leusder Krant' MHCL wint ook na winterstop Schaakclub krabbelt uit dal m LHV gooit zorgen van zich af Veenendaal Dupaco/LEOS stijgt naar achtste plaats Roda Al laat het afweten BOEKENWEEK 10 T/M 20 MAART Veel diploma's bij hindernisspringen Leusdense successen op NK zwemmen Flip van Dalen scoort vier minuten voor tijd de winnende treffer Twaalf finalisten schoolschaak 49.50 Boekhandel LHV sluit indoorseizoen goed af met overwinning op Laren Woensdag 10 maart 1993 Pagina 9 LEUSDEN - Vier minuten vóór het einde maakte Flip van Dalen een einde aan de spanning èn aan de tegenstand van Upward. Met een hoog en keihard ingepushte bal gaf hij de twee meter lange keeper van Upward het nakijken en stelde hij de eerste plaats op de ranglijst in de eerste klasse D voor Leusden veilig. De snelle rechter spits van de mannen van de MHCL, Frank de Ruiter, zag hiermee zijn to meloze inzet gedurende de hele wedstrijd beloond De i snelheid waarmee hij over de rechter vleugel de aangegeven ballen naar voren brengt ver- l dient een extra vermelding. Het was niet aan zijn spel te i zien, dat hij na de wedstrijd door griep zou worden geveld. In de eerste helft van het sei zoen werd de thuiswedstrijd tegen het net uit de overgangs klasse gedegradeerde Upward door Leusden overtuigend ge- wonnen, misschien ook omdat de Arnhemmers enkele routi niers vervangen hadden door jongere, minder ervaren spe- Iers. De resultaten van Up ward in de eerste helft van het seizoen waren daarom minder goed. Nü winnen van Leusden zou kunnen betekenen, dat er nog een (theoretische) kans zou zijn op het kampioen schap Dit was voor Upward de re den om terug te grijpen op de i oudere garde. Omdat enkele spelers uit het basisteam waren geblesseerd, moest het team van coach Jacques Dorrestein met maar liefst drie invallers naar Arn hem In de voorhoede speelde invaller Olaf Reimus een heel goede partij. Vooral in tech nisch opzicht viel hij op: Door zijn snelle uitvallen wist hij constant twee of soms zelfs drie tegenstanders aan hem te binden Leusden begon onmiddellijk met goed aanvallend spel. De "spil" van de MHCL, Robert Kreikamp, wist het gehele team keer op keer op te stu wen en creëerde hiermee vele kansen. Hij stond hiermee ook aan de basis voor het eerste Leusdense doelpunt, dat na ongeveer een kwartier spelen op naam van Ralph Wessel kon worden geschreven. Na de rust kwam de tegen stander fel opzetten en gaf daarmee de Leusdense verde diging handen vol werk. Het tegendoelpunt liet dan ook niet lang op zich wachten. On houdbaar verdween de bal w Wh De hockeysters hebben de winterstop slecht doorstaan. De wedstrijden gingen verloren, maar er werd goed gespeeld, (foto: Jan Pit) achter aanvoerder-keeper Gert Jan van der Groep, die eerder enkele uitstekende safes had verricht. Dit tegen doelpunt luidde een "alles-of- niets" offensief voor Leusden in. Aanval op aanval werd op de hechte Arnhemse verdedi ging losgelaten waardoor vier minuten voor het eind het ver lossend doelpunt werd ge scoord en de eindstand op een 2-1 overwinning voor Leusden kwam. Dames De dames hebben in de thuis wedstrijd tegen DASH niet kunnen scoren. Ondanks aan vallend spel wist de keeper van de Hoogezandse dames het doel schoon te houden. Misschien was de wedstrijd anders verlopen als de door de uitstekend spelende Martine Verkoyen ingeslagen bal niet hoog tegen de lat was geko men maar er juist onder. On houdbaar was deze bal in ie der geval wel. Maar ook uit de hierna ontstane srimmage, wisten de Leusdense aanval- sters geen doelpunt te maken. Ook Kim van Wijngaarden zag haar actie niet verzilverd. De ruststand van 0-0 werd hiermee een feit. In de 2de helft wisten de twee gevaarlijke spitsen van Dash een doelpunt op hun conto te schrijven, waarmee ook de eindstand werd bereikt. Dat de Leusdense dames weer twee verliespunten moesten incasseren is jammer; toch is