„Evangelisatieopdracht serieus nemen" .Leusder Krant. Ter zake Warme belangstelling voor schrijfster Hermine de Graaf Drumband DWS tweede bij tamboerfestival Nieuws uit de verenigingen Collecte Reumafonds Leusden gegroeid, Nieuwe sociale wetgeving Een eigen bedrijf Leusdenaar coördineert Europese campagne Billy Graham in Nederland Autoradio gestolen Paketten voor Polen Spar speelt een spelletje Crossongeval Nieuws uit de verenigingen Klaverjassen Kaartavond Bingo-avond Uit-en-thuis Frühschoppen Nieuwe predikar W Woensdag 17 maart 1993 Pagin; LEUSDEN - In de week van 21 tot en met 27 maart wordt de landelijke collecte ten behoeve van het Reumafonds gehou den. Ook in Leusden zullen die week collectanten huis-aan- huis geld inzamelen Het is ook mogelijk geld over te maken en wel op bankrekeningnummer 70 70.70.848 of giro 324 Voor meer informatie kunnen be langstellender contact opne men met Inge Timmerman (945624) of Wil Schreuder (942913). LEUSDEN - De bevolking van Leusden is in de maand januari i van 1993 met 32 toegenomen. De toename kwam voor een belangrijk deel tot stand om dat 123 mensen van buiten Leusden als nieuwe woon plaats kozen Daartegenover stonden 100 mensen, die naar elders verhuisden. In januari werden in Leus den 27 kinderen geboren, ter wijl er 18 sterfgevallen te be treuren waren Leusden telde op 1 februari 27 .707 inwoners. Rond de jaar wisseling bedroeg dat aantal 27.675. LEUSDEN - Quint en Kole Hypotheken/Assurantiën houdt maandag 29 maart een informatieve bijeenkomst over 'Uw onderneming en de nieu we sociale wetgeving' Een aantal wijzigingen in de wet geving is dermate ingrijpend, dat het zinvol is belangstellen den daarover uitgebreid te in formeren", schrijven de orga nisatoren van de bijeenkomst Inleiders zijn mevrouw Van Waaijen, specialiste sociale wetgeving bij Coopers Ly- brand belastingadviseurs en de heer Keijzer. medewerker van de Amersfoortse Verzekerin gen Eén en ander vindt plaats in 't Ros Beyaart aan de Hamers- veldseweg 55 en begint om 19.30 uur LEUSEN - In samenwerking met het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf orga niseert de Kamer van Koop handel al vele jaren de cursus "Een eigen bedrijf beginnen". Tijdens zes intensieve zaterda gen leren startende onderne mers hun concrete ideeën om te zetten in een eigen bedrijfs plan. Als dit plan aan het einde van de cursus af is, kan men gefundeerd beslissen om wel of niet te starten. Ook vormt dit plan een stevig hou vast voor de periode na de start Op 20 maart gaat de nieuwe voorjaarscursus van start. Geïnteresseerd? Neemt u dan contact op met de afdeling handelsvoorlichting, telefoon 033-612964. Graag informeren wij u nader over de cursus. De kosten bedragen 495,- per persoon, inclusief lunch en cursusmateriaal Door Jan Kas LEUSDEN/REGIO - „Als we als christenen niet meer evangeliseren, zijn we één van onze grootste opdrachten kwijtgeraakt. Jezus heeft ons opgeroepen Zijn Blij de Boodschap in de hele wereld bekend te maken. Evangelisatie is ook een uitdaging: je wilt de an der een leven met God aanraden en hoe ver woord je dat nou zodat hij of zij het begrijpt en oppakt?" Leusdenaar Gerard van der Schee is landelijk coordinator van Euro '93, de grote Europe se evangelisatie-campagne van de Amerikaanse prediker Billy Graham van 18 tot en met 21 maart. Vanuit de Westduitse stad Essen worden Grahams toespraken, die in 43 talen si multaan vertaald