leusder Krant. 'Een rondje van de zaak' Bloeddonors gehuldigd Garageverkoop voor herhaling vatbaar Staande ovatie voor 'Lisiduna' Tweede team SVL handhaaft zich Leusdenaren showen eigen ontwerp 'Cauliflower' speelt dak van Corderius College Karlijn van Stralen een lichtpuntje in water Portemonnee gerold Woensdag 31 maart 1993 Paginal ACHTERVELD - In het kader van de 'Week van de Winkel' heeft de Acht erve Ids e middenstand het eigen personeel afgelopen dinsdag in het zonnetje gezet. Circa dertig personeelsleden kregen in De Roskam een lunch aangeboden, die gretig aftrek vond. De Week van de Winkel is een landelijke actie om het werk in de winkel/detailhandel onder de aandacht te brengen van werkzoekenden De branche kampt in den lande met een negatief imago en een groot aantal moeilijk vervulbare vacatures. Hoewel de actie in eerste aanleg is bedoeld om het werk in de branche aan buitenstaan ders te 'verkopen', heeft de Achterveldse middenstand gemeend dit jaar het eigen personeel te fêteren en te belonen voor de trouw, (fotoHans Verhorst) LEUSDEN - Grote wed strijden worden door gaans niet in een 25 meter bad. maar in een bassin met een lengte van 50 me ter afgewerkt. Dat leidt tot wat langzamere tij den. omdat op een af stand van 100 meter nu nog maar één versnel lend keerpunt heeft, in plaats van drie. Karlijn van Stralen, lid van de wedstrijdselectie van de Leusdende Zwem- en Po loclub De Haaien, lapte die wetmatigheid aan haar laars. Ooit wist ze, in een 25 meter bad. de 100 meter vlinderslag af te werken in een tijd van 1.25.1, maar zij slaagde erin, al na 1.24.0 aan te tikken. De concurrentie, op pa pier sterker, had het na kijken: goud voor Van Stralen. Dat ze daarbij niet aan het einde van haar Latijn was belandt, bewees ze-enige tijd later met een fraaie bronzen plak op de 100 meter vrije slag. Andere medailles gingen naar Simone Sybrandy (zilver op zowel de 50 me ter vrije slag als de 100 meter schoolslag) en Wer ner van den Berg (brons op de 100 meter vlinder slag). LEUSDEN - Dinsdagavond werden in Groot-Krakhorst bloeddonors gehuldigd, die de afgelop jaren 25 keer of vaker bloed hebben gegeven ten behoeve van het Rode Kruis In totaal zullen plaatsgenoten in het zonetje worden gezet omdat men 25, 50, 60 of 80 keer bloed heeft afgestort Zestig mensen worden gehuldigd omdat ze 25 fceer bloed gaven, terivijl 16 mensen goed n voor het dubbele aantal. Voor de eerste keer in de historie van de Leusdense afdeling van de EllS wordt vanavond de zilveren 'Karl Landsteiner'-plaquette uitgereikt aan 2 Leusdenaren. die totaal al 80 keer bloed afstonden. Zeven mannen krijgen diezelfde plaquette in brons, vanwege' maal bloed geven, (foto: Hans Roggen) Onder het motto: "Een gezel lige voorjaarsverkoop" werd op Dordogne (Eurowoningen) afgelopen zaterdag een zo genaamd Garage-sale gehou den, naar Amerikaans voor beeld. Voor prachtig zonnig weer was gezorgd. De happening startte om 11.00 uur, reeds om 10.00 uur dienden de eerste be langstellenden zich aan. Onder het genot van een kopje koffie kon de belangstellende zich op de inhoud van de gara ges oriënteren om te kijken of er iets van zijn gading bij was. De opkomst was enorm, jong en oud, dik en dun, lang en kort sjouwden met tassen en dozen. In veel gevallen werden aan betalingen gedaan op artike len die later per aanhangwa- gentje vervoerd werden. Een overvloed aan koopwaar kon worden aangeboden, van anti quiteiten tot personal compu ters. Er