Schoonheidsspecialiste Jasperse introduceert bindweefselmassage Leusder Krant de schijnwerper Nieuws uit de 11 verenigingen j Statiegeld-actie «lAvondvliegen Valleiconcert L E U S D E N Nieuws uit de verenigingen Open dag SBBO ABTB Expositie „Een A4-tje over de natuur" Woensdag 10 maart 1993 Pagina 5 idi' tf LEUSDEN - In verband met het 25-jarig bestaan van de gymnastiekvereniging 'Impa ir la' houdt de vereniging zater- ii dag 13 maart een statiegeld- v actie Het is de bedoeling dat in een aantal Leusdense wijken statiegeldflessen worden opge- haald. Daartoe zal op genoem de dag tussen 10 00 uur en 15 00 uur een geluidswagen sdj door de wijken rijden, om n huis -aan-huis de flessen in te zamelen jjjHMensen die op voorhand lv'. stat iegeldf lessen aan de vere niging kwijt willen, kunnen dat vrijdag 12 maart (tussen 19 00 uur en 20 00 uur) melden bij Ina Tolboom (941176) of L'n Joke den Haak (948932) De lége flessen zullen dan op za- ic terdagmorgen tussen 9.00 uur of en 9 45 uur worden opgehaald eri 'OJSOESTERBERG - Het op de Vliegbasis gestationeerde 32ste riJTactical Fighter Squadron zal ur met straaljagers van het type F-15 op 8, 9 en 10 maart avond- Muchtoefeningen houden (tot jdrca 21 30 uur). Op 16, 17 en 18 irmaart vliegt het squadron van l0: 7.00 uur tot 18.30 uur in ver brand met een oefening op de jiegbasis. Het eveneens op de basis esterberg gestationeerde r |J298e Squadron zal met heli copters van het type Alouette 3 avondvluchtoefeningen hou den op 11 en 25 maart ('s gtamds tot 22.00 uur) LEUSDEN - In het kader van de Valleiconcertcyclus treedt jlbnderdag 25 maart het Strijktrio Holland op in de pjorpskerk in Leusden-Zuid. IHet trio bestaat uit Josje ter Haar (viool). Susanne van Els (altviool) en Job ter Haar (cel lo) Het Strijktrio is in genoem- H de bezetting sinds 1985 bij el- Ij fèar en won in 1988 het Eras- s-Concours. Het jaar daar- was de groep goed voor een ste plaats in het Charles •nnen-concours en in 1991 d het trio derde op de Inter- "lional Chambermusic Com petition in Melbourne js MNaast klassiek trio-repertoi re speelt de groep ook heden- dpagse composities. De muzi- kanten maken ook deel uit van het Ives Ensemble, dat zich vooral op moderne Ameri- vor kaanse muziek toelegt verflln Leusden zullen werken ;\a] van Beethoven. Weber en Doh- jnyi ten gehore worden ge- cht. Plaats van handeling is Dorpskerk, aan de Arnhem- eg 77. Aanvang is 20.15 lur. kaarten zijn aan de zaal krijgbaar net? LEUSDEN - Vera Jasperse is schoonheidspecialiste. In haar salon behandelt zij sinds kort mensen ook met een nieuwe techniek; de bindweefselmas sage. Als eerste schoonheids specialiste in Leusden behaal de Vera deze cursus met goed succes. Een gesprek liggend op de bchandelstoel bij Vera. Naast de jas mag ondergete kende ook de trui uit. „Want", zegt Vera, „ondervindt zelf maar eens hoe deze bindweef selmassage aanvoelt." Op een warm onderdek en onder een deken moet dat luk ken. Vera start de behandeling. „Deze massage gaat veel diep er dan de normale massage, waardoor de bloedcirculatie optimaal wordt gestimuleerd. Huidtherapeuten passen deze methode wel toe bij brandwon den eq ook fysiotherapeuten makeir gebruik van bindweef selmassage. Ik behandel alleen gezichten Voor de huid in slechte conditie, de probleem- huid. een verslapte of droge huid is deze massage doeltref fend maar ook een huid met littekens door acné zal er aanzienlijk beter uit gaan zien Sinds september 1990 werkt Vera als schoonheidsspecia liste. Vera ..Het was echt een meisjesdroom, maar indertijd heb ik een andere richting ge kozen, de Sociale Academie en later de opleiding tot Psychia trisch Verpleegkundige. Met plezier gedaan hoor, ik werk nog steeds als verpleegkundige op Zon en Schild, maar het bleef toch aan me knagen Op Vera JasperseBindweefselmassage gaat veel dieper dan de normale massage, waardoor de bloedcirculatie optimaal wordt gestimuleerd." (fot Jan Pit) een gegeven moment heb ik de knoop doorgehakt en ben ik de opleiding tot schoonheidsspe cialiste op de SBBO gaan vol gen Als ik van tevoren had ge weten dat het zo zwaar zou zijn had ik hier nu niet gezeten. Gelukkig, achteraf