„Roda is klaar voor promotie" E E Agenda Patatje oorlog Roda'46 voetbalt zondag in Zeist Roda-trainer Loek de Boer ziet nacompetitie met vertrouwen tegemoet Op het scorebord Roda Al handhaaft zich Groep 5 schaakt Roda-zondag droomt over nacompetitie Jeu de Boulers gooien weer een balletje lo Sport ian LEUSDEN - „EMM, MSV, Saestum of Limvio; Het maakt mij niets uit tegen wie Roda in de nacompetitie moet spelen. Wij moeten gewoon twee keer winnen. En ik weet zeker dat wij van deze elftallen stuk voor stuk kunnen winnen, ook in een uitwedstrijd." Roda-trai ner Loek de Boer is overtuigd van de kansen van het eerste zondagteam van Roda'46 in de nacompetitie die aanstaand weekeinde begint. De Boer nam op 1 januari met veel suc ces de training en de coaching van Roda-zondag over. Sinds die tijd verloor het eerder zo wisselvallige elftal nog maar één wedstrijd, in Zeist tegen Saestum. „Ik heb gewoon maz zel gehad", zegt Loek de Boer daarover. De Scherpenzeler laat, bescheiden als hij is, geen kans ongebruikt om zijn eigen kwaliteiten te relativeren. De successen hebben een diepere achtergrond dan puur geluk alleen. Loek de Boer heeft de goede toon om zijn spelers te motiveren gevonden. Loek de Boer is 43 jaar oud en komt uit Leiden. Hij begon zijn voetbalcarrière bij Roo- denburg toen hij een jaar of zeven was. In 1974 verhuisde hij naar Scherpenzeel waar hij het eerste team haalde. „Scherpenzeel speelde toen nog niet zo hoog, hoor. Dat kwam pas toen ik met voetbal len stopte." De Boer voegt er aan toe dat die laatste opmer king een grapje is De Boer heeft tot zijn ach tendertigste jaar gevoetbald, daarna werd hij jeugdtrainer Anderhalf jaar geleden kwam hij bij Roda. Tot 1 januari 1993 trainde- hij Lellsdensë re creanten Daar was hij best te vreden mee, want hij is hoofd van de afdeling 'processing' van een verffabriek en dat is een baan die veel tijd kost. Bo vendien heeft hij drie kinde ren. Zijn contract loopt na dit Eerste reserve De patat-generatie sport in Leusden en dat is te merken ook. Trainers van Leusdense teams klagen over de menta liteit van de sporters. Bij trainingen komen hun pupil len niet opdagen omdat tante Truus jarig is. De wedstrijden worden afgezegd omdat de hond moet baren. Als het car naval woedt, dwalen voetba lelftallen, in berepakken ge huld. beneveld en in (kenne lijke) staat van geestelijke ontbinding rond. En zo gauw er een laagje sneeuw op een heuvel in de Alpen ligt, gaat sportend Leusden daar de be nen breken. De sporters wil len niet sterven voor de kleu ren van hun club, dat is het probleem. De supporters werken ook niet mee. Een toeschouwer naar de spits van de hockey club terwijl deze op het kee per van de vijand afstormde of zijn enige doel in dit leven het bezighouden van een ver dediger was. Dat is een zinni ge vraag, zeker, maar voor de nazit, als de duisternis over de velden daalt en het bier het bloed verwarmt. En toch gaat het verbluffend goed met de sport in Leusden: De Haaien zijn al gepromoveerd en worden op 24 april kam pioen. Roda-zondag kan één dag later de promotie veilig stellen. De Leusdense zwem mers schichten overal op deze wereld door het water, behal ve in de Octopus. Roda-zater- dag gaat de nacompetitie ha len. Antilopen heeft de lei ding in de veldcompetitie korfbal. En de hockeyers meppen elke tegenstander van het veld. De promotie naar de overgangsklasse een klasse onder de hoofdklasse waar wereldkampioenen als Delissen en Bovclander spe len kan niet lang meer op zich laten wachten. Een goe de voorbereiding op een mid dag sporten? Neem een pa tatje oorlog. Koen Koster seizoen af. De Boer weet nog niet bij welke club hij volgend jaar zal werken „Ik had in ja nuari moeten solliciteren, maar toen had ik het hier te druk. Als ik nu naar de vacatu res kijk, zijn de goede