.Leusder V ^{0 Krant. leusden' vergeet overwicht in dubbele cijfers uit te drukken latig NK voor Leusdense zwemmers „1 Bevolkingsregister geautomatiseerd Ur\CC\ Verbrijzelde voet ZWEMMEN Hockey-trainer Dorresteyn ontevreden, ondanks 5-0 winst orlR0DA '46 - EMM VLUGT SPORT. oensdag 17 maart 1993 Pagina 11 vervolg van pagina 10 De overige partijen werden re- mise. Van Erwin Verschuur I als invaller aan bord 2 was dit een knappe prestatie. Leusden III is nu opgeklom men naar de derde plaats in de derde klasse A. i Huiscompetitie i Voor de huiscompetitie wer- den twaalf wedstrijden ge speeld De remises van Henk Oosting en Casper van Hoorn mogen zeer verdienstelijk worden genoemd. In enkele partijen moesten de spelers die op een overwinning leken af te koersen door gebrek aan doortastendheid het onderspit delven. Dick Willigenburg en Erwin Verschuur zullen een volgende keer op dat punt hun taktiek zeker bijstellen. De complete uitslagen zijn: Sharidazeh - Weygertze 1-0; v.d. Harst - Willigenburg 0-1; Verschuur - Boogaard 0-1; Zaal - J. Nijhof 0-1; G. Nijhof - Elschot 0-1; Bayat - Halkes 0-1; v.d. Tang - van Ooik 0-1; van Dalen - Rietveld 0-1; Mo- diri - v.d. Pol 1-0; Oosting - Beijer V2-V2; Hubert - Vee- nendaal 0-1; van Hoorn - van Tuyll Voor de komende week staat de streekderby tussen Leus den I en Hoogland I op het pro gramma. Voor Leusden I is van het belang om deze match op overtuigende wijze te win nen. Dat is namelijk de enige manier om uitzicht te blijven houden op het kampioenschap in de eerste klasse A. Het uit komen van het eerste team in de overgangsklasse is een van de doeleinden die het bestuur van de schaakvereniging zich heeft gesteld LEUSDEN - Een werkne mer van Pon is donderdag met ernstige verwondin gen aan een voet opgeno men in het ziekenhuis, na dat hij een circa 10 ton we gend laadblok op zijn te nen kreeg. Het ongeval ge beurde bij werkzaamhe den aan een trein. De man. een 43-jarige inwoner van IVIaarssenbroek, heeft bij het ongeluk een verbrijzel de voet opgelopen. Hij is opgenomen in het Utrecht se Diaeoncssenhuis. Het ongeluk is vermoe delijk ontstaan omdat het hydraulisch systeem van de wagon plotseling dienst weigerde, waardoor het laadblok losschoot. De Ar beidsinspectie stelt een on derzoek in naar de toe dracht van het ongeluk. LEUSDEN - Het tweede weekeinde Nederlands kampioenschap zwemmen te Dordrecht begon op vrijdagavond met een tweestrijd tussen twee prominente ex Haaien zwemmers; Chester Mars man en Jan Willem van Dijk. De jongens komen nu enige jaren uit voor De Zijl LGB en AZ en PC. De zes jaar oudere Marsman (1969) was voor Van Dijk (1975) jarenlang bij De Haaien het grote voor beeld. Nu lagen ze in de snelste serie van de 400 meter wis selslag in een directe con frontatie naast elkaar. Na de 100 meter vlinder en 100 meter rugslag lag Jan Willem duidelijk achter Chester maar de volgende 100 meter schoolslag en 100 meter vrije slag waren in het voordeel van Jan Willem die met vierender- tighonderste seconde eer der aantikte. De eindtijd van Jan Willem 4.34.68 was goed voor een fraaie vierde plaats bij de cate gorie jongens "74/75 en goed voor een 6e plaats all in (alle categorieën). Ches ter veroverde met zijn tijd van 4.35.68 een bronzen plak bij de categorie heren en werd zevende all in. Het vorige weekeinde had in de A-finale van de 200 meter wisselslag een zelfde tweestrijd tussen Chester en Jan Willem plaatsgevonden en ook toen lagen ze naast elkaar. En