het spel van het eerste vrou wenteam géén afspiegeling van de resultaten. Technisch presteert men, inzet is er ook. Het lijkt erop, dat de zenuwen af en toe de baas gaan spelen en dat het daardoor vaak aan zo nodige zelfvertrouwen ont breekt. LEUSDEN - Het gaat de laatste tijd weer erg goed met de schaakvereniging. Enkele sterke schakers zijn de gelede ren komen versterken. In de competitie van de Sticht Gooise Schaakbond worden aardige successengeboekt. Enkele deelnemers aan het on langs gehouden toernooi voor huisschakers hebben inmid dels laten weten geïnteres seerd te zijn in een lidmaat schap van de schaakver eniging. Het ledental van de schaak vereniging is de afgelopen we ken uitgebreid met enkele sterke spelers Een welkome versterking voor het eerste team kwam binnen in de per soon van Fred Nunninkhoven. Hij heeft de laatste jaren wei nig geschaakt. In vroeger ja ren was hij een gerenommeerd speler in het eerste team van het Amersfoorts Schaakge nootschap. De eerste keer dat hij de verenigingsavond be zocht liet hij zien het spel nog niet verleerd te zijn. Een andere aanwinst was de komst van Berry Beijer uit Woudenberg. Als gevolg van een verhuizing heeft hij ook enige jaren niet geschaakt. Daarvoor was hij evenwel ac tief in de hogere regionen van de Overijsselse Schaakbond. De eerste de beste keer dat hij voor een Leusdens team uit kwam pakte hij een vol punt. Dat ziet er dus veelbelovend uit. Rooskleurig De prestaties van de Leus dense teams in de competitie van de Sticht Gooise Schaak bond geven ook weer reden tot optimisme. De positie van het tweede team zag er een tijd lang niet rooskleurig uit. Het degradatiespook lag op de loer. In de laatstgespeelde uitwed strijd tegen het sterke Ons Ge noegen II uit Amersfoort werd alle schroom opzij gezet en werd een ruime 5V2-2 V2 over winning behaald. Dit biedt weer perspectief voor behoud van het tweedeklasserschap. Alleen Kambiz Modiri moest als invaller aan bord 1 het on derspit delven. Remises wa ren er voor Hieo Elschot, Pim van der Harst en Jos Agter- berg. Een vol punt werd ge scoord door Dick Willigen- burg, Vincent van de Bilt, Dirk Meijlof en Egbert Moed. Het vierde team kreeg bezoek van de Pion Voga III uit Hil versum. Deze ploeg was op dat moment koploper. De Leusde- naren trokken zich echter niets aan van deze reputatie. Eveneens met de cijfers 5W- 2V2 werd de wedstrijd gewon nen. Alleen de topborden van Leusden hadden het moeilijk. Zowel de nestor van de ver eniging Halkes aan bord 1 als Dick van Ooik aan bord 2 moesten het onderspit delven. Joop Zaal aan bord 6 stond ook nog en half puntje af. De overwinningen van Berry Beijer, Henk van Dalen, Henk Oosting, Helmer Helmers en Assad Bayat betekende even wel dat de volle buit binnen kwam. Leusden IV heeft nu weer een goede plaats in.de middenmoot. Gunstig effect Het onlangs gehouden kam pioenschap voor huisschakers blijkt ook gunstige effecten te hebben voor het clubschaken. Twee deelnemers aan dit kam pioenschap zijn zo in de ban geraakt van het 9chaken dat zij hebben laten weten geïnte resseerd te zijn in een lidmaat schap van de vereniging. Het betreft een jeugdlid en een se- niorlid. Op deze wijze blijkt dat het beleid van het bestuur om te trachten door allerlei activi teiten de vereniging uit te breiden vruchten afwerpt. Door de verschillende wed strijden in de bondscompetitie werden er de afgelopen week weinig wedstrijden gespeeld voor de huiscompetitie. Slechts 5 onderlinge kracht metingen kwamen in het pro gramma voor. Daarin deden zich geen ver rassingen voor. Een nieuwe activiteit in de schaakvereniging is het ver zorgen van trainingen Op drie zaterdagen wordt aan veertien leden schaakles gege ven door Herman Grooten. Herman komt uit in het eerste team van Eindhoven dat speelt in de hoofdklasse van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. LEUSDEN - De voorron des van het schoolschaken was bijzonder spannend. Het was de bedoeling dat de beste tien spelers over zouden gaan naar de fina le. De finale zal tussen twalf man bestreden wor den, omdat het verschil tussen nummer tien en elf erg klein was. Johan van der Pol van.de Groenhorst staat na de voorrondes bovenaan. Hij wordt op de voet gevolgd door Anton Mulder van de Rossenberg Michel Rek- veld van het Palet en Maarten Schaffner van het startblok zijn ook nog kansrijk voor de titel. De overige deelnemers zijn HenkJan Belderok, Richard van de Meel, Lian- ne Meppelink, Thomas Kampen. Julién Voogt, Remco la Riviere, Henno Gerritsen en Peter Slag molen. Het zal 7 april een hete strijd worden. (advertentie) Thema •l'J 1 iO 11 i >"t.Het leven geschreven" Hiervoor hebben wij op donderdag avond 18 maart van 19.30-21.00 uur een literaire avond rondom de serie „Privé-Domein" georganiseerd Martin Ros zal dan een lezing geven over deze serie en na afloop zal hij zijn eigen, pas verschenen werk „Liefde en Ouderdom" signeren. Reserveren is aan te bevelen! Privé-Domeinserie. De gehele maand maart 10,- korting op alle delen Privé en Open-Domein. Tevens een vel boekzegels cadeau' Thema: „Het leven getekend". Hiervoor hebben wij de uiterst scherpzinnige biograaf van het dagelijks leven Peter van Straaten uitgenodigd, om op zaterdag 13 maart van 14,00-16.00 uur bij ons te komen signeren. Bekend van o.a. „Agnes" en zijn „Vader en Zoon" strips. Tevens is er een tentoonstelling op onze bovenetage van zijn werk. Van 5 t/m 31 maart. Doma Tartt: De Verborgen geschiedenis. Onze tip- voor deze boekenweek. Acht jaar lang heeft zij aan deze roman gewerkt en nadat het uitkwam heeft men het omarmd als een debuut van uitzonderlijk niveau. Kortom, er valt veel te zien, te horen en te lezen in onze boekhandel tijdens de Boekenweek. Tot ziens! Langestraat 33 Tel. 613232 LEUSDEN - Roda Al heeft afgelopen zaterdag een onver wachte nederlaag geleden te gen het lager geklasseerde IJs- selmeervogels. Na het 1-0 ver lies van Roda blijft het dus zeer spannend om de vijfde positie op de ranglijst. Na de rust trok Roda het ini tiatief naar zich toe, maar kon dit niet in doelpunten omzet ten. Telkenmale stond een uit stekende keeper een treffer van Roda in de weg Zeker een viertal doelrijpe kansen hielp deze doelwachter voor Roda om zeep. Des te groter was dan ook de frustratie voor de hardwer kende Leusdenaren, toen bij een uitval in de 35e minuut de nederlaag bezegeld werd door een kopbal van de IJsselmeer- vogelsspits. In de laatste tien minuten heeft Roda nog alles gepoogd om de gelijkmaker te forceren, maar zonder succes Roda rest nu nog twee duels die winnend afgesloten moe ten worden om aanspraak te kunnen blijven maken op die felbegeerde vijfde plaats. Za terdag wacht de ontmoeting in Leusden tegen kampioen DVS'33. Met steun van het pu bliek zal Roda voor een stunt moeten zorgen om zodoende alles in eigen hand te kunnen houden. LEUSDEN - De dames van LHV hebben hun draai defini tief gevonden in de derde klasse. Afgelopen zondag heeft Laren de groeiende vorm van de Leusdense vrou wen aan den lijve kunnen voe len. In Eemnes werd het 13-9 in het voordeel van de bezoe kers die daarmee hun vierde overwinning op rij behaalden. De speelsters van LHV raken steeds beter ingespeeld. De onwennigheid nadat er twee teams waren samenge voegd is overwonnen. Uit de laatste drie competitiewed strijden werden zes punten be haald. De ploeg zal daardoor een aantal plaatsen op de ranglijst stijgen. In de laatste wedstrijd van dit zaalseizoen was Laren, de nummer vier van de ranglijst, de tegenstander. De van een achillespeesblessure herstelde Tonny Davids maakte haar rentree. Dit betekende voor LHV een welkome aanvulling op de middenopbouwpositie Ondanks enkele goede moge lijkheden voor LHV was het LEUSDEN - Met een 3-2 over winning op