Roda veegt VIOD van het veld „Gewoon blind doorraggen" Agenda Badmintontoernooi in 'De Korf Zelfbewuste voetballers spelen drie klassen beter Sport kort Haaien-jeugd zwemt weg van laatste plek Sprinter Hans Veurink verrassend tweede op NK Op het scorebord .D Haaien komen speelsters te kort - Sport Leusder Krant Woensdag 3 maart 1993 LEUSDEN - Met vastberaden passen liep Henk Strijbos van Roda'46 in de achtste minuut van de tweede helft achter de bal aan. De spits nam de bal aan op het randje van het straf schopgebied van VIOD uit Tienhoven. Hij draaide naar het doel en haalde verwoestend uit. Terwijl de bal onderweg was riepen zijn medespelers dat het een wereldgoal zou worden. Dat klopte. De bal vloog de kruising in. Vanaf dat moment speelde Roda met lef. zelfvertrouwen en zonder ze nuwen. Het elftal ging toen drie klassen beter voetballen. VIOD mocht uiteindelijk blij zijn dat het deze bekerwed strijd maar met 4-1 verloor. De zondagselectie van Roda speelde zaterdag met veel in vallers. Remco Bosman was ge schorst en ziek. Jeroen Zaal was op vakantie. Casper Vuyck, John Jansen en Steffen Chang waren geblesseerd. Desondanks mocht VIOD dat een klasse lager speelt geen probleem voor Roda zijn. Trainer Loek de Boer bleef laconiek onder alle absenties. ,,Alle invallers zitten in onze selectie. Ze weten dat ze het risico lopen een keer opgesteld te worden. Zij moeten maar be wijzen dat zij dit niveau aan kunnen." Het bleek al gauw dat de in vallers zich goed aangepast hadden. Roda drukte VIOD helemaal weg. In de zesde mi nuut vestigden de twee uitblin kende invallers van Roda de aandacht op zich. Sander van Dongen schoot goed in en Henk Strijbos verdedigde de bal perfect. Zes minuten later kreeg Van Dongen de bal op dezelfde plek in het strafschopgebied. Hij draaide hem weer de hoek in. Strijbos was in geen velden of wegen te bekennen. Dat was jammer voor VIOD, want hun René de Leeuw heeft zijn tegenstander weer eens uitgespeeld en gaat op weg naar het VIOD-doel. (foto: Hans Verhorst) keeper kon de bal ook niet te genhouden VIOD moest daarna aanval len om de achterstand weg te werken. Zij werden gesteund door een draaiende sterke wind, die in de richting van het doel van Edwin van de Tweel woei. VIOD slaagde erin be hoorlijke druk op het Roda- doel uit te oefenen. Dat kwam omdat de Leusdenaren panie kerig verdedigden Mike Gres- sie en Marcel van der Brink hadden moeite met de timing van hoge ballen, zodat elke hoge bal voor onrust zorgde De verdelgers konden de bal len niet aan de middenvelders en de aanvallers kwijt De de fensie moest daarom gevaarlij ke acties maken om de bal naar voren te krijgen. Roda-keeper Edwin van de Tweel verrichtte enkele goede reddingen, maar kon in de een endertigste minuut niets uit richten tegen een bal die in de kruising geschoten werd De scorende speler van VIOD werd helemaal vrijgelaten. De Leusdenaren rekenden er op dat de scheidsrechter de treffer niet toe zou kennen. want de Tienhovenaar stond wel vijf meter buitenspel. Maar tot verbazing van vriend en vij and keurde de man in het zwart het doelpunt goed De verontwaardiging over deze blunder was bij Roda nog maar nauwelijks weggeébt toen het volgende incident zich aandiende. Henk Strijbos kreeg een elleboog tegen zijn achterhoofd, waarna de Leus- denaar op de grond zakte en bleef liggen De scheidsrechter zei dat hij zich met moest aan stellen en moest gaan staan De Roda-spits bleef echter krim pend van de pijn liggen. De verzorger van Roda liep het veld op, maar werd wegge stuurd. De scheidsrechter maande daarop Sander van Dongen tot doorspelen. Die weigerde en schoot, toen de scheidsrechter met een gele kaart wegens