worden, per satelliet doorgespeeld naar cir ca 1.500 Europese plaatsen en enkele Noordafnkaanse lan den In Nederland is Euro '93 een project van de Evangelische Alliantie, een overlegplatform van evangelische en reforma torische christenen en organi saties. De preken van de 74-ja- rige evangelist kunnen één of meer avonden in 37 plaatsen rechtstreeks worden gevolgd. ,,Een mooi aantal, dat in korte tijd, vanaf september vorig jaar, bereikt is," aldus Van der Schee „We hoopten op ten minste 30 dorpen en steden Het Nederlandse motto is 'Je mag er zijn - Kom dus ook! Geaccepteerd Vooral in Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland en Fle voland zijn plaatselijke en re gionale comités gevormd, die 'open avonden' houden rond om het dagelijkse, 90 minuten durende satellietprogramma vanuit Essen „Deze kans moeten we niet laten liggen, hebben veel christenen ge dacht. Daar moeten we op in haken," aldus Van der Schee Groningen en Zeeland zijn de enige provincies zonder Euro '93-bijeenkomsten Elke avond vormt een toespraak van Gra ham het hart van de televisie uitzending Daarnaast heeft elke Europese regio een eigen cultureel voorprogramma met zang, muziek en getuigenissen van bekende christenen In veel plaatsen is rondom de Graham-campagne, voor het eerst of opnieuw, sprake van Gerard van der Schee. interkerkelijke samenwerking, vaak van evangelische groepen en traditionele kerken. „Mis sion World, Grahams organi satie achter Euro '93. heeft er de nadruk op gelegd zoveel mogelijk kerken in één plaats bij het initiatief te betrekken." Dat evangelische en refor matorische christenen elkaar hebben gevonden, heeft vol gens Van der Schee onder meer te maken met het feit dat Gra ham „kerkelijk vrij breed geaccepteerd is, ook inhoude lijk". „Het voordeel van de Graham-campagne is dat het programma al van tevoren vaststaat, zodat kerken en groepen niet meer hoefden te discussiëren over de vraag hoe zo'n evangelisatie-avond inge vuld zou moeten worden De enige vraag die beantwoord moest worden, was 'Doen we mee, ja of nee?'. Een 'nee' hoeft nog geen negatieve afzegging te zijn. Gemeenten doen soms al zoveel aan evangelisatie, dat zij niet genoeg mensen hebben om ook hier nog eens aan mee te werken." Stimuleren Van der Schee (39) combi neert zijn coördinerende werk zaamheden met een part-time baan bij een laboratorium voor zuivelprodukten m zijn woon plaats Voor de organisatie van het Graham-projekt in Neder land werd hij gevraagd door Aral Dijksman, landelijk lei der van de Navigators, die hem kende van de jaren dat Van der Schee leiding gaf aan het Navi- gators-studentenwerk in Utrecht. Na de Graham-cam pagne treedt de Leusdenaar weer full-time in dienst van de Navigators, die zich bezighou den met tienerwerk, studen tenverenigingen en algemene toerusting (onder meer op het vlak van geloofsopvoedmg en huwelijk en relatie). „Een ras-evangelist, iemand die om te evangeliseren de straat opgaat, ben ik niet," zegt de Leusdense coördinator. „Eerder zie ik het als mijn taak anderen te stimuleren op de een of andere manier met evan gelisatie bezig te zijn. En ie dere christen kan dat op zijn eigen manier doen: een koffie- ontmoetingsgroep, evangeli satiemateriaal uitdelen in de wijk. gevangenen bezoeken, om enkele voorbeelden te noe men uit de evangelische ge meente in Leusden, waarvan ik lid ben Van der Schee hoopt dat de locale Graham-initiatieven