was een tot boutique omge toverde garage te zien, waar men bij een achtergrondmu ziekje moderne nieuwe kle ding kon bekijken en aanpas sen Sneeuwwitte trouwjur ken hingen er voor een 'prik kie' Eén van de deelnemers zat heerlijk onderuit op zijn te koop aangeboden 3-zitsbank en verkocht sportartikelen zoals surfplanken, schaatsen en honkbalknuppels. Bij de overbuur van deze spor tieve deelnemer, werd gecon curreerd met surfpakken, ra cefietsen, tennisrackets en sportschoenen. Van de sportartikelen richting antiek, waar onder andere ser viesgoed uit de vorige eeuw, antieke kasten en petroleum stelletjes te vinden waren. De garageverkoop op Dordogne werd een doorslaand succes, (foto: Jan Pit) Ook was het een genot om hier de langspeelplaat weer eens te kunnen kopen Stilzittend bij het zoeken naar goede langspeelplaten werd het behoorlijk koud. hier deed een beker warme soep wonde ren. Beschut in het halletje bij één van de initiatiefneemsters stonden prachtig handge maakte poppen, onder andere een pop met vlechten van echt haar. Dat hier de creatieve mens be zig is geweest werd steeds dui delijker, vooral bij het zien van de zelfgemaakte sieraden, de met roze bloemen beschil derde bijouteriedoosjes en een zojuist geverfde garagedeur, opgemerkt door een bordje waar NAT geschreven stond Deze deur bleek voor het pu< bliek niet toegankelijk. Ongelooflijk was het te zien dat hier een complete woning inrichting kon worden aange schaft. Wat te denken van: nieuwe gordijnstoffen, vloer kleden, tafelkleedjes, fornui zen, bedden, schemerlampen, barkrukken van asbakken tot (sapcentrifuges9 Kortom men kon hier heerlijk rommelen. De sfeer was gemoedelijk. Even deed het aan een Am sterdamse Koninginnedag denken, hoewel hier van een parkeerprobleem geen sprake was. De succesvolle Garage-sale eindigde om ongeveer 15.00 uur, de garages waren zo goed als leegverkocht. Naar horen zeggen vonden ve len dit ludieke initiatief van de dames Tony Bult en Diny Zwart voor herhaling vat baar. Men verwacht binnen niet al te lange tijd weer gezellig en voordelig naar de garages te kunnen gaan, mogelijk met uitbreiding van deelnemers. LEUSDEN - Afgelopen vrij dagavond had in 'de Konings hof' de jaarlijkse winteruit- voering van muziekver eniging 'Lisiduna' plaats. De muziek, die ten gehore werd gebracht viel goed in de smaak bij het publiek: als waardering gaven zij een staande ovatie voor de mu ziekvereniging. De avond werd geopend door de voorzitter, Theo Wouters, die de wens uitsprak dat ie dereen zou kunnen genieten van het nieuwe repertoire De voorzitter stipte de vernieu wing aan, getuige het reper toire, waaronder musicals als 'Miss Saigon' en 'Chess' en bigband-muziek, en stipte het grote aantal jeugdleden dat 'Lisiduna' heeft even aan. Dit laatste was goed zichtbaar bij het jeugdorkest o.l.v. Mar tin de Boer Het jeugdorkest beet de spits af met een muzi kaal bezoekje aan Zuid-Ame- rika, wat hun, gezien de leef tijd, goed afging. Vervolgens liet de drum- en ly- raband o.l.v. instructeur Henk Kikkert van zich horen. Ook hier was er vernieuwing, o.a in het instrumentarium, waar een marimba en xylo foon was bijgevoegd. De drumband zwierf in Europa rond, en kwam zo bij de ko zakken in Rusland. Dit resul teerde in een heel aardig stuk met woeste kozakkenkreten. Het harmonieorkest o.l.v. di- riget Martin de Boer vertrok gelijk naar Azië. Viëtnam, Thailand en Japan werden aangedaan. Zowel in muzikaal als in sfeer