clubs al weg Misschien word ik wel weer gewoon derde trainer bij Roda, al zal ik de spanning van het coachen van het eerste wel missen. Het was wel een hele overgang van de recreanten naar Roda 1, maar het bevalt me uitstekend." Praten Het interview vindt plaats voor de laatste speelronde uit de hoofdklasse. Het is nog met duidelijk welke tegenstanders Roda zal ontmoeten in de na competitie. De Boer is tevreden over zijn drie eerste maanden als coach „Ik kreeg als op dracht van het bestuur mee: 'Zorg dat jullie niet degrade ren' Dat is meer dan gelukt. Wij staan nu zesde en maken kans op promotie." Half december 1992 werd Piet Mackaay ontslagen en verdween Meindert Vlugt uit de selectie. „Ik heb altijd prima met Piet kunnen werken. Ik heb ook nog weieens contact met hem. Hij heeft me nog op gebeld om me te feliciteren toen wij uit van Olympia won nen en toen wij periodekam pioen werden." Loek de Boer vervolgt: „Ik weet niet wat er allemaal ge speeld heeft rond het ontslag van Mackaay, want ik hield me alleen bezig met de recreanten en hoorde nooit iets. Ik werd gevraagd of ik Mackaay op wilde volgen. Toen zei ik 'Bert Kulk gaat voor.' Bert is de tweede trainer en komt uit Leusden Ik vond het logsch dat hij de leiding kreeg, maar het bestuur wilde iemand heb ben die blanco ten opzichte van de groep stond. Bert had er ook geen problemen mee dat ik de baas werd. Anders had ik het nooit gedaan, want ik werk fantastisch met Kulk samen De Boer veranderde de op stelling. N& het vertrek van Vlugt werd Remco Bosman door Mackaay laatste man ge zet. „Ik vind Remco helemaal geen libero. Hij komt links op het middenveld veel beter tot zijn recht Daar kan hij buffe len Mijn laatste man was John Jansen geweest, die in de spits stond Maar Jansen raakte voor de winterstop geblesseerd aan zijn knie. Hij kwam terug en speelde een helft geweldig. Toen kreeg hij een schop tegen diezelfde knie En dat was met een einde verhaal. Jansen komt nu langzaam terug." Jeroen Zaal is nu libero. „Dat doet hij geweldig. Hij heeft een goede pass in zijn be nen. Ik wilde Jeroen eigenlijk als spits gebruiken, maar daar is dus niets van gekomen. Ed win Boog was linksachter en speelt nu linkerspits. Boog is een momentenvoetballer, maar hij kan een verdediging hele maal gek maken. Ik wil dat Ed win risico's in zijn spel legt, het maakt niet uit als hij de bal kwijt raakt Boog moet acties maken. Sander Schimmel komt nu ook weer in vorm en kan ook een verdediging uit el kaar trekken." Bij zijn aantreden werd de Scherpenzeler met één pro bleem geconfronteerd. „De se lectie bestond uit dertien man en er kunnen er maar elf spe- leïi. Ik heb toen drie spelers bij me geroepen en de situatie uit gelegd. Zij konden kiezen of met z'n dertienen verder gaan en af en toe op de bank zitten of mij laten kiezen met het risico dat zij af zouden vallen. Zij wilden met zijn dertienen ver der. En tot nu toe hebben zij LEUSDEN - Tamelijk on verwacht heeft voetbal club Saestum uit Zeist zich toch nog voor de nacom petitie, omdat het Mont- foortse MSV er niet in slaagde de laatste wed strijd te winnen. Door deze ontwikkeling werd EMM uit Hilversum de derde pe riodekampioen. Saestum kreeg de derde plek in de nacompetitie, omdat de kampioen Olympia uit Utrecht ook al een perio- detitel op zak had. Roda'46 speelt zondag 4 april om 14.30 uur tegen Saestum op het sportpark Saestum aan de Noordweg in Zeist. Roda'46 organiseert de actie 'Op naar de KNVB! Wie gaat er mee?' Zondag vertrekken om 13.00 uur twee bussen met suppor ters vanaf het Burgemees ter Buinigpark nar Zeist. Het vervoer is gratis, maar vol is vol. Trouwe en jeudi- ge supporters met span doeken en vlaggen hebben voorrang. De maker van het mooiste spandoek wint een walkman. Het sportpark is te be reiken over de Amersfoort - se