een opstapje zijn naar méér. „Bij wijze van spreken in een bureau-la bij de EA ligt al ja ren de wens van een landelijke evangelisatiedag, waarop plaatselijke kerken en groe pen, zo veel mogelijk geza menlijk, naar eigen goeddun ken, bezig zouden zijn met evangelisatie. Als Euro '93 slaagt, denken we aan zo'n dag in 1994 en dan hopen we van dezelfde kanalen als nu ge bruik te kunnen maken En als het even kan, is het aantal plaatsen dan natuurlijk ver dubbeld." Bijzonder te spreken is Van der Schee over de hulp van Mission World „Een profes sionele, integere organisatie die zich echt ziet als hulpmid del om mensen met het Evan gelie te bereiken. Je proeft de innerlijke motivatie, men is niet uit op eigen eer." Voor Graham „zo ongeveer de enige beroemde evangelist op wie niets is aan te merken," aldus het Amerikaanse week blad Time geldt volgens Van der Schee hetzelfde. „Graham is wars van show en hij hoort zeker niet thuis in het rijtje van de discutabele Amerikaanse televisie-dommees. Het Evan gelie doorgeven is al meer dan veertig jaar zijn streven." Persoonlijk Mission World onderstreept (Foto: Hans Roggen) het belang van persoonlijke benadering in evangelisatie. Van der Schee: „Waarom geen gewone televisie-uitzendingen van de toespraken van Graham in Essen, dan kan iedereen hem zien? Dat is geen slechte ge dachte. maar een meer per soonlijke aanpak is beter. De afdeling nazorg van de Evan gelische Omroep kan op één avond 800 bellers te woord staan, maar soms hebben er wel tien keer zoveel mensen ge beld, die dan geen contact heb ben gekregen. Onze opzet is dat christenen mensen in hun om geving uitnodigen en met hen naar een Graham-avond gaan. Dan kunnen ze er ook samen over doorpraten." „Nazorg is een wezenlijk on derdeel van het Graham-con- cept," aldus Van der Schee. „We kunnen na 21 maart niet zeggen: dit is geweest, nu heb ben we voor dit jaar weer ge noeg aan evangelisatie gedaan. De plaatselijke en regionale comités blijven in elk geval tot 1 januari 1994 bestaan om mensen die belangstelling voor het geloof hebben getoond, verder te begeleiden. Zo bieden wij handreikmgen voor tijde lijke gesprekskringen Het gaat Graham er niet om hoe veel mensen er naar zijn toe spraken luisteren, of hoeveel er op zijn oproep tot reactie naar voren komen om hun leven aan de Heer te geven, maar hoeveel er na een jaar (nog) christen zijn." Van der Schee hoopt „dat veel mensen mede door Euro '93 een stap verder komen in hun geloof" „Ik gun het een ieder graag. Als je gelooft en leeft met God, is je leven echt niet altijd supermakkelijk Maar wat is er mooier dan dat God van je houdt en jou wil gebruiken om, ook in je hele levensstijl, iets zichtbaar te maken van Zijn Koninkrijk? Wellicht is het wat zwart-wit, maar laat ik toch doorgeven wat ik eens van iemand hoorde. De meeste mensen richten zich sterk op de lengte van hun le ven en het verlangen naar grote hoogten te stijgen. Hoogte maal lengte is oppervlakte. Geloof in Jezus geeft het leven diepte en hoogte maal lengte maal diepte is inhoud!" In de regio kan de Billy Gra ham-campagne in de volgende plaatsen gevolgd worden (tenzij anders vermeld 18 tot en met 21 maart)- Amerongen, kerkzaal Zen- dingsdiaconessenhuis, Jan van Zutphenweg 4; Amersfoort: aula Farelcollege, Paladijnenweg 239; Apeldoorn Menorah-zaal (voor heen Minerva-theater), Paslaan 11, Arnhem Grote of Eusebius- kerk, Markt 38, Doorn 18,19 en 20 maart, Brandpunt, Postweg 18; Er- melo, 19 maart, Immanuëlkerk, Harderwijk, 20 en 21 maart, cultu reel centrum, Nijkerk, 18 en 19 maart, Het Tuinhuis, Fneswijk- straat 97; Putten. 