Wij willen wat van de wereld zien" lestuur van MCHL heeft grote plannen .Leusder Krant. Treekruiters dresseren paarden succesvol (orfballers beginnen met topper Haaien missen wilskracht Dupaco/LEOS Jeugdtoernooi weer internationaal .eusdense zwemmers trainen fanatiek bij AZ PC lockeyers van MCHL vergroten voorsprong op 'achtervolgers' tendballers en korfballers aan begin van veldseizoen Dupaco/Leos kruipt uit dal Woensdag 31 maart 1993 14 Pagina 15 J;USDEN - De meest succes- olie Leusdense zwemmers en demsters zwemmen niet bij e Haaien, maar bij AZ&PC in nersfoort. Afgelopen maand eden de vijf mee aan het Ne- rlands kampioenschap in irdrecht. Komende maand >emmen zij in Duitsland en jüxemburg. Het afgelopen ekend waren de vijf actief in larleroi. Jelle van Baggem jaar), Xandra Verschuur 4), Leon van Doornik (16), n Willem van Dijk (17) en esbeth Haasnoot (14) trainen keer per week. Zij moeten imaal nog naar school, maar ar is niet altijd tijd voor. Zo het zwembad vertellen zij jer de lol van het zwemmen, houding van de omgeving en oordelen van goed preste- i in het chloor. Liesbeth lasnoot vatte het lijden van zwemmers goed samen: [iemand begrijpt wat er leuk n zwemmen is." Mille zwemt schoolslag en rug- iwl Vlinderslag en en rug- iwl zijn de specialiteiten van ndra Zij is pas veertien ge- irden. ,,Je moet zeggen dat je dertien bent, dan lijken je (en ineens een stuk sneller", idt Liesbeth haar aan. Maar ndra blijft er bij. Zij is veer- n. jiesbeth en Jan Willem zijn snelste zwemmers en de iste sprekers van het stel. en enkele slag kent gehei- n voor Jan Willem, dus doet wisselslag. Hij doet fana- aan krachttraining. Jan llem zou het liefste elke dag krachthonkje pakken, larsoms heeft hij tentamens. i Willem baalt van school, lar draagt zijn lot moedig. atergevoel on doet borstcrawl, maar echte kwaliteiten liggen in terpolo. Hij vindt het leuk in een team te spelen. ,,Dan li je tenminste regelmatig ppen." Dit beschouwt Jan llem als ketterij. ,,Als je de ingaat, kun je wel verge- dat je ééntiende van een seconde van je tijd afzwemt." Dat verontrust Leon absoluut niet- ,,Dat doel drijft heus niet weg. Tienden van secondes doen niet ter zake bij waterpo lo.'' Liesbeth is goed in de rug- crawl. Schoolslag ligt haar niet. ,,Ik kom niet vooruit op die slag Jelle weet hoe dat komt ,,Je benen staan ver keerd voor schoolslag." Zij maakt niet de indruk dat zij binnenkort tijdens een opera tie haar benen 'goed' zal laten zetten Een goede zwemmer heeft talent. Maar wat is talent? Xandra is heel beslist: ..Talent is watergevoel." Jan Willem is graag bereid dat nader uit te leggen. ,,Dat betekent gewoon dat je veel water pakt." Ook Liesbeth is behulpzaam: ,,Je moet zorgen dat je steeds een nieuw stukje water pakt. Als je je armen als s-jes door het wa ter beweegt, ga je veel harder." Watergevoel is moeilijk aan te leren. Maar talent helpt wel maar is niet genoeg. Er moet ook getraind worden en wél zes keer per week. En dat is dus niet saai zekeren de vijf mij om het hardst. Leon brengt een verfijning aan: „Waterpolo- training is leuk. Bij zwemtrai- ning denk ik vaak 'Moet ik nu nog een half uur', maar bij wa terpolo spijt het mij als wij het water uit moeten. En na afloop drink je gezellig nog wat in het clubhuis Jan Willem kijkt bedenkelijk, maar zegt niets. 