Roda heeft tegen Stroe teveel kansen nodig Achterveld winnaar in bikkelhard duel Elfde Korftoernooi van BCL succesvol verlopen Agenda Haaien strijdend ten onder Koch ziet rood na 'aanmerkingen' op warrige leiding Op het scorebord Saestum neemt voorschot op nacompetitie Sport Leusder Krant Woensdag 10 maart 1993 LEUSDEN - De zaterdagaf deling van Roda'46 ontving dit weekeinde Stroe voor een be langrijke wedstrijd. De win naar zou koploper in de derde periode worden. De verliezer zou zo goed als uitgeschakeld zijn voor die titel. In de eerste helft overklaste Roda Stroe, maar vooral Harm YVassink miste opgelegde kansen. In de tweede helft kwam Stroe op zetten en scoorde één keer. Scheidsrechter Freesen keurde het doelpunt af wegens ver meend buitenspel. Roda speel de toen al met tien man, omdat Marcel Koch van het veld ge stuurd was. De Leusdenaar le verde daarmee een bijzondere prestatie. Koch ontving zijn tweede gele kaart wegens aan merkingen op de leiding van een scheidsrechter die zo goed als doof bleek te zijn. Mis schien kon Freesen liplezen. Roda'46 begon gehavend aan deze belangrijke wedstrijd. Frank Vissers heeft last van zijn meniscus. Peter Mooi- broek van griep. André Siege- rink zat voor zijn werk op Cuba Trainer Nico Romeyn had ook de hele week griep ge had Romeyn zat toch op de bank met de capuchon diep over zijn ogen getrokken Hij leek tijdens de eerste helft op een monnik die zich van het aardse gewoel had afgekeerd Roda voetbalde in de eerste helft erg goed. Lex Grooten huis, de trainer van Stroe, sprong na veertig seconden boos op en riep naar zijn spe lers: ..De eerste drie minuten hebben we al weer weggege ven Doe eens wat. Stroe!" Zijn spelers deden wel hun best, maar kregen geen poot aan de grond. Stroe gaf niets weg. het werd gewoon weggespeeld Uitblinkers Roda had twee uitblinkers: Ronald de Haas worstelt zich door de verdediging van Stroe. Harm Wassink (10) kijkt toe. (foto Jan Pit) de twee centrale verdedigers Harrie Kerssies en Edwin van Ginkel. Van Ginkel heerste in de verdediging. Elke bal, die Stroe over de middellijn kreeg, was een prooi voor de zich goed opstellende defensie-specia list. Hans van Bekkum, de tem peramentvolle keeper van Roda, ijsbeerde als een roof dier zonder prooi door zijn strafschopgebied Hij kreeg voorlopig niets te doen. Kers sies schoof door naar het mid denveld en zorgde voor veel verwarring Hij pikte door zijn felheid veel ballen van Stroe spelers af Kerssies zette met goede passes de Leusdense spitsen aan het werk Maar zijn inspanningen waren niet aan Jeroen van Gaal en Harm Was sink besteed. Van Gaal werkte hard en probeerde voortdurend zijn mannetje uit te spelen. Dat ontaardde vaak in vrije stijl worstelen Van Gaal verloor die lijf-aan-lijf gevechten, om dat hij een kop kleiner cn naar schatting veertig kilo lichter dan zijn tegenstander was. Scheidsrechter Freesen leek van mening dat hij Van Gaal niet in bescherming hoefde te nemen Hij floot nauwelijks voor overtredingen op de Leus denaar. Harm Wassink kreeg een paar goede kansen De spits schoot in de vijftiende minuut te gehaast terwijl hij helemaal vrij aan de rand van het straf schopgebied stond. In de twee ëndertigste minuut brak hij door de verdediging van Stroe en wachtte goed tot de keeper van Stroe op de grond dook. Wassink liftte de bal over de keeper, maar raakte de slechts de lege ruimte naast het doel. De Roda-spits maakte grote delen van de wedstrijd een af wezige indruk. In de eenen twintigste minuut stond Was- Buitenspel sink dromerig naar de wolken te kijken Zijn directe tegen stander holde met de bal rich ting Van Bekkum. Hij probeer de een vrijstaande medespeler te bereiken, maar raakte de bal verkeerd Van Bekkum ge bruikte zijn gehele woorden schat om Wassink bij de les te krijgen. Rode kaart Marcel