kan ik dat zeggen, wist ik dat niet en ik heb me er zwoegend, soms huilend doorheengesleept. Daarom ben ik extra trots. Ik zat op school echt tussen de jonge meiden. Voor de opleiding moet je handdoe ken en gastendoekjes aan schaffen. Op school hoorde ik meisjes klagen over hun moe ders die de handdoeken niet netjes hadden opgevouwen. Als mijn schooldag erop zat moest ik vliegen naar de win kel om boodschappen te doen en vervolgens het eten te koken voor mijn gezin. Wat een ver schil. Enfin, ik heb doorgezet en kijk me nu eens." Inderdaad, het ziet er leuk uit Aan de muur hangen nog meer diploma's en certificaten, huidverzorging voor de man, huidverzorging voor de donke re huid. een mamcure-certifi- caat en dus het pasverworven diploma voor bindweefselmas sage. De behandeling gaat on dertussen gewoon verder De huid wordt gekneed, gerold, heen en weer geschoven en ge duwd, de stoel wordt heerlijk warm en het interessante ge sprek zakt weg in een vaag ge roezemoes. „Niet schrikken' kondigt Vera aan en een zeer frisse nevel zorgt voor verhel dering. „Gewoon een lotion hoor. maar het is goed na al die warmte. Ontspannend is het. mensen genieten echt van een behandeling. Bij een eerste keer hebben mensen soms last van enige terughoudendheid, maar eenmaal in de stoel gaat dat zo weg. Mensen geven zich dan echt over. waardoor een heel aparte sfeer ontstaat Zal ik gelijk je wenkbrauwen even epileren? Het is zo gebeurd." „In mei 1990 heb ik mijn pa piertje gehaald en de zomer vakantie heb ik benut met het 'aanschaffen van al mijn spul len. Meters badstof heb ik ge kocht en daarvan al mijn hand doeken en gastendoeken ge naaid. alles wit. Mijn uniform heb ik gekocht van het geld dat ik kreeg met de verkoop van mijn oude uniformen De naam wist ik al 'Afrodite'. godin van de schoonheid in de Griekse mythologie maar dan wel zon der 'ph'. anders sta ik zo laag in de Gouden Gids. In Leusden zijn eenentwintig schoon heidsspecialisten. dus is het zaak om er bovenuit te komen. Vandaar ook al die extra cur sussen Ik wil gewoon de men sen zo goed mogelijk behande len en daar is veel kennis voor nodig Met een aantal schoon heidsspecialisten in Leusden en Achterveld zijn we tot een soort samenwerkingsverband gekomen, meer om de concur rentie van andere disciplines het hoofd te bieden. Tegen woordig kun je bij kappers ook al een gezichtsbehandeling krijgen, alleen ontbreekt het daar vaak aan de nodige oplei dingen Samen sta je sterk en vanuit dat gegeven hebben we een boekje samengesteld. Daarin vermelden de betrok ken schoonheidsspecialisten hun kenmerken en specialisa ties. Binnenkort verschijnt trouwens een nieuwe uitgave van dit boek Het kan wel hoor, met z'n allen in Leusden. de mensen weten ons toch wel te vinden Momenteel bestaat mijn bestand uit ongeveer veertig klanten maar met deze bindweefselmassage hoop ik natuurlijk veel meer mensen behulpzaam te kunnen zijn. Er verandert zoveel op het gebied van de huidverzorging dat ik het noodzakelijk vind om hierin mee te gaan." Naast het behandelen geeft Vera Jasperse les bij Latent Talent. Deze cursus geeft men sen de gelegenheid meer te weten te komen over hun eigen huid. Vera. „Dat is ontzettend leuk om te doen In een aantal lessen ploegen we de materie door maar gaan natuurlijk ook zelf aan de slag. De laatste les wordt besteed aan make-up en het opmaken Zo, ben je nog wakker7 Het is klaar hoor Ik hoop dat het is bevallen Zelf ga ik sinds kort ook naar een collega voor een behandeling. Het is heerlijk om behandeld te worden maar ook heerlijk om te doen. De liefde voor dit vak en de warmte voor mensen ma ken dit tot een ontzettend leuk beroep. Ik hoop echt dat dat overkomt Mensen worden langzamerhand steeds meer enthousiast maar dat dit ook teveel kan zijn bewijst een man die zich aanmelde voor een be handeling. Hij had zich de si tuatie kennelijk toch iets an ders voorgesteld Na de trui ontdeed dit heerschap zich ook van de rest van zijn kleding Die kon dus per omgaande het pand weer verlaten Voor inlichtingen kunnen be langstellenden bellen met Vera Jasperse, telefoon: 940063. Annelies Heuvelink LEUSDEN - Dit jaar is voor de open dag