Roda'46 doet goede zaken in Amstelveen Bloemen en nederlaag voor kampioen „Daar zijn we weer!" Jeugteam schaa naar titel Agenda Jeff Koons Hans van Bekkum stopt penalty, Peter Mooibroek scoort Roda A1 wint en stijgt naar veilige vijfde plek Roda - MSV toch nog uitgespeeld Op het scorebord Ook derde team succesvol Sport LEUSDEN - Op het kleine hobbelige veld van Amstelveen behaalde Roda een simpele en erg nuttige overwinning. Als Roda beter had afgerond wa ren er meer doelpunten geval len dan het éne doelpunt van Peter Mooibroek dat de wed strijd besliste. Door deze ver diende zege klimt Roda naar de vijfde plek op de ranglijst. De belangerijke derde plek op de ranglijst komt ni in zicht. De nummers één en twee, Lelystad en Advendo hebben namelijk al een periodetitel, zodat de derde plek op de ranglijst waarschijnlijk ook recht geeft op deelname aan de na-com- petitie. In de derde periode be zet Roda'46 samen met Stroe de tweede plaats achter Lely stad. De Leusdenaren krijgen nu twee weken rust en zetten dan de competitie voort tegen Jonathan. Het programma van Roda is niet erg zwaar zodat het elftal kans maakt weer de na-competitie te halen. Amstelveen en Roda speelden zaterdag voor hun laatste kans op promotie. Roda deed dat in weer een andere opstelling dan de weken daarvoor Peter Mooibroek was weer hersteld van de griep. André Siegennk was terug van zijn reis naar Cuba en was maar liefst vijf kilo afgevallen Koen van Dijk maakte na dertien maanden zijn rentree. Van Dijk had zijn kniebanden gescheurd, maar was nu weer beter Boomstoppel Daar stond tegenover dat Frank Vissers nog steeds last van zijn meniscus heeft Het ziet er niet naar uit dat hij dit seizoen nog kan spelen Olaf Meerveld heeft een blessure aan zijn enkel En Jeroen van Gaal was op stap met zijn school Marcel Koch mocht spelen, omdat zijn schorsing nog niet ingegaan was. Koch kreeg tegen Stroe twee gele kaarten Amstelveen schoot goed uit de startblokken en drukte de Leusdenaren terug. De eerste tien minuten kwam Roda er niet aan te pas. Maar uitge speelde kansen kreeg de Am- stelveners niet. De thuisploeg wist dat er op dit veld niet te voetballen viel. Dus ramden zij alle ballen naar de boomlange spits Edo Boomstoppel Boom stoppel had te maken met de met minder grote Harrie Kers- sies, zodat deze tactiek weinig succes had. Roda had in de beginfase moeite met de organisatie van de ploeg. Dat kwam omdat er zoveel omzettingen waren. De verdediging van Roda stond weer als een huis. De laatste driehonderdzestig minuten hebben zij geen geldige tegen- goals hoeven incasseren. Na een kwartiertje was de spelers aan elkaar gewend en nam Roda het heft in handen. In de vijfentwintigste minuut kreeg Peter Mooibroek de bal in ht strafschopgebied aange speeld. Hij kapte een verdedi ger uit, kapte nog een speler uit en lobte daarna de bal over de keeper Direct na dat doelpunt on derschepte Siegennk de bal. Hij passte de bal op Mooi broek. die Koch vrij zag staan. Koch haalde verwoestend uit, maar strandde op voeten van de keeper Wassink en Mooi broek misten daarna uit kans rijke positie. De Leusdenaren hadden in deze fase uit kunnen en moeten lopen. Penalty Amstelveen probeerde druk op het Roda-doel te zetten, maar had weinig succes Alleen een afstandschot werd gevaarlijk In de tweede helft vielen de Amstelveners machteloos aan. De keeper ramde de bal naar voren en dan hoopten ze maar dat de bal voor de voeten van een medespeler zou vallen Het slechte veld was in het voor deel van Roda De bal sprong zo raar op, dat hij een paar keer gecontroleerd moest worden voor er geasst kon worden Dat kwam de balsnelheid niet ten goede Roda counterde bekwaam en kwam een aantal keren ge vaarlijk voor het Amstelveense doel Peter Mooibroek ging al leen op de keeper af Hij plaat ste de bal