Thijs Visser crosskampioen Antilopen eindigt in stijl Schaken is niet slaapverwekkend .Leusder Krant. f ïzellige dressuurwedstrijd Haaien op weg naar kampioenschap HV wint van staartploeg mpala plaatst zich voor finale Korfballers leggen kampioen weinig in de weg Leusdense zwemmers op NK nsdag 3 maart 1993 Pagina 9 LEUSDEN - De D-turn- ^Q'jsters van Impala turnden MM in Breukelen een goede ^^Redstrijd. Het was de liaatste kans om zich te plaatsen voor de provin- ciale tumkampioen- schappen De vorige wed- A strijd waren de turnsters tot 12 jaar geëindigd op de 2e plaats. £1üe wedstrijd begon met de kastsprong. Petra Triel opende met een overslag, waarvoor ze 8.1 punt kreeg. Op de vloer Mrerd goed geturnd. De !%rije oefening verliep Vlekkeloos. De vier meis jes behaalden een score tussen 7.4 en 8.05 punten. Vervolgens gingen ze naar de brug ongelijk iit onderdeel ging uitste- :end. De turnsters deden weinig voor elkaar on der, de score lag gemid- leld rond de 7 5 punt. Is laatste toestel was de Imalle balk aan de beurt. [Het moeilijkste toestel iedere wedstrijd, ierop werd een gemid- elde van 7.0 punt ge aaid. Aan het einde van e wedstrijd bleek dat de 4 turnsters: Petra Triel, &anja Berghuis. Evelien [Wolters en Tamara eijer, als groep geëin- igd waren op de 2e ilaats. Een plaats in de 'inale is vrijwel zeker, de meisjes was het de beurt aan de jeugdturn- sters. De balk was het openingstoestel. Na de balk gingen ze naar de paardsprong. Els Brosky sprong zo goed dat ze 8.25 punt kreeg. De vrije oefening was als derde aan de beurt. Hier behaalden de turnsters enorm hoge scores van gemiddeld 8,6 punten. Dit kwam vooral voor bij de technische en artis tieke inhoud. Als laatste toestel de brug ongelijk. Titia Gijsbertse behaalde met 8.55 de hoogste score van de Impala jeugdturn- sters. Helen Brehler moest in de laatste ronde uitko men in de categorie turn sters ouder dan 16 jaar. Zij begon met de vrije oe fening. Helen begon zeer goed, maar door een aan tal foutje bleef haar score steken op 7.05 punt. Bij de brug behaalde ze 6.05 punt. Op de balk moest ze het toestel twee keer verlaten, maar door ver der goed te turnen be haalde ze 7 10 punt. Als laatste de paardsprong. Ze was er op gebrand om nog iets aan haar eind- score te doen en behaalde 8.65 punt. Impala I be haalde een keurige tweede plaats. Impala II moest met een negende plek genoegen nemen. In de w| JSDEN - Afgelopen zon- s bl&ntmoetten de drie pony- cods "Nieuw Hagenauwe" w |den). "De Treekerrui- (Leusden) en "Rijver- Austerlitz" (Auster- lëlkaar op het terrein van en Ponycentrum Treek" voor de eerste flinge driekamp, die ge in werd door de Treeker- jclub "De Treekerrui- jorganiseerde deze eerste irlinge wedstrijd. "Nieuw pauwe" en "Rijver- Austerlitz" zijn de hde keren gastvrouw, t er drie wedstrijden ver zijn wordt het totaal al punten opgeteld en de ligng met de meeste pun- de uiteindelijke win- jvan deze driekamp. gusdense ponyclubs orga- al jaren onderling strijden. Voor de ruiters usterlitz was dit de eerste wedstrijd tegen andere pony clubs, daar deze ponyclub nog maar kort aangesloten is bij de Nederlandse Ponyclub (NPC). Iedere ponyclub had tien rui ters uitgezocht, die niet in het bezit zijn van een eigen pony. Deze dertig ruiters verreden de dressuurproeven op tien ponies van Paarden- en Pony centrum "Den Treek". Voor de ruiters van "Nieuw Hagenauwe" en "Austerlitz" was dat een extra moeilijk heid, omdat zij op vreemde po- nies moesten rijden. Buiten sneeuwde het. Dat maakte de sfeer binnen extra aange naam. Het werd een leuke sportieve wedstrijd. Over het algemeen waren de resultaten goed. Met een puntentotaal van 1174 bleek