van de SBBO Midden-Nederland, op woens dag 17 maart, voor een nieuwe formule gekozen, 's Morgens wordt in de hoofdvestiging aan de Clarenburg 1 te Leus den de jaarlijkse sektormarkt georganiseerd. In samenwer king met de adviseurs voor opleiding en beroep wordt aan ca. 300 leerlingen van scholen uit de regio groepsgewijze voorlichting gegeven over de beroepen en opleidingen waar de leerlingen in geïnteresseerd zijn. Het middag- en avond- deel wordt in alle vestigingen van de SBBO Midden-Neder land verzorgd. Dus zowel Leusden, Amersfoort. Har derwijk als het IVT in Nieu- wegein doet mee. Het doel van dit deel is om ie dereen die geïnteresseerd is in een opleiding of cursus de mo gelijkheden van het instituut te laten zien. De gebouwen staan open voor iedereen De Open Dag is de gelegenheid om met maar liefst 21 beroe pen en opleidingen kennis te maken. Dit maakt het dan ook zo aantrekkelijk, en anders zijn dat wel de produkten van de consumptieve afdeling die verkocht worden. De sectormarkt begint 's mor gens om 10.00 uur en de open dag om 15.00 uur tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur. ACHTERVELD - Op maandag 15 maart worden de leden van de ABTB uit Achterveld om 20.00 uur verwacht om samen met partner de voorjaarsver gadering bij te wonen in Ons Gebouw aan de Hessenweg Voor deze avond staat naast het officiële gedeelte ook een inleiding, een uitgebreide le zing en vragenuurtje op het programma Dierenarts Haan stede. in dienst bij de dieren artsenpraktijk uit Hooglan derveen, en huisarts de Hr Schaeffner uit Achterveld zullen deze avond een lezing houden De lezing zal gaan over 'Gezondheid op en rond het agrarisch bedrijf LEUSDEN - De afdeling Leus den van de algemene bond voor ouderen (ANBO) houdt woens dag 24 maart een expositie, waar werk van ouderen te zien is Het gaat om zeer uiteenlo pende zaken zoals keramiek, quiltwerk, aquarellen, pop penhuizen en dergelijke De expositie wordt gehou den in De Kom (naast de Jozef kerk), aan de Hamersveldse- weg. De expositie is 's middags te bezichtigen tussen 13.00 uur en 17.00 uur LEUSDEN- Volgende week verschijnt in de Leusder Krant het vijf- I honderste mininatuurtje, I geschreven en getekend J door Goos van Leeuwen. Deze week is het tien jaar J geleden dat Goos van I Leeuwen (nu 75) in een opwelling toezegde 'wel f] een a-viertje over de na- tuur te kunnen schrijven'. I Wekelijks, tien jaar lang H Jaarlijks vijftig on denver- y pen. Wanneer een Mini- y natuurtje niet verscheen. kwam dat dooreen be- jg slissing van de redactie. ikecH Ze konden dan geen plaats vinden doordat ze teveel nieuws hadden Ik geloof niet dat ik ooit verstek heb laten gaan zegt Leusdens oudste re dactionele medewerker. Maar heel zelden sch reef hij overeen eerder behan deld onderwerp. Nooit meer dan twee, hooguit drie maal Bijvoorbeeld j over wintervoedering. Dat is belangrijk genoeg I om een keer te herhalen, maar dan sch reef ik h et opnieuw. Alle vijfhonderd 'stuk jes 'in drukvorm, met de bijbehorende tekenenin- gen en eventuele le zersreacties zijn inge plakt. Het laatste boek is gelukkig nog niet vol „Ik denk wel eens dat het tijd wordt om ermee op te houden. Maar dan krijg ik weereen leuke reactie en dan doe ik het maar Weer. Tien jaar geleden trof de niet in Leusden gebo ren, wel getogen Leusde- aar op de balie van de eusder Krant een nest kastje aan Het bleek h et welkomst cadeau te zijn voor mensen die een abonnement op de Leus der Krant namen. Ik merkte toen op dat zo 'n kastje hooguit goed was vooreen pimpelmeesje, omdat het gaatje zo klein was. Daarop volgde on middellijk de vraag of ik er verstand van had en wat wilde schrijven. Daar heb ik ja opgezegd. Op weg naar huis dacht ik, waar ben ik aan begon nen. Ik had nog nooit iets geschreven voorpublica tie. Ik had het beloofd, dus ik heb het gedaan en doe het nog steeds aldus Goos van Leeuwen Als kleine jongen trok hij, samen met zijn vriendje Jan Wassink, vanuit Amersfoort de na tuur in.Interesse voor de natuur had ik altijd al. Op school hoorden we daar niet veel over. Dus verzonnen we zelf maar namen bij wat we onze ontdekkingen noemden Tien jaar rubriek 