langs de goalie, naast de paal. maar ook net naast het doel. De gelijkmaker bleef in de lucht hangen en kwam er ook bijna uitvallen. Pedro Pastor kreeg in zijn eigen strafschopgebied de bal. Pastor nam rustig de tijd om te kijken waar hij de bal heen moest spelen Hij wilde geen fout maken. Pedro gaf de bal een hijs. Een speler van Amstelveen, die in de buurt stond, liet zich mooi vallen en gilde van de pijn De scheidsrechter gaf een penalty De komediant nam zelf de strafschop en schoot niet al te hard in. Hans van Bekkum had de goede hoek ge kozen en pakte de bal klem- vast Na dit incidentje was het duidelijk dat Amstelveen niet meer zou scoren Boomstoppel wilde nog even testen wat har der was zijn gezicht of het achterhoof van Willem van de Biezen. Van de Biezen bleef overeind terwijl Edo Boom stoppel gillend op de grond viel Het bloed gutste uit zijn gezicht Hij werd per brartcard afgevoerd. Roda heeft door deze zege met een concurrent afgrekend. De komende maanden kan het team van Nico Romeyn nog een leuke prijs in de wacht slepen. Tegen Jonathan moet Roda aantreden zonder Koch en Wassink, die dan opgetwijfeld geschorst zijn. Maar de Leus denaren moeten in staat geacht worden waardige vervangers te vinden. Peter Mooibroek besliste met een fraaie lob Amstelveen-Roda'46. Roda'46 deed goede zaken door deze zege (BDU-Archief) LEUSDEN - Roda Al heeft zaterdag in een enerverende wedstrijd een 3-1 overwinning behaald op DVS'33. De ploeg uit Ermelo, die vorige week het kampioenschap in het Hoofdklasse Regionaal be haalde, werd in Leusden ver rast met bloemen en een ne derlaag. Door deze overwin ning en de nederlagen van con currenten Spakenburg en Hil versum staat Roda nu weer al leen op de vijfde plaats van de ranglijst. Door het niet verschijnen van de scheidsrechter begon de wedstrijd een half uur te laat Eerste reserve Er bestaat geen triester aan blik in de sport dan voetballers in een muurtje. Vijf heren wachten op een trein die niet komt. Zij worden gecoacht door een neuroot die brult of hij zijn rashond terugroept. Hockeyers wachten op een vrije slag als gentlemen die op een feestje merken dat het bier op is. Zij weten dat het niet leuk wordt, maar proberen de moed erin te houden. De mooiste vrije ballen wor den door korfballers genomen. Zij stromen naar de korf en vormen daar een tableau-vi- vant, dat het lijden van ster vende bomen lijkt uit te beel den. Hun armen zijn grijpende takken. Als de Amerikaanse modernistische beeldend kun stenaar Jeff Koons de sport zou kennen zou hij er een glazen kunstwerk van maken en het verkopen aan het Stedelijk Museum. De titel: 'Zwelgen in Wanhoop.' Koen Koster De in de haast opgetrommelde Cees Leijenaar heeft het duel geleid. Hij kan terugzien op een goede wedstrijd. Kam pioen DVS'33 werd door de spelers en begeleiders van Roda vooraf in de bloemen ge zet en gefeliciteerd met het be haalde succes. De opstelling van Roda had een kleine verandering onder gaan. Gijs van Kampen en Bert Pruis hadden plaatsge maakt voor de B-junioren Raymond Rijnders en Albert Hoeve. Het eerste deel van de wed strijd werd een ware slijtage slag voor beide ploegen. Door de hoge temperatuur en de snelle spelwisselingen waren de meeste spelers met het rust- signaal al behoorlijk getekend door de strijd. Roda was goed voorbereid op z'n tegenstander Het bekij ken van de tegenstander en kele weken geleden wierp z'n vruchten af. Zowel op het mid denveld als in de verdediging wisten de Leusdenaren hun te genstander goed op te vangen. De kopsterke DVS-spits kreeg van Yuri van de Meel geen ruimte. Hij werd volledig lam gelegd. De vleugelverdedigers Maikel Timmerman en Robin Rijnders dekten hun tegen standers kort. In de eerste helft was het een snel op en neer gaand spel. Van Roda kreeg Tom de Boer de beste kans. Een