tijdrekken dreig de, de bal over de zijlijn. Met Strijbos ging het nog steeds met goed. De coach van VIOD riep te gen zijn speler dat hij niet in mocht gooien en riskeerde daarmee een gele kaart. De scheidsrechter werd kwaad, maar kon moeilijk kaarten we gens sportief gedrag uitdelen en gebaarde dat Strijbos be handeld mocht worden. Het restant van de eerste helft werd daarna chaotisch Roda mocht blij zijn dat het de rust haalde met een gelijke stand. Zelfbewust In de tweede helft kwam Casper Vuyck voor Edwin Boog in het veld Dat was een grote verbetering Vuyck eiste zelfbewust de bal op en zette de spitsen Strijbos en De Leeuw aan het werk. En dat leverde al gauw die mooie goal van de inmiddels weer opgelapte Strijbos op. Dat doelpunt gaf Roda een geweldige opkikker. Het tobbenge verkrampte spel verdween. De spelers bo den zich aan en er werd goed gecombineerd Gressie en Van der Brink timden ineens wel goed en het uitverdedigen ging soepel. De vleugelverdedigers Zaal en Knijf kwamen goed op. De Roda-spelers creëerden veel kansen. De keeper van VIOD kwam tijd te kort om alle goed ge richte schoten te keren. Strij bos kreeg kort achter elkaar twee goede kansen. Knijf schoot hard in. Sander Zaal kwam vrij voor de keeper. San- der van Dongen raakte de lat Sander Schimmel miste een mooie kans. Casper Vuyck imiteerde Strijbos. Op dezelfde plek kreeg hij de bal. Vuyck pro beerde of hij de bal ook de kruising in kon jagen. Dat kon hij inderdaad en hij maakte een schoonheid van een doel punt. Ferry Houtveen schoot daarna net over. Strijbos speelde twee man uit en zette René de Leeuw vrij voor de keeper. De Leeuw miste. Knijf gaf Schimmel een niet te missen kans voor open doel. Schimmel miste. De Leeuw kreeg een schietkans. Knijf riep: ,,Nou s.coren, hoor" maar De Leeuw miste. In de laatste minuut pikte Schimmel de bal af van de laatste man van VIOD. omspeelde de kee per en maakte 4-1. De Leus- dense hoofdklasser Roda drong door tot de kwartfinales van het afdelingsbekertoer- nooi. LEUSDEN - Het jeugd- team van de Haaien moest het opnemen tegen de hekkesluiter KZC. Het belang van de wed strijd was dat, als deze wedstrijd gewonnen werd zouden De Haaien verder weglopen van de laatste plaats. KZV speelde voor de duur van de wedstrijd met een man minder. De Haaien kwamen de eerste pe riode niet verder dan 3-3 door twee doelpunten van Rene van de Vlist en een goal van Ruben Tol boom. De tweede periode ver liep al wat beter, door doelpunten van Schek- kerman en Ruben en Ro gier Tolboom. De Haaien liepen uit naar een 7-5 voorsprong. In de derde perioe kreeg KZC het duidelijk condi tioneel moeilijker door de constante man-minder situatie. Rene van de Vlist scoorde snel twee keer achter elkaar ge volgd door een doelpunt van Jeroen Verhoeven. Een doelpunt van Johan Oudshoorn besloot de derde periode met een 11- 6 voorsprong. De vierde periode werd door deze voorsprong plichtmatig uitgebouwt. Rogier Tolboom scoorde heel makkelijk en te kende 12-6 aan. KZC sputterde nog wat tegen, maar Jeroen Verhoeven sloot de wedstrijd in stijl af door twee fantastische doelpunten te produce ren. Eindstand 14-8 in het voordeel van De Haaien. LEUSDEN - Op zater dag 6 maart en zondag 7 maart wordt bij Badmin tonclub Leusden het "Korf-toemooi" gehou den. Sporthal de Korf staat het weekend garant voor een aantal aantrek kelijke wedstrijden. Het toernooi, dat voor de elfde keer wordt georga niseerd, is een van de ne gen toernooien uit het B/C toernooi-circuit van het Distrikt Centrum Op het programma staan 288 partijen in het heren- en dames enkelspel, het heren- en damesdubbels pel en het gemengd dub bel. Er zijn dit jaar min der deelnemers. Daar