30x50 De rest vindt zwem-training een feest. ,,Als ik niet moet trainen wordt ik onrustig. Dan hang ik de hele middag voor de tv. En van mijn huiswerk komt niks terecht. Ik denk dat ik er twee uur extra voor heb Dus begin ik later dan gewoonlijk en dan komt er dus niets van terecht legt Jelle uit. Zij vinden allemaal een 30 x 50tje het leukst. Dan zwemmen zij dertig keer achter elkaar vijftig meter. De zwemmer vertrekt op de eerste seconde van de minuut. Elke seconden, die hij minder nodig heeft voor de afstand, mag hij rusten, want op de minuut moet hij weg. Bij AZ&PC wordt ook groepsgewijs getraind. Dan gaat de snelste van de groep voorop en volgt de rest in gan- zemars. Liesbeth vindt de sfeer het belangrijkste: ..Ik vind het leuk om op de kant met ieder een te kletsen. Ik vind het zwemmen zelf trouwens ook leuk. AZ PC is veel meer op prestaties gericht dan de Haai en. Wij trainen gewoon veel harder En wij hebben een vijftig-meter bad. Sorry hoor, maar dat is echt zo. Bij de Haaien denken zij dat het bij AZ PC niet gezellig is, maar zij vergis sen zich. Als zij eenmaal in de gaten hebben dat wij erg aar dig zijn, komen de Haaien-le- den maar Amersfoort. Sorry hoor, maar zo is het gewoon." Twee jaar geleden heeft Xandra de overstap van het water van de Octopus naar dat van het Sportfondsenbad ge maakt. Zij heeft er geen spijt van: ,,Ik ben een stuk sneller geworden. Ik doe nu mee aan het Nederlands kampioen schap en dat vind ik fantas tisch." Zij mist alleen de kam pen van de Leusdense zwem- club. Mallorca AZ PC doet niet aan kampen. De Amersfoorters beleggen uitsluitend trainingskampen en bij voorkeur op Mallorca Dit is een droevig moment in het gesprek De deelnemers aan dat feest in dat zonnige oord moesten zestien zijn. ,,Wij waren te jong" zucht Liesbeth mede namens Xandra en Jelle Zij balen zichtbaar. Leon zag het snoepreisje ook aan zijn neus voorbij gaan. Hij kon niet bij het ballen gemist worden. Het lot van Jan Wil lem was heel droevig. Hij had tentamens en kon dus met zes uur per dag in het chloor op en neer dobberen. Het spijt hem nog steeds. ,,Ik zou het liefst de hele dag zwemmen. Maar ja, dat levert geen geld op in Nederland Die schaatsers hebben het mooi be keken, een kernploeg, sponsers en een goed inkomen. Maar de KNZB heeft geen cent te mak ken. Zij heeft veel geld in de Olympische Spelen gestoken, maar dat leverde niet veel op. Ik zou wel in Hongarije of Spanje willen wonen." vertelt Jan Willem. Daar bezitten de clubs zwembaden en kan er zes uur per dag getraind worden. En als je zo lang door het water kan schichten gaat je snelheid vooruit. Von Almsick Ook Liesbeth zou prof willen worden, maar voorlopig zit zij nog op het Corderius College. Haar leraren begrijpen weinig van zwemmen. ,,Dan krijg ik weer een rapport met goede cijfers en dan beginnen zij te gen me te zeuren: 'Kindje, je bent zo goed. Je kunt makke lijk Latijns en Grieks erbij doen.' Dan zeg ik: 'Weet je wel hoeveel uur dat kost?'. Ik zal een beetje gaan leren, als ik ook kan zwemmen. Ja, daag!" De andere zwemmers heb ben weinig last van goede cij fers. „Ach, in het begin denk je als ik maar zevens haalt, maar later merk je dat je met vijven ook een eind komt zet Jelle de zaken even in het juiste per spectief „Zwemmen leert je discipline en geeft regelmaat in je leven. Dat is weer erg goed voor je schoolresultaten." „Wij willen allemaal wat van de wereld zien, daarom zwem men wij." zegt Xandra. Jan Willem voegt er aan toe: „Als ik hoor waar Leon heengaat, word ik wel een beetje jaloers. Als je wilt reizen moet je gaan