Straatweg richting Utrecht. Bij de T-splitsing linksaf richting Zeist. On der de snelweg (A-28) door, daarna bij het eerste stoplicht rechtsaf en ver volgens bij tweede weg rechtsaf. Het sportpark ligt aan de Noordweg. door blessures en schorsingen alles gespeeld Verantwoordelijkheid Dat is een belangrijk ver schil tussen De Boer en Mac kaay. Mackaay sprak nauwe lijks met de spelers „Ik vind het niet erg als een speler boos is als hij gewisseld word. Ik heb niets aan tevreden wisselspe lers Ik overleg met de jongens en geef ze verantwoordelijk heid, maar ik ben de baas en ik -beslis. Piet Mackaay zei vaak: 'Dit zijn de namen Jullie moe ten het doen' en verder niets. Nu praten we over de wed strijd." De spelers krijgen de op dracht mee de eerste twintig minuten hun man uit te scha kelen. Als dat lukt mogen ze op avontuur gaan. „De spelers moeten zelf bepalen of ze kun nen aanvallen. Zij moeten zelf nadenken. Als het misgaat cor rigeer ik zo goed en zo kwaad als het gaat. Het is hun wed strijd. Zij moeten het doen Als ik ontevreden over een speler ben leg ik hem in de rust uit. Hij krijgt dan nog tien minuten om zich te verbeteren, gebeurt dat niet dan wissel ik hem. Hij kent dan de reden voor de wis sel. Ik heb dan ook nog nooit problemen gehad. De spelers blijken zich, ge zien de resultaten prettig te voelen bij deze werkwijze Het mooiste resultaat haalde het elftal in de eerste uitwedstrijd na de winterstop tegen Olym pia in Utrecht Olympia is al weken kampioen en steekt met kop en schouders boven de an dere teams uit. „Ik zag tijdens die wedstrijd dat Roda niet kon verliezen. Wij voetbalden toen zo geconcentreerd en fel Het had 0-0 kunnen worden, maar wij konden niet verliezen. Het team straalde teveel verbeten heid uit. Wij wonnen van het onverslaanbare Olympia en pakten terecht de periodeti- tel Het woord concentratie is gevallen Roda zakt in de twee de helft vaak weg. De Boer wijt dat aan concentratiegebrek. LEUSDEN - Roda Al heeft door een 4-2 overwinning op SDO uit Bussum definitief be zit genomen van de 5e plaats in de eindrangschikking. Het eerste doel; klassebehoud is bereikt. Door dit resultaat moet nu een beslissingswed strijd gespeeld worden tegen de nummer 5 uit de andere klasse. Door een herstructuering van de competitieopzet is er vol gend seizoen nog maar één Hoofdklasse Regionaal in plaats van de huidige twee. Om volgend seizoen in die Hoofdklasse te kunnen spelen diende men minimaal de vierde plaats in de eindrang schikking in te nemen. De nummers vijf zijn niet zeker van behoud, maar moeten dit afdwingen door een beslis singswedstrijd. Toch is het bereiken van deze vijfde plaats voor Roda Al een uitstekende prestatie. Na elf wedstrijden stond Roda in december '92 nog op een ne gende plaats. Met vijf punten achterstand op de nummers vijf en zes te Spakenburg en Hilversum. Door een wisse ling in de begeleiding per 1 de cember '92 is er het een en an der veranderd binnen de Al- selectie. De groep heeft zich hervonden en heeft laten zien dat het ook kan presteren. Het resultaat was negen wed strijden en dertien punten Door deze reeks heeft Roda de vijfde plaats kunnen bemach tigen ten koste van Hilversum en Spakenburg Nu nog een beslissingswedstrijd winnend afsluiten en het klassebehoud is definitief. Blijde gezichten In de laatste wedstrijd van de reguliere competitie stond de uitwedstrijd tegen SDO op het programma. Bij een overwin ning was lijfsbehoud zeker, maar bij verlies was men af hankelijk van de concurren tie. De spanning was voelbaar binnen de Roda-ploeg. Het eerste kwartier was dan ook voor SDO Een hoekschop was het gevaarlijkste wapen feit van SDO. De bal ging voorlangs. Na dit kwartier be gon Roda vat te krijgen op de wedstrijd zonder echt gevaar lijk te kunnen worden voor het SDO-doel. Het eerste