Leusden Leusden belastingen 1993 •att VERBOUWINGSOPRUIMING Alles moet weg van den|prGarde tuingroenactie vergaderagenda voorkoming misdrijven GEMEENTE KOOLOOS FERDI VUGTS VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS 99,- 999,- bi ,röar*^mT„eL!aaeenv!r. Dit is een greep uit onze collectie, de actie loopt tot half april. WOENSDAG 24 MAART 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 157 d.d. 24 maart 1993 soort belasting datum aanslag eerste vervaldag tweede vervaldag bedrag van de aanslag afvalstoffenheffing 31 januari 28 februari 31 maart meerpersoonshuishouden 312,- eenpersoonshuishouden 266,- hondenbelasting 28 februari 31 maart le hond 87,60 2e hond 121,20 3e hond e v 153,60 onroerend goed 31 maart 30 april 30 juni eigenaarsheffing: ƒ4,42 per 3 000,- getaxeerde waarde gebruikersheffing: 3,58 per 3.000,- getaxeerde waarde rioolrecht 30 april 31 mei 68,-- tijdelijke stortplaatsen weer open aanslagen binnenkort in de brievenbus Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting in november vorig jaar heeft de raad de belastingtarieven voor 1993 vastgesteld. Uitgangspunt is daarbij geweest dat deze gelijke tred houden met de in 1993 te verwachten inflatie van 3%. Op grond van eerdere raadsbesluiten worden bovendien de tarieven van de onroerend-goedbelasting, de hondenbelasting en het rioolrecht jaarlijks met een bepaald bedrag verhoogd. De afvalstoffenheffing is met 7% verhoogd. Een gemiddeld Leusdens gezin, dat in een eigen huis woont met een voor de onroerend-goedbelasting geschatte waarde van 160.000,- en een hond heeft, gaat dit jaar 894,13 aan gemeentelijke belastingen betalen. Dat is 57,68 meer dan vorig jaar. Voor elk van de vier gemeentelijke belastingen ontvangt u een aparte aanslag Zoals uit onderstaand schema blijkt worden aan het eind van deze maand de aanslagen voor de onroerend goedbelasting verzonden In bijzondere gevallen is gehele of gedeeltelijke kwijtschelding mogelijk. Van bijzondere gevallen is sprake wanneer de aanslag niet kan worden betaald zonder in grote financiële moeilijkheden te komen. Een verzoek om kwijtschelding moet binnen een maand na dagtekening van de aanslag bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Wanneer u meer informatie wilt over de gemeentelijke belastingen kunt u contact opnemen met de afdeling financieel beheer en belastingen Daar staat men u graag te woord. Telefoon 961 668. Het wordt weer voorjaar, de tijd om aan uw tuin te werken. Breng uw tuinvuil naar een tuingroendepot. Er is er altijd wel een bij u in de buurt. In de maanden maart en april kunt u uw tuinvuil afleveren bij alle 37 tuingroendepots in onze gemeente. 26 permanente en 11 tijdelijke. Die zijn gedurende de actie alle in gebruik. Bijna de helft van ons afval bestaat uit groente-, tuin- en fruitafval Als dit uit ons huisvuil gehouden kan worden, kost de afvoer en verwerking van het afval veel minder. Het scheiden aan de bron, bij u thuis dus, brengt ook minder schade aan het milieu Dit geldt ook voor glas, papier en klein chemisch afval. Het tuinafval wordt regelmatig bij de tuingroendepots opgehaald. Dit gebeurt dor de compomix. Deze machine vermaalt het tuingroen tot kleine stukjes. Het is daarom ook verboden om plastics, bielzen en bijvoorbeeld hekwerk of gaas op de tuingroendepots te storten. De machine zal daardoor schade oplopen. Maar niet alleen. Het tuinvuil wordt gecomposteerd. Na verloop van tijd ontstaat er dan een grondverbeteraar Als daar nog stukjes plastic in zitten is die grondverbeteraar minder geschikt om te gebruiken. Het is daarom belangrijk dat u goed oplet wat u naar het tuingroendepot brengt. Lensden heien in de hamershof In de komende weken zal er Hamershof volop worden geh - In zes weken tijd zullen van 7,5 meter de grond in wen geslagen. Dat gebeurt oven door een hydraulische install Het voordeel daarvan is dat heien op die manier minder o last oplevert. Niettemin zullen de bewonen de Hamershof van het heien o mak ondervinden Het boui drijf Heijligers heeft de omot den schriftelijk geïnformeerd Op donderdag 25 maart 1993 vergadert de gemeenteraad van Leusden. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis en begint gewoontegetrouw om 20.00 uur. Vijfentwintig punten telt de agenda Raadsvoorstellen over de meest uiteenlopende onderwerpen komen aan de orde Het is dan ook zeker de moeite waard eens een kijkje te komen nemen bij de raadsvergadering U bent van harte welkom! Waar praten de raadsleden over? Een greep uit de onderwerpen. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor een bedrag van 10.000,-- te besteden aan een gemeentedag. Als de raad daarmee akkoord gaat kunt u op 25 september 1993 nader kennismaken met allerlei gemeentelijke activiteiten Een werk groep zal zich met de voorbereiding van de gemeentedag bezig houden. In die werkgroep zijn behalve de seniorenraad en de WOL ook de stichting Jeugd- en jongerenwerk vertegenwoor digd. Goed en helder gebruik van de Nederlandse Taal is één van de actiepunten van klantgericht werken in onze gemeente. Stadhuis taal moet worden vermeden. Het college stelt voor 12.300,— te besteden aan drie trainingen begrijpelijk schrijven. In openbare basisschool de Bongerd aan de Asschatterweg wor den, als het aan het college ligt, de tafeltjes en stoeltjes van de groepen drie tot en met acht vervangen. Daarmee is een bedrag van 87.000.-- gemoeid de oude setjes zijn bijna twintig jaar oud en versleten. Voor een bedrag van 9.273,-- wordt de vloerbedekking van de Groenhorstschool in de wijk Groenhouten vervangen. Het gaat om de vloer van het spellokaal Meer dan een half miljoen gulden, om precies te zijn 525.000,-- is gemoeid met de verbouwing van de Wip Wap aan de Rozen- fietsen graveren geen overbodige luxe gaarde en de Springplank aan de Asschatterweg De gebouwen, beide vroeger in gebruik als kleuterschool, worden voor dat bedrag geschikt gemaakt voor de huisvesting van de peuterspeel zaal Nijntje, de speel-o-theek Hametje Tik en het Algemeen Maatschappelijk Werk (Wip Wap) en voor de Vereniging voor Welzijn Ouderen (WOL) en de Jeugdgezondheidszorg (Spring plank) Spieghelweg zal de naam zijn van de weg waaraan het bedrijf BFI en de nieuwe reinigingswerf van de gemeente liggen. De weg ligt nabij de randweg en de Rijksweg A 28. De Groenstichting Rozendaal heeft een begroting voor 1993 ingediend. Die begroting sluit met een tekort van 128 470.--. Het college stelt voor die begroting goed te keuren. De legesverordening wordt gewijzigd. De wijzigingen vloeien voort uit de Woningwet en de bouwverordening en hebben be trekking op de nieuw op te nemen belastbare feiten zoals bodem- gesteldheidsonderzoek en een bouwveiligheidsplam De inzameling van groente-, fruit- en tuinafval staat ter discussie. Het college stelt voor om adviesbureau DHV een advies te laten opstellen voor de inzameling van GFT en de toepassing van een gedifferentierd tarief voor afvalstoffen. Met dit ondertzoek is een bedrag van 60.000,-- gemoeid. Een voorstel dat al veel stof heeft doen opwaaien, is de aanleg van de riolering in het buitengebied. Met die aanleg is een bedrag van 24.000,--per aansluiting gemoeid. Het gaat om 582 aansluitin gen. De gemeentelijke bijdrage daarin bedraagt in totaal 1.031 400.-- Het bovenstaande is slechts een greep uil alle onderwerpen die op 25 maart aan de orde komen. U ziet het. een bezoek aan het gemeentehuis is zeker de moeite waard. En. de koffie staat klaar! Het valt langzamerhand niet meer mee om nog een Nederlander te vinden van wie nog nooit een fiets is gestolen En mocht u er toch nog een vinden dan weet hij of z'ij u moeiteloos een aantal mensen uit familie- of kennissenkring op te noemen van wie één of zelfs meer dere malen een fiets werd gestolen. Valt daar nu niets tegen te doen9 Zeker wel. Heel veel zelfs. Op slot zetten natuurlijk. Wel een goed slot gebruiken, een ART goedge keurd slot, bij elke rijwielhandel te koop. En als de fiets dan toch nog wordt gestolen? Altijd aangifte doen bij de politie. Nu zult u misschien zeggen: daar mee heb ik mijn fiets nog niet te rug Inderdaad. Maar ook hieraan kunt u meewerken. Door uw fiets te laten merken met postcode en huisnummer. Wat heeft dit voor zin? Allereerst zal een gemerkte fiets minder aan trekkelijk zijn voor een fietsen: Zo'n fiets is minder gemakkeli verkopen. Bovendien zal dc bij controle al direct proble krijgen als blijkt dat postcodj huisnummer van de fiets wa hij rijdt niet overeenstemmen zijn adres Een ander voordeel van een merkte fiets is het volgende. B re: politie komen veel fietsen bit waarvan de eigenaar met bel is. Het is uitermate moeilijk fietsen aan de rechtmatige eigei terug te bezorgen. Is zo'n fieü merkt, dan is het natuurlijk eenvoudiger om hem terug te zorgen Dat graveren kunt u laten doei uw plaatselijke rijwielhandel Hij doet dat vaak als servict tegen een geringe vergoeding. Voorkoming van misdrijven, ook van