Koch speelde een goede wedstrijd. Hij raakte een keer de lat nadat de technisch begaafde Roda-speler zijn te genstander met een schaar in de wind gezet had Koch leek vlak voor rust te gaan scoren Hij wilde de bal net over de vallende keeper schieten, toen hij van achteren geschopt werd Freesen vond dat geen overtreding en zeker geen strafschop. Koch had toch al problemen met de man in het zwart. In de achtendertigste minuut raakte Koch de bal kwijt en legde zijn tegenstander neer Koch werd beloond met een gele kaart In de tweede helft kreeg Koch een schop tegen zijn enkel Hij riep naar Freesen: ..Kijk nou eens, scheidsrechter." Volgens spe lers van Stroe voegde hij er ook nog een vloek aan toe. Freesen trok meteen de rode kaart Nico Romeyn sprong uit zijn dug-out en klapte in zijn handen. Hij voegde Freesen toe: Gefeliciteerd, scheids. Het is je toch gelukt. Wat ben je een grote kerel." Maar Freesen keek de andere kant op en hoorde dus niet wat Romeyn riep. Even later wilde Roda wisselen. Freesen hoorde dat pas toen de hele bank de longen uit zijn lijf schreeuwde Van Bekkum kwam daarna in het middelpunt van de belang stelling te staan. Hij verrichtte een aantal goede reddingen. In de vijfendertigste minuut speelde Stroe de bal diep. Grensrechter Fred de Smalen vlagde voor buitenspel. Free sen zag het maar dacht waar schijnlijk dat De Smalen naar een bekende zwaaide De bal werd voorgezet en de spits van Stroe kopte de bal in de krui sing De hele bank van Stroe danste het veld op. De spelers van Stroe beklommen elkaar. De scheidsrechter snelde naar de middenstip. De spelers van Roda keken misnoegd naar het gras. Fred de Smalen bleef rustig staan waar hij stond Freesen kreeg een diepe vlaag van inzicht Hij holde naar De Smalen en vroeg: .Vlagde je omdat je buitenspel geconstateerd had?" Dat kon De Smalen bevestigen en Free sen keurde de goal af. Stroe riep dat Freesen dat niet kon doen, maar Freesen was vast besloten Stroe probeerde nog op de scheidsrechter in te pra ten, maar die hoorde niets. Na de wedstrijd was Nico Romeyn blij dat er toch nog éen punt binnen was gehaald.Wij hadden in de eerste helft moe ten scoren. Het kost veel kracht zoals wij toen speelden. Wij hebben veel moeite met sco ren." Roda heeft ook problemen met de personele bezetting. Vissers doet in Amstelveen niet mee Van Gaal moet met zijn school op stap. Koch is natuurlijk ge schorst Het is nog niet zeker of Siegerink, die weer terug is uit Cuba, en Mooibroek mee kun nen spelen Romeyn heeft een verklaring: ,.De derde klasse is op dit moment onze top. Je ziet dat spelers op hun tenen lopen Dat kost gele kaarten en bles- ACHTERVELD - In de thuis wedstrijd tegen het Utrechtse Odin wist Achterveld de pun ten op het Kerstensportpark te houden. Met een historie dat Achterveld in de competitie nog nooit van Odin had gewon nen wisten de mannen van trainer Erik de Wilde deze keer spijkers met koppen te slaan. Echter lang zag het er naar uit dat de punten wederom ge deeld zouden worden. In de eerste helft was van goed voetbal van beide zijden absoluut geen sprake was. De wedstrijd speelde zich voorna melijk op het middenveld af. waarbij Achterveld af en toe iets gevaarlijker was dan Odin. Achterveld vergat in deze fase van de strijd gebruik te maken van hun snelle vleugelspelers. Zoals zo vaak wisten de voor- waartsen van de Achtervelders het doel niet trefzeker te bena deren. Reeds in de eerste minuten liet Achterveld aan Odin blij ken geen genoegen te nemen met minder dan twee punten. De geroutineerde, maar wel oudere, Odin-spelers lieten, de eerste stormlopen van Achter veld wat over zich heen komen en trokken middels snelle uit vallen via hun linkervleugel ook wel ten aanval In de vijf tiende minuut wist de snelle Peter van Ruitenbeek zijn di recte tegenstander zijn