gevaar was direct het eerste doelpunt. Het was de 30e minuut toen voorstop per Yuri van de Meel alleen door de verdediging slalomde en de keeper kansloos liet Binnen de minuut was 0-2. Ditmaal ging Kick Gressie al leen op de keeper af en scoorde de tweede treffer. Voor rust kwam SDO nog op 1-2 door een machtig afstandsschot. Na de thee was binnen twee minuten 1-3. Raymond Rijn- ders werd de diepte inge stuurd door Tom de Boer. Hij ging het strafschopgebied bin nen en zijn schot verdween door de benen van de keeper in het doel. Een kapitale fout van de doelman, maar voor Roda een geweldige opsteker. De wedstrijd was hiermede gelopen. Op gemak heeft Roda de wedstrijd vervolgens uitge speeld. Tien minuten voor tijd leek SDO nog even terug te komen. Zij scoorden 2-3, maar Roda hervond zich snel. Het elftal maakte het karwei zeven mi nuten voor tijd af. 'Opnieuw stond Tom de Boer aan de ba sis. Ditmaal werd Andre van Ooyen de diepte ingestuurd en in staat gesteld om 2-4 op het scorebord te zetten. Na het laatste fluitsignaal was de vreugde groot in het Roda- kamp Met blijde gezichten en opgelucht werd de kleedka mer opgezocht „Wij hebben veel onnodige punten weggegeven door con centratiegebrek. Anders had den wij meegedaan voor het kampioenschap, daar ben ik van overtuigd. Ik heb tegen de spelers gezegd- Roda is klaar voor de promotie. De suppor ters zijn klaar voor de promo tie. Nu moeten jullie het waar maken „Ik heb voorgesteld twee al coholvrije weekeinden te hou den Zij moeten natuurlijk ook vroeg naar bed", zegt Loek de Boer. Hij bedoelt daarmee dat de spelers niet meer dan vijf pils op zaterdagavond drinken en om één uur op bed liggen. „Ik ga dat niet controleren, maar als iemand onuitgerust voor de wedstrijden komt op dagen, passeer ik hem. Het gaat nu om de promotie en het maakt niet uit hoe wij dat be reiken." De Boer is vol vertrouwen. „Ik merk dat de nacompetitie ongelofelijk leeft bij de sup porters, maar nog meer bij de spelers Ik weet zeker dat zij alles zullen geven Dit is de kans voor Roda om naar de KNVB te promoveren. De con centratie en de verbetenheid komen nu weer terug bij de spelers. Zij zijn op dit moment allemaal goed bezig. Ik zal twee spelers moeten teleur stellen, omdat ik ze niet alle maal op kan stellen. Dat lijkt me vreselijk, maar zij krijgen waarschijnlijk de kans in te vallen en dan moeten ze vlam men „Ik ga van de kracht van mijn spelers uit Ik geloof dat noch Saestum, noch Limvio, noch MSV, noch EMM een schijn van kans maakt tegen een agressief en geconcen treerd Roda Ik ben absoluut met onder de indruk van die andere teams", legt Loek de Boer uit. „Wij spelen de laatste wedstrijd thuis. Ik heb gehoord dat het dak van de kantine gaat als wij promoveren. Ik heb al met mijn vrouw afgesproken dat zij die zondag rijdt en niets drinkt. Ik wil wel veilig thuis komen. Je ziet het. Ik heb mijn voorzorgs maatregelen al getroffen." Gerhard tc Winkel LEUSDEN - Steven Kor- teling van 'De Rossenberg' heeft de voorronde van het schoolschaken van Groep 5 gewonnen. Hij gaat sa men met negen andere en thousiaste schakers over naar de finale die op 7 april gespeeld wordt. Lecndert Varkevisser, Wout Broeke- ma, Max Antonisse, Chris Beckers, Wouter Steen beek, Olav van Kampen, Daan Siteur. Andreas Tiel Groenestege en Ericjan van Putten zullen gezame- lijk voor een spannende competitie zoeken. VOETBAL Uitslagen hoofdklasse, zondag HDS-Roda *6 2-1 EMM-Limvio 2-1 Saestum-A ersfoortse Boys 2-0 I MSV-Spor ig 4-4 I Celeritudo vmpia 1-2 Ultrajecti;. lertha 3-1 Stand hoofdklasse 1. Olvmpi; 2 EMM 3 Saestum 4 Ultrajectum 5. MSV 6. Roda'46 7. Sporting 8. Celentudo 9 Limvio 10. Amersfoortse Boys 11 HDS 12 Hertha 22-37 22-29 22-29 22-26 22-23 22-22 22-20 22-19 22-18 22-16 22-13 22-10 Olympia is kampioen Hertha en HDS, Amersfoortse Boys degrade ren EMM, Saestum en Roda'46 spelen de nacompetitie Programma nacompetitie Zondag 4 april Saestum- Roda'46 Zondag 18 april EMM- Saestum Zondag 25 april Roda'46- EMM Uitslagen Hockey heren Eerstf klasse D Leusden- GCHC 5-2 Ares- Quick Stick 3-1 Doetichem-Zwolle 0-3 Deventer-GHBS 1-0 Tempo-Upward 2-fl Roden- Hengelo 3-| Stand Eerste klasse D 1. Leusden 16-25 2 GHBS 16-25 3 Tempo 16-21 4. Zwolle 16-20 5 Upward 16-19 6 Ares 16-18 7 Roden 16-1! 