'Mininatuur' herinnert hij zich Des te verrassender is het dat Goos electrotechnicus werd. „Ach, dat was alle maal zo nieuw Je drukte op een knopje en er was licht In die tijd hadden we thuis nog gasverlich ting Een beroepenvoor- lichtingzoals tegenwoor dig op school, had je toen nog met A chteraf denk ik weieens dat ik het on derwijs in had gewild Maar daar was toen geen sprake van. Goos bleef de natuur ontdekken Met vrouw en kinderen kwam hij in Leusden Zuid 'op vijfhon derd meter van het bos 'te wonen. „Ik ben geen bio loog Ik ken genoeg men sen die er mee van weten Maarik kijk graag om me heen "Dooreen lens bij voorbeeld, want hij werd in 1980free-lance foto graaf bij Staatsbosbeheer waar hij na tien jaar 800 dia 's heeft afgelever- d.„Ach, het was meereen middel om overal te kun nen komen A an vankei ijk was het de bedoeling om een foto bij het Mininatuurtje te plaatsen. Maar dia's over gezet in zwart-wit kwam in de krant niet mooi over. Dus besloot ik maar zelf te tekenen. Tekenen heb ik ook altijd qraaq gedaan. Langzaam maar zeker veranderde het Minina tuurtje een beetje van in houd. Tien jaar lang pro beerde Goos van Leeuwen aan te sluiten bij wat op dat moment in de natuur speelde „Het mooiste is om over speenkruid te schrijven zodat de men sen het dezelfde week buiten kunnen ontdekken. Ik schrijf voor mensen die niets van de natuur we ten. Ik hoop dat ze door dat herkennen een beetje Goos van Leeuwen ,,Ik ben geen bioloog, maar ik kijk graag om me heen Verhorst) (foto Hans interesse krijgen. Mijn ru briekje bevat geen wijze lessen, hooguit vingerwij zingen "In de eerste jaren vertelde hij regelmatig over wat mensen vroeger met kruiden deden Ik beveel nooit aan, het zijn meer ivet ens waardighe den Daardoor kreeg hij de raad van iemand uit de redactie om eens wat meer aan geschiedschrij ving te doen Daarmee zette de Leusder Krant hem op het spoor van wat zijn tweede grote interesse zou wordende historie van Leusden. „Mijn belangstelling voorgeschiedenis was er altijd op de achtergrond. Oude kerken en kastelen vind ik geweldig. Met die indrukwekkende zuilen en gewelven. Daaris wat ze tegenwoordig maken maar niks bij. Op verzoek ging ik toen schrijven over de oude boerderijen en buitenplaatsen binnen onze gemeente. Van het een kwam het ander. Het heeft er alles mee te ma ken denk ik, dat toen ik in Leusden kwam wonen, alles hier anders was met 2.000 in woners Voor de nieuwe bewoners wilde ik dit beschrijven. A lspoedig bleek dat men Goos van Leeuwen geen groter plezier kon doen dan hem toe te laten in een archief Een hooby waar de Historische Kring en de gemeente dankbaar gebruik van maakten. Vele uren bracht hij inmiddels in de kelders van het gemeente huis door „Het is mach tig om daar dingen te ontdekken. Je ziet een tijd tot leven komen Nu ben ik bezig geweest met het onderwijs in de vorige eeuw. 144 kinderen in een klas met twee w c. open en bloot achterin het lo kaal. De resultaten van zijn archiefwerk, samen riet Jan Verduin, werden ge bundeld in twee dikke boeken Het derde ver schijnt binnenkort. De ge meente betaalde de druk kosten. De Historische kring het bindwerk De onderzoekers werkten 'voor h unplezierVorm den de eerste twee boeken een leidraad dooreen on overzichtelijk archief. het derde boek behandeld on derwerpen als onderwijs, tollen, belastingheffingen en boedenjen. De eerste oplagen zijn tegen de ver wachting in, binnen de kortste keren uitverkocht. Na enig nadenken ziet Van Leeuwen wel over eenkomsten tussen zijn belangstelling voor de na tuur en de historie Ze hebben allebei te maken met het bestaan „Daarbij past de constatering dat de natuur zo achteruit gaat. In mijn jeugd kwam je bijvoorbeeld zoveel eekhoorntje tegen in de Treek en zoveel meer planten en vogelsoorten Doorzijn mininatuur- tjes en zijn historische verhalen gunt hij de le zers een kijkje in hun om geving. Want waar je wat van afweet, voeljeje een beetje thuis. 500 Minina tuurtje hebben duizenden Leusdenaren laten ont dekken wat vlak in hun buurt gebeurt en gebeur de. Bedankt Goos. We kijken uit naar de 501 ste. Marianne de Valck

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5