18 maart, dorps huis Stroud, Wageningen 18.19 en 20 maart. Vredehorst, Tarthorst 1 Zaal open vanaf 19 30 uur, aan vang 20 00 uur In het comité van aanbeveling hebben onder anderen zitting de hervormde predikanten W J Bouw (Ede) en J. Maasland (Kootwijker broek), Hans L.J. Keijer van de Evangelische Zendingsalhantie (kantoor in Terschuur), Donen Peet van de zendingsdiaconessen m Amerongen, Hans Pruis (Rens- woude, Agapè/Instituut voor Evangelisatie) en Peter Vlug sr (Voorthuizen, Stichting Opwek king) Billy Graham. (Foto: Euro '93) ACHTERVELD - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Po len. Het pakket wordt in Po len aan huis afgeleverd. Inle veren van pakketten kan ge schieden bij: Fam. D. van Doornik, W. van Amersfoort- sestraat 24, ACHTERVELD op woensdag 24 maart van 14.00 tot 18.00 uur. Voor infor matie. D. van Doornik, tel. 03425-1591. Uw pakket kan ook worden ingeleverd bij: East Europe Line, De Heuvel 3. AMERSFOORT op woens dag 24 maart, van 9.00 tot 20.00 uur en te bereiken onder telefoonnummer tel. 033- 564555. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw erom heen. De adressen van ge adresseerde èn afzender die nen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen nu óók brieven, tijdschriften e.d. be vatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. de kosten zijn 7,50 per pakket nine f o SO ner kilo LEUSDEN - Inbrekers hebben zaterdag bij een inbraak op de Dafplaats in De Hamershof een radio/cassetterecorder buitgemaakt De radio verte genwoordigt een waarde van circa 1.500,-. De auto liep bij de inbraak eveneens schade op. POSTVERWERKING/ MAILINGS? IN-EN UITGAANDE POST (SORTEREN, BEZORGEN, BUNDELEN, FRANKEREN) MAILINGS PAKKETPOST BINNEN- EN BUITENLAND BEL: 03420-20050 BEDRIJFS SERVICES BARNEVELD B V HARSELAARSEWEG 9, 3771 MA BARNEVELD. LEUSDEN - Bijna vijftig men sen toonden donderdagavond belangstelling voor schrijfster Hermine de Graaf. Haar lezing in de Korf verliep in gecon centreerde stilte waarbij nie mand zelfs maar op de ge dachte kwam om te kuchen. Voor veel aanwezigen was het een eerste kennismaking met een schrijfster waar ze nog niets van gelezen hadden. Uit de reacties en de verkoop van haar boeken achteraf lijkt te concluderen dat daar verande ring in is gekomen. „Schrijvers worden geacht de werkelijkheid vorm te ge ven, terwijl ze daar wellicht het meest ongeschikt voor zijn", was het centrale thema van wat Hermine de Graaf te zeggen had De scheidingslijn tussen schijn en werkelijkheid is immers flinterdun." Ze pro beerde duidelijk te maken hoe voorvallen die ze zag, hoord of ervoer, verwerkt werden tot herkenbare fictie. „Schrijven is de deur van een onbewuste wereld wagenwijd openzetten De uren waarin je onbewust bezig bent met het je verplaat sen in je verhaal zijn zwaarder dan het feitelijke ambacht van het neerschrijven In tegen spraak met haar mening dat het helemaal niet zo nodig is om iets over een schrijver te weten, laat staan hem of haar te ontmoeten, om werk te kun nen begrijpen, vertelde ze hoe schrijven altijd een manier voor haar geweest is waarop ze met de wereld kon communice ren Het in haar eigen woorden dui delijk maken dat ze iets kon begrijpen van wat andere men sen beweegt, werkte