hielen te laten zien en zijn voorzet kwam bij Robbie de Vette die deze kans echter niet benutte Het spel ging toen geruime tijd op het middenveld wat heen en weer zonder dat er voor wie dan ook echte doelrij- pe kansen ontstonden. De man in het zwart wist de wedstrijd in deze fase nog goed in de hand te houden Na zo'n veer tig minuten met voornamelijk middenveldspel kreeg de Ach- terveldse Spits Enk Hak uit een voorzet een fraaie kans. Zijn schot werd echter door de doelman van Odin fraai tot corner verwerkt. Uit de door op maat aangeleverde corner van Peter van Ruitenbeek wist Erik Hak de bal tegen de tou wen te schieten en kwam Ach terveld op een verdiende 1-0 voorsprong Juist voor de thee pauze wist Odin een vrije trap te versieren op de rand van het zestienmetergebied De bal werd Iraai ingeschoten en zo wel Achterveld-doelman Van Zandbrink, als de opgestelde oranje muur had het nakijken. Echter het keepersgeluk wist de Achtervelderse doelman te helpen zodat de bal onderkant lat weer in de handen van Van LEUSDEN - De Haaien vrouwen speelden tegen het tweede damesteam van Zeist. De eerste pe riode verliep chaotisch. Haaien miste twee kansen voor het 1-0 voor Zeist werd. Na weer een misser van Leusdens kant was het uiteindelijk Karen Polkamp die de stand ge lijk trok. De laatste minuut van deze periode werd het be nauwd maar de Haaien vrouwen wisten een nu merieke minderheid goed te doorstaan. De tweede periode bleef de stand ge lijk ondanks vijf pogingen van de Haaien. Roelie Eliazar keepte een zeer goede wedstrijd en ver richtte in de tweede pe riode enkele fabelachtige reddingen. In de derde periode werd het spel beduidend min der. Zeist wist tweemaal te scoren. Het was Kirsten Ruitenbeek die de Haaien weer terug in de race bracht. In de vierde pe riode hielden de dames el kaar in evenwicht Tegen over een doelpunt van Zeist wist Ria van Valken goed uit een overtal situa tie de Haaien nog tot 4-3 te brengen. De keepster van Zeist bleek een onneem bare hindernis voor ver dere doelpogingen van de Haaien dames te zijn. Zandbrink kwam. zodat men met een voorspong kon gaan rusten Fel In de tweede helft begon Odin duidelijk feller te spelen. Dit felle spel werd met veel voordeelsitiaties door de scheidsrechter tot in het bijna oneindige doorgetrokken Waar door de Odin-spelers soms gewoon maar in het rond werd geschopt wist de man in het zwart de bal zijn werk te laten doen De discipline bij de Achterveldse spelers was hier van doorslaggevend belang. Zij lieten zich niet provoceren ondanks dat Odin middels een fraai genomen vrije trap, die via de lat bij de spits terecht kwam en toen vervolgens met het hoofd 1-1 liet aantekenen. Achterveld bleef het betere van het spel houden. Bij een aanval van de Achtervelders over links wist Peter van Ruiten beek eerst maar net over te koppen, vervolgens Erik Hak die fraai voor zijn man kwam net over het doel kopte om daarna middels een omhaal maar net naast te schieten Hierna wist Peter van Midde laar weer op zijn geheel eigen manier een doelpunt te scoren Met het hoofd werd de bal prachtig tegen de touwen ge werkt en Achterveld op een 2-1 voorsprong gezet. De links achter van Odin had het niet meer en kreeg last van adem halingsmoeilijkheden en krampverschijnselen. Hij pro beerde met veel wilde trappen, onverantwoordelijk inkomen en veel water van de zijlijn met veel kunst en vliegwerk Peter van Ruitenbeek aan banden te leggen Toen bleek dat dit niet mogelijk was werd er een wis seling van de wacht in de Odin achterhoede toegepast. Bij een dieptepass van rechts kwam de bal ineens voor de vrij staande Peter van Ruitenbeek, echter zijn plotselinge kans kwam vermoedelijk als een volkomen verrassing en schoot hij voor open doel slechts op de paal Ook de nieuwe linksachter van Odin wist de Achterveldse