vol opzicht werden de muziek- De schaakvereniging nam af gelopen week een vluchteling uit het voormalige Joegosla vië in haar gelederen op. Het tweede achttal speelde in de bondscompetitie gelijk tegen Oud Zuylen IV en is ook vol gend seizoen verzekerd van een plaats in de tweede klasse. Leusden IV moest het onder spit delven tegen het derde team van De Biltse Combina tie. De onderlinge huiscompe titie draait op volle toeren. Zoals op zoveel plaatsen, praat men ook binnen de Schaakvereniging regelmatig over de onbeschrijfelijke el lende in het voormalige Joego slavië. De weerzinwekkende beelden in de dagelijkse uit zendingen van de televisie dragen daartoe bij. En dan is daar opeens, zoals vorige week donderdag, een jonge vrouw, Halima, te gast. Zij ontvluchtte enige tijd gele den de hel van Serajewo. Zij poogt weer wat verstrooiing te vinden en klopt aan bij de schaakvereniging. Schaken is een van haar hobby's. De onverwachte gelegenheid is dankbaar aangegrepen om gevoelens van machteloosheid om te zetten in actie die Ha lima een fijne avond kon ga randeren Dat lijkt aardig ge lukt te zijn. De conversatie verliep nog wat moeilijk om dat zij alleen haar moedertaal spreekt. In de korte tijd die zij in ons land is leerde ze even wel al aardig wat Nederlandse woorden. Onze aanduiding van de schaakstukken kende ze al. En verder liet zij zien het schaakspel aardig onder de knie te hebben Dat onder vond Erwin Verschuur tegen wie ze voor de huiscompetitie werd ingedeeld. Na afloop zei Erwin blij te zijn dat hij met een pion minder nog net re mise uit het vuur kon slepen. De schaakvereniging mag de komende tijd rekenen op de aanwezigheid van Halima. Handhaving Het tweede achttal van de ver eniging speelde voor de bonds competitie thuis tegen Oud Zuylen IV. Na een spannende wedstrijd werd het een gelijk spel. Dit leverde in elk geval het nog nodige wedstrijdpunt op om er zeker van te zijn dat volgend seizoen weer in de tweede klasse mag worden ge speeld. Bert Kampes aan bord 1 en Theo Elschot aan bord 8 brach ten het tot een overwinning. Verlies was er voor Jos Agter- berg en Vincent van de Bilt aan de borden 2 en 3. De ove rige partijen werden remise. Leusden IV speelde een uit wedstrijd in De Bilt tegen het derde achttal van de plaatse lijke schaakvereniging DBC. Voor beide ploegen stonden er geen belangen meer op het spel Leusden ging met 5l/2-2Vi ten onder. Alleen Assad Bayat aan bord 7 bracht het zover dat zijn tegenstander de ko ning moest omleggen. Met de remises van Berry Beijer, Dick van Ooik en Hel- mer Helmers hadden de Leus denaren verder hun kruit ver schoten. Het programma voor de huis competitie kende 12 wedstrij den. De overwinning van Nas ser Aghlani op Leo de Rijke en de remise van Peter Wey- gertze tegen Jaap van Tuyll mogen met ere in de annalen worden bijgeschreven. De to tale uitslagen zijn: Aghlani - De Rijke V2-V2 Boogaard - Oosting 0-1 Van Tuyll - Weygertze V2-V2 Struiwig - Veenendaal V2-V2 Halima - Verschuur V2-V2 Nijhof - Van derTang 1-0 Bayat - Beijer 0-1 Vos - Van Hoom V2-V2 Rietveld - Modiri V2-V2 Van Dalen - Van Ooik 0-1 Van de Pol - Hubert 1-0 Agterberg - Herder 1-0 LEUSDEN - Voor de deelne mers aan de mode-ontwerp wedstrijd van de Culturele Raad Leusden is 7 april een spannende dag. Niet alleen zullen dan 's avonds tijdens een presentatie de ingezonden ontwerpen door een deskun dige jury worden beoordeeld, maar de deelnemers zullen hun eigen "Carribean Fan tasy" ook