Vezeno/Zaanstad bereikten de dames van volley balvereniging Dupaco/LEOS de achtste plaats in de kompe titie. Via de setstanden 15-3, 15-8, 11-15, 6-15 en 15-12 werd de 3-2 stand bereikt. In de eerste en tweede set was de ploeg van Vezeno/Zaanstad begonnen met een 2-4 opstel ling. Het team zat echter als los zand aan elkaar en werd door de dames van Dupaco/LEOS weggeservccrt. Dc Leusdenaren speelden hun eigen spel. al had de ploeg de blokkering aangepast aan de tegenstander, nummer vijf op de ranglijst. In de derde set ging Vezeno echter weer 1-5 spelen, hetgeen resulteerde in hun hogere druk richting de dames van Dupaco/LEOS. De Leusdenaren kregen het daar door moeilijker en begonnen meer fouten te maken Dit spel zette zich voort in de vierde set en daardoor pakte Vezeno de derde en vierde set. Een spannende vijfde set volgde, waarin Dupaco/LEOS door een opstellingsfout met 1-4 achter kwam. Maar mede door een goede blokkering en een goede service-druk won nen ging de vijfde set met de cijfers 15-12 naar Dupaco/ LEOS „Een wedstrijd van een be hoorlijk niveau, waarin wij goed gespeeld hebben", waren de eerste woorden van trainer Rinke van de Brink na afloop van de wedstrijd. „We kunnen I dik tevreden zijn met dit re- Dupaco/Leos versloeg Vezeno uit Zaandam in een zinderende wedstrijd met 3-2. Na t wee gewonnen stes kon Leos niet doorzetten en liet Vezeno terug komen (foto Jan Pit) Laren dat vanaf de linkerhoek de score opende. Dit doelpunt werd snel gevolgd door een af standstreffer van de topscoor- ster van LHV, Wil van de Burgwal Waarna Monique Hovenkamp vanaf de linker hoek haar ploeg op voor sprong zette die door To Schoenmakers met een haar scherpe boogbal werd ver groot tot 1-3. Walsen Laren sloot weer aan, maar achtereenvolgens Nijhuis, Van de Burgwal, Van Haaster en Schothorst vanuit de rech terhoek zorgden ervoor dat LHV op een comfortabele 2-7 voorsprong kwam. Op dit moment leek het erop dat de Leusdense formatie over de thuisploeg heen zou gaan walsen. De concentratie wat verslapte. De greep op de tegenstander werd verloren. Zij konden driemaal op rij sco ren waardoor LHV bij het aanbreken van de rust de voorsprong tot 5-7 zag teruglo pen. In de tweede helft startte LHV fanatieker. Dit resul teerde direkt in een toege kende straf worp, na een over treding op Monique Hoven- kamp Zij nam de straf worp zelf en benutte hem feilloos. Dit was voorlopig het laatste doelpunt dat LHV zou maken. De aanvallen golfden in deze periode snel op en neer Laren was de ploeg die het meest de tijd nam om een aanval goed op te zetten. Dit resulteerde in twee doelpunten op rij waar door bij 7-8 de spanning weer volledig terug was in de wed strijd. Het laatste doelpunt van de thuisploeg werd met een beantwoord door Wil van de Burgwal, die hiermee haar ploeg door de inzinking heen- hielp en weer op een voor sprong van twee doelpunten bracht. Benauwd Laren kwam weer terug tot 8- 9. Maar hielp Schothorst haar ploeg aan twee doelpunten door eerst zelf fraai te scoren. Vervolgens werd hij onre glementair afgestopt door een verdedigster van de thuis ploeg toen Schothorst weer op het punt stond de bal in het net te gooien. Dit leverde LHV een strafworp op die door To Schoenmakers werd verzil verd. Hierdoor kwam LHV op een riante 8-11 voorsprong en leek de overwinning dichtbij Op dat moment scoorde de thuisploeg opnieuw. LHV leek nog vijf benauwde minu ten tegemoet te gaan. Ditmaal was het Anja Verlinden die haar team redding bood. Zij was op weg haar ploeg naar de allesbeslissende voorsprong van 9-12 te schieten toen zij te gen de grond werd gewerkt De strafworp werd door Wil van de Burgwal benut zodat de wedstrijd gelopen was. To Schoenmakers had nog een mooi doelpunt in petto. Met een schijnbeweging stuurde ze de keepster naar de verkeerde hoek waarna ze de bal in de andere hoek schoot. Dit doel punt was een passend