waterpoloèn." Leon grijnst breed en meldt dat hij binnen kort naar Luxemburg gaat. Xandra, Liesbeth, Jan Wil lem en Jelle mogen ter compen satie van de gemiste trip naar het zonovergoten Mallorca ook op reis; naar het Belgische ko- lenstadje Charleroi. Het reis doel is een domper, maar het deelnemersveld maakt veel goed. Wereldrecordhouder Fran- cisca von Almsick komt ook zwemmen. Liesbeth heeft wei nig hoop dat zij haar leeftijds- genote bij kan houden. „Heb je haar postuur weieens gezien. Die meid is drie keer breder en twee keer groter dan ik, alle maal krachttraining." Jan Willem kijkt bij deze woorden tevreden naar zijn brede spier bundels. LTiteindelijk willen ze alle vijf het liefste meedoen aan de Olympische Spelen. „Mijn le raren lachen als ik dat zeg, maar dat deden ze ook om Frank Drost." merkt Liesbeth op. Drost zat op dezelfde school als Liesbeth en haalde in 1984 in Los Angeles de Olympische finale, waar hij een vierde plek haalde. „Drost traint nu helemaal niet meer zucht Jelle. „Hij heeft een buikje gekregen. Dat gebeurt vaak bij zwemmers, die kalm aan doen." Weinig kans dat Jelle, Jan Willem, Leon, Xand ra en Liesbeth de komende tijd een buikje ontwikkelen. Joany Lam van ponyclub De Treekerruiters werd met haar pony Kantjes Urigon afgelo pen zaterdag in Hulshorst Rayonkampioen Dressuur in de Klasse L. Clubgenote Ivonne van Ginkel met haar pony Ilonka mocht de tweede prijs in de Klasse M in ont vangst nemen. Ponyclub De Treekerruiters is aangesloten bij het Rayon Oost, dat de provincies Gel derland, Overijssel en de IJs- selmeerpolders omvat. Op grond van prestaties geleverd bij voorgaande wedstrijden beslist de Nederlandse Pony club wie uiteindelijk in aan merking komen voor deze Rayonkampioenschappen. Aan de Treekerruiters Joany Lam en Ivonne van Ginkel viel deze eer te beurt. Sinds september vorig jaar rijdt Joany met haar pony Kantjes Urigon (met de bij- I naam Spetter) in de Klasse L dressuur. Na intensief trainen onder leiding van haar rijin- structeur Hans Ballast maakte deze combinatie heel goede vorderingen, die vaak overwinningen opleverde. In de Klasse L2 verreden ze ventien ruiters van diverse po nyclubs de voorgeschreven dressuurproef 11. De twee bes ten daarvan kwamen uit in de finale om de moeilijke proef 14 te rijden. Joany was één van de twee. Daarna werd er met veel inzet gestreden om de hoogste eer. Joany boekte met haar pony het beste resultaat. Zij liet de nummer twee zes punten achter zich Met deze fantastische presta tie mag zij zich Rayonkam pioene Dressuur in de Klasse L noemen. In de Klasse M2 opereerden Ivonne van Ginkel met haar pony Ilonka. Deze oud-rayon kampioene moest het opne men tegen zeven andere rui ters. Ook in deze Klasse gin gen de twee besten door naar de finale Ivonne scoorde goed genoeg om tot de finale door te dringen, maar moest toen haar meerdere erkennen in Grethe Schuhmacher. Vanwege deze goede presta ties maken Joany en Ivonne deel uit van de selectie van vier ruiters van het Rayon Oost, die aanstaande zaterdag naar de Nederlandse Dres- suurkampioenschappen in Hillegom wordt afgevaar digd. IUSDEN - De hockeyers van isden wonnen met 5-2 van HC uit Groningen, maar het ite gejuich barstte pas los in de uitslag van Deventer- tBS bekend werd. De Gro- gse concurrent verloor met van de Deventer staart- eg. Leusden heeft nu met ;zes wedstrijden te gaan vijf aiten voorsprong. Voorzitter im Goldsmann was gelukkig iet deze