zelf gaan showen. Voor een toegangsprijs van ƒ5,- kunt u een tropische avond meemaken inclusief een exquise cocktail en de zon overgoten klanken van een steelband. Zomersfeer proe ven in de lente. De door de stichting Culturele Raad Leusden uitgeschreven mode-ontwerpwedstrijd met als thema "Carribean Fan tasy" is een succes geworden. Enthousiast zijn veel Leusde naren aan het werk gegaan en het resultaat mag er zijn. Een deskundige juiy, bestaande uit mevrouw Padmos, me vrouw Ter Steeg en Roof, zal tijdens de show een kritische blik werpen op de ontwerpen om uiteindelijk de winnaars aan te kunnen wijzen. Mede dankzij enkele gulle sponsors kunnen voor de uit verkoren inzendingen aardige prijzen worden toegekend. De hoofdprijs is een waardebon van 200, - naar keuze te be steden bij Melody, Pim Berg huizen of Wim Hogeveen in winkelcentrum De Hamers- hof. De tweede prijs is een gezellig etentje voor twee personen in café-restaurant De Hakhorst in Leusden en er zijn tenslotte twee derde prijzen: een uitge breide schoonheids-behande ling, verzorgd door Hillie Hendriks, Finnmark 42 in Leusden. Mocht u om welke reden dan ook het tropisch spektakel op 7 april a.s. moeten missen, dan bestaat er alsnog gelegenheid om de ingezonden creaties te bezichtigen van 13 t/m 17 april in bibliotheek Nieuw Langen- beek. Kaarten voor "Carribean Fan tasy in Octopus" op woensdag 7 april, aanvang 20.00 uur, zijn in voorverkoop te krijgen op het kantoor van de Leusder Krant en in de bibliotheek. LEUSDEN - Een inwoonster van Leusden is afgelopen za terdag in een supermarkt in De Hamershof het slachtoffer ge worden van een zakkenroller De vrouw bemerkte rond 11.00 uur dat haar portemonnee was verdwenen In de portemonnee zaten een rijbewijs, autopapie ren, een giropas en cheques en een onbekende hoeveelheid contant geld. De politie roept het winke lend publiek op extra voor zichtig te zijn met portemon nees. „Het komt de laatste tijd regelmatig voor dat zakken rollers toeslaan. En m sommige gevallen wordt het de daders ook wel erg gemakkelijk ge maakt, als mensen hun porte monnees open en bloot in een winkelwagentje laten liggen", aldus een woordvoerder van de politie. stukken recht gedaan. De diri gent wist van de medley uit de musical 'Miss Saigon' een prachtig geheel te maken. Ook afgevaardigden van muziek verenigingen uit de hele omge ving spraken hun waardering erover uit. De sfeervolle ver lichte en met vlaggen ver sierde zaal deed de rest Na de pauze stonden de Ver enigde Staten centraal, Lisi duna, in Amerikaans outfit gekleed, gaf een paar mooie nummers weg. Zowel de HnimhanH al^ hpt orkpst. soms gezamenlijk, lieten blij ken dat de muziekvereniging geen hoempa-pa-club is, maar op concertniveau functio neert. Drumsolo's als 'Drea mer' en musicals als 'Chess' gaven dat laatste aan. De voorzitter besloot de avond met het bedanken van alle medewerkers aan de Win- teruitvoering en sprak de hoop uit dat de toehoorders hadden genoten van het nieuwe repertoire en atten deerde het publiek op ko- mpnHp nntrpHpnc nn on rnnH Koninginne- en bevrijding dag, Avond-vier-daage en co: certen in en rond Leusden. Ter afsluiting werd het w reldberoemde nummer 'Roe around the Clock' gespeelt dat op een muzikale manierö pan uit swingde. Het publit waardeerde dat bijzonder t liet haar waardering blijke door een staande ovatie. Het eerst volgende evenemet van 'Lisiduna' is het op zate dag 3 april a.s. organiser* van een intern solistenco: cours. Bijna 25 solisten uit <j muziekvereniging laten hu kunnen horen aan het pi bliek. Iedereen is van har welkom om 3 april vanaf 13.