8. GCHC 16-13 9. Doetichem 16-13 10.QuickStick 16-13 11 Deventer 16-S 12. Hengelo 16-5 LEUSDEN - De laatste wedstrijd van het seizoen is voor Roda niet succes vol verlopen. Het was duidelijk dat iedereen al met z'n gedachten bij de nacompetitie was. R; da begon zonder Cas- Vuyck, die rust werd in en zonder Henk jsch die met rug- en aan de kant van Dongen en Pronk stonden in Van Dongen gaf rste minuut Ed- een niet te mis- is, doch Boog or open doel. rd spelend HDS lm L idelijk aan het i Dit resulteerde d< intigste minuut e voorsprong voor IDS bn loog onhoudbaar ngs Zdwin van de veel in het net. Vlak daarna schoot Van Don gen keihard op de vuis ten van de keeper. René de Leeuw knalde even eens, maar hoog over. HDS kwam zelfs op 2-0 door een fout van Van de Tweel die bleef staan bij een voorzet. Via Sander Schimmel deed Roda wat terug. Met een mooi afstands schot bracht hij de stand op 2-1. De tweede helft was het aankijken nauwelijks waard. Iedereen was blij dat de, overigens goed leidende scheidsrechter er een einde aan maakte. Nadat bekend was ge worden dat Saestum de eerste tegenstander is in de nacompetitie, riep ie dereen in koor: Laten ze maar komen, want op een slechte generale volgt altijd een goede uit voering!! LEUSDEN - Hoewel er bij goed weer de hele winter door op de boules- banen van 'de Hakhorst' naar hartelust gespeeld is, wordt het officiële sei zoen op zondag 4 april ge opend met een groot tri- pletten-tournooi. Velen van de 110 leden tellende JBC 'de Hakhorst' zullen om 10 uur verzamelen om feestelijk met goede moed ons seizoen te be ginnen. Verwacht mag worden dat tussen 4 en 5 uur de finale gespeeld wordt. Na deze openingsdag gaat de onderlinge com petitie van doubletten en tripletten van start en kunnen de hele zomer onze leden weer genieten van de mooie jeu de bou- lessport op onze banen bij de Hakhorst. U: «ld Ie Donderdag 1 april 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-m- gangj 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan Vrijdag 2 april 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach- teweld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortenms, Sportzaal Ach- ter\-eld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash. squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80 Zaterdag 3 april 14.30 uur: Voetbal, Roda'4 6- Jonathan Burgemeester Bui- mngpark. 15.30 uur: Korfbal. Antilo pen- De Meeuwen. Burg. Bui- ningpark. 15.30 uur: Volleybal,Amsterdam- Dupaco/Leos- Vif, dam 17.30 uur: Waterpolo, Haai en- Poseidon, De Octopus Zondag 4 april 12.45 uur: Hockey/vrouwen Leusden- Doetichem, Vallei- park. 14.30 uur: Hockev/manner. Quick Stick- Leusden. Heereb- veen. 14.30 uur: Voetbal, Saestuir- Roda'46. Zeist. Maandag 5 april 9.00 uur: SSD-Yoga, ruimlf\ Kameleon, zwembad Octopus 9.15 uur - 10.15uur: SSD- Grondgymnastiek, De Kort (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton. De Korf (zij-in- orfta :usi oeri 'late gang). Dinsdag 6 april 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf zij-io gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSD- IndoorbowlsDe Korf (zij-in gang) Woensdag 7 april 10.00 uur - 11.00 uur: SSf-| squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan. opei a st< eker eede rgen i Dt de t idba eekeii is er tilop itie iten

Leusder Krant | 1993 | | pagina 14