ontwikkeling. Het be- nur van de hockeyclub heeft êh al gebogen over de vraag It er moet gebeuren als het rste team promoveert. Er is i commissie gevormd die de "ckeyclub in alle opzichten aar een hoger niveau moet tan tillen. Trainer Sjaak Dor- tevn probeerde het optimis- een beetje te temperen, 'ij hebben nog zes wedstrij- I voor de boeg. Dat worden ontzettend zware wedstrij- i, want iedereen wil van ons nnen en de druk op ons grdt steeds groter." Maar de Stuursleden zijn er van fertuigd dat MCHL dit jaar kampioensfeest zal vieren, ze voorsprong mogen wij meer uit handen geven." wij promoveren, moet er het een en ander verande- iai- n bij de hockeyclub," zegt pi Goldsmann. De hockeyers jan op het punt te promove- P naar de overgangsklasse, pen de overgangsklasse zit leen nog de hoofdklasse, waar spelers als Bovelander en Delissen rondlopen. MCHL staat kortom op het punt zich bij de subtop van Nederland te voegen. „Ik vind dat het Vallei Sportpark ingrijpend verbe terd moet worden." De weg naar de sportvelden is de hoc keyclub al jaren een doorn in het oog, omdat hij kronkelig en gevaarlijk is. De gemeente heeft belooft dat het vuil dat al jaren illegaal naast de weg ligt, zal verdwijnen. „Dat zou het moment zijn om die weg recht te maken Deze toegang is ons niveau onwaardig Voor de overgangsklasse is het parkeerterrein veel te klein. „Als Laren of Stichtse hier komen hockeyen ver wachten wij vijfhonderd toe schouwers, als die met de auto komen, kunnen wij al dat blik nergens kwijt. Het prestige van het park moet opgekrikt wor den Het ziet er niet goed ge noeg uit voor een club die in de overgangsklasse speelt." Goldsmann wil dat er meer getraind zal worden als het team promoveert. De promotie brengt ook extra kosten met zich mee omdat er verder ge reisd moet worden en de con sumpties voor de gasten aange past moeten worden „Het moet allemaal wat stijlvoller worden als we een klasse hoger gaan spelen." constateert Goldsmann. Er is een commissie gevormd die op zoek zal gaan naar nieu we vrienden van de hockey club Zij hebben namelijk een sponsorgroep in plaats van één hoofdsponsor „Het is trou wens niet de bedoeling dat al leen de mannen van deze extra activiteit profiteren. Natuur lijk laten we de vrouwen en de jeugd meedelen. Al onze teams draaien op dit moment bovenin mee. Wij zullen er alles aan doen om dat hogere niveau vast te houden." Doping De hockeyers waren voor de wedstrijd tegen het Groningse GCHC zenuwachtig. Het is al tijd lastig na een hele belang rijke overwinning geconcen treerd de competitie te vervol gen. Sjaak Dorresteyn deelde voor de wedstrijd Dextro uit bij wijze van doping. Maar veel succes had het niet. Leusden kwam meteen na het begin in een dip terecht. Dorresteyn schreeuwde voortdurend naar zijn spelers: „Zet druk. Denk aan de afspra ken. Kom eens tien meter te rug. Ga die bal eens halen. Zet dicht. Blijf bewegen. Het gat is groot. Speel eens wat rustiger. Kijk naar de vrijstaande man. Zijn geschreeuw leverde een onverwacht doelpunt op. Op de rechtervleugel kreeg Leusden op de achterlijn een vrije slag. jÈUSDEN - Een week na de "voering van de zomertijd blaten de handballers en de orfballers de zaal en gaan in 6 open lucht sporten. Antilo- ei" staat voor een belangrijk **kend. De koploper uit de reede KNVK speelt op het togemeester Buiningpark te- De Meeuwen uit Putten, de tweede plek bezetten. De dballers spelen het komend 'keind ook thuis tegen Celc- en