ook toen werd met nipt verschil de race in het voordeel van Jan Willem beslist Ook op de 200 m. wisselslag werden de jon gens zesde en zevende van Nederland Dat beide jongens in een uitstekende vorm verke ren bewezen ze op zater dag en zondag. Jan Willem van Dijk werd onver wacht op de 200 meter schoolslag jongens '74/75 derde met een zeer snelle tijd van 2.24.88. Chester Marsman deed het 's avonds in de A-finale he laas iets minder. Zijn tijd van 2 05.86 net niet goed genoeg voor een ereplaats. Voor de overige Leus- dense zwemmers en zwemsters Liesbeth Haas noot, Xandra Verschuur, Sandrijn van Roemburg en Jelle van Baggen wa ren er dit weekeinde geen ereplaatsen weggelegd. Hun prestaties waren daarom niet minder. De uitslagen van dit week einde waren als volgt. Jan Willem van Dijk. 400 meter wisselslag jaargang '74/75 434.68 4e plaats. 200 meter schoolslag jaargang '74/75 2.2488 3e plaats; 200 meter vlinderslag jaargang '74/75 2.14.17 7e plaats. Jelle van Baggems, 200 me ter schoolslag jaargang '78 2.43.67 9e plaats; 200 meter rugslag jaargang '78 2.25.76 11e plaats. Liesbeth Haasnoot. 100 me ter rugslag meisjes '78 1.07.64 5e plaats; 200 meter wisselslag meisjes '78 2.31.33 9e plaats. Xandra Verschuur, 100 me ter rugslag meisjes '78 1.11.88 19e plaats. Chester Marsman, 400 me ter wisselslag heren 4.35.02 3e plaats; 400 meter vrije slag heren 4.02.28, 5e plaats. 200 meter vlinderslag heren 2 05.28 le plaats; 200 meter rugslag heren 2.07.70 4e plaats. XJSDEN - „Ik was ver- ikkelijk kwaad in de rust. beb de spelers op hun don- gegeven en niet te zuinig. Ik jbeer de ploeg nu al meer anderhalf jaar simpel te en spelen. En wat gebeurt er imiddag? We komen met 1-0 >r en iedereen gaat moeilijk en. Als ze kort moeten pas- n. gebruiken ze de lange bal jiomgekeerd. Als we in de eer helft een paar strafballen n hadden gekrijgen, had land het daar over gehad." ik Dorresteyn was welis- ir de winnende coach, maar was niet in een uitgelaten ling. Zijn hockeyers nen met 5-0 van het laag- asseerde Hengelo, waar- ir Leusden de eerste plaats lboudt. Maar Dorresteyn niet tevreden want hij is perfectionist. Zo had hij ig een paar doelpunten ex- gezien en dat had ook best md. want kansen kreeg ;den genoeg. In de eerste helft stond Dor- U jMteyn voortdurend langs de lijb met zijn aantekeningboek ^'^vig in de hand. Hi] schreef ook regelmatig in, want iel spel ging niet naar zijn zin. resteyn bleef het herhalen: beel simpel. Steun elkaar en lat niet met de scheidsrech- I Protesteren heeft geen zin, [bal is al genomen." ,eusden begon sterk, maar |de openingstreffer van Ri- ird Knoppien zakte Leus- i gevaarlijk weg. Hengelo j een paar kansen, maar |per Van der Groep wist het laar elke keer te bezweren. passing was niet goed ver- Tgd bij Leusden. Dat viel resteyn ook op, gezien zijn nentaar: „Pak nu wat r rust aan de bal." En di jt daarna, als er weer verlies geleden was- „Zet Wie gaat de verdediging en? Die jongens kunnen 1$ niet alleen." toeschouwers verbaas- 1 zich over het spel van de Er werd gemom- dat er met weinig inzet werd. Dat kon Sjaak verklaren „Het gisteren een feestje. senil an vorf naar :t in d Ded. Vl f Dool pl le vol er vof lest wcj elijke den. li Hani en 7 ezl winnitf Richard „Bongo" Knoppien scoort tegen Hengelo Leusden bleef door de 5-0 overwinning koploper. Dat was gezellig en werd een beetje te laat voor sommige spelers om nog een beetje wak ker te mockeysters hadden in Heerenveen geen moeite hel