ponyclub "De Treekerruiters" slechts een punt hoger te eindigen dan "Rijvereniging Austerlitz". LEUSDEN - De Leusdense motorcrosser Thijs Visser is onlangs gekroond tot jeugdkampioen van Oost-Nederland in de klasse 125 cc. Hij won drie races en behaalde in de overige zeven wedstrijden tweede en derde plaatsen Thijs maakt dit seizoen de overstap naar de nationale klasse. Aanstaande zondag rijdt Visser op zijn Honda de eerste race. Visser is begonnen alsfietscrosser, maar koos later voor pure snelheid. Het Leusdense cross-talent hoopt op een carrière a la Dave Stnjbosch, die het zelfs schopte tot wereldkampioen in de 125cc- klasse, maar zegt dat dat erg moeilijk zal worden. Visser heeft nog tijd genoeg. Hij is pas zeventien (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - In een bomvolle sporthal in Kampen heeft An tilopen in de laatste wedstrijd van het zaalseizoen de tweede nederlaag (12-9) in een uitwed strijd moeten incasseren. Wit- Blauw had aan één punt vol doende om een kampioens feestje te kunnen bouwen. Door een zwakke eerste twaalf minuten van Antilopen is de overwinning van Wit- Blauw geen moment in gevaar geweest. Na afloop van de wedstrijd constateerde trainer/coach Bert Brandsen dat zijn ploeg in de laatste wedstrijd een perfecte samenvatting heeft gegeven van de afgelopen competitie. De voorbereiding op de wedstrijd was goed, de motivatie om tot het 'gaatje' te gaan was er De voorberei ding op de competitie was ook goed en de motivatie stond als een huis. Door een uitermate slecht be gin, Antilopen verloor de eer ste drie competitiewedstrij den, liep men achter de feiten aan. Afgelopen zaterdag kreeg Wit-Blauw alle medewerking van de Leusdenaren om bin nen 12 minuten uit te lopen naar een 6-0 voorsprong. Het herstel kwam, maar uit eindelijk verloor men de laat ste wedstrijd. De inhaalrace van Antilopen afgelopen za- i terdag stokte op 11-9. Helaas I kon men net niet doordruk ken. Sein Alle ingrediënten voor een aantrekkelijke wedstrijd wa ren afgelopen zaterdag aanwe zig in de Kampense sporthal. Een driehonderd koppen tel lend publiek, een thuisploeg die kampioen kon worden. Bovendien was Antilopen een tegenstander die vrij was van promotie en degradatiezorgen en een tegenstander die afge lopen competitie in uitwed strijden nauwelijks was te verslaan. Antilopen kon pas na twaalf minuten motivatie halen uit deze bijzondere ambiance. Het was het ongelukkige en slechte spel van Antilopen dat Wit-Blauw aan een 6-0 voor sprong hielp. In de twaalfde minuut schoot Koos Meinsma de eerste goal voor Antilopen binnen. Dit was het sein voor Antilopen om weer als ploeg te gaan ope reren. Er ontstonden weer goed opgezette aanvallen, de verschillende functies in de aanval werden beter vervuld en de verdediging sloot. Donderspeech In de rust heeft Brandsen in niet mis te verstane bewoor dingen te kennen gegeven dat het massaal opgekomen pu bliek en de tegenstander een betere wedstrijd verdiende. De ploeg pakte dit goed op. Het spel in de tweede helft was aantrekkelijker. Antilo pen zette de achtervolging in op de Kampenaren. Voor Wit-Blauw stond er te veel op het spel om zich door Antilopen te laten overrompe len. Netjes om en om scorend werd met nog een achttal mi nuten de stand van 11-8 be reikt. Toen Koos Meinsma in de 55e minuut de regelmaat onder brak door van ver 11-9 te sco ren leek het er even op dat de Leusdense korfballers het Kampense publiek nog een vijftal benauwde minuten zou bezorgen. Met het eerste aanvalswerk voor de korf was de pijp bij de Leusdenaren leeg. Hoewel het even in de lucht hing, kon An tilopen niet doordrukken en scoorde Wit-Blauw vlak voor tijd de bevrijdende 