Leusden Leusden plastic flessen en flacons naar overlaadstation ALLEEN Plastlc li PLASTIC de nieuwe bevolkingsadministratie t paspoorten na 1 april duurder uitbreiding Hamershof V. GEMEENTE WOENSDAG 10 MAART 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 155 d.d. 10 maart 1993 Eind vorig jaar heeft de minister van Binnenlandse Zaken het netwerk voor de gemeentelijke basisadministratie officieel in gebruik genomen. Leusden behoort tot de eerste vijftig gemeenten in Nederland die op dit netwerk zijn aangesloten. Dat is een hele eer omdat eruit blijkt dat Leusden zijn bevol kingsadministratie altijd keurig bijhield, zodat de overstap naar het GBA- netwerk vrij soepel was. De eerste gemeenten werken nu met een goedgekeurd GBA-sys- tecm en verzenden persoonsgege vens naar andere gemeenten, die ook op dit netwerk zijn aangeslo ten Dat zijn er op dit moment ongeveer vijftig Maar op of om streeks 1 september 1994 moeten alle 647 gemeenten zijn aangeslo ten op dit netwerk. overheid en persoonsgegevens Ook u verstrekt regelmatig per soonsgegevens aan de overheid Want zonder uw persoonlijke ge gevens als naam. adres, woon plaats en geboortedatum, kan de overheid haar taken niet correct en rechtvaardig uitvoeren. U merkt dat direct als u een paspoort of rijbewijs gaat aanvragen of naar een ander adres verhuist Maar goede gegevens zijn ook nodig om woningen te kunnen toewijzen, om bij te houden wie er leerplichtig is of om gemeentelijke belastingen te kunnen heffen Gemeenten hou den van oudsher de persoonsgege vens bi| in de bevolkingsadmini stratie Wijzigingen in de gegevens geeft de gemeente door aan andere organisaties Zoals voor de admini stratie studiefinanciering of van de huursubsidie en kinderbijslag van kaart naar computer Vroeger werden uw gegevens dus bijgehouden op een persoons kaart Dat gebeurde aanvankelijk handmatig De laatste jaren is deze administratie geautomatiseerd en was er in feite sprake van een dub bele administratie. Daaraan komt nu een einde De persoonskaarten worden na 1 september 1994 afge schaft. Voor die tijd moet iedere gemeente de bevolkingsadmini stratie automatiseren De gemeentelijke bevolkingsadmi nistratie wordt basisadministratie Dat betekent dat ook andere orga nisaties binnen de overheid er ge bruik van kunnen maken Tenslot te zal de uitwisseling van persoons gegevens tussen gemeenten onder ling en tussen gemeenten en andere organisaties niet meer op papier plaatsvinden maar via het data communicatienetwerk Ze zullen elektronisch worden verzonden voordelen Dankzij de nieuwe GBA kan de overheid uw persoonsgegevens ef ficiënter registreren en uitwisselen De kans op fouten wordt kleiner en de dienstverlening kan worden ver sneld. Zo hoeft u in de toekomst een adreswijziging maar eén keer door te geven Organisaties die daar recht op hebben krijgen die wijziging dan elektronisch door bescherming Ook binnen het GBA speelt be scherming van uw privacy een gro te rol Sommige persoonsgegevens mag iedereen weten Andere gege vens zijn gevoelig. Daarom gaat de overheid zorgvuldig met uw gege vens om Er mogen alleen maar gegevens worden verzameld die strikt noodzakelijk zijn. De over heid mag uw gegevens niet zomaar aan iedereen doorgeven daar be staan wettelijke regels voor en de gegevens moeten beveiligd zijn rechten en plichten U kunt kosteloos komen kijken welke gegevens van u in het GBA zijn opgenomen. U kunt die gege vens ook verbeteren En u kunt de gemeente vragen welke gegevens zij in het voorafgaande jaar aan welke instanties heeft doorgege ven Tegenover rechten staan plichten. U moet veranderingen in uw gegevens binnen vijf dagen doorgeven aan de gemeente waar u woont. meer weten? Voor meer informatie over de GBA kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken Telefoon 961 703 Voor meer informatie en met even tuele klachten over de bescherming van de privacy kunt u terecht bij de Registratiekamer, Postbus 3011, 2280 GA Rijswijk. Telefoon 070-3 190 190 L' kunt op het overlaadstation in Leusden terecht met uw plastic flessen en flacons. Op deze manier kan in Leusden een deel van het plastic volledig hergebruikt worden. Wij zijn daarmee een van de weinige gemeenten in Nederland. Het zo min mogelijk gebruiken van plastics blijft echter de beste oplossing voor het terugdringen van de afvalberg. De volgende