redding op de lijn voorkwam een treffer. DVS zag een bal door de lat ge keerd. Roda-becr Na de rust zou het een spekta kel worden. Gesteund door driehonderd supporters, en een lichte rugwind gingen de Leusdenaren op jacht naar een doelpunt. We schrijven de vijf tiende minuut" uit een afgesla gen voorzet valt de bal voor de voeten van Andre van Ooyen. Met een droge schuiver vanaf twintig meter werd de DVS- keeper in de korte hoek ver slagen. Vanaf dat moment was de Roda-beer los. Vanuit het mid denveld kwam de dreiging van Tom de Boer. Kick Gres- sie, Raymond Rijnders en Al- bert Hoeve. De spitsen Andre van Ooyen en Axel de Heer verzorgden het sleurwerk. Bij toerbeurt gingen zij richting het DVS-doel en zorgden voor gevaar. DVS kwam zo onder druk te staan dat zelfs het cen trale duo Jeroen van de Berk- mortel en Yuri van der Meel in de aanval te vinden waren. In de vijfentwinstigste mi nuut had Roda opnieuw suc ces. Een vrije trap vanaf de middenlijn werd door Jeroen van de Berkmortel op maat aangesneden op Yuri van der Meel. Hij kapte zijn verdedi ger uit en schoot de bal onder het lichaam van de keeper door. In een van de tegenaan vallen van DVS had Roda over geluk niet te klagen toen opnieuw de lat redding moest brengen. In de dertigste minuut was Robin Rijnders op weg naar een treffer, maar werd door de DVS keeper getorpedeerd Met gescheurde enkelbanden moest Rijnders de wedstrijd verlaten. Vijf minuten voor tijd werd aan alle onzekerheid een einde gemaakt door Andre van Ooyen Een cross-pass van dreef Van Ooyen naar links. De DVS-keeper ging met hem mee en liet zijn doel vervol gens geheel leeg Van Ooyen kopte de bal in het goal en zette Roda op 3-0. Roda ging uit z'n bol. Deze overwinning kon Roda niet meer ontgaan. DVS kon in de laatste minuut de eer nog redden met een te gendoelpunt. De 3-1 overwin ning was verdiend met Jeroen van de Berkmortel als man van de wedstrijd LEUSDEN - Op 14 februari, om precies dertien minuten over vier staakte scheidsrech ter Vos de wedstrijd Roda'46 - MSV. De resterende zeven mi nuten van die wedstrijd wer den zondag 14 maart uitge speeld. Om twee voor half drie klonk het beginsignaal en om vijf over half drie, diezelfde zondagmiddag, was het ge beurd. Maar die zeven luttele minuten hadden voor de voort gang van de competitie nmogal wat consequenties. De KNVB beschikte dat de laatste twee wedstrijden uit de hoofdklasse niet verspeeld konden worden, voordat Roda-MSV tot een goed einde gekomen was. Dus was het programma een week uitgesteld. Iedereen was er weer. Ruud Vork, de trainer van MSV uit Montfoort, zat weer op de bank. Hij was een maand eerder weggestuurd, maar de KNVB had Vork niet geschorst. Remco Bosman zat grijnzend op een muurtje bij de kleedkamer. Hij was ook weg gestuurd, maar mocht niet meer opdraven. Alleen referee Vos was er niet. De KNVB had besloten dat de clubs niets te verwijten viel en had de scheidsrechter vervangen. ,,Nou, daar zijn we weer", verzuchtten de bestuursleden van MSV Zij keken met zeer gemengde gevoelens naar de wedstrijd. In de eerste plaats waren zij blij dat MSV niet de schuld van de gestaakte wed strijd had gekregen. Dat had de Montfoorters twee punten af trek gekost. Op veertien fe bruari leek dat een reéle moge lijkheid, omdat de scheids rechter in een eerste opwelling MSV als schuldige had aange wezen. In de tweede plaats waren zij blij dat zij nog een kans kregen van Roda te winnen MSV heeft nog goede kansen in de derde periode en kan de punten dus goed gebruiken Maar daar wrong ook de schoen voor de bestuursleden. ,,Wij hadden vorige maand absoluut ge scoord Wij hadden Roda zo goed onder druk, dat die goal niet uit kon blijven. Nu zijn de spelers van Roda weer fit en moeten we weer helemaal op nieuw beginnen met het op bouwen van een offensief. Het zou