12e treffer. Aiitilopen sluit de competitie af met een score van 507o. Uit 14 wedstrijden werden 14 wedstrijdpunten behaald. ROG en Amicitia degraderen. Wit-Blauw mag het volgend jaar in de landelijke over gangsklasse gaan proberen. Voor de Leusdense korfbal lers start de tweede helft van de veldcompetitie op zaterdag 3 april. Voldoende tijd om zich voor te bereiden op het verde digen van de koppositie die men inneemt op de ranglijst. na Schothorst staat op het punt te scoren voor LHV. (foto. Hans Verhorst) TM naml '>i'-5USDEN - Met de vrouwen n LHV gaat het de afgelo- n weken uitstekend in de mpetitie. Na twee eerdere Lpfwinningen tegen respec- ivelijk HVBS en Nijenrodes le afgelopen weekend de zege op rij tegen hekke- r Eendracht uit Vleu- 'e Meern. Na een span- |e wedstrijd werd het uit- lijk 10-7. startte de wedstrijd uit- M^Hd- De tegenstander ?rd aan alle kanten voorbij lopen wat resulteerde in een -,-ntal goede kansen. Hierbij ,7.,Bpen de keepster van Een- acht en de doelpaal in de ,-fig. Anja Verlinden kracht langverwachte en dikver- ende openingstreffer voor HV op het scorebord, adat de bezoekers weer op dffljke hoogte waren geko men was het Monique Hoven- ^nip die met twee doelpun ten haar ploeg op een 3-1 voor sprong zette Vanaf dit mo ment leek LHV gemakkelijk de wedstrijd te kunnen con troleren en de concentratie verslapte wat. Eendracht maakte daar prompt gebruik van door weer op gelijke hoogte te komen met de thuis ploeg. Voor de rust aanbrak was het Wil van de Burgwal die LHV weer op voorsprong bracht, zodat de thuisploeg met een krappe 4-3 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft bleven beide ploegen aan elkaar ge waagd, al was het ook nu LHV weer dat het gevaarlijkst was Desondanks kon Eendracht na de rust het eerst het vijande lijke doel vinden. Dit doelpunt werd beant woord door To Schoenmakers, die een break-out doeltreffend afrondde en zo de thuisploeg weer op voorsprong bracht. Dat Eendracht toen weer ge lijk kon komen was te wijten aan het feit dat LHV door tijd- straffen met vier veldspeel- sters kwam te spelen Toen het team echter weer compleet was scoorde Corina Schothorst vanuit de rechter hoek, waarna Monique Ho- venkamp een door Carin Nij- huis aangegooide break-out perfect afrondde. Eendracht kon toen nog één keer de spanning terugbren gen in de wedstrijd. Corina Schothorst schoot met twee doelpunten op rij LHV in vei lige haven. Die voorsprong werd zelfs nog vergroot door Schoemakers die een straf- worp verzilverde die was toe gekend na een overtreding op Ivonna van Haaster. Dat Eendracht toen nog een keer kon scoren, was alleen voor de statistiek nog van be lang. Hiermee haalde LHV met 10-7 haar derde overwin ning op rij binnen en is in ie der geval het eventuele degra datiegevaar definitief ver dwenen. LEUSDEN - De waterpolo- mannen moesten aantreden tegen de Snippen uit Amstel veen. Aangezien men zich in deze fase van de competitie geen puntverlies meer kon veroorloven moest er gewon nen worden van het team dat als enige De Haaien een neder laag had bezorgd. Door een snelle treffer van De Snippen uit een overtalsitua- tie wist De Haaien gelijk waar men aan toe was. Zeer snel daarna trok De Haaien de stand weer gelijk door een doelpunt van Herman Streef kerk. Wederom door een over- talsituatie kwam De Snippen met 2-1 voor Dit beviel De Haaien niets en door weer een doelpunt van Herman Streefkerk en twee schitterende midvoordoelpun- ten van Ruben Toolboom werd de stand op 2-4 gebracht in het voordeel van De Haaien. In de tweede periode werd deze voorsprong behouden door doelpunten van Diepen- broek, Tolboom en Janse. De Snippen wisten in deze