soorten plastic flessen en flacons kunnen op het overlaad station worden ingeleverd was middelen. wasverzachters, ammo nia. toiletreinigers, schuurmidde len, shampoos, badschuim. melk- produkten en glasreinigers zonder sproeipompje De flessen en fla cons mogen maximaal een inhoud van vijf liter hebben en mogen niet vervuild zijn. Om te voorkomen dat de plastic-container door ande re materialen verontreinigd wordt, mogen de plastics hierin alleen on der toezicht van de medewerkers van het overlaadstation worden ge deponeerd. wat mag er niet in? Plastic flessen en flacons waarin verfprodukten. medicijnen, cos metica of chemicaliën zoals foto ontwikkelaar hebben gezeten mo gen niet in de plastic-container Deze kunnen worden ingeleverd bij het chemisch afvaldepot, even eens op het overlaadstation. In de container mogen ook geen harde plastics als kratjes, emmers, beker tjes. margarine- en saladekuipjes en plantenpotjes terecht komen. geen zachte plastics Het blijkt tot nu toe niet haalbaar zogenaamde zachte plastics op een goede en betaalbare manier te ver werken. De verscheidenheid in soorten en de vervuiling van deze folie-achtige plastics is op dit mo ment te groot, maar oplossingen zullen naar verwachting niet al te lang meer op zich laten wachten. wat gebeurt er met het plastic? Mogelijkheden voor hergebruik van plastic liggen op dit moment vooral op het gebied van de plastic flessen en flacons Deze zogenaam de harde plastics zijn goed te schei den van andere soorten en zijn ook te verwerken als de vervuiling met te groot is Verwerking van de fles sen en flacons gebeurt na een tus- sensortering in Amersfoort bij dochterondernemingen van DSM en Dow-Chemical Bij deze gespe cialiseerde bedrijven worden de flessen gesorteerd op PET-fiesscn. zeepflessen en PVC-flessen, waar na verwerking per soort plaats vindt De flessen worden na sorte ring gewassen, vermalen en nog maals gewassen. Daarna wordt van de snippers in een aantal stappen zogenaamd regranulaat gemaakt. Dit zijn korrels die als grondstof voor de produktie van nieuwe fles sen dienen meer weten? Nadere informatie over het inza melen van plastics bij de afdeling Milieu. Telefoon 961 716. Bovendien kunt u bij hei bureau Voorlichting een gratis vouwblad ophalen met nade re informatie over de regeling. niet meer op reis met verlopen paspoort Per 1 april worden paspoorten en toeristenkaarten 11. 10,- duurder en komt daardoor op 91,--. En u weet het vast wel: wie op reis naar het buitenland wil gaan, moet altijd over een geldig reisdocument be schikken. Bij het aanvragen van een paspoort moet u twee dezelfde, recente en goedgelijkende zwart-wit pasfoto's inleveren (géén doe het zelf-, kleu ren- of eerder gebruikte foto's en ook geen fotokopieën). Minderja rigen leveren bovendien een ver klaring van de ouders of voogd in dat er tegen de afgifte geen be zwaar is. Een formulier hiervoor kan gratis bij de afdeling Burgerza ken in het gemeentehuis worden afgehaald. Tot 1 april kost een pas poort ƒ81.-. daarna ƒ91.-. Een paspoort is 5 jaar geldig en kan voor alle landen ter wereld worden gebruikt. toeristenkaart Als u niet van plan bent buiten Europa op reis te gaan, kunt u overwegen een toeristenkaart aan te schaffen Daarmee kunnen de meeste Europese vakantielanden worden bezocht De toeristenkaart is 2 jaar geldig en kost tot 1 april 43.35. daarna 53.25 Voor jon geren geldt een gereduceerd tarief van 32,60 tot 1 april, daarna 42.60. bijschrijven van kinderen De leeftijdsgrens voor het bij schrijven van kinderen op het pas poort van de ouders is 16 jaar. De bijschrijving vervalt zodra het be trokken kind 16 jaar is; het moet dan over een eigen reisdocument beschikken. Ook is het mogelijk kinderen tot 16 jaar in het paspoort van beide ou ders bij tc schrijven. Het bijschrij ven kost 18.