een wonder zijn, als we nu nog scoren. Het is een belache lijke beslissing van de KNVB.'' Lacherig Dat vond MSV-trainer Ruud Vork ook: ,,Ik vind het hele maal niet erg als iemand een keer een black-out heeft, maar dit keer gaat het wel ten koste van ons. Ik begrijp nog steeds niet waarom die Vos de wed strijd niet uit liet spelen. Hij werd niet bedreigd. Er was niets aan de hand. Die scheids kon niet eens aangeven wat de aanleiding voor de staking was. Die goals maken we nooit meer. Dit kost ons geld. Wij moeten een keer extra naar Leusden. Alle kleren moeten gewassen worden. Maar afijn, wij gaan straks lekker met zijn allen eten. Dan word het toch nog een leuke middag De selectie van Roda bereid de zich lacherig voor op de wedstrijd. De Leusdenaren wisten niet goed wat zij van de situatie moesten denken en hoe ze moesten spelen. De bal in de sloot schoppen ging niet. En MSV laten winnen was ook on mogelijk, omdat Roda zelf de punten te hard nodig had. Roda moest de tijd gewoon uittikken. De geschorste Remco Bos man: ,,M'n medespelers heb ben een zware middag. Zij moeten twee wedstrijden ach ter elkaar spelen. Dat moet je niet onderschatten. Ik heb een makkie. Ik hoef alleen de oe fenwedstrijd maar mee te doen. Ik kijk op m'n gemak naar de rest van deze wed strijd. Ik hoop dat het 1-0 blijft, anders zou ik me wel schuldig voelen." Periodekampioen Loek de Boer, de trainer van Roda, begreep weinig van de beslissing van de KNVB. ,,Wij hadden volgende week een vrij weekend. Dan hadden we het ook uit kunnen spelen, nu moet het hele programma eruit. Ik vind dit eigenlijk wel een gil ler, zo'n korte wedstrijd. Hoe moet een team zich daar nou op voorbereiden? Als wij winnen kunnen we niet meer degrade ren en zijn we voor de volle honderd procent zeker van deelname aan de na-competi tie. Als je eruit vliegt, verlies je het recht op deelname Maar tegen welke ploegen gaat Roda dan spelen. „Ultra- jectum", zei Ruud Vork, want die Utrechtenaren wonnen de eerste periode. ,,Hoe kom je daar nou bij?", vroeg Loek de Boer, ..Olympia heeft de eerste periode gewonnen en dat team doet zeker niet mee, want die zijn al kampioen." Er ontstond een hevige discussie want in Montfoort en Leusden bleek de eerste periode door verschil lende ploegen gewonnen te zijn. ,,Dat gaan we eens aan de KNVB vragen", constateerde Loek de Boer. Het antwoord op die vraag is wel belangrijk voor Roda ,,Ik heb een duidelijk voorkeur voor Saestum en EMM als te genstanders in de na-competi- tie Als Ultrajectum tweede wordt moeten wij naar Utrecht en daar hebben we kansloos verloren. Ultrajectum verloor in Leusden. Het waren zulke rare wedstrijden, die ploeg ligt ons niet", vertelt Loek de Boer. Ultrajectum staat op dit mo ment vierde. Roda moet vol gende week thuis tegen EMM. Als EMM wint, kan Ultrajec tum het zo goed als zeker ver geten, maar Loek de Boer wil niet expres verhezen. ,.Dat is slecht voor het spel van het team." Dat wordt zondag een spannende en beladen wed strijd. De laatste zeven minuten van Roda - MSV waren verder rustig. In het veld ontzagen de spelers elkaar. Langs de lijn schreeuwden de coaches. MSV kreeg één kans, Roda twee. Het bleef 1-0. De spelers van MSV gingen douchen. En Jeroen Zaal nep de Montfoorters na: „Terugkomen, jongens, hij heeft hem weer gestaakt. Wij gaan over tien minuten ver der." Daarna lachte hij harte lijk en concentreerde zich op de vriendschappelijke wed strijd die op het punt stond te beginnen. VOETBAL Uitslagen hoofdklasse, zondag Roda'46-MSV 1-0 11 Gemoord 12 Hoevelaken 19 19 Stand hoofdklasse 1 Olympia 2 EMM 3 Saestum 4 Ultrajectum 5 Roda'46 6 MSV 7 Sporting 8 Limvio 9 Celentudo 10 Amersfoortse Bovs 11 .HDS 12.Hertha 20-33 20-26 20-25 20-23 20-21 20-20 20-19 20-18 20-17 20-16 20-11 20-10 Stand aan kop in de derde peri 1 Lelystad 