door worden de wedstrij den in poules afgewerkt. Elke speler speelt mini maal twee partijen. In te genstelling tot het afval- systeem, waar bij verlies de rackets direct opge borgen kunnen worden BCL is met enkele spe lers in de B-klasse verte genwoordigd. Leusdense troeven in de C-klasse ge mengd dubbel zijn Peter Esko en Mathilda Lawa- lata. Zij zijn de winnaars van vorig jaar en ge brand op prolongatie van het resultaat. Op zaterdag wórdt in Leusden om negen uur 's ochtends begonnen. Op zondagmorgen starten de eerste partijen om tien uur. De finales staan die dag om ongeveer twee uur 's middags op de rol. Toegang op beide dagen is gratis voor het pu bliek. ACHTERVELD - De Achter- veldse sprintspecialist Hans Veurink won zilver de 400 me ter op het Nederlands Indoor atletiekkampioenschap, dat afgelopen weekeinde in de ver nieuwde Houtrusthallen in Den Haag werd gehouden. Veurink hoort al vijf jaar bij de nationale top op de 100 en 200 meter. Het was verrassend dat hij op de 400 meter een me daille pakte. Hans Veurink is zeer tevreden met zijn presta tie, maar toch ook een klein beetje teleurgesteld. „Het is jammer dat de streep niet 20 meter verder lag, want dan was ik kampioen geweest. De laatste 50 meter haalde ik Dave Elderenbos snel in", zegt Hans Veurink De 28-jarige Achtervelder gaat nu in trai ning om zijn grote doel van dit jaar te verwezelijken- het lo pen van de limiet op de 200 meter voor het WK in Stutt gart. Hans Veurink houdt niet van indoorbanen „Het zijn van die kleine dingen van 200 meter. Je blijft bochten lopen. Als je aan de buitenkant loopt dan valt het nog wel mee. Maar de bin- nenbochten zijn zo scherp. Dat is niet te doen. En ik loot altijd binnenbochten. Ik snap niet hoe dat komt, maar het is zo." Veurink heeft de laatste twee seizoenen veel last van blessu res aan zijn achillespezen ge had. Hij denkt dat het van het lopen op indoorbanen kwam „Dat is balen zo'n blessure. Ik begon zo langzamerhand te denken waar doe ik het alle maal voor Ik vind trainen leuk, maar je doet het allemaal voor de wedstrijden. Als ik geen wedstrijden meer kan winnen is het lopen voor mij niet leuk meer. Santa Monica De beste herinnering heeft Veurink aan een wedstrijd die hij verloor. Dat was de esta fette 4 x 200 meter tijdens de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo in 1989. Zijn ploeg liep toen een Nederlands re cord, dat zij nog steeds in bezit hebben De Nederlanders wer den verslagen door de Santa Monica Track Club. Veurink heeft een foto waarop hij aan komt stuiven, terwijl in een an dere baan Carl Lewis op het stokje staat te wachten. Als sprinter heeft Hans Veu rink één probleem. Hij reageert niet attent genoeg op het start schot. Veurink vertelt: „De zestig meter is niks voor mij. Ik lig direct na de start vaak al één meter achter. Dat haal ik nooit meer in. Bij belangrijke westrijden is mij concentratie meestal beter en heb ik soms wel een goede start. Zondag tijdens het NK deed ik mee aan de zestig meter. Het ging wel lekker, maar de start was niet geweldig Jammer want miste ik net de finale Veurink had voor de 400 meter ingeschreven om eens te kijken of at lekker ging. De Achtervelder kijkt terug: „Ik had ook in de series direct 'Het Gevoel' Als je 'Het Gevoel' hebt, lijkt het lopen vanzelf te gaan Ik draaide niet vast „Mijn trainer zegt altijd: 'Loop op achtennegentig pro cent van je snelheid. Dan blijf je ontspannen en maak je uit eindelijk een snellere tijd.' Een sprinter moet je tijdens een wedstrijd niet naar de tegen standers kijken en niet naden- ken. Je moet gewoon zo ont spannen en zo hard mogelijk lopen, blind doorraggen." Halteren De finale ging beter dan