-. Voor nadere informatie over reis documenten kunt u contact opne men met de afdeling Burgerzaken, telefoon 961 705. De afdeling Bur gerzaken is op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 12.30 uur. op woensdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur en op vrijdagavond van 19 00 uur tot 20.00 uur. Op 31 maart aanstaande /.al de eerste paal voor het w inkelccntr» officieel de grond in gaan. De echte eerste paal is dan natuurlij! lang geslagen. Begin februari kwam de heimachine op het werk u recordtijd gingen de palen voor de beide parkeerdekken de grondi L Door het grote aantal bouwwerken waarvan de bouw op verschil!; jï de tijdstippen zal beginnen, zullen er nog veel eerste palen vol*'a| Als die momenten allemaal een feestelijk karakter zouden knj» zou er voor werken weinig tijd overblijsen. Daarom is ervoor gd zen om stil te staan bij eén svmbloische eerste paal voor het etn fjj project. De werkzaamheden in het zuidelijke deel van de Hamers- hof zijn vrijwel voltooid De zes woningen aan de Spinnerij zijn gesloopt en alles ligt er klaar voor om met de bouw van de winkels en de woningen te be ginnen. Aan de noordkant van de Ha mershof moet nog even worden gewacht Eerst moet het par keerdek ten zuiden van het ge meentehuis gereed zijn om het vervallen van een deel van de parkeerplaatsen in het noorde lijke plandeel te compenseren Het benzinestation van Total in de Hamershof zal worden ge sloopt. Dat gebeurt zodra het nieuwe Total-station aan de Randweg is voltooid. Naar ver wachting is dat omstreeks I april gereed, waarna met de sloop van het Hamershof-sta- tion kan worden begonnen. De bouw van de winkels en de 54 woningen erboven start be gin maart In het begin zal er nog met veel te zien zijn Het bouwterrein wordt ingericht, keten worden geplaatst, het eerste materiaal en materieel wordt aangevoerd en het lijkt alsof er nog niet veel hc gy gebeurt. Tegen het eind vanjla maand worden de heipalen Jda gevoerd en begint het hei\\cJac Ruim een jaar lang zal het"f;ee' volgens een drukte van belj?*c 15 Een overzicht van de versdtao lende bouw werkzaamheden hu zaï In juni zal het eerste parkcl 1 dek worden opgeleverd. iru|sta tember het tweede. da In maart begint de bouw vac, 19 bij F- vlu cii ma L m, boven Rj In april wordt begonnen me: ter bouw van de eerste 33 koop, en partementen In juni begint de bouw vanwA 31 sociale huurwoningen erifljl ongesubsidieerde huurwoJ g(j gen. vli' In september is het de beurt Ta< 32 ongesubsidieerde huur. me ningen En in april 1994 kunnen, rui de Bom is verhuisd naar nieuwe winkelcentrum, sociale huurwoningen geboum^, kunnen worden. yli< 1 De officiële opening van So< centrum zal in september 1- 29! plaatsvinden. C0F ave der ave LE de doi Sti Do Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon 03J1-961618 o/Wl GEMEENTE verzoek en ontwerp beschikking hinderwet vergunning Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 6 november 1992 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet ontvan gen van de heer C.G .J Tolboom voor een vee houderij met dieselopslag, alsmede opslag van mest op het perceel Asschatterwcg 46 te Leus den; op 27 januari 1993 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet van Artimekra voor het maken van mallen in een werkplaats op het perceel Ambachtsweg 4 te Leusden en op 27 oktober 1992 een verzoek voor een nieuwede gehele inrichting omvatten de vergunning in het kader van de Hinderwet van J.J. Verhoef voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Hessenweg 66 te Stoutenburg. De verzoeken en de ontwerp-beschikkingen met de bijlagen ligggen van lOmaart 1993 tot 10 april 1993 op elke werkdag van 1)9.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoe zicht, kamer 211. Bovendien bestaat de moge lijkheid om de stukken in tc zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20 00 uur. na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033- 961716 Tot één week voor de laatstgenoemde datum kan op verzoek een hoorzitting worden gehou den, waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht Gedurende de gehele inzagetermijn kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. ontwerp-beschikking De ontwerp-beschikking op een verzoek van de heer W Ossendrijver om een vergunning in het kader van de Hinderwet ligt van 10 maart 1993 tot 24 maart 1993 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor het oprichten en in werking hebben van een loonwerkbedrijf op het perceel Hessenweg 116- a te Achterveld De ontwerp-beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen worden ingezien op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211 En op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20 OOuur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961716.Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde ver gunning te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of met tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens met bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. verleende hinderwetvergunning Op 2 maart 1993 is aan Steenbeek B V. een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet verleend voor een machinale houtbewerkingsinrichting met opslag van bouwmaterialen op liet perceel Kerkdijk 18 te Achterveld De vergunning en de bijlagen liggen van 10 maart 1993 tot 10 april 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeente huis. 't Erf 1 te Leusden. op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bo vendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhagc. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. koppeling bouw- en milieu vergunning Per 1 maart 1993 is de Wet Milieubeheer in werking getreden. Dit betekent ondermeer, dat de Hinderwet is vervallen In plaats van de Hinderwetvergunning komt nu de vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer, de milieu vergunning. Bij de Hinderwet was het nog mogelijk om eerst een bouwvergunning aan te vragen, en pas daar na, nadat de bouwvergunning verleend was, de hinderwetvergunning. Dit kan nu niet meer. Vanaf 1 maart wordt de bouwvergunning met meer verleend, voordat de milieuvergunning verleend is. Om te kunnen starten met de bouw, moet men dus eerst beschikken over beide ver gunningen. De (standaard)procedure voor de bouwvergun ning beslaat een periode van 3 maanden, tenzij er sprake is van een wijzigingsprocedure of een vrijstelling. Dat wil zeggen dat de bouwvergun ning drie maanden nadat de aanvraag is inge diend verleend dient te zijn. Voor de milieuvergunning beslaat de (stan daardprocedure 6 maanden. Zolang de milieuvergunning nog niet is ver leend, wordt de bouwvergunning aangehouden, ongeacht wanneer de aanvraag om een bouw vergunning is ingediend. De bouwvergunning wordt pas afgegeven wanneer de milieuvergun ning is verleend. Het is dus raadzaam om, indien een bouw- én milieuvergunning benodigd zijn, de aanvragen zo spoedig mogelijk na elkaar, of liefst gelijktij dig, in tc dienen. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage- uitbreiding woning P. Stormstraat 48 bouw garage/uitbreiding woning Julianalaan 7 uitbreiding woning Rietspinner 31 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 11 maart tot en met woensdag 24 maart 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden. Postbus 150, 3830 AD Leusden. volumebesluit s tads vernieu wing Inde openbare vergadering van 18 februari 1993 heeft de gemeenteraad besloten de uit het pro vinciaal stadsvernieuwingsfonds voor Leusden beschikbaar gestelde gelden dienovereenkom stig te bestemmen: - 20.000,= voor verbetering van door de eige naar bewoonde woningen - p.m. bijdrage voor verplaatsing van bedrijf Middelaar in Achterveld - Voor de eerste aanleg van riolering is el bedrag toegekend voor de Ursulineweg iMj 100.000,= en voor de Klettersteeg Ji, 20.000.=. het voo Bovenstaande houdt in dat eigenaarbewoakaa van woningen ouder dan 25 jaar voor de ver» -jlr tering van hun woning in bepaalde gevaJivan aanspraak op subsidie kunnen maken. De su!r*n dieaanvraag zal altijd ingediend moeten alvorens met de verbetcrwerkzaamheden \vc«f begonnen. uur Br! Voor nadere informatie kunt u contact opned met de afdeling ruimtelijke ordening verleende vergunningen bouw vergunningen uitbreiding woning Maanweg 4 plaatsen twee dakkapellen Krakhorst 12 plaatsen dakkapel Berkenlaan 29 kapvergunningen W. van Amersfoort- straat 15, Achterveld Leusbroekerweg (voor de Mof) Arnhemseweg 78 Hessenweg 234a Azuriet 22 twee berken en twee acacia's drie linden (herplan plicht vier linden) een beuk, twee eiktj f r twee populieren (heB^ plantplicht vijf eiker! twee beuken (herplsl plicht twee beuken! een wilg en een es bezwaren Belanghebbenden die door een vergunt! rechtstreeks in hun belang zijn getroffen. Hl nen daartegen binnen 30 dagen na het versdl nen van deze bekendmaking bezwaarschnfi indienen bij het college van burgemeesteil wethouders, postbus 150. 3830 AD Leusde| inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ. mer 208. telefoon 961 756; diverse vergunnin| bij de afdeling ROAZ, kamer 208. telefoonj 729. kapvergunningen bij de afdeling Grrt Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4