pe riode Tijmensen twee maal te verschalken. Ondanks hard werken kon de geringe voorsprong in de derde periode niet worden uit gebouwd. De ploeg van De Haaien leek in de vierde pe riode de druk niet aan te kun nen, maar door een doelpunt van Streefkerk (6-8) kon men weer wat geruster ademhalen. In de laatste seconden scoor den De Snippen nog 7-8, maar de fel begeerde winst voor het team van Ronald Bast was binnen. Dit jaar worden de Ne derlandse zwemkam- pioenschappen gezwom men in het Aquapulca- bad in Dordrecht. Het evenement zal 2 weekein den in beslag nemen: van 5 t/m 7 en van 12 t/m 14 maart. Uit Leusden maken maar liefst 5 zwemmers en zwemsters deel uit van deze selectie. Jan Willem van Dijk komt uit op zes individuele nummers. In de jaargang '74/'75 zal Jan Willem ('75) het niet alleen tegen leeftijdgeno ten moeten opnemen, maar ook tegenstanders van een jaar ouder tref fen. Hij zal zich voorna melijk concentreren op de 200 en 400 meter wis selslag Ook op de 100 en 200 meter schoolslag en vlinderslag komt hij ech ter ook in het water. Jelle van Baggem van de jaargang '78 is de tweede 'heer' die de Leusdense kleuren zal verdedigen. Hij zal uitkomen op vier individuele nummers, te weten de 100 en 200 meter rugslag en de 100 en 200 meter schoolslag. Beide jongens maken ook deel uit van diverse estafet tes Voor deze discipline heeft zich ook Léon van Doornik gemeld, die voor de individuele nummers nog geen limiet behaalde. Bij de meisjes gaat de aandacht uit naar Lies- beth Haasnoot. Vorig jaar behaalde zij bij de winterkampioenschap pen in Drachten twee tweede plaatsen op de 100 en 200 meter rugslag. Bij de zomerkampioen- schappen werd zij Neder lands kampioen op de rugslag. Dit kampioenschap zal zij weer op beide rugslag- afstanden uitkomen, evenals op de 100 en 200 meter schoolslag en op de 200 meter wisselslag. De behaalde limieten op de 100 en 200 meter vrije slag die recht geven op deelname laat zij lopen. "Ik concentreer me vooral op de rugslagnum- mers" zegt Liesbeth. Daarnaast zwemt zij nog een aantal estafettenum- Ook Xandra Verschuur heeft zich geplaatst voor de beide rugslagnum- mers. Vorig jaar lukte dit op de winterkampioen- schappen, maar kon zij zich voor de zomerkam- pioenschappen niet plaatsen. Gelukkig heeft zij zich opnieuw bewezen in het rugslagncircuit door op beide nummers de limiet te halen. Dankzij hun overwinning blijven de Haaien in de race voor het kampioenschap. De waterpolocom- petitie gaat de beslissende fase in (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - De Schaakver eniging Leusden hield afgelo pen donderdag een huis schaakkampioenschap. waar bij een opmerkelijk nieuwtje werd geïntroduceerd. De spe lers kregen vijfentwintig mi nuten voor een hele partij en mochten twee keer een zet te rugnemen. Van te voren zei Leen Boogaard, de voorzitter van Leusden, dat hij tevreden zou zijn met acht deelnemers. Organisator Jan Nijhof gokte op vier spelers. Uiteindelijk vonden donderdagavond twaalf mensen de weg naar de speelzaal van Leusden onder het gemeentehuis. De avond voorzag duidelijk in een be hoefte. Clubschakers zijn over het algemeen veel te sterk voor huisschakers. Dat heeft mets met intelligentie maar alles met routine te maken. Door vaak tegen verschillende spe lers te schaken begrijpt een schaker eerder wanneer hij fouten maakt. Bovendien kent het schaakspel veel vallen en trucs voor gevorderden. Geen schaker zal schromen een nieuwkomer in een val te laten trappen. Beginnelingen verlie zen vaak weken achter elkaar en dat verhoogt het plezier in het schaken niet Daarom is het een goed idee om een huisschaaktoernooi te organiseren voor mensen, die