eerst bij haar zusje, later bij haar zelf „Schrijven is een manier om greep op je verleden te krijgen. Als ik mezelf toespreek begrijp ik de wereld iets beter." Het zich kwetsbaar kunnen op stellen treft andere kwetsbare zielen Eigenaardig was het op de schrijfster haar eigen werk in vogelvlucht te horen vertel len, waarbij de zorgvuldige sfeeropbouw noodgedwongen achterwege bleef Achteraf bleek zij daar zelf ook moeite mee te hebben maar had ze daartoe besloten om te toehoorders die haar werk niet kenden een globale indruk te kunnen geven van haar ver haallijn. Ze sloot af met tien minuten voorlezen uit eigen werk. zodat vanaf donderdag uit al haar boeken haar stem klinkt, met de harde ij con trasterend met een warme stem. Marianne de Valck ONDERHOUD GEBOUWEN? LEUSDEN - Spar supermarkt A.F. Aldenzee te Leusden start op 15 maart de aktie "We spelen een spelletje met U". Acht weken lang ontvangen de klanten bij iedere f 20.- aan bood schappen een gratis kraskaart. Daarmee kunnen in totaal 1 mil joen gratis artikelen gewonnen worden, alsmede 1 minuut gra tis winkelen en een vliegreis voor twee personen. Op het rechtergedeelte van de kraskaart staan Sparlogo's. De gene die vijf Sparlogo's heeft verzameld, maakt kans op 1 mi nuut gratis winkelen Tevens is er een vliegreis voor twee per sonen naar Spanje. Portugal of Griekenland te winnen voor wie de vijf verschillende produktnamen in dezelfe kolom van het wedstrijdformulier weet te sparen. Op het linkergedeelte van de kraskaart staan vijf krasvakjes afgebeeld met daaronder verschillende nummers. Indien drie van de vijf vakjes zijn voorzien van hetzelfde nummer dan heeft de konsument een gratis artikel gewonnen dat korrespon- deert met het betreffende nummer op de kraskaart. De kraskaarten kunnen tot en met 15 mei 1993 worden ingele verd. Kom naar de Spar en doe mee Wanneer U nog geen wed strijdformulier in Uw bezit heeft, kunt U er een afhalen bij de Spar. ACHTERVELD - Het jeugd- tamboerskorps van DWS uit Achterveld is in de korte tijd dat zij in deze bezetting be staat, uitgegroeid tot een vol waardig korps waar veel toe komst in zit Dit bleek afgelo pen weekend bij het tam boersfestival van muziekver eniging Excelsior te Uddel. Afgelopen zaterdag 13 maart werd door het tamboerskorps van de muziekvereniging Door Wilskracht Sterk uit Achter veld meegedaan aan het jaar lijkse tamboersfestival in Ud del. Waar door DWS in de voorgaande jaren in de Jeugdklasse werd meegespeeld was het nu een stapje hoger en wel in de Basisafdeling waar zij meededen In Uddel ver schenen maar liefst 15 korpsen uit de wijde omgeving, die al len een gooi wilde doen naar de ereplaatsen. In drie klassen. namelijk de Basis-afdeling, de Midden-afdeling en de Top-af- deling werd er deze avond ge streden om de hoogste eer Onder leiding van tamboer- dingent/insturkteur Cees Does jr. behaalde het uit twaalf le den bestaande tamboerkorps van DWS een fraaie tweede plaats Er werden deze avond maarliefst 46 punten bij elkaar geslagen. En dan te bedenken dat een drietal leden pas sinds november 1992 in opleiding is en desondanks deze avond volledig meespeelden. Waar het DWS in vroeger tijden nog al eens aan jeugd en tamboers een tekort had, is er nu aardig veel en goede aanwas. Voor zitter Hein Ries van den Hen gel was een trots man en voor ziet een goede muzikale toe komst voor deze groep enthou siaste leden LELTSDEN - Een motorcrosser