linksbuiten niet te temmen. Bij een wat rommelige aanval, weer over links, kwam de bal ineens uit de trappende melle van spelers. De laatste man van Odin moet vroeger een verfent honkballer zijn geweest want in de paniek die ontstond wist hij met een vangbal de bal in het strafschopgebied te onder scheppen. Daar de scheids weer eens op zijn geheel eigen wijze de voordeelregel had toe gepast, was het deze keer een strafschop. Het rood en het geel werden wederom op zak gehouden, of had hij deze kaarten gewoon thuis gelaten. De toegekende strafschop werd door Harrie van Dalen in eerste instantie gemist echter de terugspringende bal werd door hem in tweede instantie wel verzilverd, 3-1. Hierna was de wedstrijd nog een formali teit. Achterveld bleef het sterkste en scoorde zelfs nog 4-1. Een aanval in de laatste minuut van de wedstrijd over de rechtervleugel werd breed gelegd op de inkomende Rob bie de Vette, die vervolgens met een enorme knal de mooi ste goal van de wedstrijd maakte De bal verdween loei hard en buiten bereik van de Odin doelman in de uiterste rechter bovenhoek. Trainer de Wilde wist na afloop nog te melden dat hij deze gedenk waardige winst op Odm met zijn jongens in de kantine wil de gaan vieren. Achterveld wist deze zondagmiddag met gedisciplineerd voetbal en door niet in te gaan op de vele provocaties van de tegenstan der de wedstrijd met ruim ver schil te winnen en blijft daar door in de race voor een veel hogere klassering op de rang lijst. LEUSDEN - De badminton club BC Leusden organiseerde op 6 7 maart haar open Korfbaltoemooi voor de elfde keer. Het aantal deelnemers bedroeg 122. Er werd gedu rende 23 uur 260 partijen ge speeld volgens een poule-afval systeem in 3 verschillende klassen B, C en D. De B-klasse was de klasse van de meest er varen spelers en de D klasse voor de recreanten en lagere competitiespelers. Het B en C toernooi maakte deel uit van het toernooicircuit district Centrum. Dit was het tweede toernooi van de Serie van ne gen. Wie na deze negen toer nooien de meeste punten heeft verzameld mag een aardige geldprijs tegemoet zien. In elke klasse werd gespeeld in 5 onderdelen nl. Heren enkel, dames enkel, heren dubbel, damesdubbel en gemengd dubbel. In de B klasse over heersten de spelers van ABCA uit Amersfoort waarvan Ka rin de Jong 2x eerste en lx tweede werd. In de C-klasse was de BC- Leusden in 3 finale-partijen aanwezig die ook alle drie werden gewonnen. Hulde aan Mathilde Lawalata, Peter Esko, Sweden Hormann en Marion Klinkenberg. In de D- klasse waren de heren Erik Vink en Eric Berg van BVO'79 goed vertegenwoordigd. Zij mogen het volgend jaar in de C-klasse proberen deze presta ties te evenaren. Diny v. Ravenhorst en Gerda Hillhorst behaalden hier in het damesdubbel de tweede prijs. Het toernooi werd ook voor de elfde keer uitstekend georga niseerd door een aantal leden van de BC Leusden. Zij ston den 23 uur klaar om alle par tijen op de negen banen in de korf op tijd te laten beginnen. Om half zes kon de BCL voor zitter Theo Buunk de prijzen uitreiken en kon terug zien op een geslaagd toernooi. Dit toernooi werd financieel mogelijk gemaakt door een bijdrage van de SNS bank, Drukkerij Mulder en sporthal de Korf. Het is nu al bekend dat het twaalfde open Korftoernooi van de BC Leusden zal plaats vinden op 12 13 maart 1994. VOETBAL Uitslagen hoofdklasse, zondag Saestum-Roda'46 1-0 Celentudo- Amersfoortse Boys 2-2 Ultrajectun-Olympia 2-3 EMM-HDS 2-0 Hertha-Sporting 1-4 MSV-Limvio 1-0 Stand hoofdklasse 1 Olvmpia 2 EMM 3. Saestum 4. Ultrajectum 5 Roda'46 6 MSV 7 Sporting 8 Limvio 9 Ccleritudo 10Amersfoortse Bovs 11 HDS 12 Hertha 20-33 20-26 20-25 20-23 20-21 20-20 20-19 20-18 20-17 20-16 20-11 20-10 Olympia is kampioen Hertha en HDS degraderen Voetbal zaterdag Uitslagen derde klasse b Roda'46-Stroe 