst^ van ca. 2x/i uur in de maandS maart en april en vindt pla^ in Utrecht Kinderopvang t voldoende deelname mogelil Aanmelden voor deelnarf 030-334280, inlichtingen Dick Carton van het Nedt? rands Centrum Buitenlanden 030-963900 of bij AnthoiJ Voukelatou, Pres Emancipi tiebureau Utrecht, tel. 03® 334280. Kretologie Bekend is de opmerking; een slimme vent strijkt zijn eigen overhemd. De ge meente Dordrecht geeft een affiche uit die vooraf gaat aan het strijkwerk en dit alles in het belang van de zorgzelfstandigheid van mannen en jongens: Echte mannen laten hun vuile was niet door anderen doen! Het Vrouwen- onmoe- tings- centrum 't Voorond er te Leus den organi seert in maart een cyclus van drie avonden over alternatieve geneeswijzen. De belangstelling voor deze geneeswijzen is groot, ook in Leusden waar diverse alterna tieve genezers praktijk hou den. De cyclus is bedoeld om aan ene kant een aantal verschi lende vormen van alternatie geneeswijzen te belichtcj Daarnaast wordt aandacht steed aan de kritiek die hiei bestaat. Deze kritiek komt m| name uit de hoek van de reg liere geneeskunde. Op woensdag 3 maart hou Louise Vlasblom uit Leusd een voordracht over o.a Touch-for-health methode Bach-remedies Touch-fc health is een spier- en energ; versterkende techniek datum: 3 maart, 20.00 uur onderwerp: le bijeenkomst cyclus alternatieve geneeswijzen plaats: Vrouwenontmoetingscentrum VOC contact: Irmgard Dienaar, tel. 946627 of José Aben, tel 9419| datum: 5 maart 1993, 19 00 uur onderwerp: Wereldgebedsdag plaats: Marcuskerk, Leusden contact: tel. 940280 of 943560 comité Wereldgebedsdag datum: 8 maart 1993, 18 30 uur, 20 15 uur onderwerp: Internationale Vrouwendag, met elkaar een meJ bracht hapje eten, daarna modeshow plaats: VOC Leusden contact: Tineke Klerk, tel. 947337 en Maja v.d. Berg, tel. 9 4 32| datum: 9 maart 1993, 20.00 uur onderwerp: Thuiszorg-zorg van vrouwen plaats: Trefpunt, Leusden-Zuid contact: NCVB-Zuid en NCVB-Centrum, tel. 945372 datum: 10 maart 1993, 20.00 uur onderwerp: 2e bijeenkomst cyclus alternatieve geneeswijzen] plaats: VOC Leusden contact: Irmgard Dienaar, tel. 946627 of 941998 datum: 15 maart 1993, 19.45 uur onderwerp: Interkerkelijke Vrouwen Contactgroep Leusd} jaarvergadering plaats: Marcuskerk Leusden contact: Gerda Wierts, tel. 941774 datum: 16 maart 1993, 20.30 uur onderwerp: Rooie Vrouwen plaats: VOC Leusden contact: Mena Perdok, tel. 946790 datum: 18 maart 1993, 20.00 uur onderwerp: mediawerkgroep Vrouwenraad plaats: VOC Leusden contact: Marjolijn van Gelder, tel. 945735 datum: 23 maart 1993, 20.00 uur onderwerp: 3e bijeenkomst cyclus alternatieve genees wijzer] plaats: VOC Leusden contact: Irmgard Dienaar, tel. 946627 of 941998 datum: 25 maart, 20.00 uur onderwerp: jaarvergadering Vrouwenontmoetingscentrum VI r plaats: VOC Leusden contact: Mia van Vuure, tel. 945697 p datum: 31 maart, 20.00 uur onderwerp: spelavond VOC (iedere laatste woensdag vanl c maand) c plaats: VOC Leusden c contact: Tineke Hekhuis, 941799 e datum: 5 april, 19.45 uur onderwerp: Interk. Vrouwen Contact Groep Leusden plaats: Marcuskerk, Leusden contact: Gerda Wierts, tel. 941774 c datum: 26 april, 19.45 uur s onderwerp: Interk. Vrouwen Contact Groep Leusden plaats: Marcuskerk, Leusden e contact: Gerda Wierts, tel. 941774 -

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6