eind van een leuke en spannende wedstrijd die veel doet belo ven voor de tweede helft van het veldseizoen. Al zal de ploeg van Rainer Rutschek het dan moeten doen zonder Anja Verlinden die te gen Laren haar laatste wed strijd speelde. De vijfender- tigjarige nam hiermee als ac tief speelster afscheid van de handbalsport. LHV zal haar zeker gaan missen, omdat ze op vele plaatsen inzetbaar is. sultaat." Aanstaande zater dag speelt Dupaco/LEOS te gen Piet Zoomers/D 2 in Apel doorn VOLLEYBAL. DAMES Uitslagen tweede divisie B Amsterdam - VCC'92 3-0 TicTac/VIF- Volendam 3-0 Dupaco/LEOS - Vezeno/Zaanstad 2 3-2 Piet Zoomers/D 2-TWEEVV 1-3 Shot - Dinto 3-1 Madjoe - Delta Llovd/AMVJ 2-3 Stand tweede divisie B: I. Delta Lloyd/AMVJ 2 Amsterdam 3. Madjoe 4 TicTac/VIF 5. Vezeno/Zaanstad 2 6. Volendam 7 VCC'92 8. Dupaco/LEOS .9 Dinto 10 Piet Zoomers/D 2 II.Shot 12 TWEEVV 16-44 16-32 16-32 16-31 16-28 16-25 16-21 16-20 16-19 16-19 16-13 16-7 LEUSDEN - Ponyclub 'De Treekerruiters organiseerde afgelopen zondag voor haar le den de tweede springwed- strijd van dit seizoen die mee telt voor de competitie. Bo vendien werden zowel de Treekerruiters als leden van andere ponyclubs uit de regio in de gelegenheid gesteld vaardigheidsproeven sprin gen af te leggen en zo een di ploma te winnen. De spanning zat er goed in. Niet alleen bij de deelnemers maar ook bij de toeschouwers. Het parcours bestond uit ne gen hindernissen, waaronder een triple-bar en een oplo pende oxer. Bij de proef moest voor de wijze van rijden van de ruiter en wijze van gaan en springen van de pony tenmin ste een zes worden gehaald Na het bekend maken van de uitslagen konden de meesten opgelucht ademhalen, want slechts een combinatie zag de inspanningen niet beloond met het verlangde diploma. De geslaagden zijn: B-Sprin gen: Marianne Wiegersma, Victor van Os, Marieke van Dijk, Suria Spenkelink, Kris- tiaan Plugge, Patrick Tigche- laar, Madeleen Koldewe, Wou ter Jan van Essen, Nicoline Rodenburg, allen van PC De Treekerruiters. Ook uit Leus den slaagde Esmiralda Stomp- horst van PC Nieuw Hage- nauwe. LEUSDEN - Op de Ne derlandse Winterkam pioenschappen die in Dor drecht werden gezwom men heeft de Leusdense Liesbeth Haasnoot de tweede plaats behaald op de 200 meter rugslag jaar gang 1978 Eén jaar gele den in Drachten legde zij ook beslag op de tweede plaats, eveneens achter de Barneveldse Mariska van Harn. In een zeer span nende race, waarbij zij tot hondervijftig meter aan kop ging, realiseerde zij een tijd van 2.22.59. De winnares bekende voor 2.21.68. Vorig seizoen plaatste Liesbeth zich als le reserve voor de B-fi nale. Met 2.22.59 plaatste zij zich nu rechtstreeks in de A-finale. Als zevende geplaatst zwom zij zich naar een zesde plaats in 2.23.99 Geen goud in de jaargang, maar wel een duidelijke stijging op de Nederlandse ranglijst. Op de 200 meter schoolslag bereikte Liesbeth een zesde plaats in 2.52.16. Xandra Verschuur had zich via 2.31.6 eveneens geplaatst voor de 200 me ter rugslag. Met een 12e plaats en een tijd van 2.30.71 verbeterde zij zich met één seconde. Jan-Willem van Dijk le verde een prima prestatie op de 200 meter wissel slag. Na 50 meter vlinder slag opende hij met 27.83 Via de rugslag (1.01.41) bracht de schoolslag hem naar een tussentijd van 1.39.53, op dat moment goed voor brons. In het resterende deel was de Vlaardingse zwemmer Stefan Aartsen echter sterker op de vrije slag. Met een tijd van 2.09.83 legde Jan-Willem van Dijk beslag op de vierde plaats in de jaargang 74/75. De 100 meter vlin derslag leverde een 10e plaats op in 59.83, terwijl de 100 m schoolslag met 1.08 80 goed was voor een elfde plaats. Jelle van Baggem leverde strijd op de rugslag in de jaargang 1978. Met 1.06.32 zwom hij nagenoeg de in- schrijftijd van 106.0 en dat was goed voor een tiende plaats.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9