ASV. tilopen begint de veldcom- jhe als koploper met 13 tten uit 8 wedstrijden. Het Puttense Meeuwen heeft een punt mmder. Behalve deze twee teams maken ook SKF uit Veenendaal en Unitas uit Har derwijk nog kans op de titel. Deze teams hebben 10 punten. De tweede wedstrijd van het seizoen is in Harderwijk tegen Unitas, zodat Antilopen al vroeg in het seizoen weet hoe groot de kans op het kam pioenschap blijft. De Antilo pen-spelers zien de wedstrijd tegen Meeuwen met vertouwen tegemoet, maar verwachten wel dat het een harde en span nende wedstrijd zal worden zaterdag om 15.30 uur. De handballers van LHV ma ken geen kans meer op het kampioenschap, maar degra datie is ook niet waarschijn lijk. De mannen hebben een gatje geslagen naar de degra datiekandidaten. De spelers hopen dat het mooi weer wordt tijdens hun wedstrijden en dat het gezellig blijft. De vrouwen van LHV staan er beter voor, maar hebben vijf punten achterstand op de koploper. Zij kunnen vrijuit spelen en er een mooi seizoen van maken. Prestaties zijn niet het belangrijkste voor de Leus dense handbalclub. Maarten Jonges sloeg de bal voor de goal en Flip van Dalen tipte hem achter de keeper. Sjaak Dorresteyn zei later: „Dat doelpunt kwam volko men uit de lucht vallen. De hele Groningense verdediging stond de slapen. Een bal die van de achterlijn wordt voor gezet mag natuurlijk nooit een goal opleveren. Dat was een mazzeltje voor ons." GCHC zette MCHL onder druk. De Leusdenaren waren niet in staat uit te breken. De spitsen Jonges en Knoppien stonden gezellig dsichtbij el kaar van het zonnetje te ge nieten en lieten weinig zien. Verdediger Chris Hoogedoorn en keeper Gert-Jan van der Groep groeiden in deze periode uit tot de uitblinkers van Leus den Van der Groep verrichtte een paar heldendaden bij goed ingeschoten strafcorners en stopte een aantal keren door gebroken tegenstanders per fect af. Eén keer moest Van der Groep de bal laten gaan Chris Hoogedoorn tikte de bal met een snoekduik uit de hoek. Na de wedstrijd was aan voerder Gert-Jan van der Groep niet erg tevreden met zijn prestatie. „In de eerste helft was ik super-geconcen treerd. Ik wist zeker dat ik geen goal tegen zou krijgen. In de tweede helft bemoeide ik me teveel met de wanorde voor me. Ik baal er vreselijk van dat ik twee goals m één minuut tegen kreeg. Die eerste die kon nog, dat was een dekkingsfout in de verdediging. Maar die tweede was een blunder van mij Dat mag niet gebeuren Leusden raakte niet in pa niek van die twee doelpunten, want zij had vlak na rust een 5-0 voorsprong genomen. Sjaak Dorresteyn had in de rust hevig gebarend de les gele zen Hij had de falende Richard Knoppien gewisseld voor Olav Reimus. Reimus bedankte voor het in hem gestelde vertrouwen door direct na rust een voorzet van rechterspits Frank de Ruiter achter de keeper te meppen. De linkervleugelverdediger was nauwelijks van de schrik bekomen toen De Ruiter weer •langs hem schoot. Zijn voorzet werd door Maarten Jonges in getikt. Zijn medespelers be gonnen de linkervleugelverde- diger uit te schelden. Hij dien de hen van repliek. De linksachter lette dus niet op De Ruiter, die maar weer eens op weg ging naar de ach terlijn. Maarten Jonges maakte zijn tweede doelpunt van de wedstrijd Nu werd de coach van de Groningers ook boos en startte een discussie met de onfortuinelijke linksachter, die dus weer De Ruiter het lo pen Heiko van der Linde liet 5-0 aantekenen Dat waren vier