de series „In de series liep ik 49.31 Dat was een persoonlijk record, dus was ik wel tevre den. Maar ik verzuurde de laatste vijftig meter. Ik raakte helemaal verkrampt In de fi nale bleef ik ontspannen door- versnellen en haalde ik Elde renbos nog bijna in." Het volgende doel van Hans Veurink is het lopen van de li miet voor de 200 meter voor het WK in Stuttgart, later dit jaar Hij heeft goede hoop dat het gaat lukken. De Achtervelder: „De limieten zijn minder scherp dan vorig jaar en ik loop elk jaar weer een stukje harder. Ik zit nog maar drietiende boven de limiet. Vo rig jaar verbeterde ik me met drietiende, dus moet het mo gelijk zijn Ik denk ook dat de Atletiekbond iets soepeler zal zijn met uitzenden. De kosten van een trip naar Stuttgart zijn te overzien. Als het WK in Ja pan geweest zou zijn, was het moeilijk geworden." Maar het lopen van limieten is ook een kwestie van geluk hebben. Hans Veurink grijnst: „Ik heb jaren gelopen dat ik elke wedstrijd tegenwind had en het leek wel of het elke dag regende. Vorig jaar had ik een paar keer wind mee en dat scheelt toch al gauw een paar tienden. Ik hoop maar dat ik één keer onder perfecte om standigheden en met niet te veel rugwind kan lopen Dan komt het wel goed met die li miet." Veurink traint vijftien uur per week Dat is niet erg veel, maar hij heeft een full-time baan. Veurink denkt er niet over minder te gaan werken. „In Nederland zijn er geen goe de mogelijkheden om atletiek te bedrijven. Toppers als Christie en Lewis kunnen twee keer per dag halteren. ik maar twee keer per week Ik ben een echte krachtsprinter, dus heb ik dat halteren wel nodig." Veurink vindt het leuk zijn grenzen te verleggen. „Het is heerlijk op de training hele maal dood te gaan. Ik weet van lange afstandslopers dat ze helemaal high worden van het lopen. De sprint is natuurlijk te kort om zo'n effect te bereiken, maar je kunt jezelf wel even lekker pijn doen. Dat zie je ook vaak bij wedstrijden: mensen lopen zich volkomen kapot en duiken daarna de bosjes in om even lekker te kotsen Stand U itslagen 1 Wit Blauw 13 23 Wit Blauw - Antilopen 2 Vlug Vaardig 13 20 Vlug en Vaardig - Joure 3 Marfugels 14 16 ROG - Flamingo's 4 Antilopen 14 14 Marfugels - Amicitia 5 Flamingo's 13 11 6 Joure 13 10 7 Amicitia 13 7 8 ROG 13 5 RODA Al heeft in de thuis wedstrijd tegen GVVV Al, nummer vier op de ranglijst, een verdienstelijk 1-1 gelijk spel behaald. Door dit resul taat en het verlies van concur rent Spakenburg bij DVS'33 staat Roda nu alleen op de vijfde plaats van de ranglijst, nog steeds kansrijk voor klas- sebehoud. Hilversum kan nog op gelijke hoogte komen, maar dan zal het de afgelaste wedstrijd tegen IJsselmeervo- gels winnend moeten afslui ten. De wedstrijd tegen GVW was voor Roda uiterst belangrijk. Winst betekende dat de Leus denaren op een punt achter stand op de Veenendalers zou den komen. Door het 1-1 ge lijke spel van zaterdag blijft de achterstand dus 3 punten. In de eerste helft speelden de Leusdenaren met wind tegen. Het was oppassen voor de lange ballen van de Vee- nendaalse verdedigers, want van echt uitverdedigen was daar geen sprake. Roda kon dit goed opvangen en GVW goed van het eigen doel afhou den. Keeper Kempers had een makkelijke middag, maar de Roda-aanvallers een zware. Bij de lange halen van de te genstanders moesten zij steeds weer terug om de bal op te halen en vervolgens weer de j aanval op te bouwen. Uitblinkers aan Rodakant waren Tom de Boer en Kick Gressie, terwijl Michel Besse- ling een gedegen partij speelde door de spelmaker aan GVW-kant volledig uit te schakelen. VI vl je tv V n; k« w d( d< A Toch moest Roda een achjf*£r stand wegwerken. Na vij||H