in het schaken geïnteresseerd zijn, maar de stap om lid van een schaakclub te worden nog te groot vinden. Onder de twaalf deelnemers zaten ook een paar oud-leden van schaakclubs. Fred Nun- mkhoven speelde in de glorie tijd van SGA in het eerste team dat toen erg sterk was. Nun- nikhoven had lange tijd niet geschaakt, maar kreeg toch weer zin om te gaan spelen. Nunnikhoven deed mee met de clubschakers, die aan het snelschaken waren Na zes ronden had hij vijf punten en bleek het schaken dus nog met verleerd Al verzuchtte de man regelmatig: ..Ik maak het veel te ingewikkeld.'' Otto Harlaar speelde vijftien jaar voor Leusden maar stopte omdat hij schaken te ver moeiend vond. ,,Ik speel tegen woordig veel bridge. Als ik ge kaart heb, ga ik naar bed en slaap ik meteen. Maar als ik geschaakt heb. blijft de stelling door mijn hoofd spoken Ik val gewoon niet in slaap Ik vind het vervelend dat je met scha ken maar één partij op een avond speelt. Als één van de twee spelers m het begin een fout maakt is je avond verpest. Maar ik vind het een goed ini tiatief en als ik in de VUT ben. ga ik weer schaken." Ook Arie Pasman was terug gekeerd op het oude nest. Pas man had ook moeite om na een partij in slaap te vallen ,,Dat vind ik zo jammer, want er be staat geen mooiere sport dan schaken. Ik zoek nu iemand die met mij overdag wil schaken. Ik vond het vervelend om voor de externe wedstrijden in de winter zo'n eind te reizen Maar ik mis de Schaakvereni ging Leusden. Het is hier ge zellig. Ze vangen de nieuwe le den goed op." Koningsdiploma Een jeugdige huisschaker vertelt dat hij in Dalfsen lid van een schaakclub geweest is. Hij heeft zelfs schaakdiplo ma's, die aangeven hoe sterk jeugdspelers zijn. gewonnen Vlak voor de familie verhuisde heeft hij examen gedaan voor het hoogste diploma, het ko ningsdiploma. De jongen vraagt Gerrit Nij hof of de Koninklijke Neder landse Schaak Bond regi streert wie de examens met goed gevolg afgelegd hebben. Nijhof gaat dat even aan de succesvolle jeugdleider Jos Boemaars vragen. Nijhof komt terug met goed en slecht nieuws. De bond houdt inderdaad bij wie de examens gehaald heb ben. Het is maar de vraag of het ook mogelijk is om deze infor matie te achterhalen, want het bondsbureau staat niet bekend als behulpzaam of klantvrien delijk Persoonlijk Het toernooi verloopt voor spoedig, al blijkt dat er duide lijk verschil in speelsterkte is. Maar de wedstrijdleiding deelt de spelers zo in dat iedereen zo veel mogelijk spannende par tijen kan spelen. Als er toch een keer een ver keerde zet gedaan wordt, kun nen de spelers gebruik maken op hun terugzet-tegoedbon. Op die bon staat: ,,U heeft het recht Uw laatste zet terug te nemen. Uw tegenstander krijgt 3 minuten compensatie be denktijd. Let op: terugzetten, tijdcorrectie en aftekenen bon alleen door de wedstrijdlei ding! Strikt persoonlijk." Jan Nijhof heeft het druk met het aftekenen van de bon nen. Die bonnen zijn een grap pig idee, al is het jammer dat niet elke huisschaker de moge lijkheden van de bon goed be grijpt. Maar dat maakt niet zo veel uit, want het gaat vooral om de gezelligheid. En dat zit wel goed, want alle deelnemers vinden het een leuke avond. De clubschakers zitten on dertussen snel te schaken. Dat is een emotionele bezigheid, want bij het snelschaken wor den sneller fouten gemaakt. En fouten knagen aan het ego van de schaker. Een speler die' een aantal onfortuinlijke partijen ge speeld heeft loopt zuchtend rond en bestelt een borrel Hij drinkt mistroostig een slok en zegt: ,,Ik ga voortaan sneldam- men." Verliezen is het ergste dat een schaker kan overko-

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9