( bij Afbouwbedrijf Th. W01 Lisiduna speelde de sterren van de hemel tijdens de wint er uitvoering(foto: Jan Pit LEUSDEN - In de voorrondes van de competitie van de schoolband van het jaar speel de 'Cauliflower' de dak van het Corderius College af. Aan de voorronde doen in totaal dertig bands mee, negen groepen worden uitgenodigd om van 3 tot en met 11 juli op het Wed in Utrecht de finale te spelen. De jury, die nog enthousiaster dan het publiek was vertelde dat 'Cauliflower' bij de beste bands hoorde, die zij tot nu toe gezien hadden. De Leusdena ren halen dan ook vrijwel zeker de finale in Utrecht. De voorronde begon te laat, omdat de presentator van de middag, Gijs Staverman, de school met kon vinden Hij had gehoord dat hij in de buurt van het Elizabeth Gasthuis moest zijn Pas toen hij naar het zie kenhuis vroeg, vond Gijs de zaal In zijn inleiding liet Sta verman zich sceptisch uit over de band, hij had al veel slechte bands horen spelen bij zijn rondgang langs aula's van scholen, om nog hoge ver wachtingen te koesteren. Maar na vier nummers bleek de vero- nica-discjockey helemaal uit zijn dak gegaan. 'Cauliflower' presenteerde zich als een hechte eenheid Jorrit de Jong stal de show met zijn snelle en gevoelige gitaar spel Tijdens het éné na laatste nummer, een cover van 'Hey Joe' van Jimi Hendrix, speelde De Jong de solo met zijn tan den. De jury werd door deze actie met stomheid geslagen De rest van de band was ook uitstekend op dreef Drummer Jasper van Zandwijk en bassist Gerben Bresser gaven het groepsgeluid een strakke basis, waardoor de tempowisselin gen perfect verliepen Toetse nist Hinco Gierman mocht in de twee ballades uitblinken en Hans Langbroek stopte, als een volleerde Jan Wouters, alle gaatjes die de rest van 'Cauli flower' liet vallen. Het hoogtepunt van het con cert was een uitgesponnen, sle pende versie van het eigen nummer 'Bloemkool Doom'. In dat nummer konden alle muzi kanten hun virtuositeit bewij zen. Het leverde zes prachtige minuten en een enthousiast publiek op. Het goede van 'Cauliflower' is de uitstraling van de muzi kanten, die speelvreugde uit stralen en zo het publiek voor zich winnen. De band prol teerde optimaal van het do de organisatie ter beschikku gestelde apparatuur Het g luid was zo hard afgesteld d er diamanten mee gesiep konden worden. Dat gaf goed uitgewerkte compositi een duidelijke meerwaarde klaagden de onwonenden d zij zich niet meer verstaanb. konden maken De jury waardeerde het b zonder dat 'Cauliflower' Engelse en Nederlandse taal één nummer combineerde B vendien brachten zij uitsli tend eigen songs Het kritiekpunt dat de jury h was dat 'Cauliflower' tameli lange pauze tussen de nur mers nam De voorzitter van de jui Gijs Staverman, riep in voering uit dat hij in lange ti geen band gezien had die z veel power uitstraalde, voegde eraan toe dat hij hoop dat Cauliflower' in Utree! zou komen spelen. Dat zit d best goed. De talentscout vi de platenmaatschappij, ook in de jury zat, liep rond rr een grijns cïie met moeite zijn gezicht paste. 'Cauliflower' sloot af raMn een cover van Nirvana, dieh publiek tot een uitzinnige pc* verleidde Na het concert ho ste bij de band en de fans e stemming of Nederland wereldkampioen voetballi geworden was.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 12