doel te vinden. Quick Stick werd met 2-1 iggeivezen. Dat betekende de eerste overwinning voor de vrouwen na de winterstop. Zij houden [r deze overwinning aanslijting met de kopvan de ranglijst, maar het kampioenschap zit er niet in. (Foto Jan Pit) hockeyen." De spelers werden hartstochtelijk aangemoedigd door de toeschouwers. De mooiste kreet van de middag was „Druk een puntje voor je~ moeder." Meelopen Leusden haalde de rust met een 1-0 voorsprong en kreeg een ouderwetse uitbrander van de trainer. Dat miste de uit werking niet. In de eerste mi nuut brak Frank de Ruiter door Hij speelde de bal in de cirkel naar Maarten Jonges. Jonges lepelde de bal over de keeper in het doel. De Ruiter voerde een knappe salto uit En Hengelo geloofde het verder wel en stribbelde niet meer tegen. Leusden bleef simpel hoc keyen en de aanvallen rolden in hoog tempo op het doel van Hengelo af. Doelpunten lever de dat in eerste instantie nog niet op Dorresteyn keek heel wat vrolijker naar de wedstrijd en maakte grappen met toe schouwers en spelers. Bij de schaarse uitvallen van Hengelo riep hij naar zijn aanvallers: „We zijn niet meer in balbezit. Lopen jullie ook even mee te rug?" Halverwege de tweede helft speelde Robert Kreikamp Richard 'Bongo' Knoppien vrij in de cirkel en die ramde de bal achter de keeper Olaf Reimus scoorde even later, maar de goal werd afgekeurd. Reimus prikte de bal even later nog maals achter de Hengelose keeper. En deze keer was het wel 4-0. Het grote kansen missen nam daarna een aanvang. Knoppien kwam vnj voor de •keeper, maar speelde niet naar Jonges die vrijstond. Bongo miste. Jonges kreeg de bal in een moeilijke hoek en schoot zelf in plaats van de bal aan Knoppien te geven. En zo ging het een tijdje door. Sjaak Dorresteyn was na de wedstrijd allerminst te spre ken over deze manier van af werken: „Er werd veel te egoïstisch gespeeld. Ik zei net tegen Jonges 'Geef die ballen nou eens af'. De vijfde goal maakte hij omdat Robert Krei kamp onzelfzuchtig was. Ro bert zag hem vrij staan en hij kreeg de bal. Hij had de bal SDEN - Het tweede deel de Nederlandse zwem- ipioenschappen in Dor- ht is voor de Leusdense .nemers met wisselend Jcces verlopen. n Willem van Dijk zwom en goed kampioenschap. Op /itoui' Ijdag verbeterde hij zijn in- eipai'«rijftijd van 4 minuut 38.9 '/man feor als vierde op deze af- fend net naast de medailles te Rodd«jpen, in een tijd van 4.34.68. Buil )p de 200 meter schoolslag /as wel eremetaal weggelegd. fia 2.24.88 legde hij beslag op zwe/iKgfiderde plaats. Bovendien É*tste hij zich voor de B-fi- waar een verdere tijds- letering er niet meer in 12.26.22. op het zware nummer 200 A.s. zondag 114.30 uur, de wedstrijdbal voor oif K' wordt aangeboden door vlinderslag slaagde Jan-Wil lem er in zijn tijd scherper te stellen. Met 2.14.17 legde hij beslag op de zevende plaats. Jelle van Baggem kon zich op de 200 rug met 2.25.76 net niet met de top tien van Nederland meten, hij legde beslag op een elfde plaats De tweehonderd meter schoolslag verliep enigszins teleurstellend met een tijd van 2.43.67 die goed was voor een 9e plaats Liesbeth Haasnoot werkte de schoolslag plichtmatig af, in afwachting van het voor haar belangrijke rugslagnummer, 1.21.65 was een tijd die niét verder reikte dan een 11e plaats. Op de 100 meter rugslag stelde zij met een vijfde plaats te leur. Een valse start en een officiële waarschuwing dwong haar bij de tweede start tot voorzich tigheid. Dit ging ten