twintig minuten spelen een bal tussen een Roda-verdedigers voor doel gebracht. Niemand I roerde de bal en een in bui» spel staande GVW-spelerf van dichtbij scoren 0-1 Een tegenvaller voor R l Maar net binnen tien minR^ was de stand weer gelijk, in dré van Ooyen werd wei stuurd door Michel Besselï Van Ooyen speelde op de;T terlijn een verdediger uit| gaf de bal voor. Tom de I schoot het leer in de touwej 1. Ci Na de thee had Roda de w g in de rug. Dat wind mee :JS1 altijd een voordeel is blfcn ook zaterdag weer. De coi naties werden door deze wj duidelijk bemoeilijkt. In tweede bedrijf waren er kansen voor Roda maar geluk ontbrak. De gevaarlijkste momen| kwamen op naam van 7| van der Meel en De Boer der Meel was gevaarlijk een afstandsschot dat de per niet onder controle krijgen. Tom de Boer ging ter een diepte pass aan poogde de keeper met een te omspelen De wind dreeil bal net langs kruising naj het doel. Roda bleef aandringen kwam niet meer tot scoi Moegestreden en een beetjf leurgesteld zocht Roda na| minuten de kleedkamers Er was een kostbaar punt nen. LEUSDEN - De vrouwen van Haaien moesten dit weekend twee keer spelen, één keer voor de competitie en één keer voor de beker. Dat leek in eerste in stantie de kans voor alle speel sters uit de brede selectie om een redelijke tijd te kunnen spelen. Maar door ziekte werd er een zware belasting op de gezonde waterpolosters ge legd. Zaterdagavond werd het team van Eurozaon-Brandenburg door 'De Haaien' naar een soli de nederlaag gespeeld. De Bilt- hovense dames werden met een kansloze 7-3 nederlaag naar huis gestuurd. De doelpunten werden gescoord door Mar- greet Wanrooy, die topscorer werd met drie doelpunten, van Valkengoed scoorde t keer De kwartfinale van de bt tegen Wilskracht was een* zwaardere klus. 'De Haa kwamen goed uit de startbl ken en hielden aansluiting! Wilskracht door twee di punten van Karen Polka Ook in de tweede periode den de Haaien goede tei stand. Maar in de derde en vit periode werd de tegenst van de Leusdenaren gebrol Wilskracht liep uit naar ee: 4 voorsprong en speelde wedstrijd professioneel ondanks doelpunten van Ai verhoeven en Yvonne Adna se. Hans Veurink traint ontspannen om limieten te halen, (foto: Jan Pit) Donderdag 4 maart 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportinstuif. gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 5 maart 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortenms, Sportzaal Ach- ter\'eld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis. Sportzaal Ach- ter\reld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring. Valleilaan 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness. Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 6 maart 10.00 uur: BVO Badminton toernooi. De Korf. 14.30 uur: Voetbal, Roda'46- Stroe, Burg. Buiningpark. 15.30 uur: Volleybal. Dupa- co/Leos- Vezeno/Zaanstad, De Meent. Zondag 7 maart 10.00 uur: BVO Badmmi\ toernooi, De Korf. 12.45 uur: Hockev/vrou4 Leusden- Dash, Valleiparkj 14.30 uur: Hockey/mi Upward- Leusden. 14.30 uur: Voetbal, Saeskjjüs Roda '46, Zeist. n L Handbal/mannen, n w ASC'91- LHV Be Handbal/vrouwen, 3- LHV. Laren. weli Ru Maandag S maart t^e 9.00 uur: SSD-Yoga, i1,1 titer Kameleon, zwembad Octo;jj/d, 9.15 uur - 10.15uur: - nde Grondgymnastiek, De 'idel (zij-ingang) R 13.30 uur - 15.00 uur: -TV s Badminton. De Korf (zeiken gang). B; lope Dinsdag 9 maart n^a] 13.30 uur - 14.30 uur: - Indoorbowls, De Korf (zij-flEt gang). R 14.30 uur - 15 30 uur. iar Indoorbowls, De Korf (A:end< gang). BVc Woensdag 10 maart 10.00 uur - 11.00 uur: squash, squashhal De ring, Valleilaan. imp

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8