goals in tweeénhalve mi nuut. De toeschouwers sloten weddenschappen af over de vraag hoe hoog de uitslag zou worden, maar Leusden geloof de het verder wel en speelde de wedstrijd rustig uit Matig spelen en toch dik winnen, dat is het kenmerk van de ware kampioen. Vrouwen De vrouwen van Leusden zorg den voor verhoging van de LEUSDEN - In de voor laatste ontmoeting van de competitie tegen het team van Wilskracht uit Utrecht heeft het vrou wenteam van 'De Haaien' een onnodig ver lies geleden. Tijdens een goed gespeelde wedstrijd gaven de dames in de laatste periode de winst uit handen Qua spel wa ren de Haaienvrouwen sterker dan Wilskracht maar op de beslissende momenten ontbrak de doeltreffendheid - waar het team het hele seizoen al mee te kampen heeft - en kregen ze onnodige tijdstraffen opgelegd. In de eerste periode kwa men de vrouwen op voor sprong door een boogbal van Trudy Hartogsveld. Nadat Wilskracht een overtalsituatie onbenut had gelaten kwamen ze in het begin van de tweede periode op 1-1. Yolanda Tukker bracht De Haaien in het begin weer op voorsprong maar een minuut later trok Wilskracht de stand weer gelijk door een be nutte strafworp: 2-2. De vierde periode moest de beslissing brengen en leek voor De Haaien voortreffelijk te begin nen door een afstand schot van Monica Walst tijdens een overtalsitua tie. De vreugde duurde nog geen tien seconden want Wilskracht strafte een onoplettendheid in de Haaien-verdediging onmiddellijk af: 3-3. In de laatste minuut - die bpvallend lang duurde - trok Wilskracht alsnog aan het langste eind door 4-3 aan te tekenen, on danks het voortreffelijke keeperswerk van Roelie Eliazar. feestvreugde door met 3-0 van en in Meppel te winnen. Coach Hans van der Linde was bij zonder tevreden met het goede spel van zijn jonge ploeg. „Er werd goed gecombineerd. Wij gebruikten de hele breedte van het veld. Wij zijn geen moment in de problemen geweest Annemarre Marré brak de score open door een voorzet van Kim van Wijngaarde in te slaan. Een paar minuten later stuurde Patricia van de Flier Josephine Pronk met een mooie diepe pass op avontuur. Pronk werd in de strafcirkel onderuit gelopen. Jolanda Koopman benutte de terecht toegekende strafbal. Leusden liet zich daarop te rugzakken en loerde op de counter Invalster Fleur van Heiten toonde zich een zekere sluitpost van de verdediging op de schaarse momenten dat zij in actie moest komen. In de tweede helft nam Leusden de finitief afstand doordat Jolan da Koopman een strafcorner in de kruising pushte. Door deze verdiende overwinning be houdt het team van coach Hans van de Linde een mooie derde plek. LEUSDEN - Ook dit jaar zal het LEOS Jeugdtoer nooi weer gespeeld wor den. Het heette voorheen het LEOS Moving Sound Toernooi, met de komst van de nieuwe sponsor is de naam van het toernooi veranderd in het Dupaco/ LEOS Toernooi. Het toernooi zal dit jaar voor de 14e keer worden georganiseerd door volley balvereniging Leos. Ook dit jaar zal het toernooi, dat in volleybalkringen bekend staat als een kwa litatief zeer goed toernooi. weer sterke ploegen pre senteren. Onder anderen de jeugdteams van bekende klubs als Avero, Reflex. Rentokil en VCH zullen aanwezig zijn. Dit jaar zal het Leos Jeugd Toernooi weer internationaal zijn. Het duitse damesteam van VC Hohen Limburg zal proberen de strijd aan te binden met de ploegen uit Nederland. Het LEOS Jeugd Toernooi zal ge speeld worden op vrijdag 21 en zaterdag 22 mei