0-0 Vlug en Vaardig-Gemoord 2-0 Hoevelaken- Amstelveen 0-3 Scherpenzeel-SDCP 1-0 Jonathan-Desto 1-1 Lelystad-Ad vendo 1-0 Stand derde klasse b 1. Lelystad 2. Advendo 3 SDCP 4. Stroe 5 Amstelveen 6 Roda'46 7 Scherpenzeel 8 Vlug en Vaardig 9 Jonathan 10 Desto 11. Hoevelaken 12.Gemoord 18-30 18-28 18-23 18-22 18-21 18-20 18-16 18-16 18-11 18-11 18-10 18-8 ZAALKORFBAL Uitslagen eerste klasse Joure- ROG Flamingo's- Vlug Vaardig Amicitia- Wit- Blauw Eindstand eerste klasse 1 Wit-Blauw 2 Vlug en Vaardig 3 Marfügels 4. Antilopen 5 Joure 6.Flamingo's 7 Amicitia 8 ROG Stand hockey mannen, eerste klasse d: 1 Leusden 2 GHBS 3 Tempo 4 Zwolle 5 Ares 6 Lip ward 7 GCHC 8. Roden 9 Doetichem 13-11 10.Quick Stick 11 Hengelo 12.Deventer Stand hockey vrouwen tweede klasse d: 1 HMC 2. Apeldoorn 3. Doetichem 4. Leusden 5 Dash 6. Drienerlo 7 Bully 8 Ares 9 Meppel 10.Quick Stick 1 l.Hattem 12 Assen LEUSDEN - Ad-intcrim trainer Loek de Boer heeft zijn eerste nederlaag gele den. In Zeist kon Roda de goede lijn van de laatste weken niet doortrekken. Saestum vocht om zijn laatste kans op het behalen van de na-competitie te behouden. Saestum won met 1-0 en zal nu waar schijnlijk één van de te genstanders van Roda worden. Saestum verde digde kort op de man en beging veel overtredingen. De scheidsrechter floot goed en gaf vaak voordeel aan Roda'46. De Leusde- naren kregen veel kansen maar werden die niet be nut. Casper Vuyk had twee goede kansen en schoot hard in, maar de keeper van Saestum reageerde alert. Henk Strijbosch kopte over uit een corner van Sander schimmel. In de verdediging" had Roda personele proble men Ferry Hout veen bleef in de rust ziek in de kleed kamer achter, daardoor kwam de geblesseerde Pe-| ter Knijff in het veld Ge lukkig had Sander Zaal d wind er goed onder. N rust zette Saestum aar voor een groot offensie De druk op het doel var Edwin van de Tweel groei de en groeide maar. In de vijfenzestigste mi nuut kwam Roda op ach terstand. Een indraaiendi corner werd achter de ver baasde Edwin van d( Tweel gekopt. Roda lie dat niet op zich zitten er probeerde de achterstani weg te werken Caspe. Vuvk kwam alleen voor d( keeper en mikte precie langs de keeper, maar ook langs het doel. Trainer Loek de Boe vond het jammer dat Rod verloren had. Hij dacht da Roda Saestum nog wel te gen zou komen in de na competitie. En dat zou d mogelijkheid zijn om ord op zaken te stellen. Donderdag 11 maart 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportmstuif. De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen. start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportinstuif. gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 12 maart 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis. Sportzaal Ach- ter\reld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis. Sportzaal Ach- ter\'eld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen. zwembad Octopus. 17.00 uur - IS.00 uur: SSD- Squashsquashhal De Wete ring. Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 13 maart 14.30 uur: Voetbal. Amstel veen- Roda 46. Amstelveen 15.30 uur: Volleybal. Piet Zoomers/Dvnamo- Dupaco/ Leos. Apeldoorn. Zondag 14 maart 12.45 uur: Hockey/vrov Quick Stick- Leusden. Hee veen. 14.30 uur: Hockey/mar Leusden- Hengelo, Vallei? 14.30 uur: Voetbal. Rod. EMM, Burgemeester Buti park. Handbal/mannen, LH 2- LHV. Baarn. Maandag 15 maart 9.00 uur: SSD-Yoga Kameleon, zwembad Octc 9.15 uur - 10.15uur: Grondgymnastiek, De (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: Badminton De Korf (Z gang). Dinsdag 16 maart 13.30 uur - 14.30 uur: Indoorbowls, De Korf (Z gang). 14.30 uur - 15.30 uur: Indoorbowls, De Korf (Z gang) Woensdag 17 maart 10.00 uur - 11.00 uur: squash, squashhal De ring. Valleilaan

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8