uit Spakenburg is zaterdag op de Leusderhei gewond geraakt bij een ongeval. De man kwam onderaan een springheuvel in botsing met een collega, die daar stilstond. De Spakenbur ger is met heupletsel afgevoerd naar het ziekenhuis LEUSDEN - Op 17 maart de slotavond van het kaart; zoen gehouden worden in Til. Iedereen die ten min vijf keer mee gekaart he kan in aanmerking korr voor een van de seizoensp zen. of voor de beste drie zowel het schutjassen als 1 klaverjassen voor de seizoe bekers. De mensen die niet meeding voor de seizoensprijzen ki nen deze avond ook deel men en meedingen naar van de dagprijzen die d( avond weer beschikbaar steld zijn. Inschrijven k voor deze avond van 19.30 19.50 uur. De avond beg dan om 20.00. Het inleggelc zoals gewoonlijk ƒ5, persoon. LEUSDEN - Op donderd 18 maart a.s. is er weer klav jassen en jokeren. Inschrijven vanaf 19.00 uur "de Woelige Hoek", Irenel; te Leusden-Zuid. Inschrijfgi 5, - per persoon. Deze gez lige avond voor jong en o begint om 19.30 en is om uit lijk 23.00 afgelopen. Voor inlichtingen tel 940046. LEUSDEN - Op vrijdag maart in de avond zal er in Til weer een Bingo avond houden worden. Er zul weer een groot aantal priji aanwezig zijn. Het inleggeh zoals gebruikelijk heel 1: gehouden met twee kwart per ronde. De avond om 20.00 uur en er zal naar streefd worden om voor 23 weer klaar te zijn. Iedereen die van een gezel avondje bingo houdt is harte welkom op deze avow LEUSDEN - De verenigi Welzijn Ouderen Leusó (WOL) biedt dit jaar aan sen ren de gelegenheid om deel nemen aan de "Uit en Thi Busservice" van het Muzie centrum Vredenburg Utrecht. Voor de prijs van 198 kunt u 9 concerten bijwon in genoemd Muziekcentm de kosten voor het verve zijn hierbij inbegrepen. 0 stapplaatsen zijn in Leusó - centrum en Leusden-Zu terwijl u voor de ingang v het muziekcentrum kunt u stappen. Na afloop van concert stapt u bij de uitgé weer in de bus die u weer rugbrengt naar Leusden. Het programma voor het 9 zoen 1993/1994 is zeer gei rieerd en is te verkrijgen het kantoor van de functio: ris ouderenwerk, mevro. G.M.R Jonker, in het scha gebouw de Wip Wap, Roze gaarde 22, telefoon. 95 20 op maandag, dinsdag, woe dag en vrijdag tussen 9.00 en 14.00 u. Belangstellenden kunnen sluitend per cheque komen t rei talen op dinsdag 23 maart van 10.00 u. tot 12.00 u in gebouw Rozengaarde 22 Betaling in 2 termijnen is gelijk. U dient dan 2 cheqi uit te schrijven voor het taaibedrag, de ene helft g< teerd op 23 maart 1993 en andere helft op 15 deceml 1993. VERBOUWINGEN BOUWKUNDIGE BEVEILIGING ZONWERING BINNEN EN BUITEN SPOEDREPARATIES GEBOUWINSPECTIE (ONOERHOUDSTAXATIE) ACHTERVELD - Op zor 21 maart wordt in d'0u| Peerdestal in Achterveld frühschoppen gehouden Hinterfelder Musikanten len daaraan hun medewerk verlenen. Eén en ander be om 11 30 uur en de toegang gratis. LEUSDEN - Dominee ElerJ uit Huizen wordt naar waarschijnlijkheid de op ger van dominee Ruitenberg de hervormde gemeente PT Leusden. De 52-jarige Eic.'' pe; BEDRIJFS SERVICES BARNEVELD B V HARSELAARSEWEG 9. 3771 MA BARNEVELD. I is maandag 22 maart in Li den aanwezig, waar belas gl I stellenden tussen 20.00 uur I 20.45 uur met hem kunfl J kennismaken. Eén en art vindt plaats in het Trefp^ bij de kerk in Leusden-Z'™' (aan de Arnhemseweg) Elenga is onder meer w* zaam geweest in de geroet Nieuw-Amsterdam stc die me trc

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6