koste van de scherpte, en zette haar vanaf het begin op achterstand. Aan gezien de verschillen bij deze jaargang ('78) zeer klein ble ken, gezien het feit dat er tus sen de nr. één en de nummer vijf één seconde verschil zit, moest zij een aantal konkur- renten voor laten gaan. Met een tijd van 1.07.64 legde zij beslag op een vijfde plaats. Met een negende plaats op de 200 meter wisselslag sloot zij haar kampioenschap af. Op grond van haar prestatie op de 200 meter rugslag van het vo rig week-end (tweede plaats) ontving zij wel een uitnodi ging voor een jeugdinterland die binnenkort in Dortmund gezwommen wordt. Voor de Europese jeugdkampioen schappen in Istanbul zal zij zich op de komende zomer- kampioenschappen dienen te jDlaatsen. toch ook aan een medespeler kunnen geven? Wij hadden nog wel vijf keer extra kunnen en moeten scoren Zonde van al die gemiste kansen." Dorres teyn had ook lichtpuntjes ge zien. Hij zette ze op een rijtje: „In de tweede helft bleek dat wij wel degelijk simpel kunnen spelen. Dan rollen we de tegen stander gewoon op. Toen het 4-0 werd, probeerden de spe lers weer moeilijke passes. En je zag dat het toen wel lukte. Ik heb ook niks tegen dat soort spel, maar dan moeten we wel een riante voorsprong hebben. Deze overwinning kost mij weer een krat pils. Maar een speler gaat ook betalen want hij kreeg een gele kaart en daar staat ook een krat op." Sander Greve viel gebles- seerd uit. Hij verstapte zich I toen hij de bal voorzette waar uit Olaf Reimus scoorde. Na de wedstrijd zei Greve dat hij vol gende week zijn enkel weer in zal zwachtelen, want dan heeft 1 hij minder last van die blessu- I re De spelers van Hengelo wil- den doorspelen terwijl Greve gekwetst op de grond lag. Zij j maanden de scheidsrechter tot spoed. Daar was de man met van gediend. De scheidsrechter J had een praatgroep met de ver- j dediging uit Overijssel opge- richt. De aanvoerder van Hen- j gelo beklaagde zich dat hij de j bal hard tegen zijn voet kreeg De scheidsrechter beet hem toe: „Je moet maar gaan dam- men. Dan krijg je nooit meer de bal tegen je voet." De aanvoer der zeurde vlak voor tijd weer i Hij kreeg een tijdstraf. De scheidsrechter voegde hem toe „Ik wil je niet meer zien Dat I gold ook voor de Leusdenaren, want Leusden zal, als alles naar wens blijft gaan, volgend jaar gewoon een klasse hoger, in de overgangsklasse spelen. LEUSDEN - Leusden werd deze week als één van de eerste gemeentes in Nederland aangesloten op het zogenaamde GBA- net. Vanaf deze week is het mogelijk dat Leusden gegevens uit het bevolkingsregister uitwisselt met die van andere op het net aan gesloten gemeentes. Als alle Nederlandse gemeentes zijn aange sloten is het bijvoorbeeld niet meer nodig bij verhuizing zich bij het bevolkingsregister van de nieuwe woonplaats te melden. Ook voor derden, zoals bedrijven, is het gemakkelijker geworden het register te raadplegen. Voordat het zover was, moest er eerst een enorme klus worden uitgevoerd. Alle informatie uit het oude bestand moesten worden overgebracht in het nieuwe systeem. Dat Leusden tot de 'koplo pers' van GBA-net hoort, komt omdat deze operatie eenvoudig was uit te voeren. De bestanden waren up-to-date. Burgemeester Panis stelde maandag het nieuwe systeem met een druk op de knop in werking. Enkele medewerkers van de afdeling Burgerza ken keken over zijn schouder mee. (foto: Hans Verhorst) (Foto: Hans Roggen

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11