fietsdiefstal, een zaak politie en Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (0331-961618 of 9i efl GEMEENTE ontwerp-beschikking hinderwet De volgende ontwerp-beschikkingen liggen van 24 maart 1993 tot 7 april 1993 ter inzage: - de ontwerp-beschikking op een verzoek van J W. Herder om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet voor een veehouderij met mest- opslag op het perceel Hamersveldseweg 129 te Leusden; - de ontwerp-beschikking op een verzoek van de M. van Gulik om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Stoutenburgerlaan 16 te Stoutenburg; - de ontwerp-beschikking op een verzoek van de heer G. v.d. Pol om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet voor een veehouderij (var- kensfokbedrijf) met mestopslag op het perceel Hessenweg 120 te Achterveld; - de ontwerp-beschikking op een verzoek van Stichting Centraal Orgaan Zuivelcontrole om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet voor een laboratorium ten behoeve van de kwaliteitscontrole van zuivel op het perceel Kastanjelaan 7 te Leusden. U kunt de ontwerp-beschikkingen en bijbeho rende stukken inzien op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op dc afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. En op iedere vrij dag tussen 19.00 en 20.00uur, na te voren ge maakt telefonische afspraak, telefoon 033- 961716 Het college van Burgemeester en Wethouders is voornemens de gevraagde vergunning te verle nen onder voorschriften die de bedoeling heb ben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te voorkomen Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen, bouw klompenhok berging Claverenblad- straat 34 uitbreiding woning B de Beaufortweg 57 plaatsen van een dakkapel Claverenbladstraat 67 veranderen hal Grienden 20 verplaatsen raamkozijn Landjonker 65 uitbreiding woning Vd Lagemaathof 3 bouw politiebureau Hamershof uitbreiding/verbouw schuur Hessenweg 88 Deze publikatic vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning v. ZANDBRINK INSTALLATIEWERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel. 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service WIE VOORKOMT MIJN STRESS? Onderwijsgezin zoekt cén of meer lieve INVAL OPPASMOEDERS/OMA'S die als onze vaste oppasmoeder uitvalt af en toe een dag(deel) willen invallen voor het halen en brengen van onze schoolgaande doch tertjes van 4 en 6jaar, samen lunchen en oppassen tot 16.00 17 00 uur Vergoeding n o.t.k Tevens gevraagd voor eenmaal in de 14 dagen goede WERKSTER liefst dinsdag- of vrijdagmorgen van 9.00-12.00 uur 15,- per uur Telefonische reakties vanaf 18.00 uur. Fam den Boer, 948844 Nieuw Verbouwbedri|f Ekris 3. Woudenberg Tel 03498-1096 Fax 03498-5054 pnr liggen ter inzage: opslagplaats bermgras Spiegelweg Randweg bouw politiebureau Hamershof bouw klompenhok berging Claverenblad straat 34 bouw blokhut met volière Claverenbladstraat 28 uitbreiding bakkerij Hessenweg 46 start bloemenwinkel gedeelte Hessenweg 206 uitbreiding woning B. de Beaufortweg 57 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 25 maart tot en met woensdag 7 april 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen bouw vergunningen verbouw hondenkennel Hessenweg 122 uitbreiding woning Ruisvoorn 13 renovatie/uitbreiding Zwarteweg 5 diverse vergunningen MegaDoe, L.C. van Galen: reclame-installatie; Tractor-Pulling Powervalley Achterveld. Trek- kertrek wedstrijden 7 augustus 1993. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 756 en 961 729 Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur O0% A„e Kindewaae i50 stuks korting. *;®u?omoi Buggv 'ncb maodl%an1099-"uOTlL- Alle kinderstoelen korting. Voorbeeld. "Kubus" kinderstoel van 139 - NU tot 40% habvkarn le°c,T' "°ZZ32%'°>50% I®n'599.-Nu 9QO -uoae Autostoelen 10% tot 30% korting Voorbeeld: Bimbo. verstelbaar van 229.- NU 165 'J-\ Bede con< J"*002, '"c>aoeW;an558,NB gl' et C 1 al us Cl; 11 lek ver hel reh LI ba op „Md-.nndomg^en van 169.- NB Babysitter JkQ CA I Van 99.- NU *T 7.W ^°»°e/ffnbo°x'40% korting fa',ee"^owm^nkofw„. ran 289. Nu fQg Vtc*---' Een van de grootste babyspeciaalzaken van Nederland Keuze uit 65 kompleet ingenchte babykamers. Reservenng mogeli|k 1500 m2 speciaal voor uw baby Zandstraat 54a, Veenendaal, 08385-10338 Ru.me parkeergelegen heid voor de deur Ingang parkeerplaats We»! Maandagmorgen gesloter vnjdag koopavond U bent hartelijk welkom

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4