in sporthal De Korf te Leus den. LEUSDEN - Na twee voor gaande winstpartijen, tegen Piet Zoomers/DA 2 (13 maart in Apeldoorn) en TWEEVV (20 maart in Leusden), konden de vrouwen van volleybalvereni ging Dupaco/Leos opnieuw een winstpartij noteren. Te genstander was zaterdag het op de derde plaats staande Tic Tac/VIF. Met een 3-2 overwin ning wisten de dames van Leos zich steviger in de middenmoot te plaatsen. De wedstrijd tegen Piet Zoom ers/DA 2 m Apeldoorn werd een 1-3 overwinning voor de vrouwen van Leos Een snelle setwinst in de eerste set werd opgevolgd door een tweede set waarin er niets meer klopte van het spel van de Leusdena ren Dat de tweede set naar Piet Zoomers/DA ging was daarom ook niet zo verwon derlijk Maar m de derde en vierde set herstelden de vrou wen zich weer, hetgeen resul teerde in een vlotte 1-3 over winning Ook tegen het op de laatste plaatst staande TWEEVV werd een 3-1 overwinning behaald In de eerste twee sets leek het er op dat TWEEVV het de da mes van Dupaco/Leos erg las tig zouden maken in deze wed- strijd De Leusdenaren rom melden maar wat aan en gin- gen hetzelfde spelletje als TWEEVV spelen De gasten 1 kregen in de eerste set nog wel een setpoint, maar ondanks dat j wisten de dames van Dupaco/ LEOS toch de eerste naar zich toe te trekken. De tweede set ging naar TWEEVV dat liet zien met rommelig spel toch ver te kun nen komen. Maar na de eerste twee sets was het over bij TWEEVV Er kon geen vuist meer gemaakt worden tegen Dupaco/Leos. Met een goede service-druk en een goede blokkering maakten het team van trainer Rinke van de Brink de wedstrijd snel af, zodat ook in deze wedstrijd een 3-1 zege j genoteerd kon worden. Afgelopen zaterdag stond de wedstrijd tegen Tic Tac/VIF op het programma. In Leusden kwamen de gasten uit Hilver sum, die tot op dat moment op de derde plaats stonden, al snel met 2-0 achter. Het spel van Leos zat op dat moment goed in elkaar Een goede service- druk, prima spelverdeling en een goede aanval en blokke ring zorgde ervoor dat de spe lers van Tic Tac/VIF er niet echt aan te pas kwamen. In de derde en vierde set was er een kleine terugval te zien in het spel van Dupaco/Leos. Het liep allemaal iets minder goed en Tic Tac/VIF maakte hier dankbaar gebruik van door de stand m sets gelijk te trekken. Een 2-2 stand stond op het bord en een beslissende vijfde set moest gespeeld worden Het begin van de vijfde set begon zorgwekkend voor Leos De speelsters kwamen al vrij snel op een achterstand van 6- 10. Maar de achterstand werd weggewerkt en omgebogen in een voorsprong, die uiteinde lijk resulteerde in de setwmst. Een 3-2 overwinning kon in het boekje worden bijgeschreven Trainer Rinke van de Brink was na afloop zeer tevreden over het vertoonde spel 'Zeker de eerste twee sets hebben we fantastisch gespeeld', was het eerste was van de Brink over de wedstrijd kwijt v/ilden. 'Het is alleen jammer dat we in de der de en vierde set het nivo van de voorgaande sets niet hebben weten vast te houden. Maar als je dan ziet hoe we m de laatste en beslissende set er weer bo ven op zitten, dan kan ik alleen maar tevreden zijn,' aldus van de Brink. Komende zaterdag spelen de vrouwen van Dupa co/Leos tegen Amsterdam. Stand Volleybal 1 AMVJ2 19-53 2.Madjoe 19-37 3.VIF 19-35 4 Zaanstad 2 19-34 5. Amsterdam 19-33 6.Volendam 19-30 7 Leos 19-28 8.VCC 19-24 9. Dinto 19-22 10 Dynamo 2 19-22 11.Shot 19-16 12 TWEEVV 19-8

Leusder Krant | 1993 | | pagina 15