2. Roda'46 3 Stroe 4 Advendo 5 Scherpenzeel 6 Amstelveen Lelystad en Advendo hebben ale periodetitel Olympia is kampioen Hertha en HDS degraderen Voetbal zaterdag Uitslagen derde klasse b Amstelveen-Roda 46 0-1 Advendo-Vlug en Vaardig 3-1 Geinoord-Hoevelaken 7-1 SDCP-Lelystad 1-2 Desto- Scherpenzeel 1-1 Stroe-Jonathan 1-1 Stand derde klasse b 1 Lelystad 19-32 2 Advendo 19-30 3 SDCP 19-23 4. Stroe 19-23 5 Roda'46 19-22 6 Amstelveen 19-21 7 Scherpenzeel 19-17 8 Vlug en Vaardig 19-16 9 Jonathan 19-12 10 Desto 19-12 Hockey heren, le klasse D Leusden GHBS Tempo 41 Zwolle Upward Ares GCHC Doetinchem Roden Quick Stick Hengelo Deventer Hockey dames 2e klasse D HMC Apeldoorn Leusden Doetinchem Drienerlo Bully Dash Ares Meppel Quick Stick Hattem Assen 14- 14- 14- 14- 14 14-: 14- 14- 14 14- 14-, 14- 14 14- 15-i 14 14- 14- 14 14- 14- 14- 15-' 14 LEUSDEN - Enkele teams van de Leusdense schaakver eniging waren succesvol in de competitie van de Stichts Gooise Schaakbond. Het jeugdteam C II werd kam pioen van haar afdeling. Leusden III boekte een over tuigende overwinning op het derde team van Doorn/Drie bergen. In de onderlinge wedstrijden voor de huiscompetitie viel een aantal verrassingen te no teren. Het eerste speelt volgende week een streekderby die be langrijk is voor het kampioen schap. Het tweede C jeugdteam is af gelopen week kampioen ge worden. Tot nu toe was dit team, dat bestaat uit spelers van 13 en 14 jaar, ongeslagen In de laatste wedstrijd, tegen het Utrechtse Oud-Zuylen, zou een gelijkspel voldoende zijn voor het kampioenschap. Daar moest overigens nog hard voor gevochten worden. Marc Urbanus had weinig pro blemen met zijn tegenstander en scoorde het eerste punt. Jo- han van de Pol bouwde een mooie stelling op maar maakte één foutje, e koste hem de partij. Wilfr Nijhof gaf in een mooie as valsstelling zomaar een t<r weg, vocht nog lang voor mise maar kon ook dat m houden. Albert van Dam h: eerder een stuk weg gegev' maar won dat prachtig te trok de partij naar zich toe stelde zo het benodigde p veilig. Overwinning Het derde team van de se~: ren, dat aan het eind van vo seizoen promoveerde naar derde klasse, doet het in afdeling opvallend goed. rige week maandag stond uitwedstrijd tegen Doo /Driebergen III op het p gramma. Dit team had in de vo gaande wedstrijden evenr punten weten te verzamel als Leusden. Hoewel er vo de punten geknokt moest \r den, werd het uiteindelijk zege voor Leusden. Nasser Aghlani aan bord 1 Leen Boogaard en Har^ Struiwig aan de borden 7 es behaalden een overwinnirc vervolg op pagina Donderdag 18 maart 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportmstuif, De Korf zij-in- gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen. start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 19 maart 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis. Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terspeld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash. squashhal De Wete ring, Valleilaan 213)0 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 20 maart 15.30 uur: Volleybal.Dupaco/ Leos- Tweevv De Meent. Zondag 21 maart 12.45 uur: Hockey/vroud Leusden- Bully, Valleiparm 14.30 uur: Hockev/manT GHBS- Leusden. Groningtjj 14.30 uur: Voetbal. Rods f EMM, Burgemeester Bum: park 19.00 uur: Waterpolo/n:\ nen, Haaien- IJPZC, zu e/n| Octopus. Maandag 22 maart 9.00 uur: SSD-Yoga. rat Kameleon, zwembad Octop 9.15 uur - 10.15uur: Sl Grondgymnastiek. De h (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: Badminton De Korf (ft)- gang) Dinsdag 23 maart 13.30 uur - 14.30 uur: Indoorbowls, De Korf (ftM gang). 14.30 uur - 15.30 uur Indoorbowls. De Korf (fttw gang) Woensdag 24 maart 10.00 uur - 11.00 uur: squash, squashhal De ring, Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 10